PDA

Versiunea completa : Regal Ballroom

raissa81
07.01.2010, 11:36:21
Regal Ballroom - asa se numeste fostul salon Imperial de la CA

danuta26
12.01.2010, 15:05:24
buna raissa,sun dana si am nunta la regal ballroom in mai,anul acesta.Vreau sa iti spun ca sunt tare impresionata de salonul lor si as vrea sa-mi spui ce aranjamente ai ales tu pentru nunta ta?Daca poti sa-mi spui ,te rog si ce meniu ti-ei ales tu? Varianta 1 sau 2? Eu am ales var. 2

raissa81
14.01.2010, 16:39:05
buna raissa,sun dana si am nunta la regal ballroom in mai,anul acesta.Vreau sa iti spun ca sunt tare impresionata de salonul lor si as vrea sa-mi spui ce aranjamente ai ales tu pentru nunta ta?Daca poti sa-mi spui ,te rog si ce meniu ti-ei ales tu? Varianta 1 sau 2? Eu am ales var. 2
Buna Dana,
Bine ai venit in "clubul nostru" al miresicilor de la Regal. Si eu am fost impresionata de salon de aceea l-am si ales:-p . De aranjamente inca nu stiu ce sa-ti spun pt k nu le-am ales inca. imi plac si cele de pe site iar meniul e acelasi k si al tau varianta 2. Cu muzica...Dj sau lautari?<:-P

danuta26
15.01.2010, 09:20:22
Buna Raissa
In ceea ce priveste muzica eu una as opta si pentru lautarii si dj pentru a satisface toate gusturile, dar inca nu m-am decis . Tu, pentru ce ai optat?

laraa
18.01.2010, 14:58:54
Fetelor...ce imi puteti spune daspre Eugen, pers de contact pt regal ballroom ? e serios? om de cuvant ? cum sunt meniurile ? prietena mea a fost si a vazut localul..dar nu are nici o recomandare...nu stie daca sa merga pe incredere...i-a placut f mult salonul.... plsssssssssssss:* :* :*

Iuliana_Giuclea
19.01.2010, 14:38:41
Buna miresici,

Si mie imi place locatia Regal, eu ma gandesc pt vara 2011.
Intrebare, voua v-a mentionat un nr min de 230 pers pt sambata?
lista mea are acum 200...si nu stiu daca vin toti...as putea sa ma apuc sa mai invit, dar oricum risc daca tb sa platesc 230 meniuri...

Multumesc :)

raissa81
19.01.2010, 16:10:23
Fetelor...ce imi puteti spune daspre Eugen, pers de contact pt regal ballroom ? e serios? om de cuvant ? cum sunt meniurile ? prietena mea a fost si a vazut localul..dar nu are nici o recomandare...nu stie daca sa merga pe incredere...i-a placut f mult salonul.... plsssssssssssss:* :* :*
Buna Laraa,
Si Eugen si Catalin dar si Domnul Mihai sunt la fel de seriosi. Eu de cand am semnat contractul am fost si la Revelion si am mai fost de 2 ori sa stabilesc niste mici detalii plus la o nunta anul trecut. Si sincer mi se par suuuper de treaba. Eu am nunta in aprilie pe 18 si legat de salon si de servicii nu mai am nici o emotie. Singurele mele emotii sunt legate de rochie si de accesoriile mele :)) . Dupa nunta oricum o sa dau toate detaliile amanuntit si crede-ma k sunt f pretentioasa :-? . Eu personal ii recomand cu incredere salonul. <:-P

raissa81
19.01.2010, 16:15:03
Buna miresici,

Si mie imi place locatia Regal, eu ma gandesc pt vara 2011.
Intrebare, voua v-a mentionat un nr min de 230 pers pt sambata?
lista mea are acum 200...si nu stiu daca vin toti...as putea sa ma apuc sa mai invit, dar oricum risc daca tb sa platesc 230 meniuri...

Multumesc :)
Eu fac nunta duminica si nu stiu ce sa-ti spun. Dar suna-i mai bine si intreaba sau trimite un e-mail si poate te intelegi cu ei. Vezi k au datele de contact pe site. pe ragalballroom. Pupici

danutza26
22.01.2010, 09:12:03
eu una am fost impresionata de salon, chiar maine au o nunta si merg sa vad cum arata ca prezentare.

raissa81
22.01.2010, 14:56:42
Buna,

Zi-mi si mie te rog cat ti-au cerut la Casin?

Gabi
Nu stiu k inca nu am fost sa vb....asa am ales cand m-am logat, trebuia sa trec o biserica, dar azi s-a dus viitorul sot sa vb la Sf. Spiridon, noi avem si o pb k nasii sunt doar logoditi la biserica. Daca va fi preotul de acolo de acord eu prefer Sf. Spiridon (acolo am botezat si copilul:x )

mykkaela
25.01.2010, 10:30:18
eu una am fost impresionata de salon, chiar maine au o nunta si merg sa vad cum arata ca prezentare.

Buna Dana,

Eu trebuie sa confirm azi daca aleg sau nu regal ballroom pt nunta. Te rog tare mult cu feedback-ul tau legat de nunta la care ai participat acolo...in special referitor la serviciile chelnerilor, mancare, detalii... Multumesc din suflet![-o<

danutza26
30.01.2010, 15:52:56
am fost sambata trecuta sa vad prezentarea si am ramas placut impresionata, totul era impecabil... se pare ca am facut alegerea corecta.

Crystal2011
31.01.2010, 17:17:15
Buna, Miresici!
Nunta mea va fi la anul in iunie (sper!) si de cateva luni caut restaurant pe net... Cand am gasit Regal Ballroom, mi-am zis ca asta este!
Azi am fost sa vad cum arata locul in realitate, si vreau sa va zic ca, desi aseara a fost nunta si era debandada, tot mi-a placut cum arata! e drept, florile de pe pereti erau pleostite, husele ciufulite... dar e mult mai spatios decat apare in poze sau in turul virtual, pentru ca pe site nu se vede cat loc e la balcon, cred ca incap tot atatia cat incap jos. Dl Eugen (cred ca dumnealui era, ca asa scria pe cartea de vizita pe care am primit-o) spunea ca incap 500 de persoane, si il cred.
Apropo, Raissa spunea ca are nunta pe 18 aprilie. Ce coincidenta, si dl Eugen la fel :-p Oare... este viitorul sot al Raissei?? Hmmmmm....
In alta ordine de idei, eu sunt foarte bulversata in legatura cu sala, in sensul ca nu inteleg, aceasta sala este singura care a mai ramas dupa ce a fost vanduta Casa Alsy? Patronii sunt cei vechi de la Casa Alsy sau sunt noi? Si daca prima varianta e corecta, de ce se schimba numele salonului, Casa s-a vandut cu nume cu tot...? Poate ma lamuriti si pe mine. Adica, daca ma uit la posturile vechi despre Casa Alsy, inseamna ca pot sa consider ca parerile respective se refera la conducerea salonului Regal sau nu? Multumesc anticipat pentru lamuriri ;;)

raissa81
31.01.2010, 18:55:34
Buna, Miresici!
Nunta mea va fi la anul in iunie (sper!) si de cateva luni caut restaurant pe net... Cand am gasit Regal Ballroom, mi-am zis ca asta este!
Azi am fost sa vad cum arata locul in realitate, si vreau sa va zic ca, desi aseara a fost nunta si era debandada, tot mi-a placut cum arata! e drept, florile de pe pereti erau pleostite, husele ciufulite... dar e mult mai spatios decat apare in poze sau in turul virtual, pentru ca pe site nu se vede cat loc e la balcon, cred ca incap tot atatia cat incap jos. Dl Eugen (cred ca dumnealui era, ca asa scria pe cartea de vizita pe care am primit-o) spunea ca incap 500 de persoane, si il cred.
Apropo, Raissa spunea ca are nunta pe 18 aprilie. Ce coincidenta, si dl Eugen la fel :-p Oare... este viitorul sot al Raissei?? Hmmmmm....
In alta ordine de idei, eu sunt foarte bulversata in legatura cu sala, in sensul ca nu inteleg, aceasta sala este singura care a mai ramas dupa ce a fost vanduta Casa Alsy? Patronii sunt cei vechi de la Casa Alsy sau sunt noi? Si daca prima varianta e corecta, de ce se schimba numele salonului, Casa s-a vandut cu nume cu tot...? Poate ma lamuriti si pe mine. Adica, daca ma uit la posturile vechi despre Casa Alsy, inseamna ca pot sa consider ca parerile respective se refera la conducerea salonului Regal sau nu? Multumesc anticipat pentru lamuriri ;;)
Buna Crystal,

Nici n-ai idee ce emotii am avut cand am vazut ce ai scris de data nuntii mele. K in aceeasi zi cu mine are nunta si Dl. Eugen. sa mor de inima si alta nu. Asa k am pus mana pe tel. sa clarific...nu de alta dar invitatiile sunt date, rochia e aproape gata si nici prin cap nu-mi trecea k nu va fi asa cum am planuit. Si am aflat: tot pe 18 aprilie are nunta (dar nu Dl. Eugen ci fratele lui Dl. Catalin) dar in cu totul alta locatie. Am inteles de la dansul k face nunta in alt loc pt k la ei era ocupat (evident cu nunta mea:-p) si pt k era urgent din cauza sotiei k e insarcinata si ma rog nu am stat sa intru in detaliile astea.
Referitor la numele salonului, si noi am avut aceeasi intrebare mai ales k a trebuit sa facem invitatiile si nu stiam ce nume sa trecem C Alsy sau Regal Ballroom. Patronii sunt aceeasi care au avut C Alsy dar au vandut saloanele de la Obor cu nume cu tot asa k au mai pastrat pt salonul acesta denumirea cateva luni pt k mai erau cateva nunti pt inceputul acestui an si probabil k miresicile isi facusera deja invitatiile.
Pupici si sper sa ai o nunta de vis <:-P

Crystal2011
31.01.2010, 19:35:02
Buna Raissa,

Te rog muuuuult de tot sa ma ierti ca ti-am dat emotii!
S-a elucidat deci, inseamna ca noi ne-am intalnit cu dl Catalin, pentru ca el a spus ca nunta lui este pe 18 aprilie si ca va invita formatia pe care o au la Regal... am presupus ca nunta e tot acolo, sorry!
Multumesc frumos de lamuriri, acum am priceput si eu cum sta treaba.

Inca o data, imi cer scuze pentru confuzie! L-)

mykkaela
03.02.2010, 10:46:44
Intradevar, sala e foarte dragutza si cred ca se poate organiza o nunta spectaculoasa acolo.<:-P Ambii domni au fost deschisi la propuneri si discutii, insa am emotii referitor la calitatea meniului, a serviciilor de servire si alte detalii etc. Pana la urma, se pare ca nu a participat nimeni la o nunta efectiv acolo.:|

raissa81
03.02.2010, 19:27:12
Intradevar, sala e foarte dragutza si cred ca se poate organiza o nunta spectaculoasa acolo.<:-P Ambii domni au fost deschisi la propuneri si discutii, insa am emotii referitor la calitatea meniului, a serviciilor de servire si alte detalii etc. Pana la urma, se pare ca nu a participat nimeni la o nunta efectiv acolo.:|
Salut,
Eu am participat la o nunta anul trecut in toamna cred k in octombrie daca nu ma insel. Mancarea foarte buna, servirea excelenta ma refer aici la ospatarii care se uitau in permanenta in jur. Nici nu ridicai privirea bine spre ei k erau pe capul tau sa te intrebe dak mai ai nevoie de ceva. Asta iti pot spune eu care am fost invitata la nunta dar nici de la prietenii mei care au avut nunta nu am auzit sa fi fost ceva nereguli. Si la revelion ne-am simtit bine. Si sper k si la nunta mea sa fie la fel. Mai e putin si fooooaaaarte multe de facut <:-P
Pupici

daliadaniela
18.02.2010, 14:30:10
buna fetelor,
as vrea sa stiu si eu mai multe despre Regal Ballroom, ce imi puteti spune?
ati fost careva la vreo nunta? cum a decurs organizarea?

Cata24
18.02.2010, 19:40:12
Buna fetelor,

Ne spuneti va rog si cateva detalii referitoare la meniu, daca stiti? Cam cat este, ce include, etc?

Multumesc anticipat!

raissa81
18.02.2010, 20:15:44
Buna fetelor,

Ne spuneti va rog si cateva detalii referitoare la meniu, daca stiti? Cam cat este, ce include, etc?

Multumesc anticipat!

Salut,

Intra pe site la ei sa-ti faci o idee. Au acolo si meniurile si preturile.

Spor la cautari!:-p

Lascu1982
20.02.2010, 20:27:46
buna miresici sunt noua si vreau sa va zic ca si eu fac nunta tot aici pe 26 iunie si sunt f multumita de salon este superb si meniul este f bun acum sper sa fie totul bine in ziua ce mare

daliadaniela
22.02.2010, 15:27:19
am fost pe 6 februarie si am asistat putin la eveniment, eu una am fost foarte impresionata ( in mod placut)... sper ca asa va fi si la noi..

simona_23
01.03.2010, 01:36:54
Sunt noua aici si as vrea sa ma interesez de cum decurge totul la salon imperial,vad ca au renuntat la saloanele din Obor ( de la criza? ) si as vrea cateva pareri pozitive de la voi sa stiu daca vb cu ei pentru o eventuala colaborare,eu am participat la un eveniment in decembrie si nasii mei la o nunta la ei si momentan ma abtin de comentari :)
Astept pareri ;;)

andreea_34
05.03.2010, 19:19:59
Sunt noua aici si as vrea sa ma interesez de cum decurge totul la salon imperial,vad ca au renuntat la saloanele din Obor ( de la criza? ) si as vrea cateva pareri pozitive de la voi sa stiu daca vb cu ei pentru o eventuala colaborare,eu am participat la un eveniment in decembrie si nasii mei la o nunta la ei si momentan ma abtin de comentari :)
Astept pareri ;;)

Simo,eu am fost anul trecut la o nunta la ei parca in octombrie,singurul lucru demn de remarcat a fost mancarea si prezentarea in farfurie excelenta,lucru care m-a mirat pentru ca am citit numai comentarii negative in fostele saloane din Obor,sarmalele au fost deosebite,asta tin bine minte :),in rest servirea destul de lenta,mureai de sete pana iti aducea ospatarul de baut si cred ca era un domn mai masiv manager care era foarte intepat.
In rest salonul e ok,mancarea mi-a fost recomandata de 2 amice care au fost anul trecut la ei la nunti care mi-au laudat tot sarmalele si pestele :),dar gusturile nu se discuta,pana nu incerc nu cred si s-ar putea,cred,ca logodnicul meu a fost invitat la o nunta saptamana viitoare,sau nu am inteles bine,o sa fac poze si o sa vin cu vesti si poate ma convinge si pe mine sa fac nunta la ei ;;)

simona_23
06.03.2010, 19:40:33
Mersi mult andreea ca mi-ai raspuns.Si eu am fost in decembrie la un eveniment cu firma dar nu am vrut sa comentez,acum profit de comentariile tale.Singurul lucru care m-a facut sa regret ca nu fac nunta la ei a fost mancarea care dupa parerea mea a intrecut asteptarile unui bufet rece si sincer pe mine tot sarmalele au fost deliciul meu :).Din afara de mancare care sincer a fost exelenta serviciile la pamant,bufetul a fost foarte prost alimentat si ospatarii se lasau asteptati la mese,in plus ca managerul nu s-a ocupat de loc de buna derulare a evenimentului.Nasii mei tot pentru felurile de mancare ne-au spus sa facem nunta la ei dar sincer serviciile lasa de dorit si am preferat sa o facem in alta parte,nu dau nume ca nu e ortodox. Acum daca tot spui ca participi la un eveniment sper ca serviciile sa fie revizuite,la mancare cred ca nu au ce schimba,asteptam pareri de la tine :)

daliadaniela
09.03.2010, 16:11:26
Simona,nu stiu cum a fost anul trecut , dar eu am participat anul acesta pe 26 februarie la un eveniment, si totul a fost la superlativ. Le doresc sa o tina tot asa.=D>

camelia1984
11.03.2010, 10:02:40
Nu stiu Dalia cum a fost la tine dar o sustin pe Smona,dinafara de mancarea buna servirea la pamant,asta ma impiedica sa fac si eu nunta la ei,poate acum problemele s-au remediat,asteptam vesti de la Andreea

andreea_34
11.03.2010, 22:44:46
Fetelor nu stiu ce sa zic, am impresia ca pana acum am vb de alt salon, pur si simplu sunt debusolata.Antreul intr-adevar a fost cat de cat bine pus in farfurie dar dobosul la noi a ajuns dezlipit tot iar ouale umplute nu aveau gust, pasta de branza la fel nu avea gust,felul urmator pestele era imprastiat cu un sos tot fara gust iar garnitura putina si fiarta pentru piure, ori bucatarii nu si-au dat interesul ori nu stiu ce s-a intamplat, dar eu am ramas dezamagita total. Am plecat inainte de friptura dar nu regret, in plus anturajul dar mancarea nu o regret de loc, intr-adevar servirea acum a fost ok dar nu am vazut pe nimeni sa-si dea interesul de la organizatori ca totul decurge corect, in plus la mine pestele a ajuns rece.:-&
Sper sa remedieze problemele astea sau pacat de salon, inainte se mergea pe recomandarea meniu-urilor dar acum prefer sa nu mai spun prostii si sa ma abtin fetelor (:|

raissa81
12.03.2010, 13:40:43
Fetelor nu stiu ce sa zic, am impresia ca pana acum am vb de alt salon, pur si simplu sunt debusolata.Antreul intr-adevar a fost cat de cat bine pus in farfurie dar dobosul la noi a ajuns dezlipit tot iar ouale umplute nu aveau gust, pasta de branza la fel nu avea gust,felul urmator pestele era imprastiat cu un sos tot fara gust iar garnitura putina si fiarta pentru piure, ori bucatarii nu si-au dat interesul ori nu stiu ce s-a intamplat, dar eu am ramas dezamagita total. Am plecat inainte de friptura dar nu regret, in plus anturajul dar mancarea nu o regret de loc, intr-adevar servirea acum a fost ok dar nu am vazut pe nimeni sa-si dea interesul de la organizatori ca totul decurge corect, in plus la mine pestele a ajuns rece.:-&
Sper sa remedieze problemele astea sau pacat de salon, inainte se mergea pe recomandarea meniu-urilor dar acum prefer sa nu mai spun prostii si sa ma abtin fetelor (:|

Andreea tu cand ai fost la nunta despre care vorbesti? Parca suntem in post ;)) . Din ce ne spui intelegem k absolut nimic nu a fost in regula. Chiar asa de rau sa fi decurs totul? Ma indoiesc sa se fi transformat totul de la o luna la alta. Eu tocmai din acest motiv am ales salonul acesta, servirea ireprosabila managerii foarte amabili si intelegatori. Evident k nu te pot contrazice dar merg la un botez pe 20 si revin cu noutati.

Bafta la pregatiri fetelor....eu mai am doar o luna<:-P

Si inca ceva ....Simona Camelia si Andreea vad k v-ati facut cate un cont, va raspundeti una alteia, si daca ma uit la mesajele scrise de voi nu sunt decat cu pareri negative despre acest salon. La primul mesaj cereti pareri despre salon si deja la urmatorul detaliati serviciile lor....fooooaaaarte curios :)))

andreea_34
12.03.2010, 15:03:24
Andreea tu cand ai fost la nunta despre care vorbesti? Parca suntem in post ;)) . Din ce ne spui intelegem k absolut nimic nu a fost in regula. Chiar asa de rau sa fi decurs totul? Ma indoiesc sa se fi transformat totul de la o luna la alta. Eu tocmai din acest motiv am ales salonul acesta, servirea ireprosabila managerii foarte amabili si intelegatori. Evident k nu te pot contrazice dar merg la un botez pe 20 si revin cu noutati.

Bafta la pregatiri fetelor....eu mai am doar o luna<:-P

Si inca ceva ....Simona Camelia si Andreea vad k v-ati facut cate un cont, va raspundeti una alteia, si daca ma uit la mesajele scrise de voi nu sunt decat cu pareri negative despre acest salon. La primul mesaj cereti pareri despre salon si deja la urmatorul detaliati serviciile lor....fooooaaaarte curios :)))

Tocmai Raissa,ca pana acum daca ai fost atenta am laudat si mancarea iar acum ultima oara am laudat serviciul,imi pare rau daca am deranjat pe cineva dar am incercat sa schimb impresii,ptr mine de azi inainte acest topic e inchis

raissa81
12.03.2010, 15:25:27
Tocmai Raissa,ca pana acum daca ai fost atenta am laudat si mancarea iar acum ultima oara am laudat serviciul,imi pare rau daca am deranjat pe cineva dar am incercat sa schimb impresii,ptr mine de azi inainte acest topic e inchis

Eu te intrebasem cand ai fost tu la nunta, tinand cont k este post. Probabil te-ai cam grabit cu comentariile rautacioase si nu ai mai luat asta in seama.
Oricum sa stii k atat eu cat si celelalte miresici care vor face nunta la Regal ne-am interesat atat de servicii cat si de calitatea mancarii inainte de a semna un contract si de a da un avans. Sunt convinsa k fiecare vrea servicii de calitate pentru banii pe care-i plateste. Tocmai de aceea am ales salonul acesta. Si pana nu vine cineva care a avut nunta acolo si vorbeste pe fapte, nici nu vreau sa bag in seama comentariile unei persoane care nu a facut si nici nu vrea sa faca nunta acolo.
Deci.....spor la cautari in continuare si sper sa ai o nunta cel putin la fel de frumoasa cum cred k va fi a mea ;)

andreea_34
12.03.2010, 19:36:30
Desi am spus ca nu mai scriu in acest topic o fac pentru ultima oara, nu-mi place cand sunt judecata pe nedrept.Daca parerea mea a deranjat poate eu am alte standarde in ce priveste calitatea, e adevarat Raissa, mea culpa, nu a fost nunta pentru ca nu era imbracata in mireasa persoana de la prezidiu, poate pentru ca erau de alta etnie sincera sa fiu nu stiu ce a fost, poate zi onomastica, nu stiu, dar inca raman la parerea mea desi consider ca salonul este unul de calitate condus de oameni de calitate. Nu am vrut sa supar pe nimeni prin comentariile mele dar sunt sigura ca nunta ta o sa iasa super, doar sa fi atenta la detalii, eu de felul meu sunt mai critica si sincer nu cred ca va exista liber arbitru pe nici-un forum atata timp cat persoanele prezente nu sunt neutre. Eu pur si simplu am comentat un eveniment si imi cer inca odata scuze daca te-a suparat,salonul e ok si inca odata iti urez o nunta fericita

daliadaniela
17.03.2010, 09:01:34
Buna Raissa,cu toate ca am participat la un eveniment anul acesta si am fost placut impresionata , (am citit tot felul de comentarii mai mult sau mai putin rautacioase) de aceea astept de la tine vesti si impresii dupa botezul de pe data de 20 la care am inteles ca participi. Te pup.

raissa81
19.03.2010, 16:05:55
Buna Raissa,cu toate ca am participat la un eveniment anul acesta si am fost placut impresionata , (am citit tot felul de comentarii mai mult sau mai putin rautacioase) de aceea astept de la tine vesti si impresii dupa botezul de pe data de 20 la care am inteles ca participi. Te pup.
Cu mare placere, duminica o sa-mi fac timp sa va spun si voua cum s-au prezentat. Si eu sunt foarte curioasa daca sunt asa mari schimbari.

O zi buna

daliadaniela
23.03.2010, 16:33:06
Cu mare placere, duminica o sa-mi fac timp sa va spun si voua cum s-au prezentat. Si eu sunt foarte curioasa daca sunt asa mari schimbari.

O zi buna

Iti multumesc, astept vesti.
O zi frumoasa.

raissa81
24.03.2010, 21:32:33
Iti multumesc, astept vesti.
O zi frumoasa.
Buna miresici,

Sunt foarte fericita. Am fost sambata la botez......la Regal Ballroom.
Ce nu mi-a placut - au fost husele care le-au ales prietenii mei (nu erau tocmai culorile mele peferate), inca ceva - nu au avut flori pe mese, si au fost cam putini invitati si nu se vedea prea bine era cam gol....cred k 80 de persoane au fost.
Ce mi-a placut - toata mancarea a fost extraordinara in special friptura care in afara de faptul care era gustoasa era si aranjata super in farfurie (arata k un palmier). Si tortul bun rau.
- ospatarii (unul la 2 mese) au fost toata noaptea pe faza. Veneau ei si intrebau daca mai dorim ceva, nu a fost cazul sa-i chemam noi.
Deci, servirea si mancarea nota 20. Nimic de comentat. Sa fiu foarte sincera eram sigura k asa va fi dar cu atatea comentarii rautacioase am vrut sa ma asigur.

O seara placuta,

Obyca
25.03.2010, 20:20:05
Salutare miresici,

Am auzit un zvon cum ca in August, se va inchide salonul.Stiti ceva?
Sper ca oamenii sunt seriosi si sper sa nu am surprize neplacute, anul acesta intentionez sa-mi fac si eu nunta in aceasta locatie.
Raissa, poate ma ajuti tu cu informatia, pentru ca ai fost mai recent acolo.
In plus am auzit ca un membru sau cunostinta a unei anumite formatii, a facut nunta acolo anul acesta, le-a cantat si Catanga....parerea dupa a fost: salon superb si atat.
Sper sa nu fie asa:(

Obyca
25.03.2010, 20:22:50
Raissa, iti doresc multa sanatate, bafta si noroc!Am vazut acum ca nunta ta este pe 18 Aprilie.
Astept cu nerabdare pareri.

daliadaniela
26.03.2010, 08:04:26
Buna miresici,

Sunt foarte fericita. Am fost sambata la botez......la Regal Ballroom.
Ce nu mi-a placut - au fost husele care le-au ales prietenii mei (nu erau tocmai culorile mele peferate), inca ceva - nu au avut flori pe mese, si au fost cam putini invitati si nu se vedea prea bine era cam gol....cred k 80 de persoane au fost.
Ce mi-a placut - toata mancarea a fost extraordinara in special friptura care in afara de faptul care era gustoasa era si aranjata super in farfurie (arata k un palmier). Si tortul bun rau.
- ospatarii (unul la 2 mese) au fost toata noaptea pe faza. Veneau ei si intrebau daca mai dorim ceva, nu a fost cazul sa-i chemam noi.
Deci, servirea si mancarea nota 20. Nimic de comentat. Sa fiu foarte sincera eram sigura k asa va fi dar cu atatea comentarii rautacioase am vrut sa ma asigur.

O seara placuta,

Buna Raissa,
iti multumesc pentru confirmari, cu siguranta am facut alegerea corecta.
Te pup.

raissa81
26.03.2010, 11:59:12
Salutare miresici,

Am auzit un zvon cum ca in August, se va inchide salonul.Stiti ceva?
Sper ca oamenii sunt seriosi si sper sa nu am surprize neplacute, anul acesta intentionez sa-mi fac si eu nunta in aceasta locatie.
Raissa, poate ma ajuti tu cu informatia, pentru ca ai fost mai recent acolo.
In plus am auzit ca un membru sau cunostinta a unei anumite formatii, a facut nunta acolo anul acesta, le-a cantat si Catanga....parerea dupa a fost: salon superb si atat.
Sper sa nu fie asa:(

Buna,

Dupa cum am mai scris si acum cateva zile nu este doar un salon superb ci si serviciile sunt de calitate. Iti dai seama k astepti o viata sa fii mireasa si te iti doresti k acea seara sa fie deosebita din toate punctele de vedere. Si crede-ma k m-am interesat mult si chiar sunt ok. Ma refer aici la servicii. Daca va fi si la nunta mea la fel voi fi mai mult decat multumita.

O zi buna

raissa81
26.03.2010, 12:02:32
Raissa, iti doresc multa sanatate, bafta si noroc!Am vazut acum ca nunta ta este pe 18 Aprilie.
Astept cu nerabdare pareri.
Iti multumesc din suflet. N-ai idee cu ce nerabdare astept eu :*

isabellrxndr
06.04.2010, 17:03:28
Buna, Miresici!

Casa Alsy inca exista, vis-a-vis de liceul M.Sadoveanu. vroiam sa te intreb daca legat de nunta ta ai semnat ceva. tot cu eugen am vorbit si eu numai ca m-am gandit ca e putin cam devreme sa bat ceva in cuie. asteptam balul de pe 10 iunie ca sa ma asigur de calitatea serviciilor,dar daca ai semnat deja,m-as duce si eu sa nu pierd "locul":-SS

Crystal2011
06.04.2010, 18:38:36
Buna, miresici!
@stefy1831 - Nu pot sa-ti trimit mesaj privat pentru ca nu am inca 10 mesaje in forum.
Noi am semnat deja contractul pentru ca am vrut sa scapam de grija restaurantului - toate celelalte probleme pot fi rezolvate in timp, dar problema asta ni se parea "urgenta", mai ales ca ne doream neaparat luna iunie. Cei de la restaurant mi-au spus ca nu e devreme sa rezervi cu 1 an inainte, si ca ei deja aveau contracte semnate pentru 2010 cand am fost noi acolo (respectiv in ianuarie). Bine, asta poate fi strategie de marketing, dar orisicat...:-p
La salile de bal, unde nu se fac decat evenimente speciale, ca si la restaurantele mai mari, se pare ca se ocupa relativ rapid zilele de weekend. Daca aveam stransi banii de avans, am zis de ce nu? Am vizitat inca vreo 2 localuri, le-am gasit deplorabile, iar cand am vazut sala de la Regal n-am mai stat pe ganduri. Eu ti-as sugera sa dai un telefon si sa intrebi ce date mai au libere, e posibil sa nu mai gasesti in iunie. Bafta!

stefy1831
06.04.2010, 19:07:12
Buna, miresici!
@stefy1831 - Nu pot sa-ti trimit mesaj privat pentru ca nu am inca 10 mesaje in forum.
Noi am semnat deja contractul pentru ca am vrut sa scapam de grija restaurantului - toate celelalte probleme pot fi rezolvate in timp, dar problema asta ni se parea "urgenta", mai ales ca ne doream neaparat luna iunie. Cei de la restaurant mi-au spus ca nu e devreme sa rezervi cu 1 an inainte, si ca ei deja aveau contracte semnate pentru 2010 cand am fost noi acolo (respectiv in ianuarie). Bine, asta poate fi strategie de marketing, dar orisicat...:-p
La salile de bal, unde nu se fac decat evenimente speciale, ca si la restaurantele mai mari, se pare ca se ocupa relativ rapid zilele de weekend. Daca aveam stransi banii de avans, am zis de ce nu? Am vizitat inca vreo 2 localuri, le-am gasit deplorabile, iar cand am vazut sala de la Regal n-am mai stat pe ganduri. Eu ti-as sugera sa dai un telefon si sa intrebi ce date mai au libere, e posibil sa nu mai gasesti in iunie. Bafta!

multumesc. am vorbit si eu cu ei adineauri si mergem marti. sunt nerabdatoare! crezi ca imi poti lasa adresa ta de mail sa te mai intreb cateva lucruri? multumesc mult inca o data de raspuns

raissa81
24.04.2010, 08:54:49
Salut miresici,

Vreau sa va spun k sunt foaaaaaarte fericita. Am avut o nunta exact asa cum am visat. Salonul a fost aranjat superb....am colaborat cu cei de la soul2 soul. au facut niste aranjamente florale deosebite, la fel si husele si fetele de masa (cei de la Regal vor sa puna si pe site-ul lor poze cu aranjamentele). Mancarea a fost laudata de toti (eu nu am mancat k nu am avut timp), servirea- n-am cuvinte, baietii f eleganti(aveau si manusi albe ;)) si extraodinar de atenti...au facut si o prezentare a aperitivului, foarte dragut. Nici nu stiu ce sa va mai spun....doar k a trecut extrem de repede....nici nu stiu cand a inceput si s-a si terminat. Daca va pot fi de folos cu ceva.....cu cea mai mare placere.
Pup si spor la pregatiri...eu am scapat#:-S

daliadaniela
27.04.2010, 14:56:05
Buna Raissa, iti doresc din suflet sa ramai mereu la fel de fericita. Multumesc pentru detalii,inca nu au aparut pe site poze noi... asa ca astept cu nerabdare , eu mi-am ales deja aranjamentul de care sunt f incantata,ai avut stalpisori si arcada la intrare?
Eu una nu m-am hotarat in privinta lor, mi-au oferit si optional artificii reci pentru dansul miresei, ai idee cum sunt? ai avut?
Astept vesti de la tine. Te pup.

Salut miresici,

Vreau sa va spun k sunt foaaaaaarte fericita. Am avut o nunta exact asa cum am visat. Salonul a fost aranjat superb....am colaborat cu cei de la soul2 soul. au facut niste aranjamente florale deosebite, la fel si husele si fetele de masa (cei de la Regal vor sa puna si pe site-ul lor poze cu aranjamentele). Mancarea a fost laudata de toti (eu nu am mancat k nu am avut timp), servirea- n-am cuvinte, baietii f eleganti(aveau si manusi albe ;)) si extraodinar de atenti...au facut si o prezentare a aperitivului, foarte dragut. Nici nu stiu ce sa va mai spun....doar k a trecut extrem de repede....nici nu stiu cand a inceput si s-a si terminat. Daca va pot fi de folos cu ceva.....cu cea mai mare placere.

sirenita
30.04.2010, 10:06:19
Salut miresici,

Casa de piatra , mulat fericire si tot binele din lume iti doresc si eu am pe 26 iunie , vrem si noi poze:D

raissa81
30.04.2010, 11:44:44
Casa de piatra , mulat fericire si tot binele din lume iti doresc si eu am pe 26 iunie , vrem si noi poze:D
Multumesc din suflet. Am incercat sa atasez poze dar sunt f mari....o sa incerc sa le micsorez ;)

gabytzutzy
26.05.2010, 23:58:17
Buna miresici.
As dori sa le spun miresicilor care fac nunta la regal ballroom sa nu-si faca nici o grija......restaurantul e super,servirea este excelenta iar mancarea delicioasa.Eu am avut nunta pe 15 Mai si a fost super-super.
Il recomand cu toata increderea.

sirenita
27.05.2010, 16:36:27
[QUOTE=gabytzutzy;3318510]Buna miresici.
As dori sa le spun miresicilor care fac nunta la regal ballroom sa nu-si faca nici o grija......restaurantul e super,servirea este excelenta iar mancarea delicioasa.Eu am avut nunta pe 15 Mai si a fost super-super.
Il recomand cu toata increderea.[/QUOcasa de piatra , fericire si sanatete multa ne arati si noua poze cati invitatii ai avut?

gabytzutzy
27.05.2010, 23:01:16
Buna ,am avut 110 invitati,multumesc pentru urari.pup

sirenita
28.05.2010, 13:29:18
Buna ,am avut 110 invitati,multumesc pentru urari.pup
ne arati si noua poze cand ai timp?:D

keesha
15.06.2010, 10:10:36
nu mai scrie nimeni pe aici? o sa am si eu nunta la regal ballroom si vreau si eu sa stiu cum ati aranjat sala...am nevoie de idei...cu ce ati acoperit stalpii ? adik ati lasat florile alea artificiale?

cristasha
20.06.2010, 19:27:22
Buna!
Poate sa-mi spuna cineva care este numarul minim de invitati sambata? am auzit ceva de 230 de invitati....cam cat este avansul?
Multumesc

daliadaniela
22.06.2010, 08:52:02
Buna!
Poate sa-mi spuna cineva care este numarul minim de invitati sambata? am auzit ceva de 230 de invitati....cam cat este avansul?
Multumesc

Avansul este 1000 de euro,iar nr. de pers pt sambata este 230 , in cazul in care e post si obtii derogare nu au numar minim in acea zi.

sirenita
04.07.2010, 10:23:33
buna fetelor pe 26 iunie am avut nunta la regal si a fot superb, sala frumos aranjata, mancarea foarte buna, ospatarii extraordinari de atenti nici nu ma asezam bine pe scaun si veneau sa ma intrebe ca beam, tortul fb ce sa va zic imi pare rau ca a trecut asa repede .Cei de la Regal sunt super au facut exact ce le-am cerut , nu am cuvinte sa va spun ,asa ca nu aveti emotii ca nu aveti de ce .Daca aveti nevoie de ceva sfaturi sau intrebarii sunt aici va pup si va doresc o zi buna.

daliadaniela
14.07.2010, 10:25:58
Casa de piatra, mult noroc si multa multa fericire iti doresc. poate postezi cateva poze cand ai timp.
pupici

buna fetelor pe 26 iunie am avut nunta la regal si a fot superb, sala frumos aranjata, mancarea foarte buna, ospatarii extraordinari de atenti nici nu ma asezam bine pe scaun si veneau sa ma intrebe ca beam, tortul fb ce sa va zic imi pare rau ca a trecut asa repede .Cei de la Regal sunt super au facut exact ce le-am cerut , nu am cuvinte sa va spun ,asa ca nu aveti emotii ca nu aveti de ce .Daca aveti nevoie de ceva sfaturi sau intrebarii sunt aici va pup si va doresc o zi buna.

daliadaniela
28.07.2010, 10:48:22
Buna mykkaela,
am participat la o nunta si vreau sa-ti spun ca serviciile sunt de nota 11... am fost foarte placut impresionata, mancarea exceptionala, servirea la fel.
ce sa-ti zic totul a fost la superlativ.
acum chiar nu mai am nici un fel de emotii .
pupici.

<:-P<:-P

sirenita
06.08.2010, 20:53:52
buna fetelor am avut nunta la regal pe 26 06 2010 si totul a fost ff de la sala , mancare , ospatarii, nu aveti de ce sa va panicati totul a fost superb si tortul fb asa ca lasati emotiile de-o parte totul o sa fie exact cum doriti mie imi pare rau ca a trecut asa repede , dar asta este asa ca distractie placuta si casa de piatra

daliadaniela
16.08.2010, 15:35:33
buna fetelor am avut nunta la regal pe 26 06 2010 si totul a fost ff de la sala , mancare , ospatarii, nu aveti de ce sa va panicati totul a fost superb si tortul fb asa ca lasati emotiile de-o parte totul o sa fie exact cum doriti mie imi pare rau ca a trecut asa repede , dar asta este asa ca distractie placuta si casa de piatra

Buna sirenita,
iti urez casa de piatra si multa fericire, poate postezi niste poze cand ai timp.

Gina_Becali
01.10.2010, 13:14:58
Mi-am facut acest cont pe miresici datorita faptului ca aici am cunoscut acest restaurant in urma la ce am citit pe acest forum, dar dupa ce am fost si am vorbit cu ei m-am uitat mai atenta si totusi sunt aceleasi persoane care isi vorbesc unul altuia cu acelasi stil scriptic. Am fost la dansii sa vorbesc pentru o serata machedoneasca in Decembrie si am vorbit cu o doamna foarte amabila care nu are rost sa ii dau numele aici. Serata era pentru un numar de 150 de persoane si vroiam sa organizez in Mai anul viitoro nunta de 600 de persoane. Pentru nunta de 600 a fost ok dar nu m-am inteles pentru organizarea florala deoarece eu vreau sa lucrez cu o firma care o cunosc dar doamna respectiva mi-a explicat ca nu se poate deoarece numai ei se ocupa cu florile dar in fine,era un detaliu de viitor iar pentru serata din Decembrie mi-a spus ca nu o poate primi deoarece nu accepta patronii oraganizarea evenimentelor sub 200 de persoane si, ceea ce m-a uimit, ma indreptat spre un alt salon concurent de fapt care a fost tot al aceluiasi patron care am inteles ca are si Regal Boolroom si care nu vreau sa ii dau numele ca sa nu fie interpretat ca publicitate. Sincer, daca vroiam sa merg la acel salon mergeam de la inceput dar nu a fost intentia mea, dar acum o sa incerc la ei poate sunt mai diplomati. Imi pare rau de timpul pierdut cand am fost la ei si mi-am dat seama ca nu tot ce se citeste pe acest forum este adevarat

iorgaraluk
17.10.2010, 20:40:44
Buna seara miresici !

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii despre servire ,cum a fost mancarea si altele....^:)^

Alned
27.01.2011, 21:46:04
Buna miresicilor!
Am avut si noi nunta la Regal si am fost foarte multumiti atat de meniu si servire cat si de decor. Am adus noi firma de aranjamente florale, insa cel mai important lucru a fost iluminatul arhitectural pe care l-a realizat firma de sonorizare care a colorat tot decorul.

mmirreille
08.04.2011, 15:04:48
@Gina_Becali & All

Se observa de la o posta ca acest topic este manevrat cu personaje false care fac publicitate mascata. Eu as recomanda miresicilor sa aiba ochii deschisi: nu cred ca un loc cu adevarat de succes are nevoie de astfel de "interventii" si sincer am senzatia ca daca se intampla asta e pentru a acoperi parerile negative - probabil cele reale.

dr_cris
25.06.2011, 20:01:55
Buna miresici! In sfarsit a trecut si nunta mea!
Sala a fost aranjata foarte frumos, dar la intrare, pe masa cu paharele de sampanie, era asezata ( de cei de la Regal bineinteles ) o monstruoasa papusa de plastic. Cand am intrat si am vazut-o am innebunit!!! Nu inteleg cum poti sa faci o asemenea gafa intr-un restaurant atat de elegant si de frumos!!! Ma rog... Nunta a fost frumoasa, dar a trecut extrem de repede. Invitatii s-au simtit bine si au fost relativ multumiti de servire. Un alt punct in minus pt cei de la Regal a fost tortul. Am avut un tort pentru 150 de persoane, in conditiile in care am avut 120 de invitati, iar la tort mai erau maxim 50 de persoane. Cu toate acestea, la sfarsitul nuntii am cerut tortul acasa ( au ramas in jur de 10 kg de tort ), iar cei de la local mi-au raspuns cu nonsalanta ca nu mai este tort, pentru ca l-au dat la pachet celor care au fost cu copiii la nunta!!!!!!!!!! Absolut NIMENI dintre invitatii nostri nu a plecat cu vreun gram de tort!!! URAT din partea organizatorilor!!!
P.S.: Dragi miresici, sa nu va luati niciuna pachetul cu bautura open bar ( ospatarii au avut grija ca paharele sa fie pline in permanenta cu APA, iar cand invitatii veneau de pe ring nu mai stateau sa-si comande ceva alcoolic sau un suc, si normal ca toti isi consumau apa din pahare, care le era la indemana). In plus, cand am incheiat contractul, ne-au spus ca bauturile vor fi asezate langa mese, pe gheridoane, astfel incat sa poata fi vazute de invitati si comandate. Ei bine, ei au pus pe gheridoane doar APA!!!! Mare teapa cu asa zisele pachete all-inclusive. Au grija ei sa nu se consume mai nimic! Cat despre vin, am convenit cu cei de la restaurant sa lase sticlele cu vin pe mese, astfel incat omul sa-si toarne in pahar cand are el chef. Pe cateva mese au lasat sticlele, dar pe celelalte nu. Chiar la masa parintilor nostri ( socrii mici si mari), ospatarii au refuzat cu indarjire sa le lase vinul pe masa, astfel ca la sfarsitul nuntii bietii oamenii nu bausera decat apa plata!!!!
Una peste alta, nunta a fost frumoasa datorita invitatilor care s-au comportat extraordinar de bine, dar am ramas cu un gust amar in ceea ce-i priveste pe cei de la Regal Ballroom!!!
Degeaba dispui de un restaurant mare, elegant, de bun-gust daca una promiti si alta faci...[-X

Anne82
28.06.2011, 15:28:03
Sala a fost aranjata foarte frumos, dar la intrare, pe masa cu paharele de sampanie, era asezata ( de cei de la Regal bineinteles ) o monstruoasa papusa de plastic. Cand am intrat si am vazut-o am innebunit!!! Nu inteleg cum poti sa faci o asemenea gafa intr-un restaurant atat de elegant si de frumos!!! Ma rog... Nunta a fost frumoasa, dar a trecut extrem de repede. Invitatii s-au simtit bine si au fost relativ multumiti de servire. Un alt punct in minus pt cei de la Regal a fost tortul. Am avut un tort pentru 150 de persoane, in conditiile in care am avut 120 de invitati, iar la tort mai erau maxim 50 de persoane. Cu toate acestea, la sfarsitul nuntii am cerut tortul acasa ( au ramas in jur de 10 kg de tort ), iar cei de la local mi-au raspuns cu nonsalanta ca nu mai este tort, pentru ca l-au dat la pachet celor care au fost cu copiii la nunta!!!!!!!!!! Absolut NIMENI dintre invitatii nostri nu a plecat cu vreun gram de tort!!! URAT din partea organizatorilor!!!
P.S.: Dragi miresici, sa nu va luati niciuna pachetul cu bautura open bar ( ospatarii au avut grija ca paharele sa fie pline in permanenta cu APA, iar cand invitatii veneau de pe ring nu mai stateau sa-si comande ceva alcoolic sau un suc, si normal ca toti isi consumau apa din pahare, care le era la indemana). In plus, cand am incheiat contractul, ne-au spus ca bauturile vor fi asezate langa mese, pe gheridoane, astfel incat sa poata fi vazute de invitati si comandate. Ei bine, ei au pus pe gheridoane doar APA!!!! Mare teapa cu asa zisele pachete all-inclusive. Au grija ei sa nu se consume mai nimic! Cat despre vin, am convenit cu cei de la restaurant sa lase sticlele cu vin pe mese, astfel incat omul sa-si toarne in pahar cand are el chef. Pe cateva mese au lasat sticlele, dar pe celelalte nu. Chiar la masa parintilor nostri ( socrii mici si mari), ospatarii au refuzat cu indarjire sa le lase vinul pe masa, astfel ca la sfarsitul nuntii bietii oamenii nu bausera decat apa plata!!!!
Una peste alta, nunta a fost frumoasa datorita invitatilor care s-au comportat extraordinar de bine, dar am ramas cu un gust amar in ceea ce-i priveste pe cei de la Regal Ballroom!!!
Degeaba dispui de un restaurant mare, elegant, de bun-gust daca una promiti si alta faci...[-X
Vreau sa va spun doar ca la nunta mea a fost super.cred ca domnisoara este putin post stresata deoarece la un restaurant elegant sticla de vin nu se lasa pe masa.Si noi am avut pachetul all inclusiv si a fost bautura la discretie toata noaptea.Toti au fost multumiti.Ma rog, niciodata nu poti sa ii multumesti pe toti.

Alexuzza
29.06.2011, 18:00:24
Buna fetelor! Am fost si eu astazi sa vad aceasta locatie si mi-a placut foarte mult. Ma indoiesc sa se intample astfel de lucruri, ca par foarte deschisi si chiar mi-au lasat impresia ca vor sa te ajute sa iasa perfect..

dr_cris
06.07.2011, 08:55:12
La cateva zile dupa ce am postat mesajul cu parerea mea despre cei de la Regal Ballroom...surpriza!!! Sotul meu a fost sunat de patronul restaurantului care a avut tupeul sa-l ia la rost : "Ce nu v-a placut la restaurantul nostru? E foarte urat ceea ce a scris sotia despre noi pe miresici.ro" si altele. Indiferent care ar fi fost opinia mea despre ei, in niciun caz nu trebuia sa se intample asta. De ce nu sunteti deschisi la critici? Pot fi chiar constructive si v-ar putea ajuta sa va remediati problemele! V-am mai spus si va repet, restaurantul este foarte frumos, elegant, mancarea foarte buna, d-na bucatareasa sefa amabila, la fel si doamna care este coproprietar. Servirea in schimb lasa de dorit. Fiecare face ce-l taie capul( sau mai bine zis, ce i se spune de catre sef ). Iar mancarea nici nu se punea bine pe masa ca si disparea. Au fost destui invitati la nunta noastra care n-au apucat sa manance ca le-au si fost luate farfuriile din fata. Ma rog, nunta a trecut, dar gustul amar cu care am ramas mi-a fost intensificat de reactia incredibila a patronului (culmea ca si-a facut si cont pe miresici "Anne82" ca sa-mi poata raspunde la mesaj). Foarte urat, domnule patron! Asa ceva nu se face!!![-X N-am mai auzit pe nimeni pana acum sa fie sunat dupa nunta de patronul restaurantului si sa fie luat la rost de ce nu i-a placut la restaurantul respectiv!!![-X :-$

ludmilla
20.07.2011, 10:36:09
buna sunt noua pe forum,stie cineva ceva de saloanele mici,va rog sa-mi spuneti daca stiti ceva despre ele Safir si Cristal se numesc, am vazut ca se vorbeste doar despre cel mare rubin. astept ceva opinii sau macar daca ati auzit ceva.
va multumesc

Alexuzza
27.07.2011, 10:33:17
Buna!
Eu am vazut celalalte doua saloane, unul este pe o nuanta de crem/bej si celalalt lila, sunt la fel de frumoase dar sunt mult mai mici, au capacitatea in jur de 100-150 de persoane, cel mai probabil sunt bune pentru botezuri.

oonix
22.08.2011, 08:23:09
Buna! Am vazut si eu cele 2 saloane..si pot sa spun ca sunt mult mai dragute decat in pozele de pe site-ul lor. Cel putin salonulul Safir a fost dragoste la prima vedere..tot ceea ce cautasem..mi-a placut foarte foarte mult! Desi lila nu este in topul culorilor mele preferate, designul salii (care este in stil rococo) arata incredibil de bine!! Iar cireasa de pe tort ( pe langa candelabrurile pe argintiu care se potrivesc de minune cu rochita mea de mireasa :x) a fost anticamera care intr-un colt are un pian ...foarte stilat! A fost singura locatie unde chiar ma vedeam primind invitatii la nunta! <:-P
Despre capacitatea salii...cand am vazut-o noi era amenajata pt o nunta de cca 80 pers. Arata perfect..ringul suficient de mare..problema e ca noi vom avea cam 120 de invitati..si vor trebui adaugate niste mese..sper sa nu rapeasca prea mult din spatiul de dans.
Cat despre Salonul Cristal..in poze mi-a placut foarte mult ( chiar mai mult decat Safir)..este putin mai spatios ..doar ca ..la fata locului..mi-a exprimat mai multa sobrietate..e mai clasic..culorile de maro ofera parca o raceala..acum depinde si de temperamentul mirilor..noua nu ni s-ar fi potrivit! :p
Cam atat, restul detaliilor la anu' dupa nunta! :bye_01:

Stephi
27.08.2011, 14:58:49
Buna fetelor! O intrebare as avea si eu: cat este acontul pt Regal Ballroom? Merci anticipat

oonix
30.08.2011, 20:17:06
Buna! Noi am platit avans 1000 euro si asta era deja stipulat in contractul incheiat ( deci presupun ca e suma standard). Oricum, banii astia se scad din nota de plata finala! ;)

Iulia_mireasa
03.09.2011, 13:17:15
Buna! Noi am platit avans 1000 euro si asta era deja stipulat in contractul incheiat ( deci presupun ca e suma standard). Oricum, banii astia se scad din nota de plata finala! ;)

si avansul l-ai dat tot odata?sau in rate?
tu pentru ce meniu ai optat?am vazut ca meniul all-inclusiv are si aranjamentul salii asigurat, dar nu si aranjamentul floral.asa e?

oonix
04.09.2011, 21:33:09
Noi am platit toata suma la semnarea contractului..nici nu am intrebat daca se putea si in rate..mai bine suni si intrebi. Sincera sa fiu, eram atat de fericiti ca am gasit sala libera ca nu am vrut sa riscam in niciun fel sa ne trezim ca ne-o " fura" altii. :p Cat despre meniu, aranjamentele florale nu sunt incluse..in rest absolut tot! (cu exceptia muzicii, normal). Sper ca te-am ajutat! :)

Iulia_mireasa
05.09.2011, 07:57:42
Noi am platit toata suma la semnarea contractului..nici nu am intrebat daca se putea si in rate..mai bine suni si intrebi. Sincera sa fiu, eram atat de fericiti ca am gasit sala libera ca nu am vrut sa riscam in niciun fel sa ne trezim ca ne-o " fura" altii. :p Cat despre meniu, aranjamentele florale nu sunt incluse..in rest absolut tot! (cu exceptia muzicii, normal). Sper ca te-am ajutat! :)

da, ms frumos de raspuns!

kidu
07.09.2011, 15:14:13
Buna...Voi merge si eu sambata sa vad Regal Ballroom , mi-a placut Sala Safir . Dar am citit aici atatea pareri contradictorii incat nu prea stiu ce sa mai cred....

nic80
19.09.2011, 14:36:39
Buna fetelor,

Si noi am fost la Regal si am ramas impresionati de saloanele lor iar doamna cu care am vorbit a fost foarte draguta. Dar dupa ce am citit parerile celor care au avut nunta acolo, parca nu mai sunt asa sigura. Nu as vrea ca invitatii sa fie nemultumiti si acest lucru sa-mi strice nunta... :-s

misslady
23.09.2011, 12:13:36
O, Dumnezeule! Eu deja am platit avansul pentru acest restaurant! Fac duminica si am all inclusive! I-am intrebat pe organizatori daca trebuie sa-mi fac griji pentru ospatari si mi-au asigurat tot profesionalismul lor! Bineinteles am beneficiat si de o reducere al meniului pentru ca este duminica si m-au asigurat ca voi beneficia de aceleasi servicii ca si sambata. Macar mancarea a fost buna? Daca invitatii mei nu vor fii multumiti, am la cine ma plange? O sa ramana cineva din organizatori toata noaptea acolo?

amazon
05.10.2011, 09:08:52
Buna

Pareri mai recente despre acest salon? M-ar interesa cum a fost mancarea, servirea si doresc pareri mai recente....ma poate ajuta cineva si cu niste poze ca sa vad cum a fost aranjata sala? Imi este frica sa ma gandesc sa semnez cu ei avand in vedere parerile citite pe aici

Ali_Alinutza
07.10.2011, 13:38:31
Buna

Pareri mai recente despre acest salon? M-ar interesa cum a fost mancarea, servirea si doresc pareri mai recente....ma poate ajuta cineva si cu niste poze ca sa vad cum a fost aranjata sala? Imi este frica sa ma gandesc sa semnez cu ei avand in vedere parerile citite pe aici

Parerile sunt impartite ! Nu te mai lua dupa toate parerile pe care le gasesti pe ici pe colo. Ia-ti inimioara in dintisori si mergi si vorbeste cu ei. Eu cred ca nu vei regreta daca vei face asta :)
Coincidenta face ca sambata viitoare voi merge la un botez chiar in sala pe care am rezervat-o, insa nu as fi avut nevoie de nimic pentru a ma convinge de profesionalismul lor.
Voi reveni cu vesti dupa botez, desi pot sa iti spun de pe acum ca va fi minunat !!

misslady
09.10.2011, 20:53:29
Parerile sunt impartite ! Nu te mai lua dupa toate parerile pe care le gasesti pe ici pe colo. Ia-ti inimioara in dintisori si mergi si vorbeste cu ei. Eu cred ca nu vei regreta daca vei face asta :)
Coincidenta face ca sambata viitoare voi merge la un botez chiar in sala pe care am rezervat-o, insa nu as fi avut nevoie de nimic pentru a ma convinge de profesionalismul lor.
Voi reveni cu vesti dupa botez, desi pot sa iti spun de pe acum ca va fi minunat !!
=D> Eu deja am semnat cu ei! Am vazut ca parerile sunt impartite, dar ceva imi spune ca nu voi regreta nimic ca i-am ales! Mi s-au parut de treaba, mi-au explicat tot ce am avut nevoie. Nu cred ca un restaurant in plin centru al capitalei sa se faca de ras asa. Totusi suntem in 2011!!!! I-ar pana la anul cand fac eu, capata si mai multa experienta! Cu Dumnezeu inainte!!!

binnchen6
18.10.2011, 13:54:06
Buna

Buna dragi miresici,

noi am facut botezul baietelului nostru la sfarsitul lunii iulie, la salonul Safir.
Jos palaria pentru acest restaurant, le-am dat nota 10+!

Am avut botezul duminica, si am beneficiat de o reducere de pret pentru meniu. Ne-au acceptat in plin sezon de nunti, chiar daca aveam doar 34 de persoane.
Calitatea mancarii si servirea sunt excelente. Mancarea soseste fierbinte pe mese, prezentarea (dpdv estetic) este foarte frumoasa, portiile sunt mari si gustoase, ospatarii sunt foarte prompti si profesionisti. La desgustare am stabilit ultimele detalii legate de meniu si am schimbat cartofii de la felul I cu orez, dat fiind ca la felul II tot cartofi se serveau. Ne-au preparat separat mancare pentru oaspetii cu cerinte speciale.

Tortul este inclus in pret, si l-am comandat la cofetaria Claus. Acolo am gustat multe tipuri de tort si ne-am ales o compozitie si le-am dat o poza de cum vrem sa arate (pentru ca doream un tort mai deosebit), pe care l-au lucrat frumos. Avand putini invitati, cofetaria a facut o cantitate standard de tort, si am platit noi diferenta de pret. Invitatii ne-au invitat si tortul, si mancarea.

Ce am platit in plus au fost:
* florile - am ales aranjamentele florale de la firma recomandata de ei, au fost frumoase si am putut alege combinatia de culori si flori pe care ne-o doream
* masa de fructe - asta pentru ca am vrut neaparat o masa separata de fructe, si au cumparat ei fructele si le-au taiat / aranjat ei.

Daca doreste cineva poze, pot sa uploadez sau sa trimit prin mesaj privat.

Am fost recent la o nunta la alt restaurant, cu un meniu mult mai scump, si nu s-au ridicat absolut deloc la calitatea celor de la Regal Ballroom. Nu ne-am putut abtine sa nu comparam, si ne-am bucurat ca am lucrat cu Regal. Foarte profesionisti si o comunicare foarte buna. Cred ca am schimbate tone de emailuri cu dna Gabriela, si intotdeauna mi-a raspuns rapid si cu amabilitate.

Singurele puncte minus ar fi:
*intrarea in restaurant, pentru ca e langa un garaj auto.
* faptul ca pe jos in acest salon e mocheta, si nu parchet, insa pe noi nu ne-a deranjat si am dansat fericiti.
In rest, tot interiorul e superb, toaletele sunt foarte OK, spatiul de la intrare foarte frumos.

Numai bine si sa aveti nunta pe care v-o doriti!
Valentina

Ali_Alinutza
19.10.2011, 16:06:06
=D> Eu deja am semnat cu ei! Am vazut ca parerile sunt impartite, dar ceva imi spune ca nu voi regreta nimic ca i-am ales! Mi s-au parut de treaba, mi-au explicat tot ce am avut nevoie. Nu cred ca un restaurant in plin centru al capitalei sa se faca de ras asa. Totusi suntem in 2011!!!! I-ar pana la anul cand fac eu, capata si mai multa experienta! Cu Dumnezeu inainte!!!

Suuper !!! Pentru ce sala ai semnat?

Alexuzza
19.10.2011, 19:36:17
Buna,
Am vazut ca ai nunta pe 12.05.2012 la Regal Ballroom. In ce sala ai?

misslady
19.10.2011, 21:12:18
Suuper !!! Pentru ce sala ai semnat?
Pentru Rubin!!! Vad ca faci inaintea mea! Sa ma tii la curent cu tot! ;;)

oonix
20.10.2011, 07:17:47
Buna,
Am vazut ca ai nunta pe 12.05.2012 la Regal Ballroom. In ce sala ai?

Neata! Noi am ales Safir! Voi?

Ali_Alinutza
25.10.2011, 16:10:53
Pentru Rubin!!! Vad ca faci inaintea mea! Sa ma tii la curent cu tot! ;;)

Bineinteles !!!! Eu am fost la un botez saptamana trecuta, exact in sala unde vom face noi, in Safir adica, si am fost super incantata :x ! Ospatarii sunt cu ochii pe tine, numai daca te uiti la el vine spre tine, servirea mesei s-a facut rapid, mai intai la masa principala, cum e normal si apoi si la invitati, dar rapid. La sfarsit, am mai ramas vreo 10 persoane si ne-am strans la o singura masa, am stat linistiti, nimeni nu s-a uitat urat, nimeni nu s-a aratat nemultumit, deci ce sa zic... din partea mea nota 10 si tot respectul :x. Sper sa fie la fel si cand vom face noi.
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Ti-ai gasit fotograf, formatie/dj ?

misslady
26.10.2011, 11:25:48
Bineinteles !!!! Eu am fost la un botez saptamana trecuta, exact in sala unde vom face noi, in Safir adica, si am fost super incantata :x ! Ospatarii sunt cu ochii pe tine, numai daca te uiti la el vine spre tine, servirea mesei s-a facut rapid, mai intai la masa principala, cum e normal si apoi si la invitati, dar rapid. La sfarsit, am mai ramas vreo 10 persoane si ne-am strans la o singura masa, am stat linistiti, nimeni nu s-a uitat urat, nimeni nu s-a aratat nemultumit, deci ce sa zic... din partea mea nota 10 si tot respectul :x. Sper sa fie la fel si cand vom face noi.
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Ti-ai gasit fotograf, formatie/dj ?
Super!!! La asa restaurant, asa servire!!! Si eu sper sa avem o nunta de vis! Eu sunt intr-un stres total numai cand ma gandesc, parca ma marit maine, desi mai am ceva... Am gasit formatia si mai caut inca la fotograf, cameraman si biserica. Daca ai sa-mi recomanzi ceva, cu mare drag!

Ali_Alinutza
27.10.2011, 12:31:24
Super!!! La asa restaurant, asa servire!!! Si eu sper sa avem o nunta de vis! Eu sunt intr-un stres total numai cand ma gandesc, parca ma marit maine, desi mai am ceva... Am gasit formatia si mai caut inca la fotograf, cameraman si biserica. Daca ai sa-mi recomanzi ceva, cu mare drag!

Noi am gasit fotograf + cameraman, si ti-o recomand cu mare incredere :A. Roberta Enache :x. Poti intra pe site-ul cu acelasi nume si gasesti acolo datele de contact. Este persoana de incredere pentru toate nuntile si botezurile gashtii...<:-P face o treaba foarte buna. Exact cum sunt pozele pe site, asa sunt si cele finale, care ajung la tine. Ce formatie :rocking: ti-ai gasit si cat te-a costat? Ca e un aspect foarte important si asta, cel putin ptr mine...

misslady
01.11.2011, 10:37:33
Noi am gasit fotograf + cameraman, si ti-o recomand cu mare incredere :A. Roberta Enache :x. Poti intra pe site-ul cu acelasi nume si gasesti acolo datele de contact. Este persoana de incredere pentru toate nuntile si botezurile gashtii...<:-P face o treaba foarte buna. Exact cum sunt pozele pe site, asa sunt si cele finale, care ajung la tine. Ce formatie :rocking: ti-ai gasit si cat te-a costat? Ca e un aspect foarte important si asta, cel putin ptr mine...
M-am uitat pe site. Super poze. I-am lasat deja un e-mail ca sunt interesata. Eu am semnat cu formatia Prestige din Ploiesti. Canta foarte bine, toate genurile! Poti intra pe site sa asculti: formatiaprestige. Au si un moment artistic cu de o jumatate de ora.

Ali_Alinutza
01.11.2011, 12:18:33
M-am uitat pe site. Super poze. I-am lasat deja un e-mail ca sunt interesata. Eu am semnat cu formatia Prestige din Ploiesti. Canta foarte bine, toate genurile! Poti intra pe site sa asculti: formatiaprestige. Au si un moment artistic cu de o jumatate de ora.

Am scris gresit in mesajul de mai sus. Ea este doar pt foto, dar vorbesti cu ea si de video si iti recomanda pe cineva ;)
Ma voi uita si eu la cei de la Prestige sa vad ce pot.
Spor in continuare la prefatiri :bye_03::*

Alexuzza
02.11.2011, 17:42:37
:) Eu am in Rubin.

misslady
03.11.2011, 11:22:43
Bun venit in clubul nostru!!!=D>=D>=D><:-P

Ali_Alinutza
04.11.2011, 10:09:56

Bun venit in club :grouphug: !!!!
Deci tu faci prima, inaintea amandurora !!! Spor la pregatiri<:-P si te asteptam cu poze si parerea de dupa ;))!!!

oanacodin
04.11.2011, 13:26:21
Bun venit in club :grouphug: !!!!
Deci tu faci prima, inaintea amandurora !!! Spor la pregatiri<:-P si te asteptam cu poze si parerea de dupa ;))!!!

Si noi tot la Regal facem.. sala Safir :)

oonix
06.11.2011, 09:27:34
[QUOTE=Ali_Alinutza;4416932]Bineinteles !!!! Eu am fost la un botez saptamana trecuta, exact in sala unde vom face noi, in Safir adica, si am fost super incantata :x ! [..]

Buna. Am o intrebare: s-a auzit cumva muzica din celalalt salon? (Cristal?)..Noi vom avea nunta tot in Safir si mi-e putin teama sa nu se auda muzica de la cealalta nunta. Multumesc si spor la pregatiri!

Ali_Alinutza
07.11.2011, 11:30:29
[QUOTE=Ali_Alinutza;4416932]Bineinteles !!!! Eu am fost la un botez saptamana trecuta, exact in sala unde vom face noi, in Safir adica, si am fost super incantata :x ! [..]

Buna. Am o intrebare: s-a auzit cumva muzica din celalalt salon? (Cristal?)..Noi vom avea nunta tot in Safir si mi-e putin teama sa nu se auda muzica de la cealalta nunta. Multumesc si spor la pregatiri!

Nu s-a auzit muzica din celalalt salon. Si botezul a fost cu DJ, muzica nu a fost taaare, a fost la un volum ok. Deci stai linistita, ca nu se aude nimic :)

oonix
09.11.2011, 08:48:16
[QUOTE=oonix;4432540]

Nu s-a auzit muzica din celalalt salon. Si botezul a fost cu DJ, muzica nu a fost taaare, a fost la un volum ok. Deci stai linistita, ca nu se aude nimic :)

Ms mult! :)

dinuany
15.11.2011, 13:48:45
Cine mai face nunta pe 1 septembrie 2012 la Regal?

alina.p
18.11.2011, 23:42:42
Eu am pe 29.07.2012 Salon Rubin. N-am nicio emotie, am avut logodna in salonul Safir si totul a fost exceptional!

Magduta0810
28.11.2011, 12:13:42
Si eu voi face petrecerea la Regal Ballroom, Sala Cristal. \:D/

Alexuzza
23.01.2012, 15:18:07
Se pare ca noi vom avea nunta cel mai repede la acest salon :D
Cum stati cu pregatirile?
In ce stadiu ati ajuns?

ludmilla
24.01.2012, 16:14:55
eu o sa am in salon cristal,este vro miresica ce a mai avut nunta in salon cristal,caci am intrat in panica nu am gasit pe nimeni care a avut nunta acolo?

amorita
25.01.2012, 14:50:29
am fost la 2 nunti la regal ballroom si au fost exceptionale. noi cununam anul asta acolo si abia astept!!

oonix
03.02.2012, 08:32:59
Buna Alexuzza! La ce ora v-ati gandit sa primiti invitatii? Si invitatiile cand veti incepe sa le distribuiti? Ms mult si bafta cu pregatirile..mai e putin! :)

Alexuzza
06.02.2012, 20:32:36
Buna! :)
In jur de 19:00 - 20:00 o sa chemam invitatii. N-am stabilit ora inca.
Invitatiile nu le-am facut , dar o sa le comand pana la sfarsitul lunii si vreau la sfarsitul lui Martie sa incepem sa le distribuim. Cam cu o luna-doua inainte am inteles ca se dau.
Suntem pe ultima suta de metri cu tot . :D:D

oonix
07.02.2012, 16:42:57
Ms, Alexuzza!
La degustarea meniului cand mergeti?

Alexuzza
30.04.2012, 19:26:50
Noi am fost la degustare saptamana trecuta si am fost tare multumiti.
Voi cum stati?

alexandra.a
08.05.2012, 09:20:31
Am fost si eu la o nunta la Regal Ballroom si totul a fost perfect. Mancarea f buna, personalul amabil si sala f bine aerisita. Noi am fost in salonul Rubin si am stat sus, exact langa scara principala, din mijloc.
Fiind in cautare de restaurante am o intrebare ;;) Unde sunt celelalte saloane are restaurantului ? Cand am fost la nunta acolo nu am vazut nici o alta nunta ... As fi vrut sa vad saloanele Safir si Cristal si m-am gandit sa vad intreb pe voi inainte sa ajung acolo...

Katiush
08.05.2012, 09:22:04
Am fost si eu la o nunta la Regal Ballroom si totul a fost perfect. Mancarea f buna, personalul amabil si sala f bine aerisita. Noi am fost in salonul Rubin si am stat sus, exact langa scara principala, din mijloc.
Fiind in cautare de restaurante am o intrebare ;;) Unde sunt celelalte saloane are restaurantului ? Cand am fost la nunta acolo nu am vazut nici o alta nunta ... As fi vrut sa vad saloanele Safir si Cristal si m-am gandit sa vad intreb pe voi inainte sa ajung acolo...

tot acolo, sunt unul langa celalalt, cu intrari separate, desigur

alexandra.a
08.05.2012, 09:27:01
tot acolo, sunt unul langa celalalt, cun intrari separate, desigur

Am inteles, multumesc pt raspuns. Abia astept sa le vad fiindca ne-a placut acolo.

Magduta0810
08.05.2012, 15:05:24

Buna Alexandra. Am vazut mesajul tau privat. Pot sa-ti spun ca noi avem nunta duminica, iar la Sala Cristal cer un minim de 70 de persoane (pentru duminica). In schimb, pentru sambata minimul este de 130 de persoane.
Salonul este foarte elegant, cu nuante de bej si maro. Culorile pentru fetele de masa si servetele le poti alege tu. Si salonul Safir, cu mov, este dragut. Rubin este foarte mare pentru noi, care avem o nunta mai restransa. Bafta!!

alexandra.a
08.05.2012, 17:08:55
Am vb pana la urma si ne-au zis ca pentru Cristal e min 100 de pers iar pt Safir 80. O sa mergem si noi joi sa le vedem, pe mine ma intereseaza spatiul pt dans si mocheta, nu vreau sa fie pufoasa !!! Iar spatiul sa fie suficient fiindca noi desi avem un nr mic de pers - 80 - avem oameni care nu se opresc din dansat :D

Alexuzza
26.05.2012, 19:15:22
Noi am avut nunta acum 2 saptamani acolo si a fost totul minunat. Sfatuiesc toate viitoarele miresici cu inima deschisa sa aleaga acest restaurant pentru ca au o organizare ireprosabila. Nu am decat cuvinte de lauda la adresa acelor oameni care efectiv au facut totul ca nunta noastra sa fie perfecta.

violeta88
31.05.2012, 19:41:36
Buna miresici,

Sunt noua pe aici, si as avea si eu cateva intrebari legate de acest restaurant.
A avut careva nunta in Salonul Cristal?
Ati ales firma de aranjamente pe care v-au recomandat-o cei de la salon? Si daca Da, cum vi s-au parut preturile? Ca eu pana in momentul de fata stau prost la capitolul aranjamente :(.

alinutza_2500
12.07.2012, 18:45:03
Buna,
sunt si eu o proaspata viitoare miresica :)
Ma ajutati si pe mine putin ? imi doresc foarte mult nunta la acest restaurant in sala Rubin (ma intereseaza ringul de dans sa nu fie cu mocheta) dar mi se cer 160 pers minim.Oare se poate negocia acest minim ?
Multumesc

misslady
13.07.2012, 15:11:09
Buna,
Ma ajutati si pe mine putin ? imi doresc foarte mult nunta la acest restaurant in sala Rubin (ma intereseaza ringul de dans sa nu fie cu mocheta) dar mi se cer 160 pers minim.Oare se poate negocia acest minim ?
Multumesc
Buna! Si eu fac in salon Rubin, in august. Incaperea este destul de mare, in jur de 500 de persoane, iar ringul de dans are parchet. Am semnat contractul pe 160 de persoane, pentru ca stiam ca imi vin mai multi, iar cei de acolo m-au sfatuit sa-l facem pe 160 ca sa nu platesc meniurile in plus si sa-mi vina mai putini invitati. Fiind un salon asa de mare trebuie sa aiba un minim de persoane, in cazul acesta 160. Incearca totusi sa vorbesti cu patronul si vezi daca se poate negocia. Daca totusi ai un numar mai mic de invitati, mai sunt 2 saloane si sunt foarte dragute! Succes!

alexxandra1011
13.07.2012, 15:25:48
Buna,
Multumesc

Buna si bine ai venit!
Avem aceeasi data a nuntii!!! ;-)
Am fost si eu la Regal acum vreo 2 luni si mi-a placut tot salonul Rubin, insa am renuntat din cauza nr mare de persoane care il cer, si nu, nu au vrut sa negocieze, au zis ca poate l-ar lasa la 150, dar in nici un caz mai jos, mai ales ca data este in sezon si e sambata.

alinutza_2500
14.07.2012, 18:40:49
Buna si bine ai venit!
Avem aceeasi data a nuntii!!! ;-)
Am fost si eu la Regal acum vreo 2 luni si mi-a placut tot salonul Rubin, insa am renuntat din cauza nr mare de persoane care il cer, si nu, nu au vrut sa negocieze, au zis ca poate l-ar lasa la 150, dar in nici un caz mai jos, mai ales ca data este in sezon si e sambata.

Buna,

da inseamna ca vom petrece in acelasi timp :P
Noi am vazut astazi salonul Rubin si m-am indragostit pe loc - si sala si ringul ,totul mi-a placut.ne-a lasat cu 150 meniuri minim,eu sunt multumita si vom merge sa dam avansul.Abia astept :)

AndraFB
20.07.2012, 09:15:15
Buna,

Sunt si eu viitoare miresica (in mai putin de 1 luna) tot in sala Rubin. Ma bucur sa citesc numai de bine despre restaurant, sper sa fie totul la fel de minunat si in ziua nuntii noastre.
Am o mica intrebare pentru miresicile care deja au avut nunta aici: voi cat le-ati dat chelnerilor la sfarsitul nuntii? Avand in vedere ca nu ne-au impus un anumit procent, nu stiu cat sa le dau astfel incat sa fie si ei multumiti.
Multumesc!

Noi am avut nunta acum 2 saptamani acolo si a fost totul minunat. Sfatuiesc toate viitoarele miresici cu inima deschisa sa aleaga acest restaurant pentru ca au o organizare ireprosabila. Nu am decat cuvinte de lauda la adresa acelor oameni care efectiv au facut totul ca nunta noastra sa fie perfecta.

misslady
23.07.2012, 13:36:49
Buna,

Sunt si eu viitoare miresica (in mai putin de 1 luna) tot in sala Rubin. Ma bucur sa citesc numai de bine despre restaurant, sper sa fie totul la fel de minunat si in ziua nuntii noastre.
Am o mica intrebare pentru miresicile care deja au avut nunta aici: voi cat le-ati dat chelnerilor la sfarsitul nuntii? Avand in vedere ca nu ne-au impus un anumit procent, nu stiu cat sa le dau astfel incat sa fie si ei multumiti.
Multumesc!
Super! Ai cu o saptamana inaintea mea! Buna intrebare! Cred ca depinde si de numarul invitatilor. In general se da cam 10% din meniuri. Acum vezi si ce serviciu iti ofera, cat de atenti sunt cu invitatii. Oricum am inteles ca isi dau interesul! O nunta cat mai frumoasa. Poate ne oferi si cateva poze :)

papusha23
23.07.2012, 16:18:48
Am fost si eu la vizualizat, mi-a placut mult Salon Safir. Acolo ne-am incadra noi si ca nr de persoane. Am primit oferta si de all inclusive dar singura chestie ce mi-a iesit in evidenta a fost ca daca aleg un meniu si optiunea open bar + aranjamentele ies mai ieftin decat varianta all inclusive care le are pe toate acestea 3.

Ramane sa mai vedem ce avem pe lista si ne vom decide.

Spor la miresit !!!

Magduta0810
05.08.2012, 17:03:55
Am avut nunta acum doua saptamani la Regal Ballroom - Salonul Cristal. Am doar cuvinte de lauda pentru ei, sunt adevararati profesionisti, au fost foarte amabili si atenti la solicitarile noastre. Recomand cu caldura acest restaurant, eu am avut o petrecere minunata!

kti_tudor
18.08.2012, 18:33:07
Fetelor...sunt o viitoare miresica de mai 2013...la Regal Ballrom salon Cristal...mi sa spus ca ar intra un maxim de 150 ...desi...ma indoiesc..voi cele care ati avut la acest salon ce nr de persoane ati avit si cat a loc a mai ramas...>:D<

violeta88
29.08.2012, 15:14:38
Fetelor...sunt o viitoare miresica de mai 2013...la Regal Ballrom salon Cristal...mi sa spus ca ar intra un maxim de 150 ...desi...ma indoiesc..voi cele care ati avut la acest salon ce nr de persoane ati avit si cat a loc a mai ramas...>:D<

Buna,
Noi am avut nunta pe 25 august, tot la Cristal. A fost foarte frumos, ne-a placut foarte mult. Am avut 105 persoane si spatiul pentru dans a fost foarte mare. Daca ai 150 o sa se mai ia din ring dar nu cred ca cu foarte mult.
Alege cu incedere restauramtul ca nu o sa regreti.

violeta88
29.08.2012, 15:19:24
Am fost si eu la vizualizat, mi-a placut mult Salon Safir. Acolo ne-am incadra noi si ca nr de persoane. Am primit oferta si de all inclusive dar singura chestie ce mi-a iesit in evidenta a fost ca daca aleg un meniu si optiunea open bar + aranjamentele ies mai ieftin decat varianta all inclusive care le are pe toate acestea 3.

Ramane sa mai vedem ce avem pe lista si ne vom decide.

Spor la miresit !!!

Noua ni s-a parut convenabil varianta all inclusive pentru ca are TVA-ul inclus. Celelalte meniuri nu au inclus TVA-ul. Acum depinde de tine.

Spor sa aveti.

violeta88
29.08.2012, 15:27:53
Buna miresici,

Am avut nunta la Regal Ballroom , salon Cristal si pot sa va zic ca am fost extrem de multumita de serviciile oferite. A fost exact cum scrie in contract. Am numai cuvinte de lauda pentru acest restaurant. Mi-a placut tot aranjarea salonului, mnacarea, servirea. A fost exact cum trebuia sa fie.

Chelnerii au fost prompti. Multi invitati au fost multumiti de ei (au fost impresionati de faptul ca erau foarte atenti, inca nu se terminase vinul de pe masa ca ei aduceau inca o carafa). Mancarea a fost adusa calda, (nimeni nu s-a plans ca era rece).

Ce pot sa va mai zic, apelati cu incredere la acest restaurant ca nu o sa regretati.

P.s Sunt la dispozitia voastra daca aveti intrebari despre restaurant.

alinutza_2500
31.08.2012, 08:05:27
Offf,ma bucur cand aud de bine de restaurant.Eu ma cam speriasem,mi-a povestit o amica care a fost la o nunta acolo dar dumineca si a fost total nemultumita,spunea ca mancarea parea putin veche,aperitivele facute de sambata.eu chiar sper sa fi fost ea prea pretentioasa.

Sorina1989
17.09.2012, 11:14:14
Buna, eu voi avea nunta tot la Regal Ballroom, salonul Rubin, pe 9 martie 2013. Pana acum, noi suntem extrem de incantati de sala si de meniu, dar totul pana la proba contrarie.

Are cineva poze de la nunta de acolo?

Aveti contacte pentru aranjamente florale, foto+video, dj, oferte convenabile?

toxicity
17.09.2012, 18:07:03
Buna si eu voi avea tot la Regal, salonul Safir pe 2 martie 2013. Si eu sunt multumita si incantata de oferta, de sala si sunt sigura ca totul o sa fie bine. :)

kti_tudor
20.10.2012, 18:23:28
Buna miresici.!!Eu voi avea nunta in salon Cristal...pe 18 mai 2013 sper ca am facut o alegere buna va rog cele care ati facut acolo daca imi puteti da mai multe detali..va pooopp

ReliKa
29.12.2012, 23:04:02
Buna,

Ma alaturi si eu gastii de miresici de la Regal Ballroom - am semnat contractul pentru data de 08 iunie 2013, sala Safir :x. Nu stiam la ce sa ma astept cand am ajuns acolo, pozele de pe site nu m-au convins foarte tare, insa salonul arata muuuult mai bine in realitate, mai spatios, mai inalt, mai elegant. Cred ca ar trebui sa-si schimbe pozele de prezentare :)

Am cunoscut-o personal si pe dna Gabriela, mi s-a parut foarte deschisa si prietenoasa (fata de alte personaje de pe la alte saloane pe care le-am vizitat), sper ca totul sa fie bine!

Eu nu am discutat foarte multe detalii, aveti idee daca sunt mai multe culori la aranjamentul salii sau este doar cel din poze (nu ma deranjeaza nici acela, mi se pare ok, dar eram curioasa)?

magdutz
09.01.2013, 13:37:29
Buna tuturor miresicilor,

Noi vom avea nunta pe 28 aprilie. Chiar astazi am fost sa vedem acest restaurant si ne-a placut mult. Vad ca si pe aici parerile generale sunt bune, insa nu foarte recente. Observ ca mai sunt miresici care vor avea nunta in aceasta primavara. Ati mai fost in ultima vreme pe acolo? Ceva pareri noi? Sfaturi?

Multumesc

addison
28.01.2013, 15:18:18
Buna,

Ma alaturi si eu gastii de miresici de la Regal Ballroom - am semnat contractul pentru data de 08 iunie 2013, sala Safir :x. Nu stiam la ce sa ma astept cand am ajuns acolo, pozele de pe site nu m-au convins foarte tare, insa salonul arata muuuult mai bine in realitate, mai spatios, mai inalt, mai elegant. Cred ca ar trebui sa-si schimbe pozele de prezentare :)

Am cunoscut-o personal si pe dna Gabriela, mi s-a parut foarte deschisa si prietenoasa (fata de alte personaje de pe la alte saloane pe care le-am vizitat), sper ca totul sa fie bine!

Eu nu am discutat foarte multe detalii, aveti idee daca sunt mai multe culori la aranjamentul salii sau este doar cel din poze (nu ma deranjeaza nici acela, mi se pare ok, dar eram curioasa)?

Buna,
Eu voi avea in acelas salon chiar inaintea ta, adica pe 1 iunie 2013. D-na Gabriela zicea ca sunt mai multe combinatii de culori pentru aranjamentul salii. Sper sa fie totul ok o:-). Spune-mi, in ce statiu esti cu pregatirile?

alinutza_2500
03.02.2013, 17:10:30
Buna,

Buna,si eu am nunta tot pe 8 iunie,doar ca in salonul Rubin .Abia astept nunta,si eu sunt nerabdatoare.Legat de culori sigur au mai multe,la noi a ramas ca ne vedem in mai sa vorbim de huse,aranjamente si meniuri.Spor

Alinutza85
28.02.2013, 09:38:36
Buna fetelor! Sunt o viitoare miresica si dupa multe cautari pe net, am gasit Regal Ballroom...si mi s-a parut ca arata suuuper....Mie mi-a placut f mult salonul Rubin.noi avem 150 si vroiam sa va intreb daca este suficient spatiu sa aranjam mesele doar jos, sa nu fie si sus mese....inca nu am fost la restaurant sa vedem,urmeaza, dar sunt f curioasa....

alinutza_2500
02.03.2013, 14:53:56
Buna fetelor! Sunt o viitoare miresica si dupa multe cautari pe net, am gasit Regal Ballroom...si mi s-a parut ca arata suuuper....Mie mi-a placut f mult salonul Rubin.noi avem 150 si vroiam sa va intreb daca este suficient spatiu sa aranjam mesele doar jos, sa nu fie si sus mese....inca nu am fost la restaurant sa vedem,urmeaza, dar sunt f curioasa....

Si eu voi avea in jur de 150 persoane si sigur vor fi mesele doar jos ... deci se poate:smile:

toxicity
04.03.2013, 06:12:52
Buna miresici.
Gata si cu nunta. Atatea emotii, griji acum par ca si cum nici nu ar fi fost. Salonul Safir (Regal Ballroom) unde am facut noi nunta a fost superb. Suntem multumiti pe deplin de absolut tot. Locatia a fost aranjata fff bine, personal cooperant, doamna Gabriela si domnul manager au fost prompti, seriosi, adevarati profesionisti. Nu avem nimic de reprosat, numai cuvinte de lauda.
Caldura a fost suficienta, aerisit f bine, mancarea si bautura excelenta, ospatarii (4 la numar) f atenti, grijulii, cooperanti.
Datorita lor am avut o nunta de vis, le multumim celor de la Regal si fetelor ce au nunta acolo le transmit sa nu aiba nici un pic de emotie si grija in ceea ce priveste locatia. Sigur ati facut alegerea prefecta!
Succes tuturor!

addison
04.03.2013, 08:30:46
Buna miresici.
Gata si cu nunta. Atatea emotii, griji acum par ca si cum nici nu ar fi fost. Salonul Safir (Regal Ballroom) unde am facut noi nunta a fost superb. Suntem multumiti pe deplin de absolut tot. Locatia a fost aranjata fff bine, personal cooperant, doamna Gabriela si domnul manager au fost prompti, seriosi, adevarati profesionisti. Nu avem nimic de reprosat, numai cuvinte de lauda.
Caldura a fost suficienta, aerisit f bine, mancarea si bautura excelenta, ospatarii (4 la numar) f atenti, grijulii, cooperanti.
Datorita lor am avut o nunta de vis, le multumim celor de la Regal si fetelor ce au nunta acolo le transmit sa nu aiba nici un pic de emotie si grija in ceea ce priveste locatia. Sigur ati facut alegerea prefecta!
Succes tuturor!

Ma bucur tare mult ca a fost totul asa cum ti-ai dorit si iti multumim pentru incurajari. Te rog daca poti sa ne dai ceva detalii despre meniu, ai avut tortul inclus? Sfaturile sunt binevenite ;-). Iti multumim!

luli_loreley
08.03.2013, 12:16:05
Buna miresici.
Succes tuturor!

Buna,

Noi vom avea botezul in sala Safir saptamana viitoare pe 16 martie. Poti, te rog, sa imi spui la cate persoane au fost alocati cei 4 chelneri si daca au facut fata cerintelor cu brio? Am discutat toate detaliile cu dna Gabriela, dar acest aspect l-am omis .
Multumesc mult

Bya90
10.03.2013, 13:05:36
Buna,
Voi avea nunta la anul la Regal Ballrom si as vrea sa stiu si eu pareri despre serviciile de acolo, mancare, servire etc.

Alinutza85
11.03.2013, 10:35:32
Buna Bya,
Si eu am anul viitor nunta pe 17 mai, in salonul Rubin. Tu in ce salon ai? Noi am fost la Regal la o nunta in salonul Cristal si ne-a placut f tare, serviciile au fost super, de-aia am si ales sa facem si noi tot aici, doar ca noi avem cam 150 de persoane si am ales sala Rubin.

toxicity
11.03.2013, 15:58:33
Incerc sa o iau pe rand. Am avut cate un chelner la 2 mese..deci pentru 70 de pers cati am fost noi am avut 4 chelneri..Mi s-a parut suficient, mai ales ca ei au fost f atenti, saritori, nu avea nimeni niciodata paharul gol. Meniul a fost all inclusive, tortul tot de la ei..de fapt de la cofetaria cu care colaboreaza. Am avut degustare cu 2 saptamani inainte...si ceea ce am mancat atunci s-a respecat si la nunta, atat ca portie cat si calitate si gust. Tortul se degusta la cofetarie,care e undeva in Voluntari, am ales din 3 tipuri pe cel cu : blat cioco, si 3 tipuri de ciocolate: neagra, lapte si alba. A fost sublim, f bun, avea gust de tort/inghetata deci a fost fff bun. Modelul exact cum l-am ales asa l-au facut.
In concluzie sa nu aveti nici cea mai mica emotie..cei de la Regal sunt profesionisti nu va faceti probleme!!!

addison
13.03.2013, 11:25:54
Iti multumim pentru detalii si ca ti-ai facut timp pentru noi :*@};-. Sunt sigura ca va fi bine si la noi o:-). Casa de piatra si cat mai multe bucurii!

toxicity
15.03.2013, 05:35:11
Multumesc de urari, si abia va astept si pe voi cu povestiri placute de la nunta!

alinutza_2500
17.03.2013, 12:45:21
Incerc sa o iau pe rand. Am avut cate un chelner la 2 mese..deci pentru 70 de pers cati am fost noi am avut 4 chelneri..Mi s-a parut suficient, mai ales ca ei au fost f atenti, saritori, nu avea nimeni niciodata paharul gol. Meniul a fost all inclusive, tortul tot de la ei..de fapt de la cofetaria cu care colaboreaza. Am avut degustare cu 2 saptamani inainte...si ceea ce am mancat atunci s-a respecat si la nunta, atat ca portie cat si calitate si gust. Tortul se degusta la cofetarie,care e undeva in Voluntari, am ales din 3 tipuri pe cel cu : blat cioco, si 3 tipuri de ciocolate: neagra, lapte si alba. A fost sublim, f bun, avea gust de tort/inghetata deci a fost fff bun. Modelul exact cum l-am ales asa l-au facut.
In concluzie sa nu aveti nici cea mai mica emotie..cei de la Regal sunt profesionisti nu va faceti probleme!!!

Nu mai sunt cu cofetaria Claus ?Noi asa stiam.Ne poti spune ce cofetarie e cea din Voluntari ?

addison
19.03.2013, 07:50:50
Din ce stiu eu, lucreaza cu MonaLisa.

ReliKa
20.04.2013, 21:52:33
toxicity, multumim mult pentru impresii, casa de piatra! :)
Ma bucur ca am facut o alegere buna cu restaurantul, chiar sunt incantata si feedback-ul tau imi confirma asta! :)
Eu voi merge pe varianta de huse aurii/ crem pentru salonul Safir, mi se pare ca se potrivesc mai bine. Dna Gabriela mi-a aratat si niste huse mov, dar cele aurii mi se par mai potrivite sau cel putin mai pe gustul meu :D.

Voi mai decorati sala in vreun fel? Eu una nu vreau baloane, de exemplu, nu o sa am decat aranjamentele florale de pe mese, dar nu stiu daca nu cumva va parea sala prea seaca?

@addison: nu stiu daca o sa mai ai timp pana in 08 iunie sa revii cu impresii, dar poate fac o vizita pe 01 iunie sa vad cum e amenajata sala :))). Doamne, ce emotii cred ca o sa am :))). La cat incepe petrecerea la restaurant?

@alinutza: poate ne intalnim pe acolo, desi saloanele au intrare separata. Sunt curioasa cine are la Cristal pe 08 iunie - poate ne strangem toate aici :)))

Voi de unde va luati aranjamentele florale, ati stabilit ceva? Aveti idee daca exista stative la intrare pentru lista de invitati, cu asezarea la mese?

Am 7000 de intrebari, o sa mai revin :)))

alinutza_2500
26.04.2013, 21:12:06
toxicity, multumim mult pentru impresii, casa de piatra! :)
Ma bucur ca am facut o alegere buna cu restaurantul, chiar sunt incantata si feedback-ul tau imi confirma asta! :)
Eu voi merge pe varianta de huse aurii/ crem pentru salonul Safir, mi se pare ca se potrivesc mai bine. Dna Gabriela mi-a aratat si niste huse mov, dar cele aurii mi se par mai potrivite sau cel putin mai pe gustul meu :D.

Voi mai decorati sala in vreun fel? Eu una nu vreau baloane, de exemplu, nu o sa am decat aranjamentele florale de pe mese, dar nu stiu daca nu cumva va parea sala prea seaca?

@addison: nu stiu daca o sa mai ai timp pana in 08 iunie sa revii cu impresii, dar poate fac o vizita pe 01 iunie sa vad cum e amenajata sala :))). Doamne, ce emotii cred ca o sa am :))). La cat incepe petrecerea la restaurant?

@alinutza: poate ne intalnim pe acolo, desi saloanele au intrare separata. Sunt curioasa cine are la Cristal pe 08 iunie - poate ne strangem toate aici :)))

Voi de unde va luati aranjamentele florale, ati stabilit ceva? Aveti idee daca exista stative la intrare pentru lista de invitati, cu asezarea la mese?

Am 7000 de intrebari, o sa mai revin :)))

Buna,ne intalnim ,wow ce tare vom fi in aceeasi zi acolo :-p.
Eu aranj florale le fac la o tipa ,vom avea pe mese,pe masa de prezidiu si stalpisori cu flori pe holul de la intrare.Sper sa arate bine,in rest nu mai ornez cu nimik.

Alinutza85
19.07.2013, 11:10:25
A mai avut cineva nunta la Regal, in salonul Rubin, in ultima vreme?

alinutza_2500
03.08.2013, 13:58:11
Eu pe 8 iunie,daca te pot ajuta cu ceva....

emiliateodorescu
23.08.2013, 14:35:08
Nu mai sunt cu cofetaria Claus ?Noi asa stiam.Ne poti spune ce cofetarie e cea din Voluntari ?

Eu am ales cofetaria Claus, tortul Fatu care este excelent.
Am fost si la Mona Lisa dar nu mi-a placut nimic, am plecat dezamagita#-o

Smiruna
03.09.2013, 16:09:21
Buna,

Eu am nunta pe 19.07.2014 in salonul Cristal. Imi poate spune cineva daca pentru 150 de persoane ramane destul loc pentru ringul de dans? Dna Gabriela spune ca este suficient, dar sincer mi se pare cam mic. Exista cine care a facut nunta acolo, cum a fost? Merci.

Smiruna
05.09.2013, 10:57:09
Buna Alexandra. Am vazut mesajul tau privat. Pot sa-ti spun ca noi avem nunta duminica, iar la Sala Cristal cer un minim de 70 de persoane (pentru duminica). In schimb, pentru sambata minimul este de 130 de persoane.
Salonul este foarte elegant, cu nuante de bej si maro. Culorile pentru fetele de masa si servetele le poti alege tu. Si salonul Safir, cu mov, este dragut. Rubin este foarte mare pentru noi, care avem o nunta mai restransa. Bafta!!
Buna,

Spune-mi te rog cate persoane ai avut la nunta, cate mese? Ati avut destul loc pentru ringul de dans? Eu fac tot in salonul Cristal, voi avea in jur de 150 pers. Imi este teama ca nu va fii destul loc pt dans. Voi avea 15 mese. Multumesc.

Smiruna
05.09.2013, 11:04:47

Buna,

Spune-mi te rog cate persoane ai avut la nunta, cate mese? Ati avut destul loc pentru ringul de dans? Eu fac tot in salonul Cristal, voi avea in jur de 150 pers. Imi este teama ca nu va fii destul loc pt dans. Voi avea 15 mese. Multumesc.

alexa86
10.09.2013, 13:02:01
Buna fetelor. eu am nunta pe 10.05.2014, am ales sala Rubin pentru ca celelalte mi s-au parut micute. v-ati gandit la flori, marturii, formație, etc?

Smiruna
11.09.2013, 09:35:34
Buna fetelor. eu am nunta pe 10.05.2014, am ales sala Rubin pentru ca celelalte mi s-au parut micute. v-ati gandit la flori, marturii, formație, etc?

Buna. Poti sa imi spui te rog care a fost nr minim de persoane pentru slonul Rubin? Merci.

Smiruna
11.09.2013, 09:40:09

Buna. Eu una nu cred ca voi pune marturii pentu ca la majoritatea nuntilor la care am participat invitatii nu au luat acasa marturiile, au ramas pe masa, banii aruncati pe geam. Ce varianta de meniu ai ales?

alexa86
12.09.2013, 08:16:34
numarul minim de persoane a fost 150 si parca am ceva emotii cu el.
ca si varianta de meniu, am ales promotia pentru luna mai.
mi as dori ca fetele care au avut deja nunta sa ne povesteasca cum a fost mancarea, servirea, daca au dat ceva chelnerilor, cat au dat.

Alinutza85
21.09.2013, 17:14:54
Noi avem pe 17.05.2014 in salon Rubin. Tot pe 150 de persoane ne-au facut contractul. Voua v-au zis ceva de meniul lautarilor? daca va fi la fel cu celelalte?

alexa86
26.09.2013, 11:59:17
nu am vorbit cu ei inca. urmeaza si asta. acum am descoperit ca sunt multe obiecte pe care le inchiriezi de la ei, de ex: covor rosu, arcada, stalpisori etc.

Smiruna
26.09.2013, 12:17:26
nu am vorbit cu ei inca. urmeaza si asta. acum am descoperit ca sunt multe obiecte pe care le inchiriezi de la ei, de ex: covor rosu, arcada, stalpisori etc.

Buna. Ai inchiriat salonul mare? Ceva sugesti legate de rochia de mireasa, magazine?

alexa86
27.09.2013, 14:03:49
eu imi cumpar rochia de la Maya Fashion din Craiova. au rochii frumoase si preturi bune. stiti cumva Regal Ballroom cu ce cofetarie colaboreaza?

Smiruna
18.11.2013, 12:12:24
Cele care ati facut nunta la Regal Ballroom, ce tort ati ales si de la ce cofetarie? Multumesc.

cris.radu
24.09.2014, 17:42:03
Buna, fetelor!

Pentru cele interesate de salonul SAFIR (capacitate maxim 100 persoane), am decis sa revin cu detalii.

Eu am avut o nunta restransa. Am invitat maxim 100 pers, dintre care stiam sigur ca nu-mi vin toti. Am avut batai mari de cap cu restaurantele...care cereau un minim de 80-100 persoane. Asadar, ne-am sucit si invartit prin tot Bucurestiul...si am gasit Regal Ballroom, salonul Safir. M-a atras culoarea - care intamplator era si culoarea nuntii, asa ca am incercat pt sambata sa fixam data nuntii. Mi s-a parut cam scump meniul si nu eram prea fericita ca mi se cer 80 de persoane, altfel plateam meniurile in plus, in caz ca nu reuseam sa adun atatia oameni, asa ca am decis sa-mi fac nunta DUMINICA - meniul fiind mult mai ieftin si minimul de persoane acceptat a fost de 60 pers. Am stat linistita pana la nunta, sa va spun sincer! Iar mitul ca duminica nu-ti vine lumea sau ca-ti pleaca devreme...este doar un mit! Lumea a stat, s-a distrat si cine a vrut sa vina, a venit! :)
Nunta a fost pe 24 august, mai exact, ziua in care ne-am cunoscut noi doi. Eu sunt multumita de cum a iesit totul, insa voi pune pe lista si plusurile, si minusurile:
+Salonul a fost aranjat ft dragut si este mai mare decat pare in poze (revin cu imagini pentru cele interesate). Combinat cu luminile si laserele de la dj, a fost ft cochet.
+Doamna Gabriela, unul dintre directorii Regal Ballroom m-a lasat sa-mi aleg culorile pentru aranjamente, sa-mi personalizez meniul, a tinut cont de cerinta mea ca ospatarii sa poarte manusi la servire, a tinut cont de ideea mea de a improviza o camera de bebe pentru invitatii cu copii ft mici, mi-a stat la dispozitie din noiembrie 2013 pana in august 2014 cānd am avut nunta...saraca, numai ea stie cat m-a suportat. Respect!
+Salonul este amplasat intr-o zona ok - Piata Presei. Are locuri de parcare pazite.
+Pentru 80 de persoane cat am reusit sa strang pana la urma, ringul de dans a fost suficient. Eu am avut 8 mese(a cate 10 persoane) in total, asezate in paralel.
+Eu, personal, nu am apucat sa mananc...am dansat non-stop...insa invitatii mei mi-au laudat māncarea. A fost servita calda, paharul nici nu apucai sa-l golesti, ca aveau grija ospatarii sa-l umple...ei ft atenti si amabili cu toata lumea. Seful de sala chiar se ruga de mine sa mananc si eu ceva ca sa nu lesin. Ma intreba mereu daca este ok daca la ora cutare se va servi māncarea, cānd planuiesc sa servesc tortul, daca am nevoie de ceva..etc. Mi-au facut si o mica surpriza, insa nu spun despre ce este vorba, ca nu vreau sa stric bucuria viitoarelor mirese.

-Aranjamentele florale a trebuit sa mi le iau eu ...puteau sa se ocupe si dansii de acest aspect, dar se pare ca nu vor. Au recomandat cateva florarii, insa eu am preferat sa-mi gasesc singura una. Sunt restaurante cu aranjament floral inclus in meniu, deci n-ar strica sa faca o oferta mai completa.
-La toaleta nu mai era hartie igienica. Eu am aflat de la invitati, dupa nunta...fain, nu? Puteau si ei sa verifice din cānd in cānd.
-Sistemul de aerisire a fost cam prost sau foarte tarziu pornit. Cred ca l-au pornit abia cānd am sosit noi la ora 19.00. Am zis ca murim de cald...dar bine ca a fost voie buna si nu carcoteala din partea invitatilor nostri...si cu apele curgānd pe noi, am dansat pana in zori.
-Meniul lor include tortul...dar cānd am ajuns la COFETARIA CLAUS, pentru degustare, ne-au oferit 3 variante chiar oribile de tort (doar acestea erau in contractul lor cu Regal Ballroom)...apoi ne-au fluturat pe sub nas o varianta de tort ft buna, insa a trebuit sa platim 15 lei diferenta pe kg + 1 kg in plus de tort...asta ca sa iasa modelul ales de noi! Am vrut ce este mai bun pentru nunta noastra, asa ca am scos banul...deci, all inclusive...pe naiba! :)) Nu scapi de chestii de platit in plus.

Daca aveti intrebari, va ajut cu mare drag.

Pupici!

ralucaradu
27.09.2014, 22:45:38
Am fost azi la o intalnire cu ei si desi ne.am decis oarecum pentru ei imi este putin teama...am citit cateva comentarii rautacioase pe net si nu stiu ce sa cred...ca ar fi avut toaletele murdare cu usa rupta...... Mocheta murdara...pereti murdari....mie sincer nu mi s.a parut.....dar poate n.am vazut eu bine.-...spune.mi te rog daca ai mai face o data nunta i-ai mai alege...? Ii recomanzi?am mai citit ca ospatarii n.ar fi chiar promti.... Mi.e teama sa nu gresesc

Buna, fetelor!

Pentru cele interesate de salonul SAFIR (capacitate maxim 100 persoane), am decis sa revin cu detalii.

Eu am avut o nunta restransa. Am invitat maxim 100 pers, dintre care stiam sigur ca nu-mi vin toti. Am avut batai mari de cap cu restaurantele...care cereau un minim de 80-100 persoane. Asadar, ne-am sucit si invartit prin tot Bucurestiul...si am gasit Regal Ballroom, salonul Safir. M-a atras culoarea - care intamplator era si culoarea nuntii, asa ca am incercat pt sambata sa fixam data nuntii. Mi s-a parut cam scump meniul si nu eram prea fericita ca mi se cer 80 de persoane, altfel plateam meniurile in plus, in caz ca nu reuseam sa adun atatia oameni, asa ca am decis sa-mi fac nunta DUMINICA - meniul fiind mult mai ieftin si minimul de persoane acceptat a fost de 60 pers. Am stat linistita pana la nunta, sa va spun sincer! Iar mitul ca duminica nu-ti vine lumea sau ca-ti pleaca devreme...este doar un mit! Lumea a stat, s-a distrat si cine a vrut sa vina, a venit! :)
Nunta a fost pe 24 august, mai exact, ziua in care ne-am cunoscut noi doi. Eu sunt multumita de cum a iesit totul, insa voi pune pe lista si plusurile, si minusurile:
+Salonul a fost aranjat ft dragut si este mai mare decat pare in poze (revin cu imagini pentru cele interesate). Combinat cu luminile si laserele de la dj, a fost ft cochet.
+Doamna Gabriela, unul dintre directorii Regal Ballroom m-a lasat sa-mi aleg culorile pentru aranjamente, sa-mi personalizez meniul, a tinut cont de cerinta mea ca ospatarii sa poarte manusi la servire, a tinut cont de ideea mea de a improviza o camera de bebe pentru invitatii cu copii ft mici, mi-a stat la dispozitie din noiembrie 2013 pana in august 2014 cānd am avut nunta...saraca, numai ea stie cat m-a suportat. Respect!
+Salonul este amplasat intr-o zona ok - Piata Presei. Are locuri de parcare pazite.
+Pentru 80 de persoane cat am reusit sa strang pana la urma, ringul de dans a fost suficient. Eu am avut 8 mese(a cate 10 persoane) in total, asezate in paralel.
+Eu, personal, nu am apucat sa mananc...am dansat non-stop...insa invitatii mei mi-au laudat māncarea. A fost servita calda, paharul nici nu apucai sa-l golesti, ca aveau grija ospatarii sa-l umple...ei ft atenti si amabili cu toata lumea. Seful de sala chiar se ruga de mine sa mananc si eu ceva ca sa nu lesin. Ma intreba mereu daca este ok daca la ora cutare se va servi māncarea, cānd planuiesc sa servesc tortul, daca am nevoie de ceva..etc. Mi-au facut si o mica surpriza, insa nu spun despre ce este vorba, ca nu vreau sa stric bucuria viitoarelor mirese.

-Aranjamentele florale a trebuit sa mi le iau eu ...puteau sa se ocupe si dansii de acest aspect, dar se pare ca nu vor. Au recomandat cateva florarii, insa eu am preferat sa-mi gasesc singura una. Sunt restaurante cu aranjament floral inclus in meniu, deci n-ar strica sa faca o oferta mai completa.
-La toaleta nu mai era hartie igienica. Eu am aflat de la invitati, dupa nunta...fain, nu? Puteau si ei sa verifice din cānd in cānd.
-Sistemul de aerisire a fost cam prost sau foarte tarziu pornit. Cred ca l-au pornit abia cānd am sosit noi la ora 19.00. Am zis ca murim de cald...dar bine ca a fost voie buna si nu carcoteala din partea invitatilor nostri...si cu apele curgānd pe noi, am dansat pana in zori.
-Meniul lor include tortul...dar cānd am ajuns la COFETARIA CLAUS, pentru degustare, ne-au oferit 3 variante chiar oribile de tort (doar acestea erau in contractul lor cu Regal Ballroom)...apoi ne-au fluturat pe sub nas o varianta de tort ft buna, insa a trebuit sa platim 15 lei diferenta pe kg + 1 kg in plus de tort...asta ca sa iasa modelul ales de noi! Am vrut ce este mai bun pentru nunta noastra, asa ca am scos banul...deci, all inclusive...pe naiba! :)) Nu scapi de chestii de platit in plus.

Pupici!

cris.radu
14.10.2014, 11:45:35
Am fost azi la o intalnire cu ei si desi ne.am decis oarecum pentru ei imi este putin teama...am citit cateva comentarii rautacioase pe net si nu stiu ce sa cred...ca ar fi avut toaletele murdare cu usa rupta...... Mocheta murdara...pereti murdari....mie sincer nu mi s.a parut.....dar poate n.am vazut eu bine.-...spune.mi te rog daca ai mai face o data nunta i-ai mai alege...? Ii recomanzi?am mai citit ca ospatarii n.ar fi chiar promti.... Mi.e teama sa nu gresesc

Draga mea, depinde ce asteptari ai...si la care dintre cele 3 saloane te referi. Eu pot garanta doar pentru salonul SAFIR, acesta a fost pe placul meu. Restul saloanelor doar le-am vazut (rubinul nu imi place) si nu am verificat toate toaletele, sa iti spun sincer...m-au interesat doar cele de la SAFIR. A fost o problema doar cu hartia igienica - in rest, era curat, am vazut cu ochii mei)
Eu la prima vizionare nu am prins salonul curat/aranjat...pentru ca tocmai terminasera un eveniment...si am vazut asta si la alte restaurante, deci nu mi s-a parut ceva tragic. De covor m-am plans si eu la cea de-a doua vizionare (unii au venit cu niste artificii si au ars covorul) si iti spun sincer ca in ziua nuntii era impecabil - parea schimbat. Deci nu cred ca o sa se puna problema sa nu se faca reparatii sau curatenie, pentru urmatorul eveniment. Ospatarii au fost super ok si atenti...cum se golea un pahar, aveau grija sa il umple, māncarea a fost servita calda, au respectat tot ce le-am spus...ba chiar au purtat si manusi, la cererea mea. Eu sunt multumita de cum a iesit evenimentul si de cum m-au tratat cei de la Regal Ballroom...nu regret ca am facut la ei si da, tot aici as alege sa-mi fac nunta! (cu exceptia in care as fi castigat la loto si reuseam sa-mi fac nunta pe o plaja in Tenerife ;) )

dynamic
04.11.2014, 08:14:10
Am avut nunta aici luna trecuta si totul a iesit absolut perfect. Am avut aproape 90 de invitati in Salonul Cristal (am semnat contractul pentru un minim de 80 de persoane), pot spune ca a fost spatiu arhisuficient pentru dans. Mancarea a fost excelenta, la fel de buna ca la degustare si servita la temperatura ideala. Bautura am luat-o de la ei si au fost branduri de calitate. Servirea la mese a fost ireprosabila. Intr-un cuvant: perfect!
In ceea ce priveste comunicarea pe care am avut-o cu d-na Gabriela Manuta, aceasta a fost excelenta. Jos palaria in fata acestei doamne!

ralucaradu
05.12.2014, 10:29:30
Multumesc din suflet pentru raspuns :x

Draga mea, depinde ce asteptari ai...si la care dintre cele 3 saloane te referi. Eu pot garanta doar pentru salonul SAFIR, acesta a fost pe placul meu. Restul saloanelor doar le-am vazut (rubinul nu imi place) si nu am verificat toate toaletele, sa iti spun sincer...m-au interesat doar cele de la SAFIR. A fost o problema doar cu hartia igienica - in rest, era curat, am vazut cu ochii mei)
Eu la prima vizionare nu am prins salonul curat/aranjat...pentru ca tocmai terminasera un eveniment...si am vazut asta si la alte restaurante, deci nu mi s-a parut ceva tragic. De covor m-am plans si eu la cea de-a doua vizionare (unii au venit cu niste artificii si au ars covorul) si iti spun sincer ca in ziua nuntii era impecabil - parea schimbat. Deci nu cred ca o sa se puna problema sa nu se faca reparatii sau curatenie, pentru urmatorul eveniment. Ospatarii au fost super ok si atenti...cum se golea un pahar, aveau grija sa il umple, māncarea a fost servita calda, au respectat tot ce le-am spus...ba chiar au purtat si manusi, la cererea mea. Eu sunt multumita de cum a iesit evenimentul si de cum m-au tratat cei de la Regal Ballroom...nu regret ca am facut la ei si da, tot aici as alege sa-mi fac nunta! (cu exceptia in care as fi castigat la loto si reuseam sa-mi fac nunta pe o plaja in Tenerife ;) )

andreea0510
18.04.2015, 16:42:39
Buna, fetelor!

Pupici!

Buna,
Si eu am fost sa vad salonul Safir astazi. Mi-a placut mult cum arata. singura mea grija este legata de capacitatea acestuia. Observ ca tu ai avut 80 invitati. Spatiul a fost suficient pentru dans? mie doamna de la salon mi-a spus ca putem pune si 12 persoane fara probleme la masa..insa cred ca se vor simti putin inghesuiti invitatii. :D . Eu voi avea nunta pe 21 Mai l2016 (din pacate 28 mai nu mai era disponibila :( ) si trebuie sa ma decid cat de repede se pare ca voi ramane si fara aceasta data. :) spune-mi te rog daca ai mai face o data nunta i-ai mai alege? :) Multumesc mult

alexutza_nicegirl
29.06.2016, 11:51:35
Vad ca nu a mai postat nimeni de ceva vreme..... Mai sunt miresici care au facut nunta in 2015 sau care fac in 2016 la regal?
Eu am rezervat salonul rubin pentru mai 2017 si mi-ar fi utile niste sfaturi/ schimburi de idei :*