PDA

Versiunea completa : Casa Florescu

madyy
11.03.2007, 18:47:38
Buna fetelor! Eu am nunta la Restaurantul "Casa Florescu". E un restaurant nou pe Bd. Timisoara. Ati auzit ceva de el???

crisalia
11.04.2007, 11:00:03
Buna.poti sa pui poze cu restaurantul?
numele meu de familie este Florescu si poate este o coincidenta fericita;))

madyy
20.04.2007, 11:51:39
buna , am pus poze pe site cu acest rest, nu mai stiu exact in ce topic, cred ca la poze restaurante, si inca ceva si-a schimbat denumirea in Casa Veche

deln2727
02.05.2007, 18:59:49
Si eu am nunta tot la casa florescu
Sper sa iasa super misto!!

madyy
04.05.2007, 11:14:52
Salut vad ca tu vei avea nunta mai devreme, poate ne dai si noua cateva detalii despre cum s-a desfasurat nunta ta la acel restaurant sunt f curioasa avand in vedere ca e nou.Sper sa fii cea mai frumoasa si cea mai fericita in acea zi !!!

madyy
06.08.2007, 16:28:12
Sper ca nu ne-ai uitat.Asteptam detalii de la nunta:)

SIMCAT
24.08.2007, 18:36:56
BUNA!

Dupa nunta daca poti sa imi povestesti si mie cum a fost la restaurant te rog ,chiar si poze ca nu ma supar[-o< si iti spun : CASA DE PIATRA

SIMCAT
24.08.2007, 18:38:35
HAI CA NU AM FOST ATENTA LA DATA ....CA DEFAPT A FOST NUNTA....ASTEPT SA IMI SPI CUM A FOST

madyy
29.08.2007, 21:13:52
Asteptam detalii, te rugam frumos pentru noi este foarte impoartant....Casa de piatra!

SIMCAT
01.09.2007, 20:41:44
Asteptam detalii, te rugam frumos pentru noi este foarte impoartant....Casa de piatra!

Buna!
Poate reusesti tu sa imi spui si mie cum a fost la tine la nunta (servirea..cum s-au comportat...,ce culoare ai facut si ce detalii mai crezi ca ai pute sa imi spui)^:)^
Va urez distractie placuta , bafta si ne mai auzim.

alina_01_mada
01.09.2007, 21:08:07
buna seara miresicilor.m-ar interesa si pe mine cat mai multe detalii despre acest restaurant.am fost astazi si l-am vazut,dar mi se pare suspect de ieftin meniul desi localul este destul de dragut.cine a mai facut nunta acolo poate sa-mi de-a detalii cum a fost atmosfera,spatiul,mancarea si alte aspecte legate de desfasurare?sunt in criza de timp si as vrea urgent niste detalii.data nuntii 23.08.2008

SIMCAT
02.09.2007, 13:07:30
buna seara miresicilor.m-ar interesa si pe mine cat mai multe detalii despre acest restaurant.am fost astazi si l-am vazut,dar mi se pare suspect de ieftin meniul desi localul este destul de dragut.cine a mai facut nunta acolo poate sa-mi de-a detalii cum a fost atmosfera,spatiul,mancarea si alte aspecte legate de desfasurare?sunt in criza de timp si as vrea urgent niste detalii.data nuntii 23.08.2008

BUNA!
CAT ESTE TACAMUL PENTRU LA ANU (2008)? CATE FELURI DE MANCARE SI UN MINIM DE PERSOANE-OBLIGATORIU?
TE PUP SI ASTEPT RASPUNS

alina_01_mada
02.09.2007, 13:51:55
meniul era facut facut deja pentru anul viitor.fara bautura este 135 ron, iar cu bautura inclusa ,absolut orice vrei de la bar este 170 ron,si tortul este inclus.numai amenajarea localului o platesti,dar nu este scumpa.noua ne-a spus ca se i-a can 2 ron de scaun.

SIMCAT
02.09.2007, 16:02:25
meniul era facut facut deja pentru anul viitor.fara bautura este 135 ron, iar cu bautura inclusa ,absolut orice vrei de la bar este 170 ron,si tortul este inclus.numai amenajarea localului o platesti,dar nu este scumpa.noua ne-a spus ca se i-a can 2 ron de scaun.
Pai si nu ati batut palma?
nu este ok?

alina_01_mada
02.09.2007, 19:54:43
nu am batut palma pentru ca in privinta banilor este avantajos,insa nu-mi prea place localul,nu are nimic deosebit si nici amplasarea nu-mi place deloc
.are o atmosfera cam sumbra, in rest este ok

SIMCAT
03.09.2007, 08:43:50
nu am batut palma pentru ca in privinta banilor este avantajos,insa nu-mi prea place localul,nu are nimic deosebit si nici amplasarea nu-mi place deloc
.are o atmosfera cam sumbra, in rest este ok

Este cam tarziu de rezervat un restaurant pentru 2008 chiar si alea foarte scumpe sunt rezervate.Asa nu o sa gasesti nici unul care o sa va placa la maxim (avantaje si dezavantaje) Incearca CASA VOICU este in berceni mie nu mi-a placut intrarea dar in rest este ok si meniul incepe de la 50euro.
Au si site www.casavoicu.ro (http://www.casavoicu.ro)

alina_01_mada
03.09.2007, 09:34:48
eu m-am hotarat sa fac la restaurantul calipso 96,acum am inteles ca-i spune complex agronomie,la salonul rustic.aici mi-a placut cel mai mult si meniul nici nu este scump,atat ca nu a putut sa-mi spuna cat o sa fie la anul,acum este 130 ron,la anul sper sa nu depaseasca 150 ron,si bautura o sa o aducem noi.

SIMCAT
03.09.2007, 11:14:46
eu m-am hotarat sa fac la restaurantul calipso 96,acum am inteles ca-i spune complex agronomie,la salonul rustic.aici mi-a placut cel mai mult si meniul nici nu este scump,atat ca nu a putut sa-mi spuna cat o sa fie la anul,acum este 130 ron,la anul sper sa nu depaseasca 150 ron,si bautura o sa o aducem noi.
-cred ca este ok si acolo eu am la casa florescu si sper sa iasa ok,ma incantat foarte mult ca nu sunt stalpii de sustinere pe mijloc si sper sa il aranjez frumos acum imi trebuie o firma de aranjat.Am unde sa vad poze de la calipso 96 si la ce biserica faci?

madyy
10.09.2007, 17:10:28
Cam cate persoane credeti ca incap in acest restaurant???Mie mi-e frica sa nu fir inghesuiala, voi ce ziceti? Asteptam si noi detalii de la cele care au facut nunta acolo....

SIMCAT
13.09.2007, 13:42:28
Cam cate persoane credeti ca incap in acest restaurant???Mie mi-e frica sa nu fir inghesuiala, voi ce ziceti? Asteptam si noi detalii de la cele care au facut nunta acolo....

Nu ai intrebat?Cred ca incap 150-180 persoane ,180 cu foarte putin loc de dans.Cat iti bani dai la firma sa ti-l aranjeze si in ce consta ,ce culoare ai facut?

madyy
17.09.2007, 20:31:12
Am intrebat ei zic ca incap si 180 dar Nu este adevarat.Eu am fost intr-o sambata si am vazut rest. aranjat pt 110 persoane si mi s-a parut f ingresuit, asa ca ....In schimb mancarea si servirea impecabila si atmosfera de acolo.Recomand acest restaurant dar pt o nunta mai mica....

madyy
17.09.2007, 20:33:16
Ah am uitat, noi am vb cu patronul rest. sa ne imbrace scaunele si mesele cu alb si galben.Baloane nu vrem.Vom pune flori tot asa asortate.

tuneupro
21.09.2007, 10:21:13
Buna,

Eu am nunta tot la Casa Florescu si lucrurile stau cam asa pentru 2008. Mai sunt locuri sambata in octombrie meniul este 45 Euro mancare sau 55 Euro cu bar inclus (free bar) - whisky, campari, martini, gin, vin. Torul este inclus, alunele, fructele. Aranjamentul a zis ca este in jur de 400 Euro pentru 100 persoane asigura orchestra la 800 euro. Mesele au fost schimbate sunt lemn masiv nu mai sunt cele cu picioare de inox. Avansul este de 500 Euro. Astazi mergem sa semnam contractul. Daca a facut cineva nunta aici va rog sa ne spuna cum a iesit.

Casa de piatra in rest tuturor.

SIMCAT
21.09.2007, 18:24:23
Buna,

Eu am nunta tot la Casa Florescu si lucrurile stau cam asa pentru 2008. Mai sunt locuri sambata in octombrie meniul este 45 Euro mancare sau 55 Euro cu bar inclus (free bar) - whisky, campari, martini, gin, vin. Torul este inclus, alunele, fructele. Aranjamentul a zis ca este in jur de 400 Euro pentru 100 persoane asigura orchestra la 800 euro. Mesele au fost schimbate sunt lemn masiv nu mai sunt cele cu picioare de inox. Avansul este de 500 Euro. Astazi mergem sa semnam contractul. Daca a facut cineva nunta aici va rog sa ne spuna cum a iesit.

Casa de piatra in rest tuturor.

Buna !
Spune-mi si mie te rog daca ai vorbit si la biserica (la razoare) ca si eu vreau sa fac tot acolo sau spune-mi ce sti de razoare.
Multumesc!

danutzi
21.09.2007, 18:33:30
Bravo Casa de Piatra tuturor
Noi am fsot azi sa vedem restaurantul e ff dragutz, din pacate noi nu avem suficienti inviatati si trebuie sa renuntam la idee:| Sper sa aveti petreceri reusite...

tuneupro
23.09.2007, 00:23:30
Buna seara,

Am fost astazi sa vedem localul amenajat este f OK. orchestra canta de o apuca dracii nu am putut sa vb cu ei pentru ca nu au luat pauza cat am stat acolo. Despre biserica nu stiu ce sa zic noi nu vrem sa facem acolo. Inca nu stim unde. :D

SIMCAT
23.09.2007, 18:57:25
Ah am uitat, noi am vb cu patronul rest. sa ne imbrace scaunele si mesele cu alb si galben.Baloane nu vrem.Vom pune flori tot asa asortate.
Buna!
Sa nu ne uiti dupa nunta sa ne spui :[email protected] si noua cum a fos.....amenajarea,servirea si alte informatii necesare.^:)^
Te pup si asteptam vesti.

<:-P Casa de piatra!

lavlav
24.09.2007, 16:59:44
Poze nu are nimeni, chiar nimeni?:(

SIMCAT
29.09.2007, 15:41:02
Asteptam Vesti...astazi Are Nunta Mady,asteptam Si Noi Sa Nespui Cum A Fost Si Poze.
Pupik

madyy
02.10.2007, 20:58:31
Fetelor la restaurant a fost SUPER , mancarea, servirea totul amenajat, toti au fost multumiti.Si inca ceva am avut 147 de invitati si am avut loc deci cei de la rest au dreptate incap 150 .Asa ca nu va faceti griji.Sunt f fericita.Casa de piatra pt toata lumea!!!!!!!

SIMCAT
04.10.2007, 19:56:43
[quote=madyy;421378]Fetelor la restaurant a fost SUPER , mancarea, servirea totul amenajat, toti au fost multumiti.Si inca ceva am avut 147 de invitati si am avut loc deci cei de la rest au dreptate incap 150 .Asa ca nu va faceti griji.Sunt f fericita.Casa de piatra pt toata lumea!!!!!!![/quote

<:-P CASA DE PIATRA!!!!!<:-P
ACUM HAI SI CU POZE SI VROIAM SA TE INTREB DACA AI AVUT NEPLACERI CU ANGAJATII (ADICA SA ITI DISPARA CEVA...?..) NU STIU AM AUZIT SI EU FEL DE FEL DE VORBE.TE PUP SI SA IMI MAI SPUI CE MAI CREZI CA AR TREBUII SA STIU DESPRE LOCATIE...:*

danonino
04.10.2007, 20:06:14
Fetelor la restaurant a fost SUPER , mancarea, servirea totul amenajat, toti au fost multumiti.Si inca ceva am avut 147 de invitati si am avut loc deci cei de la rest au dreptate incap 150 .Asa ca nu va faceti griji.Sunt f fericita.Casa de piatra pt toata lumea!!!!!!!

Buna Maddy si in primul rand CASA de PIATRA!!!! Si fie ca nunta voastra perfecta sa va poarte de acum noroc tot timpul. Imi pare bine de...cunostinta:)) (va urmaresc de multa vreme discutiile B-) ) dar fiindca sunt in mod special interesata de acest restaurant m-am gandit sa ma arat la fatza:D . Si "esti" primul meu post pe miresici.ro.
Ideea e ca trec in fiecare zi de 2 ori pe langa acest restaurant, am fost deja si am vorbit in mare, ne-au dat un meniu, ne-au spus conditiile (aceleasi pe care le-am regasit si aici postate). As vrea sa stiu daca ai optat pt varianta de 55EUR si cum au fost cei cu aranjamentele. Eu am putin emotii pt ca nu vreau cine stie ce...Oricum, e super, m-am simtit ca intr-o...sufragerie calda, dar e foarte incarcata si nu cred ca merg foarte multe...suplimente:-SS Mai ales ca noi am ales februarie:D . Stiu ca probabil esti foarte ocupata acum dupa nunta;)) dar maine mergem sa mai vedem niste restaurante si cel tarziu saptamana viitoare vrem sa luam o decizie. Orice informatie de la tine e mai mult decat binevenita. si cred ca si pentru alte viitoare miresici>:D<

madyy
05.10.2007, 19:01:16
dragii si dragele mele poze nu am inca deoarece fotograful nostru este foarte ocupat si nu ni le-a dat inca.Repet am fost foarte multumiti de restaurant ospataritele de nota 10, nu ne-a lipsit nimic, nu ne-au incarcat la meniuri.Mancarea a fost foarte multa si gustoasa, am primit numai cuvinte de lauda de la invitati.Noi am ales meniul de 35 de euro dar asta a fost in februarie 2007, deci acum e normal sa creasca. Si noi am vazut foarte multe rest. si ne era greu sa alegem mai ales ca in febr. mai toate alea bune erau luate, asa ca acest rest fiind nou avea liber si a fost super.Nu am avut baloane doar scunele si mesele imbracate de cei de la rest mult mai ieftin decat o firma si aranjamente de flori.Succes!!!!!

SIMCAT
14.10.2007, 18:39:12
Alo!Fetelor nu mai spune nimeni nimic..nu am vazut si noi nici o poza de la nici o nunta in acest restaurant .....asteptam poze...poze,pupiki

danonino
14.10.2007, 19:15:08
Alo!Fetelor nu mai spune nimeni nimic..nu am vazut si noi nici o poza de la nici o nunta in acest restaurant .....asteptam poze...poze,pupiki

Pentru poze de la nunta mea va trebui sa mai astepti 4 luni si cat mai scrie mai jos, incerc sa nu tin socoteala foarte strict...:)) Am semnat si noi saptamana trecuta pt 23 februarie, am vazut si eu ca toate sambetele pentru 2007 erau ocupate deja. Am optat pt varianta fara bautura si chiar nu mai am niciun stres, cel putin legat de restaurant...Sunt foarte de treaba si mi-au insuflat asa un sentiment placut, cum sa n-as avea de ce sa-mi fac griji. Au fost...cum tebuie. Si credeti-ma ca saptamana trecuta am vizitat o gramada de...spelunci, ca nu le pot spune altfel, din sectorul 4 mai cu seama, unde era tot in jur de 150RON meniul doar cu mancare:-w Acu' am alt stressss....ma gandesc ce o sa-mi pun peste rochia de mireasa:-SS Iarna-iarna, am gasit restaurant, cu biserica nu-mi fac nici cea mai mica problema dar asta cu hainutza e complicata rau./:)

SIMCAT
15.10.2007, 16:09:03
Pentru poze de la nunta mea va trebui sa mai astepti 4 luni si cat mai scrie mai jos, incerc sa nu tin socoteala foarte strict...:)) Am semnat si noi saptamana trecuta pt 23 februarie, am vazut si eu ca toate sambetele pentru 2007 erau ocupate deja. Am optat pt varianta fara bautura si chiar nu mai am niciun stres, cel putin legat de restaurant...Sunt foarte de treaba si mi-au insuflat asa un sentiment placut, cum sa n-as avea de ce sa-mi fac griji. Au fost...cum tebuie. Si credeti-ma ca saptamana trecuta am vizitat o gramada de...spelunci, ca nu le pot spune altfel, din sectorul 4 mai cu seama, unde era tot in jur de 150RON meniul doar cu mancare:-w Acu' am alt stressss....ma gandesc ce o sa-mi pun peste rochia de mireasa:-SS Iarna-iarna, am gasit restaurant, cu biserica nu-mi fac nici cea mai mica problema dar asta cu hainutza e complicata rau./:)

o blanita...asa ca o pelerina

danonino
16.10.2007, 22:04:01
o blanita...asa ca o pelerina

Oooo, daca ai stii cate poze am salvat deja cu blanite, mansoane, pelerine, etc...Sunt foarte frumoase dar cele care-mi plac nu merg purtate decat o singura data...Trebuie sa gasesc ceva purtabil si dupa aceea, pentru ca oricum acest "supliment" va ridica binishor bugetul alocat hainutzelor noastre;;) Cred ca am sa trag totusi zilele astea o raita pe la magazinele de pe Lipscani, sa vad cu ochii mei accesorii si altele(mai putin rochii de mireasa, cu asta am alte planuri) poate-mi mai vin ideihttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif Poze am adunat suficiente;))

PS: scuze ca am fost off topic. Pe langa restaurant sa stiti ca trec oricum in fiecare zi in drum spre serviciu.:>

SIMCAT
18.10.2007, 11:38:24
Oooo, daca ai stii cate poze am salvat deja cu blanite, mansoane, pelerine, etc...Sunt foarte frumoase dar cele care-mi plac nu merg purtate decat o singura data...Trebuie sa gasesc ceva purtabil si dupa aceea, pentru ca oricum acest "supliment" va ridica binishor bugetul alocat hainutzelor noastre;;) Cred ca am sa trag totusi zilele astea o raita pe la magazinele de pe Lipscani, sa vad cu ochii mei accesorii si altele(mai putin rochii de mireasa, cu asta am alte planuri) poate-mi mai vin ideihttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif Poze am adunat suficiente;))

PS: scuze ca am fost off topic. Pe langa restaurant sa stiti ca trec oricum in fiecare zi in drum spre serviciu.:>
Hello!
Dar la ce biserica mergi?Nu stiu daca te-am mai intrebat ,eu vreau la razoare dar nu stiu nimic de ea...nu stie nimeni nimic sa imi spuna.
pupik!

danonino
18.10.2007, 21:02:30
quote=SIMCAT;445770]Hello!
Dar la ce biserica mergi?Nu stiu daca te-am mai intrebat ,eu vreau la razoare dar nu stiu nimic de ea...nu stie nimeni nimic sa imi spuna.
pupik![/quote]

Nu m-ai mai intrebat:-p E foarte mare si foarte frumoasa, n-am vorbit inca acolo pentru ca am un gand secretB-) , care astept sa vad daca se concretizeaza, Razoare fiind planul B. Avantajul legat de Razoare ar fi ca e aproape de restaurant si in principiu cam toata lumea stie unde e....In max cateva zile aflu daca se poate sau nu unde vreau eu si te tin la curent legat de Razoare.

Pup!

crisalia
18.10.2007, 22:07:05
http://www.casa-florescu.ro/main.html
cred ca aceasta este adresa lor de site:)...sper ca nu se considera publicitate...doar era pt poze:-"

danonino
19.10.2007, 22:03:04
http://www.casa-florescu.ro/main.html
cred ca aceasta este adresa lor de site:)...sper ca nu se considera publicitate...doar era pt poze:-"
Da, cu precizarea pe care a mai facut-o o miresica aici, ca scaunele au fost inlocuite, acum sunt unele elegante, negre, din piele sau asa ceva :) Asteptam de la Mady poze:-p

SIMCAT
23.10.2007, 08:47:04
hello!
nu a mai facut nimeni nunta la acest restaurant???
:D sa ne trimita si noua poze.

madyy
01.11.2007, 19:20:40
Salutare, revin , va rog sa ma intelegeti nu mai am timp sa intru pe aici.Deci, acum dupa o luna de la nunta am descoperit ca la restaurant ne-au bagat vreo 14 meniuri in plus la plata desi intelegerea era cati vin atati platim.Noi atunci am fost f entuziasmati ca am avut lume multa, am avut incerdere in cei de la rest dar se pare ca sunt la fel ca ceilalti adica sa te fure.Chiar am avut numai cuvinte de lauda dar acum, cand ne-am gandit sa ne numaram persoanele, stiu e o prostie, cam tarziu, am descoperit acest lucru urat despre ei.Asta e, bine ca am iesit bine, dar AVETI GRIJA.Noi am avut incredere in ei si in cei care au platit dar se pare ca nici ei nu au numarat persoanele.....Pozele le-am primit dar sunt prea mari ...

SIMCAT
13.11.2007, 18:54:50
hello!
Nu a pus nimeni poze...chiar nimeni nu are poze dintre toate fetele care au facut nunta la acest restaurant???

SIMCAT
02.12.2007, 13:17:24
Alooooooo....o sa dispara si titlul cu acest restaurant din site ca nu scrie nimeni nimic .......

danonino
03.12.2007, 13:35:09
Alooooooo....o sa dispara si titlul cu acest restaurant din site ca nu scrie nimeni nimic .......

:)) :)) :)) foarte tare...Sa stii ca si eu urmaresc cu sufletul la gura...mai am mai putin de 3 luni pana la nunta. Avansul l-am platit si intentionam sa mergem zilele astea sa mancam acolo, asa...ca si clientiB-) Oricum a fost viitorul meu sot intr-o zi la pranz cu seful lui si au fost foarte multumiti de cum arata mancarica. Si de gustul ei=P~ .As mai avea cateva probleme de dezbatut cu ei, cum ar firma aceea care se ocupa de aranjamente. Ei ziceau ca lucreaza cu una singura dar nu mi-au dat detalii, nu mi-au arata portofoliu, nimik. Eu le-am explicat ca eu nu doresc cine stie ce si s-ar putea sa nu le convina sa se deranjeze doar pentru un prezidiu....A ramas in aer. Eu am pe cineva cu care mi-ar conveni mai degraba sa aranjez sala. Oricum in afara de fete de masa albe si floricele nu vreau. Scaunele raman asa. Ma interesau si pe mine poze pentru ca nu stiu cum vor fi aranjate mesele, ei ziceau ca la pun "file", adica oblice, mese de cate 24 de persoane. Ma cam apuca groaza ca am o lista provizorie de de 150 si ceva de persoane si inca mai sunt care se arata interesati:-SS Nu's cum naiba sa fac, io i-as chema pe toti dar n-am unde sa-i indes=)) N-am facut inca invitatiile asa ca inca mai crosetez un plan:-$

Pup,
Dana

mirelasabau
03.12.2007, 13:56:01
buna, sunt noua pe acest site si as vrea si eu ceva poze cu acest restaurant dc se poate ma intereseaza .

SIMCAT
03.12.2007, 19:00:00
:)) :)) :)) foarte tare...Sa stii ca si eu urmaresc cu sufletul la gura...mai am mai putin de 3 luni pana la nunta. Avansul l-am platit si intentionam sa mergem zilele astea sa mancam acolo, asa...ca si clientiB-) Oricum a fost viitorul meu sot intr-o zi la pranz cu seful lui si au fost foarte multumiti de cum arata mancarica. Si de gustul ei=P~ .As mai avea cateva probleme de dezbatut cu ei, cum ar firma aceea care se ocupa de aranjamente. Ei ziceau ca lucreaza cu una singura dar nu mi-au dat detalii, nu mi-au arata portofoliu, nimik. Eu le-am explicat ca eu nu doresc cine stie ce si s-ar putea sa nu le convina sa se deranjeze doar pentru un prezidiu....A ramas in aer. Eu am pe cineva cu care mi-ar conveni mai degraba sa aranjez sala. Oricum in afara de fete de masa albe si floricele nu vreau. Scaunele raman asa. Ma interesau si pe mine poze pentru ca nu stiu cum vor fi aranjate mesele, ei ziceau ca la pun "file", adica oblice, mese de cate 24 de persoane. Ma cam apuca groaza ca am o lista provizorie de de 150 si ceva de persoane si inca mai sunt care se arata interesati:-SS Nu's cum naiba sa fac, io i-as chema pe toti dar n-am unde sa-i indes=)) N-am facut inca invitatiile asa ca inca mai crosetez un plan:-$

Pup,
Dana

Hello!
Iti intra 170-180 cu putin loc de dans ,sa imi trimiti si mie poze dupa nunta ,...te rog dar sa nu ma uiti ca mai mi-au promis fete si nu am vazut nici o poza.pupik

SIMCAT
21.12.2007, 18:47:41
Mai are cineva nunta la acest restaurant?

vyrgynya
15.01.2008, 11:09:47
Buna tuturor! Sunt si eu o miresica a anului 2008 si am nunta in septembrie la Casa Florescu! Am dat abia avansul si urmeaza sa semnam si contractul numai ca nu stiu exact ce varianta sa aleg, adica cu aranjamentul de la ei sau nu? Diferenta e foarte mica, adica pentru tort si aranjatul salii si floral mai platesti inca 3euro/pers. Am fost si la o agentie care se ocupa de aranjamente floarale si chestii de genu asta si a zis ca e prea putin, probabil ei mai folosesc aranjamentele s duminica sau sunt mici si cu flori foarte ieftine. Nu stiu ce sa fac? Voi ce ma sfatuiti, ce ati mai auzit de ei?:-SS
pupici si casa de piatra pentru toti mirii!

SIMCAT
03.07.2008, 17:51:35
Hello!
Mai are cineva vreo veste de acest restaurant???
pupik

dragosbuca
13.07.2008, 00:04:49
Buna ! Ma cheama Dragos si sunt ospatar la "Casa Florescu" . Cred ca va pot fi de folos. astept intrebari si nelamuriri.

diandra_3107
14.07.2008, 08:50:06
Buna ! Ma cheama Dragos si sunt ospatar la "Casa Florescu" . Cred ca va pot fi de folos. astept intrebari si nelamuriri.

Buna!As dori sa imi spui daca s-au stabilit ofertele de pret pt 2009, iar daca nu, care sunt preturile pt 2008, cu tot ceea ce include (inclusiv pachetele de bauturi sau/si decoratiuni).
Multumesc anticipat!

Miligroom
16.07.2008, 23:28:28
Buna ziua!

Ne puteti spune daca s-a rezervat deja data de 6 iunie 2009 (este singura care ma intereseaza) si care este pretul unui meniu pe anul urmator. In plus, care este avansul pentru o eventuala rezervare.

tuneupro
30.07.2008, 20:17:03
buna fetelor,
asteptam si eu cateva pareri inainte de nunta mea. Chiar nu a mai facut nimeni nunta acolo anul asta????
Pentru Dragos: Cate persoane crezi tu sincer ca intra incat sa ramana si loc rezonabil de dans? Ati facut vreodata o nunta unde sa amenajati mesele cate patru in forma de patrat unde sa se vada toti de la masa si sa poata discuta? Ar intra cate 8 la masa.

petreioana
03.09.2008, 15:26:59
Buna ,

Este prima data cand intru pe acest site .. este super interesant...
Eu am programata nunta pentru vara lui 2009 - in iulie sau august in functie de ce restaurante gasim ...
Am fost la Casa Florescu si ne-a placut foarte mult , Vrem sa mergem acum pe 6 sept sa vedem cu este aranjat de nunta .
Pretul este de 65 euro - full ( mancare , bautura , tort, etc) ... dar noi avem in jur de 120 de pesoane si vrem si ceva spatiu de dans ..
Cine a petrecut aici ... au loc 120 de persoane si loc de dans?? ...
vrem sa mergem sa platim avansul ... ca sa ne rezervam o Zi ... dar ne este frica cu spatiul ....

ps: cine are cateva poze cu restaurantul aranjat de nunta ... va rog

Multumesc