PDA

Versiunea completa : Nunta la cantina

ancabasarab
23.10.2006, 19:21:14
Mireici care au nunta la cantina sau care se gandesc la aceasta posibilitate.
Sa vedem cine a tinut la cantina sau cine doreste si care sunt avantajele si dezavantajele, fara de nunta la restaurant.
Astept opiniile voastre, dragi miresici.
Va pup,
Anca

Kaela
23.10.2006, 23:04:29
io fac la cantina Alcatel (texas steakhouse). cand am vazut sala asa, cantina, nu am fost prea incantata, niste mese, scaune shi atat. partea buna pe care am observat-o atunci a fost ca e sala mare.
dar patronul ne-a chemat intr-o sambata sa vedem cum orneaza ei sala pentru nunta (pt ca avem inclus in meniu/persoana) shi am ramas masca. nu imi venea sa cred ca era aceeasi sala, totul era aranjat super, elegant shi discret. asa ca am ales sala....

Sylvester
24.10.2006, 10:06:13
Eu am fost la 2 nunti la cantina, una in moxa si una in brasov dar nu stiu cum ii zice si ambele nunti au iesit superbine. Sa stii ca iti aranjeaza sala nu ti-o lasa asa cu mesele goale si partea buna, la ambele nunti, a fost spatiul. Nu a fost fum, a fost loc de dans berechet si chelnerii au avut loc sa se invarta printre mese fara sa se inghesuie printre invitati. Mie mi-a placut desi nu ma asteptam....Si mai e un lucru bun: e mai ieftin decat la restaurant.

andreea_bunny
24.10.2006, 10:25:31
Eu o sa am nunta la cantina Agrnomiei. Am mai fostla o nunta acolo, acum 2 ani, si a fost frumos. Nu vad de ce nu ar fi si la noi.

Catalina_Maria
24.10.2006, 14:50:47
Poate fi foarte frumoasa o nunta organizata la cantina. Si puteti aranja sala asa cum va doriti, nu sunt atat de multe restrictii ca la restaurant. Administratorii sunt mult mai intelegatori si va lasa sa faceti cam tot ce doriti( in limita bunului simt). De multe ori e mai greu sa aranjezi o sala a unui restaurant care are deja atat de multe decoruri incat e greu sa o faci pe gustul tau daca nu e deja. Plus ca la un restaurant sunteti conditionati de mult prea multe lucruri.

Sa nu mai vorbim de preturi, care sunt incomparabile cu cele ale unui restaurant.

Cam astea sunt avantajele.

Dezavantaje?
De obicei cantinele nu sunt atat de curate si de bine intretinute ca si restaurantele, personalul nu este atat de bine pus la punct ca si cel de la restaurant, vesela, fetele de masa nu se compara cu cele de la restaurant, micile detalii..care fac diferenta la cantine nu exista. Grupurile sanitare sunt in conditii nu foarte bune, acustica salii nu este chiar cea mai reusita.

bya_me
24.07.2007, 16:30:03
Eu fac nunta la Cantina Elba...Au renovata de curand si arata superb acum...Grupurile sanitare sunt curate, usile cam lasa de dorit dar in rest e ok... Sala este foarte mare cu spoturi cu rigips....arata ca un restaurant de lux...Noi am fost sa o vedem intr-o sambata si era aranjata pt o nunta: superb :D Cand am semnat contractul cu ei era luni si am vazut-o si nearanjata: tot arata foarte bine...Sincer nici nu stiu daca o sa mai apelez la o agentie de decoratiuni pt huse la scaune si aranjat mese...
Asa ca recomand Cantina ELBA daca ai multi invitati...noi avem vreo 270 si ne trebuia o sala mare...si sincer am vrut sa avem si spatiu de dans sa nu stam inghesuiti si alte cele...

syca16
24.07.2007, 18:41:29
Cantina Elba chiar arata bine de cand au renovat-o.Avand in vedere ca nu este foarte mare diferenta de pret la meniu eu va sfatuiesc sa face-ti nunta la un restaurant.In generalnunta la cantina scade darul,ceea ce nu e ok.Asta e parerea mea,dar au iesit si la cantina nunti frumoase,nu e o problema.Spor la pregatiri viitoarelor miresici si nu va lasati doborate de emotii.

diamant
24.07.2007, 20:36:08
Mie nu mi se pare asta un criteriu... cine vrea sa iti dea ceva, iti da la fel indiferent unde e nunta.

Cine a ales Elba pentru nunta nu cred ca a ales-o pentru pretul meniului (care e la fel ca la orice restaurant +/-, depinde cum il faci), ci tocmai pentru ca sala e mare si arata foarte frumos acum. Nu prea mai arata a cantina... are aer conditionat, nu e miros de la bucatarie (am vazut eu o nunta acolo si stiu ce zic), scaunele sunt foarte frumoase.

Dar bineinteles ca or exista si persoane care pot gasi o scuza din asta cand iti dau darul la nunta...ca se gandesc ca ai iesit cu cheltuieli mai mici si vor sa te "taxeze"... Na, sunt oameni si oameni, dar fiecare isi cam cunoaste invitatii si stie cam la ce sa se astepte din partea lor.

bya_me
25.07.2007, 09:03:58
Eu sincer am ales cantina Elba pentru spatiul pe care il are...are o capacitate de 400 de persoane...noi avem in 270 de persoane fara invitatii din partea socrului meu...m-am interesat la restaurante si numaral maxim de persoane este in general de 250-300 si asta inghesuit...Eu am preferat sa avem si loc de dansat si sa nu ne calcam in picioare p-acolo... Asa ca pentru nunta noastra mare cantina ELBA e perfecta...si arata si cel mai bine dintre cantinele din oras... Meniul este la fel de scump ca si la restaurant...Si daca invitatii mei o sa vina cu idei preconcepute o sa-si schimbe parerea cand or sa vada ce sala :D

ancadragoman
25.07.2007, 09:33:15
Fetelor eu am avut nunta la cantina RATB si am fost f multumita ,servirea a fost f buna,cate un chelner la fiecare masa,mancare de asemenea f buna,aranjamentul salii a fost ok .Daca aveti intrebari raspund cu placere
O sa atasez niste foto sa va faceti o idee.

mitzu46
25.07.2007, 09:45:00
Am fost in luna aprilie la o nunta de vreo 300 de persoane la cantina Elba. A fost superb.
Mancarea a fost buna, servirea a fost excelenta, sala f.f.f bine aerisita, si desi s-a fumat mult nu am simtit deloc fumul de tigara.
A fost loc cat cuprinde, nu am fost deloc inghesuiti, a fost loc de dans.
Sala a fost aranjata de o firma si arata ca un restaurant de lux.
Acustica excelenta.
Pt cei ce au nevoie de o sala mare (>250 de perosane) e ideala.

balogh_vidov
16.08.2007, 11:41:11
si eu am nunta la cantina electrotimis si am aleso ptru ca am fot la o nunta acolo si mia placut tare mult.daca o decorezi arata super.si ei au 2 sali una mare si una mica pentr nunti mai mici.
<:-P

ariana2580
16.08.2007, 16:06:41
Eu fac nunta la Cantina Elba...Au renovata de curand si arata superb acum...Grupurile sanitare sunt curate, usile cam lasa de dorit dar in rest e ok... Sala este foarte mare cu spoturi cu rigips....arata ca un restaurant de lux...Noi am fost sa o vedem intr-o sambata si era aranjata pt o nunta: superb :D Cand am semnat contractul cu ei era luni si am vazut-o si nearanjata: tot arata foarte bine...Sincer nici nu stiu daca o sa mai apelez la o agentie de decoratiuni pt huse la scaune si aranjat mese...
Asa ca recomand Cantina ELBA daca ai multi invitati...noi avem vreo 270 si ne trebuia o sala mare...si sincer am vrut sa avem si spatiu de dans sa nu stam inghesuiti si alte cele...
si eu am nunta la elba si sunt multumita de felul cum arata sala.

Princes
16.09.2008, 17:15:59
Buna fetelor imi dati si mie detalii despre cantina ELBA cum e mancarea si sarvirea?

Princes
17.09.2008, 11:57:48
Buna fetelor,as dori sa primesc niste detalii despre aceasta locatie am vazut ca adriana86 isi face nunta acolo,pot primi un raspuns????????????va rog!!!!!!!!!!!!:x

ginutza83
20.10.2008, 17:19:39
buna dragelor,

eu am fost la o nunta la cantina elba in vara asta si mi-a placut foarte mult! servirea a fost ireprosabila (chiar nu ne-a venit sa credem, dupa ce am fost la alte nunti si am asteptat o cafea de ne-au iesit ochii) si mancarea a fost buna. si sala e dragutza. eu aveam o oarecare reticenta fata de cantine, dar asta m-a surprins intr-un mod cat se poate de placut. era acolo un sef de sala, sau ceva de genul, care era mereu cu ochii pe ospatarite si daca i se parea ca una nu este suficient de atenta sau de rapida o chema la el si discuta cu ea. si era si foarte discret tipul. noi l-am vazut pt ca stateam aproape de usa pe unde serveau si unde statea el postat. si inca o chestie faina era ca nu s-a simtit deloc fumul de tigara (si fumau destul de multi) dar nici nu simteai ca iti bate aerul conditionat in cap. sper sa nu se considere reclama sau asa ceva. chiar nu ii cunosc pe astia, dar mi-a placut foarte mult. singura parte naspa e asezarea. aia nu mi-a placut aproape deloc.
poop

cristinici
24.10.2008, 14:10:15
Fetelor eu am avut nunta la cantina RATB si am fost f multumita ,servirea a fost f buna,cate un chelner la fiecare masa,mancare de asemenea f buna,aranjamentul salii a fost ok .Daca aveti intrebari raspund cu placere
O sa atasez niste foto sa va faceti o idee.
E superba aceasta cantina,si preturi avantajoase...numai k dc nu ai pile...mai bn te lipsesti...

MARU
07.11.2008, 18:39:13
Buma....miresici Si Viitoare Miresici Eu Am Facut Nunta La Cantina Imgb Acum Se Numeste Spiru Haret Vreau Sa Spun Ca Am Ramas Muta De Uimire La Cit De Frumos A Transformat In Restaurant....si Apropo Are 2 Sali Una Sus Si Alta La Demisol .eu Am Avut Nunta Sus La Rest Dar Toti Invitati A Ramas Placut Surprinsi La Cit De Frumos Era Sala Ornara;;are Mese Rotunde;;la Care Nu Am Gasit La Prea Multe Rest Mincarea Nu Va Mai Spuntotul Este Super Tare.va Recomand Aceasta Cantina

iulianacraescu
10.11.2008, 19:13:54
L-) Fara suparare dar noi cautam cantine in Timisoara sau... poate chiar vorbesti de Tm?

Diadum
07.01.2009, 18:15:04
Eu m-am gandit la CANTINA 1C, a Politehnicii, ce parere aveti?
Este spatioasa, recent renovata.
Daca cineva a avut nunta acolo, va rog sa imi scrieti cum a fost.

MARU
06.03.2009, 13:42:54
Buma....miresici Si Viitoare Miresici Eu Am Facut Nunta La Cantina Imgb Acum Se Numeste Spiru Haret Vreau Sa Spun Ca Am Ramas Muta De Uimire La Cit De Frumos A Transformat In Restaurant....si Apropo Are 2 Sali Una Sus Si Alta La Demisol .eu Am Avut Nunta Sus La Rest Dar Toti Invitati A Ramas Placut Surprinsi La Cit De Frumos Era Sala Ornara;;are Mese Rotunde;;la Care Nu Am Gasit La Prea Multe Rest Mincarea Nu Va Mai Spuntotul Este Super Tare.va Recomand Aceasta Cantina
restaurant spiru haret(fosta cantina IMGB

MARU
13.03.2009, 09:33:01
cantina imgb

gti_12
24.05.2009, 02:39:38
cantina poli din complexul studentesc ...spatiu mare, meniu f bun:)

Adina_Vasy
28.05.2009, 08:15:33
cantina poli din complexul studentesc ...spatiu mare, meniu f bun:)

Stii cumva cat e meniul?

Vad ca si tu esti miresica de 2010 :) eu o sa am la Elba, sincer mie mi-a placut, dar nu am vazut-o inca decorata :(

dee
21.02.2010, 22:26:22
am fost si eu acum 2 ani la o nunta acolo. e un loc foarte dragut, chiar nu ma asteptam ca o cantina sa arate asa bine.:)

Sia80
05.07.2010, 15:07:59
Cantina Politehnicii este situata deasura de 3F( Complexul Studentesc) si are capacitate de pana la 700 de locuri. Mancare e foarte ,foarte buna, servirea la fel. Sala este formata din 3 module astfel ca se poate modifica prin inchiderea unor paravane pentru nunti de la 100 de persoane la 700. Ca si persoane de contact D-na Radu si Dl Apavaloaie ( sper ca am retinut corect numele).

Adina_Vasy
25.09.2010, 00:50:10
Nota 20+ pentru Restaurantul Elba!!!!! (nu mai este cantina de cativa ani, de cand s-a renovat)
Am avut nunta acolo si am ramas foarte multumiti de tot ce a tinut de restaurant. Sa va spun si cateva aspecte :
- aerul conditionat nu bate nimanui in cap (este cumva in tavan)
- dupa parerea mea, pentru nunti mari, sala arata foarte frumos, plina de lumini, neoane, etc
- mancarea a fost buna, sau cel putin pana acum nu am auzit alte cele, si se aducea intotdeauna calda
- nu am fost "furati", aveam inclus in meniu bauturile si dimineata, seful de sala a venit cu lista: cat s-a consumat, ce e pe plus, ce e pe minus; fiind foarte cald, s-a baut mai mult de 1 l de suc de pers si 1 l de apa/pers, in schimb berea nu s-a consumat cat era trecut in meniu; am primit acasa berea ce-a ramas, la fel si bauturile pe care le-am dus noi, tuica si vin, whisky si sheridan's nu a mai ramas
- au camere frigo foarte mari, am avut nunta de 350 pers si nu s-a plans nimeni ca sucul sau berea sunt calde
- tortul si prajiturile au fost aduse la ora 22:00 si au avut o camera frigo separata in care le-au pastrat
- chelnerii, ospatarii au fost foarte de treaba, dimineata le-am si lasat cativa banuti pentru fiecare
- au tinut cont de parerile noastre, adica noi am vrut sarmalele sa nu le serveasca la portie, ci pe platou
- ne-au spus sa ducem gaini si taitei pentru supa, gainile le-am primit inapoi
- un singur incident am avut la un moment dat, de vreo doua, pret de 5 min, a sarit siguranta la curent; in bucatarie se face pireul cu un aparat de strivit cartofii mai vechi, si din cauza acestuia, se producea scurt-circuitul
- am dus cu cateva zile inainte bauturile, ce am mai avut pentru masa de fructe, fantanile de ciocolata, nu s-a intamplat sa lipseasca ceva sau sa avem vreo problema

Multumim din suflet celor doi sefi de sala! Si daca in viitor va fi sa facem un botez, cu siguranta tot acolo il vom tine!

czuky
02.10.2010, 16:47:37
am fost anul acesta la nunta la elba...ce nu mia placut e ca mancarea nu a fost fantastica...mia pus sarmalele pe farfurie mica si peste miau pus smantana..nu au dus separat smantana....carnea de la friptura de puoi era extrem de unsuroasa dar per ansamblu a fost ok..ceva neplacut a fost ca la noi la masa cineva a comandat bere fara alcool si un alt invitat ia atras atentia sa seuite daca si a lui este expirata si era.....de servire pot sa zic ca am vazut altele mai bune dar si mai proaste...in rest sala era ok ..chiar faina iar toaletele destul de curate