PDA

Versiunea completa : Homeopatia - eficienta sau nu?

Izabelutz
25.01.2013, 10:35:47
Dragele mele,

Pentru ca nu am vazut un subiect legat de hoemopatie, dati-mi voie sa incep eu unul.

Multi oameni din jurul meu contesta beneficiile pe care tratamentele homeopate le pot aduce sanatatii noastre. Considera ca niste mici globule nu pot face minuni si ca la mijloc este pur si simplu efectul Placebo. Eu personal am experimentat homeopatia timp de un an si pot spune ca m-a salvat. Imunitatea mea era la pamant, pe fondul unei depresii severe si a faptului ca munceam ca inecata. Eram la pamant, fizic si psihic, raceam cu febra la prima pala de vant care batea si nu mai aveam pofta de viata. Medicul de familie nu m-a ajutat cu nimic, voia sa ma umfle de antibiotice care oricum imi provicau efecte adverse.

Am contactat un medic homeopat, dar a trebuit sa astept 4 luni pana sa merg la consultatie (pentru ca medicul respectiv este foarte cautat), dar a meritat. Dupa 2 luni de tratament riguros rezultatele au inceput sa apara, fizic si psihic am inceput sa ma simt mai bine, imunitatea a inceput sa creasca. Dupa un an de tratament pot spune ca homeopatia m-a salvat.

A mai incercat cineva aceasta metoda alternativa de tratament? Daca da, va invit sa ne impartasiti experienta!