PDA

Versiunea completa : Sofia, Complex Alfa

iulia_anamarya
11.01.2010, 11:38:27
Buna! Stie cineva de aceasta sala? Sala este localizata pe varianta Manastur - Zorilor, in complexul Alfa. Pe internet nu am gasit foarte multe informatii, si pana ce voi trece pe la sala sa obtin mai multe info ma gandeam ca poate ma ajuta cineva de pe forum. Multumesc!

Arina3891
11.01.2010, 12:13:10
Buna! Stie cineva de aceasta sala? Sala este localizata pe varianta Manastur - Zorilor, in complexul Alfa. Pe internet nu am gasit foarte multe informatii, si pana ce voi trece pe la sala sa obtin mai multe info ma gandeam ca poate ma ajuta cineva de pe forum. Multumesc!
Si eu eram curioasa de aceasta sala. Am trecut de multe ori pe varianta si de afara mi se parea interesanta... n-am intrat niciodata sa o vad si nici nu am gasit poze pe net. Singurul dezavantaj care mi se pare ca ar putea fi este ca e la etaj...

vgabryella
12.01.2010, 08:09:43
Si eu eram curioasa de aceasta sala. Am trecut de multe ori pe varianta si de afara mi se parea interesanta... n-am intrat niciodata sa o vad si nici nu am gasit poze pe net. Singurul dezavantaj care mi se pare ca ar putea fi este ca e la etaj...

Poate are cineva poze cu sala.. si o sa le posteze..

diannaa
29.01.2010, 12:16:10
aflu lucruri noi, nu am auzit de acest complex

carolgaro
01.02.2010, 11:14:44
Buna,
Am revenit cu noi informatii
Sala este super frumoasa, spatioasa si decorata cu bun gust. Are o capacitate de aproximativ 250 locuri si se pot organiza si nunti de noapte.
Noi avem aproximativ 120 de invitati si ne ajuta sa o aranjam astfel incat sa nu para asa mare
Preturile pt meniuri incep de la 90 lei, dar meniul care il recomanda ei incepe de la 120 si sunt deschisi la orice propunere de meniu cu rugamintea de ai anunta din timp sa poate vorbi cui bucatarul
Cam atat mi-am amintit sper sa va fie de folos
o zi superba

iulia_anamarya
01.02.2010, 11:18:17
multumim tare mult de informatii. o zi superba si tie!

carolgaro
01.02.2010, 11:19:21
arina3891 sa stii ca nu ii asa mare dezavantaj ca este la etaj. Poti opta intre a urca pe scari care sunt frumoase si o sa le impodobeasca dupa cate am inteles sau poti urca cu liftul care da direct in restaurant

Daisy1
16.03.2010, 14:49:32
Buna,
Am revenit cu noi informatii
Sala este super frumoasa, spatioasa si decorata cu bun gust. Are o capacitate de aproximativ 250 locuri si se pot organiza si nunti de noapte.
Noi avem aproximativ 120 de invitati si ne ajuta sa o aranjam astfel incat sa nu para asa mare
Preturile pt meniuri incep de la 90 lei, dar meniul care il recomanda ei incepe de la 120 si sunt deschisi la orice propunere de meniu cu rugamintea de ai anunta din timp sa poate vorbi cui bucatarul
Cam atat mi-am amintit sper sa va fie de folos
o zi superba

Buna,

Cum se face mai exact amenajarea salii sa nu para asa mare? Ne-ar interesa si pe noi sala pt la anul, dar la 100-150 de invitati mi se pare ca ar arata cam goala...O sa puna paravane sa nu se vada cat e sala de fapt sau ce fac?

Merci

camelia
18.03.2010, 12:32:41
frumoasa sala nici nu stiam ca exista acolo sala, trec in fiecare zi si nu mi am dat seama am crezut ca ii o firma de decoratiuni pentru nunta:">

lore_edana
07.04.2010, 20:46:08
salutare tuturor :*am reusit cu greu sa fac rost de niste poze cu sala sofia,e o sala mare si frumoasa,sa va fie de folos :*

lore_edana
07.04.2010, 20:48:18
aici aveti si pozele

Shireen
07.04.2010, 22:53:14
aici aveti si pozele
fetelor poate sunt doar zvonuri,dar intrebati patronul daca sala are aerisire, nu aer conditionat ci aerisire(in afara de ferestre bineinteles pt ca eu am auzit mici barfe si nu stiu in ce masura sunt fondate) si nu stiu daca v-ati gandit vreodata, ati intrebat daca restaurantele dsipun de generatoare proprii? in cazul in care se opreste curentul,dispun de posibilitatea de a avea curent produs de generator pt 2 ore?

carolgaro
08.04.2010, 10:47:32
salutare fetelor,
are sistem de aerisire fara sistemul clasic de a deschide usa si geamul in acelasi timp :P

Buna,

Cum se face mai exact amenajarea salii sa nu para asa mare? Ne-ar interesa si pe noi sala pt la anul, dar la 100-150 de invitati mi se pare ca ar arata cam goala...O sa puna paravane sa nu se vada cat e sala de fapt sau ce fac?

Merci
buna ,
sala este interesant amenajata incat poti folosii numai partea din fata daca ai invitati mai putini. Nu pot sa iti explic mai detailat trebuie sa mergi sa vezi sala ca sa iti dai seama

carolgaro
23.04.2010, 16:41:08
buna
am revenit cu cateva poze cu sala Sofia

va doresc o seara superba

lore_edana
05.05.2010, 11:53:51
fetelor ce capacitate are sala?? si astept cu nerabdare noutati

Lole_Lolita
18.05.2010, 12:51:48
salutare,
sala are o capacitate de maxim 320 persoane, parca...
si este foarte frumoasa, bucataria foarte curata...

Alinadodea
22.05.2010, 10:27:35
Buna,
imi poate spune cineva,va rog, ceva data de contact, ceva adresa de mail, nr. de tel.
mersi mult

ella_hadasa
12.06.2010, 12:11:33
Eu am vazut sala acum cateva luni, insa nu mi-a placut....E foarte lunga...Iti da posibilitati putine de amenajare a meselor..In momentul in care am vazut-o noi, mesele erau aranjate ca la scoala :D..Una in spatele celeilalte cu foarte putin loc intre....Abia ca te puteai misca...Era aranjata pentru 200 de persoane...Eu spun ca e important sa ai un ring de dans mai mult un patrat larg decat dreptunghiular si ingust...Aici e posibil daca desparti sala in doua....punand in mijloc ringul de dans...si intr-o parte si alta invitatii...Daca pui masa mirilor chiar la intrare...O parte din invitati..nici macar nu ii poti vedea..Pacat ca nu am facut poze atunci...
Dar gasiti poze pe site-ul lor...insa cel mai bine mergeti si vedeti..pozele va induc in eroare:D...Sala e exagerat de lunga..

alis74
15.07.2010, 17:52:18
Salutare,

Dupa multe plimbari ne-am hotarat si noi unde facem nunta,la Restaurant Sofia ,bineinteles ne-am hotarat in ultimul moment,am si fost la o nunta acolo pe 24 aprilie si am fost foarte placut surprinsa de serviciile care se ofera acolo,mancarea a fost f. buna si au avut un meniu f. bogat.
Voi ce ati mai aflat despre restaurantul asta?N-ati avut nici una nunta acolo sau nu stiti pe cineva care a avut?

alis74
18.07.2010, 12:35:13
haideti fetelor,nu ma ajuta nimeni?nu stie nimeni nooutati despre sala?
ceva,ceva......

ema_m
19.07.2010, 09:54:04
noi avem nunta la Sofia anul viitor. sala e super faina si am primit sala impodobita gratuit.

ema_f
19.08.2010, 11:10:10
ceva,ceva......

Eu am avut nunta la sala Sofia; suntem foarte multumiti, nu am avut nici o surpriza,tot ceea ce am stabilit prin contract s-a respectat intocmai.Sper ca ti-am fost de ajutor

tina_cluj
20.08.2010, 21:26:28
buna, imi poate spune si mie cineva, mai exact unde este sala? mai in sus de recuperare? adica spre manastur? ms mult

ancapop80
21.08.2010, 09:17:36
[QUOTE=tina_cluj;3532603]buna, imi poate spune si mie cineva, mai exact unde este sala? mai in sus de recuperare? adica spre manastur? ms mult[/QUOT

Depinde de unde mergi la sala.Daca urci din manastur sala se afla pe partea stanga intr-o cladire cu 5 etaja si scrie de sus pana jos " sala de nunti.Daca cobori din zorilor este dupa farmexim peste drum de eco grup.
Si eu am fost acolo la o nunta acum doua saptamani si a fost superb.Nunta a fost cu tema HWAI si chiar a fost OK. Sala a fost impodobita cu baloane si cu scoici si toti invitatii am purtat masti,ochelari si palarii de plaja.
Mancarea si servirea a fost foarte buna.Au si un site www.sofiaevents.ro (http://www.sofiaevents.ro) si eu merg marti sa dau avansul pentru la anu ca au o oferta foarte buna.
Sper cat te-am ajutat .Pa

ancapop80
21.08.2010, 09:26:45
ceva,ceva......

Si eu am fost acolo la o nunta acu doua saptamani si a fost foarte ok. Mergem marti sa dam avansul pentru la anul ca au oferta cea mai buna . Iar mancarea si servirea au fost de nereprosat. Am povestit cu patronul si cu seful de sala la nunta si am reusit sa ne intelegem foarte bine in legatura cu oferta .Si la nunta asta mi-au spus mirii ca au putut sa faca ce au vrut chiar au fost lasati sa-si impodobeasca sala din timpul saptamanii sa nu se aglomereze.Asa ca stai linistita ca e super ok.

tina_cluj
21.08.2010, 09:35:50
ancapop80, ce ti-a spus in legatura cu foto si video ce le au in oferta. Mi-e cam frica de chestia asta...adica, daca nu vor iesi bine , nu vreau sa raman fara poze si filmul de la nunta Ce ai mai aflat in legatura cu oferta? Ai voie sa duci si din afara? (bautura, apa etc)

ancapop80
21.08.2010, 09:42:51
ancapop80, ce ti-a spus in legatura cu foto si video ce le au in oferta. Mi-e cam frica de chestia asta...adica, daca nu vor iesi bine , nu vreau sa raman fara poze si filmul de la nunta Ce ai mai aflat in legatura cu oferta? Ai voie sa duci si din afara? (bautura, apa etc)

Asa ne-am inteles ca marti inainte sa semnam cotractul o sa avem o intalnire la sala cu fotograful si caneramanul sa ne arate cum lucreaza, albume cu poze de la nunti facute de ei si inregistrari video iar dj-ul e ok ca-l cunosc si stiu ce muzica pune. Dupa parerea mea par foarte seriosi.

tina_cluj
21.08.2010, 09:47:21
si eu mi-am propus sa merg la sala sapt care vine dar singura parca nu-mi vine sa merg............ macar sa vad cum arata sala ca din poze pare interesanta, si oferta pe care o au e f buna

ancapop80
21.08.2010, 09:48:48

iar cu bautura,apa si sucul au spus ca ne fac o oferta la pret de distribuitor si platim doar ce se consuma si daca nu ne place oferta putem sa aducem noi toata bautura fara nici un fel de taxa .

tina_cluj
21.08.2010, 09:50:56
mersi tare mult pt raspunsuri, apropo, cat e avansul?

ancapop80
21.08.2010, 09:51:23
iar cu bautura,apa si sucul au spus ca ne fac o oferta la pret de distribuitor si platim doar ce se consuma si daca nu ne place oferta putem sa aducem noi toata bautura fara nici un fel de taxa .

mergi linistita ca baietii sunt ok, numa sa dai un telefon inainte ca sa fie cineva acolo,gasesti numarul pe site

ancapop80
21.08.2010, 09:54:32
mersi tare mult pt raspunsuri, apropo, cat e avansul?

mergi linistita ca baietii sunt ok, numa sa dai un telefon inainte ca sa fie cineva acolo,gasesti numarul pe site,iar cu avansul te poti intelege cu ei sa platesti si in doua rate,eu asa am facut. Avansul este intre 1500-2000 lei. Eu te sfatuiec sa mergi cat mai repede sa mai prinzi sambete libere

tina_cluj
21.08.2010, 11:49:26
nunta mea va fi de noapte, si in mai, nu cred ca va fi chiar aglomerat... dar sigur merg sapt viitoare sa vad ce e acolo si sper sa ajunem la comun acord cu ofertele si avansul. ms tare mult de ajutor

adina29mai
21.08.2010, 14:23:30
nunta mea va fi de noapte, si in mai, nu cred ca va fi chiar aglomerat... dar sigur merg sapt viitoare sa vad ce e acolo si sper sa ajunem la comun acord cu ofertele si avansul. ms tare mult de ajutor

Salutare,eu am fost chir azi acolo ca am vorbit cu patronul si ne-am inteles sa vin azi sa vad cum arata sala impodobita ca aveau nunta si chiar am si gustat din aperitiv. Pot sa-ti spun ca eu sunt multumita de ce am vazut si de ce am gustat,sala arata superb pe auriu si alb si mesele erau in forma de romb .Era chiar ok.
Am vazut ca si tu vrei nunta de noapte ca si mine . Aici e ok ca nu au vecini si dupa cum sti in cluj e greu sa gasesti sala unde se poate face nunta de noapte. Eu deja m-am hotarat sa fac nunta acolo ca si oferta e ok si foarte avantajoasa.Sper sa faci si tu la fel. CIAO

adina29mai
21.08.2010, 14:29:13
ceva,ceva......

Sala e foarte ok si mancarea foarte buna ,eu am fost azi acolo si m-am hotarat sa fac si eu nunta la sofia pentru ca se pot face nunti de noapte .Salutare

tina_cluj
21.08.2010, 15:58:03
adina29mai, ai nunta in 14.mai? Daca da sa stii ca deja mi s-a facut frica.... e data aleasa de voi sau nu e liber inainte de 14??

adina29mai
21.08.2010, 19:21:36
adina29mai, ai nunta in 14.mai? Daca da sa stii ca deja mi s-a facut frica.... e data aleasa de voi sau nu e liber inainte de 14??

Nu draga ,data de 14 mai am scris-o ca altfel nu ma lasa sa ma inscriu pe site daca nu ai data,am scris si eu o data la intamplare.
Data nuntii urmeaza sa o fixez pana sapt.viitoare pentru ca trebuie sa vad cand pot sa vina nasii mei din spania in tara.Eu vreau sa fac nunta in septembrie sau inceput de octombrie ca numa atunci pot nasii nostri sa vina acasa.Cel mai bine mergi la sala ca o sa-ti arate calendarul cu datele libere. Eu l-am rugat sa-mi tina 3 date pana vineri,una tot trebuie sa se potriveasca

tina_cluj
21.08.2010, 19:23:27
aha, am inteles, si scuze daca te-am stresat cu intrebarea :)

adina29mai
21.08.2010, 19:31:23

vad ca si tu ai data scrisa,banuiesc ca si a ta e doar fictiva tinand cont ca esti in cautare de sala

tina_cluj
21.08.2010, 19:33:12
nu, e data fixata.... :) acum tre sa gasim sala pe data asta. am vb cu cei de la salonul sofia si spuneau ca e libera data de 7, acum sper ca nu s-a ocupat intre timp. sapt asta merg sa vb cu ei

adina29mai
21.08.2010, 19:33:34
aha, am inteles, si scuze daca te-am stresat cu intrebarea :)

nici o problema ,vad ca si tu ai data scrisa,banuiesc ca si a ta e doar fictiva tinand cont ca esti in cautare de sala

tina_cluj
21.08.2010, 19:46:22
nici o problema ,vad ca si tu ai data scrisa,banuiesc ca si a ta e doar fictiva tinand cont ca esti in cautare de sala

nu, e data fixata.... :) acum tre sa gasim sala pe data asta. am vb cu cei de la salonul sofia si spuneau ca e libera data de 7, acum sper ca nu s-a ocupat intre timp. sapt asta merg sa vb cu ei

tina_cluj
22.08.2010, 14:42:06
bun fetelor, am fost si eu la sala cu banii pregatiti de avans. am ajuns la unele concluzii si in final am dat avansul :d sunt f fericita, e superba sala si f curat peste tot

ancapop80
22.08.2010, 15:36:05
bun fetelor, am fost si eu la sala cu banii pregatiti de avans. am ajuns la unele concluzii si in final am dat avansul :d sunt f fericita, e superba sala si f curat peste tot

Ma bucur mult pentru tine ,cred ca ai facut o alegere buna. Cu cine ai vorbit? Cu patronul sau cu seful de sala?
Sunt ok din punctul tau de vedere? Cred ca da din moment ce te-ai hotarat asa repede.Delicitari inca odata:)>-

adina29mai
22.08.2010, 16:11:48

felicitari si din partea mea.Ai fost foarte rapida.Bravo, Sala mai era impodobita?

tina_cluj
22.08.2010, 16:33:29
am vb cu patronul, f ok si f simpatic. NU mai era impodobita sala dar era frumoasa si asa :)
M-am hotarat repede din cauza voastra :). Am analizat toate subiectele si cu ajutorul vostru m-am hotarat de acasa, cand am ajuns cu patronul la "daca vreti sa dati aansul sau va mai ganditi", am zis banii jos si nik mai mult. Era f multumit si el, zicea ca la toata lumea ii trebuie timp de gandire si nu se astepta sa gaseasca pe cineva asa hotarat.
Chiar merita, cel putin eu asa zic. Mi se pare mult prea perfect

tina_cluj
22.08.2010, 19:30:22
cine a facut nunta de noapte?am auzit ca s-ar putea sa fie ceva probleme in legatura cu eventualii vecini.... patronul in schimb spunea ca nu e nici o prob;lema pt ca nu deranjeaza pe nimeni, nu sunt vecini...

tina_cluj
01.09.2010, 20:56:30
ce parere aveti despre meniul all inclusive?

ema_m
03.09.2010, 18:24:59
ce parere aveti despre meniul all inclusive?

depinde cat costa si ce inseamna all inclusiv

am mai auzit la unii ca aveau all inclusiv si la final au aflat ca trebuit sa mai plateasca separat aranjarea mesei mirilor si alte chestii

Lole_Lolita
22.09.2010, 10:45:40
si pana la urma care aveti pe 14 mai???? tina sau adina

lumiana
28.10.2010, 15:41:29
Sper....am auzit si bune si rele... Dar sper ca totul sa fie bine:)

georgianatamas51
28.10.2010, 17:09:13
Nu stiu ce lucruri rele ai auzit de ei dar eu pot sa+ti spun ca am fost la nunta in 9 0ctombrie la prietenul prietenului meu si totul a fost ok.Am stat cat am vrut si chiar un baiat o fost lasat sa sufle flacari la friptura.Deci stai linistita ca o zis si mirele ca o fost foarte ok. Mancarea si servirea o fost beton,mancarea o fost multa si buna iar servirea o fost facuta de catre ospatari,nu o fost pe masa nimic.Bafta

georgianatamas51
28.10.2010, 17:11:09
Nu ai citit pe site de ei nimic? tota lumea zice ca e ok. Stai linistita si nu mai asculta de toate gurile rele.

ATH
31.10.2010, 23:26:15
Si eu zic la fel, nu mai asculta gurile rele; sunt detalii si detalii! cine-si huleste propria nunta? mai degraba altele discrediteaza, din nevoia neinteleasa ( de mine, prostuta!) de a refula in public!
Asa de mult prinde ideea "internet=stalpul infamiei", incat uneori te umpli de greata vazand ce detalii deranjeaza! Si spun asta amintandu-mi de o tipa careia nu-i priau cele 5 stele ale unui restaurant, pe motiv ca i se toarna prea des in pahar!

lumiana
19.11.2010, 08:35:02
miresici care ati facut nunta la Sala Sofia ,..... postati niste poze ..... plssss ....... sa ne facem o idee si noi viitoarele miresici care vom face nunta acolo...

lumiana
12.01.2011, 18:49:48
ceva nou nimic despre sala?;;)

pinkdiva
17.01.2011, 11:15:29
si eu fac nunta la Sofia.. pana acum am fost foarte calma, acum am devenit din ce in ce mai agitata. Fetele care au facut nunta la Sofia... nu mai aveti pareri? sugestii? sfaturi?

lumiana
18.01.2011, 08:56:09
si eu fac nunta la Sofia.. pana acum am fost foarte calma, acum am devenit din ce in ce mai agitata. Fetele care au facut nunta la Sofia... nu mai aveti pareri? sugestii? sfaturi?

dc ai devenit agitata.... ai auzit ceva cespre sala ce te nelinisteste?... si eu am nunta tot la sala Sofia.... :-\

pinkdiva
18.01.2011, 15:10:33
Nu am mai auzit nimic...nu stiu daca asta e un lucru bun sau rau...stii cum se zice "no news, good news"... ma tot gandesc daca am ales bine, chiar daca acum oricum e prea tarziu! adevarul e ca eu am fost acolo la o singura nunta si am fost foarte multumita de servire si de mancare. Acum, probabil ca ma apuca si pe mine stresul, ca prea am fost relaxata pana acum. Miresici care ati avut nunta la Sofia... a fost totul ok?

lumiana
19.01.2011, 07:51:23
Nu am mai auzit nimic...nu stiu daca asta e un lucru bun sau rau...stii cum se zice "no news, good news"... ma tot gandesc daca am ales bine, chiar daca acum oricum e prea tarziu! adevarul e ca eu am fost acolo la o singura nunta si am fost foarte multumita de servire si de mancare. Acum, probabil ca ma apuca si pe mine stresul, ca prea am fost relaxata pana acum. Miresici care ati avut nunta la Sofia... a fost totul ok?

stai linistita ca la fel m-am stresat si eu... dar hai sa fim realisti, localul este frumos, nou, curat, am inteles ca servirea este super...acuma totul depinde de noi cum ne organizam nunta... chear daca sala nu este patrata sau rotuda asta nu inseamna ca nu e frumoasa sa ca nu o poti aranja in asa fel incat totul sa fie bine... daca pot sa te mai ajut cu ceva te rog nu ezita sa ma contactezi... (eu am nunta tot la Sofia in 18 iunie)...:gen_19::gen_19::gen_19::gen_17:

ATH
19.01.2011, 11:51:32
Omul sfinteste locul!

Am asistat la nunti "cu pretentii" si, (va rog sa ma credeti ca nu sunt evlavioasa model), datorita rautatii atmosferei generale, parca simteam cum michidutii isi bagau nasul peste tot: ba pene de curent, ba haine sfasiate, ba expresoare explodate! Nici nu-i bine sa subliniez cata importanta are increderea si bunatatea omului! Unui defetist i se vor incurca toate! Va da vina pe altii- ca n-au sigurante bune, ca o oarecare duduie nu-si casca ochii, ca echipamentele sunt suprasolicitate, etc! Fara sa constientizeze ca atrage dezastrele prin atitudinea negativista!
Numai optimism, de noi depinde ca totul sa fie de nota 11 cu steluta!

pinkdiva
19.01.2011, 14:49:36
asa e... daca e sa te iei dupa ce zice lumea, nu mai faci nici o nunta :)) sala intr-adevar e curata si frumoasa si mul peste alte sali pe care le-am mai vizitat. cu siguranta o sa fie bine daca o sa incep sa am si eu o atitudine mai pozitiva :D merci, lumiana! eu de abia astept parirele tale de dupa nunta, ca eu sunt miresica de septembrie :p

alis74
26.01.2011, 21:00:09
buna fetelor,pot sa va spun din proprie experienta ca nu este cazul sa va faceti nici un fel de probleme cu cei de la sala.eu am avut nunta acolo anul trecut si totul a fost super ,nu am numai cuvinte de lauda la adresa lor,asa ca stati linistite ca nu o sa fie bine.nu stiu daca v-am linistit ,dar de mult ma tot pregatesc sa va scriu.daca aveti intrebari despre sala cu cea mai mare placere va raspund!

ema_f
03.02.2011, 12:38:02
miresici care ati facut nunta la Sala Sofia ,..... postati niste poze ..... plssss ....... sa ne facem o idee si noi viitoarele miresici care vom face nunta acolo...

Eu am avut nunta la sala Sofia in iulie 2010; a fost minunat,exact cum ma asteptam.Daca aveti intrebari concrete,va raspund punctual la fiecare

lumiana
07.02.2011, 07:55:48
Eu am avut nunta la sala Sofia in iulie 2010; a fost minunat,exact cum ma asteptam.Daca aveti intrebari concrete,va raspund punctual la fiecare
buna, eu am nunta tot la Sofia in 18 iunie 2011, poti sa imi spui cati invitati ai avut si cum ati aranjat mesele plsss... ms multttt! O zi frumoasa!>:D<

pinkdiva
28.02.2011, 08:47:52
buna, eu am nunta tot la Sofia in 18 iunie 2011, poti sa imi spui cati invitati ai avut si cum ati aranjat mesele plsss... ms multttt! O zi frumoasa!>:D<

din cate stiu eu, dac ai 120-130 invitati atunci poti aranja mesele romburi si arata super bine, daca ai mai multi, cred ca trebuie sa le faci fileuri, si nu mai arata chiar asa de bine :) desi capacitatea salii e de 300 de oameni cica, eu n-as baga acolo mai mult de 140.

pinkdiva
28.02.2011, 13:15:39
RECTIFICARE: imi cer scuze, in ultima postare spuneam 140... cifra corecta e 240, la mesele aranjate in romburi :) scuze de eroare!!!! :) si spor la pregatiri >:D<

lumiana
31.05.2011, 09:16:15
buna, nu ati participat nici una dintre voi la vreo nunta la Sofia... sa ne spuneti cateva pareri?....^:)^

pinkdiva
02.06.2011, 11:51:53
am fost eu la nunta, si in urma acelei nunti mi-am ales sala, asadar am fost placut impresionata. Ce anume doresti sa stii?

Elenushk
09.06.2011, 17:10:35
am citit mai sus pe forum ca meniul sugerat de ei este/era in jur de 120 ron? acum au ramas aceleasi preturi? au si optiunea de all-inclusive (dj, muzica, foto-video, flori de tot felul)?
ce culori ati avut voi pentru aranjarea salii? cum sunt chelnerii? au parcare?
atat pt moment :)

multumesc!

lumiana
10.06.2011, 14:28:35
Buna... eu am ales meniul de 129 lei... culorile salii sunt huse albe cu esarfa organza culoarea coniacului.... de meniu all inclusiv am auzit k este al 160 lei dar nu stiu ce include...

pinkdiva
11.06.2011, 21:55:24
culorile salii sunt cum vrei tu... poti alege dintr-o varietate destul de mare de culori: portocaliu, verde, albastru, visiniu si multe altele. Meniul ALL INCLUSIVE este 215 ron din cate stiu...

lumiana
06.07.2011, 14:57:04
buna fetelor..... va anunt ca in data de 18 iunie am avut nunta la Sala Sofia....pot sa va zic ca a fost totul perfect...nu am ce sa le reclam... totul a fost perfect...va recomand cu incredere sa alegeti sala sofia pt orice eveniment :))!!!!

lore_edana
06.07.2011, 17:29:53
buna fetelor..... va anunt ca in data de 18 iunie am avut nunta la Sala Sofia....pot sa va zic ca a fost totul perfect...nu am ce sa le reclam... totul a fost perfect...va recomand cu incredere sa alegeti sala sofia pt orice eveniment :))!!!!

asteptam pozele :)

pinkdiva
16.09.2011, 08:53:10
Salut miresicilor, apuc si eu intr-un final sa scriu si vreau sa impartasesc cu voi cateva impresii legate de restaurantul Sofia. Nu pot decat sa afirm cu tarie atat din ceea ce am constatat eu cat si din laudele primite de la invitati ca nunta mea a fost una de nota 10. Mancarea a fost delicioasa si aspectoasa, personalul foarte amabil ne-a ajutat, chiar depasindu-si uneori atributiile. Proprietarul, care se ocupa indeaproape de bunul mers al lucrurilor, a fost deosebit de amabil, de corect si saritor. Sala arata foarte bine, eleganta si deosebit de curata. Nu pot decat sa va recomand cu incredere sa apelati la Sofia, seriozitatea lor fiind "floare rara" in Romania :D. Singurul lucru pe care-l regret este ca s-a terminat... :)

PS : o sa postez si fotografii in cel mai scurt timp posibil.

doriana_cluj
23.09.2012, 13:23:24
buna, ceva noutati despre restaurant din 2012....am vazut ca, coment-urile au luat sfarsit in 2010...sigur s-au schimbat multe de atunci...va rog ceva noutati ....va multumesc

Dannny24
21.01.2013, 12:14:38
Buna, fetelor. Voi avea si eu nunta anul acesta la Sofia Events. Ati mai fost recent careva la nunta acolo? Ce parere aveti?

Dannny24
10.08.2013, 14:42:46
A trecut si nunta mea, care a avut loc la Sofia Events. Sala a aratat superb, Ovidiu a fost acolo toata nunta si a coordonat totul foarte bine, nu am absolut nici un repros. Am avut 133 de invitati prezenti la nunta, contractul fiind semnat pentru 120-150 de persoane. Am cerut in plus si 4 aperitive pentru bunicile noastre care nu au putut fi prezente la nunta din cauza unor probleme de sanatate.
Mancarea a fost foarte buna, eu am apucat din pacate sa gust doar din aperitiv si sa mananc friptura de porc (am avut si pui cu ciuperci, dar eu nu mananc ciuperci - insa toata lumea a laudat mancarea).
Sala a aratat superb, astept sa primesc pozele de la fotograf sa va arat si voua. Aranjamentele au fost alb cu argintiu si mov, o alegere excelenta.
Am optat pentru meniul cel mai scump, all-inclusive, si nu regret de loc, totul a fost excelent.
Daca mai pot ajuta viitoare miresici de la Sofia cu alte informatii, cu cea mai mare placere :).

zgubilici
02.09.2013, 12:26:14
A trecut si nunta mea, care a avut loc la Sofia Events. Sala a aratat superb, Ovidiu a fost acolo toata nunta si a coordonat totul foarte bine, nu am absolut nici un repros. Am avut 133 de invitati prezenti la nunta, contractul fiind semnat pentru 120-150 de persoane. Am cerut in plus si 4 aperitive pentru bunicile noastre care nu au putut fi prezente la nunta din cauza unor probleme de sanatate.
Mancarea a fost foarte buna, eu am apucat din pacate sa gust doar din aperitiv si sa mananc friptura de porc (am avut si pui cu ciuperci, dar eu nu mananc ciuperci - insa toata lumea a laudat mancarea).
Sala a aratat superb, astept sa primesc pozele de la fotograf sa va arat si voua. Aranjamentele au fost alb cu argintiu si mov, o alegere excelenta.
Am optat pentru meniul cel mai scump, all-inclusive, si nu regret de loc, totul a fost excelent.
Daca mai pot ajuta viitoare miresici de la Sofia cu alte informatii, cu cea mai mare placere :).

Buna, Dannny24! Am citit parerile tuturor pe site si sunt foarte incantata de sala, ne-am intalnit si noi cu Ovidiu si mi se pare un tip foarte de treaba. As opta pentru meniul all-inclusive si as vrea sa imi dai niste detalii referitoare la dj, foto-video, deoarece pentru astea am emotii. Te rog sa imi raspunzi cat poti de repede pentru ca trebuie sa ma hotarasc astazi. Merci frumos ! iti scriu id-ul de mess poate ma poti ajuta mai usor. (liss_alexandra)

Dannny24
02.09.2013, 13:42:14
Buna, Dannny24! Am citit parerile tuturor pe site si sunt foarte incantata de sala, ne-am intalnit si noi cu Ovidiu si mi se pare un tip foarte de treaba. As opta pentru meniul all-inclusive si as vrea sa imi dai niste detalii referitoare la dj, foto-video, deoarece pentru astea am emotii. Te rog sa imi raspunzi cat poti de repede pentru ca trebuie sa ma hotarasc astazi. Merci frumos ! iti scriu id-ul de mess poate ma poti ajuta mai usor. (liss_alexandra)

Buna! Momentan sunt la serivici, nu am access la mess, dar iti voi scrie diseara daca ajung. Momentan iti raspund aici:
- pentru decorarea salii am colaborat cu Anca de la Gloria Events (aranjatul salii + masa mirilor au fost incluse, am platit extra artificiile ptr dansul mirilor, buchetele mireasa &nasa, cocarda pentru mire etc), sala a aratat superb.
- pentru DJ am vb cu Adi (Dj Hucker) la intalniri, dar el a venit numai mai spre seara (noi am avut nunta pana la 3:00), a fost un alt baiat, dar s-a descurcat super. Noi le-am dat doar piesa pentru dansul mirilor, friptura si un mic playlist de muzica rock. Nu am avut nici un fel de probleme cu ei - am lasat in mare pe mana lor totul dupa ce le-am zis ideile noastre in linii mari (am zis doar fara manele, fara "cecererece" si alte cateva melodii si populara cat mai putin), din lipsa de timp din pacate, dar daca ai timp sa te ocupi sunt foarte deschisi.
- foto-video a fost cu Gema Digital (au site, ii gasesti pe google) - ca fotograf l-am avut pe Sorin Moldovan iar pe cameraman nu mai stiu exact cum il cheama (trebuie sa ma uit - erau contractori), dar ne-am inteles extraordinar de bine cu ei pe parcursul sedintei foto si a nuntii in sine. Inca nu am primit pozele si filmarea, dar din cate ne-au aratat acolo au iesit foarte frumoase, iar cu Gelu (el se ocupa de firma) ne-am inteles foarte bine.
Nu regret absolut deloc nici un aspect :). Sper ca te ajuta informatiile .

Andreea_2015
01.09.2014, 21:40:52
Salut! Are cineva vreo veste cu privire la Sofia Events? Comentariile la adresa acestei sali sunt destul de vechi. Are cineva vreo noutate legata de organizarea nuntii/calitatea meniului/calitatea personalului/seriozitatea organizatorului din perioada 2013-2014?

Multumesc mult!
Succes tuturor miresicilor!