PDA

Versiunea completa : Hotel Strelitia

rosetm
11.09.2009, 11:46:30
Buna fetelor,

Ma poate juta cineva cu informatii despre hotel Strelitia? Am nunta in mai 2010 si sunt cam intarziere cu rezevatul salii :((

carin1974
11.09.2009, 13:47:52
La Strelitia am fost doar in sala de jos. E destul de ok, dar iluminare e groaznica (3 tipuri de lumini intr-o sala...). Mancarea e buna, dar servirea a lasat putin de dorit. Poate depinde si de miri cati chelneri aleg sa aiba la nunta. Deco a aratat chiar bine, dar nu stiu la ce pret.

rosetm
16.09.2009, 16:43:47
Merci fetelor de sfaturi.
Am fost sa vorbim cu cei de la hotel si ni s-a zis ca nu se platesc ospatarii, dar am aflet de cazuri care in dimineata de dupa nunta li s-au cerut sa plateasca chelnerii cu cat este un meniu.

Stiti ceva de genul asta?

rosetm
07.10.2009, 19:30:16
Multumesc de sfaturile pe care le-am primit. poate careva sa-mi zica ceva de Otilia Balcu? Preturi?

alexaant
08.12.2009, 09:56:58
Am fost sa vorbim cu cei de la hotel si ni s-a zis ca nu se platesc ospatarii, dar am aflet de cazuri care in dimineata de dupa nunta li s-au cerut sa plateasca chelnerii cu cat este un meniu.

Stiti ceva de genul asta?
Nu este adevarat Ospatarii si bucatarii sunt inclusi in pretul meniului pe noi nea ajuns un meniu in august 2009 ~150 cu tot cu ospatari bucatari si decoratiile salii Sunt ffff multumita de ei siii recomand

rosetm
03.02.2010, 10:39:57
Multumesc de informatie.
As mai avea o intrebare si anume daca a mai trebuit sa platesti ceva dimineata si anume suc, apa, cafea?

dee
21.02.2010, 19:57:52
O prietena de-a mea isi facuse nunta acolo, arata bine restaurantul. Ospatarii,chiar daca se spune ca nu trebuie platiti.. tot trebuie sa fii atent cu ei si sa le dai ceva ca sa se poarte frumos cu invitatii.:)

rosetm
23.02.2010, 11:54:42
DEE, cand a a vut prietena ta nunta la Strelitia?

Ellutza22
23.02.2010, 17:08:54

Chestia asta de regula este stipulata in contract. Nu se poate razgandi nimeni peste noapte. Ca si curiozitate: ce au facut respectivii? au platit?

... Ospatarii,chiar daca se spune ca nu trebuie platiti.. tot trebuie sa fii atent cu ei si sa le dai ceva ca sa se poarte frumos cu invitatii.:)

Daca ii platesti separat, adica serviciile lor nu intra in pretul meniului, nu vad de ce sa le lasi o atentie - platesti taxa(de regula pretul unui meniu/ospatar) si sanatate.

La noi serviciile ospatarilor intra in meniu(stipulat si in contract), insa eu am intrebat atunci cand am semnat contractul cat se lasa in general personalului, ca sa ne facem si noi calculele;)). Mi s-a raspuns ca nu e o regula, fiecare lasa cat vrea si cat poate daca sunt multumiti de serviciile lor. Mi s-a parut ok, mai ales ca ne-a zis ca, de regula, se lasa sefului de sala o atentie, pe care o impart toti.
Ma bucur ca au fost cooperanti si ne-au dat un punct de reper. La alte sali ni s-a zis ca personalul lor nu ar accepta, sau ca nu e nevoie ca sunt platiti oricum, etc. etc. etc..

iasmi0812
16.10.2010, 21:26:38
Buna fetelor,

Si noi am avut nunta acum o luna la Strelitia (18 sept 2010) in sala de sus. Restaurantul e frumos, mancarea (toata) foarte buna, (excelente sarmalutzele),servirea impecabila (chelnerii pe faza tot timpul). Nu se platesc separat, totul intra in pretul meniului (aranjarea salii, etc)
Am avut si banchetul de sfarsit de clasa a 12`a akolo si am fost la fel de multuminta.Eu personal ii recomand,incercati si o sa aveti o nunta minunata:D

Mii de multumiri domnului Cosmin, domnului Dan, si intregii echipe!=D>

Iasmina si Valentin Aconi

rosetm
18.11.2010, 18:50:57
Am revenit dupa mult timp.
Am avut o nunta de vis la Strelitia si le multumesc celor de acola, in special domnului Dan care a fost de milioane.
Fetelor daca aveti indoieli despre sala eu va zic sa alegeti Strelitia cu cea mai mare incredere.

Ioannastely
20.08.2012, 11:11:51
Buna, am auzit recent de Strelitia...de la cineva care fusese la o nunta acolo. Mi-a spus ca a intrebat mirii despre costul meniului si cica au platit cam 90 lei/pers. Nu stiu ce a fost inclus si ce nu ...in fine.
Despre mancare nu mi-a spus lucruri grozave. Supa buna, sarmalele naspa in sensul ca erau umplute cu varza si cotor de la varza in loc de carne (carne putina), felu 3 cartofi cu carne...carnea a fost super buna si moale in schimb cartofii personalizati au fost arsi si naspa.:-s Oricum...poate nu e tot timpul asa:)

mirumimi
10.06.2016, 13:47:11
Dragi miresici, vreau sa impartasesc cu voi experienta neplacuta pe care am avut-o noi recent cu cei de la hotel/restaurant Strelitia, in speranta ca nu vor mai pati si altii la fel.
Va recomandam sincer sa-i evitati, sunt foarte neseriosi. :(

Noi am avut anul acesta nunta la ei si am ramas profund dezamagiti de personalul si mai ales de conducerea hotelului Strelitia. Evitati sa contractati orice tip de eveniment la ei. La inceput promit ca vor face asa cum doriti, sunt amabili si doritori sa te ajute, insa la final iese altceva.
Dupa ce le dai banii, nici nu te mai baga in seama.

Noi am avut o intamplare tare neplacuta, ne-au disparut plicuri cu bani din cutia de daruri. Am rugat proprietara hotelului sa ne dea inregistrarea de la masa de prezidiu pentru a vedea ce s-a intamplat, insa aceasta a refuzat categoric pe motiv ca nu sunt obligati sa ne dea inregistrarea si ca nu e treaba ei ca ne-au disparut plicurile cu bani. I-am propus chiar sa-i platim acea inregistrare, dar tot nu a vrut sa colaboreze.

Inainte de nunta au zis ca meniurile persoanelor care nu vin la nunta, desi au cofirmat, le vom primi acasa pentru ca au fost platite. Nu s-a intamplat asa!! Nu am primit nimic. Ne-au dat doar un lighean plin cu mezeluri pe care am fost nevoiti sa-l aruncam. Si cand l-am sunat pe seful de sala sa-i spunem, ne-a zis ca el a pus in lighean toata mancarea si ca asta a fost o exceptie, ca ei de obicei nu strang mancarea dupa evenimente. Asta in conditiile in care chiar in saptamana nuntii am discutat cu el si cu bucatareasa si amandoi mi-au confirmat ca vom primi meniurile intregi acasa pt persoanele care nu vin la nunta.

Referitor la camera din hotel pe care am primit-o in ziua nuntii... nu era deloc aerisita, se simtea un aer inchis si un miros inabusitor, iar cand am miscat putin patul era plin de mizerie sub el.

Sincer va recomand, nu aveti incredere in ei!