PDA

Versiunea completa : Vand tuica de casa naturala 100%

serena82
13.04.2009, 19:30:16
Am de vanzare tuica de casa naturala. Eu initial am facut tuica pt nunta mea, insa cei de la restaurant nu vor sa accepte tuica de casa, asa ca sunt nevoita sa o vand ca sa-mi scot macar in parte banii pe bautura.
Mentionez faptul ca tuica este din prune si are un gust super bun. Eu mi-am pastrat tuica pt a servi acasa in ziua nuntii.
Pretul pe litru este de 25 lei. Am de vanzare 20 de litri. Cine e interesat poate sa-mi trimita PM sau sa scrie in aceasta sectiune.

wanna
13.04.2009, 21:46:01
Am de vanzare tuica de casa naturala. Eu initial am facut tuica pt nunta mea, insa cei de la restaurant nu vor sa accepte tuica de casa, asa ca sunt nevoita sa o vand ca sa-mi scot macar in parte banii pe bautura.
Mentionez faptul ca tuica este din prune si are un gust super bun. Eu mi-am pastrat tuica pt a servi acasa in ziua nuntii.
Pretul pe litru este de 25 lei. Am de vanzare 20 de litri. Cine e interesat poate sa-mi trimita PM sau sa scrie in aceasta sectiune.
daca le duci un certificat de calitate eliberat de un laborator, atunci poate iti vor accepta tuica cei de la rest...si noi vom duce vin si asha am inteles...ca e nevoie de acel certif...

Cat_Eyes
13.04.2009, 21:56:10
:O scuze ca ma bag, dar de ce le trebuie certificat?
ce treaba au ei cu ce aducem noi? daca eu aduc jumatate tuica+jumatate apa, e problema mea, nu?
hmm.. nu mi se pare normal, atat timp cat s-a stabilit ca aduceti voi de acasa bautura!

wanna
13.04.2009, 22:06:08
:O scuze ca ma bag, dar de ce le trebuie certificat?
ce treaba au ei cu ce aducem noi? daca eu aduc jumatate tuica+jumatate apa, e problema mea, nu?
hmm.. nu mi se pare normal, atat timp cat s-a stabilit ca aduceti voi de acasa bautura!
trebuie, ptr ca nu e din restaurantul lor si nu pot garanta ei ptr calitate...daca invitatii se intoxica de la tuica pot sa dea in judecata restaurantul...asha, prin acel certificat se stie de unde a venit bautura si rest nu pateste nimic....
mi se pare destul de corect...

serena82
15.04.2009, 12:47:33
Eu deja am cumparat coniac pt servit la restaurant, in locul tuicii, insa acasa voi servi tuica de casa.

bimmer4now
16.04.2009, 19:01:54
Si eu am adus icre negre la restaurant si mi au cerut certificat de la un cabinet veterinar. :)

mihaelula
17.04.2009, 20:41:05

Incredibil! Ce treaba au ei daca eu imi aduc tuica facuta de mine? Ce se intampla daca duci la restaurant alta tuica decat cea din care ai dus mostra? E penibil zau asa.