PDA

Versiunea completa : Complimente, declaratii, surprize din partea sotului... sau nu?!

mihu
09.08.2007, 10:30:27
Eu am alta problema...am tot timpul idei...
Daca ar fi dupa mine toata viata i-ar fi numai o surpriza...Numai ca la mine e mai complicat...eu tot i-as face...dar si eu astept...si tot astept...El nu e genul ala care sa faca surprize gandite de el...Ma"surprinde" cu chestii la care eu ma astept...daca vede ca imi place ceva...imi cumpara...si e "surpriza".../Am vorbit cu el despre asta...si i-am tot spus ca as aprecia foarte tare daca m-ar surprinde intr-o zi cu ceva la care sa nu ma astept...dar imi tot spune sa astept...ca o surpriza trebuie gandita...I-am mai spus ca pt mine nu conteaza intotdeauna cadoul...ci felul cum mi-l da sau cum il aranjeaza...numai ca la el e invers... :-< "surprizele"astea ma macina de cateva zile...o sa imi treaca si astea...

Andreea26
09.08.2007, 10:38:05
Daca ar fi dupa mine toata viata i-ar fi numai o surpriza...Numai ca la mine e mai complicat...eu tot i-as face...dar si eu astept...si tot astept...El nu e genul ala care sa faca surprize gandite de el...Ma"surprinde" cu chestii la care eu ma astept...daca vede ca imi place ceva...imi cumpara...si e "surpriza".../Am vorbit cu el despre asta...si i-am tot spus ca as aprecia foarte tare daca m-ar surprinde intr-o zi cu ceva la care sa nu ma astept...dar imi tot spune sa astept...ca o surpriza trebuie gandita...I-am mai spus ca pt mine nu conteaza intotdeauna cadoul...ci felul cum mi-l da sau cum il aranjeaza...numai ca la el e invers... :-< "surprizele"astea ma macina de cateva zile...o sa imi treaca si astea...

Dar nu trebuie sa iti treaca8-}

elena_i
09.08.2007, 10:46:58

sustin ce am zis mai inainte !si eu tot cu problemele astea ma confrunt.el imi zice sa astept sa treaca nunta ca acum e stresat si nu ii sta gandul la astea!dar nici pana sa ne hotaram cu nunta nu il pasiona.am si eu momente de cate 2/3zile cand intru intr-un butoi si nu mai ies si nu reuseste sa ma scoata nimeni.dar singura imi revin :-? :-? :-?

amalia_jurj
14.08.2007, 11:51:18

si eu am aceeasi problema. ii tot spun ca daca tot lucreaza pr teren si mai colinda "campiile patriei" sa-mi culeaga si mie o floare macar, dar el imi spune ca se face de ras pentru ca floarea se ofileste pana ajunge el acasa. Cred ca problema barbatilor e ca tre sa faca intotdeauna cadoul perfect si au impresia ca pe noi ne fac fericite doar buchetele extraordinar de frumoase si de scumpe.

alexmireasa
14.08.2007, 11:54:04
si eu am aceeasi problema. ii tot spun ca daca tot lucreaza pr teren si mai colinda "campiile patriei" sa-mi culeaga si mie o floare macar, dar el imi spune ca se face de ras pentru ca floarea se ofileste pana ajunge el acasa. Cred ca problema barbatilor e ca tre sa faca intotdeauna cadoul perfect si au impresia ca pe noi ne fac fericite doar buchetele extraordinar de frumoase si de scumpe.
Exact aceeasi problema o am si eu. Nu imi face nici o surpriza daca nu considera el ca e suficient de scumpa sau de nu stiu cum, dar nu vrea sa inteleaga ca asa aprecia orice, numai surpriza sa fie!!:(

amalia_jurj
14.08.2007, 11:59:26
Exact aceeasi problema o am si eu. Nu imi face nici o surpriza daca nu considera el ca e suficient de scumpa sau de nu stiu cum, dar nu vrea sa inteleaga ca asa aprecia orice, numai surpriza sa fie!!:(

cred ca multe dintre noi au aceeasi nemultumire

alexmireasa
14.08.2007, 12:01:33
Pai poate ne ajuta si pe noi alte miresici care au reusit sa schimbe situatia asta!:">

MaryT
14.08.2007, 12:04:42

ma bag si eu in seama.;)) ..dar voi ati incercat sa ii faceti lui surprize?...sa vedeti cum reactioneaza? sa se simta si sa faca si el ??
la mine functioneaza ( nu e cazul ca el e un scump si tot timpul incearca sa ma cucereasca ) dar am obesrvat ca daca de exemplu ii fac un mic cadou ..un breloc gravat cu o chestie funny a doua zi hop si el cu o surpriza...

BDiana
14.08.2007, 12:16:41
Pai poate ne ajuta si pe noi alte miresici care au reusit sa schimbe situatia asta!:">
Dragelor, si eu am aceeasi problema.
Mteleleu, te contrazic, unii oameni nu se schimba... Eu ii fac lui o gramada de surprize, el (aproape) nimic :) Si nu e din cauza ca nu ma iubeste, sau ca nu vrea sa-mi faca o bucurie, ci pur si simplu pt. ca nu-i trece prin cap. La inceput ma frustra destul de tare, dar acum am ajuns cred la "next level" in relatia noastra, si am inceput sa accept lucrurile asa cum sunt si sa nu mai incerc sa le schimb... In chestiunile majore imi da tot ce imi pot dori, si ma face fericita... Cand vine vorba de floricele, cadouase, etc... nu-i stilul lui :)
Asa ca, fetelor, parerea mea e sa va lasati iubitii in pace... :)) Daca va iubesc, si totul merge bine intre voi, nu cereti mai mult, este deja foarte mult!

MaryT
14.08.2007, 12:20:30
Mteleleu, te contrazic, unii oameni nu se schimba... Eu ii fac lui o gramada de surprize, el (aproape) nimic :) Si nu e din cauza ca nu ma iubeste, sau ca nu vrea sa-mi faca o bucurie, ci pur si simplu pt. ca nu-i trece prin cap. La inceput ma frustra destul de tare, dar acum am ajuns cred la "next level" in relatia noastra, si am inceput sa accept lucrurile asa cum sunt si sa nu mai incerc sa le schimb... In chestiunile majore imi da tot ce imi pot dori, si ma face fericita... Cand vine vorba de floricele, cadouase, etc... nu-i stilul lui :)
Asa ca, fetelor, parerea mea e sa va lasati iubitii in pace... :)) Daca va iubesc, si totul merge bine intre voi, nu cereti mai mult, este deja foarte mult!

probabil asa o fi..eu am dat o idee....si sunt de acord cu tine...daca ati incercat sa schimbati situatia si nu se poate sa va resemnati ..stiu si eu...:-"

cinezee
14.08.2007, 13:12:34

CAt se poate de adevarat Diana ....sotul meu si cumnatul tot pe acolo pe undeva se "incadreaza " cum e sotul tau....eu una..m-am obisunuit cu ideea ....bine nici nu am prea avut eu mari pretentii.....in schimb imi acorda multa atentie e dragostos ..si compeseaza partea aceea ....consider ca e mai important aceasta parte ...;))

mihu
14.08.2007, 13:23:54
Asa e...
Mteleleu iti dai seama ca ii fac la surprize de numa...imi place...si normal ca imediat dupa surpriza mea vine una de la el...dar eu asta astept sa imi faca una fara sa-i fac eu inainte sau sa ii dau eu de inteles ceva...Si eu sunt ca si tine diana...incet incet trec la next level...imediat avem un an de la nunta :D
Azi mi-a facut surpriza...mi-a adus niste chestii de rontzait ;)) (normal ca inainte de a pleca i-am spus ca as vrea sa imi aduca ceva surpriza :D
si uite asa mi-a adus...si m-am si bucurat ;-)
Tare as vrea sa imi faca el o surpriza la un an de casatorie...dar inca tatonez terenul...sa vad...eu am o idee sa-i fac lui...dar totusi...parca as vrea sa vina de la el...mai vedem noi :-?

MaryT
15.08.2007, 08:42:59
mey al meu scump ba imi leaga balonase cu inimioare de masina de zic vecinii ca-i nebun...ba imi lasa pe perna dimineata biletele..sau pe figider..sau in frigider..ba imi pune cate un trandafiri in pantofi..ba scrie cu pasta de dinti pe oglinda din baie ca ma iubeste...si exemplele pot continua...dar ptr. mine si ce e deja obisnuit ma surprinde..faptul ca in fiecare 11 a luni imi aduce florii eu tot timpul sunt surprinsa...sau daca cumpara paine ca stie ca nu mai e iara ma surprinde placut..sau ca imi face cafea in fiecare dimineata iara ma surprinde..cu toate ca sunt ritualuri "vechi".....si toate acestea sunt compensate de surprizele mele...
bafta >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Habib
16.08.2007, 11:06:47
Fetelor, prietenii,iubitii sau sotiorii vostrii va fac complimente? Ca al meu niciodata nu-mi face :(:(:(:(:(.............si cateodata ma oftic.
Si ma refer in toate domeniile, la gatit, la frumusete, etc.
Niciodata nu mi-a facut un compliment................

Sylvester
16.08.2007, 11:11:14
Al meu exagereaza cu complimentele. Imi zice de 100 ori pe zi ca sunt cea mai frumoasa, cea mai desteapta, etc... Cateodata am impresia ca face misto de mine :)). Si se supara! Zice: "Tie nici daca iti zice omu' de bine nu esti multumita!" Asa ca mai bine tac si-l las sa zica. Ce? Parca eu nu stiu ca nu sunt cea mai frumoasa si cea mai desteapta. Daca ar fi fost dupa cum zice el, azi eram un supermodel angajat la NASA si la Microsoft. =))

syyylviuta
16.08.2007, 11:13:28
Al meu imi face tot timpul, orice as face, in schimb nu-mi face niciodata cadouri, sau o mica surpriza!!!>:P (bineinteles, cu exceptia zilei de nastere si Craciun)

alecsa
16.08.2007, 11:20:03
al meu imi face complimente atunci cand crede el de cuviintaL-) . cadouri imi face mai rar, flori imi aduce mai rar dar nu stie cum sa mi le dea, se tot fastaceste:-p . Noi am inceput sa ne intelegem din priviri si nu mai tb sa si deschida gura sa-mi zica ce ii place sau nu ca il "citesc":D

ALEX21A
16.08.2007, 11:25:30
mie imi face complimente aproape zilnic....de la felul cum gatesc pana la altele...........

surprize........imi face si surprize destul de des.......insa,se si pricepe cum sa ma surprinda,ce sa mi cumpere........

alexmireasa
16.08.2007, 11:28:08
al meu imi face complimente atunci cand crede el de cuviintaL-) . cadouri imi face mai rar, flori imi aduce mai rar dar nu stie cum sa mi le dea, se tot fastaceste:-p . Noi am inceput sa ne intelegem din priviri si nu mai tb sa si deschida gura sa-mi zica ce ii place sau nu ca il "citesc":D
Cam asa e si la mine: trebuie sa ma rog de el sa imi faca complimente, dar oricum nu imi face decat daca vrea el, cat despre surprize, rar se intampla, dar am inceput sa ma obisnuiesc asa cu el, insa tot ma oftic!!:D

miti
16.08.2007, 11:31:14
Cam asa e si la mine: trebuie sa ma rog de el sa imi faca complimente, dar oricum nu imi face decat daca vrea el, cat despre surprize, rar se intampla, dar am inceput sa ma obisnuiesc asa cu el, insa tot ma oftic!!:D
cam asa si la mine cu modificarea ca incepe sa se obisnuiasca.....

miti
16.08.2007, 11:31:44
Al meu exagereaza cu complimentele. Imi zice de 100 ori pe zi ca sunt cea mai frumoasa, cea mai desteapta, etc... Cateodata am impresia ca face misto de mine :)). Si se supara! Zice: "Tie nici daca iti zice omu' de bine nu esti multumita!" Asa ca mai bine tac si-l las sa zica. Ce? Parca eu nu stiu ca nu sunt cea mai frumoasa si cea mai desteapta. Daca ar fi fost dupa cum zice el, azi eram un supermodel angajat la NASA si la Microsoft. =))

super tareo:-) o:-) o:-)

Apropos eu nu am vazut niciodata o poza cu tine.
ne arati si noua supermodelul ce esti!

Fluturas
16.08.2007, 11:36:44
super tareo:-) o:-) o:-)

Apropos eu nu am vazut niciodata o poza cu tine.
ne arati si noua supermodelul ce esti!

ca bine zici Miti !
si eu as vrea sa o vad >:D<

iulia
16.08.2007, 11:37:07
Nici al meu nu exagereaza cu complimentele. Uneori il trag eu de limba... :))

A zis in cateva ocazii ca sunt femeia cea mai desteapta pe care a intalnit-o.... si asa de bine m-am simtit....

In rest ador faptul ca se straduie sa imi vorbeasca in romaneste, si imi spune dese ori: Te iubesc. El ma alinta: iubirea mea, iubito, iubire, sau viata mea.... Depinde cum ii vine...

In rest nu stie cum sa imi faca cadouri. Ma enerveaza ca imi ia un lucru doar daca sunt cu el sa ii zic ca imi place. Flori mi-a oferit o singura data, dupa ce m-a luat cu el in florarie sa ii zic daca sunt frumoase.... Ce sa zic.... elementul surpriza nu prea exista. O singura data, de craciun, am refuzat sa zic ceea ce vreau sau sa merg cu el prin magazine. L-am obligat sa imi faca o surpriza. Si l-au trecut toate apele.:-p:-p:-p:-p:-p

Fluturas
16.08.2007, 11:38:06

A zis in cateva ocazii ca sunt femeia cea mai desteapta pe care a intalnit-o.... si asa de bine m-am simtit....

In rest ador faptul ca se straduie sa imi vorbeasca in romaneste, si imi spune dese ori: Te iubesc. El ma alinta: iubirea mea, iubito, iubire, sau viata mea.... Depinde cum ii vine...

In rest nu stie cum sa imi faca cadouri. Ma enerveaza ca imi ia un lucru doar daca sunt cu el sa ii zic ca imi place. Flori mi-a oferit o singura data, dupa ce m-a luat cu el in florarie sa ii zic daca sunt frumoase.... Ce sa zic.... elementul surpriza nu prea exista. O singura data, de craciun, am refuzat sa zic ceea ce vreau sau sa merg cu el prin magazine. L-am obligat sa imi faca o surpriza. Si l-au trecut toate apele.:-p:-p:-p:-p:-p

si ce ti-a luat ?!

alexmireasa
16.08.2007, 11:39:14

Subscriu, numai ca eu am facut-o de ziua mea!!!!!!!=)) =))

miti
16.08.2007, 11:40:42

bietul om..........

miti
16.08.2007, 11:41:17
si ce ti-a luat ?!

da chiar asa.
a nimerit-o???

iulia
16.08.2007, 11:46:37
Citisem la un moment dat o explicatie a unor psihologi despre aceste dezacorduri. Totul era legat cu activarea organelor de simt. 99% din persoane au preponderent activat un simt: vizual, olfactiv, auditiv, tactil, sau de ce nu simtul gustului....

La inceputul unei relatii sunt aproape toate activate din prisma energiei inceputului. Apoi, in timp ramane doar simtul predominant. Si o persoana va face cadouri doar pe acel plan.

De ex, o persoana preponderent auditiva, va spune partenerului f des cat il iubeste, complimente, cuvinte dragastoase.... DAAAAR va astepta un feedback tot pe acelasi nivel.

la mine cel mai activat e simtul tactil: ador sa ating, sa fiu atinsa, sa sarut, sa mangai, sa iau in brate. Asa simt eu ca pot sa imi exprim cel mai bine afectiunea. Si se intampla uneori sa ii cer sotului meu sa ma ia in brate... Daca ar fi dupa mine as sta ca o lipitoare pe el... :))

Sotul meu se exprima f bine prin cuvinte, si aud dese ori cuvinte frumoase...

E pur si simplu o compensatie... Daca cineva nu spune niciodata ca te iubeste, asta nu inseamna ca chiar nu te iubeste, ci prefera sa se manifeste in alt mod.

iulia
16.08.2007, 11:47:41
si ce ti-a luat ?!

Cercei din aur alb cu diamante.. :)) Mai mai ca i-am zis ca e nebun.... Au costat o avere.... Dar s-a scos. :)) :)>-:)>-:)>-:)>-

iulia
16.08.2007, 11:48:20
Subscriu, numai ca eu am facut-o de ziua mea!!!!!!!=)) =))

Pai asa se face... stransi cu usa. :))

Fluturas
16.08.2007, 11:49:03
Cercei din aur alb cu diamante.. :)) Mai mai ca i-am zis ca e nebun.... Au costat o avere.... Dar s-a scos. :)) :)>-:)>-:)>-:)>-

waw,fata...
eu nu i-as mai spune niciodata ce vreau !!!

iulia
16.08.2007, 11:50:40
da chiar asa.
a nimerit-o???

Da, m-a nimerit. Desi cu banii aia mi-a s fi luat alte chestii.... =))=))=))=))

alexmireasa
16.08.2007, 11:53:05
Da, m-a nimerit. Desi cu banii aia mi-a s fi luat alte chestii.... =))=))=))=))
SUUUUUUPER TAREEEE!!!! Si eu am patit la fel: mi-a luat un inel din aur alb cu diamant de la Cellini care a costat o avere......am sintit ca mor, dar macar a nimerit-o...a fost si ca un fel de inel de logodna....dar si eu cu banii aia imi luat o multime de alte lucruri!!!!;)) Vezi cat de carcotase suntem, nu ne convine nici asa nici asa!!!:-"

iulia
16.08.2007, 11:58:11
waw,fata...
eu nu i-as mai spune niciodata ce vreau !!!

Era disperat.... In seara aia m-a sunat din 5 in 5 minute sa ma intrebe daca nu il crut. Ca el habar nu are ce sa imi ia... :))

Asa o sa fac si de acum in colo. :D:D:D:D:D:D

De ex.... aseara i-am facut un test. L-am pus sa imi zica pe rand care sunt:
- culoare preferata
- instrument preferat
- anotimp
- oras
- melodie
- film
- fruct, animal, floare, mancare..... pozitie :D...
etc

Tot ce imi trecea prin minte. Si pot spune ca putine din ele le-a ghicit. Stia ca imi plac f mult strugurii, si ca vioara e instrumentul preferat. Si apoi mi-a zis: ma crezi ca eu habar nu am care sunt preferintele mele, niciodata nu mi-am batut capul cu asta... :)) Fetelor... e clar ca noi si barbatii suntem specii diferite. As fi curioasa sa vad cum raspund sotii vostri, si cat stiti voi despre ei....

alexmireasa
16.08.2007, 12:00:42
Era disperat.... In seara aia m-a sunat din 5 in 5 minute sa ma intrebe daca nu il crut. Ca el habar nu are ce sa imi ia... :))

Asa o sa fac si de acum in colo. :D:D:D:D:D:D

De ex.... aseara i-am facut un test. L-am pus sa imi zica pe rand care sunt:
- culoare preferata
- instrument preferat
- anotimp
- oras
- melodie
- film
- fruct, animal, floare, mancare..... pozitie :D...
etc

Tot ce imi trecea prin minte. Si pot spune ca putine din ele le-a ghicit. Stia ca imi plac f mult strugurii, si ca vioara e instrumentul preferat. Si apoi mi-a zis: ma crezi ca eu habar nu am care sunt preferintele mele, niciodata nu mi-am batut capul cu asta... :)) Fetelor... e clar ca noi si barbatii suntem specii diferite. As fi curioasa sa vad cum raspund sotii vostri, si cat stiti voi despre ei....
Mie mi-e si frica sa il intreb!!!!:-"

iulia
16.08.2007, 12:03:41
Si ce ziceti de ceea ce au spus psihologii? Mie mi se pare o teorie buna....

alexmireasa
16.08.2007, 12:05:14
Si ce ziceti de ceea ce au spus psihologii? Mie mi se pare o teorie buna....
Tocmai am citit...si ma gandeam ca au dreptate, fiecare ne manifestam altfel sentimentele!!;))

Habib
16.08.2007, 13:31:21
si mie imi ia flori, cadouri, dar nu-mi face niciodata complimente...........anul trecut de ziua mea m-a cerut de nevasta..........a fost superb momentul.............mi-ar fi placut sa-mi si spuna cate ceva.

mihu
16.08.2007, 13:43:04
Al meu imi face tot timpul, orice as face, in schimb nu-mi face niciodata cadouri, sau o mica surpriza!!!>:P (bineinteles, cu exceptia zilei de nastere si Craciun)
La fel e si la mine...primesc complimente...dar surprize mai rar....

mihu
16.08.2007, 13:48:12
Citisem la un moment dat o explicatie a unor psihologi despre aceste dezacorduri. Totul era legat cu activarea organelor de simt. 99% din persoane au preponderent activat un simt: vizual, olfactiv, auditiv, tactil, sau de ce nu simtul gustului....

La inceputul unei relatii sunt aproape toate activate din prisma energiei inceputului. Apoi, in timp ramane doar simtul predominant. Si o persoana va face cadouri doar pe acel plan.

De ex, o persoana preponderent auditiva, va spune partenerului f des cat il iubeste, complimente, cuvinte dragastoase.... DAAAAR va astepta un feedback tot pe acelasi nivel.

la mine cel mai activat e simtul tactil: ador sa ating, sa fiu atinsa, sa sarut, sa mangai, sa iau in brate. Asa simt eu ca pot sa imi exprim cel mai bine afectiunea. Si se intampla uneori sa ii cer sotului meu sa ma ia in brate... Daca ar fi dupa mine as sta ca o lipitoare pe el... :))

Sotul meu se exprima f bine prin cuvinte, si aud dese ori cuvinte frumoase...

E pur si simplu o compensatie... Daca cineva nu spune niciodata ca te iubeste, asta nu inseamna ca chiar nu te iubeste, ci prefera sa se manifeste in alt mod.
O surpriza la care se pricepe sunt parfumurile...cu asa ceva m-a mai surprins...stie ca imi place sa ma dau cu un parfum frumos...numai ca nu sunt pasionata sa am foarte multe...am 2-3...dintre care 2 mi-a cumparat el :D
Uite ca asa i-am mai descoperit o calitate...Adevarul e ca poate uneori prea multe vrem....si surprize si complimente...de toate :)) bietii de ei...fac si ei ce pot sa ne multumeasca :x

alexmireasa
16.08.2007, 13:49:40
O surpriza la care se pricepe sunt parfumurile...cu asa ceva m-a mai surprins...stie ca imi place sa ma dau cu un parfum frumos...numai ca nu sunt pasionata sa am foarte multe...am 2-3...dintre care 2 mi-a cumparat el :D
Uite ca asa i-am mai descoperit o calitate...Adevarul e ca poate uneori prea multe vrem....si surprize si complimente...de toate :)) bietii de ei...fac si ei ce pot sa ne multumeasca :x
Si la mine e la fel, imi mai ia cate un parfum din cand in cand, dar vad ca acum s-a cam rarit...si florile la fel...de ce oare?:-\

Fluturas
16.08.2007, 13:53:59
Si la mine e la fel, imi mai ia cate un parfum din cand in cand, dar vad ca acum s-a cam rarit...si florile la fel...de ce oare?:-\

daca aveti mai mult de 2 ani de cand sunteti impreuna .... :))

alexmireasa
16.08.2007, 14:02:02
daca aveti mai mult de 2 ani de cand sunteti impreuna .... :))
Avem vreo 4......asta o fi motivul??;)) S-o fi plictisit de atatea parfumuri si flori, dar nimic altceva??#-o

Fluturas
16.08.2007, 14:06:27
Avem vreo 4......asta o fi motivul??;)) S-o fi plictisit de atatea parfumuri si flori, dar nimic altceva??#-o

noi suntem impreuna de 7 ani, iti dai seama ca nu mai vad eu flori, parfumuri, bijuterii .....vise taica, vise !:=))

alexmireasa
16.08.2007, 14:08:18
noi suntem impreuna de 7 ani, iti dai seama ca nu mai vad eu flori, parfumuri, bijuterii .....vise taica, vise !:=))
He,he...sa stiu ce ma asteapta!!!!!!!!!=)) =))

Fluturas
16.08.2007, 14:14:36
Nu le are nici cu complimentele,insa atunci cand ma complimenteaza o face foarte bine..
De exemplu,in ziua nuntii cand mi-a inmanat buchetul mi-a spus:
" am cea mai frumoasa mireasa din lume !!!! "
Pai ce sa mai zici la faza asta ?! A compensat multe :))
Flori imi aduce de ziua mea,Craciun,Paste ..
Cadourile de obicei mi le cumpar singura sau il trimit la fix !
De cele mai multe ori am fost nemultumita...asa ca acum ma intreaba ce vreau ...
De exemplu acum de ziua mea (29.august) imi doresc foarte tare un parfum -Angel Thierry Mugler si un catel husky ...Am negociat putin, a ramas ca-mi ia catel dar nu acum pentru ca nu avem gard la casa :))
Am fost intelegatoare ...:D

alexmireasa
16.08.2007, 14:15:54
Nu le are nici cu complimentele,insa atunci cand ma complimenteaza o face foarte bine..
De exemplu,in ziua nuntii cand mi-a inmanat buchetul mi-a spus:
" am cea mai frumoasa mireasa din lume !!!! "
Pai ce sa mai zici la faza asta ?! A compensat multe :))
Flori imi aduce de ziua mea,Craciun,Paste ..
Cadourile de obicei mi le cumpar singura sau il trimit la fix !
De cele mai multe ori am fost nemultumita...asa ca acum ma intreaba ce vreau ...
De exemplu acum de ziua mea (29.august) imi doresc foarte tare un parfum -Angel Thierry Mugler si un catel husky ...Am negociat putin, a ramas ca-mi ia catel dar nu acum pentru ca nu avem gard la casa :))
Am fost intelegatoare ...:D
Foarte frumos, cam la fel e si la mine......numai ca mie nu imi ia catel husky!!!!!;))

Fluturas
16.08.2007, 14:17:05
Foarte frumos, cam la fel e si la mine......numai ca mie nu imi ia catel husky!!!!!;))

hehe, da' tu ce vrei ?cocker ?:=))

alexmireasa
16.08.2007, 14:18:51
hehe, da' tu ce vrei ?cocker ?:=))
Pai am deja......si nu mai am unde sa tin inca unul!;))

Fluturas
16.08.2007, 14:20:54
Pai am deja......si nu mai am unde sa tin inca unul!;))

Asa este ! Uitasem ca ai un caniche .... :*

alexmireasa
16.08.2007, 14:22:02
Asa este ! Uitasem ca ai un caniche .... :*
Nici macar ala nu e de rasa pura, ca e corcit cu bichon!!!!!:)) :)) =)) =)) =))

Fluturas
16.08.2007, 14:23:36
Nici macar ala nu e de rasa pura, ca e corcit cu bichon!!!!!:)) :)) =)) =)) =))

merge,merge..e tare frumos..
hai ca suntem total off topic..
ne cerem scuze!^:)^

paradise
16.08.2007, 20:52:44
surprize???....complimente???...flori????......nu am mai vazut un om mai anti-estet ca al meu....dar il iubesc asa de mult.....:D ....in schimb imi spune sa-mi cumpar ce vreau eu.....:-p

cintya
17.08.2007, 04:51:58
Le face insa nu in fiecare zi. Si tocmai am avut o discutie cu el de vreo 2 zile de ce nu primesc mai multe complimente. Si ce mi-a raspuns e adevarat: pai daca mi le-ar face in fiecare zi pentru orice nimic n-ar mai avea nici un farmec , ar fi ca si un simplu "buna ziua" ... insa cand imbrac o rochie noua, pantofi noi, ma coafez pentru o serata sau gatesc ceva mai special bineinteles ca primesc mii de complimente. Si le spune din suflet de fiecare data si ii vad cum ii surad si ochii. Insa mi-a spus ca nu e genul lui sa o faca cum sunt altii. La el faptele vorbesc si intr-adevar, ar trebui atunci sa ma consider probabil "cea mai norocoasa".

sanna
17.08.2007, 07:00:02
Buna fetele,
ieri am fost sunata ca ne-au venit verighetele, surpriza a fost mare...si i-am transmis si lui frumoasa bucurie...si ce credeti... m-a surprins intr-adevar pt ca el nu prea e atent la chestii de acest fel... a venit cu un buchet de flori...florile mele preferate, tuberoze si sunt super incantata.
se poate, dar banuiesc ca trebuie sa avem rabdare.
Rosanna

Irmuresan
17.08.2007, 07:48:37
Mie imi face foarte des ... uneori chiar prea mult ... mi se cam urca la cap ... :D ... insa se cam plange ca eu nu prea ii fac ... ca nu prea observ cand se imbraca mai deosebit sau cand se tunde sau ca nu il laud cand are o idee stralucita :)) ..... dar noi suntem la inceput ... mai vedem dupa casatorie cum o sa fie .... cu florile si cadourile ... nici el nu sta ff bine ... dar .. sa zicem ca suntem in perioada in care nu prea avem bani de auncat ca ne cam trebuie sa ne construim viata inainte ...
... v-am pupat ....
Ioana

crisalia
17.08.2007, 08:05:33
si mie imi face complimente zilnic.....deja mi s-a urcat la cap si vreau alte complimente ....nu stiu....mai sofisticate....vreau poezii de dragoste....ce ti-e cu fetele astea....niciodata nu sunt multumite....:-p .....cat despre cadouri.....la fel....il calmez sa nu isi dea toti banii pe cadouri pt mine.....asa ca si la acest capitol ma consider o norocoasa si ....cam rasfatata......insa cand vine vorba despre o decizie importanta.....e asa de incapatanat si vrea sa se faca numai ca el.....uite acum cu verighetele.....eu voiam sa le luam acum....sa in curand va veni ziua mea.....dar el nu si nu.....ca le luam la anu':(( ....dar asa sunt barbatii.....:D bun ...rai....sunt ai nostri si ii iubim asa cum sunt ei:">

chichineata
17.08.2007, 08:30:51
si mie imi face complimente destul de des.....si nu ma plictisesc si nu mi se urca la cap. stie cand sa le faca. flori mi-a luat de la inceputul relatiei ( acum 3 ani) si inca imi mai ia ....
suntem casatoriti de-o luna si imi cumpara flori in continuare. la cadouri nici el nu se pricepe trebuie sa-i spun ce vreau ( si sincer asa e cel mai bine, ca doar eu stiu ce am nevoie sau ce mi-ar place). dar in rest pot spune ca imi face cate o mica surpriza cam in fiecare zi ( chit ca face cate un obiect ptr casa, mai vopseste ceva pe perete.....e un scump). e al meu si-l iubesc :x

emiliaandreea2007
17.08.2007, 08:46:54
Buna fetelor,uite ca imi fac si eu curaj sa scriu=D> .Chiar imi place subiectul si m-am gandit ca as putea sa ma laud si eu putin cu al meu;)) Ma consider o norocoasa,eu chiar primesc complimente de la sotul meu si asta ma face sa ma simt foarte bine!Si la capitolul surprize stau bine,hai sa va povestesc ultima surpriza:acum 3 zile,pe 14 am implinit o luna de la nunta si de dimineata am fost putin dezamagita ca nu a spus nimic si credeam ca a uitat.Dar m-a invitat la restaurant si apoi cand eram singura acasa(el s-a facut ca are treaba la servici)a sunat cineva la usa iar cand am deschis,pe prag era un cos imens cu 31 de trandafiri rosii(cate unul pt fiecare zi petrecuta impreuna)si o felicitare cu un mesaj foarte frumos:"esti a mea de-o luna,voi fi al tau pe veci!"Am fost tare fericita!Si lina de miere a fost o surpriza dar asta poate va povestesc alta data ca acum am scris prea mult.

a_riadna
17.08.2007, 08:55:38
Fetelor, prietenii,iubitii sau sotiorii vostrii va fac complimente? Ca al meu niciodata nu-mi face :(:(:(:(:(.............si cateodata ma oftic.
Si ma refer in toate domeniile, la gatit, la frumusete, etc.
Niciodata nu mi-a facut un compliment................

Intrebare...este in zodia Gemenilor??? Viitorul meu sot este la fel...ai mei niciodata nu m-au lasat sa ma apropii de bucatarie si totusi de cand l-am cunoscut (si trebuie sa recunosc ca este un gurmand) atunci cand am ocazia incerc sa ii fac cate o surpriza si ii gatesc tot felul de lucruri ciudate si gustoase (un talent pe care nu l-am descoperit ca il am pana acum) si desi mananca cu pofta si il vad ca ii place nu imi face nici un compliment...ba chiar zice doar sec "Da, ti-a iesit bun!". Nici nu iti imaginezi cat ma oftic si ma supar. Nu mai spun ca ma aranjez mereu cand iesim si ma apreciaza toata lumea din jur...el nu imi zice nimic. Observ ca se uita lung la mine si ii place...dar nu imi zice, iar ca femeie am nevoia sa imi spuna ca sunt frumoasa.
Cu toate acestea in culmea supararii i-am reprosat lipsa lui de adulatie catre mine si atunci mi-a explicat la fel de sec cum ii este caracteristic ca el vrea sa imi faca complimente atunci cand nu ma astept, ba mai mult mi-a spus ca desi nu o zice nu inseamna ca nu o simte, ba dimpotriva ca ma iubeste si ii place tot ce fac (indiferent ca e vorba de gatit, ca e vorba de gandit, ca e vorba de fizic). Si stiti ce? Mi-a zis o singura data ca ma iubeste asa cum sunt...si mi-a fost de ajuns. De atunci nu i-am mai reprosat niciodata...si intr-adevar acum vad ca imi face complimente, rare :), dar fix cand nu ma astept si cateodata taman cand am cea mai mare nevoie de a primi un compliment.

clodyb82
17.08.2007, 09:12:35
Buna fetelor,

Sunt claudia din Iasi...imi place subiectul mai ales ca si eu ca si multe dintre voi am cu ce sa ma laud...la capitolul suprize e mai greu, de multe ori discutam subiectul...de ce nu imi face surprize?...nu stiu, desi este romantic, aici e mai stangaci...
in schimb la capitolul complimente e AS, imi spune ca sunt frumoasa, cea mai scumpa, cea mai dulce, mi-a gasit tot felul de porecle buclucase...iar cel mai tare e faptul ca ne spunem de nenumarate ori pe zi "Te iubesc!" si o facem din suflet...dimineata cand plec la servici sta pe balcon si imi trimite pupici si imi deseneaza inimi cu mainile....
cu ceva timp in urma imi aducea flori zilnic (le fura de la o sera din apropierea serviciului lui, la inceput, apoi s-a imprietenit cu d-na de acolo si le cerea...niste trandafiri de gradina superbi...)...asta primavara imi cumpara narcise sau le fura de prin gradini de la tara si tot asa...in ultimul timp nu prea a mai avut timp de ele...dar imi spune ca ma iubeste, ma ajuta cu orice, este mereu langa mine, ma asculta, ma intelege...etc....mai am nevoie de flori? poate uneori:D:">...dar ma iubeste enorm si il iubesc la fel, abia astept sa fim sot si sotie!

Vapup si va doresc toata fericirea din lume!:*

nirona
17.08.2007, 09:13:06
al meu imi face complimente desoeori...eu nu prea...desi simt...asa cum zicea cineva pe pag. 2 sau 3 eu imi exprim iubirea prin tinand-ul in brate toata ziua...si daca fac mancare tre sa fie langa mine...ma face sa ma simt mai bine..sau dc ma uit la un film...vreau sa fie lanaga mine..ador prezenta lui si dc numa sta...;));));)) Acuma ne conformam amandoi...ii mai fac si eu complimnte si el sta cu mine tot timpul fara sa-i mai cer...:)) ba chiar acuma imi cere si el sa ma uit si la fotbal cu el...:-s:-s:-s dar e mai bine asa...ca de plictisim nu ne plictisim unu' cu altu'...
In concluzie...ne completam...zic eu..:)

MeMyself
17.08.2007, 09:16:01
Si iubitul meu imi face complimente. Si ar sta toata ziua in fundul meu. Imi face tot felul de surprize. E un scump, ce mai!:*:*:*:*

michellekitten
17.08.2007, 09:25:55
Buna fetelor, nici al meu nu e mai breaz(cred ca aproape toti barbatii sunt asa :(( ), cadouri nu prea doar la ocazii speciale, flori putin mai des dar, evident nu destul de des, dar atunci il iubesc cel mai mult cand imi spune un compliment cand ma astept cel mai putin , sau cand suntem cu prietenii si ma lauda in fata lor, imi recunoaste calitatile in fata lor. Dar cum e , cum nu e, e al meu si il iubesc asa cum e @};-.
Asa ca, fetelor, nu ne ramane sa ii apreciem (soti, logodnici sau doar prieteni) pt ceea ce sunt si pt calitatile lor , nu pt ceea ce nu sunt.:*

GabrielaS
17.08.2007, 09:28:38
Si sotul meu e "gemeni. Noi suntem de aproape 8 ani impreuna. Face complimente si surprize in felul lui.

De exemplu nu ii place sa cumpere flori, ca il vede lumea cu ele, dar daca sunt cu el si vede flori mi-ar cumpara si cand nu vreau ca le iau eu direct si nu le mai tine el in mana. E o stupizenie de jena de adolescent, recunoaste si el.

In schimb daca e ceva ce stie ca mi-ar place si mie imi aduce mereu. El lucreaza pe teren si mereu gaseste ceva prin sate ce stie ca m-ar bucura.
Ultima data mi-a adus porumb copt facut de el pentru mine.Pare stupid, dar daca ma gandesc ca au fost vreo 6-8 barbati si cand s-au pus toti sa-si faca pranzul, gratare si mici, al meu s-a dus sa fure porumb la marginea satului cu o masina rosie (sa se vada de la o posta) sa-l faca pentru mine in ciuda mistourilor facute de colegi (ca ii cunosc si eu) de pana la urma au facut toti si le-au dus la familii, pentru mine inseamna mult mai mult decat efectiv acel porumb.

La tara lumea nu are bani sa le ofere ca bonus pentru serviciile lor, dar mereu le ofera ceva si sunt jigniti daca sunt refuzati: miere, vin, tuica, cartofi, ceapa, fructe, vanat, peste. Nu va dati seama ce bucurie e pe el cand vine acasa victorios cu cate o plasa de ceva pentru mine, desi continutul de multe ori nu depaseste 3lei si pe mine numai ma incurca ca nu am ce face seara la 10 de exemplu cu un peste care se zbate. O fi ceva cu instinctul de vanatoare din preistoric?<:-P

Noi suntem pe pricipiul ca un cadou nu se masoara in valoarea materiala ci in valoare sentimentala in efortul depus pentru el. Noi incercam mereu si daca facem un cadou cumparat cu bani (e nevoie si de asa ceva) sa fie acolo ceva facut cu mana, sau o idee mult gandita un efort pentru persoana care primeste.

Mai sunt si persoane care nu apreciaza, cum am patit cu invitatiile, care le-am facut noi si le-am scris de mana si mi-a zis cineva ca m-am zgarcit sa nu le fac la o imprimanta in conditiile in care eu sunt programator si am acces la n imprimante si la lucru si acasa.

Al meu e un pupacios si lipicios de mai e cand ii zic sa ma lase in pace ca ma enerveaza, dar si cand nu ma baga in seama mai mult de o ora am impresia ca e ceva rau.

Fiecare are felul lui de a se exprima si dupa ce il intelegem o sa vedem ca toti fac eforturi pentru a ne face fericite.

ryanaro
17.08.2007, 09:30:53
complimente... imi face... despre cum gatesc, cum ma imbrac, cum arat... dar la cadouri si flori e jale. nu se pricepe neam!!! ca un exemplu, primul cadou pe care mi l a facut vreodata... locuiam separat si l a trimis in romania prin posta. il deschid eu la posta pt vama si era un colier ca din piata asa, urateeeeel!!! si aia de la vama m a trecut cu valoare 80mii lei vechi LOL. si mie nu mi venea sa cred ca mi ar fi facut un asa cadou asa ca m am dus la bijutier sa l evalueze... ce credeti... e un colier de aur alb 18K, cu briliante si turcoaze, cam 600 de euro :)) dar arata atat de ieftin incat pot sa l port fara grija pt ca nimanui nu i ar da prin cap sa l fure :))

morala de atunci- imi ia numai chestii aprobate de mine, si la fel si la flori. :D

Fluturas
17.08.2007, 09:36:19
complimente... imi face... despre cum gatesc, cum ma imbrac, cum arat... dar la cadouri si flori e jale. nu se pricepe neam!!! ca un exemplu, primul cadou pe care mi l a facut vreodata... locuiam separat si l a trimis in romania prin posta. il deschid eu la posta pt vama si era un colier ca din piata asa, urateeeeel!!! si aia de la vama m a trecut cu valoare 80mii lei vechi LOL. si mie nu mi venea sa cred ca mi ar fi facut un asa cadou asa ca m am dus la bijutier sa l evalueze... ce credeti... e un colier de aur alb 18K, cu briliante si turcoaze, cam 600 de euro :)) dar arata atat de ieftin incat pot sa l port fara grija pt ca nimanui nu i ar da prin cap sa l fure :))

morala de atunci- imi ia numai chestii aprobate de mine, si la fel si la flori. :D

waw! inca o data se dovedeste ca sotiorii nostri nu stiu pe ce sa dea banii :))

alexmireasa
17.08.2007, 09:38:05
waw! inca o data se dovedeste ca sotiorii nostri nu stiu pe ce sa dea banii :))
Si eu care credeam ca doar al meu e tolomac!!!!:D

adelia
17.08.2007, 09:46:31
Si iubitul meu imi face complimente dar si eu la randul meu ii fac lui si chiar ii place cand il alint mai nou ,,ginerica,,....
Cel mai mult am fost suprinsa in urma cu aprope doi ani la inceputul relatiei dintre noi eram doar de 5 luni impreuna si de ziua mea de nastere mi-a adus 25 de trandafiri rosii (am cateva poze cu el o sa le caut sa le atasez si voua)...apoi inelu de logona la fel cu un buchet format din trandafiri si crin imerial...in bucatarie toata ziua ma lauda ...insemana ca am si pentru cine...de obicei este atent cu mine si eu cu el.

tasha
17.08.2007, 09:47:38
Al meu a fost un dulce in primavara, cind au plecat in Bulgaria in grup de patru sa se distreze de petrecerea burlacilor a unui prieten. Sa il vedeti ce dulce a venit el inapoi cu un buchet de flori cu care eu bineinteles ca i-am dat in cap (la figurat). Pai noi fetele chiar faceam misto ca sa vezi ce vin ei ca mieluseii inapoi, si ca daca vin cu flori e nasol, inseamna ca au facut prostii :)) Asa ca dupa ce saracul de el mi-a adus florile tocmai din Bulgaria si a mai suportat pe drum si mishto-ul crunt al celorlalti, a venit la mine si in loc de pupici si multumesc s-a ales cu cucuie =))
Da' lasa sa ii fie invatatura de minte, ca imi aduce si el flori de ziua mea si cam atit (eu sint nascuta pe 6 martie, asa ca de 8 martie scapa, ca de obicei am toate vazele pline)

kisse
17.08.2007, 09:48:04
:x Fetelor pupicei de la o nevestica (de 2 ani acusica).

Referitor la sotiorii/logodnicii vostri nu va suparati inutil: fiecare om este unic si iubeste "pe limba lui".

Am citit la inceputul relatiei cu sotul meu o carte foarte interesanta "Cele 5 limbaje ale iubirii" de Gary Chapman..o carte minunata in care mi-am regasit si eu felul de a iubi..si cel al dragostei mele.

Eu nu eram cea care facea complimente :( pur si simplu nu mi se pareau necesare...credeam ca el stie deja ceea ce vreau sa ii zic si nu mai este nevoie sa zic cu voce tare.....si stiu ca i-ar fi placut mult de tot sa ii spun tot ce simteam in inima mea.. ..asa ca incet incet:"> , si incurajata de complimentele care mi se aduceau...am inceput sa imi dau drumul...si sa ii spun din ce in ce mai mult cat de minat este, cat de mult il iubesc...si ce frumoasa imi este viata de cand suntem impreuna.

Va recomand acesta carte, pentru mine a fost minunata....poate este potrivita si pt. un cadou, cu un compliment frumos pe prima pagina....si citita impreuna in momentele voastre de tandrete...va deschide sufletul celui care va este pereche...:*

Acoperiti-va sotiorii cu dragoste si complimente...cred ca daca l-ati trancani toata ziua, la un moment dat o sa inceapa si el sa se manifeste...la mine a functionat :D ...si nu imi mai poate inchide gurita de cate spun:> !

V-am pupat!:x

RoxyA
17.08.2007, 10:22:11
Buna!Sotul meu nu imi prea imi face complimente..., dar si cand le face acele sunt strict legate de felul in care gatesc.Si cand se intampla din "greseala" sa imi faca un complimet de genul "esti frumoasa"...etc...atunci nu il cred =)) , asa ca mai bine il las sa ma complimenteze cand vrea, daca vrea.De flori nici nu se pune discutia...ii este rusine sa vina cu florile acasa.In schimb cadouri imi face frecvent...de toate felurile...alteori imi spune, ia bani si cumpara-ti ce vrei..si asta e mare lucru pentru mine... ;;)

syyylviuta
17.08.2007, 10:31:24

Hai, ma, nu pot sa cred ca un colier cu briliante si turcoaza arata asa de urat!!! Cum poti sa faci ceva urat din lucruri scumpe si frumoase!???

Angel
17.08.2007, 10:32:31
Al meu sta bine la capitolul complimente, chiar mi le zice foarte des, ne spunem de sute de ori pe zi ca ne iubim :D si imi place ca imi spune si in romana.
Mi-a placut mult si m-a surprins cu adevarat cand mi-a dat o scrisoare de dragoste scrisa de el in perioada cand credea ca n-o sa fim impreuna niciodata ( am fost amici inainte sa ne 'cuplam' desi eu stiam ca ma place). M-a uimit cand am citit-o, nu credeam ca ma iubeste atat de mult la vremea respectiva...:-p Bine, de atunci nici nu mi-a mai scris alta, stati linistite.:hm:

La capitolul flori sta rau, f. rau. Nu cred ca mi-a luat vreodata flori, cred ca i se pare ca da banii aiurea pe ceva ce rezista doar cateva zile.... desi mi-ar place cateodata sa vad ca are initiativa... Nu-mi trebuie duzini de trandafiri, merge chiar si o floare culeasa de pe camp dar sa vad ca s-a gandit la mine si ca e romantic...
Si cu cadourile la fel, le face doar la zile de nastere dar adevarul e ca pana acum m-a dus in cate o tara straina de fiecare data.:grin:

Asta e, barbatii sunt altfel de specimene, cum a mai zis cineva pe paginile trecute...sunt ai nostri si ii iubim cum sunt dar parca vrem mai mult romantism cateodata, nu?

Al meu cred ca stie ca as vrea sa fie mai romantic si mi-a placut ca s-a conformat cand m-a cerut de sotie - am fost intr-un weekend la munte si cand am intrat in camera era intuneric si erau lumanarele (din acelea rotunde) aprinse pe jos care formau intrebarea "will u marry me." (avea punct la sfarsit ptr ca nu ii ajunsesera lumanarile! =)) )

Sylvester
17.08.2007, 10:42:27
Mi-am adus aminte de cel mai traznit cadou pe care l-am primit de la sotul meu. El e foarte romantic, vine cu flori cel putin 1 data pe saptamana dar la cadouri e varza. Nu stie ce sa cumpere si deseori o da in bara. In fine, intr-o zi s-a gandit el ce cadou sa-mi aduca si a stat la romana acolo in fata la ASE - cladirea veche si a pandit vreo juma de ora si a prins un porumbel. Si pe atunci n-avea masina si l-a adus pana la noi acasa cu troleul. Imaginati-va cam ce soc am avut cand l-am vazut la usa cu oratania in brate (care se si gainatase intre timp si-l facuse de comanda de sus pana jos). El, foarte mandru: "ia uite ce cadou ti-am adus!" Eu ma uitam ca proasta la el si ma intrebam daca nu cumva s-a apucat de droguri. Zic: ce vrei sa fac cu el? supita? tocanita? =)). In fine, l-am convins sa ii dam drumul ca el vroia sa-l pastram si sa-i facem colivie.8-}

alexmireasa
17.08.2007, 10:46:30
Mi-am adus aminte de cel mai traznit cadou pe care l-am primit de la sotul meu. El e foarte romantic, vine cu flori cel putin 1 data pe saptamana dar la cadouri e varza. Nu stie ce sa cumpere si deseori o da in bara. In fine, intr-o zi s-a gandit el ce cadou sa-mi aduca si a stat la romana acolo in fata la ASE - cladirea veche si a pandit vreo juma de ora si a prins un porumbel. Si pe atunci n-avea masina si l-a adus pana la noi acasa cu troleul. Imaginati-va cam ce soc am avut cand l-am vazut la usa cu oratania in brate (care se si gainatase intre timp si-l facuse de comanda de sus pana jos). El, foarte mandru: "ia uite ce cadou ti-am adus!" Eu ma uitam ca proasta la el si ma intrebam daca nu cumva s-a apucat de droguri. Zic: ce vrei sa fac cu el? supita? tocanita? =)). In fine, l-am convins sa ii dam drumul ca el vroia sa-l pastram si sa-i facem colivie.8-}
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :O :O :O :O :O :O :O
Tot ce pot spune este: saracul porumbel!!!!#-o

neli
17.08.2007, 10:53:53
Dragele mele..... viitorul meu sot ma alinta si imi face complimente si cand e de bine si cand e de rau; imi spune mereu ca ma iubeste si ma alinta harnicuta mea, iar cand se simte ca nu am facut ceva prin casa ma alinta " puturoasa mea" :)); cat despre cadouri.... saptamaa trecuta am implinit doi ani de cand ne-am cunoscut si un an de cand ne-am logodit si mi-a daruit un colier superb si o bratara din aur; imi face cadouri mai tot timpul;

andrea27
17.08.2007, 10:54:54
Si sotul meu e "gemeni. Noi suntem de aproape 8 ani impreuna. Face complimente si surprize in felul lui.

De exemplu nu ii place sa cumpere flori, ca il vede lumea cu ele, dar daca sunt cu el si vede flori mi-ar cumpara si cand nu vreau ca le iau eu direct si nu le mai tine el in mana. E o stupizenie de jena de adolescent, recunoaste si el.

In schimb daca e ceva ce stie ca mi-ar place si mie imi aduce mereu. El lucreaza pe teren si mereu gaseste ceva prin sate ce stie ca m-ar bucura.
Ultima data mi-a adus porumb copt facut de el pentru mine.Pare stupid, dar daca ma gandesc ca au fost vreo 6-8 barbati si cand s-au pus toti sa-si faca pranzul, gratare si mici, al meu s-a dus sa fure porumb la marginea satului cu o masina rosie (sa se vada de la o posta) sa-l faca pentru mine in ciuda mistourilor facute de colegi (ca ii cunosc si eu) de pana la urma au facut toti si le-au dus la familii, pentru mine inseamna mult mai mult decat efectiv acel porumb.

La tara lumea nu are bani sa le ofere ca bonus pentru serviciile lor, dar mereu le ofera ceva si sunt jigniti daca sunt refuzati: miere, vin, tuica, cartofi, ceapa, fructe, vanat, peste. Nu va dati seama ce bucurie e pe el cand vine acasa victorios cu cate o plasa de ceva pentru mine, desi continutul de multe ori nu depaseste 3lei si pe mine numai ma incurca ca nu am ce face seara la 10 de exemplu cu un peste care se zbate. O fi ceva cu instinctul de vanatoare din preistoric?<:-P

Noi suntem pe pricipiul ca un cadou nu se masoara in valoarea materiala ci in valoare sentimentala in efortul depus pentru el. Noi incercam mereu si daca facem un cadou cumparat cu bani (e nevoie si de asa ceva) sa fie acolo ceva facut cu mana, sau o idee mult gandita un efort pentru persoana care primeste.

Mai sunt si persoane care nu apreciaza, cum am patit cu invitatiile, care le-am facut noi si le-am scris de mana si mi-a zis cineva ca m-am zgarcit sa nu le fac la o imprimanta in conditiile in care eu sunt programator si am acces la n imprimante si la lucru si acasa.

Al meu e un pupacios si lipicios de mai e cand ii zic sa ma lase in pace ca ma enerveaza, dar si cand nu ma baga in seama mai mult de o ora am impresia ca e ceva rau.

Fiecare are felul lui de a se exprima si dupa ce il intelegem o sa vedem ca toti fac eforturi pentru a ne face fericite.
Buna miresicilor:">Mi-am facut si eu curaj sa scriu.
ca si cum ai fi scris despre iubitelul meu,in mare parte e la fel si el.
o surpriza placuta nu numai in valoarea cadoului trebuie masurata(cred eu);-)

juliejolie
17.08.2007, 11:19:33
La noi mai degraba eu sunt cea cu surprizele, romantismele si complimentele - in ideea ca poate ia exemplu de la mine! :))

Trebuie sa recunosc ca mai demult pregatea si el surprize cand vroia sa ma impresioneze si imi aducea flori la fiecare aniversare (luna de luna), cadouase cu orice ocazie, inlusiv cand mergea in delegatie undeva sau pur si simplu cand lua salariul...:x
Insa mai nou, cu toate ca eu am pregatit mereu cate o surpriza de ziua noastra, el n-a mai adus flori...si nici macar dupa, macar asa, "in contul" zilei respective, cu toate ca in cele din urma i-am dezvaluit cat m-a suparat...si cat m-ar fi bucurat un fir de...orice floare!=((
El a zis ca atunci cand el imi facea cadouase si imi aducea flori de ziua noastra, eu nu ii dadeam nimic, asa ca acum e randul meu...dar m-a deranjat ideea asta...
Cum sa fac sa "il dau pe brazda"??? :((
Ii place sa cumpere flori, nu are nici un fel de jena sau ceva...pur si simplu trebuie sa vrea!! Dar cum?!
PLS, help...[-o<

Angel
17.08.2007, 11:26:15

Super tare! Mai stii, va mai pomeneati si cu vreo gripa aviara...

Lizz22
17.08.2007, 11:26:54
eehh...
iubitul meu e genul care nu spune extrem d des ca/cat ma iubeste...pt k-zice el-atata timp cat e langa mine,e logic ca ma iubeste.culmea e ca eu,care inainte eram toma necredinciosul -am ajuns sa l cred,eu care trebuia sa ma pici cu ceara sa spun ca tzin la cineva acum nu ma simt bine daca n-o spun.iub e un dragutz in general-se poarta frumos,vb frumos,imi face complimente...la capitolul surprize stam mai prost-nu pt ca nu si ar dori ci pt ca eu sunt o vesnic-strsata..mai ales ca vrem sa ne organizam si sa ne platim singuri nunta.eu ma mai retzin..dar el nu se poate atine-cand vede ceva c crede ca mi ar placea...lasa si ganduri si nevoi si tot.
simcer...cred ca daca am ramane asa mereu...as putea sa ma declar multumita!

Sylvester
17.08.2007, 11:34:56
Super tare! Mai stii, va mai pomeneati si cu vreo gripa aviara...

Si acum regret ca n-am avut aparat sa-i fac o poza. Era mortal cum statea in usa cu porumbelul in brate... mandru de el si plin de gainat :)).

alexmireasa
17.08.2007, 11:36:36
Si acum regret ca n-am avut aparat sa-i fac o poza. Era mortal cum statea in usa cu porumbelul in brate... mandru de el si plin de gainat :)).
:-p :D :-$ :">

Sylvester
17.08.2007, 11:36:51
El a zis ca atunci cand el imi facea cadouase si imi aducea flori de ziua noastra, eu nu ii dadeam nimic, asa ca acum e randul meu...dar m-a deranjat ideea asta...

Pai ce? E la piata? Iti dau daca imi dai? Dupa parerea mea, in iubire, e mai fericit ala care da decat ala care primeste. Mie imi place mai mult sa dau decat sa primesc. Satisfactia e mai mare.
Daca vrei sa-l "aduci pe calea cea buna" taie-l si tu la portii: cadouri, surprize, etc....

juliejolie
17.08.2007, 11:51:02
Pai ce? E la piata? Iti dau daca imi dai? Dupa parerea mea, in iubire, e mai fericit ala care da decat ala care primeste. Mie imi place mai mult sa dau decat sa primesc. Satisfactia e mai mare.
Daca vrei sa-l "aduci pe calea cea buna" taie-l si tu la portii: cadouri, surprize, etc....

M-am gandit la asta, dar mi se rupe inima...:-s=((
Eu sunt cu siguranta genul care prefera mai mult sa dea decat sa primeasca, sa ii vad bucuria si surpriza, dar...normal ca incep sa resimt si eu lipsa la un moment dat!

De exemplu, am deja o surpriza pregatita pt urmatoarea noastra aniversare: plecam in concediu la niste prieteni la Bistrita, iar la intoarcere vom trece prin Sighioara, unde am rezervat deja o camera la o pensiune ca in povesti - si asta va fi surpriza!!:>
Dar nefiind acasa, sunt deja sigura 100% ca nu imi va face nici o surpriza la randul lui...
E normal sa imi doresc si eu, nu?!
E ca si cu complimentele - cand iti spune cineva ceva dragutz, parca simti nevoia sa ii intorci complimentul!! Nu?! :-s

Sylvester
17.08.2007, 11:55:49
E normal sa imi doresc si eu, nu?!
E ca si cu complimentele - cand iti spune cineva ceva dragutz, parca simti nevoia sa ii intorci complimentul!! Nu?! :-s

Pai sigur ca e normal! E o dovada de dragoste. Chiar daca tu faci mai multe surprize decat el, daca face si el macar una acolo, e ceva! Dar, oricum, eu pe barbatii astia cateodata nu-i inteleg!!! #-o

mohicanitza
17.08.2007, 12:57:22
Buna fetelor,
Eu sunt mai noua pe aici, ma refer la scris ca la citit citesc forumul vostru de ceva vreme.
Eu ce sa zic sincera sa fiu al meu imi face complimente tot timpul si nu neaparat verbale ci si gesturile cele mai marunte, cum ar fi sa iti dea mana cand cobori din masina,sa iti deschida usa,si multe altele. Si astea cu toate ca eu sunt cateodata mai rea, dura sau rece. Iar complimentele verbale apar cand nici nu ma astept.Cat despre cadouri mai mereu oricat ded nici ar fi sunt.

mohicanitza
17.08.2007, 12:58:26
de mici * pardon Emotiile:D:D

domy
17.08.2007, 13:01:44
mda, complimente imi face foarte des, prea des ,cred ca exagereaza.Eu stiu cum sunt si ma vad in oglinda. insa ma bucura faptul ca pt el sunt frumoasa, desteapta ...incerc sa nu-l fac sa se simta prost pt ca este baiat bun ,s-ar putea sa nu-mi convina daca complimentele ar disparea.In schimb nu-mi face surprize pt ca a incercat de cateva ori si au esuat (ceva de genul: mi-am cumparat o bluza de ziua mea si surpriza lui era aceeasi bluza, identica=)) )sau am reactionat foarte prost pt ca poate preferam altceva si saracul tot el s-a simtit aiurea, asa ca-l inteleg desi mi-ar placea uneori o surpriza PLACUTA.
Pt fetele care nu sunt complimentate, nu disperati, poate nu e genul lor, sau porniti voi cu un compliment, cu sustinere morala ,ca poate merge.

gabi74bel
17.08.2007, 13:15:39
Al meu ma ia la misto, ca sunt grasa, stie ca nu-mi place sa imi spuna, dar cate odata imi face si complimente cum vede ceva schimbat la mine. Ii place sa socheze, de aniversari, cu buchete superbe de flori, trandafiri rosii.

ryanaro
17.08.2007, 13:18:06
Al meu ma ia la misto, ca sunt grasa, stie ca nu-mi place sa imi spuna, dar cate odata imi face si complimente cum vede ceva schimbat la mine. Ii place sa socheze, de aniversari, cu buchete superbe de flori, trandafiri rosii.

socra meu e ala cu glume proaste de genul asta. dar e adorabil LOL. glumeste cu mine ca stie ca eu tin la glume... dar sa i zica cumnata mii ca e grasa, zboara pe geam <:-P

Miss_Miller
17.08.2007, 13:28:50
Sunt si eu una dintre norocoase. :) Jumatatea mea imi face si complimente si surprize. Sunt intotdeauna cea mai frumoasa pe oriunde ne-am duce (nu si in mintea mea :))), sunt oricum cea mea desteapta femeie din viata lui (asta de multe ori mi-o spunea chiar ca pe un repros :)))... La cadouri sta foarte bine. Pot sa spun ca ma cunoaste. Stie ce mi-ar face placere la orice ora din zi si din noapte, stie cu ce l-as trimite inapoi.. :)). Si cu florile e si mai bine. La inceput (avem aproape 4 anisori) imi lua flori de vaza. In ultimul timp vine cu flori in ghiveci. Si ma cearta cand imi mai mor :">.
Mai prost stau eu la facut surprize dar asta numai din cauza lui!! :-L Acum 2 ani ii luasem telefon cu vreo saptamana inainte de ziua lui. Peste 2 zile venise tare incantat acasa "ia uite ce mi-am luaattt!". Isi luase telefon :-w Anul trecut, ma batea la cap ca el isi ia acvariu de 200lt. Am incercat sa-l "calmez" luni la rand - ca eu deja aranjasem pt unu' de 300 lt, pe care sa-l platesc in rate (era aprox. 40 mil lei vechi - cu tot cu supot/ dulap) si pt care vorbisem sa fie livrat exact de ziua lui. Da' te-ntelegi cu nebunu'? :)) Mai avea putin si iesea pe usa sa se duca sa dea comanda :-w A trebuit sa-i spun despre surpriza si a doua zi ni l-au si livrat. Anu' asta (chiar pe 15) stiam ca vrea telefon cu GPS. M-am dus la cumparaturi cu 2 prieteni de-ai mei care ajunsesera sa certe :)) Ia de-ala, ba ia de-ala! Pan' la urma am ajuns acasa cu Playstation3 (dar cu inima cat un purice ca ma asteptam sa si-l fi luat intre timp.) :D

andreeaflorinai
17.08.2007, 14:28:04
Si eu sunt norocoasa. Viitorul meu sot imi face deseori complimente, imi spune ca sunt frumoasa (chiar daca mie mi se pare ca nu e asa intotdeauna :) ). Imi ia si cadouri la momentele speciale, flori imi lua la inceput, dar in ultima vreme mai putin. Oricum e foarte dragut cu mine si sper sa fie asa si dupa ce ne casatorim :).

andelutza
17.08.2007, 16:14:40
Complimente la cum gatesc imi face intotdeauna...nu de alta dar cred ca ii este frica sa nu ma supar si sa nu mai fac deloc mancare =P~ iar cand ii place cum m-am aranjat e de ajuns privirea lui si-mi dau seama. Totusi nu e prea zgarcit in complimente:)

andelutza
17.08.2007, 16:17:55
Aaaa...mi-am adus aminte...asa mult mi-as dori sa-mi faca o surpriza [-o<dar fara nici o sansa. Nici daca i-am batut apropos-uri n-am avut parte de asa ceva:-<Oare as putea sa fac ceva in sensul asta?:-<

Miraj
17.08.2007, 16:22:09
Al meu imi face complimente des, foarte des..imi zice ca arat bine chiar daca stiu ca m-am ingrasat si am celulita, ca sunt cea mai frumoasa, observa mereu cand ma aranjez sau ma imbrac diferit, este atent...chiar si cand gatesc mananca mereu tot si zice ca a fost cea mai buna mancare cu toate ca sunt un dezastru in bucatarie.Are grija cand vin franta de la serviciu sa am suculet in frigider ..la cadouri nu prea se pricepe la masuri mereu, dar persevereaza , iar la flori este un mare expert - mi le aduce pe cele mai frumoase si cele mai proaspete, cei mai frumosi trandafiri el ii gaseste..si am gasit si solutia sa-i pastrez fara sa se pleosteasca chiar si o saptamana..

mihu
17.08.2007, 17:02:46
Aaaa...mi-am adus aminte...asa mult mi-as dori sa-mi faca o surpriza [-o<dar fara nici o sansa. Nici daca i-am batut apropos-uri n-am avut parte de asa ceva:-<Oare as putea sa fac ceva in sensul asta?:-<
Si noi inca ne intrebam...acum eu m-am luat iar cu surprizele...ii fac iar eu lui...Am vb ieri cu el despre asta si mi-a zis ca el mi-ar face surprize de genul vacanta pe stiu eu unde...i-am spus ca la mine surpriza inseamna si ceva micut dragut....o:-)

ainival
17.08.2007, 17:34:34
fetelor, daca fac o statistica pornind de la ce ati scris voi si daca ma mai pun si pe mine pe lista, situatia este dramatica.Concluzii:
- mai exista ici colo cate un barbat care considera ca femeile au nevoie sa primeasca flori, cadouri , complimente si cu alta ocazie decat: ziua de nastere, nunta, etc.
- marea majoritate se inscriu in tipologia clasica a barbatului care gandeste ,,daca stau cu ea, trebuie sa fie constienta ca e frumoasa , desteapta, gospodina,etc, etc, etc, de ce sa-i mai spun si eu,,.

Ei nu au nicio vina, suntem conceputi total diferit din punct de vedere psihic. Ce noua ni se pare logic, pentru ei nu are nici un sens. Singura modalitate de a-i face sa se poarte aprox. cum vrem noi este prin educatie.
Conform principiului Repetitia este mama invataturii, repetati-le in fiecare zi cum trebuie sa se poarte. Dupa un timp se vor vedea roadele muncii voastre: ori va tin numai in pupicuri si dulcegarii, ori isi iau bagajele si se muta caaaaaaaaaaaat mai departe de voi.....

Eu personal nu am incercat metoda aceasta, daca voi riscati, spuneti-mi si mie care a fost rezultatul......:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

blue
17.08.2007, 19:51:10
de ce nu incerci sa-i faci mai intai tu o surpriza..... nu stiu ceva acolo care sa-l impresioneze.... poate ca ar fi un apropos mai bun....
nu stiu..... fara sa fie nici o zi deosebita... de nastere.... nu stiu cati ani da cand v-ati cunoscut... etc..... invital la o cina mai deosebita in oras.... sunt destule locatii... care nu au neaparat si preturi piperate......
poate in felul asta il determini sa-ti raspunda cu aceeasi moneda
sau pregateste o iesire de un weekend la munte.. sau la mare.... asa doar voi doi..............

geo140787
17.08.2007, 20:54:52
fetelor, acum depinde si de voi, sunt femei carora li se spune ca sunt frumoase si se multumesc si sunt femei pe care nici luna de pe cer nu le multumeste....
In alta ordine de idei mai sunt si femei care exagereaza, nu ma refer neaparat in legatura cu complimentele, sunt femei care sustin ca se inteleg bine cu sotii, ca le ajuta la treburile casei, ca sunt cei mai buni barbati din lume, fara sa mai tina cont de cate o palma din cand in cand..
Eu stau in aceeasi casa cu viitorul meu sot de un an de zile, si nu este nemaipomenit la complimente, dar se straduieste sa nu ma supere, ma respecta si cred ca asta e cel mai important lucru, nu daca imi zice ca sunt frumoasa. Sunt lucruri mai importante intr-o relatie decat complimentele.
Eu zic asa, daca sta cu tine si e interesat de o relatie pe termen lung cu siguranta e din cauza ca te iubeste, si te iubeste tocmai pentru ca ai calitati (frumoasa, desteapta, cuminte, etc.).
Hey, daca i-am convins sa spuna DA inseamna ca suntem si frumoase si destepte :)

adelia
17.08.2007, 22:05:15
Am promis poza cu buchetul pe care l-am primit de ziua mea. Iar daca de 1 si 8 martie a picat la lucru 24 de ore dimineata cand a venit acasa mi-a adus o floare ...eu l-am asteptat cu masa l-am pupat si abia cand s-a descaltat am observat ca ascunde la spate o atentie pentru mine...il iubesc enorm si ii multumesc lui D-zeu ca ne-am regasit.
http://img26.picoodle.com/img/img26/9/8/17/t_Jan1133m_cb7c2a5.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/9/8/17/f_Jan1133m_cb7c2a5.jpg&srv=img26)

alecsa
17.08.2007, 23:05:35
Conform principiului Repetitia este mama invataturii, repetati-le in fiecare zi cum trebuie sa se poarte. Dupa un timp se vor vedea roadele muncii voastre: ori va tin numai in pupicuri si dulcegarii, ori isi iau bagajele si se muta caaaaaaaaaaaat mai departe de voi.....

daca ii repeti in fiecare zi acelasi lucru o sa se sature si o sa-ti zica ca esti pisaloaga si ca nu dai doi bani pe el. in general nu poti sa-i impui cuiva ce si cum sa simta, ce si cum sa-ti ofere, tb sa vina de la sine. sunt gesturi si priviri care-l fac sa-si dea seama ca a gresit sau ca vroiai mai mult, si el singur o sa ia masuri. unii barbati chiar se pricep la cadouri si stiu cum si cand sa le ofere, insa altii nu, sau sunt timizi, sau mai stiu eu cum.

alecsa
17.08.2007, 23:07:52

nu are un prieten mai apropiat cu care se sfatuieste? daca are, vb tu cu prietenul lui si spune-i ca ai vrea sa-ti faca o surpriza etc, si el sa vb cu el, asa mai pe indelete, poate poate...

alecsa
17.08.2007, 23:11:01
Si noi inca ne intrebam...acum eu m-am luat iar cu surprizele...ii fac iar eu lui...Am vb ieri cu el despre asta si mi-a zis ca el mi-ar face surprize de genul vacanta pe stiu eu unde...i-am spus ca la mine surpriza inseamna si ceva micut dragut....o:-)

uite, desi nu ma cheama maria/mariana, de sf maria mi-a adus un buchet cu flori, si mi-a zis ca eu pt el sunt "dulce maria" (pe spaniola, desi el uraste limba asta). nici nu ma asteptam la asa ceva din partea lui, eu care ii aduc aminte ca exista sf alexandru pe 30 august=)) si alte evenimente;-)

BiancaDonath
18.08.2007, 09:00:32
Ce mai faceti miresici ?\:D/ Nu am mai dat demult pe site ca am fost taaaare ocupata vara asta.Si inca nu s a terminat :-" .In fine, poate la toamna o sa am mai mult timp de miresit.Deocamdata cel mai mult timp mi l ocupa fetita mea care de o luna a facut un anisor si e la faza de mers singura=D> , doar ca stiti voi cum merg astia micii...iau viteza si se orpesc in dulap, in masa, in perete;)) .Asa ca trebuie sa fiu cu ochii in 10 :-B.

Mi a placut subiectul asta si de cand am facut ochi am citit toate mesajele voastre, care de care mai dragutze...si ma gandeam ca ma regasesc si eu in unele dintre ele.

Adica flori..hm..foarte rar...suntem casatoriti de 2 ani si am primit flori de doua ori de vreo 3 ori..desi vb voastra, ma oftic ca mi place tare mult sa primesc flori <:-P , cadouri sunt cu diferite ocazii si ma cam nimereste, mai ales ca uraste sa umble prin magazine la cumparaturi si, fiind antrenor de tennis, imi face cadouri 'sportive', un trening, un adidas, o racheta de tenis, o fustitza o rochitza tot de tenis, schiuri...asha ca sunt multumita, ca stiu ca la asta se pricepe cel mai bine, iar garderoba mea continea foarte putine lucruri de acest gen :D.Asa ca da de ma apuc si eu de sport mai serios, ca persoana dinamica n am fost niciodata:)).Asa ca de cand sunt cu el, m am apuat sa invat tenis, sa schiez, sa fac jogging.Un lucru tare bun, mai ales dupa ce am nascut.Iar surprize sunt destule, poate ca nu asha de dese cum mi as dori, dar buine ca sunt si atatea :D.Ca stiti si voi cum se pricep barbatii la asha ceva :))).Mai greu...cred ca prin natura lor nu sunt ei aia romantici, ci suntem noi femeile mai romantice si mai puse pe surprize.Asa ca surprizele facute de el consta in excursii, vacante, sau obiecte casnice :D.Chiar acum trei zile mi a facut o surpriza.Ca de cand cu asta mica, avem destul de putin timp pt noi doi, asha ca fiind mama lui in vizita la noi, si avand deci cine se ocupa de karla, am facut o scapada de o noapte la vreo 150 de km de casa.Dragutz romantic si cu bun gust.Mi a placut tare mult, mai ales ca de mult nu am mai apucat sa srtam doar noi doi asha de relaxati

Si mi aduc aminte de cea mai frumoasa surpriza facuta de el.Acum doi ani cand eram inca invatacel la capitoul ski , am facut o vacxanta de 2 saptamani in Tirol.Intr una din zile, urcand cu telescaunul pe partie, ma avertizeaza sa ma uit in jos.Si am ramas masca.Era scris in zapada, cu urme de clapari, Te iubesc MULT; NEVASTA MEA, Bianca Donath...Sa pic din scaun nu alta .A fost atat de impresionant , ca mi au dat lacrimile.Stiam cat de mult ma iubeste, dar nu am crezut ca poate fi asha de romantic :D.

Si chiar daca cateodata nu este chiar cum mi as dori eu in acel moment, stiu ca nu este pt ca nu ma iubeste, ci pt ca exista viata de zi cu zi care cauzeaza stzresul si supararile, asha ca incerc sa l inteleg si sa l iubesc asha cum este.Adevarul e ca nici noi, femeile, nu suntem perfecte ;;)

vitanja
18.08.2007, 10:10:06
:x Fetelor pupicei de la o nevestica (de 2 ani acusica).

Referitor la sotiorii/logodnicii vostri nu va suparati inutil: fiecare om este unic si iubeste "pe limba lui".

Am citit la inceputul relatiei cu sotul meu o carte foarte interesanta "Cele 5 limbaje ale iubirii" de Gary Chapman..o carte minunata in care mi-am regasit si eu felul de a iubi..si cel al dragostei mele.

Eu nu eram cea care facea complimente :( pur si simplu nu mi se pareau necesare...credeam ca el stie deja ceea ce vreau sa ii zic si nu mai este nevoie sa zic cu voce tare.....si stiu ca i-ar fi placut mult de tot sa ii spun tot ce simteam in inima mea.. ..asa ca incet incet:"> , si incurajata de complimentele care mi se aduceau...am inceput sa imi dau drumul...si sa ii spun din ce in ce mai mult cat de minat este, cat de mult il iubesc...si ce frumoasa imi este viata de cand suntem impreuna.

Va recomand acesta carte, pentru mine a fost minunata....poate este potrivita si pt. un cadou, cu un compliment frumos pe prima pagina....si citita impreuna in momentele voastre de tandrete...va deschide sufletul celui care va este pereche...:*

Acoperiti-va sotiorii cu dragoste si complimente...cred ca daca l-ati trancani toata ziua, la un moment dat o sa inceapa si el sa se manifeste...la mine a functionat :D ...si nu imi mai poate inchide gurita de cate spun:> !

V-am pupat!:x
cand am citit mesajele fetelor ma gandeam si eu exact la cartea asta sa le-o recomand.si eu cu iubi meu am citito si ne-a placut foarte mult desi noi nu am avut niciodata probleme din astea cu complimentele si cadouri etc.noi ne-am vazut de la inceput calitatile si defectele si asa am inteles cum gandim fiecare si cum stim amandoi sa ne aratam dragostea unul fata de celalat.
in orice caz fetelor va recomand cartea si asa veti intelege cel mai bine cum anume isi arata prietenii,logodnicii,sotii dragostea fata de voi.
v-am:* .

ainival
18.08.2007, 10:11:38
daca ii repeti in fiecare zi acelasi lucru o sa se sature si o sa-ti zica ca esti pisaloaga si ca nu dai doi bani pe el. in general nu poti sa-i impui cuiva ce si cum sa simta, ce si cum sa-ti ofere, tb sa vina de la sine. sunt gesturi si priviri care-l fac sa-si dea seama ca a gresit sau ca vroiai mai mult, si el singur o sa ia masuri. unii barbati chiar se pricep la cadouri si stiu cum si cand sa le ofere, insa altii nu, sau sunt timizi, sau mai stiu eu cum.

Vad ca ai luat foarte in serios ce am scris .....oricum ai dreptate, acelasi lucru vroiam sa-l induc si eu, dar cu alte cuvinte...

danutza_07
18.08.2007, 18:19:09
foarte frumoase pozele de la nunta.la ce restaurant ati facut nunta. a iesit super.

sim2126
18.08.2007, 21:49:47
Buna fetelor . Viitorul meu sot ma alinta destul de mult o:-) . Inca mai face asta si sper sa o faca in continuare .

sim2126
18.08.2007, 21:52:24
Inainte parca imi cumpara de mai multe ori flori .... Dar totusi nu ma plang. Compenseaza cu multe cuvinte f frumoase si astea fac mai mult.

Meddea
18.08.2007, 22:40:35
Intrebare...este in zodia Gemenilor??? Viitorul meu sot este la fel...ai mei niciodata nu m-au lasat sa ma apropii de bucatarie si totusi de cand l-am cunoscut (si trebuie sa recunosc ca este un gurmand) atunci cand am ocazia incerc sa ii fac cate o surpriza si ii gatesc tot felul de lucruri ciudate si gustoase (un talent pe care nu l-am descoperit ca il am pana acum) si desi mananca cu pofta si il vad ca ii place nu imi face nici un compliment...ba chiar zice doar sec "Da, ti-a iesit bun!". Nici nu iti imaginezi cat ma oftic si ma supar. Nu mai spun ca ma aranjez mereu cand iesim si ma apreciaza toata lumea din jur...el nu imi zice nimic. Observ ca se uita lung la mine si ii place...dar nu imi zice, iar ca femeie am nevoia sa imi spuna ca sunt frumoasa.
Cu toate acestea in culmea supararii i-am reprosat lipsa lui de adulatie catre mine si atunci mi-a explicat la fel de sec cum ii este caracteristic ca el vrea sa imi faca complimente atunci cand nu ma astept, ba mai mult mi-a spus ca desi nu o zice nu inseamna ca nu o simte, ba dimpotriva ca ma iubeste si ii place tot ce fac (indiferent ca e vorba de gatit, ca e vorba de gandit, ca e vorba de fizic). Si stiti ce? Mi-a zis o singura data ca ma iubeste asa cum sunt...si mi-a fost de ajuns. De atunci nu i-am mai reprosat niciodata...si intr-adevar acum vad ca imi face complimente, rare :), dar fix cand nu ma astept si cateodata taman cand am cea mai mare nevoie de a primi un compliment.

Super tare iubitul tau dar nu mai tare ca al meu la complimente legate de mancare. El spune 'Comestibil!'. Asa ii place lui sa ma tachineze, desi stiu ca ii place f mult mancarea facuta de mine.

Leagat de flori...imi cumpara cate un buchet cand ma astept mai putin. Iar cadouri imi face doar la ocazii si cand se intoarce din strainatate(chiar daca pleaca doar pt o zi) si in general bijuterii la care are si gusturi super... De ex inelul de logodna este cu safire(mie imi place albastrul f mult), am lantisor si cercei cu nu mai stiu ce pietricele semipretioase tot albastre... Eu nu mi-am cumparat niciodata bijuteri.

Saptamana viitoare este ziua mea si abia astept sa vad ce imi aduce. Noi suntem impreuna de 3 ani jumate, locuim impreuna de vreun an, si suntem casatoriti civil de o luna, si ne-am obisnuit sa ne intrebam ce ne dorim cadou. Si in momentul asta chiar nu duc lipsa de nimic asa ca saracul are de cautat nu de alta dar i-am spus ca am destule bijuterii...deci am o mica banuiala ca l-am pus in incurcatura.

In schimb eu am mari probleme la cumparat cadouri. E un pretentios si jumatate. Pe vremea cand eram studenta si abia ma descurcam cu banii de pe o zi pe alta ii luam mici cadouri cum ar fi:
- un ceas de mana - nu i-a placut ca cica ar fi fost prea mare si ca il incomodeaza
- un fular de Sf Nicolae - nu i-a placut ca il intepa(desi era finut)
Cred ca au mai fost cateva dar nu mi le amintesc. Si uite asa am ajuns sa il intreb ce isi doreste. Cred ca primul cadou reusit a fost de Craciun cand i-am cumparat telefon. I-am spus ce vreau sa ii cumpar si l-am rugat sa isi aleaga modelul.

Anca_Osan
19.08.2007, 12:09:58

Asa este si al meu, complimente multe(din fericire) si mai putine cadouri cateodata nici macar la ocazii speciale dar a promis ca se va revansa la nunta cu o surpriza mare............;))

Angel
19.08.2007, 18:01:33
In schimb eu am mari probleme la cumparat cadouri. E un pretentios si jumatate. Pe vremea cand eram studenta si abia ma descurcam cu banii de pe o zi pe alta ii luam mici cadouri cum ar fi:
- un ceas de mana - nu i-a placut ca cica ar fi fost prea mare si ca il incomodeaza
- un fular de Sf Nicolae - nu i-a placut ca il intepa(desi era finut)
Cred ca au mai fost cateva dar nu mi le amintesc. Si uite asa am ajuns sa il intreb ce isi doreste. Cred ca primul cadou reusit a fost de Craciun cand i-am cumparat telefon. I-am spus ce vreau sa ii cumpar si l-am rugat sa isi aleaga modelul.

Al meu nu e pretentios dar nu prea e materialist - adica mi-a zis ca prefera cadouri mai personale, facute de mine personal. Plus ca i-am luat o data de craciun un set de parfum+spray si parfumul l-a pierdut... nu-l mai gaseste. Ca sa vedeti ce zapacit e! Ce m-am ofticat, a fost scump...:))

Dedi
19.08.2007, 19:04:22
Desi suntem impreuna de 5 ani iubitul meu imi face si acum deseori complimente. Cel mai priceput este insa la cadourile surpriza. Anul trecut cand am implinit 30 de ani mi-a facut cadou o excursie. Desi facuse rezervarile din februarie pana in iunie nu a vrut sa-mi spuna care e destinatia. Va dati seama cum am asteptat sa vina ziua mea, mai ales pentru ca-mi place tare mult sa calatoresc....pana la urma rabdarea mi-a fost rasplatita, am fost o saptamana in Cannes si Venetia iar in Piata San Marco am primit si cererea in casatorie si inelul de logodna. A fost superb, peste 3 luni avem si nunta...

mitzunel
19.08.2007, 19:05:47
Complimente primesc in cantitate moderata..sa nu mi se urce prea tare la cap..:)) dar intotdeauna atunci cand ma simt trista..e cel mai bun remediu de ridicat moralul, si el a observat:)

Ottilia
19.08.2007, 19:29:56
Logodnicul meu... incearca sa fie tare taredragutz in ceea ce prv complimentele.. imi face o gramada de complimente.. incepand de la felul in care gatesc (desi sta cu mancarea in gat , la cat de nasoala e,se chinuie sa spuna ca e foarte buna=P~ Si.. vorba uneia dintre fete.. daca ar fi dupa cum spune iubitul meu as fi cel putin supermodel..=))

amalia_jurj
19.08.2007, 20:24:32
mey al meu scump ba imi leaga balonase cu inimioare de masina de zic vecinii ca-i nebun...ba imi lasa pe perna dimineata biletele..sau pe figider..sau in frigider..ba imi pune cate un trandafiri in pantofi..ba scrie cu pasta de dinti pe oglinda din baie ca ma iubeste...si exemplele pot continua...dar ptr. mine si ce e deja obisnuit ma surprinde..faptul ca in fiecare 11 a luni imi aduce florii eu tot timpul sunt surprinsa...sau daca cumpara paine ca stie ca nu mai e iara ma surprinde placut..sau ca imi face cafea in fiecare dimineata iara ma surprinde..cu toate ca sunt ritualuri "vechi".....si toate acestea sunt compensate de surprizele mele...

ce femeie norocoasa esti. cand citesc mesajele tale incep si eu sa sper ca se va obisnui si al meu intr-o zi sa imi faca surprize. cine stie?:-p

dyenutza24
20.08.2007, 01:38:12
intotdeauna imi face complimente si intotdeauna ma surprinde placut cu diferite atentii si cadouri. nu vorbesc de ceva scump doar cate ceva prin care sa mi spuna ca ma iubeste in fiecare zi....:"> :"> :* :* :x ....

danyramy
20.08.2007, 07:54:21
Noi suntem impreuna de 7 ani si jumatate si inca imi face foarte multe complimente si chiar fata de prietenii lui. Intotdeauna ii place sa se mandreasca cu mine fata de prietenii lui si ma scoate in evidenta. Nu ii place deloc sa umble cu flori in mana pe strada si cu toate astea imi mai aduce din cand in cand cate un trandafir ascuns prin sacosa sau prin geaca=)). Inca imi mai spune foarte des cat de mult ma iubeste si cat de bine arat si ca nu m-ar schimba nici pe o mie de alte fete frumoase (nu ca as fi eu vreo frumusete...dar...in momentele alea ma face sa ma simt mult mai frumoasa decat sunt in realitate).
Adevarul e ca ne mai si certam din cand in cand dar ... impacarea e intotdeauna cea mai dulce!
Cateodata, asa fara vreun motiv anume, imi face si mici cadouri, nu scumpe, cum ar fi o ciocolata sau orice altceva de genul... sau pur si simplu ma alinta si se joaca cu mine:D .
Adik eu vad foarte normal ca prietenul meu sa-mi faca complimente si sa ma faca sa ma simt iubita ca doar de aia e prietenul meu...nu? Adik nu concep cum se poate sa existe cazuri in care ele sa nu fie remarcate de ei:( si imi pare foarte rau ca sunt asa baieti, dar asta e...Oricum le sfatuiesc pe toate aceste fete sa acceseze subiectul urmator: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2089 sau sa dea cautare "flacara de la inceput sa reinvie" sunt discutate acolo multe "tertip-uri" despre cum sa ii faci pe ei sa te remarce :D.
In concluzie sunt momente in care ma enerveaza la culme dar sunt mult, mult mai multe momentele in care imi face pe plac si ma face sa ma simt iubita si dorita.:D
Va pup pe toate si va doresc cat mai multe complimente:)>- !

albinutza2008
20.08.2007, 11:03:29
Cat de mult ma recunosc in cele spuse de Danyramy...:-p Eu si iubitz suntem impreuna de 7 ani si la anul in mai avem nunta si nu cred ca as putea sa traiesc fara sa imi faca zilnic complimente...:D Ce sa-i fac daca asa m-a obisnuit? Chiar daca nu sunt cea mai desteapta si mai frumoasa ma simt asa de bine cand imi spune...Si la capitolul jocuri si gadilaturi cred ca stau mai bine ca un copil de 5 ani :)) Noi avem o problema in schimb cu surprizutele, ca desi ne facem foarte des surprize, de la invitatii la restaurant, pana la petale de trandafir pe pat in forma de inimioara si la ciocolatele heidi ascunse prin pantofi :) , nu putem sa le tinem secret foarte mukt timp, asa ca eu intotdeauna aflu care e cadoul planificat de ziua mea cu vreo 2 luni inainte iar el afla care e cadoul de craciun cu vreo 3 luni inainte =)) Eu sunt mai rau ca el si nu pot sa ma abtin sa nu ii spun, desi fac eforturi. Iubitz a reusit sa ma tina in suspans acum 2 ani de ziua mea cand mi-a dat inelul de logodna si mama ce m-a chinuiam sa il trag de limba... Dar a rezistat stoiceste si a meritat. Nu cred ca mi-ar mai fi placut atat de mult daca nu era surpriza in adevaratul sens al cuvantului!
Flori imi ia saracu cand are bani, ca daca banii stau mereu la mine...:-p El are de obicei in jur de 2 RON prin buzunar si mereu imi reproseaza ca "Ma lasi iar fara nici un ban in buzunar, nici flori nu pot sa iti iau, si dupa aia ma certi ca de ce nu iti iau." Dar imi aduce mereu flori furate de prin copaci sau de pe vreun lac ceva. Saptamana trecuta am fost la Snagov si era plin de nuferi lacul si mi-a zis sa astept in masina ca se duce sa faca niste poze la nuferi. Si eu l-am crezut si l-am asteptat si tocmai cand ma plictisisem de atata asteptare si ma gandeam "Mah, cate poze poate sa faca la nuferii aia?", il vad ca vine negru de noroi pe picioare, pe maini si pe tricoul alb ca spuma, si cu un nufar roz in mana si cu un zambet larg pe fata. Bineinteles ca l-am certat ca de ce s-a murdarit pt o floare, dar in sinea mea...:x :x :x si mi se umezisera un pic ochii..:)
Sa fiti iubite si la cat mai multa dragoste si complimente zilnice!

danyramy
20.08.2007, 11:10:26
...Dar imi aduce mereu flori furate de prin copaci sau de pe vreun lac ceva. Saptamana trecuta am fost la Snagov si era plin de nuferi lacul si mi-a zis sa astept in masina ca se duce sa faca niste poze la nuferi. Si eu l-am crezut si l-am asteptat si tocmai cand ma plictisisem de atata asteptare si ma gandeam "Mah, cate poze poate sa faca la nuferii aia?", il vad ca vine negru de noroi pe picioare, pe maini si pe tricoul alb ca spuma, si cu un nufar roz in mana si cu un zambet larg pe fata. Bineinteles ca l-am certat ca de ce s-a murdarit pt o floare, dar in sinea mea...:x :x :x si mi se umezisera un pic ochii..:)
Sa fiti iubite si la cat mai multa dragoste si complimente zilnice!

=)) faina faza...Si la mine se mai intampla sa imi mai aduk flori furate de prin gradinile oamenilor si de prin copaci...=)) si imi e atat de drag atunci...

MaryT
20.08.2007, 12:38:03
ce femeie norocoasa esti. cand citesc mesajele tale incep si eu sa sper ca se va obisnui si al meu intr-o zi sa imi faca surprize. cine stie?:-p

multumesc, chiar sunt !:x

bafta multa >:D< >:D< >:D< >:D<

GabrielaS
20.08.2007, 14:50:39
Sa va pove una din fazele cu care tatal meu a cucerit-o pe mama.
A cules un brat mare de trandafiri din tot carteirul si s-a dus la ea la usa, iar mama nu vroia sa-i deschisa poarta (stateau la casa). Tat ce sa faca le-a aruncat pe toate peste gard, si a fugit de rusine ca nu-i deschide usa. La mama i s-a rupt sufletu pentru atatea flori distruse si de atunci i-a deschis mereu usa <:-P .

Si acum recent cand tata venea din schimbul 3 culegea toate gradinile de pe la blocuri si aducea la mama. Deci fetelor se paote si dupa ani de zile.

Sa fiti iubite.

KrisLa
20.08.2007, 17:50:20
Buna, fetelor! Sa stii ca uneori iti vine sa o iei razna de atatea complimente! Al meu sot nu inceteaza cu complimentele nici macar in zilele cand ne mai ciondanim. Dupa ce-i trec "dracii", "eliberati" de nazdravanul nostru de 3 ani juma' (care merge cu "motor" de TDI), tot mai gaseste resursele necesare sa se invarta in jurul meu si sa ma enerveze cu "...mmm... ce bine mirosi, mami!". Adevarul e ca atunci cand sunt nervoasa imi vine sa urlu daca aud ceva mieros din gura lui, dar cred ca as duce dorul daca nu as mai avea parte de complimente...si de 13 ani doar asta aud. Se mai strecoara din cand in cand si cate ceva de genul... "esti cea mai ;;) rea si dracoasa...dar tot te iubesc!"...asta e! Si eu il iubesc!;))

...De ce-mi apare in josul mesajului proaspat casatorita? ... Sunt proaspat nasha!

Meddea
20.08.2007, 22:19:22
Al meu nu e pretentios dar nu prea e materialist - adica mi-a zis ca prefera cadouri mai personale, facute de mine personal. Plus ca i-am luat o data de craciun un set de parfum+spray si parfumul l-a pierdut... nu-l mai gaseste. Ca sa vedeti ce zapacit e! Ce m-am ofticat, a fost scump...:))

:)) Mi-am mai adus amite un cadou pe care i l-am facut acu vreo doi ani si nu a fost utilizat: un parfum. Daca iti vine sa crezi ca si acum sticla e intacta...si nu ca nu i-ar place parfumul ci ca se incapataneaza sa nu foloseasca parfumuri... :(

Andra_St
20.08.2007, 23:44:10
ce spuneti de complimente de genul:
se uita adanc in ochii mei, asa, ca din senin, si ma ia in brate, ma saruta si-mi spune ca ma iubeste; vine acasa si ma strange cu patima in brate; vede pe strada pe una cine stie cum si se intoarce catre mine si imi spune: "ce mult te iubesc eu pe tine!"
nu cuvintele fac diferenta, ci gesturile.

bushi
21.08.2007, 09:20:55
complimente primesc suficient de des cat sa nu ajung sa le cer eu :azn:. Ultima surpriza pe care mi-a facut-o a fost de ziua mea cand s-a intors acasa fara buchetul de flori de camp despre care ii vorbisem toata saptamana :gen_07: . Cand mi-a vazut zambetul:gen_20: si-a tras o palma peste frunte si a fugit dupa el :gen_17:

andelutza
21.08.2007, 09:49:47
:)>-Mersi mult alecsa si mihasabou pt sfat....acum mi-ati dat tema de casa si trebuie sa o gandesc bine :-p

Andra_St
21.08.2007, 10:01:50
complimente primesc suficient de des cat sa nu ajung sa le cer eu :azn:. Ultima surpriza pe care mi-a facut-o a fost de ziua mea cand s-a intors acasa fara buchetul de flori de camp despre care ii vorbisem toata saptamana :gen_07: . Cand mi-a vazut zambetul:gen_20: si-a tras o palma peste frunte si a fugit dupa el :gen_17:

super tare faza!!!
mai uita si al meu anumite lucruri, cum ar fi aniversarea noastra - luna de luna, caci asa ne-am invatat - dar nici asa.
acum, gandindu-ma bine, imi aduc aminte ca o data m-a sunat sa ma intrebe unde sunt exact (mmergeam in centru si eram in drum spre maxi-taxi) si a venit la mine si mi-a dat 3 buchetele de flori, m-a pupat si a pelcat, caci avea treaba. dar surpriza lui a fost foarte placuta.

deea23
21.08.2007, 12:09:49
complimente? da... imi face... nenumarate in fiecare zi;;)... de alintat- a fel. imi spune des ca ma iubeste si chiar o demonstreaza. nici cu surprizele nu sta chiar rau . flori... imi cumpara cu ocazii sau cand trecem pe langa raionul de flori din piata. pe vremulri (acum 6 ani) primeam flori mai des si gaseam saptamanal mici biletele dragute. acum gasesc unul la 6 luni, sau poate mai rar...nu mai e al meu scriitor... un singur lucru ma dispera. asa a fost de altfel tot timpul. daca nu i-as spune eu ce cadou vreau (de obicei ii insir o lista) cu siguranta imi cuppara o tampenie (prin "tampenie" sa se inteleaga ceva dragutz... dar de care nu am o acuta nevoie):(.
sper ca v-am lamurit... va pup pe toate:*

adina_i
21.08.2007, 12:16:00
Cred ca al meu imi face tot atatea complimente cate ii fac eu. de fiecare data cand iesim imi spune ca sunt frumoasa. De gatit sau altele gospodaresti el face mai mult ca mine. Bucataria e 90% a lui ca eu "gatesc" toata casa daca ma apuc de o omleta. :-p .Am un super iubit care o sa fie un super sot si un super tatic. :">

lina
22.08.2007, 08:26:13
Eu primesc complimente aproape zilnic, cam de fiecare data acelasi "esti frumoasa". De surprize insa nu poate fi vorba, de cand il cunosc cred ca de vreo 2-3 ori mi-a cumparat ceva ca sa imi faca surpriza. Nu mai spun ca, atunci cand se apropie o aniversare, aud invariabil intrebarea "Ce vrei sa-ti iau de ziua cutare?"

lauraP
22.08.2007, 09:14:58
al meu viitor sot e un romantic incurabil; imi face cadouri atunci cand nici nu ma astept nu ii trebuie un motiv anume sa-mi cumpere flori sau cadouri sau sa-mi faca complimente. Ar face din fiecare zi o sarbatoare doar sa ma faca pe mine fericita. Ce mai sunt o norocoasa si sper sa aveti si voi parte de asa ceva >:D<:love::*

chichineata
22.08.2007, 09:49:58
off topic daca imi este permis....acum 4 ani,inainte sa-l cunosc pe actualul sot, tipul cu care eram atunci mi-a spus " as vrea sa fiu langa tine cand o sa arati si tu asa de bine la varsta....." asta dupa ce ii aratasem o poza cu bunica mea in tinerete (eu semanand cu ea foarte mult) si la batranete. a fost o femeie frumoasa. mie mi s-a parut un compliment....
iar sotul meu, (dupa cum am mai spus imi face mereu complimente (dar si eu lui), ne alintam unul pe celalalt.) dupa cateva luni dupa ce ne-am cunoscut a spus ' ca vrea sa fiu pentru toata viata alaturi de el si el de mine, sa imbatranim impreuna". mi s-a parut ca o propunere de casatorie, nu?

ryanaro
22.08.2007, 10:26:20
off topic daca imi este permis....acum 4 ani,inainte sa-l cunosc pe actualul sot, tipul cu care eram atunci mi-a spus " as vrea sa fiu langa tine cand o sa arati si tu asa de bine la varsta....." asta dupa ce ii aratasem o poza cu bunica mea in tinerete (eu semanand cu ea foarte mult) si la batranete. a fost o femeie frumoasa. mie mi s-a parut un compliment....

cred ca un compliment mai frumos ar fi sa i arati o poza cu o bunica zbarcita si vai de ea si el sa zica ca ar vrea sa fie alaturi de tine cand o sa arati asa. :)

amalia_jurj
22.08.2007, 16:41:30
am uitat sa zic ca si-a facut un obicei tara bun: de cate ori plec undevas cu trenul ma asteapta la sosire ingara cu untrandafir rosu:love: a fost o surpriza f placuta prima data, dar deja e un obicei. Nu e vb ca nu sunt multumita de gestul asta, dar ar fi o surpriza si schimbarea culorii trandafirului, nu?:D

MaryT
22.08.2007, 16:46:03
am uitat sa zic ca si-a facut un obicei tara bun: de cate ori plec undevas cu trenul ma asteapta la sosire ingara cu untrandafir rosu:love: a fost o surpriza f placuta prima data, dar deja e un obicei. Nu e vb ca nu sunt multumita de gestul asta, dar ar fi o surpriza si schimbarea culorii trandafirului, nu?:D

corect..>:D< >:D<

azi scumpul meu a ajuns inaintea mea acasa..si a incalzit mancare si a tras jaluzelele si a aprins lumanari si a deschis o sticla de vin...cand am auns m-a imbunit rasu`( dar m-am abtinut ) ca era la 4 dupa masa..eu mancasem in oras...era lumina muulta ca apartamentul nostru e insorit..si ca oricum nu as fi baut ca mai plecam cu masina...in fine gestul conteaza si important e sa il sustii..sa nu razi de surprizele lui ca te-ai lins pe bot de altele ...:)

ryanaro
22.08.2007, 16:48:19

si al meu imi face cafea, dar eu iau drept granted asta. din cand in cand imi mai face sandviciuri dar in ultima vreme imi face soacra mea :-"... in general e foarte tandru si atent cu mine, la nevoile mele etc. la cadouri... neam!!! :-B acuma pe 1 e aniversarea noastra, si pe 15 sept e ziua mea. sa l vedem!!! <:-P

daisy
22.08.2007, 17:18:07
[-([-( cum suntem noi femeile...niciodata nu e bine...:D

Andra_St
22.08.2007, 17:30:28
aici pot spune ca sunt foarte norocoasa.
nu am cantitate mare, dar am de calitate.
din cand in cand ii place sa imi faca o surpriza:
- mi-ai spus ca mergem la niste prietei de-ai lui de la Curtea de Arges si m-a dus tocmai pana la Balea Lac
- de Craciun, am incercat sa-l fac sa luam brad (nu prea aveam loc si nu locuim impreuna) si mi-a zis ca nu; a doua zi am gasit inc asa un brad, cu ornamente si beculete si tot ce trebuie
- ma plangeam ca nu ma lasau parintii sa stau suficient la calculator - cand eram inca la lcieu si aveam de facut mici proiecte - si mi-ai cumparat un calculator; nu i-a fost tocmai la indemana sa zicem
- la una dintre aniversarile noastre mi-a luat ditamai dita de aranjament floral, de nu mi-a venit sa cred
insa surprize foarte multe i-am facut si eu, mai ales la inceput; acum nu prea mai avem timp nici unul. spre exemplu, cand am facut o luna de cand ieseam impreuna, m-am costumat in ingeras - din aripi confectionate de mine si o rochie din cearceaful mamei - i-am imbodobit toata casa ca de sarbatoare si l-am asteptat sa vina acasa. alta data i-am lasat in frigider un castron plin cu capsuni - preferatele lui - si am pus pe frigider un servetel lipit cu magneti pe care am scris cu ruj "deschide-ma"
chestii de genul asta

iulia
22.08.2007, 17:37:09

Asa e si al meu.... antitalent la surprize. La noi in cuplu se fac multe, dar doar de la mine la el.... e sens unic... :))

De capul lui nu stie ce sa imi ia, nu e inventiv, desi e o persoana spontana. Pur si simplu nu stie ce mi-ar placea.

O singura data a fost obligat sa imi faca un cadou care nu stiam din inainte ce e: craciunul trecut. Nu am vrut sa ii zic ce sa imi ia, asa ca s-a strofocat de numa. Cand a plecat la cumparaturi, imi tot dadea telefoane sa ma implore sa zic ce vreau... :>:>:> Ce rea sunt..... ce am primit: o perechie de cercei de aur cu diamante. :O

Asa ca a mai recuperat cu asta. :))

Dar stiu ca ma iubeste mult mult, si asta e situatia....

MaryT
22.08.2007, 18:20:50
O singura data a fost obligat sa imi faca un cadou care nu stiam din inainte ce e: craciunul trecut. Nu am vrut sa ii zic ce sa imi ia, asa ca s-a strofocat de numa. Cand a plecat la cumparaturi, imi tot dadea telefoane sa ma implore sa zic ce vreau... :>:>:> Ce rea sunt..... ce am primit: o perechie de cercei de aur cu diamante. :O

Asa ca a mai recuperat cu asta. :))

Dar stiu ca ma iubeste mult mult, si asta e situatia....

:D :D saracutu..ce rea esti :-$ :-$ :-$
da super cu cerceii cu diamante..ce sa mai....:x :x :x ..
si al meu acu cateva luni zicea ca vrea sa imi cumpere inel cu diamant..eu i-am bagat repede mintile in cap si i-am zis clar , ca de bani aia mai bine mergem cateva zile unde prin tari straine si tot ramanem cu ceva...ca inelul nu m-ar incalzi asa de tare ca o cina romantica la Praga.:x ..asa sunt eu mai practica..L-)

iulia
22.08.2007, 20:23:23
:D :D saracutu..ce rea esti :-$ :-$ :-$
da super cu cerceii cu diamante..ce sa mai....:x :x :x ..
si al meu acu cateva luni zicea ca vrea sa imi cumpere inel cu diamant..eu i-am bagat repede mintile in cap si i-am zis clar , ca de bani aia mai bine mergem cateva zile unde prin tari straine si tot ramanem cu ceva...ca inelul nu m-ar incalzi asa de tare ca o cina romantica la Praga.:x ..asa sunt eu mai practica..L-)

Asa si eu....
Mi-a parut rau ptr cerceii aia, cu miile alea de euro imi cumparam tot ce imi doream. :))

Ca marian a vrut sa faca si giorgio. Sa imi ia un inel de logodna serios, si singurul care imi placea costa 5000 euro. :)) Si i-am zis: relax, imi iau eu singura inelul. Si asa a fost, l-am luat din Bv si m-a costat 50 de euro. :))

Si acum se lauda ca ce econoama sunt la casa omului. =))

Dar zau.... mi-ar placea sa imi faca si cadouri stupide, gresite.... numai sa fie surprize.

oana_bomboana
23.08.2007, 11:31:34
De fiecare data cand merge unul dintre noi sa ia paine sau mai stiu eu ce lispeste pin casa, luam si ceva pentru celalalt: o inghetata, o cioco sau ceva bun... asa ne-am obisnuit.

Anul trecut am facut si eu ca Iulia si nu am vrut sa zic ce vreau de ziua mea... si atunci mi-a luat o gramada ce chestii : bluze, praji, bratari, lumanari...A venit acasa cu j de mii de pungi de cadouri. A fost un dulce!!!:* :* :*

Habib
28.08.2007, 15:30:53
cel mai mult ma deranjeaza cand spune despre alta femeie ca arata bine si stiu ca mie niciodata nu-mi spune.............atunci ma doare cel mai tare

MaryT
28.08.2007, 18:12:52
complimente nu lipsesc nici o clipa...

de cand ajunge acasa observa ca e curat sau mancare si din furnicuza mea ,gosopdina mea sexy nu ma scoate ( ce-i drept imi place sa il astept mai sumar imbracata :"> ,cu masa pusa..de cele mai multe ori se raceste mancarea..dar noi sa fim sanatosi :> ) ..
si complimente toata ziua la telefon etc......." iubi floricica mea esti cea mai perfecta sotie "..etc..etc...etc..etc...eetc... ce sa mai zic? mi-am tras un sot perfect !!!!\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Habib
29.08.2007, 09:43:25

de cand ajunge acasa observa ca e curat sau mancare si din furnicuza mea ,gosopdina mea sexy nu ma scoate ( ce-i drept imi place sa il astept mai sumar imbracata :"> ,cu masa pusa..de cele mai multe ori se raceste mancarea..dar noi sa fim sanatosi :> ) ..
si complimente toata ziua la telefon etc......." iubi floricica mea esti cea mai perfecta sotie "..etc..etc...etc..etc...eetc... ce sa mai zic? mi-am tras un sot perfect !!!!\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

cred ca esti tare fericita sa ai un sot care te vede la valoarea ta .........<:-P<:-P=D>=D>=D>=D>

MaryT
29.08.2007, 14:01:49
cred ca esti tare fericita sa ai un sot care te vede la valoarea ta .........<:-P<:-P=D>=D>=D>=D>

extrem de fericita...altfel nici nu ziceam DA daca nu era asa perfect :> :x :x :x

asemenea va urez si voua !!! o casinicie perfecta !!!:)>- :x

geo140787
29.08.2007, 17:01:12

am si eu o intrebare fetelor? voi cand mai aveti timp sa si gatiti si sa fiti si sotii si gospodine perfecte? ca eu nu am timp de nimik, adik am un serviciu solicitant, ajung si la 10 acasa, am si facultate, si cand vine acasa iubitul nu gaseste masa pusa, dar norocul lui ca stie sa foloseasca cuptorul cu microunde. Nu va inteleg pe voi cum aveti atat de mult timp liber, eu abia reusesc sa fac mancare si baie seara cand ajung acasa:) Poate de aia nu am parte de atatea complimente ca voi:)

geo140787
29.08.2007, 17:04:13
si inca o intrebare? voi toate chiar aveti o casnicie perfecta? ca din cate vad aici toate va merg ca pe roze... :)

ryanaro
29.08.2007, 17:06:16
am si eu o intrebare fetelor? voi cand mai aveti timp sa si gatiti si sa fiti si sotii si gospodine perfecte? ca eu nu am timp de nimik, adik am un serviciu solicitant, ajung si la 10 acasa, am si facultate, si cand vine acasa iubitul nu gaseste masa pusa, dar norocul lui ca stie sa foloseasca cuptorul cu microunde. Nu va inteleg pe voi cum aveti atat de mult timp liber, eu abia reusesc sa fac mancare si baie seara cand ajung acasa:) Poate de aia nu am parte de atatea complimente ca voi:)

eu una sunt legata cu lanturi de aragaz :))

ryanaro
29.08.2007, 17:07:03
si inca o intrebare? voi toate chiar aveti o casnicie perfecta? ca din cate vad aici toate va merg ca pe roze... :)

extra mega ultra perfecta. =)) =)) =))

MaryT
29.08.2007, 17:11:24
extra mega ultra perfecta. =)) =)) =))

rya...te potolesti? =))=))=))=))

casnicia mea este beton de perfecta...sacrficii de genul sa muncesc toata ziua nu fac..si timp le gasesc la toate caci sunt tare organizata...nu ma spetesc cu munca dar castig foarte bine ..I am smart :"> !! ..cat despre muncile casnice le fac cam cand am chef..si uneori ma ajuta si scumpul meu...dar suntem doar 2 deci nu vad ce as putea sa tot fac prin casa.:>
acu nu stiu la altii cum sunt dar noi ne intelegem perfect si asta conteaza....restul le rezolvam..ca deh`...suntem tineri si destepti si frumosi :> iar modestia este ptr. prosti !!!<:-P <:-P

geo140787
29.08.2007, 17:15:45
eu sunt foarte serioasa cu intrebarile mele:) vreau sa mi se spuna si mie secretul casniciilor perfecte:) sincera sa fiu eu cred ca unele dintre noi ne mai si laudam cateodata:) cunosc multe cazuri in care de suprafata toate bune si frumoase si deodata auzi ca s-au despartit si toata lumea se intreaba de ce , ca se intelegeau asa de bine. no ofense fetelor:)

MaryT
29.08.2007, 17:19:10
eu sunt foarte serioasa cu intrebarile mele:) vreau sa mi se spuna si mie secretul casniciilor perfecte:) sincera sa fiu eu cred ca unele dintre noi ne mai si laudam cateodata:) cunosc multe cazuri in care de suprafata toate bune si frumoase si deodata auzi ca s-au despartit si toata lumea se intreaba de ce , ca se intelegeau asa de bine. no ofense fetelor:)

>:D< eu ti-am raspuns cat se poate de serios..:)>- .iar despre cei care s-au despartit intreaba-i pe ei de ce s-au desparit :D

Milagros
29.08.2007, 18:34:27
Mie de obicei imi face complimente destule. O chestie care m-a impresionat a fost cand mi-a zis ca sunt cea mai desteapta femeie pe care a intalnit-o si ca se vede ca voi ajunge departe si ca el va fimereu langa mine sa ma sustina.
In rest, imi spune in fiecare zi ca ma iubeste si ca sunt o frumoasa si ma alinta in o mie de feluri. ;;)

Pupapopipa
30.08.2007, 14:24:05
Mai tineti minte filmul "Declaratie de dragoste"? Sau romanul cu acelasi nume de Mihail Drumes?
Pentru unii poate par demodate, insa declaratiile de iubire raman cea mai clara dovada a faptului ca sentimentele nu se transmit numai prin gesturi si atitudini, ci si prin cuvinte bine alese.
Dragi mirese, va invit sa ne impartasim momentele romantice din viata de cuplu (evident cele pe care le poate suporta tastatura)
Nu trebuie sa fie neaparat impletiri exceptionale de cuvinte, ci pot fi marturii zilnice ale iubirii pe care o purtam in suflete... De exemplu, un sarut de noapte buna sau o incurajare la momentul potrivit!
Spor la depanat amintiri si sa speram ca experientele noastre vor fi de folos miresicilor si mirilor care descopera acest subiect!

Pupapopipa
30.08.2007, 14:27:15
Ma bucur sa fie eu cea care sparge gheata, invitandu-va sa cititi o declaratie de dragoste destul de teatrala, care insa pe mine m-a emotionat suficient incit sa imi zgindare imaginatia!

Te iubesc!
Nici "daca" si nici "poate" Atat de mult incat mi-as dori sa ma fi nascut mai devreme. Sau de-aici incolo. Atat de mult incat mi-as dori sa nu existe noapte, doar zi. Sau poate numai zile. Calduroase, zgomotoase, aglomerate, incarcate. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu existe somn. Sa nu mai fie vise. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu existe ganduri. Memorie. Amintiri. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa fii de sticla. Sau hartie. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu te stiu vreodata. Sau sa te uit. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa n-am miros. Sau maini sa te ating. Sau tu sa fii mereu departe. Prea departe. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu te-aud. Si nici vreodata sa te-ascult. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu pot scrie. Nici un rand. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa fiu de piatra. Rece. Cruda. Ascutita. Si batrana. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu fiu eu. Sa fiu parfum. Ca eu sa fiu mirosul tau. Sa-ti fiu eu piept si inima-ti sa bata-n mine. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa n-am nimic. Sa pot fugi departe. Sa nu ma tii cu amintirea ta. Aici sau departe. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa fiu izvor. Ca sa citesc din tine. Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu fiu decat vant. Suav, discret, sfios, sa ma strecor pe langa tine. Atat de mult incat ma bucur totusi ca sunt eu. Si tu, asa cum esti. Si tu, pentru ca esti. Atat de mult pentru c-am invatat sa iubesc si nopti si zile. Atat de mult pentru c-am invatat sa iubesc tot ce-i in jurul meu. Altfel. Atat de mult incat am invatat sa port visele mereu cu mine. Atat de mult incat am invatat sa nu mai uit nimic. Ci sa le pun deoparte. Atat de mult incat am invatat sa fac icoana amintirilor. Atat de mult incat am invatat sa las vantul sa-mi fluture prin par. Dac’-oi fi tu?...
Atat de mult incat mi-as fi dorit sa nu existe "poate". Si nici "daca"...

Pupapopipa
30.08.2007, 19:51:23
Eu nu-s absolventa de politehnica sau de calculatoare, dar mi-a placut tare mult aceasta Lirică soft::love:

Aș vrea să fiu un hacker să-ți definesc structura
În funcții recursive cu call-ul permanent,
Dar pointerii cu care te-a înzestrat natura
Nu vor încape veșnic între begin și end.

For i egal cu 1 la infinit, iubito,
Să-mi fii un goto tandru aș îndrazni să-ți cer,
M-ai înșelat cu Mao, m-ai înșelat cu Tito
Dar nu îmi vine încă să te declar ca share.

While încă mi-ești aproape în candida-ți rutină
Și doar un comentariu îmi mai permit să rup,
Îti caut procedura în orișice vecină,
Și-ți văd asemuirea în orișicare loop.

Te-aș fi iubit în buclă și fără vreun contor,
Te-aș fi iubit prin modem, legat la Internet,
Te-aș fi iubit cu while-uri, te-aș fi iubit cu for
Dar tu, necredincioaso, ai apăsat reset.

Te-ai dus în alt registru și ai schimbat projectul,
Ai returnat un “unu” c-un alt operator,
Credeam că-s prototipul, n-ai vrut decât obiectul,
Și doar din intersecții nu pot să mă inXor.

Mi-am directat amorul direct la imprimantă
(dar fraier, la consolă nu i-am mai dat ecou)
Căci te-am crezut integer și tu erai flotantă
Mi-ai dat un flush pe input și m-ai lăsat tablou.

Mai do din nou apelul și scoate-mă din stivă
Că bietul parametru mi-a ruginit candriu,
Invocă-mi înc-odată structura aditivă,
Că dacă dai eroare, să știi că te rescriu!

Voi ce ziceti?

esperance
30.08.2007, 20:14:28
Mai tineti minte filmul "Declaratie de dragoste"? Sau romanul cu acelasi nume de Mihail Drumes?
Pentru unii poate par demodate, insa declaratiile de iubire raman cea mai clara dovada a faptului ca sentimentele nu se transmit numai prin gesturi si atitudini, ci si prin cuvinte bine alese.
Dragi mirese, va invit sa ne impartasim momentele romantice din viata de cuplu (evident cele pe care le poate suporta tastatura)
Nu trebuie sa fie neaparat impletiri exceptionale de cuvinte, ci pot fi marturii zilnice ale iubirii pe care o purtam in suflete... De exemplu, un sarut de noapte buna sau o incurajare la momentul potrivit!
Spor la depanat amintiri si sa speram ca experientele noastre vor fi de folos miresicilor si mirilor care descopera acest subiect!

Din cate stiu eu,romanul DECLARATIE DE RAGOSTE a fost scris de GEORGE SOVU, pe care am avut onoarea sa-l cunosc.
MIHAIL DRUMES a scris SCRISOARE DE DRAGOSTE.

Pupapopipa
30.08.2007, 20:41:21
Din cate stiu eu,romanul DECLARATIE DE RAGOSTE a fost scris de GEORGE SOVU, pe care am avut onoarea sa-l cunosc.
MIHAIL DRUMES a scris SCRISOARE DE DRAGOSTE.

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Mea culpa... Confuzie generata de pregatirea nuntii!=P~
Uite acu' se repara!

Later edit: ar trebui sa sterg tot mesajul pentru a-l putea reedita corect!
Mea culpa: Romanul lui Mihail Drumes are "aproape" acelasi nume ca al filmului: Nu e "declaratie", ci "scrisoare" de dragoste!
Sa-mi fie iertata confuzia, dar asemanarea era mare si memoria mea nu era de elefant la momentul scrierii! :)
Oricum, si cartea si filmul merita toata atentia si admiratia!

esperance
30.08.2007, 22:12:32
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Mea culpa... Confuzie generata de pregatirea nuntii!=P~
Uite acu' se repara!

Later edit: ar trebui sa sterg tot mesajul pentru a-l putea reedita corect!
Mea culpa: Romanul lui Mihail Drumes are "aproape" acelasi nume ca al filmului: Nu e "declaratie", ci "scrisoare" de dragoste!
Sa-mi fie iertata confuzia, dar asemanarea era mare si memoria mea nu era de elefant la momentul scrierii! :)
Oricum, si cartea si filmul merita toata atentia si admiratia!

Te iertam...Era posibil sa fi gresit si eu, poate a scris si Mihail Drumes o DECLARATIE DE DRAGOSTE...:* :* :*

Pupapopipa
31.08.2007, 20:19:32
Te iertam...Era posibil sa fi gresit si eu, poate a scris si Mihail Drumes o DECLARATIE DE DRAGOSTE...:* :* :*

Multumesc!:* :* :*
Ptiu#:-S ...mi-am luat o piatra de pe inima!:))

ainival
31.08.2007, 20:28:44

Daca treburile nu ar merge bine, probabil am fi pe un alt forum....nu pe unul destinat miresicilor.

mihu
31.08.2007, 20:33:22
Eu nu prea sunt adepta declaratiilor siropoase...nu ma inmoaie :D Imi place ceva zis din suflet...poezii n-am rabdare sa citesc...Imi plac dovezile de dragoste...o mica atentie(ma refer chiar si la o floare culeasa de pe camp)...la un pupic fara sa-l astepti pe frunte, obraz....Atentie din partea lui...Poeziile copiate nu ma incalzesc...

dacaunico
31.08.2007, 22:45:55
Nu stiu daca avem o casnicie perfecta,dar noua ne place asa cum e.Ne vorbim mereu,ne spunem orice,facem toate lucrurile impreuna (mai putin cand suntem la servici),ne alintam,ne rasfatam,ne consultam unul pe celalalt in toate problemele,mai lasam unul de la celalalt cand e nevoie,daca ne mai ciondanim,ne revenim imediat la realitate si mai bine ne pupacim.Oricum,nu cred ca exista perfectiunea,dar fiecare isi construieste casnicia dupa bunul lui plac.Cum ti-o faci asa o ai.

simonika
11.09.2007, 00:44:16
bafta >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<chiar ca esti norocoasa ...de ar fii si al meu asa....eu ii mai fac surprize d genu asta da el....cred k asa sunt barbatii in general....nu prea acorda atentie lucrurilor marunte care fac totul....

Joliutza
13.09.2007, 13:05:29
Niic mie nu-mi plac chestiile pompoase.....declaratii sungi si ft elaborate. Mie imi plac gesturile simple...de exemplu al meu iubit e plecat 3 zile cu munca, si azi mi-a dat un sms in care era scris pur si simplu "MUAH"...asa ne pupam noi in scris....fara nimic altceva.

Si ne facem zilnic mici atentii....fara sa le planificam prea mult.

laraa
13.09.2007, 17:27:56
mda...cam asa e....e cam greu sa ma fascineze ceva copiat si transmis din pers in pers.....poate doar cel care a compus-o sa aiba ceva influentza emotionala cat sa-mi stoarca o lacrimutza....in rest ......:)>-

mariammary2000
14.09.2007, 07:24:33
Nici noi nu suntem fani declaratii de dragoste prea elaborate! Insa nu pierdem nici un moment sa ne spunem unul altuia un "te iubesc"; cel mai mult ador atunci cand ma trezeste dimineata cu pupici si cuvinte draguteo:-)

Habib
14.09.2007, 09:07:51
sotul meu nu e adeptul declaratiilor de dragoste , a complimentelor, dar mi-a dovedit de nenumarate ori ca ma iubeste..........si chiar daca nu-mi face declaratii de dragoste stiu ca ma iubeste si ca are grija de mine :x:x:x:x:x:x:x:x

ryanaro
14.09.2007, 09:19:06
al meu nu e o fire prea "poetica", dar asa e firea lui. asta nu inseamna ca ma iubeste mai putin. el imi demonstreaza ca ma iubeste prin alte lucruri :x :x :x... eu sunt romantica si visatoare, in schimb. :D

iulia
14.09.2007, 13:16:32
Eu nu-s absolventa de politehnica sau de calculatoare, dar mi-a placut tare mult aceasta Lirică soft::love:
[...]

Asta daaaaaaaaaaaaa. e pe gustul meu. :)) :)):)):)):)):))

desdemone
15.09.2007, 23:37:45
haideti sa va spun eu.............. am un sot care nu e deloc "poetic", deci declaratii de dragoste siropoase....nici gand....in schimb ar fi ceva care m-a atins atat de mult la un moment dificil din viata noastra de cuplu.......pierduse TOTUL intr-o afacere asa brusc si dintr-o data,asta acu vreo 7 ani, nu reuseam sa ma gandesc ce vom deveni, si desi eu sunt un om care nu ma las usor doborata.....am cedat si am zis " pui suntem la pamant, saraci, nu mai avem nimic" la care el... cu un glas tremurat incercand sa ma imbarbateze, "CE vorbesti? Suntem cei mai bogati oameni de pe pamant!" si eu intrebatoare cu o spranceana ridicata, la care el " suntem cei mai bogati deoarece ne avem unul pe celalat si asta e suficient "...... bineinteles ca atunci am inceput sa plang...... cred ca atunci m-a atins cel mai tare.....si acum sunt miscata , va las si ma duc sa-i dau un pupic pe botic...

oana
16.09.2007, 10:25:27
foarte frumos desdemone!!!!!
PRETUIESTE-L!!!!!!!!!

la noi e cam asa: eu sunt visatoare,romantica, cu capul in nori (varsator veritabil).....iar el este foarte rational si logic in tot ceea ce face si spune!
dar mi-a demonstrat de zeci de ori ca ma adora!:x :x

oana
16.09.2007, 13:37:10
de exemplu....acum 5 minute a venit la mine si m-a pupacit bine de tot, mi-a zis ca ma iubeste si apoi mi-a facut a 2-a cafelutza,in timp ce eu ma "forumesc" aici cu voi:x :x :x

Crita
18.09.2007, 09:49:01
Hai sa va povestesc una:
Relatie la distanta 6 ani, Constanta-Bucuresti si retur.
I se ofera sansa sa sustina licenta in Franta = 4 luni de nevazut. Sansa mare, trebuie sa profite de ea, o accepta.
Noaptea fatidica a plecarii spre aeroport.
Ies din casa, intru in masina, dar el zice ca a uitat "ceva" sus. Se intoarce, eu cu inima stransa ca "nu e de bine sa te intorci din drum", el senin cand revine "aveam telefonul la mine, dar nu-l gaseam":-?
Drum cu povestiri, imbarbatari, aeroport cu plansete, imbratisari....decolare.
Ajung acasa, in usa un bilet! Il deschid: "TE IUBESC!"..Lacrimi pe obraz..Intru in casa, prins de intrerupatorul de la lumina din hol, un bilet: "TE IUBESC!".., in sifonier, un bilet: "TE IUBESC!".., intre haine, un bilet: "TE IUBESC!".., in baie la oglinda un bilet: "TE IUBESC!".., in frigider (!), un bilet: "TE IUBESC!".., in cutia cu mancare pentru pesti (!),un bilet: un bilet: "TE IUBESC!".., peste tot, in toata casa, biletzele, biletzele "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!"!!!!!!!!!
Toata intristarea mi-a disparut, eram toata un zambet si nu stiam cum sa-i multumesc ca m-a facut asa de fericita...Luni de zile am tot descoperit biletzele, prin locuri cat se poate de ciudate. Si mare bucurie a fost de fiecare data!;-)
De asta se intorsese din drum...sa-mi arate ca ma iubeste>:D<

fleur_de_lis
19.09.2007, 09:13:16
Hai sa va povestesc una:
Relatie la distanta 6 ani, Constanta-Bucuresti si retur.
I se ofera sansa sa sustina licenta in Franta = 4 luni de nevazut. Sansa mare, trebuie sa profite de ea, o accepta.
Noaptea fatidica a plecarii spre aeroport.
Ies din casa, intru in masina, dar el zice ca a uitat "ceva" sus. Se intoarce, eu cu inima stransa ca "nu e de bine sa te intorci din drum", el senin cand revine "aveam telefonul la mine, dar nu-l gaseam":-?
Drum cu povestiri, imbarbatari, aeroport cu plansete, imbratisari....decolare.
Ajung acasa, in usa un bilet! Il deschid: "TE IUBESC!"..Lacrimi pe obraz..Intru in casa, prins de intrerupatorul de la lumina din hol, un bilet: "TE IUBESC!".., in sifonier, un bilet: "TE IUBESC!".., intre haine, un bilet: "TE IUBESC!".., in baie la oglinda un bilet: "TE IUBESC!".., in frigider (!), un bilet: "TE IUBESC!".., in cutia cu mancare pentru pesti (!),un bilet: un bilet: "TE IUBESC!".., peste tot, in toata casa, biletzele, biletzele "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!", "TE IUBESC!"!!!!!!!!!
Toata intristarea mi-a disparut, eram toata un zambet si nu stiam cum sa-i multumesc ca m-a facut asa de fericita...Luni de zile am tot descoperit biletzele, prin locuri cat se poate de ciudate. Si mare bucurie a fost de fiecare data!;-)
De asta se intorsese din drum...sa-mi arate ca ma iubeste>:D<
foarte ingenios :x ...imi dai idei ;-)

ayana2010
19.09.2007, 10:06:38
eu stau ft bine si la complimente si la declaratii si la surprize.... primele doua sunt la ordinea zilei(mi s-au urcat la cap..cred si eu ca sunt cea mai frumoasa, desteapta si minunata femeie =)) )... surprizele - cam la o saptamana- doua(sa-mi aduca flori, de exemplu, mie nu mi se pare surpriza... e ft normal...)... surpriza trebuie sa ma faca sa zic wow! :D de asta e beib al meu cel mai cel din toata lumea! ;)) ;-)

LILICA
19.09.2007, 10:44:31
Sotul meu, vorbeste atat de putin, dar face multe.
De aproape 3 ani de cand suntem impreuna nu mi-a facut prea multe declaratii verbal, zice mereu ca faptele vorbesc.
Una din surprizele sotului, la 3 luni dupa ce ne-am cunoscut, adik pe 14 februarie, nu am putut fi impreuna dupa 2 zile cand ne-am intalnit, mi-a dat un plic in care am crezut ca sunt bijuterii, dar erau cheile casei, mi-a zis ca din acel moment casa lui e si casa mea, mi-a dat o agenda medicala in care a scris ''dragostea este asemeni tusei, nu poate fi ascunsa" si-am mai primit atunci un ''certificat de casatorie'' in care am semnat amandoi.
Cand ne intalneam ( un an si 2 luni a fost dragoste la distanta) la 2 saptamani cam asa, primeam flori, mesaje foarte dragute pe telefon, cererea in casatorie a fost o mare surpriza, inainte daca am adus vorba de max. 2 ori si-mi raspundea ''toate la timpul lor'', inelul de logodna tot o surpriza.
Inainte de nunta mi-am dorit mult un balansoar, nu am gasit atunci, apoi lipsa de timp, a trecut nunta si deja nu ma mai gandeam.
Intr-o sambata am fost de serviciu, sotul acasa singur, duminica ce credeti ca am gasit in gradina;;) . Mentionez ca s-a chinuit singur sa-l monteze. Soferul de la taxi zicea pentru copii nu?, sotul zice nu, pentru sotie :O .
Cautam o jucarie pentru un bebe si mi-a placut la nebunie un catelus din plus, la putin timp l-am gasit acasa.
Alta data intr-o vizita la vara mamei am fost incantata de un urs imens, de Craciun aveam si eu unul.
Pe o coala A4 s-a chinuit si din capse mi-a scris ''te iubesc''.
Gasesc ciocolata preferata sub perna, biletele.
Sunt multe surprize, cand am timp va mai povestesc.:">

mihu
19.09.2007, 18:26:43
Azi mi-a facut sotul surpriza inghetata din aia baton de ciocolata...super buna....;))

Pt mine orice reprezinta surpriza...si o floare culeasa de pe marginea drumului....

mariammary2000
20.09.2007, 08:35:57
Al meu a avut ieri ultima proba de licenta. A ajuns acasa si a dormit putin iar eu am venit pe la 4 de la birou obosita moarta. M am intins un pic in pat iar el incepe sa ma strige insistent sa vin in baie. Nu va zic ce era la gura mea de nervi ca a tb sa ma ridic din pat=)) ; ajung in baie si ...vad cada plina de spuma roz;)) , a fost super, m am simtit minunat ca si a dat seama cat sunt de obosita si ca merit un tratament special. Pana la urma asta conteaza

mihu
21.11.2007, 11:17:42
Tot am zis ca barbatii nu fac surprize... sotul meu a inceput sa ma surprinda cu diverse chestii...
Azi i-am pregatit eu ceva :D
La noi e o vreme superba...Este claritate...e soare...Am zis ca dupa ce iese de la serviciu, mergem pana la munte...ne dam cu hidrobicicleta pe lac...si apoi mergem sa mancam la rest de acolo o ciorbica de burta...sau ce vrem noi...I-am zis si unei colege planul meu...si a zis ca vine si ea cu prietenul ei...Faza ca nici unul din ei nu au habar...Colega mea avea un examen de la 4 si a rezolvat sa-l dea de la 12..>Asa ca baietii nu au nici cea mai vaga idee ce ii asteapta dupa o zi lunga de munca...Ne urcam in masina...si nu le zicem unde mergem...Abia astept..Mai ales ca am simtit nevoia sa-i fac si lui o surpriza dar sa ies si eu....

Si ceea ce am scris aici ar merge perfect si la "virtutiile chiulului" ;)) pt ca am chiulit de la serviciu sa merg la facultate...si am chiulit de la facultate sa mergem la munte :)) Ma simt tare bine...Sper sa ne distram...Am numai o mica nelamurire...Nu stiu cat de mare e zapada pe acolo...Eu am inca cauciucurile de vara....In oras nu e zapada...Sper sa nu fie nici acolo...Sau macar sa nu fie mare...ca nu este la altitudine mare....

MaryT
21.11.2007, 11:57:05
Tot am zis ca barbatii nu fac surprize... sotul meu a inceput sa ma surprinda cu diverse chestii...
Azi i-am pregatit eu ceva :D
La noi e o vreme superba...Este claritate...e soare...Am zis ca dupa ce iese de la serviciu, mergem pana la munte...ne dam cu hidrobicicleta pe lac...si apoi mergem sa mancam la rest de acolo o ciorbica de burta...sau ce vrem noi...I-am zis si unei colege planul meu...si a zis ca vine si ea cu prietenul ei...Faza ca nici unul din ei nu au habar...Colega mea avea un examen de la 4 si a rezolvat sa-l dea de la 12..>Asa ca baietii nu au nici cea mai vaga idee ce ii asteapta dupa o zi lunga de munca...Ne urcam in masina...si nu le zicem unde mergem...Abia astept..Mai ales ca am simtit nevoia sa-i fac si lui o surpriza dar sa ies si eu....

Si ceea ce am scris aici ar merge perfect si la "virtutiile chiulului" ;)) pt ca am chiulit de la serviciu sa merg la facultate...si am chiulit de la facultate sa mergem la munte :)) Ma simt tare bine...Sper sa ne distram...Am numai o mica nelamurire...Nu stiu cat de mare e zapada pe acolo...Eu am inca cauciucurile de vara....In oras nu e zapada...Sper sa nu fie nici acolo...Sau macar sa nu fie mare...ca nu este la altitudine mare....

yuhuuuuu...<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
cineva o sa aiba o seara minunata...<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Miraj
21.11.2007, 13:42:08
Sotul meu e foarte darnic....mai ales la comlimente, tot timpul imi zice ca sunt cea mai frumoasa, cea mai desteapta...:"> si surpriza de saptamana asta a fost ca ne-am luat masina si el a zis din start s-o trecem pe numele meu ca oricum e a mea ...de apreciat asta pt ca de obicei multi barbati sunt orgoliosi cand vine vorba de masini...PS el nu are alta masina:*

mihu
21.11.2007, 22:52:04
yuhuuuuu...<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
cineva o sa aiba o seara minunata...<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
A fost super...ne-am distrat foarte tare...o sa va povestesv...maine sau poimaine si o sa pun si poze...am avut parte si de peripetii :))

mihu
26.11.2007, 09:55:43
Am pus poze de la mica noastra" expeditie" aici http://www.miresici.ro/showthread.php?p=506998#post506998

mamuska
27.11.2007, 23:29:44
Sotul meu e plin de surprize......e un sentimental..............lui ii place sa-mi cupere florile mele preferate (trandafiri) si ma surprinde de fiecare data.( am o cutie mare in care pastrez uscati toti trandafirii de la el)...........nu are anumite zile,sau ocazii.....de exemplu joi mi-a adus un buchet superb de trandafiri orange si azi a venit acasa cu un superb trandafir rosu si mi-a zis: azi e o zi speciala....eu am intrebat de ce si el a zis: DOAR PT CA E MARTI...................A AUZIT REPLICA ASTA INTR-UN FILM SI A TINUT SA O SPUNA SI EL................si asa ma surprinde de fiecare data, chiar daca e un parfum, revista mea preferata,un compliment, un gest tandru,un trandafir, cate un biletel pe care il gasesc dimineata sub perna, sau pur si simplu o replica dintr-un film........................pt mine toate sunt surprize placute,facute din inima lui,sunt dovezi ca ma iubeste..............iar eu as putea sa nu il iubesc pe omul asta??????????????

mamuska
27.10.2008, 21:26:46
Ultima surpriza facuta de sot,la intoarcerea din Germania: mi-a adus un suport superb de lumanari(imi plac lumanarile,luminitele),format din 4 patrate,pe care atunci cand le unesti scrie LOVE...cele 2 piese laterale au lumanari si pe o lumanare sta agatat un ingeras,iar cele 2 piese din mijloc au 2 porumbei,respectiv o inimioara...mi-a mai adus o lumanare in forma de inima si o statueta mica cu 2 ingerasi minunati si un ceas elegant cu pietricele de la SWATCH.....sunt absolut superbe,lucrate manual.....cand le-am vazut nu imi venea sa le mai las,le admiram si mabucuram ca un copil!!! ....atasez poze,sper sa va placa:

mamuska
27.10.2008, 22:42:25
Acum imi dau seama ca de 1 an nu s-a mai scris aici...Fetelor,ce faceti????Nu mai merita sotii nostri laude????Nu mai sunt la fel de dragastosi?????Nu cred ca sotii au uitat sa-si surprinda sotiile...al meu,din cate vedeti,inca isi mentine obiceiul......Acum,eu sunt cea care se gandeste la o surpriza...doar vine ziua noastra,pe 12 noiembrie implinim 3 ani de la cununia civila si trebuie sa il surprind!!!!...

misstery_girl
28.10.2008, 14:12:53
noi in fiecare clipa ne facem declaratii...e un romantic..il ador...ma surprinde mereu cu cadouri mici... stie k nu-mi plac florile in buchet..asa k a inceput sa imi aduca la ghiveci...>:D<...il ador..

mamuska
28.10.2008, 22:59:29
noi in fiecare clipa ne facem declaratii...e un romantic..il ador...ma surprinde mereu cu cadouri mici... stie k nu-mi plac florile in buchet..asa k a inceput sa imi aduca la ghiveci...>:D<...il ador..
Sa pastrati vii aceste obiceiuri,sa va iubiti la fel toata viata!!!!!Si mie mi-a adus sotul meu de 2 ori flori in ghiveci,dar acum nu mai am unde sa le pun...toti cunoscutii si familia stiu ca iubesc florile si de cate ori au ocazia imi cumpara cate o floare noua....mi-as dori mai mult spatiu pt florile mele.....

misstery_girl
29.10.2008, 07:27:52
Sa pastrati vii aceste obiceiuri,sa va iubiti la fel toata viata!!!!!Si mie mi-a adus sotul meu de 2 ori flori in ghiveci,dar acum nu mai am unde sa le pun...toti cunoscutii si familia stiu ca iubesc florile si de cate ori au ocazia imi cumpara cate o floare noua....mi-as dori mai mult spatiu pt florile mele.....

ms...ar trebui sa-ti faci o sera pe balcon...;))>:D<

claudiauk
01.11.2008, 12:22:54
la noi situatia e moderata...n comlimentam si ne facem declaratii cam o data p zi cel putin dar nici nu o dam vreodata in prea mult "siropism" k iubi cel putin la declaratii mai complexe e cam paralel.
dar sa va zic cel mai "surpriza" compliment facut vreodata d el:stateam eu asa cuibaritala el in brate ochi on ochi si s trezeste dragul d el "bubule ce ochi mici si simpatici ai,asa ca o viezurica" :)) evident p mine m-a luat criza:cum adik am ochii mici?pai in mintea mea eu am ochi mari si buze senzuale :P mai ceva ca angelina
bine dupa c mi-au scapat acteva lacrimi d oftica mi-am dat seama ca in mintea lui ala fusese un compliment si am inceput sa rad ca saracu se dadea din colt in colt si nu stia ce sa zica decat ca lui ii plac ochii mei mici.eram p jos...el tot nu intelegea ca nu e un compliment prea gigea =))

misstery_girl
01.11.2008, 14:30:04
la noi situatia e moderata...n comlimentam si ne facem declaratii cam o data p zi cel putin dar nici nu o dam vreodata in prea mult "siropism" k iubi cel putin la declaratii mai complexe e cam paralel.
dar sa va zic cel mai "surpriza" compliment facut vreodata d el:stateam eu asa cuibaritala el in brate ochi on ochi si s trezeste dragul d el "bubule ce ochi mici si simpatici ai,asa ca o viezurica" :)) evident p mine m-a luat criza:cum adik am ochii mici?pai in mintea mea eu am ochi mari si buze senzuale :P mai ceva ca angelina
bine dupa c mi-au scapat acteva lacrimi d oftica mi-am dat seama ca in mintea lui ala fusese un compliment si am inceput sa rad ca saracu se dadea din colt in colt si nu stia ce sa zica decat ca lui ii plac ochii mei mici.eram p jos...el tot nu intelegea ca nu e un compliment prea gigea =))

saracul sot...#-o >:D<

Andrusca81
23.12.2008, 14:28:20

Da si eu ma mai botoshesc din cand in cand si ma smiorcai ca nu prea imi aduce flori si atunci cand mi le aduce ma intreaba de care vreau...ca nu cumva sa nu imi placa .Cam orice mi-a luat ...am luat impreuna ca nu cumva sa nu imi placa si sa se transforme intr-o surpriza neplacuta.Inelul de logodna l-am luat impreuna pentru ca pe cel de dinainte ,care ar fi trebuit sa fie o surpriza se transformase intr-un cosmar,ma suna non stop sa imi spuanca a a mai vazut un inel si mi-l descria si tot asha incat a trebuit sa vin cu taxiul si sa imi aleg pentru nu stiu cat ar mai fi durat.Mai zice de asmenea ca daca vine cu o flaore sau un buchet pare ca suntem la inceputul relatiei =)),ce sa-ai faci, pitici pe creier care topaie.
Dar sa va spun de ce de fapt nu ma intereseaza aceste lucruri prea mult si nici nu le dau atentie prea mare...asta se intampla pentru ca desi chiar nu e genul care sa faca cadouri si sa imi ia jucarioare si inimioare ( bine eu chiar nu sunt genul care sa faca surprize de genul) in schimb imi zice de N ori pe zi cat ma iubeste si ma intreaba " Ai idee cat de mult te iubesc?"...tot de atatea ori cat sunt de frumoasa,ma strange in brate non stop ,adoarme cu mine in brate si cand ne trezim ma ia din nou strans in brate,daca vreau ceva...orice, imi ia chiar daca la inceput nu e de acord....si tot asha.Deci fiecare pune pret pe anumite lucruri intr-o relatie...insa cand al meu imi zice tot timpul ca sunt cea mai cea...si ca nu mai exista nimeni ca mine si ca sunt perfecta...ar mai avea sens sa mai vreau altceva!!!????:x
Parerea mea e ca trebuie sa punem si in balanta ce avem si daca ce am mai vrea nu e oarecum inutil.

Andrusca81
23.12.2008, 14:31:57
Scuzati greselile de ortografie...cred ca scriu repede si cand vad in final cum am scris ...:">.Sa nu credeti ca sunt analfabetoasa ca nu e cazul :D

evenstar
23.12.2008, 22:26:53
... sau nu! Nu imi face declaratii, nici complimente, nu e romantic, nu-mi aduce flori decat cand ne certam cu spume (ultima data in oct.2007)... si sunt fericita ca e asa, un om cu capul pe umeri...despre care stiu ca ma iubeste sincer, nu e doar "indragosteala"... Nu l-as schimba!;;)

oana
23.12.2008, 23:06:04
foarte tare! >:D< >:D< >:D< >:D<

on-topic: al meu este romantic, dar in acelasi timp realist si cum bine zice Eve...cu capul pe umeri!
nu ma bombardeaza cu flori, dar imi indeplineste mereu toate dorintele spuse sau ascunse! si nici eu nu l-as schimba!:-p

oana
24.12.2008, 22:31:24
revin la mesajul anterior si va spun cea mai frumoasa surpriza pe care mi-a facut-o sotiorul meu iubit astazi: azi-noapte a fost de garda, a venit dimineata la 8 si s-a bagat la somnic....eu aveam program de bucatarit alaturi de mama....am plecat cu tata sa fac treaba si l-am lasat dormind....
...anul asta am ramas in pom cu bradul de Craciun, am taraganat cumpararea lui si am crezut ca nu mai facem....pe seara a venit sa ma ia de la mama, rupta de oboseala,abia asteptand sa ajung acasa sa imi pun sarmalutele la fiert si sa ma odihnesc...ajung acasa si ce gasesc??? cel mai frumos brad de Craciun, cu ornamente noi-noute, pe care l-am avut vreodata:x :x :x :x si casa rasunand de colinde....

am plans de fericire si i-am multumit lui Dumnezeu pentru barbatul minunat din viata mea.....va doresc din suflet sa aveti parte de momente atat de fericite, cum am trait eu in acest Ajun!

CRACIUN FERICIT!!!!!!!!

Babutza
05.01.2009, 12:37:19
neata fetelor.. la noi..doar eu fac surprize ....orice chichite imi trec prin cap.. el doar de ziua mea...de sarbatori cand avem bani:)
si cand zice ca vine acasa la o ora..si vine mai repede..eu ma bucur:)
dar eu... eu i`am facut baie cu trandafiri...poff cat am umblat atunci dupa ei...
lumanari parfumate...biletele prin portmoneu si buzunare..l`am trezit dimineata cu un trandafir rosu pe perna...asa fericita am fost cand l`am vazut cum se bucura..:) ia si picat fatza ..a zis ca el trebuia sa faca asta nu eu... dar nu ma gandesc la astea...fac si ce mi trece prin cap..si ma bucur eu cand ma gandesc ce bine o sa se simta...doar atat imi aduc acum aminte :):">va pup

annutza84
19.06.2009, 09:17:37
la mine "surprizele" sunt ffff rare si asta pt ca el este mai practic - nu gaseste utilitatea unei flori care oricum se ofileste sau a unui cadou mic ca se aduna prea multe si se umple de praf... in 6 ani am primit flori cred ca de 4 ori... pe la inceput un buchet de..... gerbera de am zis ca i le dau in cap, apoi un trandafir (ca i-am cerut eu in mod special) acum 2 ani 3 ghivecele de flori care au ramas la mama si acum cateva zile un lisiantus. primele 3 au fost cu tam-tam - vreau flori sau vezi cum primesc si eu ceva ca e ziua mea . cand pleca in delegatii ii spuneam adu-mi ceva din orasul ala cat de mic - si am primit scoici, solnite de la sibiu si spatule de lemn pt ele de la brasov, magneti de frigider.
la zile de nastere punem toti banii si mergem dupa cadouri care de obicei sunt haine sau pantofi si el nu este genul care sa fie f spontan dar gaseste el cum sa recompenseze asta
acum cateva zile a venit de la munca (lucreaza o zi da - una liber) si a venit putin mai devreme (eu de obicei dorm) si eu sa-l pup si imi intoarce obrazul semn ca mi-a adus ceva si eu credeam ca mancare :-" dar era un buchetel cu un lisiantus si m-am topit toata.... nu mai puteam de dragul lui... cred ca nu i-am mai zis de flori de nici minte nu mai tin si saracu cat astepta taxiul a luat o floricica...
:love::love::love::love::love::love::love::love:

mitze
20.06.2009, 23:15:10
una dintre cele mai frumoase surprize pe care mi-a facut-o sotul meu: in urma cu vreo 2 luni vorbeam noi si ne aduceam aminte de dulciurile de dupa revolutie si in special ciocolata kiss (dupa care eram si sunt inebunita). m-a apucat o pofta nebuna=P~=P~=P~

ei bine marti ce credeti ca mi-a adus: ciocolata kiss, luata din grecia (tara de origine si singura unde se mai gaseste). nu a fost el in grecia, dar a gasit pe cineva care sa i-o aduca. si bonus si napolitane koukou roukou.

poate ca pare banal, dar pe mine m-a impresionat faptul ca am zis ca-mi doresc un lucru, iar el mi l-a oferit.:x

mamuska
20.06.2009, 23:18:13
una dintre cele mai frumoase surprize pe care mi-a facut-o sotul meu: in urma cu vreo 2 luni vorbeam noi si ne aduceam aminte de dulciurile de dupa revolutie si in special ciocolata kiss (dupa care eram si sunt inebunita). m-a apucat o pofta nebuna=P~=P~=P~

ei bine marti ce credeti ca mi-a adus: ciocolata kiss, luata din grecia (tara de origine si singura unde se mai gaseste). nu a fost el in grecia, dar a gasit pe cineva care sa i-o aduca. si bonus si napolitane koukou roukou.

poate ca pare banal, dar pe mine m-a impresionat faptul ca am zis ca-mi doresc un lucru, iar el mi l-a oferit.:x
Frumos din partea lui,multe bile albe;-)
Altii poate ar fi zis: nu se mai gasesc si gata...nu s-ar fi agitat sa faca rost de ele...surprizele cele mai frumoase, sunt cele care raman in sufletul nostru, cele care, pentru unii par banale;-) >:D<

Miorush
29.06.2010, 10:08:02
Nici miresoiul meu nu se pricepe la cuvinte, insa nu pierde nici o ocazie sa-mi faca surprize, asa cum stie el...
Cea mai frumoasa a fost in ajun de Craciun, anul trecut, cand a plecat in oras dupa brad si s-a intors, pe langa brad cu inelul de logodna...:x

magic24
13.07.2010, 20:58:51
Nici miresoiul meu nu se pricepe la cuvinte, insa nu pierde nici o ocazie sa-mi faca surprize, asa cum stie el...
Cea mai frumoasa a fost in ajun de Craciun, anul trecut, cand a plecat in oras dupa brad si s-a intors, pe langa brad cu inelul de logodna...:x
Felicitari :> Wow, cred ca ai ramas :O

Miorush
14.07.2010, 09:41:11
Felicitari :> Wow, cred ca ai ramas :O

Ceva de genu...;)) mi-au dat lacrimile....:">:love:

florasanu
16.07.2011, 10:30:52
Pe mine m-a emotionat surpriza sotului de a-mi pune inelul de logodna in cizma odata cu cadoul de mos Nicolae. Tocmai ma pregateam sa plec la servici cand vad cadourile in cizma ...si faza tare ...nu vazusem inelul din prima....totusi a fost bine ca nu l-am gasit eu si l-am determinat astfel sa faca si o cerere in casatorie....desi el credea ca s-ar putea sa scape.....A fost foarte frumos....de emotii am spus imediat "Da " desi ma gandeam sa-l tin putin pe jar......
In rest ,de obicei imi arata ca ma iubeste mult, este atent la starile mele de dispozitie, ma amuza mereu cand sunt deprimata.....s.a.
Dar eu sunt cea care pregateste mai multe surprize.....mai fac declaratii cand ma cuprinde melancolia....:x

ralu_baby
21.07.2011, 12:45:53
Iubitul meu imi aduce de multe ori flori sau ciocolata fara sa fie vreo ocazie anume. Iar eu il alint cu o cina romantica si multe alte picanterii.

HONEY24
09.11.2011, 17:13:38
O surpriza total neasteptata a fost aniversarea de 3 luni.Eram la ai mei cu el si vorbeam in dormitor Deodata a sunat cineva la interfon si a spus ca are o livrare ptr mine.Am coborat in graba si persoana mi-a dat un buchet de 5 trandafiri superbi de culori diferite .Cum eu uitasem ca se implineau 3 luni de cand incepusem sa iesim impreuna l-am intrebat cine oara ar fi putut sa-mi trimita florile iar el mi-a aratat biletelul atasat de biuchet.Scria ca el nu a uitat de aceasta aniversare si ca ma iubeste mult si spera ca buchetul sa imi faca placere.Mi-am dat seama ca am facut o mare gafa mi-am cerut scuze si am promis ca nu o sa uit niciodata o alta aniversare.

lilium_rose
21.01.2012, 22:30:04
O surpriza total neasteptata a fost aniversarea de 3 luni.Eram la ai mei cu el si vorbeam in dormitor Deodata a sunat cineva la interfon si a spus ca are o livrare ptr mine.Am coborat in graba si persoana mi-a dat un buchet de 5 trandafiri superbi de culori diferite .Cum eu uitasem ca se implineau 3 luni de cand incepusem sa iesim impreuna l-am intrebat cine oara ar fi putut sa-mi trimita florile iar el mi-a aratat biletelul atasat de biuchet.Scria ca el nu a uitat de aceasta aniversare si ca ma iubeste mult si spera ca buchetul sa imi faca placere.Mi-am dat seama ca am facut o mare gafa mi-am cerut scuze si am promis ca nu o sa uit niciodata o alta aniversare.

=D> Felicitari!Foarte frumos gestul lui!