PDA

Versiunea completa : Intalnire februarie 2010, sponsor KLM

MiresiciBiz
25.02.2010, 15:51:50
Astazi ne vedem la o nou aintalnire Miresici.ro la care au fost invitate 35 de miresici. Una dintre ele va castiga, prin tragere la sorti, 2 bilete de avion de la KLM pentru o calatorie la Amsterdam. Abia astept sa ne vedem.

Hanu
25.02.2010, 17:41:35
O sa scriu eu prima, pentru am urmarit subiectul asta si m-a intristat foarte tare.

Este destul de neplacut sa insusiti titulatura de Intalnire miresici, in conditiile in care cea mai mare parte dintre miresicile care au inceput , continuat si pastrat traditia cu intalnirile de miresici nu au "putut" participa la "intalnirea din Februarie". Corect ar fi sa redenumiti subiectul "Eveniment februarie 2010, sponsor Klm" .

Cam atat, restul no comment.

corinutza79
25.02.2010, 17:44:39
O sa scriu eu prima, pentru am urmarit subiectul asta si m-a intristat foarte tare.

Este destul de neplacut sa insusiti titulatura de Intalnire miresici, in conditiile in care cea mai mare parte dintre miresicile care au inceput , continuat si pastrat traditia cu intalnirile de miresici nu au "putut" participa la "intalnirea din Februarie". Corect ar fi sa redenumiti subiectul "Eveniment februarie 2010, sponsor Klm" .

Total de acord cu Hanu!
La intalinirile de miresici poate participa orice utilizatoare a forumului, iar aceasta nu este o intalnire obisnuita, deci trebuia numita altfel!

ALBA_CA_ZAPADA70
25.02.2010, 18:03:37

buna observatie
felicitari pt atitudine
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

cinezee
25.02.2010, 18:04:18
de 3 ani care ii fac pe 28 fb nu am vazut asa ceva ...nu sunt de loc de acord ca acest subiect sa fie numit asa ....in toti ani astia am participat luna de luna la intalnire si toata lumea e bine venit , clar la aceasta intalnire toate utilizatoarele nu sunt ''invitate'' chiar daca printre noi se afla persoane care pot veni oricand ca au un program mai lejer seara dupa 6 si sau stau aproape de locatie

eu am vrut sa merg la intalnire dar cum nu sunt in lista celor 35 extrase asta ptr ca am aflat foarte tarziu de concurs , clar nu pot participa nici ptr destindere sa vad fetele

luminita09
25.02.2010, 21:46:40
Eu chiar nu inteleg de ce aceasta suparare. In primul rand, in regulamentul concursului scria foarte clar ca aceasta intalnire va avea loc pe 25 februarie, deci, orice utilizator (din provincie) care se inscria la concurs, isi asuma riscul de a fi prezent sau nu la acest eveniment.
Nu este vina nimanui, ca ceilali utilizatori ai forumului nu au observat la timp acest consurs si nu s-au inscris din timp.
Da, greseala administratorului (sau nu stiu a cui...)a fost ca nu au anuntat pe 23 februarie lista castigatoarelor, ci pe 24.
Dar...sa fim obiective acum, chiar daca se anunta lista din 23 februarie...un utilizator finalist dintre cele 35, sa spunem din botosani... se invoia de la serviciu si batea atata drum pana in bucuresti, desi stia foarte bine ca acest castigator se va extrage prin tragere la sorti, si exista riscul de a faca drumul pana in bucuresti doar pentru a face act de prezenta?!

PS. Am fost la eveniment si m-am simtit excelent, chiar daca nu am castiga nimic.

danniella
25.02.2010, 22:03:51
Eu chiar nu inteleg de ce aceasta suparare. In primul rand, in regulamentul concursului scria foarte clar ca aceasta intalnire va avea loc pe 25 februarie, deci, orice utilizator (din provincie) care se inscria la concurs, isi asuma riscul de a fi prezent sau nu la acest eveniment.
Nu este vina nimanui, ca ceilali utilizatori ai forumului nu au observat la timp acest consurs si nu s-au inscris din timp.
Da, greseala administratorului (sau nu stiu a cui...)a fost ca nu au anuntat pe 23 februarie lista castigatoarelor, ci pe 24.
Dar...sa fim obiective acum, chiar daca se anunta lista din 23 februarie...un utilizator finalist dintre cele 35, sa spunem din botosani... se invoia de la serviciu si batea atata drum pana in bucuresti, desi stia foarte bine ca acest castigator se va extrage prin tragere la sorti, si exista riscul de a faca drumul pana in bucuresti doar pentru a face act de prezenta?!

PS. Am fost la eveniment si m-am simtit excelent, chiar daca nu am castiga nimic.
Asta am incercat si eu sa explic dar mi-au sarit in cap si m-au acuzat in mod indirect ca sunt invidioasa ca n-am castigat.
Apropo: cine a castigat premiul cel mare?

alexa26
25.02.2010, 22:44:55

Buna si eu am fost la eveniment dar nu am putut sta pana la sfarsit. Cine a castigat?

luminita09
25.02.2010, 23:05:55
Asta am incercat si eu sa explic dar mi-au sarit in cap si m-au acuzat in mod indirect ca sunt invidioasa ca n-am castigat.
Apropo: cine a castigat premiul cel mare?
Premiul l-a castigat o viitoare miresica de 2010.
Eu nu am castigat nimic si chiar nu m-am suparat, m-am simtit excelent acolo si ma bucur ca am cunoscut multe fete de pe forum.

luminita09
25.02.2010, 23:08:32
Buna si eu am fost la eveniment dar nu am putut sta pana la sfarsit. Cine a castigat?
L-a castigat Alina, a stat cu noi si cu tine la masa, cea care are nunta in august (stii ca vorbeati voi, ca tu ai nunta in octombrie, cealalta miresica in septembrie, si alina in august..
PS. Cum a fost la concert?

Mikuletz
26.02.2010, 00:30:40
Un utilizator din afara Bucurestiului poate veni la Bucuresti si pentru alte lucruri, nu doar un premiu...

alexa26
26.02.2010, 07:59:58
L-a castigat Alina, a stat cu noi si cu tine la masa, cea care are nunta in august (stii ca vorbeati voi, ca tu ai nunta in octombrie, cealalta miresica in septembrie, si alina in august..
PS. Cum a fost la concert?

Super frumos, nu am cuvinte...:)

moticica
26.02.2010, 08:26:12
Si mie mi-a placut. Am fost si eu si chiar m-am relaxat, m-am destins....dragut.
Am sa incerc sa tin mai mult legatura cu comunitatea "miresici". Am inteles ca lumea se intalneste lunar. Din cand in cand e placut sa mai iesi din cotidianul nostru.
Va pup!

andruta7
26.02.2010, 09:47:45
Felicitari castigatoarei, si sa ne tina la curent in legatura cu premiul (pozici, etc.)
Va pup

MiresiciBiz
26.02.2010, 09:49:00
Si mie mi-a placut. Am fost si eu si chiar m-am relaxat, m-am destins....dragut.
Am sa incerc sa tin mai mult legatura cu comunitatea "miresici". Am inteles ca lumea se intalneste lunar. Din cand in cand e placut sa mai iesi din cotidianul nostru.
Va pup!

Ma bucur ca fetele care au fost aseara impreuna cu noi s-au simtit bine. Apreciez si observatiile foarte pertinente ale unora dintre cele care nu au avut sansa de a ne fi alaturi. Din pacate inca nu putem organiza eveniemnte foarte mari, dar ne gandim si la asta. In plus, cred ca trebuie sa ne bucuram ca exista aceste evenimente la care sponsori precum KLM-Air France doresc sa comunice cu voi.

Am fost chiar foartte placut impresionata de implicarea lor si deschiderea fata de voi. Voua cum vi s-a parut ca a functionat acest parteneriat Miresici - KLM-Air France?

PS: dupa 12:00 voi primi cateva poze si poate in cursul zilei si filmul de la intalnire.

elenna
26.02.2010, 09:55:41
Hello, vreau sa va felicit pentru organizarea evenimentului si pe voi dar si pe reprezentantii KLM Air France. A fost o seara superba, ne-am simtit bine si ne-am bucurat ca am putut sa ne cunoastem si sa impartasim impresii despre site, organizare nunta, copii etc.
Sper sa mai fie si pe viitor astfel de evenimente, toate am avut de castigat, chiar daca premiul cel mare a fost doar al uneia dintre noi!

Felicitari castigatoarei!

luminita09
26.02.2010, 10:00:16
Ma bucur ca fetele care au fost aseara impreuna cu noi s-au simtit bine. Apreciez si observatiile foarte pertinente ale unora dintre cele care nu au avut sansa de a ne fi alaturi. Din pacate inca nu putem organiza eveniemnte foarte mari, dar ne gandim si la asta. In plus, cred ca trebuie sa ne bucuram ca exista aceste evenimente la care sponsori precum KLM-Air France doresc sa comunice cu voi.

Am fost chiar foartte placut impresionata de implicarea lor si deschiderea fata de voi. Voua cum vi s-a parut ca a functionat acest parteneriat Miresici - KLM-Air France?

PS: dupa 12:00 voi primi cateva poze si poate in cursul zilei si filmul de la intalnire.
Într-adevăr au fost foarte implicați, sociabili, veseli și comunicativi.
În felul ăsta, e drept, că-și câștigă și clienții, dar..binențeles aflăm și noi (posibilii clienți) de ofertele lor.
Eu una, am fost foarte încântată de tot ce s-a întâmplat acolo.

MiresiciBiz
26.02.2010, 10:53:08
Iata ca avem si pozele. Le-am postat deocamdata pe contul facebook al Miresici.ro. Va invit sa deveni fani pe Facebook:http://www.facebook.com/album.php?id=100000559147695&aid=10102

mamuska
26.02.2010, 10:58:48

Aceasta nu a fost o intalnire...a fost un eveniment, un concurs, asta era ideea... Diferenta este ca, la acest eveniment au fost prezente numai cele care au participat la acest concurs,cele care au fost alese prin tragere la sorti nu si cele care participa lunar la intalnirile miresicilor...De aceea era mai corect sa aiba alt titlu...Concurs KLM era mult mai ok...

alina_radu160480
26.02.2010, 11:10:40
Buna!
Am participat aseara la evenimentul organizat de KLM...pt mn a fost o seara relaxanta, in care am socializat cu celelalte miresici si am shimbat pareri pe baza subiectului " nunta"...cum era de asteptat. m-am simtit bine!
La sfarsit am avut norocul ca biletul castigator extras sa fie...al meu!am plecat acasa f fericita si entuziasmata ca vom vedea Amsterdamul...abia asteptam!
multumesc organizatorilor, companiei KLM si celor care m-au felicitat!
Inca nu stiu cand vom pleca, dar cu siguranta cand ne vom intoarce,voi adauga poze pe acest site.:smile:
Pupici!

MiresiciBiz
26.02.2010, 11:11:29
Daca nu aveti cont Facebook inca, puteti vedea pozele de la intalnire in albumul de pe
miresici dedicat acestui eveniment :http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/1996

luminita09
26.02.2010, 11:19:01
Aceasta nu a fost o intalnire...a fost un eveniment, un concurs, asta era ideea... Diferenta este ca, la acest eveniment au fost prezente numai cele care au participat la acest concurs,cele care au fost alese prin tragere la sorti nu si cele care participa lunar la intalnirile miresicilor...De aceea era mai corect sa aiba alt titlu...Concurs KLM era mult mai ok...
Ok..bine rectific.."eveniment" sau "concurs".. și nu "întâlnire".
Dar eu tot nu înțeleg de ce s-a supărat atât de tare toată lumea..

MiresiciBiz
26.02.2010, 11:32:46
Pe unde o fi celelalte castigatoare? Haideti, spuneti ce ati castigat! Sa afle si celelalte miresici!

mamuska
26.02.2010, 11:58:08
Ok..bine rectific.."eveniment" sau "concurs".. și nu "întâlnire".
Dar eu tot nu înțeleg de ce s-a supărat atât de tare toată lumea..
Cred ca voi nu intelegeti ce vrem sa spunem noi.... nu s-a suparat nimeni ca ati participat numai voi...ideea e ca aceasta nu a fost o intalnire, intalnirea este atunci cand participa toate cele care doresc, nu printr-o tragere la sorti...

elenna
26.02.2010, 12:04:50
Pe unde o fi celelalte castigatoare? Haideti, spuneti ce ati castigat! Sa afle si celelalte miresici!

Eu sunt prima castigatoare a serii.:) Fericita posesoare a unui boeing KLM...in miniatura. E foarte frumoasa macheta, am asamblat-o aseara. Multumesc frumos.

moticica
26.02.2010, 12:14:01
Eu sunt castigatoarea gentutei de voiaj....careia i-am gasit deja intrebuintare....a, si bineinteles machetuta cu boeing-ul. Sotul meu e super incantat de avion :D
Concluzia: relaxare si binedispunere dupa o zi de job, o dupa-amiaza spre seara placuta.
Felicitari organizatorilor!
Va pup!

moticica
26.02.2010, 12:18:37
A, am uitat, am vazut deja pozele....asteptam acum si filmuletul.

http://picasaweb.google.ro/gringurica/NuntaDanaAlex02

:*

andreeacris
26.02.2010, 12:38:31

Cand a fost extragerea?

Andreea

luminita09
26.02.2010, 12:38:52
Cred ca voi nu intelegeti ce vrem sa spunem noi.... nu s-a suparat nimeni ca ati participat numai voi...ideea e ca aceasta nu a fost o intalnire, intalnirea este atunci cand participa toate cele care doresc, nu printr-o tragere la sorti...
Ba da, am înțeles pefect de la început..până la urmă..este "un viciu de procedură", administratorul sau organizatorul evenimentului a numit-o "întâlnire" și nu "eveniment" sau "concurs", confundându-se astfel termenii utilizați, cu clasica întâlnire lunară dintre miresicile acestui forum.
Dar, ca de obieci, trebuie să se creeze o mică polemică, altfel nu se poate..

corinutza79
26.02.2010, 14:23:49
Ba da, am înțeles pefect de la început..până la urmă..este "un viciu de procedură", administratorul sau organizatorul evenimentului a numit-o "întâlnire" și nu "eveniment" sau "concurs", confundându-se astfel termenii utilizați, cu clasica întâlnire lunară dintre miresicile acestui forum.
Dar, ca de obieci, trebuie să se creeze o mică polemică, altfel nu se poate..

Vezi Lumi, pentru unii poate parea lipsit de importanta acesta fapt , dar se poate crea confuzie pentru fetele noi, care nu stiu despre ce e vorba si care ar vrea sa participe pentru prima data la un astfel de eveniment. Ar putea crede ca asemenea intalniri sunt rezultatul unor concursuri , sponsorizari, etc, ceea ce nu e cazul, deoarece intalnirile au fost o initiativa privata.
De asemenea miresicile "vechi" , care au participat si organizat de-a lungul timpului aceste intalniri, doar de dragul de a ne intalni si a cunoaste cat mai multe miresici s-ar putea supara pentru faptul ca cineva doreste sa isi puna brandul pe intalnirile noastre schimband esenta lor si anume participarea tuturor celor care doresc. Nimeni nu spune ca ar trebui sa fim invitate toate de catre un sponsor, ci doar sa se numeasca altfel, deoarece este altceva. Cele care au participat mai des stiu, la intalnirile noastre multe fete au adus poze, prajiturele , mici cadoase , bomboane, s-a discutat oricat despre orice, au fost fete care au venit de departe ca sa ne cunoasca...vrem doar sa pastram ideea initiala conform careia la intalnirile de miresici participa oricine doreste, iar alte evenimente cu sau fara sponsor sa isi caute o alta titulatura.

Altfel, absolut nimic de reprosat, ci dimpotriva, e foarte binevenita ideea celor de la KLM si sper sa se mai organizeze atat concursuri cat si alte evenimente.

PS: Felicitari castigatorilor!

clau_roz
26.02.2010, 14:25:06

A fost o seara foarte draguta, pacat ca n-a fost vineri ca sa ne putem intinde mai mult...cei de la KLM au fost foarte draguti si comunicativi..o zi buna fetelor!Poate ne mai vedem.Moticica am ajuns aseara in timp record 30 min pana la mine la tara:))

luminita09
26.02.2010, 14:39:24
Vezi Lumi, pentru unii poate parea lipsit de importanta acesta fapt , dar se poate crea confuzie pentru fetele noi, care nu stiu despre ce e vorba si care ar vrea sa participe pentru prima data la un astfel de eveniment. Ar putea crede ca asemenea intalniri sunt rezultatul unor concursuri , sponsorizari, etc, ceea ce nu e cazul, deoarece intalnirile au fost o initiativa privata.
De asemenea miresicile "vechi" , care au participat si organizat de-a lungul timpului aceste intalniri, doar de dragul de a ne intalni si a cunoaste cat mai multe miresici s-ar putea supara pentru faptul ca cineva doreste sa isi puna brandul pe intalnirile noastre schimband esenta lor si anume participarea tuturor celor care doresc. Nimeni nu spune ca ar trebui sa fim invitate toate de catre un sponsor, ci doar sa se numeasca altfel, deoarece este altceva. Cele care au participat mai des stiu, la intalnirile noastre multe fete au adus poze, prajiturele , mici cadoase , bomboane, s-a discutat oricat despre orice, au fost fete care au venit de departe ca sa ne cunoasca...vrem doar sa pastram ideea initiala conform careia la intalnirile de miresici participa oricine doreste, iar alte evenimente cu sau fara sponsor sa isi caute o alta titulatura.

Altfel, absolut nimic de reprosat, ci dimpotriva, e foarte binevenita ideea celor de la KLM si sper sa se mai organizeze atat concursuri cat si alte evenimente.

Da, știu, am înțeles încă de la început, care a fost nemulțumirea fetelor. Poate pe viitor, organizatorul unor astfel de evenimente, le va denumi altfel, și nu le va mai numi "întâlniri", tocmai pentru a nu se mai creea astfel de confuzii între termenii folosiți și utilizați pe forum.
Dacă stau bine să mă gândesc, în luna septembrie, anul trecut a mai avut loc o astfel de întâlnire, sponsorizată de o altă firmă.
Pe site, acest eveniment, apare tot sub titulatura "întâlnire miresici septembrie 2009" și nimeni la vremea respectivă nu a mai avut nimic de obiectat, deși a fost tot un eveniment unde s-au acordat premii și diplome pentru anumiți utilizatori și nu o întâlnire, așa cum este înțeles acest termen, atunci când se organizează întâlnirile private ale miresicilor.

MiresiciBiz
26.02.2010, 15:09:47

Dragele mele,

Hai sa convenim impreuna ca intalnirile dintre miresici pot fi de mai multe feluri: intalniri ad-hoc (pe strada, intr-un magazin, in parc, la targuri, etc.), intalniri organizate de miresici sau intalniri organizate de proprietarul site-ului. Nu cred ca trebuie sa punem acum o definitie restrictiva pe "intalnirile miresici", iar daca chiar vreti asta, nu va avea nimeni de castigat. In primul rand ca Sanoma nu va interzice sa va intalniti de cate ori doriti si unde doriti. In al doilea rand nu am limitat cu nimic accesul la intalnirile pe care le organizam, cu exceptia numarului de participanti, din motive lesne de inteles.

Multumesc tuturor ca sunteti active aici si in tot forumul si va invit sa participati la cat mai multe intalniri Miresici.

Cu drag,

daniela_s
26.02.2010, 15:21:05
Da, știu, am înțeles încă de la început, care a fost nemulțumirea fetelor. Poate pe viitor, organizatorul unor astfel de evenimente, le va denumi altfel, și nu le va mai numi "întâlniri", tocmai pentru a nu se mai creea astfel de confuzii între termenii folosiți și utilizați pe forum.
Dacă stau bine să mă gândesc, în luna septembrie, anul trecut a mai avut loc o astfel de întâlnire, sponsorizată de o altă firmă.
Pe site, acest eveniment, apare tot sub titulatura "întâlnire miresici septembrie 2009" și nimeni la vremea respectivă nu a mai avut nimic de obiectat, deși a fost tot un eveniment unde s-au acordat premii și diplome pentru anumiți utilizatori și nu o întâlnire, așa cum este înțeles acest termen, atunci când se organizează întâlnirile private ale miresicilor.
Nu a obiectat nimeni, deoarece topicul a fost initiat inainte de a anunta Sanoma ca exista un sponsor care doreste sa gazduiasca aceasta intalnire.
Aceea a fost prima mea intalnire la care am participat, cine stie cand voi mai avea ocazia... A fost foarte frumos. :D... off topic?:-SS.. da.. deja suntem foarte off-topic:D
Felicitari castigatoarelor.. si pt marea castigatoare: asteptam poze de la Amsterdam!:D
..si..p.s. nu s-au acordat premii pentru anumiti utilizatori.. toata lumea a primit diploma si o mica atentie din partea sponsorului.:D

ady_deea
26.02.2010, 16:14:25
A fost foarte frumos aseara. Relaxant, interesant, colaborarea mi s-a parut foarte buna intre miresici si klm - air france, speram sa colaborati in continuare si sa aveti succes.
Eu am castigat un prosop mare albastru cu inscriptia KLM Air France. Plus macheta micutza cu avionul care si aia este foarte frumoasa. Am numai cuvinte de lauda. Felicitari castigatoarelor si organizatorilor!

MiresiciBiz
26.02.2010, 16:21:03
Iata ca avem si filmul de aseara! http://sp2.ro/ae4a1d

Vizionare placuta!

moticica
27.02.2010, 19:03:24
A fost o seara foarte draguta, pacat ca n-a fost vineri ca sa ne putem intinde mai mult...cei de la KLM au fost foarte draguti si comunicativi..o zi buna fetelor!Poate ne mai vedem.Moticica am ajuns aseara in timp record 30 min pana la mine la tara:))

Si eu m-am simtit bine si sincer as mai fi stat.....la palavre.
Ma bucur ca ai ajuns ok acasa clau_roz.
Poate o sa mai avem ocazia sa ne vedem, cine stie poate curand....

sweet_november
01.03.2010, 18:01:44
:-s ce rau imi pare ca nu am ajuns si eu, a intervenit o problema la servici si nu am mai putut ajunge, oare cand se mai organizeaza un alt eveniment?

clau_roz
02.03.2010, 10:22:54
Nu a obiectat nimeni, deoarece topicul a fost initiat inainte de a anunta Sanoma ca exista un sponsor care doreste sa gazduiasca aceasta intalnire.
Aceea a fost prima mea intalnire la care am participat, cine stie cand voi mai avea ocazia... A fost foarte frumos. :D... off topic?:-SS.. da.. deja suntem foarte off-topic:D
Felicitari castigatoarelor.. si pt marea castigatoare: asteptam poze de la Amsterdam!:D
..si..p.s. nu s-au acordat premii pentru anumiti utilizatori.. toata lumea a primit diploma si o mica atentie din partea sponsorului.:D

Despre ce diploma amintesti?Mica atentie a fost o macheta de avion, dar n-am primit nici o diploma..ma lamureste si pe mine cineva?:-?

luminita09
02.03.2010, 10:24:49
Despre ce diploma amintesti?Mica atentie a fost o macheta de avion, dar n-am primit nici o diploma..ma lamureste si pe mine cineva?:-?
Era vorba de un alt eveniment organizat de miresici.ro, în luna septembrie 2009, unde s-au acordat niște diplome.

clau_roz
02.03.2010, 15:22:05
Era vorba de un alt eveniment organizat de miresici.ro, în luna septembrie 2009, unde s-au acordat niște diplome.

Ms..nu intelesesem..o zi buna!

silvia_scumpik
02.03.2010, 23:40:00
buna fetelor,eu sunt noua pe aici si as dori sa-mi lasa-ti si mie pe PM cand va mai intalniti,si un nr de telefon ceva.merci

luminita09
03.03.2010, 08:50:44
buna fetelor,eu sunt noua pe aici si as dori sa-mi lasa-ti si mie pe PM cand va mai intalniti,si un nr de telefon ceva.merci
Uite aici (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=214) poți intra pentru întâlnirile lunare ale miresicilor.