PDA

Versiunea completa : Ce purtam azi? Noile tendinte

LePetitSoleil
23.08.2010, 16:51:38
Buna

Am deschis aceste subiect nou pentru ca tot citind prin revistele de moda am inceput sa ma iau cu mainilie de cap cand am vazut cum ne sfatuiesc designerii sa ne imbracam in functie de anumite situatie . Multe tinute mie mi se par bleach si foarte neadecvate situatiilor propuse de ei .
Rasfoind forumul am gasit doar subiecte despre cum ne imbracam de revelion , tinute de cocktail , rochii de seara si ma gandeam ca nu ar strica un nou subiect in care sa ne dam cu parerea si sa cerem sfaturi despre cum ar trebuie sa ne imbracam oriunde si oricand si de ce nu sa postam poze in care sa exemplificam alegerile nostre pentru ca nu tot ce este la moda si in trend ni se potriveste sau este obligatoriu frumos .Ne pozam , admiram si comentam :D.

Eu recunosc ca moda ma cam omoara si sunt o mica fashion victim :)) :D

Rog moderatorii sa ma anunte daca mai exista un subiect la fel si sa ma indrume spre el !

O zi buna Miresici !!!>:D<

LePetitSoleil
23.08.2010, 20:40:40
Buna

Am deschis acest subiect nou pentru ca tot citind prin revistele de moda am inceput sa ma iau cu mainilie de cap cand am vazut cum ne sfatuiesc designerii sa ne imbracam in functie de anumite situatii . Multe tinute mie mi se par bleach si foarte neadecvate situatiilor propuse de ei .
Rasfoind forumul am gasit doar subiecte despre cum ne imbracam de revelion , tinute de cocktail , rochii de seara si ma gandeam ca nu ar strica un nou subiect in care sa ne dam cu parerea si sa cerem sfaturi despre cum ar trebuie sa ne imbracam oriunde si oricand si de ce nu sa postam poze in care sa exemplificam alegerile nostre pentru ca nu tot ce este la moda si in trend ni se potriveste sau este obligatoriu frumos .Ne pozam , admiram si comentam :D.

Eu recunosc ca moda ma cam omoara si sunt o mica fashion victim :)) :D

Rog moderatorii sa ma anunte daca mai exista un subiect la fel si sa ma indrume spre el !

O zi buna Miresici !!!>:D<

Graba strica treaba :D ma scuzati !:D

Orhideee23
01.09.2010, 14:59:39
Mai exista subiectul,in alta parte?

LePetitSoleil
01.09.2010, 15:26:46
Mai exista subiectul,in alta parte?

Eu am tot cautat si nu am gasit alt subiect :) . De aceea l-am deschis ! Marea dilema a femeilor :D!

Orhideee23
01.09.2010, 15:53:14
Buuun,atunci pana apar si restul fetelor,hai sa incepem noi;-)
In primul rand parerea mea despre moda e cum zicea un intelept:Moda e cum ti-o faci tu.Ma imbrac cum imi spune ochiu'meu ca e ok,intai de toate.Apoi tin cont de parerea lui Iuby.Inainte de casatorie eram mereu pe tocuri si-n fustite...acum cu zgaiba de fica-mea dupa mine,nu prea,doar la ocazii;))Sunt undeva intre elegant-sexy-comod.Un pic de(,)decolteu,fustele la linia genunchiului,pantofii toti sunt cu toc inalt,imi plac si leggins(cred ca le zice colanti in Romania nu stiu sigur)asortati cu o bluza putin peste fund,si-o curea neparat lata,peste solduri...cam asa ceva;)).Astept alte pareri..

LePetitSoleil
02.09.2010, 02:59:56
Buuun,atunci pana apar si restul fetelor,hai sa incepem noi;-)
In primul rand parerea mea despre moda e cum zicea un intelept:Moda e cum ti-o faci tu.Ma imbrac cum imi spune ochiu'meu ca e ok,intai de toate.Apoi tin cont de parerea lui Iuby.Inainte de casatorie eram mereu pe tocuri si-n fustite...acum cu zgaiba de fica-mea dupa mine,nu prea,doar la ocazii;))Sunt undeva intre elegant-sexy-comod.Un pic de(,)decolteu,fustele la linia genunchiului,pantofii toti sunt cu toc inalt,imi plac si leggins(cred ca le zice colanti in Romania nu stiu sigur)asortati cu o bluza putin peste fund,si-o curea neparat lata,peste solduri...cam asa ceva;)).Astept alte pareri..

Da si eu zic la fel ca moda ti-o faci tu ! Eu una analizez de 15 ori cand iau un lucru :D mai intai trebuie sa imi stea bine dupa sa fie la moda ! Prefer foarte mult stilul casual simplu fara prea multe imprimeuri / curcubeuri :D! Am o problema cu tocurile :D daca nu plecam cu masina never ever nu le-as pune in picioare si chiar ma amuz cand vad tinere in amiaza mare pe ditamai 15cm chinuindu-se sa mearga prin aglomeratia din oras . Am patit-o si eu odata cand eram plecati la plimbare si ajunsesem in alta tara :)) Asa din plimbare in plimbare si aveam toculete care nu se pupau deloc deloc cu vizitatul unui oras bla bla ."Turismul" din ziua respectiva m-a luat prin surprindere si drept urmare nu am rezistat mult si mi-am cumparat balerini :))))

Habib
02.09.2010, 08:32:30
pot sa incep spunand ca ''nu tot ce e la moda e si frumos sau poate fi frumos dar sa nu te avantajeze''

eu la serviciu ma imbrac elegant, asa imi cere serviciu
cand ies in oras ma imbrac casual
intotdeauna caut ceva care sa-mi vina bine, chiar daca lucrul respectiv nu e in trend, daca mie imi place, mi-l iau

LePetitSoleil
02.09.2010, 10:37:41
pot sa incep spunand ca ''nu tot ce e la moda e si frumos sau poate fi frumos dar sa nu te avantajeze''

intotdeauna caut ceva care sa-mi vina bine, chiar daca lucrul respectiv nu e in trend, daca mie imi place, mi-l iau

Normal ca la servici te imbraci elegant daca asa se cere dar ce te faci cand "eleganteala" da in penibil :D . Elegant pentru multe persoane poate avea mai multe definitii : stil paiete , sclipici , culori semaforizate :D. Eu ador stilul office : camasuta , fustite cu talie inalta si conice ,sacourile casual :D. Pacat ca nu am un astfel de job :))).Poate ca sunt exagerata dar eu fug de sclipisme , pietricele , bla bla ca dracu de tamaie:))))).
Si ca un exemplu : am fost invitati la o aniversare intr-un pe o terasa restaurant. Hotarasem sa ma imbrac intr-o rochita simpla neagra cu o fundita mica cu rosu , alb si negru cu un umar gol si cu niste pantofiori albi cu negru cu toc micut .Nimic bling , bling , nimic lucios .Bun !!! Sa va mai zic ca am plecat pana la urma in pantaloni scurti , balerini si un maieu ? :D De ce ? ¨Pentru ca toti prietenii nostri erau imbracati lejer : bermude , tricoul ... normal de strada ca tocmai aterizasem acasa dupa o zi de piscina si multi nu mai aveau timp sa ajunga sa se schimbe asa ca m-am conformat si eu sa nu apar mot desi nu stiam exact cum o sa vina ceilalti invitati care surpriza si ei erau la fel de lejer imbracati ! Deci m-am scos :))) ... Aaaaaaa aparuse o tipa fandosita de m-am abtinut sa ii zic ca data viitoare cand vrea sa se mai eleganteasca seara si sa se machieze sa dea oglinda pe mod noapte ca asa poate observa si ea ca rosu, turcoazul , bejul , bleumarinul nu se pupa unul cu altul >-) !!!

dianaruxi
02.09.2010, 18:53:15
eu pot sa zic ca ma imbrac cu de toate, blugi, fuste, rochii, dar niciodata nu port bluze care lasa la vedere buricul, si nici fuste ff scurte pentru ca nu am picioare frumoase. si nici decolteuri prea mari nu port ca am sanii destul de mari si nu vreau sa par vulgara. imi plac puloverele lungi tricourile lungi si blugii cu talie joasa. si am o obsesie cu ciorapii cu modele.
Am o mare obsesie pt pantofi, cumpar intr-una, si am mai nou obsesie pt rochii casual elegante etc. va pun niste poze. sa va faceti o idee. eu am tinute cam pt orice ocazie. dar ce am pozat este o infima parte pt ca nu pot sa scot tot din dulap si sa pozez ca o sa imi ia 3 zile.

Orhideee23
02.09.2010, 21:17:09
Normal ca la servici te imbraci elegant daca asa se cere dar ce te faci cand "eleganteala" da in penibil :D . Elegant pentru multe persoane poate avea mai multe definitii : stil paiete , sclipici , culori semaforizate :D. Eu ador stilul office : camasuta , fustite cu talie inalta si conice ,sacourile casual :D. Pacat ca nu am un astfel de job :))).Poate ca sunt exagerata dar eu fug de sclipisme , pietricele , bla bla ca dracu de tamaie:))))).
Si ca un exemplu : am fost invitati la o aniversare intr-un pe o terasa restaurant. Hotarasem sa ma imbrac intr-o rochita simpla neagra cu o fundita mica cu rosu , alb si negru cu un umar gol si cu niste pantofiori albi cu negru cu toc micut .Nimic bling , bling , nimic lucios .Bun !!! Sa va mai zic ca am plecat pana la urma in pantaloni scurti , balerini si un maieu ? :D De ce ? ¨Pentru ca toti prietenii nostri erau imbracati lejer : bermude , tricoul ... normal de strada ca tocmai aterizasem acasa dupa o zi de piscina si multi nu mai aveau timp sa ajunga sa se schimbe asa ca m-am conformat si eu sa nu apar mot desi nu stiam exact cum o sa vina ceilalti invitati care surpriza si ei erau la fel de lejer imbracati ! Deci m-am scos :))) ... Aaaaaaa aparuse o tipa fandosita de m-am abtinut sa ii zic ca data viitoare cand vrea sa se mai eleganteasca seara si sa se machieze sa dea oglinda pe mod noapte ca asa poate observa si ea ca rosu, turcoazul , bejul , bleumarinul nu se pupa unul cu altul >-) !!!
Normal ca nu ma sui pe tocuri,cand am in fata o zi de pierdut prin oras,sau ies la plimbare cu fetita...dar restaurantul la mine cere musai tocuri,o vizita la prieteni idem,ca sa nu mai vorbesc de o aniversare sau o nunta:rockon:.Exact ceea ce ai stiut sa descrii atat de frumos ca fiind stilul office,e si definita mea pt elegant.

LePetitSoleil
02.09.2010, 23:13:59
eu pot sa zic ca ma imbrac cu de toate, blugi, fuste, rochii, dar niciodata nu port bluze care lasa la vedere buricul, si nici fuste ff scurte pentru ca nu am picioare frumoase. si nici decolteuri prea mari nu port ca am sanii destul de mari si nu vreau sa par vulgara. imi plac puloverele lungi tricourile lungi si blugii cu talie joasa. si am o obsesie cu ciorapii cu modele.
Am o mare obsesie pt pantofi, cumpar intr-una, si am mai nou obsesie pt rochii casual elegante etc. va pun niste poze. sa va faceti o idee. eu am tinute cam pt orice ocazie. dar ce am pozat este o infima parte pt ca nu pot sa scot tot din dulap si sa pozez ca o sa imi ia 3 zile.

Bravo Rux ! Uite asa poate mai prind si fetele curaj ! Mie imi placi fata >:D<! Ce ma bucur ca nu te-ai dat dupa moda de la "noi" :)))

Habib
03.09.2010, 07:35:41

eu ma refer la stilul office - atasez si niste poze

dianaruxi
03.09.2010, 10:18:46
Bravo Rux ! Uite asa poate mai prind si fetele curaj ! Mie imi placi fata >:D<! Ce ma bucur ca nu te-ai dat dupa moda de la "noi" :)))
stai asa ca m-ai bagat in ceata moda de la noi adica din ro? sau de aici de unde stam noi?
si multumesc, am zis sa fac si eu o retrospectiva a dulapului cu ocazia asta.

LePetitSoleil
03.09.2010, 11:48:48
stai asa ca m-ai bagat in ceata moda de la noi adica din ro? sau de aici de unde stam noi?
si multumesc, am zis sa fac si eu o retrospectiva a dulapului cu ocazia asta.

De aici de unde stam Rux :))))

LePetitSoleil
03.09.2010, 11:49:46
eu ma refer la stilul office - atasez si niste poze

Da da stiu ! Am inteles ideea ta numai ca eu am dezvoltat un pic subiectul :p !:*:*:*!! Imi plac tinutele atasate de tine :*

dianaruxi
03.09.2010, 11:53:33
De aici de unde stam Rux :))))
a da nu pot sa zic ca aici e vreo moda vezi de toate. nu stiu cum e la tine in oras. aici e stilul negreselor, gen cercei mari de aur, fuste scurte cu volanase si tricorouri colorate, apoi sunt fetele albe si cu nasul pe sus care se imbraca in chestii lalai, si paleta de culori nu e prea variata adica gri negru etc, si mai sunt badaranii lor care sunt pitzipoancele si cocalarii nostrii.

cori77
28.10.2010, 09:23:47
Eu ma imbrac decent ,niciodata fusta scurta niciodata decolteu generos, doar la vre-un party mai las sa se vada un spate gol,un picior ,dar cam atat, aaa si sunt o mare fana a pantalonilor ,pur si simplu ii ador.

LePetitSoleil
29.10.2010, 01:01:29
Eu ma imbrac decent ,niciodata fusta scurta niciodata decolteu generos, doar la vre-un party mai las sa se vada un spate gol,un picior ,dar cam atat, oniaaa si sunt o mare fana a pantallor ,pur si simplu ii ador.

Eu mai exact blugiiiiiiiiiii :D cat mai multi posibili . Acum am scapat de cateva perechi ca am slabit un pic si i-am plasat sorelei :D

geanygl21
01.11.2010, 15:49:36
Eu ma imbrac in diferite stiluri, port fuste pantaloni, bluze mulate rochii de seara etc etc....in general sunt adepta tinutelor casual, de exemplu acum am fusta de blug conica pe mine si cizme fara toc, cat mai lejer sa nu obosesc mergand :D Panataloi cat se poate de multi, in special blugi, desi mi-ar place sa mai slabesc nitel sa pot purta pantaloni mai elastici, cateodata blugii parca ma inclesteaza nush cum sa zic...ptr rochii ..da imi plac f tare cele de seara care sa iti taie respiratia insa nu stiu cum reusesc cand ajung intr-un magazin atentia mea se duec spre cele casual mai office asa ...deh obisnuinta dar eu imi propun sa devin o mare dna in tinute si sa fiu cat se poate de eleganta cand trebuie :)) (exclus taior sau costume ..nu imi plac :( )

geanygl21
01.11.2010, 15:50:59
aaaa am uitat sa precizez, nu imi plac pantalonii foarte scurti, bluzele scurte de se vede buricul...nu imi plac paietele ,sclipiciul si alte chestii (urate si vulgare dn pdv meu ) din gama lor :)

cori77
02.11.2010, 18:27:48
Eu mai exact blugiiiiiiiiiii :D cat mai multi posibili . Acum am scapat de cateva perechi ca am slabit un pic si i-am plasat sorelei :D

Da, blugii sunt cei mai comozi te fac sa te simti libera , pacat ca nu pot fi purtati in orice imprejurare.

Kamela
10.11.2010, 18:51:39
eu ador tinutele office, dar ma imbrac in general casual ;;)

Butterfly87
11.11.2010, 20:12:12
in general ma imbracam casual.....dar acum cu burtica mai mult sport.ca mi-e mai comod.....

LePetitSoleil
30.03.2011, 01:31:10
Fetele vine varaaaaa :D ce tendinte mai sunt ? Eu am zacit prin magazine colectii foarte foarte colorate aprins .... gen verde , portocaliu semaforizat mamamaaa :O... prea mult pentru mine :)))

dianaruxi
30.03.2011, 10:03:45
Fetele vine varaaaaa :D ce tendinte mai sunt ? Eu am zacit prin magazine colectii foarte foarte colorate aprins .... gen verde , portocaliu semaforizat mamamaaa :O... prea mult pentru mine :)))

am putea posta aici tinutele noastre: sa facem un fel de Outfit of the day.

adabd
30.03.2011, 10:51:31
Unul dintre stilurile acestei veri este clar boho chic.

LePetitSoleil
30.03.2011, 12:16:12
am putea posta aici tinutele noastre: sa facem un fel de Outfit of the day.

Da chiar Ruxi buna idee!!! Asa ne mai putem da sfaturi si corecta greselile :D fara sa apelam la stilisti :)))

LePetitSoleil
30.03.2011, 12:17:21

Si asta cum este ? :D Eu am fost prin magazine si mi-a sarit in ochi raionul cu acele culori flash de chiar m-am speriat :D

MissSwan
30.03.2011, 12:54:21

Asa e, majoritatea colectiilor au influente puternice a la anii '70. Pantalonii evazati si cu talie inalta revin la putere, rochiile lungi si vaporoase, sandale cu talpa sau tocuri groase si platforma etc, imprimeuri florale sau paisley. In ce priveste culorile se vor purta cele foarte vesele si fresh si nuante neutre gen: aqua, lavanda, galben pai, corai, roz trandafiriu, zmeura si piersica, lime, turcoaz, bleu ciel, portocaliu, violet, forest green, griuri perlate, tan (nu prea stiu cum sa-l definesc in romana), ciocolatiu.

dianaruxi
30.03.2011, 12:58:39
Am putea chiar redenumi topicul si sa il numim Tinuta Zilei, si fiecare sa posteze o tinuta si sa spuna ce poarta.
Da am observat si eu ca revine moda anilor 70

LePetitSoleil
30.03.2011, 12:58:41
Asa e, majoritatea colectiilor au influente puternice a la anii '70. Pantalonii evazati si cu talie inalta revin la putere, rochiile lungi si vaporoase, sandale cu talpa sau tocuri groase si platforma etc, imprimeuri florale sau paisley. In ce priveste culorile se vor purta cele foarte vesele si fresh gen: aqua, lavanda, galben pai, corai, roz trandafiriu, lime, turcoaz, bleu ciel, griuri perlate.

Ahhh gata m-am lamurit :D .Si mama avea asa ceva prin sifonier daca tin eu bine minte . Cred ca ar fi cazul sa mai pastram din hainute nu sa ne debarasam de ele dupa ce trece sezonul ca vorba ta moda revineeeeee :D

Am putea chiar redenumi topicul si sa il numim Tinuta Zilei, si fiecare sa posteze o tinuta si sa spuna ce poarta.
Da am observat si eu ca revine moda anilor 70

Da Ruxi este ok dar cum il modificam ? :D

Bravo gata avem nume nou :p

adabd
30.03.2011, 13:23:42
Cateva exemple care imi plac mult.

dianaruxi
30.03.2011, 13:25:17
Bravo gata avem nume nou :p

Yey multumim Miss Swan!!
Si ca sa incepem ppostez eu
Asta e tinuta mea de azi. Ghete bata, pulovar H&M, tricou Gap, blugi Mango.

adabd
30.03.2011, 13:26:50
Yey multumim Miss Swan!!
Ha! Ai primit si tu jerseul cadou in seara inaugurarii H&M? Ca eu atunci l-am primit. Love it!

dianaruxi
30.03.2011, 13:32:21
Ha! Ai primit si tu jerseul cadou in seara inaugurarii H&M? Ca eu atunci l-am primit. Love it!

Nu eu nu locuiesc in Ro. L-am cumparat de aici.

LePetitSoleil
30.03.2011, 13:40:33
Nu eu nu locuiesc in Ro. L-am cumparat de aici.

Ruxy este ala pe care il am si eu pe bleumarin ?:D imi place tinuta ta de azi . Pentru azi ma gandeam la o pereche de colanti cu cizme , o bluzita simpla (nu m-am hotarat inca care ) si la fel jerseul sau cum se numeste peste :D Vin si eu cu poze cand ma schimb :D

LePetitSoleil
30.03.2011, 13:42:44
Cateva exemple care imi plac mult.

Ultima poza imi place . In primele 2 nu stiu daca m-as vedea pentru ca sunt inalta si slaba . Zic eu ar da ca pe gard :D

adabd
30.03.2011, 13:44:28
Ultima poza imi place . In primele 2 nu stiu daca m-as vedea pentru ca sunt inalta si slaba . Zic eu ar da ca pe gard :D
Exact pe acest gen de silueta merg acele outfituri.

LePetitSoleil
30.03.2011, 13:47:26
Exact pe acest gen de silueta merg acele outfituri.

Am vazut manechinele din poza si am strambat din nas . Nu stiu nu sunt incantata de a fi slaba snur :-<

dianaruxi
30.03.2011, 13:48:08
Ruxy este ala pe care il am si eu pe bleumarin ?:D imi place tinuta ta de azi . Pentru azi ma gandeam la o pereche de colanti cu cizme , o bluzita simpla (nu m-am hotarat inca care ) si la fel jerseul sau cum se numeste peste :D Vin si eu cu poze cand ma schimb :D

Da ala e. Nu e cine stie ce, m-am imbracat in graba am fost sa vizitez un apart de dimineata ,ca de obicei la ora asta nu sunt imbracata.

kukuruku
30.03.2011, 13:52:08
ce faina esti Ruxi!

LePetitSoleil
30.03.2011, 13:59:44
Da ala e. Nu e cine stie ce, m-am imbracat in graba am fost sa vizitez un apart de dimineata ,ca de obicei la ora asta nu sunt imbracata.

Pai este foarte bine Ruxy . O tinuta lejera de zi :D. Eu de abia astept sa se mai incalzeasca un pic sa renunt la cizme si sa intru in balerinii mei :D ca sa ma simt si mai bine :D

MedaT
30.03.2011, 14:08:44
Asa e, majoritatea colectiilor au influente puternice a la anii '70. Pantalonii evazati si cu talie inalta revin la putere, rochiile lungi si vaporoase, sandale cu talpa sau tocuri groase si platforma etc, imprimeuri florale sau paisley. In ce priveste culorile se vor purta cele foarte vesele si fresh si nuante neutre gen: aqua, lavanda, galben pai, corai, roz trandafiriu, zmeura si piersica, lime, turcoaz, bleu ciel, portocaliu, violet, forest green, griuri perlate, tan (nu prea stiu cum sa-l definesc in romana), ciocolatiu.

WOW sunt in tendinte si eu nici nu stiam. De vreo 2 saptamani nu ma mai incap decat 2 perechi de jeansi: 1 pereche evazatii si 1 cu talie mai inalta.
Cel mai tare ma bucura ca sunt pline magazinele de culoare, ador sa ma imbrac colorat.
Ruxi asa imi plac pantofii tai (si eu am ceva asemanator, dar pe negru). Tare draguta esti si sa nu te mai aud ca esti grasa ca o trimit pe Izzy la tine :p

magda550
30.03.2011, 14:17:50
Hop si eu :D chiar daca nu pot sa atasez poze si innebubesc de nervi deja.

Eu mi-am schimbat destul de radical stilul in ultimii 2 ani; de la adidasi purtati zilnic, acum am ajuns numai la fuste, mai mult sau mai putin office, pantaloni cu dunga si tocuri. Asta in timpul saptamanii la servici. Astazi de exemplu port o fusta neagra conica, un puloveras albastru mulat si cu centura neagra lata in talie si cu pantofi cu toc albastri.

In weekend ma imbrac destul de "cuminte", jeansi skinny si cizme iarna, balerini vara. Bluzite, puloverase, nimic spectaculos. Cand iesim in oras, schimb balerinii pe tocuri :)) imi place ff mult sa port tocuri.

Oricum imi place foarte mult modul in care ma imbrac acum, ma face sa ma simt mai feminina si mai atractiva :D Cu moda nu prea am treaba, urmaresc in mare tendintele dar nu pot sa zic ca le urmez 100% sau in mare detaliu. De exemplu mi-am luat in weekend o bluzita verde cu imprimeu gen anii 70 ca am auzit ca revine moda asta. Dar nu mi-as lua o rochie din-aia vaporoaza si larga si lunga pana in pamant asa cum recomanda Elle :D

LePetitSoleil
30.03.2011, 14:30:30
Hop si eu :D chiar daca nu pot sa atasez poze si innebubesc de nervi deja.

Eu mi-am schimbat destul de radical stilul in ultimii 2 ani; de la adidasi purtati zilnic, acum am ajuns numai la fuste, mai mult sau mai putin office, pantaloni cu dunga si tocuri. Asta in timpul saptamanii la servici. Astazi de exemplu port o fusta neagra conica, un puloveras albastru mulat si cu centura neagra lata in talie si cu pantofi cu toc albastri.

In weekend ma imbrac destul de "cuminte", jeansi skinny si cizme iarna, balerini vara. Bluzite, puloverase, nimic spectaculos. Cand iesim in oras, schimb balerinii pe tocuri :)) imi place ff mult sa port tocuri.

Oricum imi place foarte mult modul in care ma imbrac acum, ma face sa ma simt mai feminina si mai atractiva :D Cu moda nu prea am treaba, urmaresc in mare tendintele dar nu pot sa zic ca le urmez 100% sau in mare detaliu. De exemplu mi-am luat in weekend o bluzita verde cu imprimeu gen anii 70 ca am auzit ca revine moda asta. Dar nu mi-as lua o rochie din-aia vaporoaza si larga si lunga pana in pamant asa cum recomanda Elle :D

Si mie imi plac tocurile dar nu le port in oras cand ies la plimbare . Mi se pare chinuitor sa mergi prin parc sau prin magazine cu tocuri . Eu le incalt de obicei cand merg cu masina:D seara in oras , petreceri in rest prefer talpa joasa :D ca nu duc lipsa de inaltime :))

LePetitSoleil
30.03.2011, 14:31:20
WOW sunt in tendinte si eu nici nu stiam. De vreo 2 saptamani nu ma mai incap decat 2 perechi de jeansi: 1 pereche evazatii si 1 cu talie mai inalta.
Cel mai tare ma bucura ca sunt pline magazinele de culoare, ador sa ma imbrac colorat.
Ruxi asa imi plac pantofii tai (si eu am ceva asemanator, dar pe negru). Tare draguta esti si sa nu te mai aud ca esti grasa ca o trimit pe Izzy la tine :p

Meda poti sa o trimiti pe Izzy la tine ca tot nu se astampara si eu i-am zis ca nu este grasa da nu crede :-"

dianaruxi
30.03.2011, 14:31:58
Si mie imi plac tocurile dar nu le port in oras cand ies la plimbare . Mi se pare chinuitor sa mergi prin parc sau prin magazine cu tocuri . Eu le incalt de obicei cand merg cu masina:D seara in oras , petreceri in rest prefer talpa joasa :D ca nu duc lipsa de inaltime :))

si eu la fel. am platfus si ma dor picioarele imediat de la tocuri.

magda550
30.03.2011, 14:37:49
A, pai la asta ma refeream cand am zis "iesit in oras" :D adica seara cu prietenii, la dans, la restaurant, de-astea. In rest, ziceam, balerini, mi se pare foarte aiurea sa iesi in parc in tocuri. Prin magazine mai merg daca asa s-a nimerit, vin din alta parte de exemplu; daca insa merg direct in real la cumparaturi, nu imi pun tocurile :)
Am reusit sa transfer poza, de o ora fac debugging pe telefon :)
456659

dianaruxi
30.03.2011, 14:39:51
A, pai la asta ma refeream cand am zis "iesit in oras" :D adica seara cu prietenii, la dans, la restaurant, de-astea. In rest, ziceam, balerini, mi se pare foarte aiurea sa iesi in parc in tocuri. Prin magazine mai merg daca asa s-a nimerit, vin din alta parte de exemplu; daca insa merg direct in real la cumparaturi, nu imi pun tocurile :)
456659
ff sexy magda!!

MedaT
30.03.2011, 14:41:47
456659
Super.
Hi hi. Si eu am bluza asta de la Mango, pe exact aceeasi culoare :D Ieri am fost cu ea :)) Ador faptul ca porti accesorii de par. Si eu am tare multe.

floriana2107
30.03.2011, 14:42:08
456659
Ce sexy esti Magda , si bentita imi place . Eu nu port, mai ales de cand am umflatura asta la gat las parul desfacut fara numic in el

magda550
30.03.2011, 14:42:58
Yey multumim Miss Swan!!
Ruxi, mie imi place cum te imbraci. Si imi place ca ai multi pantofi :D Asta sunt botinele alea noi de ziceai ca le-ai cumparat, nu? Imi place si chestia aia de la gat.

Meda, nici nu mai stiam ca e de la Mango :)) Da, imi place mult sa port chestiii in cap, dar e tot a recent developement.
Diana, Flori, merci :* Sotul meu a scos inapoi la iveala latura feminina din mine :D adica nu el, ci dorinta mea de a ii capta atentia :D

LePetitSoleil
30.03.2011, 14:59:30
Ruxi, mie imi place cum te imbraci. Si imi place ca ai multi pantofi :D Asta sunt botinele alea noi de ziceai ca le-ai cumparat, nu? Imi place si chestia aia de la gat.

Meda, nici nu mai stiam ca e de la Mango :)) Da, imi place mult sa port chestiii in cap, dar e tot a recent developement.
Diana, Flori, merci :* Sotul meu a scos inapoi la iveala latura feminina din mine :D adica nu el, ci dorinta mea de a ii capta atentia :D

Ahh eu zic ca sotul tau era atras si de adidasi :))) . Eu accesorii de par nu port nu imi place cum imi sta . Imi place ca porti fuste ... eu nu prea :-"

dianaruxi
30.03.2011, 15:05:58
Ahh eu zic ca sotul tau era atras si de adidasi :))) . Eu accesorii de par nu port nu imi place cum imi sta . Imi place ca porti fuste ... eu nu prea :-"

si eu port, si rochii, si de toate, toalele sunt o mare pasiune pt mine.

MedaT
30.03.2011, 17:39:55
Tinuta mea de azi. Accesoriul de par nu se vede prea bine, dar este foarte asemanator cu camasa. O tinuta mai "flu-flu", primavaratica.
Nu putea lipsi Izzy :D

dianaruxi
30.03.2011, 17:45:15
Tinuta mea de azi. Accesoriul de par nu se vede prea bine, dar este foarte asemanator cu camasa. O tinuta mai "flu-flu", primavaratica.

Ff draguta tinuta!! imi place camasuta, si pantofii imi plac, I love blue!!

MedaT
30.03.2011, 18:01:02
Ff draguta tinuta!! imi place camasuta, si pantofii imi plac, I love blue!!
Camasuta face parte din ultimele achizitii, stii ca le-am postat de cateva saptamani. Stiu ca iti place albastru :p
Si ca sa ma laud pantofii mei seamana izbitor de mult cu unii din colectia musette, diferenta e ca ai mei au fost 75 lei anul trecut, iar cei de la musette sunt 499 anul acesta :D

dianaruxi
30.03.2011, 18:04:14
Camasuta face parte din ultimele achizitii, stii ca le-am postat de cateva saptamani. Stiu ca iti place albastru :p
Si ca sa ma laud pantofii mei seamana izbitor de mult cu unii din colectia musette, diferenta e ca ai mei au fost 75 lei anul trecut, iar cei de la musette sunt 499 anul acesta :D

Aaaa aia e? Nu mi-am dat seama. Pantofii de la Musette sunt super comozi, eu am doua perechi, si ii ador, dar i-am luat la reduceri, si atunci erau oricum mai ieftini, acum mi se par exagerate preturile.

adabd
30.03.2011, 18:09:42
Foarte fresh si feminina! Love it!

magda550
30.03.2011, 19:23:49
Ce frumoasa e bluza :x imi place mult.

De pantofii de la musette nu mai zic, sunt mare fan, si eu am 3 perechi toate luate de la reduceri si anu' asta mai planific cel putin 2 :D mi s-a pus pata pe unii negri cu toc si fundita roz si pe niste balerini galbeni :D

floriana2107
31.03.2011, 07:49:45
Ce imi place tinuta ta , f f feminina si comoda in acelasi timp. In penultima poza parca se delimiteaza si burtica :)

magda550
31.03.2011, 09:19:56
Astazi mi-am incercat din nou norocul cu pantofii mei peep-toe crem... pare sa nu mai ploua :)
456954456955456956

dianaruxi
31.03.2011, 09:28:40
Astazi mi-am incercat din nou norocul cu pantofii mei peep-toe crem... pare sa nu mai ploua :)
456954456955456956

astazi imi place si mai mult decat ieri, imi place combinatia de alb si negru!!

dianaruxi
31.03.2011, 10:29:30
Sa va pun si eu tinuta mea de azi. Sacoul e Zara, Pulovarul alb e Gap, Fusta Zara, cizme Texto.

magda550
31.03.2011, 10:44:04
Sa va pun si eu tinuta mea de azi. Sacoul e Zara, Pulovarul alb e Gap, Fusta Zara, cizme Texto.
Imi place mult sacoul, si croiala si culoarea. Sunt la moda am vazut fustele lungi nude. Mie nu imi place sa port fuste lungi ca si-asa sunt lunga eu cat un stalp de telegraf.

Eu am fusta de la Promod, puloverul de la Nissa si pantofii de la Il Passo.

floriana2107
31.03.2011, 10:44:19
Fetelor (maga si ruxi) ce frumoase sunteti azi. Foarte trendy :)

dianaruxi
31.03.2011, 10:46:02
Imi place mult sacoul, si croiala si culoarea. Sunt la moda am vazut fustele lungi nude. Mie nu imi place sa port fuste lungi ca si-asa sunt lunga eu cat un stalp de telegraf.

Mie imi plac fustele lungi, ca acopera bine tot, si te fac sa pari mai inalta.

magda550
31.03.2011, 10:48:59
Mie imi plac fustele lungi, ca acopera bine tot, si te fac sa pari mai inalta.
Oricum e misto ca faci combinatii de elemente, de ex. aici sacoul si fusta, esti mai indrazneata ca mine.

GabiMiki
31.03.2011, 10:57:40
456954456955456956

Oau ... pantofi sunt superbi.=D>=D>=D>=D>

LePetitSoleil
31.03.2011, 11:08:50
Tinuta mea de ieri ca ramasesem datoare . Azi nu stiu ce o sa imi pun pe mine :D Scuzati fata ca imi facea poza sotul si poza doar ce vroia el ... ansamblul nu :)) si ma enervasem deja

LePetitSoleil
31.03.2011, 11:11:19

Idemmmmmmmm :)))) . Magda pantofiii !!!! :D Ruxy da sacourile de la Zara chiar sunt tari :D

magda550
31.03.2011, 11:53:39
Idemmmmmmmm :)))) . Magda pantofiii !!!! :D Ruxy da sacourile de la Zara chiar sunt tari :D
:)) tu ce inaltime ai? eu am 1.77
Imi place tinuta ta de ieri, simpla si chic.

dianaruxi
31.03.2011, 12:04:21
Tinuta mea de ieri ca ramasesem datoare . Azi nu stiu ce o sa imi pun pe mine :D Scuzati fata ca imi facea poza sotul si poza doar ce vroia el ... ansamblul nu :)) si ma enervasem deja

Imi place plovarul tau. Hmm oare de ce???
Si cizmele imi plac dar nu se vad calumea.

LePetitSoleil
31.03.2011, 12:09:24

Eu am 1,74 si dupa cum s-a vazut tinuta unui stalp :))).

LePetitSoleil
31.03.2011, 12:13:33
Imi place plovarul tau. Hmm oare de ce???
Si cizmele imi plac dar nu se vad calumea.

Pai ca avem la fel oare ?:))) Cu cizemele te rezolv pun poza imediat . Sunt cadou de la sora mea si le-a luat din Romania in octombrie anul trecut :p

LePetitSoleil
31.03.2011, 12:15:26

Eu de obicei nu prea am haine cu imprimeuri :D decat simple si o singura culoare :))) fixul meu sa mearga asortate mai repede :)))

dianaruxi
31.03.2011, 12:23:41
Pai ca avem la fel oare ?:))) Cu cizemele te rezolv pun poza imediat . Sunt cadou de la sora mea si le-a luat din Romania in octombrie anul trecut :p

imi plac astea inalte asa da mie nu imi vin bine, picioarele mele arata ca niste carnaciori in ele.

LePetitSoleil
31.03.2011, 12:26:01
imi plac astea inalte asa da mie nu imi vin bine, picioarele mele arata ca niste carnaciori in ele.

Mie de aia imi plac :)))) ca imi fac picioarele mai groase :D

magda550
01.04.2011, 09:07:24
Tinuta de azi: pulover de la motivi, jeansi de la zare TRF, balerini :x de la bata care imi sunt cu jumatate de numar mici si imi chinuie degetele de la picioare :D si "margele" de la accesorize
457135 457136 457137

ralupono
01.04.2011, 10:02:08
Tinuta de azi: pulover de la motivi, jeansi de la zare TRF, balerini :x de la bata care imi sunt cu jumatate de numar mici si imi chinuie degetele de la picioare :D si "margele" de la accesorize
457135 457136 457137

esti o superba..am sa revin eu dupa gravideala asta si sa vedem cum o sa ma prezint si eu pe la topicul asta :D

dianaruxi
01.04.2011, 10:03:37
457135 457136 457137

Imi place ff mult tinuta ta de azi!! F elegant casual!!
Ralu de ce sa astepti, eu zic ca esti o gravi ff eleganta! Am vazut eu pozele de pe facebook.

ralupono
01.04.2011, 10:27:45
Imi place ff mult tinuta ta de azi!! F elegant casual!!
Ralu de ce sa astepti, eu zic ca esti o gravi ff eleganta! Am vazut eu pozele de pe facebook.

multumesc frumos ruxi :">
in perioada asta mai ales la munca ma limitez la rochite (de gravida sau nu) si aceeasi balerini de la Barratts, dresuri negrii, cerceii ce ii mai schimb si cam atat. :-":-":-"

dianaruxi
01.04.2011, 10:30:03
multumesc frumos ruxi :">
in perioada asta mai ales la munca ma limitez la rochite (de gravida sau nu) si aceeasi balerini de la Barratts, dresuri negrii, cerceii ce ii mai schimb si cam atat. :-":-":-"

pai si ce daca!! pune poze!! vrem sa vedem sa admiram moda de gravi.

ralupono
01.04.2011, 10:35:25
pai si ce daca!! pune poze!! vrem sa vedem sa admiram moda de gravi.

ok..promit ca de luni voi posta si eu. dar or sa fie doar cateva posturi, pt ca am putine haine de gravi ;));));))

magda550
01.04.2011, 11:16:26
Ruxi si ralu, sunteti niste scumpe ca de obicei >:D< si Ralu, da, si eu vreau sa vad poze cu tine aici; am mai vazut eu pe fb si imi place ;-)

LePetitSoleil
01.04.2011, 17:53:27
Tinuta mea de azi este foarteee lejera sport :D

magda550
02.04.2011, 08:43:54
Chiar ca sport :D
Imi place buburuzaaaaaaaaaaaaaaa :x:x

dianaruxi
02.04.2011, 11:28:08

Esti ff Jenny from the block!
Eu am facut poze cu tinuta mea de ieri dar am uitat sa postez, si acum sunt la socrii deci voi posta luni.

LePetitSoleil
02.04.2011, 11:54:52
Esti ff Jenny from the block!
Eu am facut poze cu tinuta mea de ieri dar am uitat sa postez, si acum sunt la socrii deci voi posta luni.

Fetele merci :))) . Ruxi ce tare esti cu Jenny from the block :))). Magda iubesc garga toti piticii care imi calca pragul o "conduc" se urca pe ea si o tin de antenute:)))) de le-au si deformat un pic :))

dianaruxi
03.04.2011, 21:28:31
Acum am ajuns acasa va pun poze cu tinuta mea de vineri. Blugii sunt Mango, bluza verde e de la Etam, si cea neagra e cadou de la soacra e Balenciaga, cizmele sunt Minelli.

ralupono
04.04.2011, 11:24:54
ok..am promis ca revin de luni....
azi sunt imbracata la fel ca Sambata numai ca parul e desfacut.
in sarcina nu ai prea multe optiuni de diversitate:">
rochita Monsoon, nu e de gravida dar permite burtix-ului sa se afiseze :">:">:">

magda550
04.04.2011, 11:43:21
Ruxi, ce soacra fashionista ai, iti ia haine de la balenciaga? ;;) imi plac bluzele suprapuse
Ralu, =D> pentru tinuta si =D> =D> pt zambet :D

dianaruxi
04.04.2011, 11:53:00
Ruxi, ce soacra fashionista ai, iti ia haine de la balenciaga? ;;) imi plac bluzele suprapuse
Ralu, =D> pentru tinuta si =D> =D> pt zambet :D

nu a luat-o pt mine. ci pt ea, dar nu o poarta, asa ca mi-a dat-o mie

ralupono
04.04.2011, 11:55:54
nu a luat-o pt mine. ci pt ea, dar nu o poarta, asa ca mi-a dat-o mie

super tare soacra ta....sa traiasca\:D/

dianaruxi
04.04.2011, 12:22:12
rochita Monsoon, nu e de gravida dar permite burtix-ului sa se afiseze :">:">:">

ff eleganta mami de marmo!!

ralupono
04.04.2011, 12:24:39
ff eleganta mami de marmo!!

multumesc:">:">
dar vestimentatia in per sarcina e fr mica...dar vom trece si peste asta. sa traiasca rochitele care acopera anumite chestii:">

dianaruxi
04.04.2011, 12:28:03
multumesc:">:">
dar vestimentatia in per sarcina e fr mica...dar vom trece si peste asta. sa traiasca rochitele care acopera anumite chestii:">

pai da ce vrei asta e moda de gravi. ff frumoasa moda de gravi

dmdanila
04.04.2011, 14:07:20
Ralu cred ca ti-am mai zis...mie imi place tare mult cum esti acum, gravi...Esti mai frumoasa, luminoasa, implinita, radiezi efectiv :*

dmdanila
04.04.2011, 14:08:12
Acum am ajuns acasa va pun poze cu tinuta mea de vineri. Blugii sunt Mango, bluza verde e de la Etam, si cea neagra e cadou de la soacra e Balenciaga, cizmele sunt Minelli.
F bine iti sta Ruxi doar ca iti lipseste zambetul :D

floriana2107
04.04.2011, 14:10:23
F bine iti sta Ruxi doar ca iti lipseste zambetul :D
Si eu am observat ca ii lipseste zambetul. Eu in toate pozele sunt zambitoare pt ca altfel as avea o fata :-$

ralupono
05.04.2011, 10:40:37
neata si 2nd look..rochita de gravi de la new look. nu e prea grozava, mai ales ca elasticul de sub san e cam sus. dar mai avem 2 luni.
Acu observ ca e cam scurtaaa:-?:-?..oare cum pot iesi asa din casa [-(

MedaT
05.04.2011, 10:50:47
neata si 2nd look..rochita de gravi de la new look. nu e prea grozava, mai ales ca elasticul de sub san e cam sus. dar mai avem 2 luni.
Nu e asa scurta. Mami de marmotel trebuie sa fie sexy :D

ralupono
05.04.2011, 10:57:16
Nu e asa scurta. Mami de marmotel trebuie sa fie sexy :D

conform standardelor mele e scurta..bine ca nu e prea multa lume pe strada si ca ploua afara si diseara vine D si ma ia de la munca
la mine sexy inseamna cu decolteu frumos :x:x:x

magda550
05.04.2011, 11:21:53
conform standardelor mele e scurta..bine ca nu e prea multa lume pe strada si ca ploua afara si diseara vine D si ma ia de la munca
la mine sexy inseamna cu decolteu frumos :x:x:x
:)))) esti f tare ralu. dar trebuie si eu sa iti spun ca asta NU e o rochie scurta. :D ai niste standarde ff stricte :-p
Ma duc si eu sa imi fac o poza.

floriana2107
05.04.2011, 11:41:46
:)))) esti f tare ralu. dar trebuie si eu sa iti spun ca asta NU e o rochie scurta. :D ai niste standarde ff stricte :-p
Ma duc si eu sa imi fac o poza.
Ralu chiar nu e scurta rochita. ASteptam pozele Magda :)

magda550
05.04.2011, 12:51:05
Ralu chiar nu e scurta rochita. ASteptam pozele Magda :)
Gata, uite:
458202 458203

Fusta e de la promod, puloverul alb la fel, maieul negru de la peacocks :) In picioare am favoritii mei peep-toe crem :D

ralupono
05.04.2011, 12:52:19
Gata, uite:
458202 458203

Fusta e de la promod, puloverul alb la fel, maieul negru de la peacocks :) In picioare am favoritii mei peep-toe crem :D

i love your style :x:x:x:x Clasic, elegant, office
si iti sta fr bine

dmdanila
05.04.2011, 13:02:50
Gata, uite:
458202 458203

iti sta f bine Magda :x Mi-ar place si mie sa ma pot imbraca asa dar parca nu m-as simti in largul meu intr-un birou unde lucreaza doar barbati :))

magda550
05.04.2011, 13:06:49
iti sta f bine Magda :x Mi-ar place si mie sa ma pot imbraca asa dar parca nu m-as simti in largul meu intr-un birou unde lucreaza doar barbati :))
Da, stiu cum e. Cand eram la suport, eram numai in blugi si tricouri si nemachiata, nici nu imi bateam capul. Acum am alt job, nu ma obliga neaparat sa ma imbrac elegant si de zi dar am apucat sa ma obisnuiesc asa si imi place. Si tot cu barbati lucrez. Trebe doar sa depasesti bariera psihica :D
Ralu, :*:*

PS: Sotul meu zice ca asta e fusta de vanzatoare la obor 8-| ii place la nebunie sa ma tachineze in legatura cu hainele mele ca stie ca ma atac :D

ralupono
05.04.2011, 13:17:08
Da, stiu cum e. Cand eram la suport, eram numai in blugi si tricouri si nemachiata, nici nu imi bateam capul. Acum am alt job, nu ma obliga neaparat sa ma imbrac elegant si de zi dar am apucat sa ma obisnuiesc asa si imi place. Si tot cu barbati lucrez. Trebe doar sa depasesti bariera psihica :D

PS: Sotul meu zice ca asta e fusta de vanzatoare la obor 8-| ii place la nebunie sa ma tachineze in legatura cu hainele mele ca stie ca ma atac :D

sa stii ca genul acesta de fusta iti vine fr fr bine. nu imi vine minte acu sa iti explic de ce:((:((

de ex mie nu mi-ar sta bine cu genul ala de fusta, la mine merge mai mult conica sau cel mult dreapta. chair am una de la M&S, am imbracat-o la Craciun..e OK dar nu excelent

dmdanila
05.04.2011, 13:23:28

te cred ca iti place asa. Si mie imi place sa ma imbrac cu fuste, rochii...ma fac sa ma simt super feminina, atragatoare, increzatoare etc Dar o fac doar vara :D
Una e cand lucrezi intr-un birou, chiar cu alti barbati, dar toti au o tinuta office...si alta e cand, in cazul meu, esti inconjurata de barbati care lucreaza in port :D
Imi place mult fusta, am si eu vreo 2 similare :x

magda550
05.04.2011, 14:08:01
te cred ca iti place asa. Si mie imi place sa ma imbrac cu fuste, rochii...ma fac sa ma simt super feminina, atragatoare, increzatoare etc Dar o fac doar vara :D
Una e cand lucrezi intr-un birou, chiar cu alti barbati, dar toti au o tinuta office...si alta e cand, in cazul meu, esti inconjurata de barbati care lucreaza in port :D
Imi place mult fusta, am si eu vreo 2 similare :x
:)))) da, OK, pot sa inteleg atunci :D

dianaruxi
05.04.2011, 17:18:43

Hai ca nu e scurta deloc, se poate si mai scurt. De fapt e cam lunga, ia sa mai tai din ea.
Magda imi place fusta din nou - vad ca ai numa fuste pe gustul meu.

laura_21
05.04.2011, 20:57:39
ralu..arati foarte bine...si rochita nu e scurta deloc:*

kukuruku
06.04.2011, 07:10:52
fetelor sunteti foarte frumoase si elegante toate!

ralupono
06.04.2011, 10:31:08
Neata Girlzzz.
dress no 3... Rochita de la Mark and Spencer.

dianaruxi
06.04.2011, 10:39:47
Neata Girlzzz.

e cute rau asta, imi place !!

magda550
06.04.2011, 10:47:27
Neata Girlzzz.
Si mie imi place, chiar iti sta bine :* ce burtica rotunjoara si frumoasa ai :x

ralupono
06.04.2011, 11:34:54
e cute rau asta, imi place !!

Si mie imi place, chiar iti sta bine :* ce burtica rotunjoara si frumoasa ai :x

multumesc :">..sunteti dragute..rochita e normala pt femei mai in varsta, dar acu ma avantajeaza ca porneste de sub san.
Burtica e rotunjoara ca o meriosara ;;)

ralupono
12.04.2011, 11:44:02
nu ati mai postat...hmm ce se intampla?
hai ca pun eu ceva clasic de gravide. Sarafan a la Europolis.;;) care de ieri si-a suspendat activitatea pt a practica un pic meseria de bunica

dianaruxi
12.04.2011, 12:02:51
nu ati mai postat...hmm ce se intampla?
hai ca pun eu ceva clasic de gravide. Sarafan a la Europolis.;;) care de ieri si-a suspendat activitatea pt a practica un pic meseria de bunica

Eu nu prea am mai pozat tinutele mele, am cam uitat, iar ieri si azi nu am iesit din casa deci no point in dressing up. Dar tie iti sta super cu sarafanul asta!!

dianaruxi
17.04.2011, 21:18:15
Tinuta mea de sambata: rochie Mango, geaca este Bata, balerinii sunt Zara, iar pandativul e H&M

dianaruxi
18.04.2011, 16:48:28
Si azi port aceasta tinuta: jeans Gap, tricou Zara, cardigan Mango, si balerini Jonak.

Cami_
21.04.2011, 08:10:52
Imi pare rau ca ati abandonat subiectul asta. Imi facea o placere deosebita sa va admir. Sper sa reveniti la el...
M-as baga si eu, dar sunt prea lenesa :))

dianaruxi
21.04.2011, 09:01:07
Eu nu am abandonat. Insa vad ca sunt singura.

floriana2107
21.04.2011, 09:11:38
Eu nu am abandonat. Insa vad ca sunt singura.
Mie nu are cine sa imi faca poze si sunt grasa :P

dianaruxi
21.04.2011, 09:19:46
Mie nu are cine sa imi faca poze si sunt grasa :P

Pai eu imi fac singura. si stai linistita ca nici eu nu am o parere extraordinara despre mine in ultima vreme.

MedaT
21.04.2011, 10:25:36
Promit solem ca o sa vin cu moda pt burtici:D. Dar peste vreo 2 saptamani, cand cica ar trebui sa treaca greturile si o sa arat mai vesela.

magda550
21.04.2011, 10:37:10
Si eu am fost "lenesa" aici, dar nu am abandonat :-p doar ca am mult de lucru si uit sa ma duc sa imi fac poze :))

dianaruxi
15.09.2011, 12:12:18
hello!! Ma intorc cu tinuta mea de azi. Nu e cine stie ce. Dar m-am gandit sa va arat

magda550
15.09.2011, 13:44:26
hello!! Ma intorc cu tinuta mea de azi. Nu e cine stie ce. Dar m-am gandit sa va arat
Imi place culoarea gentii. Si mumuuuuu :))

dianaruxi
15.09.2011, 13:50:38
Imi place culoarea gentii. Si mumuuuuu :))

Geanta am luat-o de la bata acu un an cred, si Mumu si-a facut unghiile pe ea deja.

dianaruxi
22.09.2011, 21:46:45
Revin cu tinuta mea de azi. Cu ghetele mele noi, pe care le ador!!!!

apricot
23.09.2011, 01:24:11
Ruxi imi place mult tinuta ta de azi!:x

dianaruxi
23.09.2011, 07:54:21
Ruxi imi place mult tinuta ta de azi!:x

Si mie mi-a placut cum a iesit. Cateodata nu ma asortez deloc, si cateodata iese chiar cool

floriana2107
23.09.2011, 08:13:09
Like like ;-);-). Imi place si puloverul pe langa ghete

dianaruxi
12.01.2012, 16:39:37
Hello. M-am intors! Dupa ce am facut soldurile ieri, am vrut sa alcatuiesc o tinuta cu ce mi-am luat, plus ca nu prea ies din casa asa ca profit si eu de fiecare ocazie sa ma gatesc. Sorry poza nu e geniala, e facuta de mine cu timerul si nu reusesc sa gasesc o pozitie mai buna pt aparat.

dmdanila
12.01.2012, 16:41:47
Hello. M-am intors! Dupa ce am facut soldurile ieri, am vrut sa alcatuiesc o tinuta cu ce mi-am luat, plus ca nu prea ies din casa asa ca profit si eu de fiecare ocazie sa ma gatesc. Sorry poza nu e geniala, e facuta de mine cu timerul si nu reusesc sa gasesc o pozitie mai buna pt aparat.
iti sta f bine Ruxi! :) Ador cizmele alea =D>

dianaruxi
12.01.2012, 16:44:51
iti sta f bine Ruxi! :) Ador cizmele alea =D>

Nu sunt cele mai comode cizme ever, dar cred ca le pot da eu de cap. Ms mult!

apricot
12.01.2012, 17:29:09

Frumos, te-ai imbracat cu fix ce imi placea mie mai mult;;). Iti sta f bine!:*

floriana2107
12.01.2012, 21:45:06
Nu sunt cele mai comode cizme ever, dar cred ca le pot da eu de cap. Ms mult!
Dar par comode cizmele. oricum imi plac mult mult

Biu
12.01.2012, 22:44:02
desi imprimeul de ziar nu e in trend, azi mi-am luat material si imi fac o fusta. lunga :D

Ruxi, e fain outfitul, cizmele chiar nu par a da probleme, sper sa se lase

eu le-am ochit astea. daca le mai prind la reduceri, ale mele or fi ;))

dianaruxi
13.01.2012, 08:42:14
desi imprimeul de ziar nu e in trend, azi mi-am luat material si imi fac o fusta. lunga :D

Ruxi, e fain outfitul, cizmele chiar nu par a da probleme, sper sa se lase

eu le-am ochit astea. daca le mai prind la reduceri, ale mele or fi ;))

faine si astea, eu voiam ceva in genul astora, dar cu botul un pic mai ascutit, da nu am gasit decat albastre de piele intoarsa.

dianaruxi
13.01.2012, 17:53:05
Si azi la shopping am avut tinuta asta

apricot
13.01.2012, 17:55:23
Foarte bine iti sta! Imi place rochita si ghetutele, sunt :x:x:x

dianaruxi
13.01.2012, 17:57:24
Foarte bine iti sta! Imi place rochita si ghetutele, sunt :x:x:x

Ms, Mela, le ador ghetutele alea, le am de anul trecut

floriana2107
13.01.2012, 19:47:41
Ms, Mela, le ador ghetutele alea, le am de anul trecut

Ruxi imi place mult rochita am si eu cateva in acest gen, imi plac pt ca pot sa le port la serviciu

dianaruxi
13.01.2012, 20:08:29
Ruxi imi place mult rochita am si eu cateva in acest gen, imi plac pt ca pot sa le port la serviciu

mie imi place ca e groasa si merge si iarna

dreamer
22.04.2012, 22:21:08

Tare dragute botinele!

cris2254
23.10.2014, 16:29:34
Despre extensiile din par natural Divisima imi puteti da niste sfaturi? Am vazut la o prietena, aratau f frumos, dar m-ar interesa mai multe pareri, va rog. Mersiii.

d_ralucaa
09.11.2014, 21:34:50
Buna fetelor!

Ieri am fost la un targ fashion "V for Vintage" si am ales o tinuta eleganta si vintage. Sper sa va placa. Mai multe detalii gasiti aici (http://feeryafashion.ro/2014/11/08/v-for-vintage-lucky-13/).
560906
Merci,
Raluca

crismehe
30.12.2014, 20:11:03

indiferent de ce este in tendinte, trebuie sa iti vina bine, sa ti se potriveasca ! Deci, este foarte adevarat ce ai spus !