PDA

Versiunea completa : Biserica romano-catolica Sfanta cruce

dianaruxi
08.06.2009, 13:59:12
Buna fetelor,
Am cautat si am vazut ca aceasta biserica nu are topic.
V-as ruga daca vreuna dintre voi a facut acolo cununia religioasa sa puna poze, sa vad si eu cum e inauntru si sa discutam despre parinte si cum se procedeaza la catolici.

dianaruxi
21.06.2009, 20:14:40
am gasit poze si mi se pare fff frumoasa.

dianaruxi
01.10.2009, 12:09:44
Sunt tot singura care vrea sa faca la aceasta biserica?

dianaruxi
14.10.2009, 10:55:26
tot nimeni nu a facut aici sa-mi zica si mie cate ceva?

dianaruxi
19.10.2009, 11:46:06
pls, pls help meeeeeee.chiar nimeni nu a facut la aceasta biserica?

Alisori
19.10.2009, 12:58:49
Buna fetelor,
Am cautat si am vazut ca aceasta biserica nu are topic.
V-as ruga daca vreuna dintre voi a facut acolo cununia religioasa sa puna poze, sa vad si eu cum e inauntru si sa discutam despre parinte si cum se procedeaza la catolici.

sunteti catolici?

dianaruxi
19.10.2009, 13:09:33
sunteti catolici?
doar el e, eu sunt ortodoxa.

Alisori
19.10.2009, 14:08:17
doar el e, eu sunt ortodoxa.

cel mai simplu mod de a afla ce si cum este sa te duci acolo,vorbesti cu preotul si ai rezolvat problema;-)

dianaruxi
19.10.2009, 14:21:47
cel mai simplu mod de a afla ce si cum este sa te duci acolo,vorbesti cu preotul si ai rezolvat problema;-)
am vb cu preotul, dar mi-a zis ca se da o donatie, dar prin donatie nu stiu cat vrea sa zica, si voiam sa vad dc a mai facut cineva acolo poate imi fac o idee de cat se da.

dianaruxi
10.11.2009, 09:58:19
tot nimeni nimerica?

CHIQUI
10.11.2009, 16:03:07
si io ma facut tot la catolica doar ca in ploiesti
super ca in filme

dianaruxi
10.11.2009, 17:28:19
si io ma facut tot la catolica doar ca in ploiesti
super ca in filme
lumanari iti mai trebuie?

dianaruxi
30.11.2009, 11:06:28
chiar nimeni nu a ales aceasta biserica?

Pep3roNel
02.12.2009, 22:10:37
chiar nimeni nu a ales aceasta biserica?

Buna,

Nu stiu daca inca mai este valabila intrebarea ta... Nu o sa fac nunta la Sf. Cruce dar sunt catolica si as putea sa te lamuresc cu cate ceva... La catolici este o taxa fixa (in Ianuarie o sa aflu exact cat este cand o sa intreb pentru mine) Ai nevoie de lumanari, nasi, rochie, verighete (ca si la ortodocsi). Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti direct cu preotul nu cred ca nu va fi deschis. Oricum ar trebui sa stii ca la catolici nu mergi o data cand stabilesti data nuntii si inca o data cand mergi la nunta ci se mai fac niste "pregatiri", cuplul se intalneste cu preotul si vorbesc despre casatorie si ce anume implica aceasta. Nu stiu sa-ti spun mai multe despre aceste cateheze deoarece eu inca nu am inceput si oricum depinde de la preot la preot cum vorbeste despre casatorie.

Daca mai ai intrebari... o sa incerc sa iti raspund.

Pooop

dianaruxi
03.12.2009, 08:27:51
Buna,

Nu stiu daca inca mai este valabila intrebarea ta... Nu o sa fac nunta la Sf. Cruce dar sunt catolica si as putea sa te lamuresc cu cate ceva... La catolici este o taxa fixa (in Ianuarie o sa aflu exact cat este cand o sa intreb pentru mine) Ai nevoie de lumanari, nasi, rochie, verighete (ca si la ortodocsi). Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti direct cu preotul nu cred ca nu va fi deschis. Oricum ar trebui sa stii ca la catolici nu mergi o data cand stabilesti data nuntii si inca o data cand mergi la nunta ci se mai fac niste "pregatiri", cuplul se intalneste cu preotul si vorbesc despre casatorie si ce anume implica aceasta. Nu stiu sa-ti spun mai multe despre aceste cateheze deoarece eu inca nu am inceput si oricum depinde de la preot la preot cum vorbeste despre casatorie.

Daca mai ai intrebari... o sa incerc sa iti raspund.

Pooop
tocmai ca am fost la biserica si mie mi s-a spus ca nu e nici o taxa, si ca pot sa fac o donatie daca vreau, si nu stiu cam la ce sume se practica pt donatia asta.

Pep3roNel
07.12.2009, 22:58:58
tocmai ca am fost la biserica si mie mi s-a spus ca nu e nici o taxa, si ca pot sa fac o donatie daca vreau, si nu stiu cam la ce sume se practica pt donatia asta.

Nici eu nu stiu inca... daca mai ai rabdare pana in Ianuarie... mai vb atunci

dianaruxi
10.02.2010, 16:08:42
Nici eu nu stiu inca... daca mai ai rabdare pana in Ianuarie... mai vb atunci
am fost la biserica si de fapt nu e cu donatii, slujba costa 250 ron si pe urma se adauga florile ofranda pt 3 statui, si ce mai vrei tu covor rosu, stalpisori la intrare tul flori etc.

dronela
28.10.2010, 11:12:56
Buna fetele, eu am avut nunta anul trecut in august la Sfanta Cruce si a foooooooooooooooooooooosssssssssst de vis, intrebati ce vreti si va raspund cu placere....

dianaruxi
28.10.2010, 11:19:04
Buna fetele, eu am avut nunta anul trecut in august la Sfanta Cruce si a foooooooooooooooooooooosssssssssst de vis, intrebati ce vreti si va raspund cu placere....

pacat ca nu ai fost inainte de nunta mea pe aici sa te intreb.

dronela
28.10.2010, 11:23:07
pacat ca nu ai fost inainte de nunta mea pe aici sa te intreb.

Imi pare rau , sper ca ai avut o ceremonie superba, mie una asa de muuuult mi-a placut , inafara de faptul ca m-am emotionat pana la lacrimi aspect la care nu ma gandisem absolut deloc si toata lumea de la bise a fost de nota 20000... eu chiar am cautat acest topic dar nu l-am gasit si eu nu ma pricep ce sa fac sa deschid eu subiecte pe aici.. asa ca am asteptat sa apara.

dianaruxi
28.10.2010, 12:30:53
Imi pare rau , sper ca ai avut o ceremonie superba, mie una asa de muuuult mi-a placut , inafara de faptul ca m-am emotionat pana la lacrimi aspect la care nu ma gandisem absolut deloc si toata lumea de la bise a fost de nota 20000... eu chiar am cautat acest topic dar nu l-am gasit si eu nu ma pricep ce sa fac sa deschid eu subiecte pe aici.. asa ca am asteptat sa apara.

da a fost super ceremonia.

an_druoy
06.05.2015, 22:30:12
Buna fetelor, a mai facut cineva mai recent cununia la Sfanta Cruce?
Imi puteti spune cam cat mai costa acum slujba?
Noi o sa mergem sa vorbim cu un preot insa mai avem muuult pana la nunta si sunt la "conturarea bugetului"
Florile inteleg ca se duc ca ofranda, insa covorul rosu se inchiriaza de la ei sau trebuie sa il aduci?