PDA

Versiunea completa : Miresici din Caras Severin

Pagini : [1] 2 3

Catalina_Maria
28.08.2006, 16:50:18
Mirese carasence nu sunt???? Resita, Caransebes, Oravita, imprejurimi, nimic????

Catalina_Maria
29.08.2006, 10:06:26
Mirese din Caras???? Trebuie sa fie, una sunt eu si una sotia lui Mirel:)))) Pana acum 2. Hai sa vedem daca mai apar!

Si multumesc admin de ajutor>:D<

Catalina_Maria
30.08.2006, 13:53:48
Sunt extrem de dezamagita ca nu apare nici o mireasa din Caras:(( Nu pot sa cred ca nu mai e nici una care are nunta acolo sau care e carashanca dar face nunta in alte parti!

ele
30.08.2006, 15:13:23
ma alatur si eu, sunt din herculane si fac nunta in timisoara,despre ce te-ai gandit sa vorbim noi aici?

ele
30.08.2006, 15:17:44
despre nunta, clar;)) cred ca am nevoie de o cafea;-)

Catalina_Maria
30.08.2006, 15:24:20
Eu sunt foarte mandra ca sunt carashanca desi sunt doar nascuta acolo, ca de crescut , am crescut in Timisoara . De asta ma gandeam sa facem un topic pentru noi, cele nascute acolo si pentru cele care fac nunta acolo.

Mi-ar fi tare drag sa aud ca face cineva nunta si in oraselul meu natal :)

Catalina_Maria
02.09.2006, 14:32:57
Sunt tot mai dezamagita ca nu mai apar si alte mirese din zona:( Chiar numai eu si Ele suntem din Caras? Nu cred, dar ori nu se marita niciuna anul asta si anul viitor ori...nu creeed, trebuie sa fie, Resita, Caransebes, Herculane, Oravita. Haideti mai fetelor, intrati si voi pe net si povestiti-ne cum e???

MELISSA
09.09.2006, 13:23:39
ma alatur si eu, sunt din herculane si fac nunta in timisoara,despre ce te-ai gandit sa vorbim noi aici?
SI EU SUNT DIN HERCULANE,iar nunta cred ca o fac tot acolo

Catalina_Maria
09.09.2006, 13:27:30
Bine ai venit Melissa!!!Spor la treaba si daca te putem ajuta cu ceva aici suntem:))

MELISSA
09.09.2006, 13:37:18
MULTUMESC PT BUNAVOINTA.Cu siguranta ma veti putea ajuta.

MELISSA
09.09.2006, 13:38:18
Bine ai venit Melissa!!!Spor la treaba si daca te putem ajuta cu ceva aici suntem:))
multu"......cu siguranta voi avea nevoie de ajutor

danaluci
11.09.2006, 13:49:13
ma bucur ca am gasit carashence pe forum.eu nu voi fi mireasa ci nasa.sunt din timisoara,iar nunta va fi in caransebes.stiti cumva saloane de coafura faine?

ele
13.09.2006, 14:29:18
SI EU SUNT DIN HERCULANE,iar nunta cred ca o fac tot acolo

ciao melissa ,poate ne si cunoastem:-p desi eu de cand am inceput liceul nu am prea mai stat acasa, unde vreti sa faceti nunta in herculane? aveti multi invitati? ne mai auzim,numai bine!

broskutzadyny
14.09.2006, 14:57:28
buna fetelor!!in sfarsit am reusit si eu sa ma inregistrez.ma bucur ca totusi exista si cineva din Caras cu care ma pot sfatui.=P~
eu sunt din Caransebes si am nunta anul viitor in august
nu siu daca e prea devreme sa ma apuc de pregatiri, dar eu vreau sa fie totul bine organizat

va pup pe toate si ma bucur ca v'am gasit
pipici:x

Catalina_Maria
14.09.2006, 15:49:50
Bine-ai venit la noi carashanco:)!!!
Nu e prea devreme ci poate tarziu in ce priveste restaurantul daca e la fel ca si in Timisoara cred ca ar fi bine sa ti-l rezervi deja. In rest, ai timp sa te tot organizezi:)

broskutzadyny
16.09.2006, 12:38:32
Bine-ai venit la noi carashanco:)!!!
Nu e prea devreme ci poate tarziu in ce priveste restaurantul daca e la fel ca si in Timisoara cred ca ar fi bine sa ti-l rezervi deja. In rest, ai timp sa te tot organizezi:)
eee,in privinta restaurantului stau bine.l-am inchiriat deja de aproape o luna.sa ma scap de o grija nu de alta.cred ca si la noi e tot ca prin timisoara ,fiind orasul mai mic si restaurantele sunt putine,iti dai seama ce ingramadeala e.
mai ales ca restaurantul pe care mi-l doaream eu este nou,deschis doar de jumate de an.
eu momentan nu sunt in tara ,ajung doar luna care vine.asa ca pregatirile le fac deocamdata doar de pe net.
va pup pe toate:*

Catalina_Maria
12.10.2006, 11:16:21
Ce pacat ca nu suntem mai multe...:(
Oare de ce stau ascunse miresicile din Caras???

pandy
18.10.2006, 13:23:44
>:D< ma numec silvia, tocmai m-am inregistrat pe site, am vazut ca este f. interesant ceea ce discutati, fiind si eu o viitoare miresica. si as vrea sa aflu daca este cineva din severin sau din zona.. si de asemenea am nevoie de sfaturi, incurajari, caci deja am emotii, cu toate ca nunta va avea loc la anu....[-o<

ancabasarab
30.10.2006, 22:04:28
Banateance din Caras.....ce faceti, fetelor? Nu va maritati?
Si eu sunt din Resita........Hai sa nu-mi spuneti ca nu aveti net...c s-a bagat RDS aproape in tot orasul.......
Va asteptam la taclale!!!!!!
Anca

Catalina_Maria
31.10.2006, 13:05:52
Anca sunt cam molcome carashencele noastre.... Ori nu se marita nicicare desi mi-e greu s-o cred ori se dau mai de la Timisoara:)).

La Oravita nu stiu daca e sau nu RDS dar poate ne spune cineva...

OanaJ
02.11.2006, 10:25:55
Ma alatur si eu cu fala mireselor carashence!!!
Nunta e in Timisoara, pentru ca acolo locuiesc, dar sufletul meu este si va fi la Domasnea (www.domasnea.com) (http://www.domasnea.com%29), asa ca ma consider carashanca. Mai mult, incerc sa-l aduc pe popa de acolo sa ma cunune, sper sa accepte invitatia si sa vina la Timisoara.

OanaJ
02.11.2006, 10:27:39
revin cu link-ul corect: http://www.domasnea.com/

rali
10.11.2006, 12:19:26
Ceau fetele! SI eu sunt carasanca(Oravita ) dar nunta va fi in tm. Va urez la toate spor la pregatiri.:spider:

Catalina_Maria
10.11.2006, 12:28:05
Bine ai venit , Raluca:)

OanaJ
10.11.2006, 16:11:58
Bine ai venit Raluca!
In sfarsit au mai prins glas carashencele mele dragi!!!!!>:D<>:D<

lorenacamelia
23.11.2006, 16:54:54
buna fetele!
noi avem nunta pe 1 septembrie 2007......ziceam ca mai atat de mult pana atunci, dar pe masura ce trece timpul, ne dam seama ca sunt atatea de facut si de programat......#:-S
Am o intrebare pt miresicile care fac nunta la Severin......aveti o firma care va amenajeaza? De unde luati florile? noi suntem pe punctul de a semna cu o firma , dar e destul de scump......aveti idei, sfaturi?
va salut si bafta multa!

cris77
02.01.2007, 17:33:07
Bine v-am gasit ,
sunt din Resita si anul acesta am programat si eu nunta pe 28.07.2007.
Deocamdata am rezervat restaurantul , am gasit formatie , am facut lista de invitati ( nu este finalizata , se lucreaza in permanenta la ea).
In ianuarie ne facem verighetele, in februarie , martie ne rezolvam de tinute (tot ce tine de costum ,rochita accesorii) si restul pe rand .
Voi cu ce va ocupati ? Ce prioritati aveti?
V-ati gandit la un meniu ?
Astept

rali
06.01.2007, 18:25:54
Bine ai venit Criss. Eu sunt din Oravita si avem nunta in aceeasi zi dar nunta mea e in Timisoara pt ca acum locuiesc aici. Eu am rezolvat pana acum restaurantul,verighetele firma de decoratiuni, invitatiile si dj-ul. Acum imi caut un fotograf si cameraman si trebuie sa merg la biserica sa stabilesc exact ora. Iti doresc spor la lucru

cris77
09.01.2007, 11:10:54
Buna ,
ma bucur ca am si eu cu cine sa ma mai consult cu privire la regatirile de nunta , pentru viitorul meu sot , saracul de el tot timpul imi raspunde , lasa ca mai avem pana la anu' , dar el nu realizeaza ca deja suntem "la anu') :)) si ca avem o gramada de lucruri de pus la punct.
Eu am mai rezolvat intre timp cate ceva de la ultimul meu mesaj.Am rezolvat cu fotograful.Am gasit un prieten care cu asa ceva se ocupa si eu habar nu aveam .I-am vazut albumele cu fotografii de la alte nunti , si am avut impresia la fiecare album ca parca privesc un film.Are un stil... vine la mireasa acasa de cand aceasta se trezeste si o urmareste peste tot si face poze ...Fain arata sa vezi tot timpul cum te-ai pregatit , cum ai fost inainte .... si dupa ....
Va pup fetelor si mai vorbim.
Cris77.

rali
09.01.2007, 17:31:43
Ma bucur ca ti-ai gasit fotograf. eu sunt inca in cautare. N-as vrea un fotograf naspa dar aia buni au niste scoruri....:-sDar cred ca voi ramane la ultimul fotograf pe care l-am contactat care e profi si are preturi ceva mai mici(cand zic ceva chiar inceamna ceva).In ceea ce-l priveste pe viitorul tau sot nu-ti fa griji ca si al meu e la fel. Are impresia ca eu grabesc lucrurile. Daca ar fi fost dupa el poate n-aveam nici restaurantu. Te-ai gandit la rochia de mireasa? De unde vrei sa ti-o iei? Eu ma gandeam sa vin pe la Resita sa caut si pe-acolo. Ce zici are sens?Iti doresc in continuare spor la pregatiri si anunta-ma cand mai rezolvi ceva.Te pupic.

cris77
11.01.2007, 13:46:38
Hello ,
sincera sa fiu , prin magazine nu am umblat dupa rochii de mireasa, le-am vazut doar pe cele aranjate in vitrina.In Resita , este un magazin ALTES unde sunt rochite foarte frumoase.Acelasi magazin se gaseste si in Tr Severin iar rochitele sunt mai ieftine la Severin decat la Resita.
In Timisoara la Fashion princess ai fost (in Maria).Acolo am vazut in fuga o rochita superba.
Sa ma anunti daca gasesti ceva .O sa postez o poza cu o rochie pe care mi-o doresc eu si mi-a ramas la suflet.Dar se poate aduce doar pe comanda din SUA .Pretul nu e mare ,ar fi cam 300 $ fara taxele de expeditie dar este senzationala.
O sa ti-o trimit sa-mi spui parerea ta.
Pusilici.
Criss

cris77
11.01.2007, 14:33:43
atasez rochitele care imi plac mie.prima e preferata mea.astept parerile voastre.criss.
p.s. si doua coafuri ....

rali
11.01.2007, 15:38:43
Sunt super frumoase rochitele.Sper ca vei reusi sa ti-o comanzi. Ma bate gandul sa merg pana la Severin sa vad de rochite ca am auzit din mai multe parti ca acolo gasesti rochite frumoase si nu foarte scumpe.

ele
14.01.2007, 13:34:48
si eu am nunta in aceeasi data cu voi rali si criss . nunta va fi in timisoara iar eu sunt din baile herculane. noi trebuie sa stabilim meniul la restaurantul ales cu 6 luni in urma ,sa vedem daca luam bauturile de la ei sau le cumparam noi. avem deja verighete si am facut cununia civila in octombrie anul trecut.
ne mai trebuiesc rochia si costumul,invitatiile, tortul ,prajiturile, destul de multe lucruri. avem un fotograf carea ne-a recomandat si un cameraman si de asemenea dj-ul. rali ce tarif are fotograful tau? spuneai ca e mai rezonabil
ma preocupa si pe mine rochita ,nu am inca in minte un model anume astept sa o vad si sa-mi placa:x spor la pregatiri si tinem legatura!:)>-

rali
15.01.2007, 11:09:10
Tipul cu care am vb eu pt poze si filmat imi cere : 350 poze + album + DvD cu pozele + aleator copii La unele poze = 7 Milioane. si pt filmat: DvD 4h + montaj + Carcasa personalizata+ Copie DvD = 8 milioane. Am mai fost pe la alti fotografi si aveau preturi mult mai mari.Cred ca azi sau maine mergem sa semnam contractul cu foto.

rali
16.01.2007, 11:19:50
Am uitat sa va spun ca am intreat in posesea invitatiilor. Ieri am fost la biserica si am stabilit ora si acum pot sa ma apuc de tiparit invitatii.

ele
17.01.2007, 12:31:24
super! eu teoretic am mana libera la invitatii,adica am fost insarcinata sa caut si sa aleg ce mi-ar place .stim si noi ora la biserica 17 00 deci trebuie sa incep sa caut. rali tu de unde iei invitati si la ce pret,aproximativ macar.am vazut cateva dragute la un magazin cu rochii de mireasa pe linia lui 11 mergand spre padurea verde...dar am uitat ce preturi sunt era prin septembrie si nu ma uitam la modul serios.

ele
17.01.2007, 12:36:28
Tipul cu care am vb eu pt poze si filmat imi cere : 350 poze + album + DvD cu pozele + aleator copii La unele poze = 7 Milioane. si pt filmat: DvD 4h + montaj + Carcasa personalizata+ Copie DvD = 8 milioane. Am mai fost pe la alti fotografi si aveau preturi mult mai mari.Cred ca azi sau maine mergem sa semnam contractul cu foto.

la noi va fi cam asa ,fotograful face in jur de 3000 de fotografii si ne va da sa ne alegem noi cate vrem din ele. pretul uneia va fi de 25 000 lei vechi (scoase pe hartie).dorim 100 platim 100 dorim 1000 platim 1000;-) dar pe cd le primim de tot ,doar pe cele alese de noi. nu e nici scump nici ieftin dar domnul respectiv are experienta si ne place cum lucreaza. despre cameraman inca nu stim ce tarife are, astazi vorbim,vedem...

rali
17.01.2007, 12:44:01
super! eu teoretic am mana libera la invitatii,adica am fost insarcinata sa caut si sa aleg ce mi-ar place .stim si noi ora la biserica 17 00 deci trebuie sa incep sa caut. rali tu de unde iei invitati si la ce pret,aproximativ macar.am vazut cateva dragute la un magazin cu rochii de mireasa pe linia lui 11 mergand spre padurea verde...dar am uitat ce preturi sunt era prin septembrie si nu ma uitam la modul serios.
Eu le-am luat de la firma cu care fac deco si au fost la 16 mii fara scris.Le gasesti si pe invitatii.ro dar sunt ceva mai scumpe. la ei este si scrisul inclus in pret. Eu nu le-am vrut scrise ca nu stiam ora la biserica si oricum mi le fac eu la imprimanta mea.

ele
17.01.2007, 22:00:16
Eu le-am luat de la firma cu care fac deco si au fost la 16 mii fara scris.Le gasesti si pe invitatii.ro dar sunt ceva mai scumpe. la ei este si scrisul inclus in pret. Eu nu le-am vrut scrise ca nu stiam ora la biserica si oricum mi le fac eu la imprimanta mea.
super practic si nu sunt nici scumpe. radeam cu sotul meu astazi ca o sa caut unele cu broscute;-) ma gandeam ca se revolta si o sa vrea sa participe si el la alegerea modelului.dar nici pomeneala;)) pana in 20 mii imi caut si eu ,noi nu o sa avem decat 60 cred... ar trebui revizuita lista si stabilita oarecum...

oana_alina
18.01.2007, 00:34:00
Buna fetelor sunt din Resita, nu va zic cand o sa am nunta pentru ca o sa zambiti! Noi am ales data 18 octombrie pentru ca aceasta data ne-a purtat noroc si noi credem ca din acel moment D-zeu ne-a unit pentru toata viata, iar 18.oct.2008 va fi exact intr-o sambata asa cum ne doream noi desii nici eu nici el nu ne-am spus, pana acum ceva timp cand am vazut un calendar pe 2008 am vazut ca "ziua noastra" va fi sambata. SI UITE ASA AM STABILIT NOI NUNTA! DESII TIMPUL TRECE FOARTE REPEDE SUNT NERABDATOARE SA INCEP PREGATIRILE, SPER SA FITI ALATURI DE MINE SI SA IMI DATI SFATURI, VA PUP PE TOATE :)

rali
18.01.2007, 07:10:16
Bine ai venit Oana_Alina! E super fain ca te-ai apucat de treaba si vei vedea ce repede trece timpul.Cel mai bine e sa faci toate lucrurile cu vreme si sa nu las prea multe de facut inainte de nunta.Noi ne-am logodit in februarie 2006 iar verighetele le-am favut in martie. Pana acum am rezolvat: sala+ meniul (mai trebuie sa vb de pretul de anul asta dar stiu ce pun invitatiilor la masa), biserica,firma de decoratiuni,fotograful+cameraman,invitatii,dj,part ial bautura(adica avem 100 l tuica, 3/4 din whisky si tot asa Cinzano).La toate am dat avans si avem contracte. Te sfatuiesc chiar daca in resita cunosti mai multa lume sa nu mergi pe incredere de genul las ca rez eu la rest si cu 2 sapt inainte de nunta sate trezesti ca n-ai sala.Acopera-te de hartii. Mama, ce lung mesaj am mai scris!!!!!Noi suntem aici sa vb cand ai nevoie si sa te ajutam cum putem.

rali
18.01.2007, 12:15:11
Fetelo nu stiu inca ce s-a intamplat dar se pare ca mesajele noastre au fost sterse. Asa ca am inceput un nou subiesc. Inca odata Oana_ Alina bine ai venit!! ca nu cred ca ai citit mesajul meu.

rali
18.01.2007, 13:36:30
Vad ca au aparut iar mesajele noastre. imi cer scuze daca a fost o confuzie din partea mea.

ele
18.01.2007, 21:04:53
Buna fetelor sunt din Resita, nu va zic cand o sa am nunta pentru ca o sa zambiti! Noi am ales data 18 octombrie pentru ca aceasta data ne-a purtat noroc si noi credem ca din acel moment D-zeu ne-a unit pentru toata viata, iar 18.oct.2008 va fi exact intr-o sambata asa cum ne doream noi desii nici eu nici el nu ne-am spus, pana acum ceva timp cand am vazut un calendar pe 2008 am vazut ca "ziua noastra" va fi sambata. SI UITE ASA AM STABILIT NOI NUNTA! DESII TIMPUL TRECE FOARTE REPEDE SUNT NERABDATOARE SA INCEP PREGATIRILE, SPER SA FITI ALATURI DE MINE SI SA IMI DATI SFATURI, VA PUP PE TOATE :)

bun venit! frumoasa povestea voastra. noi ne-am cunoscut in 23 iulie 2005,in 5 martie 2006 m-a cerut in casatorie si am stabilit ca nunta sa fie in 28 iulie 2007 (pt ca este aproape de aniversarea celor 2 ani;-) si pt ca este momentul cel mai potrivit. dar intre timp 14 octombrie am facut deja cununia civila (nerabdare mare;))) viata este plina de neprevazut si frumusete!!

oana_alina
19.01.2007, 21:20:13
Felicitari pentru pasul pe care l-ai facut. Sper in cel mai scurt timp sa ma pot lauda si eu cu niste poze atat de frumoase ca ale tale, noi ne-am gandit sa facem cununia civila in 23.08.2008 (era frumos sa fie de ziua mea dar va fi intr-o zi de joi 28.08.2008 cand voi face 23 de ani ;)) ) DAR ACUM SI EU DEJA VREAU PREA MULTE ;;) Va pup.

ele
20.01.2007, 13:49:56
Felicitari pentru pasul pe care l-ai facut. Sper in cel mai scurt timp sa ma pot lauda si eu cu niste poze atat de frumoase ca ale tale, noi ne-am gandit sa facem cununia civila in 23.08.2008 (era frumos sa fie de ziua mea dar va fi intr-o zi de joi 28.08.2008 cand voi face 23 de ani ;)) ) DAR ACUM SI EU DEJA VREAU PREA MULTE ;;) Va pup.
multumesc mult ! sa stii ca nu te impiedica nimic sa faci cununia civila intr-o zi de joi si ar pica de ziua ta asa cum ti-ai dori! si ar fi chiar frumosa asocirea,de ce nu?

oana_alina
20.01.2007, 19:06:15
Nu este o idee rea \:D/ , i-am zis si lui Cristi (adica iubirea mea) dar el rade de mine imi zice ca doar tiganii se insoara intr-o zi de joi, ii trece lui adopt tactica "botic" si tot face cum vreau eu <:-P
AM TRAS CU OCHIUL LA FETELE DIN TM DISCUTAU DESPRE COSTUMUL MIRELUI, STITI UNDE SE GASESC MAI FAINE IN TM, CARANSEBES. Invatati-ma cum atasati voi poze ca eu nu reusesc :"> am dat mai jos la ataseaza fisiere/poze. Vreau sa va trimit un costum de ginere care mi se pare super si as vrea sa vad ce parere aveti si voi. :* :* :*

rali
21.01.2007, 11:40:09
Si noi vom face cununia civil in prima sapt dupa Paste joia,asa ca nu vad sa fie ceva iesit din comun. Noi mergem singuri cu martorii si dupa aia dam un suc si venim acasa.Daca chiar mai afla cineva si vine asta e, dar noi nu vrem cu tam-tam. In privinta pozelor, cand trimit raspuns in josul pajinii ai optiuni aditiona si acolo ai ataseaza fisiere/poze. Pozele trebe sa aiba o marime maxima ca altfel nu le poti atasa . Asta nu stiu cum se face poate te ajuta alte fete.Am gasit si fotograt si cameraman nu stiu daca v-am mai spus. Daca da scuze ca ma repet. Spor la pregatiri fetele.

rali
21.01.2007, 11:41:52
In Caransebes poti cauta costume la Moda Aliss ( cred ca asa se scrie).Au magazin in Mall.Al meu e super multumit de calitatea costumelor de acolo si pretul e mai mult decat rezonabil.

oana_alina
21.01.2007, 21:02:48
Ai avut dreptate erau prea mari pozele >:D< , Sa imi spuneti ce parere aveti? Cat va luat avans fotograful? Am auzit ca sunt fotografi care au un panou si cand filmeaza nunta (in local) nuntasii vad pe acel panou ce se filmeaza STITI DESPRE ASA CEVA, EU NU AM AJUNS PANA ACUM LA O ASTFEL DE NUNTA, DESII NU PREA II VAD ROSTUL.

oana_alina
21.01.2007, 22:06:36
fetele care sunteti din resita s-a deschis un nou magazin cu rochii accesorii Strada G.A. Petculescu nr. 14 (cca. 100 de metrii de teatrul national G.A. Petculescu) white wedding, va mai arat ceva care imi place nu este chiar asa mare, danteluta de pe margini am gasit 2 lei/m de cat sa mai dau 15 lei pe ea (nici nu imi plac) mai bine o fac eu. O sa o duca nepotelul lui Cristi care va avea 4 ani la anul trebuie sa caut si domnisorica ;)) daca tot se poarta sa fim la moda atunci!

rali
22.01.2007, 08:08:36
Dragut costumul! Asa ceva vrea si iubi meu.Noua fotograful ne-a luat avans 2 mil din 12 cat ne costa in total. Noi nu vom avea panouri in sala sau chestii din astea. Am auzit si eu de magazinul nou din Resita. Am vrut sa merg sambata ca am ajuns in Resita datorita unui botez dar n-am avut timp.Am pierdut ceva ca n-am ajuns?

oana_alina
22.01.2007, 16:23:54
A fost al meu joi si i-a spus vanzatoarea ca este al doilea client =)) ITI DAI SEAMA, ABIA LUNI AU DESCHIS. Abia azi luni 22.01 primesc marfa mai multa, din cate mi-a spus al meu AU UN SINGUR AVANTAJ CA DACA ITI PLACE O ROCHIE DE PE NET EI POT SA ITI FACA
Va rog ^:)^ DACA ATI VAZUT UN COSTUM CA CEL DE MAI SUS SCRIETI-MI SI MIE de unde poate sa il cumpere VA ROG!!!!

oana_alina
23.01.2007, 20:42:45
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Fetelor Ce Se Intampla Nu Mai Spuneti Nimicl-) L-)

rali
23.01.2007, 21:19:30
Scuza-ma eun-am mai facut mimic zilele astea ca-s in sesiune si nu-mi prea sta gandul la alte chestii.In sfarsit am rezolvat cu biserica si am stabilit ora.Nu stiu unde ai putea gasi asa un costum. Poate la Alb & Negru.

ele
24.01.2007, 19:23:25
am vazut in mall un costum asemanator,undeva la demisol, nu mai stiu exact cum se cheama, stiu doar ca a fost primul in care am intrat, noi cautam camasa dar aveau si costume si vanzatoarea mi-a aratat ceva asemanator,daca ajungeti intimisoara, incercati deci acolo (cereti o harta de la informatii si o sa vedeti ca sunt notate acolo numele si localizarea magazinelor cu imbracaminte pt barbati si nu numai,eu si acum ma ratacesc prin mall-ul asta:-p) si neaparat la alb si negru, puteti sa va uitati pe site ca au destul de multe costume expuse... spor la cautat!

oana_alina
25.01.2007, 10:56:26
multumim frumos, de Valentine's Day venim prin timi. V-am pupat si sa aveti mare grija la virozele care au aparut, eu am reusit sa racesc de abia ma tin pe picioare, va doresc sa nu aveti parte de ea. Rali multa bafta la examene!

rali
25.01.2007, 11:07:02
Multu:D!Sper sa treca cat mai repede :gen_07::gen_07::gen_07:

cris77
25.01.2007, 13:28:58
Wow , vad ca nu sunt doar eu miresica in devenire , ci si in sesiune...
am de invatat de nu-mi vad capul.Asta e .
De fotograf am rezolvat , de cameraman am rezolvat ... s-au nimerit 2 prieteni care cu asa ceva se ocupa , si nu sunt preturile asa mari.Cam pe la 800 RON foto si 600 RON video.Este scump?La Foto imi face album special , imi prelucreaza pozele pe calculator si le scot doar pe cele pe care le vreau , imi face cd si o mica prezentare pe cd cu momentele speciale in pps (ca un filmulet).Am incluse 150 de poze pe langa album.
Sper sa fie bine , oricum mai am de vorbit cu ei.
De rochita nu m-am interesat inca , sora mea se ducela Bucuresti la targ si vede care e treaba.Ea se ocupa de ceea ce tine de mireasa , am si eu un mic ajutor.Stie ce-mi place si incepe sa mi le prezinte.Stam seara pe net si ne dam cu pararea.
Spor la invatat si la pregatiri.Pupilici.

rali
25.01.2007, 14:39:30
Nu-i mult foto si video.Si noi tot asa ajungem.Spor si tie si la invatat si la pregatiri.

ele
25.01.2007, 23:45:09
si eu sunt in sesiune!;-) nici mie nu mi se pare mult foto si video ,si e mai bine ca ii cunoasteti ,e o alta relatie decat cu un necunoscut, o sa le poti zambi ca unor prieteni(eu am obs ca daca imi face cineva necunoscut fotografii sau ma filmeaza, sunt mai serioasa si mai retinuta,iar cand sunt cei apropiati pe pot de fotografi sunt cu zambetul pana la urechi;)))
ce-mi place ca suntem mai multe care avem aceeasi data 28 iulie 2007!!!! initial eram singura. gata fug la somnic ca e tarziu si maine...avem de invatat:))|-)

oana_alina
27.01.2007, 23:36:01
ele ai incercat vreodata sa faci marturiile, mi se par destul de simplu de facut. Voi cum o sa le aveti? bafta multa la examene la toata lumea si sa treaca timpul mai rpd sa ne scapam de sesiunea asta #-o

rali
28.01.2007, 11:03:00
Ni nu vom avea marturii. Mi se par inutile si marea majoritate a invitatiilor le arunca dupa aia sau le lasa pe mese.Asa ca e o cheltuiala in plus chiar inutila.Parerea mea=;

ele
28.01.2007, 13:00:58
de acord cu tine ralli ,nici noi nu o sa avem marturii, ramanem la prajiturile oferite invitatilor la plecare ,mi se pare suficient, nu inteleg rostul marturiilor desi vad ca se obisnuieste. nu e o idee rea este de fapt o atentie in plus fata de invitati dar cred ca vor fi putini cei care vor realiza asta;;) sau vor gandi asa. oricum daca tie iti place ideea ,alina, sunt o gramada de idei la subiectul marturii, mie mi-au placut sabloanele cutiutelor de marturii si mi-am salvat multe pt viitoare ocazii,cadouri,deci nu cred ca e foarte greu si... spor la treaba!

oana_alina
28.01.2007, 19:18:39
doar mie imi plac, la fel mi-a zis si al meu ca nu le vede rostul. In schimb noi am cumparat sa ne facem noi cardurile de multumire si meniul pe albastru o sa fie. Voi ce parere aveti.

rali
07.02.2007, 08:03:02
Fetelor, nu mai zice nimeni nimic? n-ati mai rezolvat nimic? eu vorbesc, ca in afara de invatat, n-am facut mare lucru.Am stabilit data pt cununia civila : 1 IUNI:D abia astept.

ele
07.02.2007, 15:10:49
sesiune si pt noio:-) mai am 2 examene si gata! de rezolvat nu am mai rezolvat nimic! au ramas rochia mea, costumul camasa lui,invitatiile, tot la targ asteptam sa vedem ceva daca nu comandam de pe net... prajituri, tort ,bauturi... au ramas cam multe lucruri de facut, acum imi dau seama, dar luna asta sigur ne ocupam de invitatii si de comanda cel putin pt costumul lui si pana in martie de rochita mea, daca nu mai repede iar de bauturi... poate in final le luam de la restaurant daca ni le ofera la pretul de pe piata. cam asta! de abia astept fotografii de la cununia voastra civila rali! o sa fie super pe mine ma cuprind emotiile si zambetul de fiecare data cand imi amintesc de data de 14 octombrie 2006<:-P

Aniko
07.02.2007, 22:40:47
No Servus fetelor. Eu fac nunta la Gura Vaii la fosta vila a lui Ceausescu ...cunoasteti pe cineva care a facut acolo si sa-mi dti ceva indrumari? :)

rali
08.02.2007, 07:59:39
Chiar nu stiu pe nimeni dar am auzit ca e super acolo.

oana_alina
16.02.2007, 18:17:16
Fetele daca aveti drum la Resita sa nu ratati TARGUL DE NUNTI DIN
24-25 februarie 2007! "Nu ratati ca nici nu stiti ce pierdeti!"=P~

oana_alina
16.02.2007, 18:45:20
Am terminat perinita pentru verighete, este super!! (in forma de inimioara iar culoarea un albastru deschis) va sfatuiesc din suflet daca nu va plac cele din comert & evident daca aveti timp (eu am chiar prea mult ;))) sa vi le faceti voi, satisfactia este mult mai mare cand o vedeti.Am gasit si ornamente pentru paharele de sampanie sunt bestiale si acum vreau sa ma apuc si de cosulet cand o sa il termin promit ca vi le pun pe forum. <:-P

rali
17.02.2007, 10:05:19
unde aia gasit ormanente pt pahare?arata-ne poze cu pernuta.

oana_alina
17.02.2007, 16:35:59
surpriza V-AM PROMIS CA O SA VA ARAT\:D/ dar inca ma gandesc cum sa prind verighetele pentru ca pe inimioara am prins o fonta (lata de 2 cm bleu pe margini cu fir auriu) si imi mai trebuie ceva ca sa pot prinde inelele, IAR PAHARE am luat un set de 6 buc (exact ca cele de jos MODELUL PAHARULUI, FLORILE NU AU LEGATURA) si am cumparat 2 m de banda (lata de 1 cm, bleu dar cu argintiu arata mai bine pe pahar) ca ornament cate o floare pe pahar (are 5 petale albe, in mijloc are multi tepi mici, finuti bleu cu alb in degrade din plastic si o perla mica alb-argintie) asta pentru miri, pentru nasi ma mai gansesc la ceva asemanator.
Casuta de dar o sa fie o cabana din lemn o sa o faca un vecin al iubitului meu care este tamplar. Cosuletul vi-l arat cum as vrea sa il fac, alb cu o fontita bleu

rali
17.02.2007, 19:37:31
Super paharele. Cred ca tu la anul iti vei lua doar rochia ca in rest vei avea tot.:D

oana_alina
17.02.2007, 21:05:05
:-p :-p ce bine ar fi sa ai dreptate!!!:*

oana_alina
17.02.2007, 21:27:53
:x :D aceasta este ideea mea

ele
19.02.2007, 09:04:13
super dragute paharele =D>,sunt tare curioasa din ce o sa faci cosuletul,in desen arata super haios;;)

oana_alina
19.02.2007, 12:02:25
asa este ca sunt talentata la desen ;;) acum pare mai ciudat, am vazut pe un site strain niste poze era plin cu petale si arata fain micut cu fontita aceea albastra sper sa imi iese ca el [-o< V-am pupat :bye_03:

oana_alina
21.02.2007, 22:37:53
fetele nu ati mai scris nimic pe forum ce ati mai rezolvat :talk_01:

:* :* :* multi pupici

oana_alina
23.02.2007, 13:32:48
:dn :dn :dn :talk_04: :talk_04: :talk_04::sad: :sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad: pe caras este liniste!!! :-<

RianaTM
23.02.2007, 14:00:44
Oana, am o verisoara in Resita care are nunta anul asta prin septembrie . Spune-mi te rog daca exista vreo firma buna de deco pe acolo. Acum suntem in faza de negocieri cu aceeasi firma cu care fac si eu sa mearga ei la Resita sa-i aranjeze sala dar ma gandesc ca poate ar iesi mai ieftiin daca ar gasi acolo, nu de alta dar daca o duc de aici trebuie sa plateasca in plus transportul.

rali
24.02.2007, 09:05:38
Fetelor, am fost in Resita joi si am gasit o rochie de mireasa super dar nu ma grabesc inca ca in TM n-am incercat inca nimic.Mi-am facut in schimb pernuta de verighete care a iesit super. Promit ca pun poze.

oana_alina
24.02.2007, 10:02:31
Rali eu am fost si am intrebat info firma este in Govandari la Victoria, langa POSTA am vazut catalogu au aranjamente faine, fusele 1 euro (albastru, galben, rosu, auriu) inimioara depinde de marime min 50 euro, jumbo de la 75 de euro depinde de cate baloane are in el. =;

oana_alina
24.02.2007, 10:14:36
ce culoare are pernita ;;) RALI daca vrei sa stii exact preturile il pun pe al meu sa intrebe exact, (el acolo locuieste doar coboara din bloc)>:D<
modele de pernute =;

oana_alina
24.02.2007, 10:16:34
sunt prea mari #-o dar gasesc o modalitate si tot le atasez ;-)

oana_alina
24.02.2007, 10:25:01
RainaTM scuze 8-} :"> :*
elle zi-mi te rog cum sa pun si eu poze ca tine, pls [-o< :*

oana_alina
24.02.2007, 10:28:46
rectific RianaTM :gen_16: :gen_01: SUNT BUNA DE NASA >:D<

oana_alina
24.02.2007, 17:20:43
Decoratiuni nunti Resita:
1. B-dul Republicii nr.19
2. Str. Traian Vuia nr.2
3. Str. Paul Iorgovici nr.42 (vis-a-vis de cladirea vamii)
4. Str. Unirii nr.4
:">

ele
24.02.2007, 18:20:56
daca cobori un pic mai jos in pagina in care scrii mesajul pe care vrei sa il postezi apare un dreptunghi in care scrie ataseaza fisiere /poze apoi browse si de acolo te duci la fotografiile tale dar cred ca pana aici ai ajuns si tu, doar ca ai foto prea mari si nu ti le ia. trebuie sa le micsorezi . eu am ACDsee si folosesc resize de acolo roagal pe viitorul sot sa te ajute daca nu te descurci:)>-

oana_alina
25.02.2007, 18:43:38
multumes frumos :* :* daca nu merge am sa il rog din sufletel pe sotul tau sa ma ajute [-o<

rali
26.02.2007, 08:40:24
asa arata pernuta mea

oana_alina
27.02.2007, 18:47:17
:A :A :A bravo este frumoasa :*

Rebe
28.02.2007, 14:34:45
eee,in privinta restaurantului stau bine.l-am inchiriat deja de aproape o luna.sa ma scap de o grija nu de alta.cred ca si la noi e tot ca prin timisoara ,fiind orasul mai mic si restaurantele sunt putine,iti dai seama ce ingramadeala e.
mai ales ca restaurantul pe care mi-l doaream eu este nou,deschis doar de jumate de an.
eu momentan nu sunt in tara ,ajung doar luna care vine.asa ca pregatirile le fac deocamdata doar de pe net.
va pup pe toate:*

Am o prietena care isi face nunta la acelasi restaurant in caransebes. Si tot in august;))

Rebe
28.02.2007, 14:44:45
Ce pacat ca nu suntem mai multe...:(
Oare de ce stau ascunse miresicile din Caras???

si eu sunt din caransebes. Doar ca nu imi fac nunta acolo, ci la arad, de une ii logodnicul meu\:D/

mariaa
28.02.2007, 16:06:52
Eu sunt foarte mandra ca sunt carashanca desi sunt doar nascuta acolo, ca de crescut , am crescut in Timisoara . De asta ma gandeam sa facem un topic pentru noi, cele nascute acolo si pentru cele care fac nunta acolo.

Mi-ar fi tare drag sa aud ca face cineva nunta si in oraselul meu natal :)
buna,ma alatur si eu http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif sunt o viitoare miresica din caransebes si am nunta in august
<:-P <:-P

rali
28.02.2007, 16:14:56
Bine ati venit, fetelor!!!!! Incet,incet ne inmultim si noi carashencele.

mariaa
28.02.2007, 16:17:50
salut toate miresicile din forum:) ....sunt maria din caransebes si am nunta in august<:-P <:-P

rali
28.02.2007, 16:18:45
Fetele din Caransebes,puteti sa-mi spuneti si mie niste magazine cu rochite de mireasa in Caransebes, ca s-ar putea sa ajung sapt viitoare in oras si m-as plimbarii un pic.Eu stiu numai unul, ala vis-a-vis de Raiffeisen Bank.

mariaa
28.02.2007, 16:25:37
ma alatur si eu..........viitoare miresica din caransebes:)

gabitza_86
28.02.2007, 17:19:31
sa fie intr-un ceas bun,spor la pregatiri!!

oana_alina
28.02.2007, 19:51:05
Buna mariaa, as vrea sa vb cu tine poate ne intalnim eu sunt din resita.

oana_alina
01.03.2007, 10:12:35
Fetelor cu ocazia marisorului va doresc zile senine si fericite alaturi de cei dragi. http://www.culinar.ro/forum/style_emoticons/default/floare.gif
Pentru toate miresicile un martisor de la mine.

rali
01.03.2007, 10:53:30
Multu mult. Sa fii si tu fericita si iubita.

oana_alina
01.03.2007, 19:35:55
pentru rali & ele v-am gasit ceva fain sper sa va placa, am si pt mariaa!;;)

oana_alina
01.03.2007, 19:39:50
am reusit sa fac albumul http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana <:-P
dar nu merge sa il pun in locul catelului :-L

rali
02.03.2007, 06:48:38
Oana , multu mult pt logo, e super dulcic.>:D<

mariaa
02.03.2007, 21:05:54
buna oana, mi-ar face placere sa ne intalnim,eu sunt studenta in Timisoara,daca vrei sa ne intalnim in cs cand o sa vin cu cea mai mare placere.:)

mariaa
02.03.2007, 21:14:56
Oana mulumesc pt logo,e tare dragut:*

rali
03.03.2007, 07:56:10
Mariaa, la ce esti studenta?

oana_alina
03.03.2007, 08:28:38
buna mariaa, imi doresc sa ne intalnim da-mi pe privat adresa ta mail sau id (suntem cam de aceeasi varsta eu sunt nascuta in 28.08.85) ;)) :*

oana_alina
03.03.2007, 09:15:08
fetele mi-a venit o idee sa am la nunta totul pe roz-albastru, imi place mult :x Va rog mult vreau sa imi spuneti si parerea voastra AJUTOR CE SA FAC? [-o<

va pun o poza de la care a pornit ideea mea :">

oana_alina
03.03.2007, 09:16:57
fetele mi-a venit o idee sa am la nunta totul pe roz-albastru, imi place mult :x Va rog mult vreau sa imi spuneti si parerea voastra AJUTOR CE SA FAC? [-o<

oana_alina
03.03.2007, 09:19:41

oana_alina
03.03.2007, 09:20:48
aceasta este poza

rali
03.03.2007, 15:05:24
Buchetul din poza e super. Daca iti plac culorile aste eu zic ca de ce sa n-ai nunta in aceste tonuri. Totul e sa-ti placa tie.

Rebe
03.03.2007, 16:41:35
Fetele din Caransebes,puteti sa-mi spuneti si mie niste magazine cu rochite de mireasa in Caransebes, ca s-ar putea sa ajung sapt viitoare in oras si m-as plimbarii un pic.Eu stiu numai unul, ala vis-a-vis de Raiffeisen Bank.

Nu sunt prea multe magazine. Este cel de care ai spus tu si mai este unul langa el. La unul din ele am vazut ca au rochii dragutza. Am vazut doar din vitrina fiindca era inchis cand am trecut eu pe-acolo.

oana_alina
03.03.2007, 18:14:46
Am vazut galben-albastru, dar ce vreau eu nu am vazut si nu stiu cum o sa arate, daca gasesti din intamplare pe net combinatia asta aranjamente te rog din suflet sa imi zici [-o<[-o<[-o<^:)^

mariaa
03.03.2007, 19:30:28
sa fie intr-un ceas bun,spor la pregatiri!!
mersi.....spor si tie la pregatiri:bye_03:

miti
03.03.2007, 19:35:24

mie nu imi place prea tare cum arata...
dar mirii sunt dragutei:D

oana_alina
04.03.2007, 11:06:34
stiti de ce imi este frica sa nu para sala prea incarcata!8-|

mariaa
11.03.2007, 22:46:15
sunt studenta la clasice (UVT) anul IV.TU?

rali
12.03.2007, 11:34:49
Eu sunt anul V la medicina.:((

mariaa
12.03.2007, 21:26:36
ce fain, dar nu-ti place sau de ce ai pus ca plangi? aaaa...........tu mai ai un an si de aia asa-i? te pup:* pa pa:bye_04:

rali
13.03.2007, 08:40:47
Imi place dar deja m-am saturat sa tot spun ca sunt studenta.:D

mariaa
14.03.2007, 20:46:53
Imi place dar deja m-am saturat sa tot spun ca sunt studenta.:D
Da....te inteleg dar mai ai 1 an si termini si n-o sa mai fi studenta #-o
Cum merg pregatirile pt nunta?pupici si spor la pregatiri:*

ioana_ruxi
14.03.2007, 20:51:30
si eu sunt la medicina, tot in anul V , numai ca in cluj

rali
15.03.2007, 06:38:20
Welcome pe la noi! Ai nunta cu o sapt inaintea mea. Spor la pregatiri.

rali
15.03.2007, 06:44:36
Fetelor sa va spun cea am mai rezolvat. Ieri am dat avansul la tort, mi-am luat papucei cu toc ( mai vreau unii fara), mi-am luat bijuteriile ( fara diadema ),cred ca mi-am gasit rochita dar mai astept cu comanda ca incerc sa mai slabesc:((( oricum mai am timp).

nikoleta
15.03.2007, 20:17:04
Buna Fetelor Si Eu Sunt Din Caransebes Locuiesc La Tm Dar Nunta Va Fi In Caransebes La Restaurant Nord Deasupra.sunt Multumita De Sala Mai Trebuie Sa Alegem Culoarea Decorului Si Multe Altele.printre Care Cea Mai Importanta Chestie De Rezolvat Este Rochia Mea Pe Care Nu Am Zarit-o Nicaieri Sper Sa Am Noroc

nikoleta
15.03.2007, 20:22:54
Cred Ca Voi Merge Si Eu Pana La Severin Sau Craiova Ca Am Vazut Deja 5 Magazine Cu Rochii Si Nu Mi-a Atras Atantia Nici Macar Una.nu Sunt Deloc Pretentioasa Dar Nu Imi Plac.si De Pantofi Nu Mai Vb Ca Am 35 Si Nu Cred Ca Voi Gasi Ceva Sa-mi Placa.dar Speeeeeeeeeeerrrrr Bafta Va Doresc Si Casa De Piatra

mariaa
15.03.2007, 22:53:37
Fetelor sa va spun cea am mai rezolvat. Ieri am dat avansul la tort, mi-am luat papucei cu toc ( mai vreau unii fara), mi-am luat bijuteriile ( fara diadema ),cred ca mi-am gasit rochita dar mai astept cu comanda ca incerc sa mai slabesc:((( oricum mai am timp).
Felicitari Rali:A ce fain ca ti-ai gasit papucei,eu imi iau doar o pereche cu toc mic dar inca mai caut.Azi am arvunit si noi muzica :rocking: si ne-am scapat de grija asta #-o in schimb nu am incercat nici o rochie:( dar mai am timp,si eu vreau sa mai slabesc ;-) Pupici si spor la pregatiri

mariaa
18.03.2007, 17:35:44
Ce faceti fetelor,nu mai ziceti nimic?:-w cum merg pregatirile,ce ati mai facut?va pup si va doresc bafta si spor la pregatiri:* <:-P

mariaa
20.03.2007, 20:40:36
ce mai ziceti fetelor? eu azi am incercat pt prima data rochite si am fost tare emotionata:"> a fost super.Am schimbat data nuntii cu o saptamana mai repede,la un local mai select la care imi doream. Sunt tare fericita,va pup si spor la pregatiri.Sa fiti fericite:* :*

rali
21.03.2007, 07:24:48
Ti-ai gast rochita?

mariaa
21.03.2007, 17:45:25
Nu inca....:-w dar mi-au placut vreo 4 :D .Nu vreau sa ma grabesc.

mariaa
21.03.2007, 18:35:39
Fetelor am inceracat o rochie care mi-a placut tare mult.Incerc sa atasez poze, sper sa reusesc. Sa-mi spuneti ce parere aveti,va pup

mariaa
21.03.2007, 18:43:35
sunt facute cu telefonul,sper sa se vada modelul..........mai atasez tot cu rochitza.

butterfly23
21.03.2007, 20:19:51
hello! si eu sunt miresica din caras mai exact din caransebes si am nunta in august cred ca pe 4 dar inca nu e sigur...

rali
21.03.2007, 21:31:27
mai ai timp,asa ca poti sa cauti linistita

rali
21.03.2007, 21:32:26
hello! si eu sunt miresica din caras mai exact din caransebes si am nunta in august cred ca pe 4 dar inca nu e sigur...
Bine ai venit.
>:D<

rali
21.03.2007, 21:33:02
sunt facute cu telefonul,sper sa se vada modelul..........mai atasez tot cu rochitza.
e super rochita si iti sta foarte bine. De unde-i?

mariaa
21.03.2007, 21:58:36
Mersi Rali, e din Galeria 1 si costa in jur de 19 mil. Mai atasey una mai sexi;-)

mariaa
21.03.2007, 22:02:02
Bine ai venit! sa fie intr-un ceas bun!

mariaa
21.03.2007, 22:08:37
la asta ma gandeam si eu, ca am timp si nu vreau sa ma grabesc.Toate rochiile care le-am incercat erau pe marimea mea mai putin una la care ma strangea putin corsetul. tu cand iti iei rochia,ti-ai gasit modelul? te pup:*

rali
22.03.2007, 07:26:58
Mersi Rali, e din Galeria 1 si costa in jur de 19 mil. Mai atasey una mai sexi;-)
Ma gandeam eu ca-i din galerie ca parca o vazusem p-acolo.E super si a 2 rochita dar mie nu-mi prea plac corseturile aste transparente. Dar oricum iti sta bine.

rali
22.03.2007, 07:29:49
la asta ma gandeam si eu, ca am timp si nu vreau sa ma grabesc.Toate rochiile care le-am incercat erau pe marimea mea mai putin una la care ma strangea putin corsetul. tu cand iti iei rochia,ti-ai gasit modelul? te pup:*
Da am gasit si eu rochita(cred). este tot din Galeria 1 dar trebe facuta la comanda ca eu am forme sa zicem " rotunjoare" si mai ales la piept. Am zis ca ma mai uit prin magazine pana la inceputul lui mai si daca nu gasesc nimic care sa-mi placa mai mult voi ramane la cea din galerie.

mariaa
22.03.2007, 11:06:57
Ma gandeam eu ca-i din galerie ca parca o vazusem p-acolo.E super si a 2 rochita dar mie nu-mi prea plac corseturile aste transparente. Dar oricum iti sta bine.
Nici mie nu-mi prea plac astea transparente dar am vrut sa vad cum vine,imi placea modelul.Prima mi-a placut mai mult si mai vreo 2 care nu le-am afisat.

rali
22.03.2007, 13:20:33
Maria tu esti in Timisoara nu? vino si tu cu noi la o intalnire daca vrei.

mariaa
22.03.2007, 17:48:33
Da sunt in Timisoara.......unde si cand e intalnirea?

mariaa
22.03.2007, 17:51:40
Da am gasit si eu rochita(cred). este tot din Galeria 1 dar trebe facuta la comanda ca eu am forme sa zicem " rotunjoare" si mai ales la piept. Am zis ca ma mai uit prin magazine pana la inceputul lui mai si daca nu gasesc nimic care sa-mi placa mai mult voi ramane la cea din galerie.
Poti sa cauti linistita ca mai ai timp, nu are rost sa te grabesti..........si eu cam tot prin mai vreau sa o iau :*

rali
22.03.2007, 18:02:57
Intra pe Timisoara la " Intalnire cu miresicile din Timisoara" si vei vedea ce se hotaraste pana la urma. In principiu martia viitoare la 18:30 in mall.

mariaa
23.03.2007, 14:11:59
Intra pe Timisoara la " Intalnire cu miresicile din Timisoara" si vei vedea ce se hotaraste pana la urma. In principiu martia viitoare la 18:30 in mall.
Da am intra...........dar voi deja va cunoasteti, v-ati mai intalnit.Eu nu o sa fiu in plus pe acolo?:D Sa vad ce program am si poate o sa vin, mai vb pana atunci.

rali
24.03.2007, 06:50:00
Draga mea, sigur n-ai sa fi in plus.Initial nici eu n-am ajuns la vreo 2 intalniri si dupa aia fetele m-au primit ca si cand ne-am fi cunoscut de-o viata. Si la intalnire trecuta au venit niste fete care n-au mai fost niciodata si n-am simtit super bine. Asa ca nu-ti fa probleme si vezi cum iti aranjezi programul sa ajungi.>:D<

Rebe
24.03.2007, 07:53:08
Buna Fetelor Si Eu Sunt Din Caransebes Locuiesc La Tm Dar Nunta Va Fi In Caransebes La Restaurant Nord Deasupra.sunt Multumita De Sala Mai Trebuie Sa Alegem Culoarea Decorului Si Multe Altele.printre Care Cea Mai Importanta Chestie De Rezolvat Este Rochia Mea Pe Care Nu Am Zarit-o Nicaieri Sper Sa Am Noroc

eu am avut banchetul de la sf de liceu la retaurant nord. E dragutz si in plus, mai am o prietena care face nunta tot acolo, deasupra.:)

mariaa
24.03.2007, 12:14:05
Draga mea, sigur n-ai sa fi in plus.Initial nici eu n-am ajuns la vreo 2 intalniri si dupa aia fetele m-au primit ca si cand ne-am fi cunoscut de-o viata. Si la intalnire trecuta au venit niste fete care n-au mai fost niciodata si n-am simtit super bine. Asa ca nu-ti fa probleme si vezi cum iti aranjezi programul sa ajungi.>:D<
Mersi,esti o dulce.Unde anume in mall e intalnirea sau ne inalnim la intrare? nu de alta dar nu prea stiu cum se numesc barurile in mall si care unde sunt:"> .Mi-as dori sa ajung si eu sa va cunosc.>:D<

mariaa
24.03.2007, 12:25:48
Buna Nikoleta, sa fie intr-un ceas bun! Si eu o sa am nunta tot la Nord Deasupra, mie imi place fffff mult localul iar in privinta decorului noi vrem pe albastru cu alb.Succes in cautarea rochitei si spor la pregatiri<:-P <:-P

mariaa
24.03.2007, 12:35:14
bine ai venit!<:-P

mariaa
24.03.2007, 12:39:52
si eu sunt la medicina, tot in anul V , numai ca in cluj
bine ai venit!:*

mariaa
24.03.2007, 12:43:32
nu mai zice nimeni nimic.......:( hai fetelor!!cum merg pregatirile?

rali
24.03.2007, 13:49:46
Mersi,esti o dulce.Unde anume in mall e intalnirea sau ne inalnim la intrare? nu de alta dar nu prea stiu cum se numesc barurile in mall si care unde sunt:"> .Mi-as dori sa ajung si eu sa va cunosc.>:D<
Intalnirea e la fantana jos la subsol, la Mezzo.Daca vrei ne putem intalni noi doua la banda rulanta.

mariaa
24.03.2007, 20:55:25
Ok,daca pot sa vin ne intalnim acolo la banda rulanta.....am intrat si eu pe "intalnire cu miresicile din tm"mai vb.Te pup:*

rali
27.03.2007, 09:28:50
Mariaa, vii la intalnire? daca da la 18:20 ne intalnim la banda rulanta. daca ajungi mai tarziu vino la subsol la fantana tasnitoare (langa Jolidon, Mezzo). te asteptam:*

mariaa
29.03.2007, 18:10:38
Rali se pare ca nu mai sunt miresici carashence care sa mai vb pe site:( :( .........de ceva vreme vb numai noi ;)) .Cine stie unde s-au ascuns

Rebe
29.03.2007, 19:11:56

bine ai venit printre noi ;)) eu sunt sigura ca vei avea nunta pe 4 august si receptia o vei tine la simescu 2...
Felicitari si mult succes in pregatiri:*

Rebe
30.03.2007, 13:18:27

ai primit rochitza? ca parca ti-ai schimbat poza, sau? Nu pui poze cu ea daca o ai?:-p

rali
30.03.2007, 13:31:53
Mi-am luat-o ieri. Sunt super mandra

Rebe
30.03.2007, 14:03:13

<:-PFelicitari!! iti sta bine in ea, e frumoasa si se vede multumirea din ochii tai:>

rali
30.03.2007, 14:40:54
multumesc mult:*

mariaa
31.03.2007, 12:51:43
Sa o porti sanatoasa si sa fi fericita!!!!!!<:-P

rali
31.03.2007, 13:25:29
Multu mult, fetelor. Astept poze cu ala voastre cand le veti achizitiona.;;)

rali
02.04.2007, 09:42:14
Fetelor, nu mai scrieti nimic. Ce ati mai rezolvat. Hai ma, ce vreti sa zica lumea ca, fetele din Caras sunt lenese la scris.[-X

mariaa
02.04.2007, 18:00:01
Ai dreptate Rali ca fetele din caras nu mai spun nimic.........eu sunt happy ca am schimbat localul,imi place mai mult asta si de rezolvat doar cu muzica si comanda la invitatii deocamdata.Dupa Paste sper sa-mi gasesc rochitza si vrem sa luam verighetele si sa vb despre decoratul salii si fotograf ca nu ne-am hotarat pe cine sa punem.Tu ce ai mai facut?
:*

rali
02.04.2007, 19:56:05
Eu dupa cum ati vazut mi-am luat rochita dar imi trebe jupa la ea ca nu-mi place cum arata numai cu cercuri. Cred ca mi-o fac la croitoreasa mea ca ma costa mai putin decat daca o cumpar din magazin. Dupa Paste trebe sa tiparim invitatiile si sa ne apucam sa le impartim.

Rebe
05.04.2007, 10:51:18
Eu dupa cum ati vazut mi-am luat rochita dar imi trebe jupa la ea ca nu-mi place cum arata numai cu cercuri. Cred ca mi-o fac la croitoreasa mea ca ma costa mai putin decat daca o cumpar din magazin. Dupa Paste trebe sa tiparim invitatiile si sa ne apucam sa le impartim.

eu am reusit sa impart invitatiile (mai am cateva totusi de impartit:">). Acuma imi caut un voal care sa nu fie din tulle, da' majoritatea sunt din tulle si mai tre' sa caut.

Rebe
05.04.2007, 10:57:08
Multu mult, fetelor. Astept poze cu ala voastre cand le veti achizitiona.;;)

Eu am mai postat poze cu rochitza si la alt subiect, insa o sa pun poze si aici, ca oricum imi place mult;;)

rali
05.04.2007, 15:24:28
Eu am mai postat poze cu rochitza si la alt subiect, insa o sa pun poze si aici, ca oricum imi place mult;;)
E super frumoasa rochita ta. S-o porti cu placere si sa fiti fericiti.:*

mariaa
05.04.2007, 17:17:25
Imi place rochitza ta Rebe, esti superba.....sa o porti fericita si casa de piatra!!!!<:-P

mariaa
05.04.2007, 17:19:23
Fetelor eu plec acasa.........va doresc un Paste fericit, iar Lumina din Noaptea Sfanta a Invierii sa va incalzeasca sufletul si sa va indrepte pe calea cea buna. Hristos a Inviat!!!!!!111

Rebe
05.04.2007, 21:45:05
Multumesc fetelor:* Si eu va doresc Sarbatori fericite, pline de bucuria Invierii lui Isus.

butterfly23
10.04.2007, 14:07:03
sa va zic si eu ce am mai rezolvat pentru nunta...am dat avansul pentru sala, verighetele le avem ca am facut logodna si le-am luat atunci,am stabilit culorile nuntii: verde deschis si alb,poate si putin galben si am vrea sa tinem nunta in aer liber, ceremonia de fapt...sper ca vremea sa tina cu noi :) inca mai caut rochita...si nu prea stiu nici ce model sa aleg :(

raluca_sirboiu
10.04.2007, 19:28:50
Buna fetelor.....in sfarsit am reusit:)sau cel putin asa imi lasa impresia....stiti ce nu inteleg eu la majoritatea?daca tot sunteti miresici carasene,de ce nu faceti petrecerea in caras?...se pare ca toate preferati timisoara....sincer,si eu....doar ca :(nu se poate....

oana_alina
13.04.2007, 21:00:13
buna, nu stiu daca ma mai tineti minte! V-am promis acum mult timp ca o sa va pun poza cu inimioara si marturiile mele. NU MA MAI MARIT!!!!!!!! NU NE MAI INTELEGEM SI CA ATARE NU MAI VREAU SA MA MARIT, INCA NU NE-AM DESPARTIT.

oana_alina
13.04.2007, 21:43:39
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_florii/my_photos
Nu doresc la nimeni ce simt acum.

rali
15.04.2007, 07:24:36
buna, nu stiu daca ma mai tineti minte! V-am promis acum mult timp ca o sa va pun poza cu inimioara si marturiile mele. NU MA MAI MARIT!!!!!!!! NU NE MAI INTELEGEM SI CA ATARE NU MAI VREAU SA MA MARIT, INCA NU NE-AM DESPARTIT.
Imi pare sincer rau! DAr decat sa regreti mai tarziu mai bine asa.>:D<

Rebe
15.04.2007, 20:03:31

si mie imi pare rau... nu va mai casatoriti, dar sunteti inca impreuna? Poate ca mai sunt sanse ca sa fie bine...

oana_alina
16.04.2007, 12:11:42
nu stiu daca este bine sa ma destainui dar stiu ca undeva tot exista macar o fata si ma poate intelege. Am realizat ca sunt la un pas de a distruge o relatie frumosa din cauza viitoarei mele soacre!!! din cauza asta inca nu am luat decizia de despartire pentru ca a vrut
D-zeu sa deschida bine ochii al meu si sa vada lucrurile obiectiv CINE A TRECUT STIE.

oana_alina
16.04.2007, 12:18:35
poate nu sunt tocmai potrivita sa dau sfaturi dar un singur lucru l-am trait pe pialea mea ORICAT DE BUNA SI SUAVA VI SE VA PAREA SOACRA ESTE O MARE MINCIUNA. =(( =(( =((

oana_alina
16.04.2007, 12:30:19
de cat sa regret mai tarziu mai bine NU MA MAI MARIT CA SA NU MAI EXISTE NORA & SOACRA!! NU ACTELE NE UNESC AR FI MULTE LUCRURI SA VI LE SPUN, VA PUP DULCE SI O SA RAMAN ALATURI CU SUFLETUL DE VOI.

raluca_sirboiu
16.04.2007, 20:10:06
draga mea,sincer imi pare rau ,dar voi v-ati gandit bine la aceasta despartire?barbatul si femeia sunt doua diamante neslefuite,...doar in timp se pot imbina si asta cu multa rabdare...ma gandesc ca tu o sa te casatoresti cu el nu cu soacra ta,...chiar nu ati putea ajunge la un compromis....stiu ca barbatii in general sunt foarte apropiati de mame,iar mamele mai tot timpul sunt geloase pe nore ...este greu sa le intelegem, poate doar daca ajungem si noi in aceasta postura....Daca voi va iubiti foarte mult ar trebui sa ajungeti la o cale de mijloc:tu sa incerci sa o accepti,iar el sa faca distinctie intre tine si ea....nu stiu ce sa zic,poate ar trebui sa discutati serios,fara reprosuri(stiu ca de obicei asa se intampla)si sa clarificati problema....daca va iubiti asa mult eu cred ca va veti impaca,iar daca nu va impacati sa nu iti para rau caci nu te merita...oricare ar fi situatia ramai tare,...;;)suntem alaturi de tine!

mariaa
16.04.2007, 23:10:13
Oana imi pare tare rau pt tine, stiu ca nu iti este usor dar sper sa iei o decizie pe care sa nu o regreti mai tarziu si cum zicea si Raluca tu te mariti cu el nu cu soacra.Poate a fost ceva de moment si o sa fie bine pana la urma daca nu iti doresc numai bine si sa fii tare. Mai vb pe mess, te pup:* >:D<

mariaa
17.04.2007, 22:25:32
Fetele mi-am gasit si eu rochitza<:-P <:-P peste 2 sapt e gata,abia astept sa o am.O sa pun poze cand e gata, pupici si spor la pregatiri:*

ele
18.04.2007, 17:53:44
imi pare rau oana!:( important este sa te simti imapacata sufleteste cu decizia luata! tu si cu el stiti cat de tare va iubiti si cat de puternici sunteti ca sa mergeti mai departe. parintii lui sau parintii tai pot cel mult sa va dea sfaturi si ideal ar fi sa va fie alaturi... tu stii mai bine situatia si cred ca esti in masura sa iei decizia corecta.

rocsi6666
20.04.2007, 14:01:22
oana, dar tu nu te mariti cu soacra-ta.......daca el e alaturi de tine si nu o baga in seama pe maica-sa, e pacat....asha am patit si eu, de stres si de ce nervi imi facea soacra, mi se pusese pata sa nu ma mai marit...si atunci el s-a speriat si a fost alaturi de mine cu totul....nici nu mai trecem pe la socrii...nici macar el...am taiat orice legatura si suntem foarte fericiti...poate si soacra ta e happy acum, ca a obtinut ce a vrut....
las-o in pace, nu o mai baga in seama, daca te deranjeaza ceva spune-i direct ce nu iti convine si nu ii permite sa va strice relatia....nu merita...si fa in asa fel incat sa nu depindeti cu nimic de ei...
hai, capul sus, mai gandeste-te la decizia cu anularea nuntii si sa ne spui ce ai mai facut!

Rebe
20.04.2007, 17:44:59
Fetele mi-am gasit si eu rochitza<:-P <:-P peste 2 sapt e gata,abia astept sa o am.O sa pun poze cand e gata, pupici si spor la pregatiri:*

Astept sa-ti vad rochitza....;;) eu cred ca o sa am nunta pana atunci;))

Rebe
20.04.2007, 18:06:52
sa va mai arat ce mi-am mai achizitionat pt nunta. Dragul meu mi-a cumparat un colier de perle si mi-am gasit, in sfarsit, pantofii de mireasa<:-P

rali
20.04.2007, 21:33:41
sa va mai arat ce mi-am mai achizitionat pt nunta. Dragul meu mi-a cumparat un colier de perle si mi-am gasit, in sfarsit, pantofii de mireasa<:-P
Sunt foarte frumoase. Sa fii fericita.:*

baloild
21.04.2007, 20:06:55
Ceau miresicilor!Am citit toate mesajele voastre si m-am gandit sa va dau si eu o mana de ajutor:)

baloild
21.04.2007, 20:12:23
eu m-am logat aiurea8-} .adevarul e ca nu prea le am cu calculiciu dar invat repede=P~ .Sunt din Resita,Calea Caransebesului mai exact.

mariaa
21.04.2007, 21:44:01
Felicitari!!! sunt super,mai ales pantofii........sa le porti fericita si sa ai o nunta ca-n povesti<:-P <:-P

mariaa
21.04.2007, 21:45:40
Ceau miresicilor!Am citit toate mesajele voastre si m-am gandit sa va dau si eu o mana de ajutor:)
Buna si bine ai venit printre noi........cum stai cu pregatirile si cand ai nunta?

monel13
22.04.2007, 07:02:52
Buna Carasencelor.sunt Din Resita.
Am Nunta Pe 14 Iulie 2007, Deci Mai Am Exact 2 Luni Si 21 De Zile .
Am Atasat Rochia Care Imi Place Dar Care Nu A Iesit Cum Vroiam.fac Alta Cred.
Pusi.spor La Alergatura.
Monel

rali
22.04.2007, 08:16:01
Pusi.spor La Alergatura.
Monel
Bine ai venit printre noi! Rochia e super frumoasa dar imi pare rau ca nu a iesit cum ti-ai dorit. In Resita ti-ai facut-o? Sper sa iti reuseasca a 2-a oara desi e un pic traumatizanta experienta asta.>:D<

daria_eunice
22.04.2007, 09:18:17
Rebe m-am indragostit de pantofii tai... poti sa-mi spui de unde i-ai luat, cat au costat si dc aveau cumva si pe culoarea crem?

mariaa
22.04.2007, 13:21:12
Pusi.spor La Alergatura.
Monel
Sa fie intr-un ceas bun si bine ai venit printre noi.Imi place rochitza ta ,e superba si sper sa-ti reuseasca asa cum o doresti.Spor la pregatirile ramase fetelor:*

baloild
22.04.2007, 23:48:55
Bine v-am gasit ,
sunt din Resita si anul acesta am programat si eu nunta pe 28.07.2007.
Deocamdata am rezervat restaurantul , am gasit formatie , am facut lista de invitati ( nu este finalizata , se lucreaza in permanenta la ea).
In ianuarie ne facem verighetele, in februarie , martie ne rezolvam de tinute (tot ce tine de costum ,rochita accesorii) si restul pe rand .
Voi cu ce va ocupati ? Ce prioritati aveti?
V-ati gandit la un meniu ?
Astept
ceau!si eu sunt tot din resita.m-am gandit ca poate vrei sa te ajut cu machiajul;;) .hai sa vorbim pe mess .eu sunt baloild:*

baloild
23.04.2007, 00:16:55
Buna fetelor.....in sfarsit am reusit:)sau cel putin asa imi lasa impresia....stiti ce nu inteleg eu la majoritatea?daca tot sunteti miresici carasene,de ce nu faceti petrecerea in caras?...se pare ca toate preferati timisoara....sincer,si eu....doar ca :(nu se poate....
ceau ralu!daca nu ai inca cine sa te machieze ma ofer eu;-) .vino la mine la o proba(gratis bineinteles):) vorbim pe mess ,am baloild :*.SUNT DIN RESITA

cris77
24.04.2007, 13:49:42
ceau!si eu sunt tot din resita.m-am gandit ca poate vrei sa te ajut cu machiajul;;) .hai sa vorbim pe mess .eu sunt baloild:*
Merci frumos.
Cand ai timp acceseaza yahoo [email protected] si eu iti dau accept si vorbim.
Sunt interesata.
Astept ...:))
Criss

cris77
24.04.2007, 14:18:43
Superbi pantofiori !!!
Nu fi rea si spune-ne si noua de unde i-ai luat , macar sa stim.
Eu sambata merg la Timisoara si special imi caut pantofiori.
Te rog ....
Eu mai am de rezolvat urmatoarele , sa-mi vina invitatiile , sa luam costumasul si accesoriile mirelui , sa-mi iau pantofi si sa vedem de comanda la praji si la tortulet .
Rochita mea e aproape gata , e de vis.
Cand o aduc acasa fac poze si vi le arat.E alb cu mov deschis si este creatie proprie.
Doamna de la Altes Resita e o scumpa .A facut-o exact cum mi-am dorit.
Unele mici retusuri mai sunt de facut si lungimea in functie de pantofi,
Astept informatii privind locul de unde pot sa-mi cumpar din Timisoara,
Va pup
Spor la treaba
Criss Resita

raluca_sirboiu
24.04.2007, 21:09:13
Pusi.spor La Alergatura.
Monel

Buna,....as vrea sa te intreb mai multe despre restaurantul Unic din Resita.Ma gandesc ca o sa ai o nunta restransa...id-ul meu pe yahoo este sralmad, putem vorbi cand ai timp...
Spor la pregatiri si sper sa porti in ziua nuntii rochia pe care ti-o doresti!

ele
24.04.2007, 21:09:52
superbi pantofii!!! unde i-ai gasit? sunt super super super frumosi<:-P eu sunt curioasa si de pret iar de perle ce sa mai spun.... sa le porti cu drag si sa fii fericita!;;)

rali
03.05.2007, 07:07:47
Fetelor, n-a mai scris nimeni nimic? Ce ati mai rezolvat, cum stati cu pregatirea,rochiile de mireasa si impartirea invitatiilor. eu acum ma stradui sa le impart si alerg dintr-o parte in alta. Pe langa asta sunt in focuri pt civila care va fii in 1 iunie.:*>:D<

mariaa
03.05.2007, 11:29:58
Rochita mea a venit si imi era mare:(( asa ca trebuie sa mai astept pana e gata si sper sa-mi fie buna,mai avem de vb de prajituri, sa-mi caut pantofiorii si o coronita iar mirele nu are nimic:)) el zice ca e timp.In rest am cam rezolvat tot....acum sa termin si eu cu licenta, ma cam streseaza timpul si dupa ma ocup numai de nunta;-) .Pupici si spor la ce mai aveti de facut:*

ele
03.05.2007, 21:53:27
maria lasa ca se rezolva cu rochia! si eu am licenta acum si nu ma prea mobilizez/:) voi mai aveti totusi ceva pana la nunta si ati rezolvat multe!
sinoi stam destul de bine,mai avem de luat vinul si de comandat florile.

rali de ce mie imi arata ca mai am 2luni 3 saptamani si 3 zile pana la nunta si ti 2luni 3 sapt si 4 zile?ca avem aceeasi data? :-?de mult vreau sa te intreb ca am vazut decalajul;-)

rali
04.05.2007, 07:06:51
maria lasa ca se rezolva cu rochia! si eu am licenta acum si nu ma prea mobilizez/:) voi mai aveti totusi ceva pana la nunta si ati rezolvat multe!
sinoi stam destul de bine,mai avem de luat vinul si de comandat florile.

rali de ce mie imi arata ca mai am 2luni 3 saptamani si 3 zile pana la nunta si ti 2luni 3 sapt si 4 zile?ca avem aceeasi data? :-?de mult vreau sa te intreb ca am vazut decalajul;-)
Sincer, habar n-am ce-i cu numaratoarea asta inversa.:-\

nikoleta
05.05.2007, 18:21:36
fetelor care sunteti din caransebes stie vreuna vreun salon de doamne ajuta prin caransebes?sunt tare curioasa si nu cunosc nici o coafeza buna poate ma puteti ajuta bafta multa tuturor

mariaa
06.05.2007, 12:19:33
fetelor care sunteti din caransebes stie vreuna vreun salon de doamne ajuta prin caransebes?sunt tare curioasa si nu cunosc nici o coafeza buna poate ma puteti ajuta bafta multa tuturor
Niko eu ma gandeam sa merg la salon Corina,desi nu am mai fost acolo dar ma gandesc ca fac freze faine.....eu nu vreau coc si de astea,as vrea ceva mai interesant dar sa vad.Eu o sa merg si vb cu Alina,ea sta la nord si o sa fie mai aproape sa vina acasa,daca mai auzi de vreun salon sa ma anunti si pe mine pls.Te pup si bafta in continoare>:D<

raluca_sirboiu
06.05.2007, 19:53:43

ceau,...;;)eu am auzit de salonul sorinei,vizavi de romtelecom...pe o colega de-a mea a aranjat-o super coafeza....dar e tipul de om care iti face o freza cum considera ea ca ti-ar sta bine....ma gandesc ca poti veni cu idei daca vrei..la salon corina nu imi place,am fost de cateva ori si s-au purtat tare urat:-L,atat coafezele cat si corina....dar poti incerca;-)!Spor la pregatiri!!!

mariaa
08.05.2007, 18:13:07
Raluca nu stiu ce sa spun in privinta salonului,sunt tare confuza cand ma gandesc la cine si ce freza sa-mi fac.Am auzit de Sorina dar mai demult si chiar am uitat de ea:D mersi ca ne-ai spus,daca mai auzi de vreo coafeza ceva sa ma anunti pls.Spor la pregatiri!>:D<

cris77
09.05.2007, 08:59:08
Salutare fetitzele , viitoare doamne
Azi am vesti...
Mi-am gasit pantofi , posetuta,portjartiera,costum si tot ce trebuie pentru mire , deci ne-am imbracat din cap pana in picioare.
Am gasit o gagicutza misto ...stie ea cine e , sa ma machieze la nunta ...Am dat de ea pe miresici .ro si de fapt e o cunostinta de a mea.:))
Azi merg la Timisoara sa-mi fac verighetele.
Am primit kitul de marturii si in weekend ma apuc de ele.Invitatiile sunt pe drum , azi sau maine ajung si ma apuc sa le impart sa termin pana la sfarsitul lui mai de impartit ca in iunie am o luna groaznica de sesiune in foc continuu.8 examene intr-o luna .Cred ca o sa slabesc de nu o sa-mi mai fie buna rochita.
Rochita mea e aproape gata , doar sa-mi mai faca marginile de jos si sa-mi fixeze bretelutele.Cand o aduc acasa o sa fac o poza si o sa vi-o arat.
Saptamana viitoare merg sa vorbesc de prajituri si de tortulet, si de buchetele de flori .
Mai sunt multe detalii de rezolvat , dar sper sa ma descurc.
Pantofii pe care i-am gasit sunt superbi din punctul meu de vedere.O sa postez o poza.
Spor la treaba ...
Pupici
Cris77

rali
09.05.2007, 09:44:27
Salutare fetitzele , viitoare doamne
Azi am vesti...
Mi-am gasit pantofi , posetuta,portjartiera,costum si tot ce trebuie pentru mire , deci ne-am imbracat din cap pana in picioare.
Am gasit o gagicutza misto ...stie ea cine e , sa ma machieze la nunta ...Am dat de ea pe miresici .ro si de fapt e o cunostinta de a mea.:))
Azi merg la Timisoara sa-mi fac verighetele.
Am primit kitul de marturii si in weekend ma apuc de ele.Invitatiile sunt pe drum , azi sau maine ajung si ma apuc sa le impart sa termin pana la sfarsitul lui mai de impartit ca in iunie am o luna groaznica de sesiune in foc continuu.8 examene intr-o luna .Cred ca o sa slabesc de nu o sa-mi mai fie buna rochita.
Rochita mea e aproape gata , doar sa-mi mai faca marginile de jos si sa-mi fixeze bretelutele.Cand o aduc acasa o sa fac o poza si o sa vi-o arat.
Saptamana viitoare merg sa vorbesc de prajituri si de tortulet, si de buchetele de flori .
Mai sunt multe detalii de rezolvat , dar sper sa ma descurc.
Pantofii pe care i-am gasit sunt superbi din punctul meu de vedere.O sa postez o poza.
Spor la treaba ...
Pupici
Cris77
Wow, cate ati rezolvat!!!!!! Noi mai avem costumul si prajiturile pt pachetele. Voi v-ati apucat de impartit invitatiile? Noi am dat cam jumatate. Mai trebe sa-mi iau niste balerini de schimb si pantofi pt cununia civila. Abia atept poza ca sa-ti vad pantofiorii.>:D<

cori13
09.05.2007, 15:25:55
ceau fetelor!
eu ma numesc corina si numa ce am accesat site-ul acesta al miresicilor si m-am inregistrat. eu voi avea nunta in 14 iulie anul acesta si as avea nevoie de mai multe informatii si sfaturi de la voi cu privire la machiaj, coafura, amenajarea salii si alte. nunta va fii la un motel in Bocsa langa resita. Daca stiti ceva salone de dcoafura, machiaj.... spuneti-mi si mie, va rog.
va tzuk.

mada_apostol
09.05.2007, 19:21:33
Salut. Ma alatur voua dupa cateva zile de "spionaj". Cautati mirese carashence? Sunt una din Resita si tot acolo am si nunta. >:/

mada_apostol
09.05.2007, 19:27:14
ceau fetelor!
eu ma numesc corina si numa ce am accesat site-ul acesta al miresicilor si m-am inregistrat. eu voi avea nunta in 14 iulie anul acesta si as avea nevoie de mai multe informatii si sfaturi de la voi cu privire la machiaj, coafura, amenajarea salii si alte. nunta va fii la un motel in Bocsa langa resita. Daca stiti ceva salone de dcoafura, machiaj.... spuneti-mi si mie, va rog.
va tzuk.
Salut Corina.
Un salon de care am auzit ca e bun e Karina, in Resita.
Eu voi merge la Salon Iasmina ca acolo merg de obicei si sunt multumita iar preturile sunt OK.

ele
09.05.2007, 21:14:12
bine ati venit cori si mada! <:-P

cris77
10.05.2007, 08:17:16
Wow, cate ati rezolvat!!!!!! Noi mai avem costumul si prajiturile pt pachetele. Voi v-ati apucat de impartit invitatiile? Noi am dat cam jumatate. Mai trebe sa-mi iau niste balerini de schimb si pantofi pt cununia civila. Abia atept poza ca sa-ti vad pantofiorii.>:D<
Buna ,
sunt epuizata , nu mai apuc sa ma odihnesc .Am bantuit toata ziua ieri prin Timisoara.Am rezolvat de verighete la inceputul lui iunie sunt gata .Am dat comanda.Am ales un model dragutz , aur alb cu galben si pe a mea o sa apara si trei pietricele (bonus !!!).Draguta fata care mi le face .
Am gasit si ace de par pentru freza , sunt in ton cu rochita mea alb cu reflexe mov.Sper sa arate bine.
Pentru prajituri ma duc saptamana viitoare sa vorbesc si sa dau un aconto ca sa fim siguri ca ni se onoreaza , caci sunt foarte aglomerati in iulie.
Eu nu mi-am luatinca hainute pentru cununia civila .O sa o facem in alta zi ca sa nu ne aglomeram in ziua nuntii propriu-zise.Cred ca o sa mergem joi inainte cu 2 zile de nunta .Vad eu cum reusesc sa le rezolv si pe astea .Nu prea ma zbat pentru cununia civila atat demult ca si pentru nunta.Cununia civila pentru mine e o formalitate , niste acte ce trebuie semnate.
Adevarata cununie pentru mine e la Biserica.
Va tin la curent cu ce mai rezolv.
P.s. am cumparat bombonele (arahide glazurate ) pentru marturii.
Arata superb .Aseara am incercat de am facut una.Super!!!Sper sa le placa si invitatiillor.
Va las , ca am o gramada de treaba....In weekend o sa postez pose cu pantofiorii mei .
Va pup.
Cris77

raluca_sirboiu
10.05.2007, 09:56:50
Salut. Ma alatur voua dupa cateva zile de "spionaj". Cautati mirese carashence? Sunt una din Resita si tot acolo am si nunta. >:/

Bine ai venit!...la ce restaurant ai nunta:-p ?De fapt mai exact pe unde vine???;;)

cori13
10.05.2007, 13:39:39
ceau,
merci mada pentru indicatii, chiar am gasit pe net adresa salonului la care mergi tu de obicei, probabil ca si eu am sa merg acolo si sa incerc o proba.
cu aranjatul salii cum stati? probabil ca tot din resita trebuie sa contactez o firma pentru asa ceva, ca nu cred ca la bocsa sunt firme de genu.
eu mare lucru nu cunosc in resita de aceea va intreb pe voi. i ce sunt defapt marturiile? mie nu mi-a zis nimeni ca trebuie sa am asa ceva. :(
in rest toate merg bine la voi?
v-am tzukat,
cius

mariaa
10.05.2007, 19:21:40
Bine ati venit fetelor, sa fie intr-un ceas bun! In sfarsit mi-am gasit si eu pantofiorii,mai trebuie sa-mi iau coronita si accesoriile si am cam terminat cu vestimentatia mea #-o .Mirele trebuie sa-si ia si el TOT ce-i trebuie si mai avem de luat cocardele, sa vb de prajituri si de tort si sa caut un salon pt mine:D .Va pup si spor in continuare>:D<

cris77
10.05.2007, 20:43:20
ceau,
merci mada pentru indicatii, chiar am gasit pe net adresa salonului la care mergi tu de obicei, probabil ca si eu am sa merg acolo si sa incerc o proba.
cu aranjatul salii cum stati? probabil ca tot din resita trebuie sa contactez o firma pentru asa ceva, ca nu cred ca la bocsa sunt firme de genu.
eu mare lucru nu cunosc in resita de aceea va intreb pe voi. i ce sunt defapt marturiile? mie nu mi-a zis nimeni ca trebuie sa am asa ceva. :(
in rest toate merg bine la voi?
v-am tzukat,
cius
Firma de amenajari a salii este si Maromax in Resita, langa Posta din Govandari.
Marturiile sunt saculetii aceia mici din tul legati cu satin in care se pun bombonele .Aceste marturii se dau in loc de traditionala floare in piept la invitati.
De obicei se fac in culorile asortate cu sala.
Eu am noroc , ca l-a restaurantul unde tin eu se ocupa ei de aranjamente.
Contra cost bineinteles.
Dar am vazut sala amenajata pentru alte nunti si arata superb.
Mai vb.
Pusilici.

cori13
11.05.2007, 19:34:15
Firma de amenajari a salii este si Maromax in Resita, langa Posta din Govandari.
Marturiile sunt saculetii aceia mici din tul legati cu satin in care se pun bombonele .Aceste marturii se dau in loc de traditionala floare in piept la invitati.
De obicei se fac in culorile asortate cu sala.
Eu am noroc , ca l-a restaurantul unde tin eu se ocupa ei de aranjamente.
Contra cost bineinteles.
Dar am vazut sala amenajata pentru alte nunti si arata superb.
Mai vb.
Pusilici.
merci mult pentru informati. aper sa ma descurc prin reita :)
v-am tzukat.
aveti grija de voi.cius

mariaa
12.05.2007, 16:59:26
Fetelor nu mai ziceti nimic?...ce ati mai rezolvat,v-ati gasit rochita? Eu sper sa fie gata saptamana ce vine rochita mea ca e de 2 sapt la modificat........abia astept sa o am acasa:x .Spor la pregatiri>:D<

mada_apostol
14.05.2007, 19:43:41
Bine ai venit!...la ce restaurant ai nunta:-p ?De fapt mai exact pe unde vine???;;)
Nu e restaurant, e cantina liceului de la Politie. Dupa cum stii in Resita nu sunt restaurante care sa cuprinda 250 de invitati. Asa ca am apelat la o firma care sa faca sala aia frumoasa. Curatica este, asa ca sper sa fie OK in final.

mada_apostol
14.05.2007, 19:51:07
merci mult pentru informati. aper sa ma descurc prin reita :)
v-am tzukat.
aveti grija de voi.cius
Eu am facut contractul cu firma Gama Line, care mi-a facut o oferta destul de avantajoasa fata de alte firme din Resita:
-250 de huse cu fonta pentru scaune
-fete de masa de saten si naproane pentru toate mesele
-masa mirilor complet aranjata cu lumanari, servetele, floricele, candelabru,etc
-50 de baloane cu heliu
-10 flori de baloane
-aranjamente de cate trei baloane cu heliu pentru mesele invitatilor
-aracada cu trei randuri de baloane cu heliu in spatele mesei mirilor
-masa de sampanie
-masa de tort
-balustrada imbracata in tul si floricele
-casuta de dar
-aranjamente cu lumanarele pe toate mesele. Cam asta.
Totul la 20 mil. Asta pentru o nunta de 250 de persoane.

mada_apostol
14.05.2007, 19:57:58
Buna ,
sunt epuizata , nu mai apuc sa ma odihnesc .Am bantuit toata ziua ieri prin Timisoara.Am rezolvat de verighete la inceputul lui iunie sunt gata .Am dat comanda.Am ales un model dragutz , aur alb cu galben si pe a mea o sa apara si trei pietricele (bonus !!!).Draguta fata care mi le face .
Am gasit si ace de par pentru freza , sunt in ton cu rochita mea alb cu reflexe mov.Sper sa arate bine.
Pentru prajituri ma duc saptamana viitoare sa vorbesc si sa dau un aconto ca sa fim siguri ca ni se onoreaza , caci sunt foarte aglomerati in iulie.
Eu nu mi-am luatinca hainute pentru cununia civila .O sa o facem in alta zi ca sa nu ne aglomeram in ziua nuntii propriu-zise.Cred ca o sa mergem joi inainte cu 2 zile de nunta .Vad eu cum reusesc sa le rezolv si pe astea .Nu prea ma zbat pentru cununia civila atat demult ca si pentru nunta.Cununia civila pentru mine e o formalitate , niste acte ce trebuie semnate.
Adevarata cununie pentru mine e la Biserica.
Va tin la curent cu ce mai rezolv.
P.s. am cumparat bombonele (arahide glazurate ) pentru marturii.
Arata superb .Aseara am incercat de am facut una.Super!!!Sper sa le placa si invitatiillor.
Va las , ca am o gramada de treaba....In weekend o sa postez pose cu pantofiorii mei .
Va pup.
Cris77
Buna Cris. De unde ai luat bomboanele pentru marturii, ca vreau si eu si nu gasesc?

rali
15.05.2007, 19:24:34
Nikoleta, pe viitorul tau sot il cheama Octavian? Cred ca eu cu sotul tau suntem verisori.

cris77
16.05.2007, 13:45:37
Buna Cris. De unde ai luat bomboanele pentru marturii, ca vreau si eu si nu gasesc?
Le-am luat din Metro.Sunt arahide glazurate in alb.Sunt la galetuta , sau le pungulite cu gramaj mai mic.
Trebuie sa gasesti.Sunt si colorate din fructe , dar risti sa se topeasca , in vara asta torida.
Arata excelentcu arahide glazurate.
Succes
Cris

cori13
21.05.2007, 13:07:06
ceau fetelor.
am vazut ca v-ati facut si marturiile. eu m-am uitat pe net cat costa florile de pus in piept la invitati si costa enorm de mult 62000 bucata. asa ca ma gandeam sa fac marturii dinalea. saculetii se gasesc de cumparat sau trebe eu sa ii fac singura? cum ii mai bine?
si mada imi dai te rog numarul de telefon de la firma aceea pentru orant sali ca sa vorbesc acolo. eu locuiesc in germania, asa ca momentan ma interesez numa prin telefon :((((
aveti idee cat costa o freza si un machiaj pentru nunta. eu am vazut tot pe net ca este in jur de 3 milioane.
e adevarat?

voi ce ati mai facut?
mi groaza de ziua aceea. nu prea am idee ce mai trebe facut. ca pe cine intreb toti zic "nu stiu" probabil ca este cel mai simplu raspuns.

v-am tzukat si aveti grija de voi
corina

rali
21.05.2007, 14:23:47
ceau fetelor.
am vazut ca v-ati facut si marturiile. eu m-am uitat pe net cat costa florile de pus in piept la invitati si costa enorm de mult 62000 bucata. asa ca ma gandeam sa fac marturii dinalea. saculetii se gasesc de cumparat sau trebe eu sa ii fac singura? cum ii mai bine?
si mada imi dai te rog numarul de telefon de la firma aceea pentru orant sali ca sa vorbesc acolo. eu locuiesc in germania, asa ca momentan ma interesez numa prin telefon :((((
aveti idee cat costa o freza si un machiaj pentru nunta. eu am vazut tot pe net ca este in jur de 3 milioane.
e adevarat?

voi ce ati mai facut?
mi groaza de ziua aceea. nu prea am idee ce mai trebe facut. ca pe cine intreb toti zic "nu stiu" probabil ca este cel mai simplu raspuns.

v-am tzukat si aveti grija de voi
corina
Draga Corina, iti voi raspude eu pe cat posibil la intrebari. In legatura cu marturiile poti sa ti le faci singura,adica iti cumperi material,bombonele si te apuci de taiat si legat sau daca iti angajezi o firma de decoratiuni pt sala in mod logic ei au marturiile gata facute si nu te mai complici. Noi nu mai punem flori in piept la invitatii pt ca mie alea din plastic nu-mi plac si cele naturale sunt cam scumpe. Vor avea flori doar mirele, nasii,cavalerii de onoare si parintii. In ceea ce priveste freza in Timisoara preturile variaza intre 1 000 000 si 2000 000 - 2 500 000 iar un machiaj intre 500 000 - 2 000 000. In Resita ,daca acolo vrei sa iti faci freza preturile sunt mult mai mici din cate stiu eu. Sper ca am reusit sa te lamuresc , macar in oarecare masura. Te pup.

cris77
22.05.2007, 15:01:27
Draga Corina, iti voi raspude eu pe cat posibil la intrebari. In legatura cu marturiile poti sa ti le faci singura,adica iti cumperi material,bombonele si te apuci de taiat si legat sau daca iti angajezi o firma de decoratiuni pt sala in mod logic ei au marturiile gata facute si nu te mai complici. Noi nu mai punem flori in piept la invitatii pt ca mie alea din plastic nu-mi plac si cele naturale sunt cam scumpe. Vor avea flori doar mirele, nasii,cavalerii de onoare si parintii. In ceea ce priveste freza in Timisoara preturile variaza intre 1 000 000 si 2000 000 - 2 500 000 iar un machiaj intre 500 000 - 2 000 000. In Resita ,daca acolo vrei sa iti faci freza preturile sunt mult mai mici din cate stiu eu. Sper ca am reusit sa te lamuresc , macar in oarecare masura. Te pup.
Referitor la marturii, eu mi-am comandat de pe net , nu stiu daca am voie sa spun pagina de web undel-am gasit .Este un kit format din 140 cercuri gata taiate din tul alb , 42 metri de saten alb , si 140 de cale mov deschis , sunt in culorile aranjamentului meu de la sala.
Am cumparat bombonelele si nu-mi ramane decat sa le pun cap la cap.
Tulul este gata decupat pe margini , pun bombonele in el , ii dau forma de saculet , il leg cu saten si prind cala .
referitor la machiaj , cori13 , eu ti-am dat relatia si numarul de telefon , nu ramane decat sa suni si sa te intelegi cu doamna care ti-l face.Dar iti spun ca nu este scump deloc.
Referitor la freza , preturile in Resita , variaza dela 100 ron pana la 200 ron .Depinde cine si unde o face.
Dar va tin la curent.
Eu ce sa va mai zic , am rezolvat cu comanda de prajituri,saratele,tortul pentru nasi si tortul miresei.
Azi merg la Restaurant sa mai punem cateva detalii la punct.
In rest totul spre bine.Sunt aproape toate rezolvate.
Mai am cateva invitatii de impartit , si astept confirmariile , ca sa listez cartile de masa si meniurile.
Va pup si tinem legatura.
Cris

rali
29.05.2007, 13:32:24
Fetele din Caras, nu mai scrieti nimic? Ce ati mai rezolvat? Eu va anunt cu mandrie ca am terminat de impartit invitatile si mi-am mai luat o pierticica de pa inima.

cris77
30.05.2007, 10:31:52
Buna ,
la cat sunt de ocupata , imi cer scuze ca nu mai apuc sa tin pasul cu raspunsul la mesajele voastre.
Si eu am reusit sa impart invitatiile , am facut programari si rezervari pentru tot.Acum urmeaza sa vedem in ultimele 2 saptamani incepand cu 16-17 iulie sa reiau rezervarile si programarile si sa primesc confirmarile din partea invitatiilor.
Am facut comanda de prajituri , saratele, tortul miresei si al nasilor.
Am facut comanda la aranjamentele florale pentru mese si buchetelul meu drag de mireasa, m-am programat pentru aranjarea parului si freza .
Am stabilit cu cei de la restaurant meniul , nu-mi ramane decat sa dau numarul de invitati si sa fac aranjamentele la mese in functie de cine cum vine ... Am mese rotunde cu 8 scaune , am vazut sala aranjata pentru alta nunta si arata superb.Foarte sic si elegant.
Marturiile ma apuc sa le fac la sfarsitul lui iunie cand scap de sesiune , ca bineinteles toata luna iunie am numai examene ...asta imi lipsea .Dar sper sa trec peste toate cu brio si sa am o nunta de vis , sa fiu multumita de ceea ce am realizat si sa -mi iau sotul sa plecam in pelerinaj in luna de miere.Vreau sa-l conving sa plecam din tara .... prin Italia , la Venetia.
Am eu un plan sisper sa si functioneze.
Va mai tin la curent ,
Bafta in continuare ....
Si celor care au avut deja nunta ....CUM A FOST ?

CASA DE PIATRA !
Cris.:gen_17:

mariaa
30.05.2007, 20:55:52
Buna fetelor!nu am mai scris de mult din cauza ca am avut multe de facut si nu mai apucam sa intru pe site.Eu am achizitionat tot pt tinuta mea,adica rochia,voalul,manusile,posetuta,jarteluta,ciorapei i,pantofii,coronita si accesoriile...am scapat de o grija#:-S.Mirele meu nu are nimic dar a zis ca nu e graba pt el si ca are timp. Mai trebuie sa vb de prajituri si pt aranjamentul salii in rest stam bine;-) .Pupici si spor la pregatiri in continuare:*

rali
31.05.2007, 07:03:08
Buna fetelor!nu am mai scris de mult din cauza ca am avut multe de facut si nu mai apucam sa intru pe site.Eu am achizitionat tot pt tinuta mea,adica rochia,voalul,manusile,posetuta,jarteluta,ciorapei i,pantofii,coronita si accesoriile...am scapat de o grija#:-S.Mirele meu nu are nimic dar a zis ca nu e graba pt el si ca are timp. Mai trebuie sa vb de prajituri si pt aranjamentul salii in rest stam bine;-) .Pupici si spor la pregatiri in continuare:*
E super setul. Sa fi foarte fericita.:*

mariaa
31.05.2007, 11:27:10
Mersi Rali, si tu sa fi fericita si tot ce iti doresti.:*

rali
31.05.2007, 12:21:31
Vad ca nu esti superstitioasa, porti perle.

StOrM
31.05.2007, 13:58:45
wow ce superb e setul....de unde l-ai luat???

mariaa
01.06.2007, 14:39:16
Vad ca nu esti superstitioasa, porti perle.
Nu sunt perle ;-) sunt margele. Am auzit ca nu e bine sa porti perle la nunta dar nu stiu de ce:D .

mariaa
01.06.2007, 14:43:08
Ms mult, l-am luat din Brancoveanu.S-a deschis un magazin nou pe partea stanga la intrare in Branco....sunt numai lucruri de dama, mai sunt so alte modele.

cori13
01.06.2007, 16:31:47
ceau.
chiar ca ii fain. eu mi-am luat un colier din argint cu pietricele albe in ton cu diadema si cerceii is la fel. ca niste raze. chestia e ca atunci am fost incantata de el dar acumas vrea altceva ca tot ma uit si vad altfel parca mai faine :sad: .
in rest toate bune la voi?
va tzuk si spor la treburi:)