PDA

Versiunea completa : Shooting Trash The Dress - Modexpo, 6 martie 2010

MiresiciBiz
08.03.2010, 10:54:55
10 miresici au avut sansa de a participa la o noua sesiune Trash the Dress, sambata 6 martie 2010 in cadrul targului de moda Modexpo, organizat de Romexpo.

Cele 10 miresici sunt:
4499ELENUTA
Alynuta87
danielle_crys
junebride
viorica
juillet
danniella
luminita09
Babirusa
D_aka

Ne-am distrat impreuna acolo, fetele au indraznit chiar sa iasa afara in zapada sa pozeze cum nu au mai facut-o pana atunci. La 12:00 miresicile au fost vedete pe scena organizata de Romexpo pentru evenimentele Modexpo. In curand vom publica si cateva poze casa vada toate miresicile cum a fost aceasta editie Trash the Dress.

Multumesc tuturor!

luminita09
08.03.2010, 11:44:47
Și noi vă mulțumim foarte mult pentru tot!
Eu una, m-am simțit extraordinar, nici măcar la nunta mea nu am fost așa de degajată, relaxată și "nonconformistă".
Așteptăm cu nerăbdare fotografiile.
Sper...că ne-ați reținut..și veți reuși să asociați numele nostru cu figura..ca să știți ce poze ne trimiteți fiecăreia dintre noi..

Inna_
08.03.2010, 11:53:30
Va multumim pentru tot. Eu m-am distrat de minune, si cred ca s-a vazut asta! Ma bucur ca v-am cunoscut miresicilor! Am pus cateva poze in semnatura. Si o sa mai pun astazi. Vreau sa ii trimit si Flaviei cateva poze, asta putin mai tarziu.

Va pup pe toate, si de abia asteptam sa vedem pozele!

danniella
08.03.2010, 11:56:22
Si eu m-am simtit bine si va multumesc tuturor ptr grija acordata mie si bebelusului meu :* :* :*

Inna_
08.03.2010, 12:03:41
Si eu m-am simtit bine si va multumesc tuturor ptr grija acordata mie si bebelusului meu :* :* :*

Uite un bebe mic! Cu 2 bebe mari :))

danniella
08.03.2010, 12:19:38
Uite un bebe mic! Cu 2 bebe mari :))
Da, am vazut-o de cand mi-ai trimis link-ul pe mail :* :* :*

D_aka
08.03.2010, 12:33:49
Daaaaaa!!! si eu m-am distrat f f fain!
Sper ca toate fetele s-au simtit cel putin la fel de bine ca mine!
Abia astept sa primim pozele!
Le multumesc fetelor care au impartasit cu noi fotografiile facute de sotiorii lor, sunt niste amintiri extraordinare!

D_aka
08.03.2010, 12:36:14

sper ca bebe nu s-a resimtit dupa atata stat in picioare si frig......

danniella
08.03.2010, 13:10:53
sper ca bebe nu s-a resimtit dupa atata stat in picioare si frig......
Nu #:-S #:-S M-am simtit bine , exceptand foamea ;))

D_aka
08.03.2010, 13:23:59
Nu #:-S #:-S M-am simtit bine , exceptand foamea ;))

pai sa stii.......
chiar imi parea rau ca dupa ce am terminat nu am ramas la restaurantul ala de la romexpo sa rontaim ceva! mai schimbam impresii ..."la cald"! mai barfeam o treaba, mai puneam sedinta foto sub lupa........

Inna_
08.03.2010, 13:41:09
pai sa stii.......
chiar imi parea rau ca dupa ce am terminat nu am ramas la restaurantul ala de la romexpo sa rontaim ceva! mai schimbam impresii ..."la cald"! mai barfeam o treaba, mai puneam sedinta foto sub lupa........

La asta m-am gandit si eu!! Si mie imi pare rau ca nu am mai ramas la o barfa toate. Mi-ar fi placut tare mult ;;)

Inna_
08.03.2010, 15:29:50
Fetelor am mai pus poze pe Picassa de la sedinta TTD. Le gasiti in semnatura. Va pup!

D_aka
08.03.2010, 16:18:59
Fetelor am mai pus poze pe Picassa de la sedinta TTD. Le gasiti in semnatura. Va pup!

saru' manaaa!!! eu le-am luat deja!
dar........ am o rugaminte la tine..... daca poti......... te rog imi trimiti si mie pozele cu noi 2 cand stam pe burta la baloane, alea cu noi afara cand esti tu in geaca cu mine, alea cu mine in balta ...... si cam atat cred ........ la dimensiunea lor naturala (pe picassa sunt micute si se vad cam pixelizate)...... pls, pls..... cand poti si le ai...... poate faci cateva mailuri cu ele si mi le dai si mie...... sau pe transfer.ro..... cum zici tu ca iti e mai usor.
msk mult de tot pt poze! :*

corinutza_mica
08.03.2010, 17:45:14
foarte faine pozele de la TTD
si cand ma gandesc ca fusesm si eu aleasa, dar nu mi_am citit mailul in ziua de 04.03.2010 :((:((:((
abia astept sa vi le vad si pe cele profi!

Inna_
08.03.2010, 19:38:34
saru' manaaa!!! eu le-am luat deja!
dar........ am o rugaminte la tine..... daca poti......... te rog imi trimiti si mie pozele cu noi 2 cand stam pe burta la baloane, alea cu noi afara cand esti tu in geaca cu mine, alea cu mine in balta ...... si cam atat cred ........ la dimensiunea lor naturala (pe picassa sunt micute si se vad cam pixelizate)...... pls, pls..... cand poti si le ai...... poate faci cateva mailuri cu ele si mi le dai si mie...... sau pe transfer.ro..... cum zici tu ca iti e mai usor.
msk mult de tot pt poze! :*

Maine, cand ajung la serviciu ti le trimit. Nu stiu ce are netu' de acasa, dar merge foarte prost. Iti trimit mai multe. :*

Inna_
08.03.2010, 19:39:57
foarte faine pozele de la TTD
si cand ma gandesc ca fusesm si eu aleasa, dar nu mi_am citit mailul in ziua de 04.03.2010 :((:((:((
abia astept sa vi le vad si pe cele profi!

si eu de abia astept sa le vad pe cele profi! sunt foarte curioasa!

poate se mai organizeaza un astfel de concurs si vei merge si tu atunci :*

corinutza_mica
08.03.2010, 20:29:01
am fost foarte deprimata in ziua aceea...
dar astept urmatoarea sedinta;))

D_aka
08.03.2010, 22:58:09
Maine, cand ajung la serviciu ti le trimit. Nu stiu ce are netu' de acasa, dar merge foarte prost. Iti trimit mai multe. :*

msk mult de tot!
sper ca nu te-am terorizat cu pozele ...... sunt singurele in care ma plac si eu pe mine asa ca as vrea sa le am si la rezolutie buna de scos mai mari! :D

Inna_
09.03.2010, 07:22:43
msk mult de tot!
sper ca nu te-am terorizat cu pozele ...... sunt singurele in care ma plac si eu pe mine asa ca as vrea sa le am si la rezolutie buna de scos mai mari! :D

Stai linistita. Ti le trimit. Dar nu sunt modificate. Sunt cam in forma bruta sa stii.

juillet
09.03.2010, 09:45:50
Buna fetelor,
Si eu m-am simtit minuntat...eu am fost putin mai emotionata :D.Deh, pe podium mai ales...Mie mi-ar fi placut daca aveam si noi diplome de participare, cum au avut fetele de la sedinta foto din septembrie...era frumos. Si eu abia astept pozele profi. Alinuta te rugam mult sa ne trimiti si noua la fete toate pozele pe tranfer.ro sa le avem in format mare...te rugam.
Poate cine stie...ne mai vedem toate candva. ;;)

D_aka
09.03.2010, 09:48:31
Stai linistita. Ti le trimit. Dar nu sunt modificate. Sunt cam in forma bruta sa stii.

e foarte bine asa! ma interesa numai rezolutia sa fie destul de mare (dc e pp aia cu care au fost facute) ca sa ma pot juca eu cu ele! sar-manaaaaa again and again!!

oricum sunt f frumoase! sunt amintirile mele (si ale noastre toate cele care am fost la sedinta foto) si sunt pretioase asa cum sunt ele!

D_aka
09.03.2010, 09:54:31
Buna fetelor,
Si eu m-am simtit minuntat...eu am fost putin mai emotionata :D.Deh, pe podium mai ales...Mie mi-ar fi placut daca aveam si noi diplome de participare, cum au avut fetele de la sedinta foto din septembrie...era frumos. Si eu abia astept pozele profi. Alinuta te rugam mult sa ne trimiti si noua la fete toate pozele pe tranfer.ro sa le avem in format mare...te rugam.
Poate cine stie...ne mai vedem toate candva. ;;)

Ar fi fost intr-adevar frumos sa avem si diplome........ dar asta e! data viitoare :D

Nu mai am rabdare pana la pozele oficiale!!!

ps: voi macar aveti cadouasul de la sfarsit.... io nici pe ala nu-l am ca la mine s-au terminat!:)) a propos: ce revista v-au dat ?!

juillet
09.03.2010, 09:58:26
Ar fi fost intr-adevar frumos sa avem si diplome........ dar asta e! data viitoare :D

Nu mai am rabdare pana la pozele oficiale!!!

ps: voi macar aveti cadouasul de la sfarsit.... io nici pe ala nu-l am ca la mine s-au terminat!:)) a propos: ce revista v-au dat ?!

Nici eu nu mai am rabdare...A fost o revista de la Cosmopolitan din luna februarie si o crema de zi. Sper ca nu sunt penalizata daca am scris numele revistei :D.

D_aka
09.03.2010, 10:01:17
Nici eu nu mai am rabdare...A fost o revista de la Cosmopolitan din luna februarie si o crema de zi. Sper ca nu sunt penalizata daca am scris numele revistei :D.

aha!! mi-a zis nasu' ca era un cosmo dar mie imi parea altceva......nu ai de ce sa o patesti fiindca ei au dat revista ........ inseamna ca era sponsor! si din cate stiu o data poti sa zici! doar sa nu insisti cu ea.

danielle_crys
09.03.2010, 10:05:30
Olla fetele, ca intotdeauna eu ma trezesc mai tarziu, nici nu am vazut ca v-ati apucat de scris aici.Merit sa ma trageti de urechi;)).Si eu m-am simtit super cu voi, abia astept sa fie gata toate fotografiile.Oricum ce am primit pana acum mi-a placut muuult!!Pupic

Inna_
09.03.2010, 10:48:42
Acum fac arhiva. O sa trimit toate pozele. Nu le mai selectez. Va trimit link pe mail. Va pup pe toate!

luminita09
09.03.2010, 11:11:29
Acum fac arhiva. O sa trimit toate pozele. Nu le mai selectez. Va trimit link pe mail. Va pup pe toate!
Alina, mulțumim mult pentru poze (diseară, când ajung acasă am să le iau și eu de pe mail, la birou nu am acces la mail,acum am intrat direct pe forum).
Danielle_crys..te când te așteptam....

danielle_crys
09.03.2010, 11:14:28
Stiu, stiu ca ma asteptati, dar mai aveti un picut de radare...:*:*:*

Alina, mulțumim mult pentru poze (diseară, când ajung acasă am să le iau și eu de pe mail, la birou nu am acces la mail,acum am intrat direct pe forum).

Cami_
09.03.2010, 11:16:48
Salutare, fetelor!
Multumesc tuturor pt pozele pe care le-am primut. Sunt foarte dragute.
Ma bucur ca v-am cunoscut pe toate. Poate ne vom revedea si cu alte ocazii. Cel putin cu miresicile din Bucuresti, cu siguranta e usor sa ne vedem. Puteti veni la intalnirile care se organizeaza lunar...eu am cunoscut o gramada de fete dragute, destepte si prietenoase cu ocazia acestor intalniri. Cateva din ele mi-au devenit cu adevarat prietene.
Astept si eu, alaturi, de voi, cu sufletul la gura, pozele oficiale.:*

junebride
09.03.2010, 11:54:04

Va multumesc si eu celor care ati trimis deja pozele. Diseara promit ca le pun si eu pe ale mele pe transfer ( nu sunt cine stie ce, dar...).
Sunt nerabdatoare sa le vad pe cele oficiale...:-"
Oricum, a fost o zi distractiva si ma bucur ca am participat!
Va pup pe toate! :*

D_aka
09.03.2010, 12:10:58

lasa ca le selectam noi! ne descurcam ca suntem fete mari!:D

D_aka
09.03.2010, 12:12:39
Stiu, stiu ca ma asteptati, dar mai aveti un picut de radare...:*:*:*

asteptam .... ce sa facem acum.... daca promiti ca nu iti de noi, asteptam cat e nevoie! ;))

danniella
09.03.2010, 12:15:21
Va multumesc si eu ptr poze dar vreau sa ii aduc mii de multumiri lui Perisor c-a avut grija de mine mai mult ca de Oana.;))

junebride
09.03.2010, 13:30:40
Va multumesc si eu ptr poze dar vreau sa ii aduc mii de multumiri lui Perisor c-a avut grija de mine mai mult ca de Oana.;))

Avea instructiuni precise ;)) ... Cred ca de-abia asteapta sa facem si noi un copilas, e topit dupa tot ceea ce inseamna gravidute, bebei...
:*

luminita09
09.03.2010, 13:56:54
Avea instructiuni precise ;)) ... Cred ca de-abia asteapta sa facem si noi un copilas, e topit dupa tot ceea ce inseamna gravidute, bebei...
Acum doar a exersat pentru câteva ore, rolul de tătic grijuliu...;))

Inna_
09.03.2010, 14:32:35
Fetelor, dati-mi o idee. Cum sa fac sa va trimit pozele. Sunt f multe, si am facut 5 arhive. Ma chinui sa incarc cate o arhiva pe transfer.ro, si nu se incarca. Ma chinui de azi dimineata cu ele :((

D_aka
09.03.2010, 14:39:49
Fetelor, dati-mi o idee. Cum sa fac sa va trimit pozele. Sunt f multe, si am facut 5 arhive. Ma chinui sa incarc cate o arhiva pe transfer.ro, si nu se incarca. Ma chinui de azi dimineata cu ele :((

poate te ajuta cineva sa faci un ftp.... sau poate imi pacalesc eu barbatu sa imi faca unul si sa le luati de la mine..... stai sa vad!

Inna_
10.03.2010, 10:01:49
Astept user si parola!!!! :* :* :*

Inna_
10.03.2010, 10:22:20
Aveti idee cand primim si noi pozele alea profi?

danniella
10.03.2010, 10:27:00
Aveti idee cand primim si noi pozele alea profi?
Au spus ca la o saptamana de la shooting >:D<

Inna_
10.03.2010, 10:33:14
Au spus ca la o saptamana de la shooting >:D<

Offff......o saptamana #-o

Cami_
10.03.2010, 10:43:00
Sunt fete care n-au primit nici acum poze de la TTD-ul de la Cernica din septembrie, asa ca o saptamana ar fi chiar o realizare din partea lor.
Macar de-ar fi asa...insa eu am indoieli mari. Am vazut de-a lungul timpului multa lipsa de profesionalism in actiunile celor de la Sanoma. Imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar asta-i adevarul.

luminita09
10.03.2010, 10:44:32
Hai..că nu mai este atât de mult...azi este miercuri...mai sunt doar câteva zile..
și..sunt doar 20 în forma brută..și 5 prelucrate..
(sper, doar, să le aleagă pe cele mai bune și expresive)

Edit.. la ce îți trebuie user și parola?..acum am văzut că ai scris mai sus..

luminita09
10.03.2010, 10:49:03
Sunt fete care n-au primit nici acum poze de la TTD-ul de la Cernica din septembrie, asa ca o saptamana ar fi chiar o realizare din partea lor.
Macar de-ar fi asa...insa eu am indoieli mari. Am vazut de-a lungul timpului multa lipsa de profesionalism in actiunile celor de la Sanoma. Imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar asta-i adevarul.

Da...măcar de-ar fi așa..
ar fi o surpriză excelentă!

Inna_
10.03.2010, 10:59:26

Imi trebuie pt a pune pozele pe un link. sau ceva de genu'. si o astept pe d_aka sa mai intre sa mi le dea :D :*

Inna_
10.03.2010, 10:59:58

Am auzit asta...de fetele de la Cernica. Sper sa nu fie si cazul nostru :(

D_aka
10.03.2010, 11:14:35
Astept user si parola!!!! :* :* :*

gataaa!
acuma vine!!!

D_aka
10.03.2010, 11:20:46
Imi trebuie pt a pune pozele pe un link. sau ceva de genu'. si o astept pe d_aka sa mai intre sa mi le dea :D :*

da si mie y.mess-ul tau ca pe miresici cu pm-urile e cam greu......

juillet
10.03.2010, 11:29:10
Mie mi-au spus ca in maxim doua saptamani vom avea fotografiile. Sa avem putina rabdare...Eu zic ca atunci cand ne vor da fotografiile profi, in cazul in care cele de grup sunt diferite sa le distribuim la fiecare. Credeti-ma ca este o munca destul de migaloasa atunci cand prelucrezi o fotografie...daca vor fi intra-adevar prelucrate foarte bine va dura ceva, daca insa va lucra doar la reglare luminozitate, contrast etc...intr-o samptamana ar trebui sa fie gata.

Cami_
10.03.2010, 11:35:05
Mie mi-au spus ca in maxim doua saptamani vom avea fotografiile. Sa avem putina rabdare...Eu zic ca atunci cand ne vor da fotografiile profi, in cazul in care cele de grup sunt diferite sa le distribuim la fiecare. Credeti-ma ca este o munca destul de migaloasa atunci cand prelucrezi o fotografie...daca vor fi intra-adevar prelucrate foarte bine va dura ceva, daca insa va lucra doar la reglare luminozitate, contrast etc...intr-o samptamana ar trebui sa fie gata.
Premiul pt concurs este: "Un pachet de 20 de fotografii + 5 post-procesate profesionist pentru albumul tau personal."
Deci vom primi doar cate 5 fotografii prelucrate. In felul asta ar fi de lucrat la maxim 50 de poze si minim 5 (daca vom primi toate aceleasi 5 poze prelucrate, ceea ce nu e imposibil :))).
Nu stiu ce fel de fotograf este domnul acela, dar n-am mai auzit pana acum de un fotograf care sa vrea sa dea poze neprelucrate. Ma rog, e treaba dansului daca vrea sa circule poze neprelucrate sub numele sau...

In regulament scrie ca vom primi pozele in maxim 30 de zile: "Premiile vor fi revendicate in termen de 30 de zile de la data anuntarii castigatorilor si vor fi ridicate de la sediul Sanoma Hearst Romania SRL incepand cu ziua urmatoare anuntarii castigatorilor de catre cei cu domiciliul in Bucuresti si expediate prin curier/Posta castigatorilor cu domiciliul in afara Bucurestiului."

juillet
10.03.2010, 11:41:09
Premiul pt concurs este: "Un pachet de 20 de fotografii + 5 post-procesate profesionist pentru albumul tau personal."
Deci vom primi doar cate 5 fotografii prelucrate. In felul asta ar fi de lucrat la maxim 50 de poze si minim 5 (daca vom primi toate aceleasi 5 poze prelucrate, ceea ce nu e imposibil :))).
Nu stiu ce fel de fotograf este domnul acela, dar n-am mai auzit pana acum de un fotograf care sa vrea sa dea poze neprelucrate. Ma rog, e treaba dansului daca vrea sa circule poze neprelucrate sub numele sau...

In regulament scrie ca vom primi pozele in maxim 30 de zile: "Premiile vor fi revendicate in termen de 30 de zile de la data anuntarii castigatorilor si vor fi ridicate de la sediul Sanoma Hearst Romania SRL incepand cu ziua urmatoare anuntarii castigatorilor de catre cei cu domiciliul in Bucuresti si expediate prin curier/Posta castigatorilor cu domiciliul in afara Bucurestiului."

Mai nu cred ca vom primi toate aceleasi fotografii...tocmai de aceea dureaza atat. Eu cred ca cele 5 poze prelucrate vor fi doar cu persoana in cauza, iar in restul de 20 vor fi include si cele grup si acolo s-ar putea sa se repete. Dar vom vedea...

Inna_
10.03.2010, 12:30:01

Eu parca stiam maxim o saptamana :-" Vom vedea ce va fi :|

viorica
10.03.2010, 13:05:47
Buna fetelor!
Scuze ca scriu asa tarziu, dar am fost destul de ocupata zilele astea.
Vroiam sa va spun ca si eu m-am simtit foarte bine sambata si de-abia astept sa vad rezultatele.
Va multumesc din suflet, celor care ne-au trimis pozele.

D_aka
10.03.2010, 13:07:24
fetele de la TTD - ul din 6 martie!!! care vrea pozele de la alinuta in format mare si in numar maxim va rog pm sau y.mess ca sa va dau explciatii cum sa le luati si de unde!!!

Inna_
10.03.2010, 13:08:02
fetele de la TTD - ul din 6 martie!!! care vrea pozele de la alinuta in format mare si in numar maxim va rog pm sau y.mess ca sa va dau expliatii!!!

sa inteleg ca s-au trimis toate???? :D

Inna_
10.03.2010, 13:10:47
Buna fetelor!
Scuze ca scriu asa tarziu, dar am fost destul de ocupata zilele astea.
Vroiam sa va spun ca si eu m-am simtit foarte bine sambata si de-abia astept sa vad rezultatele.
Va multumesc din suflet, celor care ne-au trimis pozele.

Uite ce am eu :) Nu aveam ce face :D

D_aka
10.03.2010, 13:21:35
sa inteleg ca s-au trimis toate???? :D

asa pare...... eu nu mai sunt langa el ca-s la servici acu si ftp-ul e acasa......... dar de la mine se vedeau ca fiind toate! dar stai ca de bine ce am pus anuntul se strica animalu...... nu mai pot sa intru ....... offf!
o sa revin cu msg cand se repara!

juillet
10.03.2010, 13:21:36
Uite ce am eu :) Nu aveam ce face :D
Ce frumooos......photoshop??? ;))

D_aka
10.03.2010, 13:45:33
asa pare...... eu nu mai sunt langa el ca-s la servici acu si ftp-ul e acasa......... dar de la mine se vedeau ca fiind toate! dar stai ca de bine ce am pus anuntul se strica animalu...... nu mai pot sa intru ....... offf!
o sa revin cu msg cand se repara!

S-A REPARAT FTP-ul!
fetele care vor pozele de la alinutza contactati-ma ca sa va zic cum sa le luati!!! (pm sau y.mess)

danniella
10.03.2010, 14:11:32
fetele de la TTD - ul din 6 martie!!! care vrea pozele de la alinuta in format mare si in numar maxim va rog pm sau y.mess ca sa va dau explciatii cum sa le luati si de unde!!!
daniela_bajau este id-ul meu de mess :*

luminita09
10.03.2010, 14:13:34
Ce frumooos......photoshop??? ;))
Chiar frumos..pentru cine știe să lucreze în photoshop..bravo!!
Eu una..nu mă pricep, deși mi-ar plăcea..De aceea și aștept cu nerăbdare pozele profi. (eu nici la nuntă nu am avut poze profi..fotograful nostru..dacă poate fi numit asa..ni le-a dat în forma lor brută..absolut nici una nu a prelucrat-o, iar cele de la cununia civila sunt toate negricioase și pline de umbre întunecate, eu nici până acum nu mi-am făcut album de nuntă..că nu am din ce..)

D_aka
10.03.2010, 14:56:09
bazzz!!!
va mege fetelor sa luati pozele??
ca maine nu mai e tot ftp-ul cu ip-ul asta! o sa trebuiasca sa va dau alt ip si raman la fel useru si pass-ul!!!! azi asta ramane deschis pana la 11 noaptea sau ultimul client :D

luminita09
10.03.2010, 15:03:55
bazzz!!!
va mege fetelor sa luati pozele??
ca maine nu mai e tot ftp-ul cu ip-ul asta! o sa trebuiasca sa va dau alt ip si raman la fel useru si pass-ul!!!! azi asta ramane deschis pana la 11 noaptea sau ultimul client :D
Aoleu..deci trebuie să fac tot posibilul să ajung on time acasă...și eu care ziceam că merg la cumpărături după ce plec de la birou..

D_aka
10.03.2010, 15:13:02
Aoleu..deci trebuie să fac tot posibilul să ajung on time acasă...și eu care ziceam că merg la cumpărături după ce plec de la birou..

lasa ca dc nu reusesti azi, ma bazai maine pe net si-ti dau noul ip, restu instructiunilor raman la fel!

Cami_
10.03.2010, 15:21:47
lasa ca dc nu reusesti azi, ma bazai maine pe net si-ti dau noul ip, restu instructiunilor raman la fel!
Mie nu mi-ai trimis datele, desi te-am rugat intr-un PM mai devreme...
Dar o sa le iau de la fete...
Multumesc, oricum.

D_aka
10.03.2010, 15:30:14
Multumesc, oricum.

ti-am dat pm!!!!!
ti-am scris si id-ul de mess !!!
iti mai dau un pm acu .......... nus de ce nu a ajuns????

D_aka
10.03.2010, 15:32:28
Multumesc, oricum.

ia vezi, acu a ajuns?
poate m-am tampit io si oi fi trimis altcuiva datele!

Cami_
10.03.2010, 15:35:08
ia vezi, acu a ajuns?
poate m-am tampit io si oi fi trimis altcuiva datele!
Multumesc, am primit instructiunile acum.
Edit: ne maritam amandoua odata ;)) acum am vazut.

D_aka
10.03.2010, 15:42:00
Multumesc, am primit instructiunile acum.
Edit: ne maritam amandoua odata ;)) acum am vazut.

chiar ca!!!
acu am vazut si eu! dc eram si in acelasi oras era chiar o chestie! ;))

luminita09
10.03.2010, 16:10:53
chiar ca!!!
acu am vazut si eu! dc eram si in acelasi oras era chiar o chestie! ;))
Veneam eu să vă fur pe amândouă.... de la nuntă și puneam de un TDD în miez de noapte la fântânile arteziene de la Pța Unirii!;))

D_aka
10.03.2010, 16:22:24
Veneam eu să vă fur pe amândouă.... de la nuntă și puneam de un TDD în miez de noapte la fântânile arteziene de la Pța Unirii!;))

:D sau la alea din mamaia ca e vara si merg fantanile.

D_aka
11.03.2010, 08:58:21
pozici pentru miresici, new ip today!
cine vrea pozele de la alinutza ... pm sau bazz pe y.mess.

Inna_
11.03.2010, 17:38:47
Danielle_crys, nu ai niste poze pentru noi ??? :-" ^:)^ ^:)^ ^:)^

D_aka
11.03.2010, 21:02:33
Danielle_crys, nu ai niste poze pentru noi ??? :-" ^:)^ ^:)^ ^:)^

nu fi nerabdatoare!!! a zis fata ca ii trebuie un pic de timp pt prelucrare.....

D_aka
11.03.2010, 21:36:26
imi cer scuze fetelor care au incercat azi sa intre pe ftp....... net-ul meu a fost instabil si si-a schimbat ip-ul de foarte multe ori......
acum l-am stabilizat asa ca dc exista doritoare in seara asta are un ip sigur...... dc nu, maine dimineata il pun iar in functiune si sper sa nu se mai schimbe din 5 in 5 min ip-ul....

Inna_
12.03.2010, 07:17:35
nu fi nerabdatoare!!! a zis fata ca ii trebuie un pic de timp pt prelucrare.....

Ok, ok. My bad! :))

D_aka
12.03.2010, 08:29:14
Ok, ok. My bad! :))

ai vazut... ti-a raspuns la nerabdare si a trimis 3 arhive! le-ai gasit?

pt restu' fetelor: am repus in functiune ftp-ul cu un ip nou pt azi, am adaugat si cele 3 arhive de la cris!

luminita09
12.03.2010, 09:01:32
ai vazut... ti-a raspuns la nerabdare si a trimis 3 arhive! le-ai gasit?

pt restu' fetelor: am repus in functiune ftp-ul cu un ip nou pt azi, am adaugat si cele 3 arhive de la cris!
Am o rugăminte mare, la voi...nu vreți să încercăm altă modalitate mai ușoară (transmitere pe mess, zic eu) a pozelor ( a celor de la Danielle_Crys, mai ales). Luate de pe server durează extraordinar de mult și cel puțin la mine, se blocheză foarte repede. La serviciu, la mine nici nu se pune problema să le pot descărca..iar seara după ora 22 când reușesc și eu, acasă, să intru la calulator...mi-este imposibil să stau toată noaptea, ca să pot descărca pozele de pe server.
Acum..eu doar v-am rugat...dacă nu se poate varianta cu mess-ul..asta e..mă limitez la pozele pe care le am..
Vă pup pe toate și o zi excelentă să aveți!

D_aka
12.03.2010, 09:23:39
Am o rugăminte mare, la voi...nu vreți să încercăm altă modalitate mai ușoară (transmitere pe mess, zic eu) a pozelor ( a celor de la Danielle_Crys, mai ales). Luate de pe server durează extraordinar de mult și cel puțin la mine, se blocheză foarte repede. La serviciu, la mine nici nu se pune problema să le pot descărca..iar seara după ora 22 când reușesc și eu, acasă, să intru la calulator...mi-este imposibil să stau toată noaptea, ca să pot descărca pozele de pe server.
Acum..eu doar v-am rugat...dacă nu se poate varianta cu mess-ul..asta e..mă limitez la pozele pe care le am..
Vă pup pe toate și o zi excelentă să aveți!

danielle a trimis 3 linkuri cu 3 arhive ......... la mine s-au luat in mai putin de 30 de sec fiecare arhiva!! nu ai primit off-line-ul de la ea cu arhivele si parola lor?
sincer si eu ma gandesc sa le pun undeva pe un server extern fiindca sa stau sa pazesc ftp-ul in fiecare zi e asa greu.....

eu vreau sa va intreb altceva: de ce luati pozele la bucata si nu intrati pe ftp in folderu' cu arhive? ca alea ar trebui sa mearga f bine! sau dc merg greu, cel putin iei o arhiva pe noapte, nu mai stai sa pazesti calcu toata seara ca sa iei poza cu poza! incercam pe mess,dar pozele sunt mari si tot poza cu poza le iei ca dc dai mai mult de 4 o data iti da err de trimitere! problema e ca eu sunt pe rds in cta si voi pe alte retele in buc sau in tara.... eu am download 16 mg si upload 21 pe speedtest ...... la voi e problema cu reteaua..... nus cum sa facem...... o sa vb cu al meu sa vaz ce imi mai propune! oricum pana una alta, mai incearca cu ftp-ul, dar incearca sa iei arhivele nu poza cu poza.... eu il tin deschis in fiecare seara pana vad ca nu mai e nimeni conectat timp de juma de ora......

luminita09
12.03.2010, 09:42:44
danielle a trimis 3 linkuri cu 3 arhive ......... la mine s-au luat in mai putin de 30 de sec fiecare arhiva!! nu ai primit off-line-ul de la ea cu arhivele si parola lor?
sincer si eu ma gandesc sa le pun undeva pe un server extern fiindca sa stau sa pazesc ftp-ul in fiecare zi e asa greu.....

eu vreau sa va intreb altceva: de ce luati pozele la bucata si nu intrati pe ftp in folderu' cu arhive? ca alea ar trebui sa mearga f bine! sau dc merg greu, cel putin iei o arhiva pe noapte, nu mai stai sa pazesti calcu toata seara ca sa iei poza cu poza! incercam pe mess,dar pozele sunt mari si tot poza cu poza le iei ca dc dai mai mult de 4 o data iti da err de trimitere! problema e ca eu sunt pe rds in cta si voi pe alte retele in buc sau in tara.... eu am download 16 mg si upload 21 pe speedtest ...... la voi e problema cu reteaua..... nus cum sa facem...... o sa vb cu al meu sa vaz ce imi mai propune! oricum pana una alta, mai incearca cu ftp-ul, dar incearca sa iei arhivele nu poza cu poza.... eu il tin deschis in fiecare seara pana vad ca nu mai e nimeni conectat timp de juma de ora......
Acum sunt la birou, și aici nu am acces deloc pe mail și messenger (pe forum intru direct, nu prin mail, până nu se prinde administratorul de sistem de la job, și mă scoate și de aici). Probabil, diseară când ahjung acasă, voi găsi offline-ul de la Cris.
Acasă am net tot prin rds..
Văd eu cum fac... oricum, săru-mâna pentru înțelegere...
Te pup.

D_aka
12.03.2010, 10:04:00
Acum sunt la birou, și aici nu am acces deloc pe mail și messenger (pe forum intru direct, nu prin mail, până nu se prinde administratorul de sistem de la job, și mă scoate și de aici). Probabil, diseară când ahjung acasă, voi găsi offline-ul de la Cris.
Acasă am net tot prin rds..
Văd eu cum fac... oricum, săru-mâna pentru înțelegere...
Te pup.

ar trebui sa mearga brici sa iei de la mine dc ai tot rds!!! cand ajungi acasa fa-ti un test de viteza, poate aflam unde e buba! dc nu si nu........ incercam mess..... dar sa trimit 556 de poze pe mess......:gen_07:

luminita09
12.03.2010, 10:34:19
ar trebui sa mearga brici sa iei de la mine dc ai tot rds!!! cand ajungi acasa fa-ti un test de viteza, poate aflam unde e buba! dc nu si nu........ incercam mess..... dar sa trimit 556 de poze pe mess......:gen_07:
Upsss...pozele de la Danielle sunt 556??? mama mia
Diseară nu mai fac nici o mâncărică când ajung acasă:D cu ocazia asta mai slăbim puțin...... mă bag direct la calulator..și trebuie să reușesc să descarc eu cele trei arhive de la danielle.
Te pup..

D_aka
12.03.2010, 10:37:35
Upsss...pozele de la Danielle sunt 556??? mama mia
Diseară nu mai fac nici o mâncărică când ajung acasă:D cu ocazia asta mai slăbim puțin...... mă bag direct la calulator..și trebuie să reușesc să descarc eu cele trei arhive de la danielle.
Te pup..

nuuu......... 556 erau ale alinei......... danielle a mai trimis vre-o 100 ...... dar iti zic ca io am luat arhivele in 1min si jumate toate 3 de pe link-urile date de ea..... o sa ai timp si de mancare!

luminita09
12.03.2010, 10:47:59
nuuu......... 556 erau ale alinei......... danielle a mai trimis vre-o 100 ...... dar iti zic ca io am luat arhivele in 1min si jumate toate 3 de pe link-urile date de ea..... o sa ai timp si de mancare!
A, păi este perfect atunci....că celelalte poze de la Alina le am deja (mi le-a dat Diana).
Gata...m-am liniștit!
Ah..și când ziceam și eu că scap de făcut mâncare..;))

Anna26
12.03.2010, 11:33:15
A, păi este perfect atunci....că celelalte poze de la Alina le am deja (mi le-a dat Diana).
Gata...m-am liniștit!
Ah..și când ziceam și eu că scap de făcut mâncare..;))
felicitari pentru sesiunea TTD......ai fost superba.....ca si restul miresicilor de altfel:*:*:*:*:*:*:*:*:*
data viitoare cand se va organiza sper sa aflu la timp si sa particip si eu la concurs;))

luminita09
12.03.2010, 11:40:21
felicitari pentru sesiunea TTD......ai fost superba.....ca si restul miresicilor de altfel:*:*:*:*:*:*:*:*:*
data viitoare cand se va organiza sper sa aflu la timp si sa particip si eu la concurs;))
Mulțumesc!
Dar...unde ai văzut pozele??!
Cele oficiale nu le avem încă..acum doar "rulăm" pozele făcute de soții noștri.

Anna26
12.03.2010, 13:05:28
Mulțumesc!
Dar...unde ai văzut pozele??!
Cele oficiale nu le avem încă..acum doar "rulăm" pozele făcute de soții noștri.
pai pozele puse de fete in picasa le-am vazut......;));));));))

anomis111
12.03.2010, 13:23:53
Buna fetelor
vreau si eu un fotograf bun pentru nunta
ms frumos

luminita09
12.03.2010, 14:01:22
Buna fetelor
vreau si eu un fotograf bun pentru nunta
ms frumos

Cred că ai greșit topicul...intră aici (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=227) (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=227))
pentru informații foto/video

alexalia
12.03.2010, 14:54:54
Fetelor o sugestie pentru poze.. sper sa nu va suparati ca ma bag in discutie

puteti uploada pozele pe filetransfer http://s214.transfer.ro/ arhive de maxim 1 giga si timp de X zile oricine caruia ii dati linkul le poate downloada.

si felicitari.. am vazut la una din voi cateva poze:) ati fost f frumoase si cred ca v-ati distrat de minune :)

D_aka
12.03.2010, 15:37:40

puteti uploada pozele pe filetransfer http://s214.transfer.ro/ arhive de maxim 1 giga si timp de X zile oricine caruia ii dati linkul le poate downloada.

si felicitari.. am vazut la una din voi cateva poze:) ati fost f frumoase si cred ca v-ati distrat de minune :)

nu ne suparam...... oricum eu asteptam o idee sa le pun undeva de unde fetele sa le ia mai repede.....
o sa ajung acasa si o sa incerc sa folosesc informatiile de la tine!

msk!

danielle_crys
12.03.2010, 15:39:11
Olla fetele, am ajuns si eu acasa.cum e, ati reusit sa descarcati fotografiile, v-au placut??Pentru orice nelamurile va rog sa ma contactati.Nu stiu daca au ajuns la toate fetele.Pupi:*

D_aka
12.03.2010, 15:43:05
Olla fetele, am ajuns si eu acasa.cum e, ati reusit sa descarcati fotografiile, v-au placut??Pentru orice nelamurile va rog sa ma contactati.Nu stiu daca au ajuns la toate fetele.Pupi:*

eu le-am luat!!! sar' manaaaaa!!! mai vrem!;)) (eu le astept pe alea de la gard cu mine afara :D )

danielle_crys
12.03.2010, 15:43:46
eu le-am luat!!! sar' manaaaaa!!! mai vrem!;)) (eu le astept pe alea de la gard cu mine afara :D )
Pai mai sunt destule, pe astea vi le-am trimis ca stiam cat ne nerbdatoare sunteti toate.:*

D_aka
13.03.2010, 08:56:40

am incercat sa le pun... prima a mers... dar urmatoarele se blocheaza pe la jumatate... si nu-s mari.......... max 500 mega...nu zice nicaieri (sau cel putin eu nu am vazut) ca ar fi limita de upload pe zi.......

oricum dc vrea cineva prima arhiva cu pozele de la alina, 10 zile e valabila la http://dl.transfer.ro/Arhiva_1-transfer_RO-13mar-5f7fc4.rar . o sa mai incerc sa le pun si pe celelalte....... va anunt dc reusesc....

danielle_crys
13.03.2010, 09:44:04
Indraznesc sa intervin nitel: din experienta va recomand ca pe transfer.ro sa le incarcati in arhiva de maxim 100 Mb. Indiferent ce tip de conexiune internet veti avea .. intotdeauna se va intampla sa pice undeva reteaua. Mai multe si mici = mai usor de descarcat.
Pe de alta parte, nu le mai amestecati si "vrafuiti" de colo colo in 'nspe mii de servere, IP-uri si nush ce "trei iezi cucuieti". Arhivele (adressele si parola) de la mine (Dorin) le-ati primit pe mess. mai aveti Maxim 8 zile sa le descarcati. Lasati-le acolo unde au fost incarcate de prima data si nu mai ametiti lumea cu alte adrese si indicatii!
Nu va suparati .. dar imi pare mie sau femeile ar trebui sa fie putin mai .. ordonate??
P.S. .. astazi veti primi pe mess .. o noua arhiva.

D_aka
13.03.2010, 09:54:45
Indraznesc sa intervin nitel: din experienta va recomand ca pe transfer.ro sa le incarcati in arhiva de maxim 100 Mb. Indiferent ce tip de conexiune internet veti avea .. intotdeauna se va intampla sa pice undeva reteaua. Mai multe si mici = mai usor de descarcat.
Pe de alta parte, nu le mai amestecati si "vrafuiti" de colo colo in 'nspe mii de servere, IP-uri si nush ce "trei iezi cucuieti". Arhivele (adressele si parola) de la mine (Dorin) le-ati primit pe mess. mai aveti Maxim 8 zile sa le descarcati. Lasati-le acolo unde au fost incarcate de prima data si nu mai ametiti lumea cu alte adrese si indicatii!
Nu va suparati .. dar imi pare mie sau femeile ar trebui sa fie putin mai .. ordonate??
P.S. .. astazi veti primi pe mess .. o noua arhiva.

asta imi e adresata mie in mod clar... nu incerc decat sa pun arhivele de la alina undeva de unde sa le poata lua toate fetele indiferent de conexiunea pe care o au si indiferent dc sunt eu on-line sau nu fiindca imi este greu sa pazesc un ftp toata ziua si la sfarsit sa mi se zica si ca nu a mers nus ce sau ca nu au putut sa le ia decat cate o poza o data... nu te supara, dar pe ale tale nu le-a ametit nimeni, se stie clar unde sunt... eu vreau sa rezolv problema pozelor de la alinuta! atata tot ... fiindca vad ca orice as face tot nu e bine .... am incercat cu ftp-ul, mi-am expus calculatorul personal si asta fiindca nimeni nu a oferit la vremea respectiva nici o idee mai buna, fetele au zis ca nu merge fiindca e conexiunea proasta... ok, atunci incerc sa gasesc un server pe care sa le pot incarca.... se pare ca nici cel dat de alexalia nu vrea ca lolaboreze ... mai incerc! pana vor apare fotografiile oficiale am sa reusesc eu cumva sa gasesc un locsor si pentru cele de la alina fiindca nu vreau sa fiu acuzata ca nu am vrut sa le dau mai departe!

danielle_crys
13.03.2010, 10:18:34
... era doar o idee care sa ne faca sa va organizati mai bine. Uite acum incarc a doua arhiva pe transfer.ro si merge foarte bine ... Fa asa cum ti-am recomandat .. arhiva de pana la 100 Mb .. ori chiar si de 50 Mb .. si o sa fie numa bine..

P.S. - Dorin sunt, Criss-u ii la scarbici :(
Imi cer scuze ... dar nu este niciun atac la persoana.

D_aka
13.03.2010, 10:31:42
... era doar o idee care sa ne faca sa va organizati mai bine. Uite acum incarc a doua arhiva pe transfer.ro si merge foarte bine ... Fa asa cum ti-am recomandat .. arhiva de pana la 100 Mb .. ori chiar si de 50 Mb .. si o sa fie numa bine..

nu ai de ce.... nu-s suparata pe tine sau cris.... si nu am luat-o personal.... sunt doar ofticata ca tot ce incerc sa fac ca sa ajunga pozele alinutei la fete nu imi iese!!! la un moment dat dc tot incerci si incerci o iei razna.... iar eu deja am ajuns la faza in care tzip si la mine in oglinda...

ps: am facut asa si mi s-a blocat porcaria la 8% ........ deja nu mai stiu cum sa fac!!!! o sa le fac de 50 dc la 100 nu merg.....

danielle_crys
13.03.2010, 10:42:20
Pai si mie mi se inteapa .. si atunci inchid pagina definitiv (browser-ul) si o mai deschid odata de la zero. Si ... surpriza .. merge! Deocamdata! .. Dar ii musai sa inchizi definitiv pagina .. banuiesc ca e ceva legat de ip-ul pe care il primeste conexiunea .. nush exact cum ii spune insa eu asa am rezolvat .. Insa cel mai bine merge incarcat dis-de-dimineata si mai ales nu in week-end!
Hai ... sa fiti fericite!

P.S. ... si daca si asa se inteapa, inchide conexiunea internet si apoi redeschide-o si o iei de la capat.

D_aka
13.03.2010, 11:25:22
Pai si mie mi se inteapa .. si atunci inchid pagina definitiv (browser-ul) si o mai deschid odata de la zero. Si ... surpriza .. merge! Deocamdata! .. Dar ii musai sa inchizi definitiv pagina .. banuiesc ca e ceva legat de ip-ul pe care il primeste conexiunea .. nush exact cum ii spune insa eu asa am rezolvat .. Insa cel mai bine merge incarcat dis-de-dimineata si mai ales nu in week-end!
Hai ... sa fiti fericite!

P.S. ... si daca si asa se inteapa, inchide conexiunea internet si apoi redeschide-o si o iei de la capat.

am inchis-o, am redeschis-o.... am nimerit mai rau.... o sa ma trezesc maine de la 4 dim sa mai incerc!..... msk de suportu' tehnic...

danielle_crys
13.03.2010, 12:19:51
Am incarcat si trimis si partea a doua de pozici.Fetele pe care nu le am in lista va rog sa-mi dati id-ul ca sa va pot trimite si voua.Vad ca nu va am pe toate noua.Pupici si weekend placut!!!

D_aka
13.03.2010, 16:08:38
Am incarcat si trimis si partea a doua de pozici.Fetele pe care nu le am in lista va rog sa-mi dati id-ul ca sa va pot trimite si voua.Vad ca nu va am pe toate noua.Pupici si weekend placut!!!

mai trimite si mie o data ca mi-a picat ym exact cand luam link-urile.....aka_dobre....pls...... msk de intelegere!

azi e 13 ...... cred ca incep sa inteleg de ce nu-mi iese nimic cum trebuie......

junebride
13.03.2010, 16:17:14
mai trimite si mie o data ca mi-a picat ym exact cand luam link-urile.....aka_dobre....pls...... msk de intelegere!

azi e 13 ...... cred ca incep sa inteleg de ce nu-mi iese nimic cum trebuie......

Salut! Eu nu am primit nimic...dar sunt in lista cu siguranta, ca doar le-am descarcat pe celelate cu usurinta...
Multu!

D_aka
14.03.2010, 12:28:13
dupa lupte seculare am reusit sa pun arhivele cu pozele de la alinuzta pe transfer.ro astfel incat daca mai este vre-una dintre fete care nu are inca fotografiile de la alina sa le poata lua de acolo. arhivele alinei vor fi acolo pentru 9 zile. ca sa nu fie probleme legate de politica publicitara a site-ului miresici, link-urile catre arhivele alinei le-am pus in semnatura.

Cami_
14.03.2010, 20:59:39
Multumesc pt poze, fetelor! >:D<
Voi ati retinut cum il cheama pe Dl fotograf din partea organizatorilor. Ne-a spus D-ra Flavia la un moment dat, chiar eu am intrebat-o, dar n-am retinut... Eram curioasa sa-i vad portofoliul.
Daca nici una din noi nu si-o aminti, poate ne ajuta organizatorii...
Multumesc.

D_aka
14.03.2010, 22:34:29
Multumesc pt poze, fetelor! >:D<
Voi ati retinut cum il cheama pe Dl fotograf din partea organizatorilor. Ne-a spus D-ra Flavia la un moment dat, chiar eu am intrebat-o, dar n-am retinut... Eram curioasa sa-i vad portofoliul.
Daca nici una din noi nu si-o aminti, poate ne ajuta organizatorii...
Multumesc.

habar-n-am cum il cheama!!! sincer si pe mine m-ar fi interesat, dar nu am avut curajul sa ridic aceasta problema :D dc aflati, poate imi ziceti si mie...

Inna_
15.03.2010, 09:22:52

Te rog mult imi mai trimiti si mie link-urile alea? Eu le-am descarcat, dar nu s-au dezarhivat :( Imi dadea o eroare.

D_aka
15.03.2010, 11:23:42
Te rog mult imi mai trimiti si mie link-urile alea? Eu le-am descarcat, dar nu s-au dezarhivat :( Imi dadea o eroare.

prima sau a2a tura?
la prima tura in parola nu era inclus si merlin, poate d-aia iti dadea err..... a2a tura trebuiau sa mearga curat!

Vidrean
15.03.2010, 11:58:56
Buna ziua,
Pentru persoanele interesate de fotograful de la eveniment....eu am fost.Daca va pot ajuta cu ceva ma puteti gasi la[]

Multumesc.

P.S. Nu stiu multi fotografi care se pot lauda ca au lucrat cu 10 mirese deodata....:D

junebride
15.03.2010, 12:31:04
Buna ziua,
Pentru persoanele interesate de fotograful de la eveniment....eu am fost.Daca va pot ajuta cu ceva ma puteti gasi la

Multumesc.

P.S. Nu stiu multi fotografi care se pot lauda ca au lucrat cu 10 mirese deodata....:D

Ce bine ca am lamurit misterul! Intrebarea noastra logica stii care este...:D cand vor fi gata pozele? ;))
Multumim!

D_aka
15.03.2010, 12:34:10
Buna ziua,
Pentru persoanele interesate de fotograful de la eveniment....eu am fost.Daca va pot ajuta cu ceva ma puteti gasi la

Multumesc.

multumim pentru date!>:D<
va da-ti seama ca prima noastra intrebare ar fi: cand avem si noi pozele de la dumneavoastra? au iesit frumoase??? am iesit frumoase, ravisante, fenomenale???

luminita09
15.03.2010, 12:34:46
Buna ziua,

Multumesc.

da..dar cred că nu v-am creat probleme..toate am fost cooperante și cuminți..
Noi așteptăm cu interes fotografiile oficiale de la dvs.
Mulțumim.

danielle_crys
15.03.2010, 12:53:41
Salutare fetelor!
... daca faceti : COPY and PASTE la parola n-o sa mearga in veci pentru ca o sa bage si underline-ul de dedesubtul scrisului. Tastati din deget(z)ele parola primita, prime trei arhive au o parola, iar ultimle trei alta parola; le-ati primit cu fiecare grup de link-uri.

junebride
15.03.2010, 13:42:48
Ce bine ca am lamurit misterul! Intrebarea noastra logica stii care este...:D cand vor fi gata pozele? ;))
Multumim!

Revin cu o completare, eu tocmai mi-am primit pozele. Multumesc! Ce sa zic... pozele sunt ... ei bine, recunosc ca nici eu nu sunt un model prea interesant.
Multumesc inca o data!

P.S. Crema primita cadou este intr-adevar foarte buna... ;-)

flv
15.03.2010, 13:49:09
Buna fetelor!
Sunteti si pe facebook :)
http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=11166&id=100000559147695&ref=mf

luminita09
15.03.2010, 14:03:37
Revin cu o completare, eu tocmai mi-am primit pozele. Multumesc! Ce sa zic... pozele sunt ... ei bine, recunosc ca nici eu nu sunt un model prea interesant.
Multumesc inca o data!

P.S. Crema primita cadou este intr-adevar foarte buna... ;-)

Mii de multumiri sotilor de miresici care au mai facut poze!
Au trimis pozele oficiale??
Ah..deabia aștept să ajung acasă să le văd și eu (la birou nu am acces pe mail sau facebook...)
Cele 5 poze procesate sunt individuale sau de grup?

junebride
15.03.2010, 14:16:26
Ah..deabia aștept să ajung acasă să le văd și eu (la birou nu am acces pe mail sau facebook...)

Da, am primit pozele oficiale. Nu imi dau seama care sunt prelucrate si care nu. Sunt cateva si de grup, dar majoritatea sunt individuale. E mai bine sa isi faca fiecare o parere, nu vreau sa influentez eu prin comentarii....

Am vrut sa spun ca nu sunt diferente mari intre cele prelucrate si cele neprelucrate....
Sunt ok pozele, eu ma invinovatesc pe mine ca nu-s prea fotogenica.

luminita09
15.03.2010, 14:21:39
Da, am primit pozele oficiale. Nu imi dau seama care sunt prelucrate si care nu. Sunt cateva si de grup, dar majoritatea sunt individuale. E mai bine sa isi faca fiecare o parere, nu vreau sa influentez eu prin comentarii....
Ok, am înțeles...mai am răbdare până ajung acasă să le descarc.

D_aka
15.03.2010, 14:22:49

sunt 5 prelucrate si la mine au fost puse in folder separat acelea 5. cele de grup sunt usor diferite de la una la alta...... si nu fac parte din categoria prelucrate.

Vidrean
15.03.2010, 14:32:24
Sper ca v-au placut fotografiile,macar un pic.Stiu ca nu pot multumi pe toata lumea,dar macar incerc.M-ar ajuta parerile voastre,chiar daca,poate nu m-am ridicat la nivelul exigentelor voastre.

Multumesc,
G.V

juillet
15.03.2010, 14:38:37
Domnule fotograf...pentru ca nu mi-ati dat un raspuns la PM va rog atunci aici. Se poate sa primim si noi, sau cel putin eu doresc, fotografiile neprelucrate si la rezolutie mare?? Asta e tot ce imi doresc...
Ce pot sa spun....eu fac parte din categoria oameni nemultumiti. Asta e...sunt o perfectionista, si imi cer scuze pentru asta.

Vidrean
15.03.2010, 14:43:46
Nu pot raspunde la PM pentru ca nu am 10 mesaje pe forum.Va trebui sa vorbiti cu Flavia sau cu cineva de la miresici.ro,intrucat ei sunt proprietarii fotografiilor si dupa aceea putem discuta.
Numele meu este Gabriel,as prefera asa,fara "domnule fotograf"...nu sunt atat de batran,totusi.
Multumesc.

luminita09
15.03.2010, 14:48:41
sunt 5 prelucrate si la mine au fost puse in folder separat acelea 5. cele de grup sunt usor diferite de la una la alta...... si nu fac parte din categoria prelucrate.
Ok. îți mulțumesc pentru lămuriri.
Am să revin cu păreri diseară (având în vedere că dl fotograf Gabriel a și solicitat acest lucru), după ce voi vedea și eu pozele.

juillet
15.03.2010, 14:52:28
Nu pot raspunde la PM pentru ca nu am 10 mesaje pe forum.Va trebui sa vorbiti cu Flavia sau cu cineva de la miresici.ro,intrucat ei sunt proprietarii fotografiilor si dupa aceea putem discuta.
Numele meu este Gabriel,as prefera asa,fara "domnule fotograf"...nu sunt atat de batran,totusi.
Multumesc.

Ok...voi lua legatura cu Flavia. Multumesc pentru lamuriri.

junebride
15.03.2010, 14:53:53
Domnule fotograf...pentru ca nu mi-ati dat un raspuns la PM va rog atunci aici. Se poate sa primim si noi, sau cel putin eu doresc, fotografiile neprelucrate si la rezolutie mare?? Asta e tot ce imi doresc...
Ce pot sa spun....eu fac parte din categoria oameni nemultumiti. Asta e...sunt o perfectionista, si imi cer scuze pentru asta.

Da, si eu imi doresc sa vad fotografiile la o rezolutie mai mare...nu ar fi rau deloc.
Sper sa ne ajute Flavia...

junebride
15.03.2010, 15:19:48
Sper ca v-au placut fotografiile,macar un pic.Stiu ca nu pot multumi pe toata lumea,dar macar incerc.M-ar ajuta parerile voastre,chiar daca,poate nu m-am ridicat la nivelul exigentelor voastre.

Multumesc,
GV

Eu vreau sa iti multumesc pentru rabdare, silinta si rapiditate. Unele fotografii sunt ok, dar majoritatea mi se par de amator. Chiar si cele prelucrate mi se pare ca au fost modificate intr-un mod care nu ma avantajeaza deloc. Repet, stiu ca nu sunt cine stie ce model, poate aveam si asteptari mai mari, dar speram la cu totul altceva.... Rezolutia mi se pare foarte mica ( jur ca se vad pixelii in unele poze) , lumina e ciudata, ca sa nu mai zic de unghiul ales. Nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine sau cu munca ta, imi imaginam eu un altfel de rezultat...
Oricum, e un inceput bun, continua sa perseverezi si vei avea rezultate 100% apreciate pe viitor!

ioanapetan
15.03.2010, 17:54:46
Fetelor nu puneti si voi niste poze din cele facute de fotograf sa va vedem si noi. Trebuia sa vin si eu dar nu am mai putut si chiar as vrea sa vad cum a fost si cum v-ati distrat!!

Cami_
15.03.2010, 18:42:29
Cronica de eveniment

Incep prin a multumi fotografului, organizatorilor, miresicilor >:D< si sotilor de miresici.
Parerea mea despre acest eveniment este una negativa din urmatoaele motive:
- Miresici.ro si-a asociat numele cu un eveniment total neprofesionist si cu rezultate semi-dezastruoase doar pt banii luati de la un fotograf incepator care a platit reclama la Sanoma. Nu intelegeam nicicum faptul ca la eveniment era prezent un singur fotograf de care nu auzisem niciodata, cand la o strigare din partea miresici.ro ar fi raspuns "prezent" (avand in vedere ca nu e sezon) cativa fotografi cel putin medii ca si nivel. Dar acum mi se leaga lucrurile, Dl fotograf a platit bani grei ca sa poata sa-si pomeneasca numele pe aici si ca sa aibe "onoarea" de a poza 10 mirese de-odata (dupa propriile-i spuse, desi eu stiu cel putin 10 fotografi cu un nivel net superior care se pot mandri cu cel putin aceleasi performante in materie de numar de mirese pozate simultan, ca sa nu mai spun de rezultate...), iar Sanoma s-a multumit cu ei, nepasandu-i de nimic altceva.
- Daca tot au vrut banii domnului, ceea ce inteleg, e absolut normal, puteau macar sa-i impuna niste standarde de calitate si de profesionalism. Daca tot s-au invartit pe-acolo cateva reprezentante ale Sanoma, puteau sa se implice un pic in organizare. Domnul fotograf, daca nu si reprezentantele miresici.ro, ar fi trebuit sa stie ce inseamna conceptul TTD. Nu inseamna in nici un caz sa pozam 20 de minute in fata unui panou alb cu scris roz si in fata unor brazi (pt ca am insistat noi sa iesim afara). Chiar era ofertant locul, erau standuri amenajate si neamenajate, erau pavilioane goale, afara ningea, erau tomberoane de gunoi si alte alte locuri potrivite in incinta Romexpo pt ceea ce insemana TTD...macar asa...ca idee... A fost pacat de cele 10 miresici dornice de "nebunii", zau asa.
- Referitor la fotografii: este clar ca nivelul lor este acela de amator, nici macar de fotograf incepator. Nu-s eu priceputa in domeniu, dar zau ca asta pot s-o afirm cu toata gura (adica cu toate degetele ;))). Pozele au o lumina galbejita (vorbesc doar de ale mele, pe ale celorlalte fete nu le-am vazut inca), cele de afara sunt mai bune in mod clar in ceea ce priveste lumina, unghiul este prost si nu avantajaza subiectii de nici o culoare (nici macar galbena :))), prelucrarile sunt proaste, aproape inexistente. Apropos de prelucrari, nu-l inteleg pe acest domn fotograf care da poze neprelucrate care sa apara sub numele sau. Dar probabil ca merge pe sintagma aceea care spune ca reclama proasta-i tot reclama, asa ca-i buna... Dar zau asa, macar un cos de pe fata tot putea sa-mi scoata si mie, ca deh, am nimerit intr-o zi proasta. :))
- Referitor la modele: fetelor, am fost minunate! >:D< E drept ca puteam sa avem poze super avand in vedere disponibilitatea noastra de a ...fi nebune. Ma bucur ca v-am cunoscut, pe cele pe care nu va cunosteam deja, si ma bucur ca v-am revazut atat de curand pe cele pe care le cunosteam.
- Referitor la sotii miresicilor: multumim pt sprijinul acordat in a ne muta, cu bagaje cu tot, de trei ori in decurs de 2-3 ore. Si pt paravanul "viu" dupa care ne-am schimbat. :)) Multumim, de asemenea, pentru pozele facute. Vazundu-le pe cele oficiale inteleg temerile care au impins-o pe d-ra Flavia sa roage insistent sotii de miresici sa faca cat mai multe poze.
- Referitor la fair-play: una peste alta, nu imi pare rau ca am venit la acest eveniment, stau la 2 cartiere distanta. Dar n-as baga mana in foc ca la fel simt si miresicile care au venit special pt eveniment din Istambul sau din Galati. Daca se organizeaza un astfel de eveniment cred ca ar trebui sa incerce sa se ridice la standardele asteptate. Altfel nu este corect ca unele din noi sa fi cheltuit bani multi pe drum...

Pozele mele: http://picasaweb.google.com/kmelia.lazar/TTDMiresiciRoRomexpo. Primele 30 sunt cele oficiale, urmatoarele sunt de la soti de miresici.

danielle_crys
15.03.2010, 19:30:08
Salutare!
aci aveti un nou link:
http://dl.transfer.ro/TTD_7_Modexpo-transfer_ro-15mar-7fc231066.rar

parola este cea de la TTD 1, 2, 3 ... sa o scrieti si nu Copy & Paste

danniella
15.03.2010, 19:40:56
Am primit si eu pozele "oficiale" si vreau sa spun ca ma asteptam sa primesc ceva deosebit, dar am primit niste poze galbene, cu o lumina groaznica, cu umbre etc.
Am avut incredere in aceasta sedinta dar mi-a lasat un gust amar.M-asteptam ca dupa o jumatate de zi in care m-am lovit de dezorganizare, de lipsa de profesionalism si intuitie, dupa o jumatate de zi in care nu am baut un strop de apa si m-am schimbat intr-un frig groaznic (desi sunt insarcinata) sa primesc 25 de poze extraordinare.
Totusi vreau sa ii multumesc Flaviei, Adinei, fotografului, miresicilor si lui Petrisor >:D<>:D<>:D<>:D<
Va atasez si eu link-ul cu pozele primite.Primele 16 sunt primite, adica cele oficile iar restul de la miresici.
http://picasaweb.google.com/dana.aurel/TTDMiresiciRo#

danielle_crys
15.03.2010, 23:32:13
Un nou lot de pozici veti gasi la link-ul urmator: http://dl.transfer.ro/TTD_8_Modexpo-transfer_RO-16mar-fabaa1.rar

Parola: aceeasi ca si la TTD 1, 2 si 3

D_aka
16.03.2010, 07:10:35
Un nou lot de pozici veti gasi la link-ul urmator: http://dl.transfer.ro/TTD_8_Modexpo-transfer_RO-16mar-fabaa1.rar
Parola: aceeasi ca si la TTD 1, 2 si 3

msk....... deocamdata eu mai am de asteptat fiindca in ultimele 2 arhive nu am avut poze, dar celelalte fete au o groaza de poze frumoase!

ps: imi pare rau fetelor ca ati fost asa dezamagite de pozele oficiale...... eu nus de ce dar nu am suferit asa mult..... poate fiindca nu aveam asteptari prea mari...... nu stiu sa zic..... am vazut si o parte din pozele de la primul ttd si pot spune ca si acolo doar cateva au fost minunate, restu.... ca orice instantaneu... si acolo organizarea a lasat de dorit si au aparut discutii ..... acolo, unele dintre fete nici nu si-au primit pozele...... probabil ca de aia nu am fost eu asa dezamagita de acest ttd fiindca stiam ce s-a intamplat dincolo! una peste alta, eu am vreo 3-4 poze care imi plac asa ca e ok! am si pozele de la alinuta, mai vin poze de la danielle........ din toate adunate o sa imi fac si eu un album! iar cat despre eveniment in sine.... ma bucur ca v-am cunoscut si m-am distrat pe cinste! am amintiri frumoase si nebune (sper sa nu-mi moara neuronii prea repede si sa le pierd)! >:D<

luminita09
16.03.2010, 08:55:06
Am primit și eu pozele oficiale... off..nu sunt deloc familiarizată cu vocabularul folosit de fotografii profesioniști, însă, în câteva cuvinte am să încerc să-mi exprim părerea:
- cele 5 poze prelucrate..nu mi se par deloc a fi prelucrate..așa din cunoștințele mele minime în acest domeniu, știam că noțiunea de prelucrare înseamnă cu totul altceva, acestea au fost doar reîncadrate, schimbat contrastul de culoare, schimbat unghiul...și cam atât(recunosc, nu sunt o frumusețe..sau un manechin celebru, însă aveam alte așteptări de la un fotograf profesionist, care ar trebui să știe să pună în valoare tot ce e mai bun din modelul pozat);
- unele din cele 20 (de fapt, din toate 25) poze nu au fost alese foarte inspirat de către fotograf ..au fost făcute sute de poze..sunt convinsă că, la o selecție mai bună a acestora, s-ar fi ales poze care ar fi avantajat fiecare miresică în parte;
- nu înțeleg de ce dl. fotograf a folosit la prelucrare culoarea galbenă sau portocalie, care schimbă în întregime toată conformația pozei respective...
Per ansamblu... mulțumesc celor de la Sanoma pentru organizarea acestui eveniment, cu ocazia asta mi-am făcut o grămadă de prietene (bine..organizare este impropriu spus, dar nu am găsit un cuvânt potrivit);
- mulțumesc d-rei Flavia pentru că s-a agitat foarte mult ca totul să iasă cât de cât frumos, noi, miresicile ne-am distrat și ne-am simțit bine, doar că s-a simțit lipsa unei mai bune organizări;
- mulțumesc tuturor soților miresicilor care au făcut poze...

danielle_crys
16.03.2010, 09:24:13
Am incarcat si eu cateva din cele "oficiale" sa va minunati si voi:-w.
http://picasaweb.google.com/serbancrys/TTDMiresiciFotoOficiale#

laura_22
16.03.2010, 09:32:15
citind comentariile, am crezut ca sunteti voi un pic rautacioase... uitandu-ma pe fotografii mi-am dat seama ca ati fost cam blande...
pacat ca v-ati pierdut timpul. sper ca v-ati distrat si ca macar pentru asta a meritat drumul unora....

danielle_crys
16.03.2010, 09:35:18
citind comentariile, am crezut ca sunteti voi un pic rautacioase... uitandu-ma pe fotografii mi-am dat seama ca ati fost cam blande...
pacat ca v-ati pierdut timpul. sper ca v-ati distrat si ca macar pentru asta a meritat drumul unora....
Ei, din contra, timpul nu a fost pierdut, l-am fructificat in legarea unor prietenii frumoase.>:D<

juillet
16.03.2010, 09:40:38
Ei, din contra, timpul nu a fost pierdut, l-am fructificat in legarea unor prietenii frumoase.>:D<

Da, ai dreptate danielle_cys. Asta ma consoleaza cel mai mult. Sunt bucuroasa ca v-am cunoscut, sunteti niste fete extraordinare si pline de viata. Sper sa ne mai reintalnim candva. A fost totusi o experienta frumoasa, ganditi-va...daca mergea totul foarte bine nu mai aveam ce povesti acum ;)).
Va pup pe toate.

luminita09
16.03.2010, 09:45:23
Nu a fost timp pierdut...noi ne bucurăm că, am avut ocazia să ne cunoaștem și să fim la un loc 10 miresici tinere, frumoase și neliniștite, pline de viață și dornice de nebunii..

laura_22
16.03.2010, 09:49:31
e f bine atunci!;-)

danniella
16.03.2010, 09:53:24
Da, ai dreptate danielle_cys. Asta ma consoleaza cel mai mult. Sunt bucuroasa ca v-am cunoscut, sunteti niste fete extraordinare si pline de viata. Sper sa ne mai reintalnim candva. A fost totusi o experienta frumoasa, ganditi-va...daca mergea totul foarte bine nu mai aveam ce povesti acum ;)).
Va pup pe toate.
Ba aveam ce povesti, dar de bine.....:))
Si eu ma bucur ca v-am cunoscut si va multumesc inca o data c-ati avut grija de mine >:D< >:D< >:D<

danielle_crys
16.03.2010, 09:55:24
Ba aveam ce povesti, dar de bine.....:))
Si eu ma bucur ca v-am cunoscut si va multumesc inca o data c-ati avut grija de mine >:D< >:D< >:D<
Daca bebe n-a avut de suferit e cel mai bine!>:D<

Inna_
16.03.2010, 10:22:43
Va mai spun inca odata ca ma bucur tare mult ca v-am cunoscut fetelor. Si ma bucur ca am cunoscut-o si pe Flavia(cu ea am vorbit cel mai mult). Asta a fost cea mai placuta parte din aceasta experienta.
Am primit si eu aseara pozele. Cred ca nu are rost sa mai fiu si eu rautacioasa. Chiar nu regasesc partea asta din regulament in pozele primite : "5 post-procesate profesionist".

D_aka
16.03.2010, 12:16:53
Am incarcat si eu cateva din cele "oficiale" sa va minunati si voi:-w.
http://picasaweb.google.com/serbancrys/TTDMiresiciFotoOficiale#

iiii!! ai o poza in care-s si eu pe care nu o am! aia de langa gardul de metal cand ne uitam dupa baloane.......pot sa te rog sa mi-o trimiti si mie..... pls,pls.....

MiresiciBiz
16.03.2010, 12:44:12
Buna,

Va invit pe toate sa nu folositi acest prilej pentru a face reclama neplatita unor fotografi care v-au placut sau rudelor apropiate care activeaza in acest domeniu.

Data viitoare incercam sa facem un top al fotografilor inainte de eveniment, asa incat sa alegeti singure fotograful care va place cel mai mult. Chiar si asa nu cred ca va reusi cineva sa satisfaca cele mai exigente gusturi pentru simplu motiv ca TTD este un concept nou, cu atat mai mult sesiunile in grup.

Zi senina tuturor! Vine primavara!