PDA

Versiunea completa : Miresici din Caras Severin

Pagini : 1 2 [3]

Paka
15.06.2011, 09:16:43
Buna Fetelor, in sfarsit am revenit si eu.

DayanaD.
Nu sunt din Brebu ci Resita si intr-adevar nu se mai fac nunti la manastiri. Motivele cred ca le-ai aflat din discutia cu preotul de la manastirea la care iti doreai sa faceti cununia religioasa.
Cat despre luna de miere cu masina prin Europa e mai mult decat superb. Eu am facut odata asa ceva si cand ma gandesc inapoi imi aduc aminte fiecare moment desi au trecut mai bine de 5 ani de atunci si am mai facut multe alte concedii.

Elena_Gheorghe.
Eu buchetul o sa il fac la firma care ne face si decorul. E din Muncitresc. Despre preturi nu pot sa zic nimic daca e scump sau ieftin, caci e subiectiv si depinde de ceea ce isi doreste fiecare si de bugetul fiecaruia. In schimb pot sa spun ca m-au impresionat toate decorurile si buchetele care le-am vazut la ei si nu putine si calitatea florilor.

Eu problema cu buletinul am rezolvat-o indirect. Mi-a trebuit de urgenta un pasaport temporar ca sa ma pot casatori inafara tarii. L-am facut in 4 ore(am specificat ca e foarte urgent) si mi-au spus ca e valabil un an chiar daca imi schimb numele. A costat mai putin decat unul normal.

lizuca80.
Eu mi-am luat rochia din Craiova. Oferta e enorma acolo si aproape ca nu poti pleca fara sa-ti placa cel putin o rochie . Cred ca sunt vreo 50 magazine cu rochii de mireasa , majoritatea avand croitorie proprie. Daca ai un model in minte pot sa il faca . Preturile sunt f mici dupa parerea mea, variaza de la 300 la 2000 lei. Rochia mea a fost extrem de greu de lucrat si a costat 1700 lei acum 1 an.
Din pacate am fost atat de incantata de ea si nu am realizat ca nu e deloc potrivita pentru mine, caci e tare grea si eu sunt tare mica si slaba. Astfel ca trebuie sa mai imi fac rost de una in care sa pot dansa lejer.

Pantofi am luat din leo nardo, cu toc de 10 cm, dar foarte comozi. Oricum caut sa imi iau si niste balerini comozi de rezerva.

Freza eu sper sa mi-o pot face la salonul din Lunca de langa liceu. Acolo lucreaza o coafeza foarte talentata. Eu merg la ea deja de cativa ani si tot ea mi-a facut majoritatea frezelor pentru diferite evenimente. In plus foloseste numai produse de calitate.

dayanaD
15.06.2011, 09:53:19
paka,cei cu aranjamentele au ceva site?
oare imi pot face doar buchetele sau trebuie tot decorul la ei? :D

lizuca80
15.06.2011, 13:12:13
da...cu ei fac.si tu?
Da,tot cu ei.Ce flori ai ales?

dayanaD
15.06.2011, 13:13:23
pe mese o sa am pene,nu flori si la buchet ma schimb de la o zi la alta,inca nu m-am hotarat :D

lizuca80
15.06.2011, 13:20:16
pe mese o sa am pene,nu flori si la buchet ma schimb de la o zi la alta,inca nu m-am hotarat :D

Pene mi-ar fi placut si mie,dar eu cum sunt alergica la ele si la puf as fi fost numai cu ochii rosii si cu nasul in batista.Asupra florilor trebuie sa ma decid saptamana asta,dar sunt in mare dilema...Mi-ar fi placut hortensii sau bujori,dar sunt foarte sensibili si nu cred ca ar rezista,iar trandafirii sunt prea clasici;oricum ceva fara polen,ca si el imi starneste alergia.

dayanaD
15.06.2011, 13:27:42
Pene mi-ar fi placut si mie,dar eu cum sunt alergica la ele si la puf as fi fost numai cu ochii rosii si cu nasul in batista.Asupra florilor trebuie sa ma decid saptamana asta,dar sunt in mare dilema...Mi-ar fi placut hortensii sau bujori,dar sunt foarte sensibili si nu cred ca ar rezista,iar trandafirii sunt prea clasici;oricum ceva fara polen,ca si el imi starneste alergia.
cale? :D........

lizuca80
15.06.2011, 13:33:40
cale? :D........
Sunt superstitioasa...

dayanaD
15.06.2011, 13:50:28
Sunt superstitioasa...

offffffffffffffffffff......eu o sa am cale,perle...

lizuca80
15.06.2011, 14:01:33
offffffffffffffffffff......eu o sa am cale,perle...
Stii cum e,fiecare cu pasaricile ei.Eu o nu o port nimic la gat,pt. ca am rochita putin accesorizata pe corset si nu vreau sa par brad de Craciun.
De unde iti iei cocardele si pampoanele pt. masini,daca vei avea?

dayanaD
15.06.2011, 14:02:36
Stii cum e,fiecare cu pasaricile ei.Eu o nu o port nimic la gat,pt. ca am rochita putin accesorizata pe corset si nu vreau sa par brad de Craciun.
De unde iti iei cocardele si pampoanele pt. masini,daca vei avea?
pompoanele pt masini le-am facut singura,am cumparat tull si le-am facut...iar cocarde nu voi avea decat naturale pt mire,nas si parinti

lizuca80
15.06.2011, 14:07:25
pompoanele pt masini le-am facut singura,am cumparat tull si le-am facut...iar cocarde nu voi avea decat naturale pt mire,nas si parinti
Uite ca m-ai dat idee pt. pampoane.Cati m ai luat?Se gaseste oare tull si prin Resita?Suntem pe aceeasi lungime de unda cu cocardele,nici mie nu-mi trebuie floricele de plastic.

dayanaD
15.06.2011, 14:13:18
Uite ca m-ai dat idee pt. pampoane.Cati m ai luat?Se gaseste oare tull si prin Resita?Suntem pe aceeasi lungime de unda cu cocardele,nici mie nu-mi trebuie floricele de plastic.
eu l-am comandat de pe net si a trebuit sa iau 50m ca mai putin nu dadeau,l-am luat cu 1 leu...in re o sa gasesti cred de la 5 lei in sus metrul

lizuca80
16.06.2011, 12:39:30
eu l-am comandat de pe net si a trebuit sa iau 50m ca mai putin nu dadeau,l-am luat cu 1 leu...in re o sa gasesti cred de la 5 lei in sus metrul
Dar ce faci cu 50 m de tull?In Resita este la 6-6.5 lei/m si se vinde foarte repede in perioada asta.

dayanaD
16.06.2011, 12:54:23
Dar ce faci cu 50 m de tull?In Resita este la 6-6.5 lei/m si se vinde foarte repede in perioada asta.

poi am facut vreo 60 de pompoane,nush cat a mai ramas...poate mai pun si pe casa scarii ceva...ii gasesc eu intrebuintare...decat sa iau 20m cu 6 lei,mai bine 50 cu 1 leu si sunt convinsa ca o sa il folosesc pe tot,gasesc eu unde...

Elena_Gheorghe
16.06.2011, 12:56:42
Of... fetelor

sunt asa de suparata. Am fost ieri in mall dupa rochie, de data asta culoarea era buna, dar mi-au facut-o pe marimea 40, e imensa de mine:((. Le-am cerut avansul inapoi si acum trebuie sa-mi caut alta rochita urgent!!!

Sunt atat de dezamagita de firma asta, imi zic ieri ca ei rochii mai mici de 40 nu fac. Pai nu puteau sa zica de la inceput, ca sa nu mai fac comanda si sa nu mai astept 2 luni degeaba??? In fine... Sper sa gasesc ceva pe marimea mea 36-38, ivory (ca pantofii ii am cumparati pe culoarea asta).

Nu-mi vine sa cred ca mai e o luna si eu n-am rochie!!! Si mai sunt atatea de facut, dar eu ma gandesc doar la ROCHIE!

Pupici...

dayanaD
16.06.2011, 12:57:33
Of... fetelor

sunt asa de suparata. Am fost ieri in mall dupa rochie, de data asta culoarea era buna, dar mi-au facut-o pe marimea 40, e imensa de mine:((. Le-am cerut avansul inapoi si acum trebuie sa-mi caut alta rochita urgent!!!

Sunt atat de dezamagita de firma asta, imi zic ieri ca ei rochii mai mici de 40 nu fac. Pai nu puteau sa zica de la inceput, ca sa nu mai fac comanda si sa nu mai astept 2 luni degeaba??? In fine... Sper sa gasesc ceva pe marimea mea 36-38, ivory (ca pantofii ii am cumparati pe culoarea asta).

Nu-mi vine sa cred ca mai e o luna si eu n-am rochie!!! Si mai sunt atatea de facut, dar eu ma gandesc doar la ROCHIE!

Pupici...
mergi in maria si in branco...sigur gasesti ceva... tin pumnii

Paka
16.06.2011, 15:16:15
paka,cei cu aranjamentele au ceva site?
oare imi pot face doar buchetele sau trebuie tot decorul la ei? :D

Cred ca poți sa comanzi doar buchetul. Nu stiu daca au site insa au pagina de Facebook. Am sa ti-o dau pe privat. Eu de exp. i-am spus din ce fel de floare imi doresc buchetul , apoi a venit cu idei, am vizualizat mental, caci nu am gasit nici macar unul asa si cred ca va fi foarte frumos. O sa fie din Gypsophila cu minirosa verzi-roz. La fel vor fi făcute si cocardele pt mire, nași si părinți. Restul invitatilor nu vor avea cocarde.

Dayana, poți sa pui aici te rog o poza cu pompoanele pt mașini? Nu cred ca am văzut vreodată. Eu m-am gândit sa cumpăr panglica albă pe care o voi lega de antenele mașinilor sau usi. Am văzut aici si arată tare frumos.

dayanaD
16.06.2011, 15:57:40
Cred ca poți sa comanzi doar buchetul. Nu stiu daca au site insa au pagina de Facebook. Am sa ti-o dau pe privat. Eu de exp. i-am spus din ce fel de floare imi doresc buchetul , apoi a venit cu idei, am vizualizat mental, caci nu am gasit nici macar unul asa si cred ca va fi foarte frumos. O sa fie din Gypsophila cu minirosa verzi-roz. La fel vor fi făcute si cocardele pt mire, nași si părinți. Restul invitatilor nu vor avea cocarde.

Dayana, poți sa pui aici te rog o poza cu pompoanele pt mașini? Nu cred ca am văzut vreodată. Eu m-am gândit sa cumpăr panglica albă pe care o voi lega de antenele mașinilor sau usi. Am văzut aici si arată tare frumos.

aici poze cu pompoanele https://picasaweb.google.com/108976304311000413858/PentruNunta#5552749230269882434
da-mi pls si fb lor sa vad ce au :D

lizuca80
17.06.2011, 21:58:26
Fetelor,o intrebare...faceti nunta cu strigare sau fara?

Paka
18.06.2011, 08:50:38
Fetelor,o intrebare...faceti nunta cu strigare sau fara?

In nici un caz cu strigare. După părerea mea nunta e doar o petrecere cu cei dragi de sarbatorire a casatoriei. Dacă ei doresc sa facă un cadou e foarte frumos din partea lor, insa unii au posibilitati mai putine decât alții sau chiar deloc. S-ar simtii stanjeniti, sau poate acest lucru i-ar determina sa nu mai participe la eveniment.

Mie personal mi se pare demodat obiceiul de a anunța "darul" , in plus îl vad foarte comercial. As simți ca fac nunta si ca sa adun niște bani in plus, cei drept de un mare ajutor pt fiecare noua familie. Am văzut multe faze penibile din cauza strigatului si am văzut familii dezbinate din aceasta cauza. Trist dar adevărat. Astfel eu sunt împotriva anuntului de dar.

lizuca80
18.06.2011, 12:25:06
In nici un caz cu strigare. După părerea mea nunta e doar o petrecere cu cei dragi de sarbatorire a casatoriei. Dacă ei doresc sa facă un cadou e foarte frumos din partea lor, insa unii au posibilitati mai putine decât alții sau chiar deloc. S-ar simtii stanjeniti, sau poate acest lucru i-ar determina sa nu mai participe la eveniment.

Mie personal mi se pare demodat obiceiul de a anunța "darul" , in plus îl vad foarte comercial. As simți ca fac nunta si ca sa adun niște bani in plus, cei drept de un mare ajutor pt fiecare noua familie. Am văzut multe faze penibile din cauza strigatului si am văzut familii dezbinate din aceasta cauza. Trist dar adevărat. Astfel eu sunt împotriva anuntului de dar.

Faze penibile am vazut si eu la o nunta.In momentul strigarii darului,mireasa isi nota intr-un carnetel cat a dat fiecare invitat.Pe de alta parte la o nunta fara strigare,la final cand si-au numarat banii au gasit multe plicuri goale in casuta de dar sau chiar o bancnota de 10 lei in bataie de joc.Nu faci nunta pt. bani,dar nici sa-si bata joc de tine si de munca ta.
Mie una imi este jena sa pun acea casuta de dar in fata mesei mirilor sau sa pun plicuri pt. dar la vedere.Cine vrea sa ne dea un mic dar vine pregatit de acasa,nu sa zica:"...uite si cutia milei!"

Laura89
21.06.2011, 11:50:41
happybride84 (http://www.miresici.ro/member.php?u=69325) pun poze cu machiajul si coafura,numa bine le fac reclama mamei tale si doamnei Gabi Bunda, care merita toate laudele si mulumirile din lume

dayanaD
21.06.2011, 11:57:17
happybride84 (http://www.miresici.ro/member.php?u=69325) pun poze cu machiajul si coafura,numa bine le fac reclama mamei tale si doamnei Gabi Bunda, care merita toate laudele si mulumirile din lume

o poza in care se vede bine machiajul ai? :D
ms mult

lizuca80
22.06.2011, 10:56:27
Cat te-a costat totul pt. ca si eu tot la Romarta ma aranjez?

Elena_Gheorghe
22.06.2011, 14:43:42
Ceau fetelor,

dupa o sapt. in priza am rezolvat si eu multe lucruri pt. nunta:D
Mi-am luat rochia de mireasa, voalul, ne-au venit si verighetele:)
Mai trebuie sa-mi cumpar jartiera, "batista" aceea pt. cununia religioasa si cutia pt. bani.

Voi cum mai stati cu pregatirile?

Va pup!

Elena_Gheorghe
22.06.2011, 14:47:50
Faze penibile am vazut si eu la o nunta.In momentul strigarii darului,mireasa isi nota intr-un carnetel cat a dat fiecare invitat.Pe de alta parte la o nunta fara strigare,la final cand si-au numarat banii au gasit multe plicuri goale in casuta de dar sau chiar o bancnota de 10 lei in bataie de joc.Nu faci nunta pt. bani,dar nici sa-si bata joc de tine si de munca ta.
Mie una imi este jena sa pun acea casuta de dar in fata mesei mirilor sau sa pun plicuri pt. dar la vedere.Cine vrea sa ne dea un mic dar vine pregatit de acasa,nu sa zica:"...uite si cutia milei!"

Si eu am fost la o nunta cu strigare (fara sa stiu ca asa o sa fie) si mi s-a parut sincer f. penibil, cum se uitau toti sa vada cat da celalalt si dupa aceea se uitau si comentau: "vezi ce putin a dat ala..",etc.
Si plicuri goale gasesti atunci cand ii chemi din obligatie. Noi o sa avem o nunta doar cu familia si prietenii apropriati, maxim 90 de pers. pentru noi e suficient!:)

Elena_Gheorghe
22.06.2011, 14:48:24
o poza in care se vede bine machiajul ai? :D
ms mult

Da si eu vreau o poza:)

Laura89
22.06.2011, 22:26:33
da fetele, am poze si cu machiaj, doar ca trebuiesc convertite, sunt prea mari. promit ca maine ma ocup de ele.
machiajul a fost 110 lei so coafura 200 lei asta include si transportul- la Oravita

dayanaD
23.06.2011, 08:03:44
da fetele, am poze si cu machiaj, doar ca trebuiesc convertite, sunt prea mari. promit ca maine ma ocup de ele.
machiajul a fost 110 lei so coafura 200 lei asta include si transportul- la Oravita
asteptam poze... :D

allesandra
23.06.2011, 15:03:43

eu am decor cu ei cu flori naturale!:*

lizuca80
24.06.2011, 11:18:49
eu am decor cu ei cu flori naturale!:*

Ce flori ai ales?

allesandra
24.06.2011, 13:23:41
Ce flori ai ales?

inca nu stiu,cred ca trandafiri! sapt viit merg sa vad din ce flori aleg buchetul si in functie de asta aleg si decorul .oricum vor fi rosii :> tu?

Laura89
25.06.2011, 10:14:49
am pus si ceva poze de la nunta :D

allesandra
25.06.2011, 15:45:50
am pus si ceva poze de la nunta :D

ati fost foarte frumosi !;))

lizuca80
25.06.2011, 21:33:24
inca nu stiu,cred ca trandafiri! sapt viit merg sa vad din ce flori aleg buchetul si in functie de asta aleg si decorul .oricum vor fi rosii :> tu?
Initial m-am gandit la hortensii,dar,din ce am citit si auzit,sunt ceva mai sensibile si risc sa se inmoaie,desi cei de la decor mi-au garantat ca rezista.As vrea sa ma bucur de ele si a doua zi,asta daca mai raman ceva buchete...

Elena_Gheorghe
01.07.2011, 15:25:29
Fetelor ce faceti?

Eu deja incep sa am emotii! Mai am 2 sapt. pana la nunta... Am fost cu nasa si am dat comanda la lumanari si buchetul de mireasa.

Mai trebuie sa ma gandesc ce buchete le fac la dominisoarele de onoare. Si sa ma hotarasc ce pun pe masini.

Pupici!

allesandra
01.07.2011, 19:11:14
Fetelor ce faceti?

Eu deja incep sa am emotii! Mai am 2 sapt. pana la nunta... Am fost cu nasa si am dat comanda la lumanari si buchetul de mireasa.

Mai trebuie sa ma gandesc ce buchete le fac la dominisoarele de onoare. Si sa ma hotarasc ce pun pe masini.

Pupici!

Buna miresica ! te cred cu emotiile ! :D eu abia astept 30 !astazi am dat avansul la tort si am ales cum v-a fi ! si weekendul viitor merg dupa rochita si sandale :*

Paka
02.07.2011, 10:02:24
Fetelor ce faceti?

Eu deja incep sa am emotii! Mai am 2 sapt. pana la nunta...

Pupici!

Emoții mai mari decât mine nu cred ca are nimeni. Cel putin voi aveți emoții ca vine ziua nuntii. Eu am emoții căci acea zi s-ar putea sa nu mai vina căci deja a trecut un an si patru luni de când am depus actele si nici acum nu sunt gata. Trebuiau sa vina acum o săptămâna dar nimic. Anul trecut am mai amnat odată nunta din cauza asta, căci au zis o luna si a trecut un an pentru un act. Acum așteptăm după ale mele la care au spus 6 saptamâni si au trecut deja doua luni.
Pe de o parte fac pregătiri, pe de alta am renunțat. Nici acum nu am contactat un cameraman căci ne gândim ca nu mai are rost.

lizuca80
02.07.2011, 13:41:46
Emoții mai mari decât mine nu cred ca are nimeni. Cel putin voi aveți emoții ca vine ziua nuntii. Eu am emoții căci acea zi s-ar putea sa nu mai vina căci deja a trecut un an si patru luni de când am depus actele si nici acum nu sunt gata. Trebuiau sa vina acum o săptămâna dar nimic. Anul trecut am mai amnat odată nunta din cauza asta, căci au zis o luna si a trecut un an pentru un act. Acum așteptăm după ale mele la care au spus 6 saptamâni si au trecut deja doua luni.
Pe de o parte fac pregătiri, pe de alta am renunțat. Nici acum nu am contactat un cameraman căci ne gândim ca nu mai are rost.
Ce fel de acte?

Paka
02.07.2011, 17:38:17
Nu stiu cum se numesc, insa verifica daca sunt apta sa mă casatoresc. Acum nu înțeleg ce e atâta de verificat ca doar Romania e in EU, eu le-am dus deja certificatul de stare civilă cum ca nu am mai fost si nu sunt casatorita in nici o tara, dar se pare ca nu e suficient si mai verifica si ei. Ce anume ? Habar nu am.

Elena_Gheorghe
03.07.2011, 17:59:47

Of...sincer, imi pare rau.
Sper din tot sufletul sa se rezolve :) Incearca sa gandesti pozitiv! Iti tin pumnii!!!!:*

Elena_Gheorghe
03.07.2011, 18:03:39
Buna miresica ! te cred cu emotiile ! :D eu abia astept 30 !astazi am dat avansul la tort si am ales cum v-a fi ! si weekendul viitor merg dupa rochita si sandale :*

Unde ai dat comanda pt. tort? :)

Eu marti trebuie sa merg la policlinica dupa adeverinta, iar joi mergem sa depunem actele:)
Acum ma uit pe net. sa vad ceva poze, ca nu stiu cum sa aranjez masinile...

Fetelor voi v-ati cumparat casuta pt. bani? Gasesc asa ceva in Resita? Daca da, unde?:)

Va pup!

lizuca80
03.07.2011, 19:12:05
Dayana as vrea sa te intreb cate ceva:cam la ce pret ajunge o vaza cu pene pt o masa?sunt mai ieftine decat florile?sunt doar inchiriate sau iti raman tie?

lizuca80
03.07.2011, 19:15:22
Nu stiu cum se numesc, insa verifica daca sunt apta sa mă casatoresc. Acum nu înțeleg ce e atâta de verificat ca doar Romania e in EU, eu le-am dus deja certificatul de stare civilă cum ca nu am mai fost si nu sunt casatorita in nici o tara, dar se pare ca nu e suficient si mai verifica si ei. Ce anume ? Habar nu am.
M-ai bagat de tot in ceata!Esti cetatean strain?

allesandra
03.07.2011, 21:13:13

Eu marti trebuie sa merg la policlinica dupa adeverinta, iar joi mergem sa depunem actele:)

Fetelor voi v-ati cumparat casuta pt. bani? Gasesc asa ceva in Resita? Daca da, unde?:)

Va pup!

eu tortul l-am comandat de la mine din oras,din Moldova Noua!

Dayana as vrea sa te intreb cate ceva:cam la ce pret ajunge o vaza cu pene pt o masa?sunt mai ieftine decat florile?sunt doar inchiriate sau iti raman tie?

iti spun ce stiu eu ,pentru 110-120 de pers,aranjament cu pene 1300 lei ,si trebuie sa fi atenta la flori ca daca dispare vreuna trebuie platita!eu de aceea am ales flori naturale:>

dayanaD
04.07.2011, 08:30:21
la mine,la vreo 35 de mese,era diferenta de 8 mil intre aranjamentul cu pene si cel cu flori...si florile se ofilesc,nu sunt nici eu mare amatoare,deci am ales penele.
o sa ii zic la tanti aia sa stea sa si le pazeasca,nu le port eu grija si la pene :))

Paka
05.07.2011, 08:54:30

Va pup!
Ms Elena.
Casa de bani gasesti sus in oras la Muncitoresc. Cele din carton stiu ca se fac pe toate culorile. Parca la 30 lei erau. Nu stiu sigur ca eu i-au din Bucuresti- Europa un cufar de lemn pur si simplu .

Lizuca80
Invers e problema. Sunt cetatean roman si ma casatoresc in strainatate. Iar in Ro nu avem timp suficient la dispozitie sa ne casatorim caci el e cetatean strain in cazul asta si dureaza mai mult timp pentru actele lui.

dayanaD
Daca sunt flori de calitate si puse in bureti rezista cel putin 24 ore intacte, e drept depinde si de tipul de flori. Unele sunt foarte sensibile. Noi o sa avem la masa mirilor gypsofila fara burete si aia o sa se ofileasca abia dupa 8 ore fara strop de apa. Insa e Gypsofila din Olanda si nu ungureasca sau romaneasca , aceste soiuri sunt mult mai sensibile. In plus am zis ca pe la 2-3 noaptea nu o sa observe nimeni ca bietele floricele micute s-au strans si sunt putin pleostite. Fiind micute nu se observa. Apoi nu au decat sa se ofileasca :D. Desi imi pare rau de fiecare data cand se ofilesc florile, e un ciclu al naturii.

Elena_Gheorghe
19.07.2011, 11:01:36
Buna fetelor, ce faceti?

Sambata am avut nunta, a fost f. frumos, dar parca a trecut prea repede:P Stati sa va povestesc...

Miercuri, Joi si Vinerea inainte de nunta am fost in priza, am mai avut de cumparat una alta, au mai sosit invitati de la Arad, Bucuresti, Cluj... Seara de dinaintea nuntii am dormit 3 ore, iar miresicu` meu n-a dormit deloc, am dormit separat, dar in aceeas casa:)

Sambata dimineata la 8:30 am fost in picioare, am mancat putin, am baut cafeluta, am mai stat la povesti cu fratii mei, apoi au venit fetele sa ma coafeze si sa-mi aranjeze parul. Asta a durat cam 2 ore. Apoi m-am imbracat cu ajutorul domnisoarelor de onoare (aici m-au filmat, m-au pozat). :)

La 12: 50 am iesit in fata scarii, ne-am urcat in masini, la 1:30 am avut cununia civila, apoi am facut poze in centru ( f. multe poze :))), dupa care am mers la cununia religioasa la 15: 30, soacrele, impreuna cu nasa si cu doua prietene au plans in timpul slujbei, eu deloc:). Apoi au urmat pozele in parcul de locomotive, iar pe la 18: 45 am ajuns la restaurant. Totul a fost super! Aranjamentul exact cum am vrut, ploaie de stele ( care am avut-o in spatele nostru) a meritat toti banii, a schimbat sala cu 80%.

Am inceput cu valsul, dupa care lumea a venit pe ring! Am plecat de-acolo la 6 dimineata, dupa tort care a fost pe la 3 au inceput invitatii sa plece, noi am mai vrut sa mai dansam:)

Fetelor nu am avut f. multe emotii, binenteles ca nu a iesit totul perfect, am mai fost cateva neintelegeri ( de ex: noi am vrut dupa cununia civila sa bem sampanie in sala de protocol dar lumea deja incepuse sa se aseze pe scari, etc) ne-am enervat putin, dar ne-a trecut la fel de repede. Parul meu a rezistat toata noaptea, machiajul pe la 1 s-a cam dus, pt. ca a fost foarte cald afara si m-am tot sters, n-am mai avut chef sa ma mai machez eu la restaurant. Mi-am schimbat papucii pe la 2, am avut probleme cu un toc :(

Fetele care mi-au aranjat parul si care m-au machiat lucreaza la un salon sus in oras, unde era ziarul timpul. Pana la urma i-am cazat pe toti la Dusan, a fost super o.k!

Sper ca n-am uitat nimic, acum mai trebuie sa umblam sa ducem suportul de la tort inapoi, de platit am platit ieri tot, diseara plecam la fratele meu la Bucuresti, apoi la bulgari!

Fetelor va doresc Casa de piatra! O nunta frumoasa fara prea multe incidente! Si sa nu aveti emotii, sa dansati mult!

Va pup!!!

dayanaD
19.07.2011, 12:03:11
si poze ceva nu ne pui?de la prieteni ca ma gandesc ca alea oficiale nu le ai :D

dayanaD
19.07.2011, 12:09:00
aaaaaa.......si imi poti da mai multe detalii de la restaurant...mancare,servire...tot :D

Elena_Gheorghe
19.07.2011, 19:12:23
poze pe comp nu prea am) :)

am mai primit vreo 2000 dar sunt pe leptop:) (daca o sa mai vrei o sa mai pun poze dupa ce venim din concediu)

dayanaD: noi n-am avut nici o treba cu servirea, fetele si-au facut treaba, au fost f. o.k. Mancare a fost multa si buna, nici nu s-a mancat tot!

In hotel totul a fost o.k, curat, mirosea o.k in camera! Noi am avut camera cu vedere la oras si pe la 6-7 am prins cand soarele rasarea, a fost o priveliste minunata!

Va doresc la toate o nunta cat mai frumoasa!

Va pup!

lizuca80
20.07.2011, 09:24:19
Casa de piatra si tot ce este mai frumos pe lume iti doresc!
Urmez eu.

dayanaD
20.07.2011, 09:55:10
Casa de piatra si tot ce este mai frumos pe lume iti doresc!
Urmez eu.
emotii? :D
lasa ca o sa fie tptul bine...abia astept sa puneti poze

elena,poti pune pozele in picassa ca intra multe :D

lizuca80
21.07.2011, 20:52:52
emotii? :D
lasa ca o sa fie tptul bine...abia astept sa puneti poze

elena,poti pune pozele in picassa ca intra multe :D

Emotii sunt destule,insa mai emotionati sunt parintii decat noi si tocmai ei ne transmit aceasta stare.
Iti vine si tie randul,mai ai 2 luni.Relaxeaza-te cat poti,pt ca in ultima saptamana va fi balamuc.Toti trag de tine in toate partile:ai facut asta?ai rezolvat asta?prea mult...,prea putin...oare va fi bine?
Rezolva din timp tot ce ti-ai propus si va iesi bine.
Hai ca v-am pupat pe toate,pana dupa nunta nu stiu daca mai am timp sa intru pe forum.

Paka
22.07.2011, 08:29:13
La mine au dispărut emotiile pentru ca într-un final au venit actele. Luni plecam in Germania, miercuri facem cununia civilă acolo, joi ne intoarcem si sâmbăta cea religioasă si petrecerea de după aici. Nu mai am timp de emoții :D .
Ieri am fost sa-mi duc rochia la stramtat ca se pare ca in ultimul an si Jumatate am intrat vreo doua numere la apa si pana vinerea de dinainte de nunta nu o sa o mai probez. Sper sa fie buna.
Maine merg la sala si acolo se încheie ultimul lucru ce-l mai am de făcut pentru nunta.

Felicitări Elena !
Petrecere frumoasa Lizuca !

Nicol23
27.08.2011, 15:39:23
Buna fetelor....sunt noua pe forum....mai sunt viitoare miresici pe aici?? :*

Nicol23
27.08.2011, 15:51:31
La muncitoresc? Ce rochii de mireasa sunt la muncitoresc?????
E adevarat ca vin cam rar prin Resita dar habar nu aveam de rochii de mireasa la Muncitoresc cu toate ca si parintii si socrii mei locuiesc in zona.....

Buna ...imi spui si mie te rog daca cei de la muncitoresc au vreun site????ms

lizuca80
28.08.2011, 16:48:56
Buna ...imi spui si mie te rog daca cei de la muncitoresc au vreun site????ms

Bine ai venit pe forum!
Hai ca iti raspund eu.Site nu au,dar ii gasesti pe Facebook.Acum depinde pt ce vrei sa-i contactezi.Poze cu decor gasesti pe Facebook,iar rochii de mireasa,din cate stiu colaboreaza cu o firma din Bucuresti,care are site.Ti-am trimis pe privat un mesaj cu numele lor.
Spor la pregatiri.

Nicol23
28.08.2011, 17:00:46
Bine ai venit pe forum!
Hai ca iti raspund eu.Site nu au,dar ii gasesti pe Facebook.Acum depinde pt ce vrei sa-i contactezi.Poze cu decor gasesti pe Facebook,iar rochii de mireasa,din cate stiu colaboreaza cu o firma din Bucuresti,care are site.Ti-am trimis pe privat un mesaj cu numele lor.
Spor la pregatiri.
Multumesc frumos :*

Nicol23
28.08.2011, 17:13:01
Bine ai venit pe forum!
Spor la pregatiri.

nu am inca nici decor...nici foto-video...sunt cam in urma cu tot :(

Nicol23
28.08.2011, 17:15:23
astept sa ma accepte pe facebook...de preturi ai vreo idee cum merg?? ms.

allesandra
29.08.2011, 16:47:35

decor iti recomand eu firma din Oravita care ne-a facut si noua .sala a fost superba si pretul ok !

Nicol23
29.08.2011, 20:57:27
decor iti recomand eu firma din Oravita care ne-a facut si noua .sala a fost superba si pretul ok !
oare vin si in alte orase???

dayanaD
29.08.2011, 21:01:55
oare vin si in alte orase???
da,eu am nunta in resita si ii am tot pe ei
sandra a avut la moldova noua

lizuca80
29.08.2011, 21:13:37
astept sa ma accepte pe facebook...de preturi ai vreo idee cum merg?? ms.

Eu nu sunt in lista lor de prieteni si totusi am reusit sa vad pozele lor.Preturile m-au cam alungat de la ele.Pt. 130 de persoane imi luau doar pt. decor fara flori in jur de 1000 lei.Nu mi s-a parut exagerat,insa florile ma costau inca atat,pt. ca am mers pe trandafiri cu crini.Am stabilit dinainte un buget pt. decor la 1500 lei,iar cei 500 de lei in plus i-am folosit pt. altceva.In alte orase vin,dar contra cost...zic eu...
Pe firma de la Oravita am mers si eu.Aranjeaza frumos,dar m-au cam dezamagit in privinta florilor(una am zis,alta am avut la sala)si nu numai.Transportul este gratis in alte localitati,dar incearca pe alte cai sa-si recupereze banii.
Stiu ca sunt cateva fete de pe forum care mai decoreaza cu ei...deci fiti atente ce ati cerut in contract si ce aveti la sala in ziua nuntii.
Pupici la toate fetele de pe forum si va multumesc pt. toate sfaturile primite.

dayanaD
29.08.2011, 21:29:59
eu o sa am aranjamente cu pene si buchetele,lumanarile,cocardele nu le iau de la ei

dayanaD
29.08.2011, 21:30:40
lizuca,poze de la nunta nu ne arati? :D

lizuca80
29.08.2011, 21:34:08
Ai timp destul.Decorul si foto video le-am stabilit cu 5 luni inainte.Insa daca ti s-a pus pata pe o anumita culoare sau ai o nunta cu o tematica mai deosebita mergi din timp pe la firme.Ti-am trimis pe privat un mesaj.
Pupici.

Nicol23
29.08.2011, 21:46:41
Ai timp destul.Decorul si foto video le-am stabilit cu 5 luni inainte.Insa daca ti s-a pus pata pe o anumita culoare sau ai o nunta cu o tematica mai deosebita mergi din timp pe la firme.Ti-am trimis pe privat un mesaj.
Pupici.

va multumesc pentru ajutor...eu mi-as dori buchetul si lumanarie si fie aceleasi gen de flori si culori (imi doresc trandafiri roz si albi tip cascada) in sala as vrea husele de scaune la fel cu alb si roz...restul florilor nu vreau trandafiri ca sunt destul de scumpi, si tinand cont ca a doua zi nu ai ce face cu ele, doar daca le vrea cineva...as vrea sa fie ceva cu roz si verdeata egal ce floare...:*

lizuca80
29.08.2011, 21:47:00
eu o sa am aranjamente cu pene si buchetele,lumanarile,cocardele nu le iau de la ei

Numara-ti penele din contract si penele de la sala :D,pt. ca stiu ca sunt destul de scumpe.Nici eu nu am avut lumanarile sau cocardele de la ei.Am avut decorul,niste stalpisori la intrare pe care nu i-am mai avut la sala :gen_07:,pahare personalizate pe care mi le-a uitat la Oravita...din bunavointa...,suport pt. lumanari,orice masa in plus decorata(sampanie,tort,fructe).Cam atat...Cu buchetele nu m-am riscat cu ei pt. ca nu stiam daca ajung la timp sau intregi.Am mers pe floraria de la pasaj Nera.Am fost foarte multumita de ei si sunt cei mai ieftini din Resita.Na ca le-am facut reclama.

lizuca80
29.08.2011, 21:49:46
lizuca,poze de la nunta nu ne arati? :D

Pozele nu sunt gata nici in ziua de azi,dupa o luna...se lucreaza la montajul lor.Scuza lor...au fost si ei in concediu.

dayanaD
29.08.2011, 21:50:04
Numara-ti penele din contract si penele de la sala :D,pt. ca stiu ca sunt destul de scumpe.Nici eu nu am avut lumanarile sau cocardele de la ei.Am avut decorul,niste stalpisori la intrare pe care nu i-am mai avut la sala :gen_07:,pahare personalizate pe care mi le-a uitat la Oravita...din bunavointa...,suport pt. lumanari,orice masa in plus decorata(sampanie,tort,fructe).Cam atat...Cu buchetele nu m-am riscat cu ei pt. ca nu stiam daca ajung la timp sau intregi.Am mers pe floraria de la pasaj Nera.Am fost foarte multumita de ei si sunt cei mai ieftini din Resita.Na ca le-am facut reclama.

si eu tot acolo cred ca imi fac florile.ai ceva poze?

dayanaD
29.08.2011, 21:53:10
lizuca,mi-ai dat emotii cu agentia de deco
sandra,tu ai avut ceva probleme cu ei?

Nicol23
29.08.2011, 21:59:14

Ar fi bine sa nu ai probleme....poate ai noroc ...dar din cate am citit e cam aiurea

lizuca80
29.08.2011, 22:00:42
si eu tot acolo cred ca imi fac florile.ai ceva poze?
Eu nu am poze,nici macar pe telefon.A fost o permanenta agitatie si tura-vura,incat nu stiu cum naiba a trecut asa de repede fara sa realizezi prin ce treci.Sa vad pe la cunoscuti,dar poate primesc pana atunci pozele.
Buchetul l-am avut colorat din trandafiri,frezii si gypsofila.Am avut 11 trandafiri si 4 frezii.Pret pe trandafir 7 lei,iar freziile 6 lei.Buchetul nasei a fost din 7 trandafiri visinii,al domnisoarei de onoare a fost roz,iar cocardele au fost tot din trandafiri colorati,doar pt. cei apropiati.Lumanarile...trandafiri visinii cu frezii albe.Totul m-a ajuns pe la 550-600 lei.

Nicol23
29.08.2011, 22:12:19
Eu nu sunt in lista lor de prieteni si totusi am reusit sa vad pozele lor.Preturile m-au cam alungat de la ele.Pt. 130 de persoane imi luau doar pt. decor fara flori in jur de 1000 lei.Nu mi s-a parut exagerat,insa florile ma costau inca atat,pt. ca am mers pe trandafiri cu crini.Am stabilit dinainte un buget pt. decor la 1500 lei,iar cei 500 de lei in plus i-am folosit pt. altceva.In alte orase vin,dar contra cost...zic eu...
Pe firma de la Oravita am mers si eu.Aranjeaza frumos,dar m-au cam dezamagit in privinta florilor(una am zis,alta am avut la sala)si nu numai.Transportul este gratis in alte localitati,dar incearca pe alte cai sa-si recupereze banii.
Stiu ca sunt cateva fete de pe forum care mai decoreaza cu ei...deci fiti atente ce ati cerut in contract si ce aveti la sala in ziua nuntii.
Pupici la toate fetele de pe forum si va multumesc pt. toate sfaturile primite.

M-am uitat si eu aseara...mi-a placut,dar eu nu vreau sa depasesc 2000 lei ,atat buget mi-am propus pentru decor.Am mai gasit o firma in Severin le-am trimis e-mail ca de sunat nu am cum sa sun pe toti ca nu stau in Romania, dar deocamdata astept sa vad ce zic, eu am enumerat cam ce-mi doresc si astept sa-mi faca o oferta buna ca nu as vrea sa ma incurc cu mai multe firme, vreau tot din acelasi loc. Faza cea mai tare e ca eu i-am scris foarte mult si mi-a raspuns ceva de genul: "am sa revin cu un e-mail in cel mai scurt timp, momentan suntem foarte ocupati ca e sezonul nuntilor sunt foarte multe de scris, asa incat, o sa revin cand o sa am mai mult timp la dispozitie" acum sunt in asteptare .dar nu m-as baza pe asta de aceea mai caut pe unde se poate #:-S

lizuca80
29.08.2011, 22:24:43
Ti-am trimis mesaj pe privat.

lizuca80
29.08.2011, 22:31:11
M-am uitat si eu aseara...mi-a placut,dar eu nu vreau sa depasesc 2000 lei ,atat buget mi-am propus pentru decor.Am mai gasit o firma in Severin le-am trimis e-mail ca de sunat nu am cum sa sun pe toti ca nu stau in Romania, dar deocamdata astept sa vad ce zic, eu am enumerat cam ce-mi doresc si astept sa-mi faca o oferta buna ca nu as vrea sa ma incurc cu mai multe firme, vreau tot din acelasi loc. Faza cea mai tare e ca eu i-am scris foarte mult si mi-a raspuns ceva de genul: "am sa revin cu un e-mail in cel mai scurt timp, momentan suntem foarte ocupati ca e sezonul nuntilor sunt foarte multe de scris, asa incat, o sa revin cand o sa am mai mult timp la dispozitie" acum sunt in asteptare .dar nu m-as baza pe asta de aceea mai caut pe unde se poate #:-S

Din proprie experienta iti spun ca toate firmele iti rotunjesc pretul final la suma pe care o oferi tu.Ei te intreba ce buget ai pt. decor,tu spui 2000 lei,iar cand iti calculeaza husele,fetele de masa,fontitele,vazele cu flori etc. trec o suma in asa fel incat sa se ajunga la cat oferi tu.Sfatul meu...nu le spune bugetul,spune ca inca nu ti-ai fixat suma.Nici o firma din cate am colindat nu a vrut sa-mi ofere o lista de preturi pt. fiecare serviciu oferit in parte.Stiu ei de ce...

allesandra
29.08.2011, 23:36:52
va multumesc pentru ajutor...eu mi-as dori buchetul si lumanarie si fie aceleasi gen de flori si culori (imi doresc trandafiri roz si albi tip cascada) in sala as vrea husele de scaune la fel cu alb si roz...restul florilor nu vreau trandafiri ca sunt destul de scumpi, si tinand cont ca a doua zi nu ai ce face cu ele, doar daca le vrea cineva...as vrea sa fie ceva cu roz si verdeata egal ce floare...:*

eu am avut decor cu trandafiri naturali,si pentru 110 pers m-a costat 1400 de lei !:* si am avut si covorul rosu si masa pt pahare de sampanie si nu mi-a luat nimic in plus.Deci eu chiar nu am nimic de obiectat

Nicol23
31.08.2011, 21:27:05
Din proprie experienta iti spun ca toate firmele iti rotunjesc pretul final la suma pe care o oferi tu.Ei te intreba ce buget ai pt. decor,tu spui 2000 lei,iar cand iti calculeaza husele,fetele de masa,fontitele,vazele cu flori etc. trec o suma in asa fel incat sa se ajunga la cat oferi tu.Sfatul meu...nu le spune bugetul,spune ca inca nu ti-ai fixat suma.Nici o firma din cate am colindat nu a vrut sa-mi ofere o lista de preturi pt. fiecare serviciu oferit in parte.Stiu ei de ce...
ahaaa....eu deja am gafat cu o firma,am spus suma....bine ca mi-ai spus sa nu se mai intample :))) ca imi i-au teapa dupa aceea ms :)

Corina6
17.01.2012, 16:07:09
Buna....sunt miresica de august 2012...Poate se mai gaseste cineva sa facem schimb de idei si experienta :)

happybride84
18.01.2012, 21:40:30
Buna....sunt miresica de august 2012...Poate se mai gaseste cineva sa facem schimb de idei si experienta :)

Bine ai venit....tot timpul se gaseste cate cineva :P
Cum stai cu pregatirea?

Corina6
28.01.2012, 11:31:17
Cum stai cu pregatirea?
Multumesc de primire :) Nu prea sunt miresici cu care sa vorbim in zona noastra din cate vad....Poate se mai alatura pe parcurs :* Eu sunt cu pregatirile ok ,cred ...Am rezolvat cu sala,muzica,pozele,decorul,coafeza si cam atat deocamdata...nu stiu unde sa fac tortul,vroiam la tm dar nu stiu daca vor oferi transport,si nu am gasit inca nicio fata care sa machieze k lumea,dar nu ma stresez k mai am timp pana in august.Daca poti sa imi spui unde pot gasi pahare de sampanie pt miri frumoase,pernite pt verighete,casa de bani....am auzit k sunt in Resita dar nu stiu unde...Eu st plecata in Italia si imi e mai greu sa ma interesez in tara...decat cd vin...Mersi si scuze k am scris un roman....Daca are cineva intrebari va raspund cu placere daca va pot ajuta :*:*:*

anthea
28.01.2012, 11:35:38
Cum stai cu pregatirea?
Stiati ca: Este Targ de Nunta la Resita, la Muzeul Banatului Montan in 18-19 februarie 2012.

happybride84
28.01.2012, 12:02:54
Multumesc de primire :) Nu prea sunt miresici cu care sa vorbim in zona noastra din cate vad....Poate se mai alatura pe parcurs :* Eu sunt cu pregatirile ok ,cred ...Am rezolvat cu sala,muzica,pozele,decorul,coafeza si cam atat deocamdata...nu stiu unde sa fac tortul,vroiam la tm dar nu stiu daca vor oferi transport,si nu am gasit inca nicio fata care sa machieze k lumea,dar nu ma stresez k mai am timp pana in august.Daca poti sa imi spui unde pot gasi pahare de sampanie pt miri frumoase,pernite pt verighete,casa de bani....am auzit k sunt in Resita dar nu stiu unde...Eu st plecata in Italia si imi e mai greu sa ma interesez in tara...decat cd vin...Mersi si scuze k am scris un roman....Daca are cineva intrebari va raspund cu placere daca va pot ajuta :*:*:*

in legatura cu tortul...eu m-am hotarat sa-l fac la Otelu Rosu...este o cofetarie care face torturi grozave...ca de casa...poate nu cele mai sofisticate ca aspect, dar totusi frumoase dar la gust sunt incomparabile....si asigura si transportul...ti-l aduc in ziua nuntii la ora care vrei tu....
Pahare, pernute, etc am vazut la Nera, et.1 undeva pe un colt ...dupa vodafone...sau in zona Muncitoresc, cam vis-a-vis de Catedrale este un magazin micut cu rochii de mireasa....
In rest nu prea stiu in Resita pt ca nici eu nu mai locuiesc acolo....dar in cele doua locuri sigur gasesti....

happybride84
28.01.2012, 12:05:08
Stiati ca: Este Targ de Nunta la Resita, la Muzeul Banatului Montan in 18-19 februarie 2012.

Nu stiam dar mersi de info....cu toate ca am cam rezolvat tot...cine stie ce mai gasesc...:D
Stie cineva vreun DJ in Resita? Eu am formatie dar imi trbuie si DJ pt pauzele formatiei...

Corina6
30.01.2012, 17:09:55
in legatura cu tortul...eu m-am hotarat sa-l fac la Otelu Rosu...este o cofetarie care face torturi grozave...ca de casa...poate nu cele mai sofisticate ca aspect, dar totusi frumoase dar la gust sunt incomparabile....si asigura si transportul...ti-l aduc in ziua nuntii la ora care vrei tu....
Pahare, pernute, etc am vazut la Nera, et.1 undeva pe un colt ...dupa vodafone...sau in zona Muncitoresc, cam vis-a-vis de Catedrale este un magazin micut cu rochii de mireasa....
In rest nu prea stiu in Resita pt ca nici eu nu mai locuiesc acolo....dar in cele doua locuri sigur gasesti....
Multumesc mult pentru informatie...cu siguranta o sa merg acolo si sper sa gasesc ceva frumos...cat despre dj mi'ar place sa te ajut, nici eu nu mi-am gasit inca ,pentru k si eu am formatie dar vreau si dj...dar o sa ma interesez si daca dau de cineva te anunt.Voua cine va canta la nunta?\:D/

Paka
31.01.2012, 09:40:56
[QUOTE=Corina6;4533470]Multumesc de primire :) Nu prea sunt miresici cu care sa vorbim in zona noastra din cate vad....Poate se mai alatura pe parcurs :* Eu sunt cu pregatirile ok ,cred ...Am rezolvat cu sala,muzica,pozele,decorul,coafeza si cam atat deocamdata...nu stiu unde sa fac tortul,vroiam la tm dar nu stiu daca vor oferi transport,si nu am gasit inca nicio fata care sa machieze k lumea,.....

Buna Corina,

eu am avut nunta anul trecut si la fel aveam problema machiezei, iar o prietena a mea mi-a recomandat pe cineva care machiaza mirese de 6 ani. La inceput am fost sceptica insa m-am lasat pe mana ei si am fost mai mult decat multumita. Machiajul a fost prrofesional realizat, foarte frumos si a tinut inclusiv a doua zi cand am avut sedinta foto, fara sa mai fac vreun retus desi am dormit fara probleme. Daca doresti te pot pune in contact cu ea .

Corina6
31.01.2012, 10:01:44
Buna Corina,

eu am avut nunta anul trecut si la fel aveam problema machiezei, iar o prietena a mea mi-a recomandat pe cineva care machiaza mirese de 6 ani. La inceput am fost sceptica insa m-am lasat pe mana ei si am fost mai mult decat multumita. Machiajul a fost prrofesional realizat, foarte frumos si a tinut inclusiv a doua zi cand am avut sedinta foto, fara sa mai fac vreun retus desi am dormit fara probleme. Daca doresti te pot pune in contact cu ea .
Buna....mersi pentru răspuns si recomandare!E din Resita?Poti sa îmi trimiti un mesaj cu NR de tel si cd vin in tara o sun si îmi stabilesc o proba la machiaj!Ne auzim,astept
mesajul tau:)

dayanaD
31.01.2012, 16:50:10
hello
eu am avut tortul de la unicat,a fost super...doar din spuma de visine,cel mai racoros tort e care l-am mancat vreodata,a fost laudat de 350 de pers :D
si cei din tm asigura transportul contra cost,cam 1,5 lei pe km
de machiat m-a machiat cumnatica mea si o prietena iar freza mi-a facut-o iulian,nota 20
dj daca vreti va pun in legatura cu al meu...flavius il cheama si noi i-am dat 100 de euro

Corina6
01.02.2012, 19:46:25
hello
eu am avut tortul de la unicat,a fost super...doar din spuma de visine,cel mai racoros tort e care l-am mancat vreodata,a fost laudat de 350 de pers :D
si cei din tm asigura transportul contra cost,cam 1,5 lei pe km
de machiat m-a machiat cumnatica mea si o prietena iar freza mi-a facut-o iulian,nota 20
dj daca vreti va pun in legatura cu al meu...flavius il cheama si noi i-am dat 100 de euro
Ciao....ma bucur sa vad tot mai multe persoane pe aici :) La unicat sunt bune prajiturile ,dar eu am un fix cu Codrina din Tm,imi plac la nebunie:x ,asa k m-as risca sa il aduc de acolo....Mersi pentru toate informatiile utile!Cat despre Iulian am auzit si eu multe,si este foarte laudat pentru coafurile pe care le face.Eu deja am vb cu coafeza mea pe care o am de 6 ani si care imi stie toate mofturile8-} asa k ma las pe mana ei.Dj nu am gasit inca dar daca ma pui in legatura cu Flavius o sa apelez la el daca o sa fie nevoie:) Ps.Cred k ai avut o supernunta cu 350 de peroane...eu am doar 160 si mi se pare coplesitor sa te ocupi de toti.....ce emotii :)

dayanaD
01.02.2012, 20:00:50
Ciao....ma bucur sa vad tot mai multe persoane pe aici :) La unicat sunt bune prajiturile ,dar eu am un fix cu Codrina din Tm,imi plac la nebunie:x ,asa k m-as risca sa il aduc de acolo....Mersi pentru toate informatiile utile!Cat despre Iulian am auzit si eu multe,si este foarte laudat pentru coafurile pe care le face.Eu deja am vb cu coafeza mea pe care o am de 6 ani si care imi stie toate mofturile8-} asa k ma las pe mana ei.Dj nu am gasit inca dar daca ma pui in legatura cu Flavius o sa apelez la el daca o sa fie nevoie:) Ps.Cred k ai avut o supernunta cu 350 de peroane...eu am doar 160 si mi se pare coplesitor sa te ocupi de toti.....ce emotii :)

da,chiar pot spune ca a fost o super nunta...cea mai frumoasa :))
si sa sti k am ajuns pe la toti invitatii,am poze cu toti,dar eu nu am stat deloc la masa,nu stiu ce gust a avut mancarea si nici bautura...toata nunta am baut un singur pahar cu suc,atat :))
foto-video ti-ai gasit?

Corina6
01.02.2012, 20:21:32
si sa sti k am ajuns pe la toti invitatii,am poze cu toti,dar eu nu am stat deloc la masa,nu stiu ce gust a avut mancarea si nici bautura...toata nunta am baut un singur pahar cu suc,atat :))
foto-video ti-ai gasit?
Scuze k nu iti pot raspunde la mesajul privat...nu ma lasa pana nu am 10 mesaje lasate pe forum,deci mai trebuie sa activez :)) Merci pt mesaj....Foto video am gasit,un fotograf din Tm: Marius Andron si sunt foarte multumita,iar ca formatie am vb cu Petrica Popovici si mai vine cu inca o solista,sper sa fie tot bine si sa nu fiu dezamagita de ei,pentru ca am vazut doar pe net si din auzite de ei....asa ca ramane de vazut daca se ridica la asteptarile noastre :*:*:*

Corina6
01.02.2012, 20:24:52
foto-video ti-ai gasit?
Oricum ai ramas cu amintiri frumoase....Felicitari pt supernunta :*:))

dayanaD
01.02.2012, 20:27:12
m-am uitat si eu acum la portofoliul lui,imi plac pozele
legat de muzica,pe mine nu ma incanta petrica popovici,l-am prins numai de vreo 2-3 ori si nu mi-a prea placut,dar asta a fost acum vreo 3-4 ani,poate acum canta altfel
dar important e sa va placa voua

dayanaD
01.02.2012, 20:31:04
Oricum ai ramas cu amintiri frumoase....Felicitari pt supernunta :*:))

multumesc
adevarul e ca mi-e foarte dor,trece prea repede
ma uit f des la filmare si asa imi mai alin dorul
aaaa...si fac multe sedinte foto trash the dress,anul trecut am facut 2...si anul asta am programate inca 2...minim
cat mai intru in rochie o sa ma tot pozez :))

Corina6
01.02.2012, 20:32:17
m-am uitat si eu acum la portofoliul lui,imi plac pozele
legat de muzica,pe mine nu ma incanta petrica popovici,l-am prins numai de vreo 2-3 ori si nu mi-a prea placut,dar asta a fost acum vreo 3-4 ani,poate acum canta altfel
dar important e sa va placa voua
Da....poate intre timp si-a schimbat vocea :))Sper si eu sa ne placa,am auzit ca fata asta cu care canta e forte talentata si ridica lumea de la masa , am auzit pareri pro si contra....acum sa vedem.Tu pe cine ai avut ? :*

Corina6
01.02.2012, 20:34:24
multumesc
adevarul e ca mi-e foarte dor,trece prea repede
ma uit f des la filmare si asa imi mai alin dorul
aaaa...si fac multe sedinte foto trash the dress,anul trecut am facut 2...si anul asta am programate inca 2...minim
cat mai intru in rochie o sa ma tot pozez :))
Bravo tie...nu e rea ideea :) Sunt convinsa k va trece foarte repede nunta si o sa imi fie si mie dor....ce sa facem asta e...

dayanaD
01.02.2012, 20:41:38
eu l-am avut pe nicu novac cu ionela balan
a facut super atmosfera dar si pretul a fost pe masura...la o nunta mica nu se merita :D
eu nici nu am realizat atunci ca e nunta mea,parca eram teleghidata...noroc cu filmarea ca mi-am mai adus si eu aminte unele chestii :))

Corina6
01.02.2012, 20:46:22
eu l-am avut pe nicu novac cu ionela balan
a facut super atmosfera dar si pretul a fost pe masura...la o nunta mica nu se merita :D
eu nici nu am realizat atunci ca e nunta mea,parca eram teleghidata...noroc cu filmarea ca mi-am mai adus si eu aminte unele chestii :))
Da...noi avem in jur de 160 de persoane ,nu e asa mare ca a ta nunta...o sa fie mica si cocheta...de aceea ma streses cu fiecare amanunt sa iasa ca la carte...prima oara vreau sa fiu eu multumita cu sotul meu si sigur vor fi si ceilalti atunci.:*

dayanaD
01.02.2012, 21:21:01
sa sti ca asa eram si eu,vroiam sa pun la punct fiecare detaliu,sa fac mii si mii de chestii (sunt inscrisa pe site-ul asta cu 3 ani inainte de nunta) :)) dar inainte de nunta am cam renuntat la tot.m-a interesat sa fie mancarea si muzica buna ca pt noi oricum era cea mai frumoasa zi
am facut cam ce se face de obicei la nunta,nimic special altceva,cai verzi pe pereti cum visam eu
detaliile nu le observa nimeni,decat noi...la fel ca si lucrurile care nu ne ies bine in ziua nuntii
eu am fost atat de calma,de zen in ziua si inainte de nunta ca se mira toata lumea (eu de felul meu sunt f stresata,ma chinui sa iasa totul perfect,la secunda),dar atunci am zis nu...chiar nu merita sa ma stresez.o data in viata fac nunta si vreau sa ma bucur de ea

allesandra
01.02.2012, 21:41:48
sa sti ca asa eram si eu,vroiam sa pun la punct fiecare detaliu,sa fac mii si mii de chestii (sunt inscrisa pe site-ul asta cu 3 ani inainte de nunta) :)) dar inainte de nunta am cam renuntat la tot.m-a interesat sa fie mancarea si muzica buna ca pt noi oricum era cea mai frumoasa zi
am facut cam ce se face de obicei la nunta,nimic special altceva,cai verzi pe pereti cum visam eu
detaliile nu le observa nimeni,decat noi...la fel ca si lucrurile care nu ne ies bine in ziua nuntii
eu am fost atat de calma,de zen in ziua si inainte de nunta ca se mira toata lumea (eu de felul meu sunt f stresata,ma chinui sa iasa totul perfect,la secunda),dar atunci am zis nu...chiar nu merita sa ma stresez.o data in viata fac nunta si vreau sa ma bucur de ea

m-ai facut sa imi fie dor de perioada dinaintea nuntii!:x:x

dayanaD
01.02.2012, 21:45:37
m-ai facut sa imi fie dor de perioada dinaintea nuntii!:x:x

sandra,mie in fiecare zi mi-e dor...in fiecare an as mai face o nunta....dar tot cu acelasi barbat :D

allesandra
01.02.2012, 21:48:50
sandra,mie in fiecare zi mi-e dor...in fiecare an as mai face o nunta....dar tot cu acelasi barbat :D

si eu ii tot zic lui Daci la fel :))

Corina6
01.02.2012, 21:54:31
Esti foooarte tare....ai vrut sa fi pregatita :) Oricum cred k ai dreptate,nimeni nu observa detaliile si toata munca depusa...o stim doar noi si suntem multumiti sufleteste...:*:* Sper sa fiu si eu la fel de calma ca si tine, k doar cd ma gandesc am o mie de emotii,si asa sunt emotiva din fire si cred k o sa fac un rau din lacrimi si o sa termin pachete de servetele :))

dayanaD
01.02.2012, 22:07:57
corina,asa ziceam si eu...ca o sa fiu mega stresata,ca nu o sa ma pot bucura de nunta,ca o sa verific pe toata lumea,ma bag si peste bucatari daca e nevoie...
in final nu am facut nimic...am stat numai pe ringul de dans si pe la mesele invitatiilor
in schimb mama...parca ar fi fost nunta ei...inainte cu vreo 2 sapt era atat de stresata ca devenea isterica uneori :)) abia o calmam
anul asta la nunta lu fratemiu nu o sa mai faca asa,a zis ca acum stie cum e :))

Corina6
01.02.2012, 22:24:32
corina,asa ziceam si eu...ca o sa fiu mega stresata,ca nu o sa ma pot bucura de nunta,ca o sa verific pe toata lumea,ma bag si peste bucatari daca e nevoie...
in final nu am facut nimic...am stat numai pe ringul de dans si pe la mesele invitatiilor
in schimb mama...parca ar fi fost nunta ei...inainte cu vreo 2 sapt era atat de stresata ca devenea isterica uneori :)) abia o calmam
anul asta la nunta lu fratemiu nu o sa mai faca asa,a zis ca acum stie cum e :))
Si mamele noastre isi doresc sa iasa totul bine k si noi dealtfel...acum mama ta are experienta\:D/si va sti cum sa faca la fratele tau,tu ai dus greul =)) Abea astept sa va povestesc si eu de la nunta mea.Ma bucur ca mai schimbam cateva idei aici...mai avem ce invata una de la alta<:-P

dayanaD
01.02.2012, 22:28:40
sa sti ca a fost greu...ma certam cu ea cred ca zilnic
ea a trecut prin nunta ca gasca prin apa,nici nu mai stia ce s-a intamplat,noroc cu filmarea si cu ce mai povesteam noi :))

Corina6
01.02.2012, 22:42:52
sa sti ca a fost greu...ma certam cu ea cred ca zilnic
ea a trecut prin nunta ca gasca prin apa,nici nu mai stia ce s-a intamplat,noroc cu filmarea si cu ce mai povesteam noi :))
Ce sa faci...emotiile si stresul...important e ca la urma ramai cu o amintire placuta:x

happybride84
04.02.2012, 06:39:06
Multumesc mult pentru informatie...cu siguranta o sa merg acolo si sper sa gasesc ceva frumos...cat despre dj mi'ar place sa te ajut, nici eu nu mi-am gasit inca ,pentru k si eu am formatie dar vreau si dj...dar o sa ma interesez si daca dau de cineva te anunt.Voua cine va canta la nunta?\:D/

noi am vrut formatie, dar nu populara...asa ca am ales formatie de cover-uri..C. Iakab...poate ii sti. ...
in legatura cu machiajul, la mine e foarte simplu....mama e cosmeticiana si realizaeaza machiaje de mirese de vreo 20 de ani....asa ca...:))

Corina6
06.02.2012, 14:26:29
noi am vrut formatie, dar nu populara...asa ca am ales formatie de cover-uri..C. Iakab...poate ii sti. ...
in legatura cu machiajul, la mine e foarte simplu....mama e cosmeticiana si realizaeaza machiaje de mirese de vreo 20 de ani....asa ca...:))
Asa k...ai norok cu mama ta :)) De formatie nu am auzit pana acum...m-am uitat cata pe net si am vazut cum canta.Fain, daca preferati asta in loc de populara,depinde de gusturi.Multa bafta in continuare <:-P

miha24
21.03.2012, 10:29:41
Ceau,
Sunt miresici din Caras care fac nunta la Herculane? Sau care nu fac nunta la Herculane dar stiu restaurante in Herculane. Eventual ceva pareri:) Noi inca nu ne-am hotarat dar avem de ales intre Resita si Herculane(eu din Resita, el din Herculane) si o sa alegem acolo unde sunt mai multi invitati-inclin sa cred ca nu va fi Resita:) eu am neamuri putine. As vrea sa-mi formez macar ceva idei sau sa am niste numere de contact. Cand o sa mergem sa le vedem va trebui sa ne miscam repede(noi stam in Tm si o sa avem timp doar in weekend).
Mersi! si spor la pregatiri!

Corina6
21.03.2012, 19:12:25
Ceau,
Sunt miresici din Caras care fac nunta la Herculane? Sau care nu fac nunta la Herculane dar stiu restaurante in Herculane. Eventual ceva pareri:) Noi inca nu ne-am hotarat dar avem de ales intre Resita si Herculane(eu din Resita, el din Herculane) si o sa alegem acolo unde sunt mai multi invitati-inclin sa cred ca nu va fi Resita:) eu am neamuri putine. As vrea sa-mi formez macar ceva idei sau sa am niste numere de contact. Cand o sa mergem sa le vedem va trebui sa ne miscam repede(noi stam in Tm si o sa avem timp doar in weekend).
Mersi! si spor la pregatiri!
Ceau...imi pare rau ca nu te pot ajuta ...eu nu am nicio legatura cu Herculane dar sper sa se gaseasca vreo miresica,care sa te poata ajuta.Daca nu incearca sa cauti pe internet, poate gasesti ceva.Spor la pregatiri in continuare :) Restul miresicilor...liniste profunda pe Caras ??

miha24
04.04.2012, 17:18:04
Revin cu o noua intrebare. Stiti ceva despre Italianu(Nera). Capacitatea salii scrie ca e de 350 de locuri. Mie nu mi se pare ca intra atatia. A fost vreuna dintre voi? Despre meniu stiti ceva? Mi s-a spus ca incepe de la 100 lei si contine aperitiv supa sarmale si friptura. Fara aperitiv cald(se poate adauga). Am uitat sa intreb de cantitati(in special la sarmale si friptura). Daca aveti ceva informatii, please share:D

dayanaD
04.04.2012, 17:30:21
Revin cu o noua intrebare. Stiti ceva despre Italianu(Nera). Capacitatea salii scrie ca e de 350 de locuri. Mie nu mi se pare ca intra atatia. A fost vreuna dintre voi? Despre meniu stiti ceva? Mi s-a spus ca incepe de la 100 lei si contine aperitiv supa sarmale si friptura. Fara aperitiv cald(se poate adauga). Am uitat sa intreb de cantitati(in special la sarmale si friptura). Daca aveti ceva informatii, please share:D

da de unde.finii nostri au avut 220 de pers la nunta si a fost destul,nu stiu daca intra mai mult de 250...bine,sa ramana si putin spatiu pentru dans
ei in 2009 au dat 150 de lei pe meniu,acum nu stiu ce preturi au

miha24
13.05.2012, 13:50:21
Nu prea e activitate pe topicul de Caras. Eu mi-am rezervat sala, la Italianu pt 17 august 2013, am muzica, si sunt in cautare de foto, video.
Poate cineva sa ma ajute? Numere de tel, pareri, preturi... orice e binevenit. Eventual monstre de filmari, fotografii. Va multumesc

Corinaluciana
13.05.2012, 16:37:27
Ceau...imi pare rau ca nu te pot ajuta ...eu nu am nicio legatura cu Herculane dar sper sa se gaseasca vreo miresica,care sa te poata ajuta.Daca nu incearca sa cauti pe internet, poate gasesti ceva.Spor la pregatiri in continuare :) Restul miresicilor...liniste profunda pe Caras ??

Buna,
Parca am vazut ca te interesa de cineva care machiaza bine....eu am fost la o nunta in resita si m am machiat la o tipa cristiana, lucreaza la un salon la victoria. Daca inca esti intesata ma pot interesa de numele salonului si iti spun.
Eu ti o recomand si sunt sigura ca vei fi multumita de ea.

Corina6
13.05.2012, 17:03:27
Nu prea e activitate pe topicul de Caras. Eu mi-am rezervat sala, la Italianu pt 17 august 2013, am muzica, si sunt in cautare de foto, video.
Poate cineva sa ma ajute? Numere de tel, pareri, preturi... orice e binevenit. Eventual monstre de filmari, fotografii. Va multumesc

Buna...eu pot sa îți recomand cu drag fotograful meu la care am ajuns după lungi cautari :) Se numește Marius Andron si este din timisoara.Daca vrei sa vezi poze si sa te convingi poți cauta pe Google :Marius Andron blog!Acolo suntem si noi:Corina si Vali engagement!Cat despre preț poți sa ii trimiti un mesaj,îl gasesti si pe facebook si ii spui ce vrei,etc si îți spune cat costa!Noi suntem foarte multumiti si fericiti k l-am găsit si ți-l recomand cu toată încrederea!Daca mai ai întrebări in legătura cu orice,sper sa te pot ajuta k eu am cam rezolvat tot!Spor la treaba :)

lavinia30
14.05.2012, 10:01:01
Buna mihai 24 :) nu pot trimite mesaje pe privat, nu am destula activitate pe forum:), V&V nu mai exista dar baiatul se mai ocupa de foto video, noua ne-a placut, noi avem doar un generic la inceput si apoi filamarea, eu zic ca a fost reusit, daca mai ai intrebari...raspund cu mare drag

miha24
15.05.2012, 17:04:27
Buna mihai 24 :) nu pot trimite mesaje pe privat, nu am destula activitate pe forum:), V&V nu mai exista dar baiatul se mai ocupa de foto video, noua ne-a placut, noi avem doar un generic la inceput si apoi filamarea, eu zic ca a fost reusit, daca mai ai intrebari...raspund cu mare drag
Buna, sunt miha nu mihai:) Am vorbit si noi cu baiatu respectiv, pare destul de serios. Mai avem timp sa ne interesam oricum. Alte intrebari? Ce parere ai de Italianu?(asta e valabil pentru toate fetele), noi acolo am semnat, imi place sala sper doar sa fie loc suficient pt toti invitatii pt ca initial am avut pe lista 200 si acum, dupa mai multe consultari avem deja 250-260. Exista in resita alt loc de facut poze in afara de locomotive si fantana? Pe mine nu ma incanta, cel putin fantana.... mi-ar placea un parc cu multa verdeata... Ce meniuri ati avut la nunta? Cu aperitiv cald?fara? Noi am optat pt cel fara aperitiv cald, sper sa fie suficient.
Mai povestiti-mi daca vreti ca eu sunt incepatoare :)

lavinia30
19.05.2012, 09:44:19
Buna, sunt miha nu mihai:) Am vorbit si noi cu baiatu respectiv, pare destul de serios. Mai avem timp sa ne interesam oricum. Alte intrebari? Ce parere ai de Italianu?(asta e valabil pentru toate fetele), noi acolo am semnat, imi place sala sper doar sa fie loc suficient pt toti invitatii pt ca initial am avut pe lista 200 si acum, dupa mai multe consultari avem deja 250-260. Exista in resita alt loc de facut poze in afara de locomotive si fantana? Pe mine nu ma incanta, cel putin fantana.... mi-ar placea un parc cu multa verdeata... Ce meniuri ati avut la nunta? Cu aperitiv cald?fara? Noi am optat pt cel fara aperitiv cald, sper sa fie suficient.
Mai povestiti-mi daca vreti ca eu sunt incepatoare :)

Imi cer scuze, nu am fost foarte atenta la nume :), nu te descuraja in final totul va fi bine, de Italianu nu stiu prea multe atat ca loc este suficient, noi am avut meniul clasic, aperitiv rece, supa sarmale si friptura, face bine doar ca trebuie sa va cam tineti de el dupa nunta, noi ne si stiam cat de cat si na probabil de aceea ne-a tinut mai mult pana ne-a dat filmarea, pentru poze noi am facut nunta la Atlantic si acolo am avut verdeata, dar mai sunt locuri, parc doar cu verdeata nu prea este, daca aveti timp este o modalitate si in parcul de la gradina zoologica, sau la Victoria, depinde de voi, sunt care au fost doar mirii si fotograful in afara Resitei mai aproape.

miha24
03.06.2012, 10:35:43
Buna fetelor! A avut sau o sa aiba vreuna dintre voi fantana de cioco la nunta? Daca da de unde ati facut rost? Cat a costat? Sau daca stiti firme care au si inchiriaza:) Multumesc!

Corina6
18.07.2012, 14:11:58
Buna miresici:) Cum stati cu pregatirile...noi mai avem exact o luna pana la nunta si emotii maxime!Sa aveti o zi frumoasa :x

miha24
30.07.2012, 09:56:25
Cum stai tu cu emotiile cand mai ai asa de putin pana la ziua cea mare? Eu avand nunta abia la anul mai am multe de rezolvat... avem doar restaurant, muzica si nasi, dar le facem incet pe toate. Tu ce mai ai de rezolvat? Te pup!

Corina6
31.07.2012, 20:33:17
Cum stai tu cu emotiile cand mai ai asa de putin pana la ziua cea mare? Eu avand nunta abia la anul mai am multe de rezolvat... avem doar restaurant, muzica si nasi, dar le facem incet pe toate. Tu ce mai ai de rezolvat? Te pup!
Ceau Miha...cu emotiile stam bine deocamdata,in schimb sunt stresata cu restul...confirmarile invitatiilor(care apropo nu suna nicicare sa iti confirme si trebuie sa ii suni tu pe toti)...Am ramas cu putine persoane,dintre cei confirmati multi nu mai pot veni si tot asa...eu sunt cata in criza de timp...am impresia ca trece repede timpul si nu apuc sa le fac pe toate!Mai am de modificat rochita de mireasa si toate detaliile cu sala...decor,etc.Ce sa zic sunt multe de facut dar daca le faci asa incet din timp,eu zic ca trebuie sa iasa ceva,acum iti povestesc eu dupa :)) Sa aveti spor la pregatiri si daca aveti nevoie de orice sfat si va pot ajuta...cu mare placere,pentru ca acum cu nunta ne-am interesat de multe vrand-nevrand:D Ceau :*

miha24
01.08.2012, 08:10:19
Ceau Miha...cu emotiile stam bine deocamdata,in schimb sunt stresata cu restul...confirmarile invitatiilor(care apropo nu suna nicicare sa iti confirme si trebuie sa ii suni tu pe toti)...Am ramas cu putine persoane,dintre cei confirmati multi nu mai pot veni si tot asa...eu sunt cata in criza de timp...am impresia ca trece repede timpul si nu apuc sa le fac pe toate!Mai am de modificat rochita de mireasa si toate detaliile cu sala...decor,etc.Ce sa zic sunt multe de facut dar daca le faci asa incet din timp,eu zic ca trebuie sa iasa ceva,acum iti povestesc eu dupa :)) Sa aveti spor la pregatiri si daca aveti nevoie de orice sfat si va pot ajuta...cu mare placere,pentru ca acum cu nunta ne-am interesat de multe vrand-nevrand:D Ceau :*
Multumim frumos pentru tot! Fi sigura ca o sa te mai stresez. De exemplu cu cine faceti deco, flori si cat va costa? Ca ce am gasit eu au niste preturi.... Dar nu trebuie sa-mi raspunzi acum. Tu ocupa-te de ce mai ai de rezolvat si ce depinde de tine. Confirmarile sau refuzurile oamenilor nu depind de tine. Si cred ca ar trebui sa stai linistita ca pana la urma o sa fie ok. Daca chiar ai nevoie de mai multi oameni, nu poti incerca sa inviti unii de backup? Zic si eu.. inca mai e timp. Eu daca sunt stresata de ceva e ca am prea multi pe lista si n-as vrea sa fie aglomerat. Asa ca nicicum nu-i bine. O sa vezi ca pana la urma se rezolva toate si oamenii dragi tie o sa fie acolo si tu o sa fii cea mai fericita ca e ziua nuntii tale :* >:D< Cine va canta? Te pup si fi tare ca se rezolva toate!

Corina6
01.08.2012, 19:23:58
Multumim frumos pentru tot! Fi sigura ca o sa te mai stresez. De exemplu cu cine faceti deco, flori si cat va costa? Ca ce am gasit eu au niste preturi.... Dar nu trebuie sa-mi raspunzi acum. Tu ocupa-te de ce mai ai de rezolvat si ce depinde de tine. Confirmarile sau refuzurile oamenilor nu depind de tine. Si cred ca ar trebui sa stai linistita ca pana la urma o sa fie ok. Daca chiar ai nevoie de mai multi oameni, nu poti incerca sa inviti unii de backup? Zic si eu.. inca mai e timp. Eu daca sunt stresata de ceva e ca am prea multi pe lista si n-as vrea sa fie aglomerat. Asa ca nicicum nu-i bine. O sa vezi ca pana la urma se rezolva toate si oamenii dragi tie o sa fie acolo si tu o sa fii cea mai fericita ca e ziua nuntii tale :* >:D< Cine va canta? Te pup si fi tare ca se rezolva toate!
Chiar te rog sa ma stresezi :)) eu cand am timp iti raspund!Despre lista de invitati si eu aveam multi si m-am panicat ca tine,dupa ce au inceput sa imi confirme m-am trezit cu jumatate si foarte multi din cei apropiati se intampla sa nu poata veni...dar asta este,cine vine bine si cine nu,la fel.Noi mergem inainte.Acum sa iti spun de firma noastra de decor:este o firma de langa oradea care vine si iti face tot...au preturi foarte bune si sunt niste oameni foarte de treaba,eu zic ca se merita.M-am interesat la multe firme si din resita si din tm inainte dar...astia sunt mai ok ca pret si calitate la fel.Nu stiu daca am voie sa scriu aici firma dar...se numeste dandesign.ro intri pe internet si o cauti, aici gasesti de toate...noi am facut tot cu ei:flori,decor.Le trimiti mesaj si iti fac o oferta la tot ce vrei.Noua ni se pare ieftina si la flori si la huse de scaune,fete masa,etc.O sa vezi si tu.Cat despre muzica o sa ne cante Petrica Popovici cu o solista si o sa avem si dj care sa ne umple pauzele si sa bage toate genurile de muzica,si veche si noua pt toata lumea.Azi am fost si am probat rochita...eram super happy :)) Saptamana viitoare e gata si o iau acasa.Iupiii :) Mersi pt incurajari si vorbe frumoase.Sa ai o seara placuta....Ps:daca te intereseaza sa iti spun ceva despre artificii,noi facem la nunta si sunt super faine,am gasit o firma serioasa,acum depinde fiecare cat se intinde cu bugetul :D

miha24
02.08.2012, 08:38:23
Am intrat la ei pe site si intradevar au preturi mai mici comparativ cu altii. Problema e ca nu apare ca ar veni si in Caras. Iti percep o taxa suplimentara? Eu husele si fetele de masa le am incluse de la restaurant. Nu as vrea decat flori, buchete, lumanari. Cum te-ai inteles cu ei? vin la tine cu aranjamentele gata facute? Oare rezista? Daca le scriu un mesaj oare raspund repede? Multumeeesc! Ce flori o sa ai si cat te ajunge un aranjament. Te-am pupat

Corina6
02.08.2012, 13:53:09
Am intrat la ei pe site si intradevar au preturi mai mici comparativ cu altii. Problema e ca nu apare ca ar veni si in Caras. Iti percep o taxa suplimentara? Eu husele si fetele de masa le am incluse de la restaurant. Nu as vrea decat flori, buchete, lumanari. Cum te-ai inteles cu ei? vin la tine cu aranjamentele gata facute? Oare rezista? Daca le scriu un mesaj oare raspund repede? Multumeeesc! Ce flori o sa ai si cat te ajunge un aranjament. Te-am pupat
Da vin si in Caras...iti raspund repede si iti spun ei toate detaliile in functie de ce vrei.Acum eu nu stiu cat si cum,doar cu ei te intelegi.Florile rezista deoarece vin nu stiu cum facute in niste eprubete cu apa la radacini...iti explica ei toate nelamuririle:) Pe mine ma ajung in jur de 28 lei aranjamentul floral la masa...cu flori simple,fara trandafiri si eu mai stiu ce flori mai pretentioase.Depinde ce iti alegi.Vorbeste cu ei.Sunt foarte draguti si prompti,doar sa nu aiba vreo expozitie sau vreun eveniment ca atunci iti raspund mai greu.Ceau...O zi buna :)

miha24
29.08.2012, 09:01:43
Da vin si in Caras...iti raspund repede si iti spun ei toate detaliile in functie de ce vrei.Acum eu nu stiu cat si cum,doar cu ei te intelegi.Florile rezista deoarece vin nu stiu cum facute in niste eprubete cu apa la radacini...iti explica ei toate nelamuririle:) Pe mine ma ajung in jur de 28 lei aranjamentul floral la masa...cu flori simple,fara trandafiri si eu mai stiu ce flori mai pretentioase.Depinde ce iti alegi.Vorbeste cu ei.Sunt foarte draguti si prompti,doar sa nu aiba vreo expozitie sau vreun eveniment ca atunci iti raspund mai greu.Ceau...O zi buna :)
Casa de piatra Corina, multa fericire alaturi de sotul tau. Imi pare rau ca nu ti-am spus mai repede dar am fost plecati in concediu:)
Astept sa mi povestesti cum ti-a fost cea mai frumoasa zi, pana in cele mai mici detalii. Si bineinteles, cu tot cu poze:)

Corina6
04.10.2012, 09:57:09
Casa de piatra Corina, multa fericire alaturi de sotul tau. Imi pare rau ca nu ti-am spus mai repede dar am fost plecati in concediu:)
Astept sa mi povestesti cum ti-a fost cea mai frumoasa zi, pana in cele mai mici detalii. Si bineinteles, cu tot cu poze:)
Ceauuuuu :) Imi cer mii de scuze pt intarziere...luna de miere..si altele :))Ce sa iti povestesc...a fost ceva de vis,dar a trecut extrem de repede k nici nu imi vine sa cred.A iesit tot bine,sau cel putin cat se putea...acum mici lucruri vor fi care nu vor iesi cum ai stabilit,dar e normal :) Nu ai cum sa controlezi tot,pentru ca in ziua aia e o nebunie :)) Ce sa iti spun...nu am avut emotii pana nu au inceput sa vina dupa mine...si cand am vazut atata lume emotionata si se uitau cu toti la mine cu lacrimi in ochi :X:X Niste emotii unice :X:X Nu pot descrie...Apoi...alte emotii la primarie si biserica...a fost ffff frumos si a trecut foarte repede!!!Eu m-am simtit grozav...apoi la sala m-am relexat si am inceput distractia...Vreau sa iti spun ca toata lumea care a fost la nunta s-a simtit grozav si toti mi-au spus k asa nunta faina nu au mai vazut si mireasa asa frumoasa :))...acum ma laud si eu...Ideea era ca lumea simte ce transmiteti voi,eu am fost cu zambetul pe buze de dimineata pana cand s-a terminat si s-a transmis starea aia...de bucurie si emotie...am avut si nasi de viata...si toata lumea m-a admirat toata noaptea si a dansat si eu bineinteles, nu am stat jos 5 minute :)) Ce sa zic nu pot scrie tot ce am simtit si cum a fost...dar a fost ceva unic...Daca vrei sa iti dau detalii la ceva anume sa ma intrebi...pot sa iti spun ca de foto-video am fost foarte multumita...mai putin de decor,a fost ok dar ma asteptam la altceva(asa e cd vezi doar in foto)si de tort...am avut batai de cap,a fost delicios dar am avut discutii cu doamna de la cofeteria,fff irascibila si mi-am facut o mie de draci pana in momentul nuntii si chiar si dupa :( In rest a fost tot ok...a iesit bine,lumea s-a simtit bine si noi la fel...mai mult de atat...asta e satisfactia !Si plus si acum ma opreste lumea pe strada si imi spune ce nunta faina a fost :X Ce sa zic...o sa pun doua-trei poze aici...dar daca vrei sa vezi mai multe ma gasesti pe facebook...Giura Corina Irina...Te astept :) O zi buna

tintina
07.10.2012, 21:54:20
Ceau, miresici din Caras Severin! Vreau sa va cer o parere legata de muzica populara de la nunta. Mi-au fost recomandate doua formatii : fratii Milos impreuna cu Dumitru Stoicanescu si formatia lui Ilia Constantinovici. Ce parere aveti despre ele? ( poate chiar le-ati avut la nunta voastra) Merci!

Corina6
08.10.2012, 12:06:15
Ceau, miresici din Caras Severin! Vreau sa va cer o parere legata de muzica populara de la nunta. Mi-au fost recomandate doua formatii : fratii Milos impreuna cu Dumitru Stoicanescu si formatia lui Ilia Constantinovici. Ce parere aveti despre ele? ( poate chiar le-ati avut la nunta voastra) Merci!
Ceau...imi pare rau ca nu te pot ajuta,nu stiu nimik despre cele doua formatii...sper sa te poata ajuta cineva!La mine la nunta a cantat Petrica Popovici cu formatia si o solista foarte draguta care a venit tot cu el...si a fost foarte bine.Spor la pregatiri si imi pare rau ca nu prea sunt miresici cu care sa faci schimb de opinii...cam pauza pe C-S :(

dayanaD
08.10.2012, 13:36:25
eu zic ca fratii milos cu stoicanescu sunt mai ok,i-am auzit anul asta si a fost f fain
si formatia lui costantinovici e buna,dar sa nu cante el din voce :D

miha24
08.10.2012, 20:58:13
Ceauu, de Ilia Constantinovici nu stiu nimic, pe Dumitru Stoicanescu l-am auzit la un botez si a fost ok. Fratii Milos din cate stiu eu canta si cu o fata din Resita, Lorena Pela, are voce ff buna.
Noi o sa o avem la nunta pe doamna Mariana Botoaca, am ascultat-o acum un an la revelion si nu mi-a trebuit mai mult. Am fost convinsa ca o vreau. Mai ales avand in vedere raportul calitate-pret:)

dayanaD
08.10.2012, 21:07:49
Ceauu, de Ilia Constantinovici nu stiu nimic, pe Dumitru Stoicanescu l-am auzit la un botez si a fost ok. Fratii Milos din cate stiu eu canta si cu o fata din Resita, Lorena Pela, are voce ff buna.
Noi o sa o avem la nunta pe doamna Mariana Botoaca, am ascultat-o acum un an la revelion si nu mi-a trebuit mai mult. Am fost convinsa ca o vreau. Mai ales avand in vedere raportul calitate-pret:)

canta f bine mariana botoaca si are repertoriu fain
anul asta fratii milos au cantat cu stoicanescu si cu roxana groza...f buni amandoi

ORIANA28
09.10.2012, 13:32:16
Bunaaaa!!!Eu am nunta la anul si o sa avem 2 perechi de nasi, una din partea mea si una din partea lui...nu stiu cum se procedeaza in Banat....Si in Biserica, kte lumanari vom avea??

dayanaD
09.10.2012, 14:23:29
Bunaaaa!!!Eu am nunta la anul si o sa avem 2 perechi de nasi, una din partea mea si una din partea lui...nu stiu cum se procedeaza in Banat....Si in Biserica, kte lumanari vom avea??

hello..o sa aveti 4 lumanari :D

miha24
09.10.2012, 20:58:39
Ceauu, de curiozitate cat te costa meniul la Dusan? Eu nu l-am luat in considerare pt ca nu imi placeau culorile dar sunt curioasa cat costa.
Din cate stiu eu 4 lumanari o sa ai.
Pe cine aveti la muzica?

ORIANA28
10.10.2012, 08:31:28
Buna, meniul e ok, costa 125 lei/persoana, e vorba de sala de pe Timisorii :) La muzik l-am luat pe Dan Mirea :) , thu pe cn ai?

miha24
10.10.2012, 09:52:04
Buna, meniul e ok, costa 125 lei/persoana, e vorba de sala de pe Timisorii :) La muzik l-am luat pe Dan Mirea :) , thu pe cn ai?
Eu la muzica o am pe doamna Mariana Botoaca. Dan Mirea canta? Stiam ca e actor:)
Meniul tau e cu sau fara bautura inclusa?
Mie mi-a placut mancarea la Dusan. Si la 1 si la 2. Cam cate persoane o sa ai? Hai sa povestim ca si asa suntem putine pe Caras:)

Paka
10.10.2012, 10:21:52

Buna ORIANA28,

in mod normal lumanarile sunt ale mirilor, pentru ei si ele sunt doar "sustinute" de nasi, care de altfel devin parintii vostri spirituali. Ele servesc la purtarea rugaciunii catre cer, inlaturarii necazurilor si a spiritelor rele. De aceea pentru mine e logic ca trebuie doar 2 lumanari, cate una pt fiecare din voi, fiecare lumanre tinuta de catre o pereche de nasi.

http://www.bewed.ro/sfaturi/315/simbolurile-cununiei-religioase - aici ai un link cu semnificatia lumanarilor de la nunta si nu numai.

ORIANA28
10.10.2012, 11:45:24
Buna ORIANA28,

in mod normal lumanarile sunt ale mirilor, pentru ei si ele sunt doar "sustinute" de nasi, care de altfel devin parintii vostri spirituali. Ele servesc la purtarea rugaciunii catre cer, inlaturarii necazurilor si a spiritelor rele. De aceea pentru mine e logic ca trebuie doar 2 lumanari, cate una pt fiecare din voi, fiecare lumanre tinuta de catre o pereche de nasi.

http://www.bewed.ro/sfaturi/315/simbolurile-cununiei-religioase - aici ai un link cu semnificatia lumanarilor de la nunta si nu numai.

Si mie mi se parea logic acelasi lucru, dar toata lumea imi zicea de 4 lumanari.... :( oricum am sa merg sa vorbesc cu preotul kre ne va cununa :)

ORIANA28
10.10.2012, 11:51:11
Eu la muzica o am pe doamna Mariana Botoaca. Dan Mirea canta? Stiam ca e actor:)
Mie mi-a placut mancarea la Dusan. Si la 1 si la 2. Cam cate persoane o sa ai? Hai sa povestim ca si asa suntem putine pe Caras:)

O sa am km 200 de persoane, da, am bauturile incluse in meniu: apa plata si minerala, suc(2 tipuri), cafea, bere(4 tipuri), vin(alb si rosu).

ORIANA28
10.10.2012, 12:02:28
Ti-ai gasit rokitza? :) sau te-ai gandit de unde o sa o cumperi?

miha24
10.10.2012, 20:13:42
Ti-ai gasit rokitza? :) sau te-ai gandit de unde o sa o cumperi?
Eu stau in Timi, doar nunta o fac la Resita... Am fost pe aici am incercat de doua ori dar nu m-a facut sa ma emotionez niciuna. O sa mai incerc pana prin februarie si daca nu o gasesc pe the one, care sa ma faca sa plang:)) am vreo 2 candidate luate de pe net si o duc sa mi-o faca. In Tm is mai multe locuri. In Resita in afara de acolo in lunca pe linia de tranvai nici nu stiu altundeva. Si si-a facut o prietena acolo dupa o poza dar daca te uitai mai atent se aduna corsetu nu era chiar bine facuta

ORIANA28
11.10.2012, 09:14:14
Eu stau in Timi, doar nunta o fac la Resita... Am fost pe aici am incercat de doua ori dar nu m-a facut sa ma emotionez niciuna. O sa mai incerc pana prin februarie si daca nu o gasesc pe the one, care sa ma faca sa plang:)) am vreo 2 candidate luate de pe net si o duc sa mi-o faca. In Tm is mai multe locuri. In Resita in afara de acolo in lunca pe linia de tranvai nici nu stiu altundeva. Si si-a facut o prietena acolo dupa o poza dar daca te uitai mai atent se aduna corsetu nu era chiar bine facuta

Eu nu am kutat in Resita...in TM nu am fost ink, dar am gasit un model de la Bella Sposa pe net, eu au magazin doar in Bucuresti din kte stiu eu, si o sa merg akolo :) . Dar o sa incerc si la Craiova :)

ORIANA28
12.10.2012, 12:08:59
Fetelor stie vreuna dintre voi dak exista Bella Sposa in Craiova?? :)

EnyaMathias
07.11.2012, 00:33:53
Buna, Oriana! Am si eu niste intrebari : unde iti faci freza si ti-ai gasit fotograf? :D pupici!

miha24
07.11.2012, 17:25:31
Buna, Oriana! Am si eu niste intrebari : unde iti faci freza si ti-ai gasit fotograf? :D pupici!
Chiar daca mesajul nu-mi era adresat imi permit sa raspund eu. Cu cel mai mare drag eu ti-l recomand pe Iulian. Eu o sa ma fac la el si toate prietenele mele care s-au casatorit pana acum au fost tot la el. Caulta-l pe facebook. La foto... eu am pe cineva de la Herculane dar o prietena a facut cu sky studio si a iesit.. wow:) unde faci nunta? Intra(tu, si restul miresicilor din Caras) si pe miresici de 2013, se discuta mai mult acolo:) Avem si grup de facebook, daca vrei zi mi userul tau, si te adaug la grup:) Ce ma bucur ca incepe sa fie activitate si pe topicul asta:)

EnyaMathias
07.11.2012, 17:58:41
Buna! Pe iulian am de gand sa il aleg pt freza deoarece am vazut mirese facute de el si chiar mi-a placut ceea ce am vazut! Make-up-ul ink nu stiu cine o sa mi-l faca! :( Am inteles k si el face! Cu cat inainte de nunta ar trebui sa vorbesc cu el? Am inteles k nici nu lucreaza scump, cel putin asa mi-a spus o prietena ( dar ea e prietena ft buna cu el si nu mi-a putut spune un pret)

miha24
07.11.2012, 18:38:42
Buna! Pe iulian am de gand sa il aleg pt freza deoarece am vazut mirese facute de el si chiar mi-a placut ceea ce am vazut! Make-up-ul ink nu stiu cine o sa mi-l faca! :( Am inteles k si el face! Cu cat inainte de nunta ar trebui sa vorbesc cu el? Am inteles k nici nu lucreaza scump, cel putin asa mi-a spus o prietena ( dar ea e prietena ft buna cu el si nu mi-a putut spune un pret)
El si machiaza... si machiaza fain... eu am vorbit cu el acum vreo 3 luni. si azi l am sunat sa vad daca poate mai devreme dar avea deja plin cand am eu nunta... asa ca... grabeste-te!!! nici eu nu stiu cat ia, nici nu l am intrebat:)

EnyaMathias
07.11.2012, 19:01:28
El si machiaza... si machiaza fain... eu am vorbit cu el acum vreo 3 luni. si azi l am sunat sa vad daca poate mai devreme dar avea deja plin cand am eu nunta... asa ca... grabeste-te!!! nici eu nu stiu cat ia, nici nu l am intrebat:)
Rochita ti-ai gasit-o? Eu am cautat doar pe net si imi doresc una simpla, frumusica si kre sa nu coste mult!

EnyaMathias
07.11.2012, 19:02:23
Rochita ti-ai gasit-o? Eu am cautat doar pe net si imi doresc una simpla, frumusica si kre sa nu coste mult!
Pe Iulian o sa il sun maine sa vad ce zice! :D Sper sa nu fie ocupat in acea zi :(

dayanaD
08.11.2012, 13:01:21
hello fetelor
eu la iulian m-am facut la nunta,anul trecut si pt proba de nunta,freza la nunta si freza mamei ne-a luat 200 de lei...f putin zic eu
gaby de la romarta ia 250 pt freza de mireasa si 100 de invitat

EnyaMathias
08.11.2012, 13:10:31
hello fetelor
eu la iulian m-am facut la nunta,anul trecut si pt proba de nunta,freza la nunta si freza mamei ne-a luat 200 de lei...f putin zic eu
gaby de la romarta ia 250 pt freza de mireasa si 100 de invitat

Hey multumim k ai impartasit acest lucru cu noi! Si noi tot la Iulian ne facem :D Eu sunt de parere k e cel mai bun in acest domeniu din judet... Mie imi place ft mult cum o aranjeaza pe Stana Izbasa! Ce sa mai are niste maini... de aur :) Din kte spui tu lucreaza si ieftin! Eu am auzit de niste sume fabuloase cel putin asa mi s-au parut mie(400 de lei, probabil din rautate s-a spus asa) pana in momentul in kre am intrebat o fosta miresuca si mi-a spus tot 200 de lei. Pupici

dayanaD
08.11.2012, 13:14:09
Hey multumim k ai impartasit acest lucru cu noi! Si noi tot la Iulian ne facem :D Eu sunt de parere k e cel mai bun in acest domeniu din judet... Mie imi place ft mult cum o aranjeaza pe Stana Izbasa! Ce sa mai are niste maini... de aur :) Din kte spui tu lucreaza si ieftin! Eu am auzit de niste sume fabuloase cel putin asa mi s-au parut mie(400 de lei, probabil din rautate s-a spus asa) pana in momentul in kre am intrebat o fosta miresuca si mi-a spus tot 200 de lei. Pupici

nu e adevarat...lucreaza f ieftin
si la freza normala,in calitate de invitata sa zic ia cam 60-max 80 de lei din cate stiu eu
si chiar e cel mai bun
e nasol ca trebuie programare din timp,cu multe luni inainte
eu dupa nunta nu am mai reusit sa il prind pt nici un eveniment :(
sper ca anul viitor sa am mai mult noroc :D

EnyaMathias
08.11.2012, 13:19:43
Da am inteles si eu k e nasol cu programarea... Azi cred k mi-a facut si mie programare la el o prietena comuna( adik sper sa aibe loc si pt mine, dk nu o sa imi pun toate relatiile in functiune k sa imi faca el freza pt nunta ) Si doamna Gaby face freze frumoase dar eu tot pe Iulian il aleg :D

EnyaMathias
08.11.2012, 17:08:59
Am rezolvat problema! Prin mici interventii a fost de acord Iulian sa imi faca atat freza kt si make-up-ul! In sfarsit am rezolvat si eu o problema! #:-S

nicoleta.b
11.05.2013, 18:03:53
Ma alatur si eu miresicilor din Caras Severin.Voi avea nunta in 2014 la Resita.Stie cineva detalii despre restaurantul Aurora?Adica cum se cumporta ospatarii, cum e meniul, etc.?Ma voi duce peste cateva zile personal acolo sa ma interesez dar as vrea detalii de la cineva care a facut nunta acolo.Va multumesc!

miha24
11.05.2013, 21:00:28
Ma alatur si eu miresicilor din Caras Severin.Voi avea nunta in 2014 la Resita.Stie cineva detalii despre restaurantul Aurora?Adica cum se cumporta ospatarii, cum e meniul, etc.?Ma voi duce peste cateva zile personal acolo sa ma interesez dar as vrea detalii de la cineva care a facut nunta acolo.Va multumesc!
Bine ai venit Nico! M-am mirat cand am vazut activitate pe forumul de Caras, dar ma bucur mult.
Eu am fost la cateva nunti la Aurora. Mancarea e foarte buna. Servirea mie mi s-a parut ok. Nu cea mai cea dar in regula. Am vazut ca mai au si ospatari tineri, unii se misca mai greut.
Personal nu ma incanta sala din cauza scarilor din mijloc. Intradevar intra multa lume pe varianta cu mese lungi. Cam cati invitati estimezi ca o sa ai? Cel mai important e sa-ti faci lista destul de completa inainte sa incepi sa cauti restaurant. Noi am facut una asa... de inceput si acum se tot inmultesc. Am emotii ca va fi aglomerat.
Vrei neaparat la Aurora? Meniurile cred ca se invart pe la aceleasi preturi peste tot in resita.
Mai povesteste-ne. Ce muzica vrei, te-ai gandit la foto-video?
Te pup

nicoleta.b
17.05.2013, 10:01:34
Gata am rezolvat la restaurant.Nunta va fi la Aurora pe 19 iulie anul viitor.Meniul este variat iar oferta pe care am luat-o noi cu decoratiuni si bauturi incluse mi se pare super ok fata de celelalte rest la care ne-am interesat.Sper ca vom rezolva si cu muzica zilele astea...mie imi place de nicoleta sarbu.nu am vazut-o la nici o nunta,dar din ce am vazut la nuntile de pe net e ceea ce cautam.O sa mergem sa vb cu ea si cu formatia lui Doru Taranu.de foto video nu m-am interesat inca,dar sunt sigura ca vom gasi ceva frumos la un pret bun...sper.Urmeaza sa ne interesam din timp si de o cofetarie care sa faca si prajituri de casa,pe care le vom da acasa in caserole, si care face torturi asa cum imi imaginez eu dar care sa aiba si preturi rezonabile.In momentul de fata am decis ca vom lua invitatiile de pe net dar mai avem timp de gandire.marturii nu vom avea.in rest nu mai stiu.deocamdata ni ne stresam , rest si muzica sunt pe primul plan.in rest mai avem timp.tu cand ai nunta?te pup

nicoleta.b
17.05.2013, 10:03:55
O sa am aprox 220 de persoana

miha24
17.05.2013, 10:08:18
Gata am rezolvat la restaurant.Nunta va fi la Aurora pe 19 iulie anul viitor.Meniul este variat iar oferta pe care am luat-o noi cu decoratiuni si bauturi incluse mi se pare super ok fata de celelalte rest la care ne-am interesat.Sper ca vom rezolva si cu muzica zilele astea...mie imi place de nicoleta sarbu.nu am vazut-o la nici o nunta,dar din ce am vazut la nuntile de pe net e ceea ce cautam.O sa mergem sa vb cu ea si cu formatia lui Doru Taranu.de foto video nu m-am interesat inca,dar sunt sigura ca vom gasi ceva frumos la un pret bun...sper.Urmeaza sa ne interesam din timp si de o cofetarie care sa faca si prajituri de casa,pe care le vom da acasa in caserole, si care face torturi asa cum imi imaginez eu dar care sa aiba si preturi rezonabile.In momentul de fata am decis ca vom lua invitatiile de pe net dar mai avem timp de gandire.marturii nu vom avea.in rest nu mai stiu.deocamdata ni ne stresam , rest si muzica sunt pe primul plan.in rest mai avem timp.tu cand ai nunta?te pup
De curiozitate cat va costa si ce aveti inclus la bautura?
Noi avem nunta acum, in august. Mai putin. Eu imi fac tortul la Wow. Prajiturile le face mami si pentru caserole si am in minte si amenajarea unui candy bar. La unicat nu faceau torturi in August, dar i-am avut in vedere.
Sa intri si pe miresici de 2014 ca acolo vorbesc fetele mai mult. Eu am furat o gramada de idei de pe forum.

nicoleta.b
17.05.2013, 10:14:51
130 de lei meniul cu decoratiuni,fructe ,saratele,personal,apa,suc,bere,cafe, la discretie.la nera ne-au cerut 140 pe decoratiuni,meniu,bauturi si dj

nicoleta.b
17.05.2013, 10:34:33
Rochita de unde ai luat-o?

roxanabucates
19.05.2013, 14:26:55
Chiar daca mesajul nu-mi era adresat imi permit sa raspund eu. Cu cel mai mare drag eu ti-l recomand pe Iulian. Eu o sa ma fac la el si toate prietenele mele care s-au casatorit pana acum au fost tot la el. Caulta-l pe facebook. La foto... eu am pe cineva de la Herculane dar o prietena a facut cu sky studio si a iesit.. wow:) unde faci nunta? Intra(tu, si restul miresicilor din Caras) si pe miresici de 2013, se discuta mai mult acolo:) Avem si grup de facebook, daca vrei zi mi userul tau, si te adaug la grup:) Ce ma bucur ca incepe sa fie activitate si pe topicul asta:)

Se poate sa ma adaugi si pe mine pe grupul de facebook?? Roxana Dobrin ma gasesti!!!multumesc :)

miha24
19.05.2013, 14:41:27
Se poate sa ma adaugi si pe mine pe grupul de facebook?? Roxana Dobrin ma gasesti!!!multumesc :)
Nu te gasesc, dar da-mi tu add: Miha Tisca si te adaug apoi.
La 2014 inca nu e foarte multa activitate dar imediat se aduna fetele. Si te adaug la 2013 ca sa mai vezi acolo ce discuta fetele.
Unde faci nunta? La ce restaurant?

Cristina.Creniceanu
05.10.2013, 14:15:22

Buna,sunt noua pe aici.Am avut casatoria civila in 2012 , iar in 2014 vom face si nunta religioasa.Doream sa te intreb daca ai aflat pe cineva la partea foto-video si la ce cofetarie te-ai decis. Mai am o nedumerire ce traditii ve-ti pune in practica si care sunt indatoririle nasilor.Noi vom avea 2 perechi de nasi .Voi cum stati cu restul pregatirilor? Multumesc anticipat de raspunsuri.

miha24
08.10.2013, 20:47:52
Buna,sunt noua pe aici.Am avut casatoria civila in 2012 , iar in 2014 vom face si nunta religioasa.Doream sa te intreb daca ai aflat pe cineva la partea foto-video si la ce cofetarie te-ai decis. Mai am o nedumerire ce traditii ve-ti pune in practica si care sunt indatoririle nasilor.Noi vom avea 2 perechi de nasi .Voi cum stati cu restul pregatirilor? Multumesc anticipat de raspunsuri.
Cristina, eu am avut nunta anul asta.
Noi am avut la foto video niste baieti de la Herculane, am fost foarte multumiti, mai ales de raportul calitate pret. Daca esti interesata sa-mi spui ca iti dau datele de contact. Ii recomand cu toata inima. Poze am pe facebook. Cauta-ma si da-mi add(Miha Ienea).
Tortul noi l-am facut la wow la gelaterie dar sincer nu ii recomand. Tortul a fost ok dar nu la fel de bun ca la degustare si mi-au cerut poza cu modelul, a fost ceva simplu cu flori naturale, au zis ca se poate face si m-am trezit cu un tort doar imbracat in fondant cu o hortensie plina de frunze in varf. Parerea mea e ca nu au inteles nimic sau cel putin nu si-au dat interesul.
Traditii... in afara de steag si muzica dupa noi nu am avut nimic, nici macar buchetul nu l-am aruncat pt ca am uitat.
Nasii noua ne-au luat doar lumanarile si au platit taxa la biserica. Eu stiu ca asa e in Banat la noi. Fara turte si alte nebunii :) Si am fost si noi nasi in septembrie si la fel am procedat.
Pe cine ai la muzica?
Te pup si spor la pregatiri.

nicoleta_criss
29.10.2013, 16:06:06
Scuze de intarziere dar nu am mai intrat de ceva timp de forum! Eu sa stii k la foto video vreau ceva civilizat ca pret dar bun...asa ca de cateva luni tot caut.Am gasit pe cineva din Resita dar din pacate erau ocupati in data in care voi avea nunta,asa ca iti sugerez si tie sa te ocupi cat mai repede de aspectul asta.Dupa alte lungi cautari am descoperit pe cineva din Caransebes iar in 2 saptamani ne vom intalni cu el pt a-i putea da avansul si a vorbi detaliile.Sper sa nu mi-o ia alcineva inainte,pt k nu mai am rabdare sa mai caut pe alcineva la fel de bun:).In legatura cu tortul...sa stii k nu m-am hotarat inca...eu as fi vrut pe cineva din Tm dar e cam departe si parca imi e frica sa care tortul atata drum.Mai e un laborator in Oravita care face niste torturi bestialee dar ceva mai ridicate ca pret...si iarasi e problema drumului.Probabil va ramane Wow din resita....dar nu sunt foarte incantata.Nasii i-am ales dar sincer chiar nu stiu care sunt indatoririle lor inafara de cumpararea lumanarilor...iar traditii...nu stiu...o sa mai caut si eu sa vad ce mai e pe la noi prin Banat.Cu muzica am rezolvat din mai; invitatiile,plicurile,cardurile de asezare si meniurile planuiesc sa le fac singura.Si cam atata deocamdata!