PDA

Versiunea completa : Donna Ana

mandyAna
15.02.2010, 20:14:24
Salutare fetelor!Imi pare bine ca exista un astfel de forum ca sa ne putem sfatui.Noi am ales sa facem nunta la donna ana.Mi-a placut foarte mult sala.Vom avea in jur de 100 invitati.Ati fost la vreo nunta acolo?
Legat de decorarea salii, am ales sa colaboram cu Bon Design pt ca ne-a placut cum au aranjat la targul de la mall si ne-au fost recomandati de restaurant si preturile mi s-au parut ok.A mai colaborat cineva cu ei?

googloof
06.07.2010, 17:47:04
Buna fetelor.Nu credeam ca voi ajunge sa scriu si eu pe forumul acesta...dar vroiam sa va impartasesc si voua cateva din momentele traite la nunta pe care am organizat-o la Donna Ana in luna iunie, in calitate de mireasa.In primul rand, din cate stiu, toata lumea se plange de lipsa invitatilor dat fiind anul de criza 2010. Ei bine, la inceput ni s-a promis ca in cazul in care vom avea cu 10 invitati mai putin decat numarul minim admis adica 100 nu ni se va impune sa platim in plus niciun meniu, ca sunt intelegatori.Am avut 90 de invitati, am platit 100 de meniuri - prima minciuna- sa zicem ca au dreptate....La prima discutie avuta cu respectiva doamna am aflat ca vom avea bauturile(apa,sucuri acidulate,naturale,bere,vin,tuica) incluse in pretul meniului iar cu o saptamana inainte de nunta ni s-a spus ca de fapt sucul natural si tuica trebuie sa le aducem de acasa- a doua minciuna.Terminand cununia religioasa la ora 17:30, ne-am gandit ca putem sa trimitem invitatii la restaurant sa ne astepte pe terasa pana facem cateva poze, adica pana la ora 19:00 cand am stabilit ca vom ajunge la sala.Bineinteles ca am vorbit inainte cu doamna sa le permita celor care ajung mai devreme sa consume bauturi( pe care le aveam la nunta) pe terasa.Ei bine, prieteni veniti de departe au trebuit sa ne astepte pentru ca sus numita nu i-a lasat pe ospatari sa serveasca nici macar un pahar cu apa astfel, invitatii si-au scos ce aveau prin masini de baut...penibil,nu? - a treia minciuna....Daca sunteti tipicare, ca mine, veti stii ca tortul nasilor trebuie sa fie asezat pe masa cu tortul miresei pentru ca mirii sa il inmneze nasilor.Ei bine, tortul pe care l-am pregatit pentru nasi a fost luat de pe acea masa de catre o minunata ospatara( care probabil vroia sa fie in centru atentiei) si pus pe masa prezidiului noi ramanand cu "ochii in soare" neavand ce sa daruim nasilor....In ultimul rand, vreau sa subliniez faptul ca sala este foarte eleganta, mancarea a fost buna ( cu mici exceptii), servirea a fost laudata de toti invitatii dar daca veti avea invitati care vor dansa, aveti mare grija cu spatiul.Eu nu am fost deloc multumita de faptul ca cei aproximativ 25 de oameni care au vrut sa danseze s-au cam calcat unul pe altul pe picioare, imaginati-va cum era daca ieseau 50 la dans....Nu am vrut sa influentez parerile altora despre restaurantul Donna Ana, imaginea acestuia este extraordinara, dar mie mi-a lasat un gust amar si daca ar fi sa mai aleg odata, cu siguranta as alege alta locatie.