PDA

Versiunea completa : S-o ajutam pe Maria Teodora!

corinutza79
18.11.2011, 22:00:21
www.mariateodora.ro
Nu m-am gandit niciodata ca am sa deschid un subiect aici pentru cineva atat de apropiat. Maria Teodora este nepotica uneia dintre cele mai bune prietene ale mele si sper din tot sufletul sa reusim sa facem rost de banii necesari pentru tratament - e o fetita scumpa si frumoasa in varsta de doi ani! Mai jos este textul scris de matusa ei:

"Pana acum s-a straduit sa faureasca o biserica. Cu ajutorul lui Dumnezeu si al oamenilor cu suflet, biserica s-a inaltat si zilele acestea mesterii au ridicat si turla. Acum trebuie sa se straduiasca sa faureasca inca o zi de ‘maine’ pentru copilul sau, diagnosticat cu leucemie acuta. Il cheama Viorel Neascu, este preot in comuna Valeni, judetul Arges, iar fetita lui, Maria, are numai 2 anisori.
Dar cum a inceput….sau mai bine zis cum s-a naruit totul? Vineri, pe 11 octombrie, Maria implinea 2 anisori. Tortul astepta cuminte in frigider sosirea lor de la Bucuresti, unde au venit pentru niste analize de rutina. Vineri seara, Maria era deja internata la spitalul Fundeni, cu perfuzia intepand mana ei micuta. Luni a venit rezultatul unui nou set de analize, care a cazut ca un traznet: Maria sufera de leucemie acuta si daca nu merge la o clnica in strainatate se poate intampla o tragedie.
Haideti sa fim alaturi de parintii Mariei si sa-i daruim impreuna o noua zi de “maine”, facand o donatie intr-unul din conturile de mai jos:

RO19BUCU1111033079588RON
RO15BUCU1111033079587EUR
RO59BUCU1111033079589USD
Titular: Neacsu Maria Teodora
Deschise la Alphabank Suc Dorobanti

Detalii despre acest caz dramatic, precum si documente doveditoare pentru diagnostic se pot gasi pe site-ul www.mariateodora.ro. Va multumim pentru gandurile bune si avem incredere ca impreuna putem face o minune! Sa ne ajute Dumnezeu!"