PDA

Versiunea completa : Maldini

Ellutza22
03.02.2010, 20:22:00
Buna fetelor,

Ce stiti despre restaurant Maldini(calea Gircului) - organizare, mancare, servire, etc? Eu as vrea sa rezerv o sala si vreau sa stiu si alte pareri.
Astept cu nerabdare raspunsuri de la voi!

czuky
03.02.2010, 21:38:36
Buna fetelor,

Ce stiti despre restaurant Maldini(calea Gircului) - organizare, mancare, servire, etc? Eu as vrea sa rezerv o sala si vreau sa stiu si alte pareri.
Astept cu nerabdare raspunsuri de la voi!
cauta alta sala...ca sunt si mai dragute si mai bune decat maldini..sincer..si imposibil sa fie toate ocupate...La maldini se ia frecvent curentul..si servirea nu a fost fantastica la nunta la care am fost eu in comparatie cu altele..si sar putea sa ai si probleme cu patronii..am auzit ca nu sunt fantastici

anamariaCr
13.02.2010, 21:02:29
Si eu am auzit de fazele cu energia electrica,cica a fost nunta la care au ramas de 2 ori fara curent in aceeasi noapte.Si eu am fost anul trecut sa vad sala pentru nunta dar nu mi-a placuta faptul ca e foarte lunga si nu e foarte lata si sunt stalpii aia MULTI.Adevarul e ca anul trecut aveau cea mai buna oferta de pret 130 lei cu bautura la discretie,dar trebe sa te gandesti si la restul aspectelor.Si eu sunt de parere ca sunt sali mai bune si mai frumoase.Spor la pregatiri.

Ellutza22
20.02.2010, 23:33:56
Dupa ce am vazut mai multe sali si oferte... am ajuns la concluzia ca se poate mult mai bine(din punct de vedere al salii). cred ca am fost prea entuziasmata cand am gasit primul local cu date libere si sala mai mare(asa cum ne doream noi).
Oricum, anul acesta vom merge la 2 nunti organizate la Madini si cu siguranta voi reveni cu un mesaj pentru viitoarele miresici.

alinutzatimisoara
22.03.2010, 22:16:13
Fetelor nu ma speriati va rog din suflet,ca imi tremura inima in mine!ca eu am la maldini!
cine mai stie si altceva va rog sa imi spuneti!!

carin1974
23.03.2010, 15:15:56
Fetelor nu ma speriati va rog din suflet,ca imi tremura inima in mine!ca eu am la maldini!
cine mai stie si altceva va rog sa imi spuneti!!
Eu am fost doar ca invitat si a fost ok totul, inafara de tort. A ajuns tortul pe la 9 seara si nu l-au bagat la frigi (probabil nu au ceva suficient de mare pentru tort), asa ca nu am avut curajul sa mananc. Sala e simpla dar se poate decora ok.

Ellutza22
05.07.2010, 06:56:13
Prima nunta la care am mers anul acesta la Maldini a trecut. Impresii sunt atat pozitive cat si negative.
1. servirea a fost ireprosabila. doamna care se ocupa de masa noastra a fost mai mult decat prompta si din cate am observat toti osapatarii au procedat la fel.
2. In ciuda unui aperiti foarte saracut, au avut o ciorbita acra de legume cu carne delicioasa. Sarmalele si friptura au fost foarte bune(mie imi mai trebuia salata...dar na, asta e moftul meu) Per general mancarea a fost gustoasa si suficienta.
3. salile sunt foarte inguste, daca danseaza mai mult de jumatate de invitati, nu au loc.
4.Sala de 200(unde am fost eu) nu permite o sonorizare reusita. Atentie pe cine puneti langa boxe, ca va avea bubuituri in cap vreo saptamana in urma.
5. Atentie la tort daca vine mai devreme de ora 1:00 - 1:30 ca nu au unde-l pune. Daca e pe suport inalt e problema ca risca sa nu incapa pe usa.
6.si o problema acuta, din punctul meu de vedere, sunt tantarii. Oamenii astia nu au dat cu nimic in cladirea aia contra mustelor si tantarilor. Am iesit in vreio 2-3 randuri afara din sala ca sa fumam si sa luam aer dar am venit rosie de la muscaturile tantarilor. Le recomand sa dea macar cu spray ca e teroare
7. Si ultima observatie... nu face fata ventilatia din sala. Aerul conditionat a mers in reprize, motiv pentru care a fost cam caldut... dar nu insuportabil.

alinutzatimisoara
18.07.2010, 18:23:02
Ellutza draga mea,ai spus ca ai nunta la cineva la maldini si in 17 si in 24,spune-mi te rog cum a fost???eu mai am 2 saptamani si deja nu mai pot !zpune-mi tot tot cum a fostde la aranjamente ,la servirea chelnarilor,pana la mancare,vreau sa stiu tot!! Te rog frumos !Multumesc din suflet!!

strumfica
13.01.2012, 17:04:33
Buna fetelor,
Oare a mai avut cineva nunta la Maldinii in ultimul timp ?
Parerile ce le-am citit pe forum sunt destul de vechi, poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp :)

miresica_alyna
06.08.2012, 13:58:08
Buna fetelor,
Oare a mai avut cineva nunta la Maldinii in ultimul timp ?
Parerile ce le-am citit pe forum sunt destul de vechi, poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp :)
si eu ma gandeam sa fac nunta la maldini...fratele meu a facut acum 2 ani si totul a fost chiar ok, preturile mancarea buna, servirea ireprosabila.baia nu a fost prea curata si cam cald.

strumfica
22.09.2012, 08:52:42
si eu ma gandeam sa fac nunta la maldini...fratele meu a facut acum 2 ani si totul a fost chiar ok, preturile mancarea buna, servirea ireprosabila.baia nu a fost prea curata si cam cald.

Buna,
in final, dupa mai multe optiuni ( am ales pana am cules ) am ajuns sa facem nunta la Maldinii :(. Mare greseala am facut :(. De ce ne-am temut nu am scapat : s-a luat curentul de 3 ori , timp in care toata lumea a inceput sa se foiasca iar muzicantii ne-au avertizat ca isi strang lucrurile si pleaca, deoarece de la tensiunile mari de curent sansele ca insutrumentele sa se strice sunt foarte mari. Intr-un final, dupa 2-3 ore groaznice, dupa ce ne-am dus la patron si i-am promis ca ii spargem capul si nu-i mai dam nici un ban, a pus generatorul . Si asa s-a desfasurat nunta toata noaptea, pe generator ...
Orice as ma spune, pe langa problemele cu curentul, totul paleste : ne-a distrus primele ore din nunta si nervii nostrii si ai invitatilor. Pot sa spun ca am plans la nunta mea, dar din pacate nu din cauza emotiilor:(. Asa ca, mare atentie cu Maldinii

miresica_alyna
04.11.2012, 13:10:51
Buna,
in final, dupa mai multe optiuni ( am ales pana am cules ) am ajuns sa facem nunta la Maldinii :(. Mare greseala am facut :(. De ce ne-am temut nu am scapat : s-a luat curentul de 3 ori , timp in care toata lumea a inceput sa se foiasca iar muzicantii ne-au avertizat ca isi strang lucrurile si pleaca, deoarece de la tensiunile mari de curent sansele ca insutrumentele sa se strice sunt foarte mari. Intr-un final, dupa 2-3 ore groaznice, dupa ce ne-am dus la patron si i-am promis ca ii spargem capul si nu-i mai dam nici un ban, a pus generatorul . Si asa s-a desfasurat nunta toata noaptea, pe generator ...
Orice as ma spune, pe langa problemele cu curentul, totul paleste : ne-a distrus primele ore din nunta si nervii nostrii si ai invitatilor. Pot sa spun ca am plans la nunta mea, dar din pacate nu din cauza emotiilor:(. Asa ca, mare atentie cu Maldinii
totusi muzicantii trebuie sa aiba stabilizator de curent, si poaete ai avut ghinion....sa fie toate 3 salile ocupate si solicitat astfel mult curent