PDA

Versiunea completa : Golden Moments

dea_roxy
02.09.2010, 13:36:59
Dupa cateva cautari pe net si telefoane la restaurante m-am hotarat sa fac nunta la restaurantul Golden Moments, de aceea as avea nevoie de ajutorul vostru....a fost cineva la vreo nunta acolo, stiti ceva de el?El in poze arata super dar eu stiu...

crissu25
02.09.2010, 17:31:00
Dupa cateva cautari pe net si telefoane la restaurante m-am hotarat sa fac nunta la restaurantul Golden Moments, de aceea as avea nevoie de ajutorul vostru....a fost cineva la vreo nunta acolo, stiti ceva de el?El in poze arata super dar eu stiu...

Draga mea poti sta linistita.Eu am avut nunta la ei pe 21 august si a iesit super.Mancarea foarte buna,servirea ireprosabila,sala a aratat impecabil,decorata foarte frumos.Crede-ma ca nu o sa-ti para rau de alegerea facuta si pozele spun adevarul.De tine depinde ce meniu iti alegi,ce culoare la amenajatul salii si multe alte lucruri.Eu am avut amenajat pe alb cu caramiziu inchis a fost deosebit,un contrast placut.Orice ai nevoie sa ma intrebi cu mare placere o sa-ti respund.Pupici...

dea_roxy
03.09.2010, 08:46:12
Draga mea poti sta linistita.Eu am avut nunta la ei pe 21 august si a iesit super.Mancarea foarte buna,servirea ireprosabila,sala a aratat impecabil,decorata foarte frumos.Crede-ma ca nu o sa-ti para rau de alegerea facuta si pozele spun adevarul.De tine depinde ce meniu iti alegi,ce culoare la amenajatul salii si multe alte lucruri.Eu am avut amenajat pe alb cu caramiziu inchis a fost deosebit,un contrast placut.Orice ai nevoie sa ma intrebi cu mare placere o sa-ti respund.Pupici...
Merci mult de tot!inca n-am fost sa vb cu ei dar la telefon mi-au spus ca meniul pt 2011 costa 160 lei cu bauturi la discretie incluse.Fata de restul restaurantelor din Timi acestia au in pretul meniului atat prajiturile cat si tortul miresei.asa mi-au spus la telefon, sunt bune, se merita?Aranjamentul salii cu fructe si flori este inclus dealtfel in meniu.Nu stiu, mi se pare destul de ieftin.eu as avea cam 90 de invitati, loc de dans este sau...?

crissu25
06.09.2010, 13:08:18
Merci mult de tot!inca n-am fost sa vb cu ei dar la telefon mi-au spus ca meniul pt 2011 costa 160 lei cu bauturi la discretie incluse.Fata de restul restaurantelor din Timi acestia au in pretul meniului atat prajiturile cat si tortul miresei.asa mi-au spus la telefon, sunt bune, se merita?Aranjamentul salii cu fructe si flori este inclus dealtfel in meniu.Nu stiu, mi se pare destul de ieftin.eu as avea cam 90 de invitati, loc de dans este sau...?

OOaaauuu stai putin ca tu ma sochezi...eu anul asta am platit 180 de lei pe meniu si da cum zici tu am avut bautura la discretie si fantana de sampanie cadou din partea lor.In amenajatul salii intra doar partea de huse,fete de masa si de scaune si micile obiecte de decor.Fructele si florile le-am platit separat noi.Eu tortul l-am facut la Ottima Pan si la fel si pachetelele.Eu nu stiu sincer ce ai inteles din ce ai vb cu ei mai bine du-te personal sa va vedeti si sa vb.Si eu am plecat de la un meniu de 160 de lei dar am avur 10 lei/pers. in plus pt amenajarea salii(daca nu imi placeau culorile puteam renunta si imi scadea din meniu 10 lei) si 10 lei/pers. pt bautura la discretie.Am o vecina care face la anul in septembrie acolo si are meniul la 200 de lei si stiam si eu ca il mai scumpeste.Nu stiu ce sa zic,poate e asa cum zici tu,faza e ca eu am avut nunta in sala de sus la 150 de pers. tu mai mult ca sigur o s-o ai jos si poate acolo sunt alte preturi,nu stiu ce sa zic.Parerea mea e sa mergi sa vb cu Cami personal,sa vezi si sala si ce huse are,tot ce iti ofera,discutati cu calm ca sa nu ai surprize ca de fapt tu ai vb un lucru si de fapt e altceva.

dea_roxy
06.09.2010, 13:30:14
OOaaauuu stai putin ca tu ma sochezi...eu anul asta am platit 180 de lei pe meniu si da cum zici tu am avut bautura la discretie si fantana de sampanie cadou din partea lor.In amenajatul salii intra doar partea de huse,fete de masa si de scaune si micile obiecte de decor.Fructele si florile le-am platit separat noi.Eu tortul l-am facut la Ottima Pan si la fel si pachetelele.Eu nu stiu sincer ce ai inteles din ce ai vb cu ei mai bine du-te personal sa va vedeti si sa vb.Si eu am plecat de la un meniu de 160 de lei dar am avur 10 lei/pers. in plus pt amenajarea salii(daca nu imi placeau culorile puteam renunta si imi scadea din meniu 10 lei) si 10 lei/pers. pt bautura la discretie.Am o vecina care face la anul in septembrie acolo si are meniul la 200 de lei si stiam si eu ca il mai scumpeste.Nu stiu ce sa zic,poate e asa cum zici tu,faza e ca eu am avut nunta in sala de sus la 150 de pers. tu mai mult ca sigur o s-o ai jos si poate acolo sunt alte preturi,nu stiu ce sa zic.Parerea mea e sa mergi sa vb cu Cami personal,sa vezi si sala si ce huse are,tot ce iti ofera,discutati cu calm ca sa nu ai surprize ca de fapt tu ai vb un lucru si de fapt e altceva.
Si eu am ramas putin socata dupa ce am sunat la toate restaurantele din Timisoara si la ei mi s-a parut super ieftin.Deci, asa mi-a spus:meniul 160 lei\persoana cu bauturi incluse + prajiturile si tortul miresei(gratis) iar in functie de nr de persoane se plateste un meniu pt fiecare ospatar(la 25 de persoane= 1 ospatar).Iar de sala vorbim de sala de 120 persoane in care mi-a spus ea ca incap maxim 100 persoane ca sa ramana si ring de dans.Eu de-asta am intrebat pe forum sa vad dak cineva si-a mai tinut nunta acolo, cum a fost servirea si alte cele...Oricum o sa merg sa vb personal cu ea dar....si mie mi se pare f ieftin.:-\

dea_roxy
06.09.2010, 14:20:53
Vai fetelor!Dupa ce mi-a spus Crissu cat a platit ea la nunta la Golden m-am gandit s-o mai sun inca o data pe d-na Cami si s-o intreb pretul meniului pt anul 2011 si sa vedeti ce mi-a spus de data aceasta:meniul 180 lei\persoana cu bauturi la discretie, prajituri si tortul miresei si nu se mai platesc ospatarii, asa cum imi spusese cu o saptamana in urma.Nu stiu ce sa zic...cred ca nu este serioasa.Cred ca daca mai sun saptamana viitoare o sa-mi zica pretul meniului 200 lei...(:|

crissu25
06.09.2010, 16:27:24
Vai fetelor!Dupa ce mi-a spus Crissu cat a platit ea la nunta la Golden m-am gandit s-o mai sun inca o data pe d-na Cami si s-o intreb pretul meniului pt anul 2011 si sa vedeti ce mi-a spus de data aceasta:meniul 180 lei\persoana cu bauturi la discretie, prajituri si tortul miresei si nu se mai platesc ospatarii, asa cum imi spusese cu o saptamana in urma.Nu stiu ce sa zic...cred ca nu este serioasa.Cred ca daca mai sun saptamana viitoare o sa-mi zica pretul meniului 200 lei...(:|

Stai calma ca de serioasa e serioasa dar din moment ce tu nu ai semnat contract cu ea si nu ai dat avans ea poate sa schimbe preturile in fiecare saptamana.Pe mine nu m-a afectat cresterea TVA-ului si meniul a ramas 180 de lei de pers. cu bauturi la discretie si amenajaresa salii(fara flori naturale ca ea are flori sa puna dar sunt din material textil) inclusa.Am avut bonus fantana de sampanie pt ca eu am vrut tortul sa il fac la Ottima Pan.Eu am semnat contractul in 14.08.2009 cu mai bine de 1 an inainte de nunta si am ramas la aceeasi intelegere nu s-a schimbat nimic.De-aia iti zic ca pana nu ai contractul la mana se pot schimba multe lucruri.Foarte multa lume o suna si are pe anul viitor aproape toate sambetele ocupate si sus si jos(sunt 2 sali) asa ca nu trebuie sa iti faci probleme din punctul asta de vedere.Neintelegeri sunt peste tot daca ne rezumama doar la vorbe dar ceea ce e negrupe alb nu mai are cum sa schimbe nimeni.

dea_roxy
07.09.2010, 10:08:01
Da, ai dreptate.Saptamana viitoare o sa merg sa vb cu ea personal sa vad ce zice.Oricum merci mult de tot.:gen_17:

crissu25
24.01.2011, 21:21:56
Da, ai dreptate.Saptamana viitoare o sa merg sa vb cu ea personal sa vad ce zice.Oricum merci mult de tot.:gen_17:

Hello La multi ani!Ce ai mai rezolvat cu sala pana la urma...ai fost la Golden Moments?

true_nonentity
27.06.2012, 01:16:51
Buna fetelor !

E vreo miresica care a avut nunta sau a participat la vreun eveniment la Restaurantul Golden Moments in sala mica? Sunt interesata daca ar ramane spatiu suficient de dans la un nr de 90- 100 de invitati, ma nelinisteste tare subiectul asta... pentru ca eu nu sunt in Tm si nu pot vedea sala cu ochii mei :(

Ms anticipat .

manuela.tm
13.07.2012, 20:27:20
Am o cunostinta care a avut nunta acolo anul acesta si s-a plans lumea de climele care bateau in cap (in sala mare). In rest doamna Camy e foarte ok si incearca sa-ti organizeze nunta cat mai bine.
Ce nu mi-a mai placut mie cand am vazut sala a fost exteriorul. Iti vine sa fugi cand vezi cum e afara.

AlexiScurtu
22.10.2014, 11:41:31
Hello! Sunt noua in lumea asta, si destul de speriata si paranoica cu privire la salile de nunti, in general ;)) si-a mai organizat cineva recent nunta la Golden Moments, sala mica? Oferta care mi-a fost propusa pt data de 15/08/2015 mi se pare exagerat de buna, si ca romanul tipic, ma mir si mi se pare ca e ceva la mijloc. Pentru 150 lei/pers imi ofera meniu complet (aperitive, gustare calda, felul I si II), tort, prajituri, fructe, aranjamentul salii, aranjamente florale si personalul gratuit. A, si bauturi incluse (apa, suc, bere, cafa, crema de whisky, vodka), eu ar trebui sa cumpar whisky si energizante doar. Apreciez orice fel de raspuns, va rog fain! o:-)