PDA

Versiunea completa : Tinute de seara, cocktail etc

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

Bia
09.10.2006, 21:37:59
Salutare! Caut modele dragute pt o rochie de seara! Trebuie sa ma duc la o nunta si n-am nici cea mai vaga idee cum sa o fac! prin magazine nu gasesc nimic sa-mi placa sau si mai rau, nimic pe masura mea! Daca aveti poze sau idei va rog dati-mi si mie o mana de ajutor!

Giulia2201
09.10.2006, 21:51:46
Salutare! Caut modele dragute pt o rochie de seara! Trebuie sa ma duc la o nunta si n-am nici cea mai vaga idee cum sa o fac! prin magazine nu gasesc nimic sa-mi placa sau si mai rau, nimic pe masura mea! Daca aveti poze sau idei va rog dati-mi si mie o mana de ajutor!

Buna Bia! Uite asta este un model care mie imi place, de fapt asta este rochita pe care vreau sa mi-o cumpar cand voi fi nasa, dar pe alta culoare. Sper sa-ti foloseasca si tie. Aveam mai multe modele, dar nu le gasesc acum. Le caut si iti mai trimit.

Bia
09.10.2006, 21:56:31
Buna Bia! Uite asta este un model care mie imi place, de fapt asta este rochita pe care vreau sa mi-o cumpar cand voi fi nasa, dar pe alta culoare. Sper sa-ti foloseasca si tie. Aveam mai multe modele, dar nu le gasesc acum. Le caut si iti mai trimit.

Mersi! Asta e rochie de zana! F. f. faina! Totusi cred ca iese prea scump! As vrea ceva mai simplut, nu f. simplu, dar ceva sa ies pana in 4 mil! Te rog cauta poze! [-o< Pupici!

Ai sa fii o nasa super! Numai sa nu eclipsezi mireasa cu asa o rochie!

tizabela
09.10.2006, 21:58:36
Eu pe 3 noiembrie am sa fiu nasa la botezul nepotelului si m-am tot gandit cum sa ma imbrac pana mi-am amintit ca la nunta ma indragostisem efectiv de rochia verde smarald a tipei care m-a machiat (imi e si prietena de aia era prezenta)!!!
Am sunat-o si mia zis ca e din colectia primavara-vara Irina Schroter,dar din pacate nu mai este disponibila in zici un magazin de-al ei culoarea asta si nici la atelier la Iasi nu mai au disponibila matasea asta!!! Am inebunit efectiv pt ca am facut o pasiune pt ea si am pus-o pe mami sa merga prin toate magazinele cu metraje din Bucuresti,dar nu a gasit culoarea asta nicaieri asa ca mi-a comandat-o prin cineva care aduce metraje din Dubai....abea astept sa imi aduca matasea saptamana viitore si eu pe 18 merg in tara si incepem lucrarile la rochita mea de vis!!!

Bia
09.10.2006, 22:05:55
Eu pe 3 noiembrie am sa fiu nasa la botezul nepotelului si m-am tot gandit cum sa ma imbrac pana mi-am amintit ca la nunta ma indragostisem efectiv de rochia verde smarald a tipei care m-a machiat (imi e si prietena de aia era prezenta)!!!
Am sunat-o si mia zis ca e din colectia primavara-vara Irina Schroter,dar din pacate nu mai este disponibila in zici un magazin de-al ei culoarea asta si nici la atelier la Iasi nu mai au disponibila matasea asta!!! Am inebunit efectiv pt ca am facut o pasiune pt ea si am pus-o pe mami sa merga prin toate magazinele cu metraje din Bucuresti,dar nu a gasit culoarea asta nicaieri asa ca mi-a comandat-o prin cineva care aduce metraje din Dubai....abea astept sa imi aduca matasea saptamana viitore si eu pe 18 merg in tara si incepem lucrarile la rochita mea de vis!!!

Eu disper ca nu gasesc model! Nu vreau prea complicata! Poti sa mi-o descrii cum era, poate imi vine vreo idee! Si cand o sa ai rochita sa nu uiti sa pui o poza!

tizabela
09.10.2006, 22:11:23
Eu disper ca nu gasesc model! Nu vreau prea complicata! Poti sa mi-o descrii cum era, poate imi vine vreo idee! Si cand o sa ai rochita sa nu uiti sa pui o poza!

Astea sunt cele doua poze pe care le am cu rochita....cand am rochita postez pozele cu ea promit!!!

Giulia2201
09.10.2006, 22:22:20

Uite am mai gasit cateva modele pe care le retinusem eu ptr nasit, poate iti place ceva. Nu sunt dificil de realizat modelele, asa cred eu, doar materiale faine iti trebuie si o croitorasa buna. Bafta multa! Sper sa gasesti ceva excat pe gustul tau.

dandelion
09.10.2006, 22:38:26
Al treilea model imi place tare mult!!8-}8-}8-}

Giulia2201
09.10.2006, 22:41:22
Al treilea model imi place tare mult!!8-}8-}8-}

Si eu am fost foarte disperata dupa al treilea model, dar, din pacate, mie nu mi-a venit prea bine ptr ca sunt maruntica si ala se vede mai bine pe o tipa mai inalta.

tweety82
09.10.2006, 22:43:23
Si mie imi place mult de tot al 3-lea model , iar pe locul 2 ar fi modelul 4..si aia imi place

tweety82
09.10.2006, 22:44:21
Si eu am fost foarte disperata dupa al treilea model, dar, din pacate, mie nu mi-a venit prea bine ptr ca sunt maruntica si ala se vede mai bine pe o tipa mai inalta.

Dar tot mai putem visa si noi ca si eu sunt maruntica ;))

tweety82
09.10.2006, 22:56:10
Am gasit si eu 2 modele ...o sa caut un cd ca parca aveam mai multe...daca mai gasesc ceva mai deosebit mai pun;-)

Giulia2201
09.10.2006, 22:58:46
Cred ca astea sunt ultimele pe care le am. Sper sa te ajute cu ceva, macar sa-ti faci o idee.

dandelion
09.10.2006, 23:03:17
va mai arat si eu:D ca m-ati innebunit cu rochia aia ;))

tweety82
09.10.2006, 23:07:41
Din pacate m-i se pare cam greu sa faci una din toate rochiile astea in romania la o croitoreasa...poate la o casa de moda ceva dar totusi ce pret ar avea8-}

Giulia2201
09.10.2006, 23:12:53
Din pacate m-i se pare cam greu sa faci una din toate rochiile astea in romania la o croitoreasa...poate la o casa de moda ceva dar totusi ce pret ar avea8-}

Haideti fetelor, nu mi se par modelele asa greu de realizat, materialele trebuie sa fie de calitate. Parerea mea este ca la noi acasa poti face lucruri mai de calitate decat aici. Ce-am vazut eu pe aici cand mi-am cautat rochita de mireasa...

dandelion
09.10.2006, 23:16:01
mai am cateva:D

Bia
09.10.2006, 23:23:07
Cred ca astea sunt ultimele pe care le am. Sper sa te ajute cu ceva, macar sa-ti faci o idee.

Wow! Al treilea model e demential si pe negru ar arata super! Nu cred ca e imposibil de realizat!
Mi-au placut multe modele dar asta mi-a picat cu tronc pana acum!

Giulia2201
09.10.2006, 23:29:59
Rochitele care le-am avut la nunta fratelui meu ...rochita alba a fost pt biserica ..si tin sa mentionez ca a fost alba simpla iar paietele si trandafirasii i-am cusut eu de mana( ce modesta sunt ;))
Iar ce-a neagra am luat-o din obor din aripa noua ...anul trecut sincer am vazut multe rochite dragute acolo...eu mi-am ales rochita aceea pt ca sunt moarta dupa genul asta spaniol..apropo si la asta am facut o mica modificare..trandafirul de pe picior nu exista ..dar cum rochita era cam lunga pt mine am pus ala ca s-o mai ridic putin;))

Ambele rochite sunt frumoase, dar cea negra e superba, cam asta este si genul meu la rochite de seara.

Giulia2201
09.10.2006, 23:31:29
Wow! Al treilea model e demential si pe negru ar arata super! Nu cred ca e imposibil de realizat!

Modelul ala de care vorbesti tu l-am vazut sai pe negru si pe rosu si erau toate frumoase, era unul din putinele modele care se vedeau bine pe orice culoare. Si chiar nu mi se pare greu de facut. Asa cnu-ti ramane decat sa-ti gasesti o croitoreasa buna.

Bia
09.10.2006, 23:36:32
Modelul ala de care vorbesti tu l-am vazut sai pe negru si pe rosu si erau toate frumoase, era unul din putinele modele care se vedeau bine pe orice culoare. Si chiar nu mi se pare greu de facut. Asa cnu-ti ramane decat sa-ti gasesti o croitoreasa buna.

Le-ai vazut in vreun magazin sau in revista? sau pe net?

Giulia2201
09.10.2006, 23:40:35
Le-ai vazut in vreun magazin sau in revista? sau pe net?

In magazin. Toate rochitele pe care ti le-am aratat le-am vazut pe viu in magazin.

tweety82
09.10.2006, 23:42:12
Ambele rochite sunt frumoase, dar cea negra e superba, cam asta este si genul meu la rochite de seara.

Pai de..cea alba a fost de zi si cea neagra de seara

Bia
09.10.2006, 23:43:36
In magazin. Toate rochitele pe care ti le-am aratat le-am vazut pe viu in magazin.

Dar nu intr-un magazin la noi, nu? Oricum chiar imi place! Mersi!

Giulia2201
09.10.2006, 23:46:10
Dar nu intr-un magazin la noi, nu? Oricum chiar imi place! Mersi!

Nu in tara, aici, in Londra. Mi-ar placea mie sa ma plimb mai des prin magazinele din Romania, dar venim numai de 2-3 ori pe an acasa, asa ca...

Bia
09.10.2006, 23:50:23
Nu in tara, aici, in Londra. Mi-ar placea mie sa ma plimb mai des prin magazinele din Romania, dar venim numai de 2-3 ori pe an acasa, asa ca...

Mi-am imaginat eu ca nu de aici! Cat despre magazinele din Romania .... nu pierzi nimic! Adica comparativ cu ce magazine sunt in Anglia! Pupici!

tweety82
09.10.2006, 23:56:26
Inca 2 rochite...

Giulia2201
10.10.2006, 00:09:07
Inca 2 rochite...

Modelele sunt frumoase, dar cred ca mi-ar placea o alta nuanta.

tweety82
10.10.2006, 00:15:42
Modelele sunt frumoase, dar cred ca mi-ar placea o alta nuanta.

Pai tot de modele pun si eu pozele...cea rosie cred ca merge si pe alta culoare ...si poate chiar din 2 culori ar merge ...sa fie rochia o culoare iar volanasele alta ...iar a 2-a poza am pus-o pt cine are corp..sincer daca as arata si eu ca tipa din poza m-as risca sa port si eu o data o asemenea rochie chiar daca sunt genul mai latino :-p

JolieFamme
10.10.2006, 03:49:52
al treilea model ala alb cu negrfu l-am vazut la galati.. nu era identic dar aceeasi combinatie si arata demential..
il proba o tipa cand am fost cu soacra mea sa isi ia rochie pt nunta
era in jur de 3-4 milioane

JolieFamme
10.10.2006, 03:54:12
pardon rectific aveau 2 modele asa cu alb si negru unu era extraordinar de asemanator cu cel din poza postata pe aici iar celalalt era si mai classy adica poalele nu erau ca la cea din poza era upana in genunchi, rochia era dreapta gen anii 70 nu era din corset si fusta ci o bucata , pe poale dantela neagra ea un alb superb, materialul era o imitatie de matase(satin greu) e material nou aparut iar in spate era gen corset fals adica pe rochie era incrucisat un snur negru.. foarte classy modelul si extraordinar de ieftin

valen
10.10.2006, 09:22:21
uite ce am si eu. trebuie sa vedeti in ansamblu. poate va place modelul dar schimbati culoarea, materialul, o faceti lunga sau scurta etc.

Bia
10.10.2006, 20:16:11
uite ce am si eu. trebuie sa vedeti in ansamblu. poate va place modelul dar schimbati culoarea, materialul, o faceti lunga sau scurta etc.

Vai ce faina e ultima !!!!!!!!!!! Acum patesc exact ca la rochia de mireasa! Vad din ce in ce mai multe modele si nu ma mai pot hotara! Super, pe negru ar fi criminala ............ eu sunt adepta rochiilor de seara negre!

dandelion
10.10.2006, 20:28:06
Mai am si eu;))

Bia
10.10.2006, 20:43:45
Mai am si eu;))

F. draguta rochia pe rosu! Cred ca daca te imbraci la o nunta cu asa ceva trebuie sa fii sigura ca mireasa are o rochie super-super sa nu o eclipsezi! Mi-ar place dar eu la asta ma gandesc si de asta incerc sa-mi gasesc ceva mai simplu! Cred ca eu ca rochia asta pe alb ar merge ca o rochita de mireasa draguta, nu?

cezara25
11.10.2006, 08:52:09
fetelor, super rochiile
valen imi plac mult de tot modelele 2 si 3 de unde sunt?
tweety82 imi place modelul 2 de unde e

va pup

valen
11.10.2006, 09:32:20
si mie imi place ultima rochie, chiar si alba... dar ar iesi superba pe un rosu aprins sau verde smarald.
nu mai stiu de unde am modelele. cred ca le-am primit pe mail de la colege

sorsonici
11.10.2006, 10:05:06
pot sa aflu si eu ce pret are rochia neagra(pt tweety82)

drika
11.10.2006, 10:38:01
http://img208.imageshack.us/img208/9245/04qs5.jpg (http://imageshack.us)http://img208.imageshack.us/img208/6057/08hc1.jpg (http://imageshack.us)
http://img221.imageshack.us/img221/4317/12xo9.jpg (http://imageshack.us)

drika
11.10.2006, 10:39:18
sorry trebuia pentru rochii mireasa- dar am deschis doua ferestre una cu seara si un cu mireasa si.... :-":-$:">

tweety82
11.10.2006, 18:21:13
fetelor, super rochiile
valen imi plac mult de tot modelele 2 si 3 de unde sunt?
tweety82 imi place modelul 2 de unde e

va pup

Imi pare rau dar daca vb de modelul 2 din pozele cu cea rosie si cealalta , nu stiu exact de pe ce site o am ..am gasit-o cam acum un an ...asa ca habar nu am ..sorry

tweety82
11.10.2006, 18:21:56
pot sa aflu si eu ce pret are rochia neagra(pt tweety82)

Daca imi amintesc bine,am dat pe ea anul trecut 3.500.000 lei...

aryanna
16.10.2006, 21:23:48
am nenumarate rochii de seara salvate in calculator si mi-a fost foarte greu sa aleg cateva sa pun aici.... am un folder ff mare

cateva modele .... in stilul celor care am vazut ca va plac voua:

aryanna
16.10.2006, 21:34:05
alte modele de rochii lungi:

dandelion
16.10.2006, 21:45:58
alte modele de rochii lungi:
Sunt dragute:D
uite ca mie imi place cele mai scurtute:D..sincer nu am purtat niciodata o rochie sau fusta mai lunga decat pana sub genunchi-asta e maximum:D
poate ai chef si timp sa-ti faci un album si sa le vedem pe toate?

drika
16.10.2006, 22:01:22
Mie imi plac unele modele chiar de la Mirandi si White Lady(dar nu prea stiu preturile)
[/URL][URL="http://imageshack.us"]http://img118.imageshack.us/img118/6374/mirandisearamk3.jpg (http://imageshack.us)
http://img108.imageshack.us/img108/2216/mirandiseara4hb5.jpg (http://imageshack.us)
http://img282.imageshack.us/img282/3474/mirandizi2nn0.jpg (http://imageshack.us)
http://img181.imageshack.us/img181/5601/wlseara2cc0.jpg (http://imageshack.us)
http://img264.imageshack.us/img264/7853/wlzi3ug9.jpg (http://imageshack.us)

aryanna
16.10.2006, 22:11:18
nici eu nu port decat scurte dar am pus asa pt cele care vor lungi .... am multe si nu stiu ce sa aleg ca sa va arat

dandelion
17.10.2006, 09:36:37
Mie imi plac unele modele chiar de la Mirandi si White Lady(dar nu prea stiu preturile)

http://img181.imageshack.us/img181/5601/wlseara2cc0.jpg (http://imageshack.us)

Asta verde mi se pare superba! Desi nu e o culoare pe care as alege-o in mod obisnuit pt o rochie...iar rochia asta parca nici nu ar arata bine pe alta culoare!

mam
17.10.2006, 09:41:00
Asta verde mi se pare superba! Desi nu e o culoare pe care as alege-o in mod obisnuit pt o rochie...iar rochia asta parca nici nu ar arata bine pe alta culoare!

hhhmmmm, eu mi-o imaginez alba si arata ca o rochitza de mireasa sau neagra si ar fi o rochie superba de seara, verdele asta parca e prea ...verde...

ayana2010
17.10.2006, 11:10:30
imi pare rau ca nu le gasesc pe cele care mi-au placut cel mai mult....

cata_enea
17.10.2006, 14:29:20
pe site-ul alfred angelo, ca si la demetrios ori david's bride sunt f multe modele de rochii de seara.. de fapt sunt si modele pt domnisoarele de onoare, chiar rochite colorate pt mirese.

valen
17.10.2006, 14:39:41
tocmai ce am gasit modelul asta de rochie si mi se pare ca arata super

ayana2010
17.10.2006, 15:21:11
pe primele doua le-am purtat la nunta verisoarei mele.. cea aurie de zi,iar cea neagra pt restaurant!

cata_enea
17.10.2006, 16:13:28
uite o rochita draguta... dar casta

dandelion
17.10.2006, 16:16:49
uite o rochita draguta... dar casta
Mi se pare prea sobra un pic..:D dar ar putea sugera si un oarecare mister pe care il ascunde fiecare femeie..o:-)

cata_enea
17.10.2006, 16:17:11

mi s epare ok pt rochita de nasa (tinara) sau dra onoare.. poate chiar scurtuta, desi n-o sa mai atraga atentia asupra corsetului

sunshine
25.10.2006, 14:01:17

daca te referi la modelul auriu sa sti ca nu e de loc greu de realizat,ti-o spun din surse sigure:-p

tizabela
07.11.2006, 16:47:12

Bia iti ramasesem datoare cu niste poze ale rochiei!!!
Desi pana la urma nu m-am imbracat cu ea pt ca era prea frig (am fost o nasa mov nu verde)am intrat in posesia ei si sunt indragostita de ea=(( =(( =(( ,sper sa iti placa si sa te poti inspira!!!

Bia
07.11.2006, 19:18:25
Bia iti ramasesem datoare cu niste poze ale rochiei!!!
Desi pana la urma nu m-am imbracat cu ea pt ca era prea frig (am fost o nasa mov nu verde)am intrat in posesia ei si sunt indragostita de ea=(( =(( =(( ,sper sa iti placa si sa te poti inspira!!!

E foarte frumoasa! S-o porti sanatoasa! E exact cum imi imaginez eu o rochita, simpla si eleganta! Am salvat pozele, sper sa inteleaga ceva croitoreasa mea! Poti sa-mi dai cateva detalii? Ce material ai folosit? si la spate nu-mi dau seama cum e ....

tizabela
07.11.2006, 21:36:40
E foarte frumoasa! S-o porti sanatoasa! E exact cum imi imaginez eu o rochita, simpla si eleganta! Am salvat pozele, sper sa inteleaga ceva croitoreasa mea! Poti sa-mi dai cateva detalii? Ce material ai folosit? si la spate nu-mi dau seama cum e ....

Bia rochita este in clini si cu bretele stil american (adica dupa gat in asa fel incat spatele sa ramana gol).Modelul este al Irinei Shrotter,dar nu atat modelul cat culoarea rochiei (verde smarald se numeste) m-a inebunit pe mine in asa fel incat am cautat rochia la toate magazinele ei din tara fara succes!!!Rochita este din shantung si pe deasupra vual de matase naturala (sunt forte importante materiale si calitatea lor pt ca tre sa "cada" fara sa fie greu).Rochia cu salul costa 20 de milione,iar pe mine m-a ajuns cu tot cu manopera 9 milione (scumpa este matasea si trebuiesc 5 metri).
Sper ca ti-am fost de folos si uite si cateva poze cu rochia imbracata in asa fel incat sa ii poti arata croitoresei cum trebuie facuta!!!
Aaaa accesorile le-am luat de la Piccaso au costat 80 lei noi si le poti pune dupa bunul plac!!!

Bia
07.11.2006, 22:11:10
Bia rochita este in clini si cu bretele stil american (adica dupa gat in asa fel incat spatele sa ramana gol).Modelul este al Irinei Shrotter,dar nu atat modelul cat culoarea rochiei (verde smarald se numeste) m-a inebunit pe mine in asa fel incat am cautat rochia la toate magazinele ei din tara fara succes!!!Rochita este din shantung si pe deasupra vual de matase naturala (sunt forte importante materiale si calitatea lor pt ca tre sa "cada" fara sa fie greu).Rochia cu salul costa 20 de milione,iar pe mine m-a ajuns cu tot cu manopera 9 milione (scumpa este matasea si trebuiesc 5 metri).
Sper ca ti-am fost de folos si uite si cateva poze cu rochia imbracata in asa fel incat sa ii poti arata croitoresei cum trebuie facuta!!!
Aaaa accesorile le-am luat de la Piccaso au costat 80 lei noi si le poti pune dupa bunul plac!!!

Mersi mult-mult de tot! Mi-am scris tot, am salvat si pozele astea! E superba si iti vine atat de bine! Mersi ca ai pus poze cu rochita pe tine asa imi dau seama mult mai bine cu vine! In primele poze nu prea intelesesem! Eu as vrea sa o fac pe negru ca eu sunt mai "sobra", adica eu am fixul meu cu rochia de seara neagra, na, stii cum e, fiecare cu "cucurile" ei :D ! Dar zic eu ca merge si pe negru! E super, nici nu am cuvinte! Sper sa ies mai ieftin ... am o matusa croitoreasa, daca voi reusi sa o conving sa mi-o faca! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

tizabela
07.11.2006, 22:19:25
Mersi mult-mult de tot! Mi-am scris tot, am salvat si pozele astea! E superba si iti vine atat de bine! Mersi ca ai pus poze cu rochita pe tine asa imi dau seama mult mai bine cu vine! In primele poze nu prea intelesesem! Eu as vrea sa o fac pe negru ca eu sunt mai "sobra", adica eu am fixul meu cu rochia de seara neagra, na, stii cum e, fiecare cu "cucurile" ei :D ! Dar zic eu ca merge si pe negru! E super, nici nu am cuvinte! Sper sa ies mai ieftin ... am o matusa croitoreasa, daca voi reusi sa o conving sa mi-o faca! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Cu placere ma bucur ca ti-am fost de folos!!!

cristina17
08.11.2006, 16:15:02
Este absolut superba rochia ta!!=D> Imi place foarte mult si modelul si culoarea!Cred ca m-am indragostit de ea! O idee buna pentru cand voi fii nasa!

Pupici

drika
08.11.2006, 18:28:49

mie i s-a parut de apreciat faptul ca te-ai imbracat cu ea si ai postat pozele=D>=D> ce ma bucur ca am dat de forumul acesta:">

Bia
09.11.2006, 13:28:04
mie i s-a parut de apreciat faptul ca te-ai imbracat cu ea si ai postat pozele=D>=D> ce ma bucur ca am dat de forumul acesta:">

Pai eu am apreciat si i-am multumit din suflet! Mai rar asa oameni! Intr-adevar forumul acesta este super-super-super!

Kalini
13.12.2006, 18:20:21
Am incercat sa atasez si eu cateva modele de rochite......Sper sa le fi nimerit!!!!!!:>

ralukyon
13.12.2006, 18:24:40
wawww ce frumuseti!!super!!
de prin ce tari straine sunt????????

Kalini
13.12.2006, 18:32:06
Ce parere au miresicile????Pupici:* :* :*

gabriela84
13.12.2006, 18:35:50
am si eu cateva modele care imi plac foarte mult:">

Kalini
13.12.2006, 18:40:30
wawww ce frumuseti!!super!!
de prin ce tari straine sunt????????

Am o colectie impresionanta de poze cu rochii si rochite, nici nu imi mai amintesc de pe ce site-uri le-am luat.......Le postez si pentru voi, ca sunteti tare simpatice!!!!!!!;))

PS Acestea le-am luat de pe un site al unei case de moda din Rusia, daca nu ma insel.....;-)

ralukyon
13.12.2006, 18:45:17
ia hai sa pun si eu..ca dc tot ati inceput....
dupa prima sunt moarta rau...:D

drika
14.12.2006, 00:01:49
ia hai sa pun si eu..ca dc tot ati inceput....
dupa prima sunt moarta rau...:D
A doua este bestiala:D:D\:D/ si cele postate de angelic_dolphine sunt f stilate... mai da daca mai ai sa salvam si noi:-p

ALEX21A
14.12.2006, 14:06:45

rochia bordo am vazut o in magazin la mariagge couture...dar mult mai atent lucrata si mai frumoasa:)

marinusca
16.12.2006, 10:34:10
V-as pune si eu cateva poze cu rochiile mele de seara pe care le-am purtat la diverse nunti dar sunt si alte persoane in poza si nu stiu daca e corect sa le postez pe site fara voia lor. Mai bine nu... Poate incerc sa ma imbrac eu in ele si sa fac poze in casa si abia apoi sa le pun aici . Oricum rochiile care le-am vazut aici sunt de vis, tizabela(scuze daca nu am scris bine:-s ) rochia ta e superba, mor dupa culoarea asta!! Pupici

baby_tweety
16.12.2006, 13:21:30
V-as pune si eu cateva poze cu rochiile mele de seara pe care le-am purtat la diverse nunti dar sunt si alte persoane in poza si nu stiu daca e corect sa le postez pe site fara voia lor. Mai bine nu... Poate incerc sa ma imbrac eu in ele si sa fac poze in casa si abia apoi sa le pun aici . Oricum rochiile care le-am vazut aici sunt de vis, tizabela(scuze daca nu am scris bine:-s ) rochia ta e superba, mor dupa culoarea asta!! Pupici

Daca stii sa lucrezi in acdsee sau photoshop poti sterge fata lor sau te poti decupa sa ramai doar tu in poza.

Kalini
16.12.2006, 20:09:13
Rochite negre, de data aceasta......:> :>

Kalini
16.12.2006, 20:17:20
Rochite de seara colorate;;) ;;)

Kalini
16.12.2006, 20:24:27
Rochite purpurii pentru doamnele si domnisoarele care prefera culoarea:) (*) :grouphug:

Kalini
16.12.2006, 20:31:13
Si rochite rosii<:-P

dandelion
16.12.2006, 22:18:56
Ultima din prima serie de dupa rochitele negre si cateva din cea de-a doua serie sunt rochii de mireasa dupa parerea mea, in nici un caz rochii de seara:[email protected]|

drika
16.12.2006, 22:56:00
Rochite negre, de data aceasta......:> :>
Prima imi place alba pt mireasao:-)

drika
16.12.2006, 22:57:03
Rochite de seara colorate;;) ;;)
foarte stilata si poza a 4 dar parca tot pt mireasa... fara negru normal:D

Kalini
16.12.2006, 23:04:12
In functie de preferinte, cred eu.......

Rochite cu diverse combinatii de verde:> ;;) pentru inspiratie:)

drika
16.12.2006, 23:14:59

1 si 3 sunt f dragute.... mai ai? mai pune vad ca ai invadat cu poze forumul si nu pot decat sa ma bucur si sa mai fur cate :-"ceva

ALEX21A
17.12.2006, 10:34:54

1 si 3 imi plac si mie...dar nr 1 pe mine nu ma avantajeaza deloc.....tre sa fi slaba,bazin si solduri mai discrete....pe mine nu ma avantajeaza....mai ales din cauza materialului..........

la 3 e altceva.....ma avantajeaza;-)

tina19
17.12.2006, 11:17:44
http://www.dariuscordell.com/eveningcollection.htm
la adresa asta sunt cateva dragute. poate va inspirati.
http://www.miresici.ro/www.designer-fashion-trends.com/.../main3.jpg

dandelion
17.12.2006, 13:55:52

Rochite cu diverse combinatii de verde ;;) pentru inspiratie:)
Imi plac mult prima, desi as fi vrut o alta nuanta de verde la ea..si cum zicea si drika;)) nu ma prea avantajeaza nici pe mine, dar imi place modelil oricum:>

Kalini
17.12.2006, 22:50:30
Combinatii cu portocaliu, pentru tenurile brozate frumos;;) ;;)

Kalini
17.12.2006, 22:55:18
Tot rochite portocalii......;))

Mai am multe poze de postat.....intr-o zi cineva o sa se sature si o sa-mi fluture urechile, cred ca.......#-o ;))

baby_tweety
18.12.2006, 01:19:47
Tot rochite portocalii......;))

Mai am multe poze de postat.....intr-o zi cineva o sa se sature si o sa-mi fluture urechile, cred ca.......#-o ;))

iti flutur eu urechile daca nu mai pui....;;) ;;) ;;)
bucura-mi ochii si cu o colectie blue.....albastru....

map
18.12.2006, 04:05:45
http://groupusa.com/c-prodsub.cfm?&gid=2&cid=1&viewall=1

Le-am vazut pe viu, chiar arata asa ca in poze:D

Kalini
18.12.2006, 14:37:35
iti flutur eu urechile daca nu mai pui....;;) ;;) ;;)
bucura-mi ochii si cu o colectie blue.....albastru....

Uite ca tot m-am ales cu urechile fluturate......:-? ;))

Rochite cu diverse nuante de albastru, pentru tine;-) ...

Kalini
18.12.2006, 14:42:42
Cred ca am scapat cu urechile intregi, de data asta............:-? 8-}

baby_tweety
18.12.2006, 15:03:10

Esti o scumpa...>:D< >:D<

fifiri
18.12.2006, 18:43:54
http://groupusa.com/c-prodsub.cfm?&gid=2&cid=1&viewall=1

Le-am vazut pe viu, chiar arata asa ca in poze:D

sunt absolut superbe unele! de abia astept sa am ocazia sa imi iau asa rochie <:-P

drika
18.12.2006, 21:16:32

esti o adevarata oaza de poze superbe<:-P<:-Pimi place rochia 3 e f sexi si feminina... si cea de-a 4 care e ceva mai bufanta dar e super tare

Kalini
18.12.2006, 21:59:02
Multumesc, multumesc!!!!!:gen_16:

ele
22.12.2006, 10:37:46
modele in care eu ma simt in largul meu dansand,placere descoperita de curand:"> inainte preferam rochiile mult mai elegante si negre daca se putea dar care imi dadeau o atitudine 'inghetata";)) nu atat de potrivita unor petreceri care nu se doreau simandicoase<:-P

cristina17
22.12.2006, 12:56:34
modele in care eu ma simt in largul meu dansand,placere descoperita de curand:"> inainte preferam rochiile mult mai elegante si negre daca se putea dar care imi dadeau o atitudine 'inghetata";)) nu atat de potrivita unor petreceri care nu se doreau simandicoase<:-P

O rochie in genul astora mi-as dori si eu pentru cununia civila:)>-, mi-ar placea sa fie roz pal , dar modelul celei roz mai inchis. Imi plac mult toate trei!!!

ramyy
22.12.2006, 20:27:06
cea crem este de-a dreptul superba asa as vrea eu pentru cununia civiladar m-am gandit la o culoare putin mai vie
voi ce parere aveti?

ramyy
22.12.2006, 20:45:21
iubita mea dar de unde ai luat materialele si cum se numesc
si inca ceva daca doresti sa imi dai si puncte de repere la magazine pentru ca sunt din provincie#:-S
si magazinul picasso unde este:-<

Kalini
24.12.2006, 19:52:31
Rochii si rochite pentru miresici.
Sper sa va inspire:*

Kalini
24.12.2006, 19:59:16
Rochii in ton cu sarbatoarea Craciunului:)>-

Toate bune, miresici!!!!!!:* :*

bucalata
26.12.2006, 12:55:14
ce ziceti de astea.....?

dandelion
26.12.2006, 13:18:45
ce ziceti de astea.....?
Imi plac toate$-)

Kalini
26.12.2006, 19:28:02
;-) ;-) =D>
ce ziceti de astea.....?

Primele doua imi plac mult...

Kalini
26.12.2006, 19:38:33
Am gasit si eu poze cu tinute mai simple.....o:-) Tot rosii, ca nu m-am putut abtine;;)

Kalini
26.12.2006, 19:42:24
Au venit si pozele;;) ;;) ;;)

dandelion
27.12.2006, 17:17:32
Au venit si pozele;;) ;;) ;;)
Al treilea model e ciudatzel, dar arata bine:D:)>-

Kalini
28.12.2006, 01:31:16
Si pe mine ma distreaza multe....dar ma abtin:-"

movulina
28.12.2006, 07:44:58
rochitze de seara pentru (foste) miresici plinute unde gasim??!!
m-am saturat de modele dintr-alea 60-90-60!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:talk_04:
:gen_01: :gen_05: :gen_07:

Kalini
28.12.2006, 18:13:41
Rochite galbene, de data aceasta....

Kalini
28.12.2006, 18:17:28
Rochite galbene, runda a doua..........;-) ;-) ;-)

ryanaro
28.12.2006, 18:23:25
Ma uitam cam care din rochii ar fi bune pt dre de onoare. Am fost azi sa ma uit pt ca sunt reduceri si deja imi facusem nervi. Cum vedeam ceva imi ziceam "aaaa, nu, ca x a zis ca nu vrea sa i se scoata in evidenta sanii", " aaa, nu, ca z e prea mica de inaltime" si tot asa. La fel si la pantofi- ca au toc cam mare etc. M-am enervat si mi-am zis ca de aia se cheama dre de "onoare" si ca ar trebui sa fie o onoare pt ele ca fac ceea ce fac la nunta mea si ca le-am ales pe ele si ca le cumpar ceva de imbracat!!! Asa ca am decis sa ma zgarcesc si am sa le iau rochii si pantofi atat de ieftini, incat sa le poata arunca dupa aia fara regrete! Nu e nevoie sa la poarte dupa aceea pt ca orice as face nu vor fi pe gustul lor asa ca de ce sa dau multi bani?! Am rezolvat-o hehehe. :-p

Kalini
29.12.2006, 12:31:22
Ma uitam cam care din rochii ar fi bune pt dre de onoare. Am fost azi sa ma uit pt ca sunt reduceri si deja imi facusem nervi. Cum vedeam ceva imi ziceam "aaaa, nu, ca x a zis ca nu vrea sa i se scoata in evidenta sanii", " aaa, nu, ca z e prea mica de inaltime" si tot asa. La fel si la pantofi- ca au toc cam mare etc. M-am enervat si mi-am zis ca de aia se cheama dre de "onoare" si ca ar trebui sa fie o onoare pt ele ca fac ceea ce fac la nunta mea si ca le-am ales pe ele si ca le cumpar ceva de imbracat!!! Asa ca am decis sa ma zgarcesc si am sa le iau rochii si pantofi atat de ieftini, incat sa le poata arunca dupa aia fara regrete! Nu e nevoie sa la poarte dupa aceea pt ca orice as face nu vor fi pe gustul lor asa ca de ce sa dau multi bani?! Am rezolvat-o hehehe. :-p

Bravo! Felicitari!!!!!Pe mine ma doare mintea cand ma gandesc la rochii.......#-o #-o #-o

allyy
29.12.2006, 13:24:06
Rochite Jim Hjlem...

allyy
29.12.2006, 13:27:55
din aceeasi colectie.....

allyy
29.12.2006, 13:32:27
si ultimele....

trully_love
29.12.2006, 13:34:03
si ultimele....
Sunt superbe rochitele... imi place in mod deosebit ultima.

allyy
29.12.2006, 13:37:37
Sunt superbe rochitele... imi place in mod deosebit ultima.

Sunt intr-adevar frumoase si cred ca un croitor bun n-ar intampina mari dificultati sa le faca.

Kalini
29.12.2006, 17:45:10
din aceeasi colectie.....

Superbe!!!!!=D>

Kalini
29.12.2006, 17:46:15
Sa ma gandesc ce rochite sa mai postez.............:-? :-? :-?

ryanaro
29.12.2006, 17:50:32
Offtopic: de pe forum am 2 nickuri preferate. Al tau, angelic_dolphine si al lui compasbec LOL :D :)>-

Kalini
29.12.2006, 17:56:19
Am gasit:> :> :>

Kalini
29.12.2006, 17:56:53
Offtopic: de pe forum am 2 nickuri preferate. Al tau, angelic_dolphine si al lui compasbec LOL :D :)>-

Multumesc!!!!!:"> :"> :">

Kalini
29.12.2006, 18:02:31
Eu ma tot gandesc unde as putea imbraca ultima rochita si sa nu imi vina sa rad...................=P~

ryanaro
29.12.2006, 18:07:16
Pai daca ai.... inaintare.... ca tipa din poza =)) =)) =))

ALEX21A
29.12.2006, 19:46:42
Sa ma gandesc ce rochite sa mai postez.............:-? :-? :-?

eu una iti multumesc pt pozele cu rochite...chiar imi sunt de folos.......mai ai??......
ps>ne ajuti cu niste rochite pt dre onoare??.......am deschis un topic pt asta.........unele rochite merg si de pe aici,zic eu......alte idei??[-o<

laura81
29.12.2006, 22:24:04
Eu ma tot gandesc unde as putea imbraca ultima rochita si sa nu imi vina sa rad...................=P~

E superba, pe niste .. pe o tipa mai "slabuta" mi-ar placea si mai mult :-p

Kalini
29.12.2006, 23:07:50
E superba, pe niste .. pe o tipa mai "slabuta" mi-ar placea si mai mult :-p

Mie tot imi vine sa rad.....Doamne ce tacanita sunt.............;)) ;)) ;))

Kalini
29.12.2006, 23:09:51
eu una iti multumesc pt pozele cu rochite...chiar imi sunt de folos.......mai ai??......
ps>ne ajuti cu niste rochite pt dre onoare??.......am deschis un topic pt asta.........unele rochite merg si de pe aici,zic eu......alte idei??[-o<

Ma straduiesc......desi pentru domnisoare imbracate la fel, nu prea cred........:-"

Kalini
31.12.2006, 01:36:03

Cum sunt eu mai zapacita din fire, nu am gasit topicul cu rochii pt domnisoare de onoare.........:-" Le postez aici, deocamdata.
Din punctul meu de vedere, cam asa as imbraca domnisoarele.
Sa-mi spui daca ti-a placut ceva;;)

Kalini
31.12.2006, 01:38:00
Alegeti voi culoarea in care le imbracati.;;) ;;) ;;) Mie imi plac modelele.

Kalini
31.12.2006, 01:39:58
In principiu, puteti alege daca sa fie lungime medie sau sa fie lungi. Inca mai am lungime medie;-)

Kalini
31.12.2006, 01:41:39
Sa nu ma certati, ca mai am;))

Kalini
31.12.2006, 01:42:55
Inca cateva.............;))

Kalini
31.12.2006, 01:45:10
Cam atat la capitolul cu lungime medie..................poentru azi;)) Va place ceva?

Kalini
31.12.2006, 01:52:11
Postez si o serie de rochite lungi care cred eu ca sunt potrivite pt domnisoare. :-?

bubu
31.12.2006, 09:33:38
Cam atat la capitolul cu lungime medie..................poentru azi;)) Va place ceva?
sunt superbe...multumesc si cred ca si celelalte miresici la fel gandesc.=D>
mai ai?;))

ALEX21A
31.12.2006, 10:53:15
Cum sunt eu mai zapacita din fire, nu am gasit topicul cu rochii pt domnisoare de onoare.........:-" Le postez aici, deocamdata.
Din punctul meu de vedere, cam asa as imbraca domnisoarele.
Sa-mi spui daca ti-a placut ceva;;)

ma,mie ce mi place imediat "fur"........le copiez in "arhiva" mea:D

ps>eu sunt adepta culorilor.......negru e f elegant dar nu m as imbraca in negru...........acasa in afara de un pantalon,o fusta n am nimic negru................bluza una singura ,care mi am cumparat o pt un sarafan bordo,pt a purta o pe dedesubt:)

Kalini
31.12.2006, 17:36:49
Rochite pentru domnisoarele de onoareo:-)

allyy
02.01.2007, 11:58:04
Rochite pentru domnisoarele de onoareo:-)

Toate sunt frumoase, dar ultimele pe care le-ai postat in culori pale sunt absolut superbe!!!Imi plac toate foarte mult!Mai ai si altele?

ALEX21A
02.01.2007, 12:02:04
Toate sunt frumoase, dar ultimele pe care le-ai postat in culori pale sunt absolut superbe!!!Imi plac toate foarte mult!Mai ai si altele?

si mie imi plac mai mult culorile pastelate:)>-

Kalini
02.01.2007, 13:23:18

Ma straduiesc;-)

Kalini
02.01.2007, 14:36:23
Am gasit culori pastelate la domnisoarele Mori Lee;))

allyy
02.01.2007, 14:50:21
Am gasit culori pastelate la domnisoarele Mori Lee;))

Sunt frumoase si astea, le aveam si eu.Dar cele postate de tine prima data sunt super frumoase, imi plac la nebunie!!!Nu stiu unde le gasesti dar te felicit!Cred ca ai calculatorul extra plin!

Kalini
02.01.2007, 18:24:57
Sunt frumoase si astea, le aveam si eu.Dar cele postate de tine prima data sunt super frumoase, imi plac la nebunie!!!Nu stiu unde le gasesti dar te felicit!Cred ca ai calculatorul extra plin!

Daaa, e plin....23.000 de poze numai....e distractiv intotdeauna cand incepe sa scaneze;;)

Kalini
02.01.2007, 18:31:18
Idei de rochii pentru domnisoarele de onoare...........;;)

Kalini
02.01.2007, 18:32:13
Eu sper tare mult sa va inspire.....[-o<

Kalini
02.01.2007, 18:33:16
Si sper sa nu va plictisitio:-)

Kalini
02.01.2007, 18:34:55
Nu sunt linistita ca nu pot atasa mai multe poze o data, sa nu va innebunesc tot cu cate 5..........;;)

Kalini
02.01.2007, 18:38:12
Mie mi-au placut pozele acestea de grup si apreciez miresicile care reusesc sa imbrace domnisoarele la fel..........:)>- . Voua va plac???

ryanaro
02.01.2007, 18:42:39
Mie imi plac astea de chiffon.

ALEX21A
02.01.2007, 18:43:11
Mie mi-au placut pozele acestea de grup si apreciez miresicile care reusesc sa imbrace domnisoarele la fel..........:)>- . Voua va plac???

cui nu i plac?!........au f mare impact......si al meu a ramas masca cand a vazut d rele imbracate la fel.........a zis ca e f frumos:)>-

laura81
02.01.2007, 19:35:39
cui nu i plac?!........au f mare impact......

:"> Mie nu-mi plac. Da deloc! Cum poti sa umilesti mai tare o persoana decat impunandu-i sa se imbrace la o nunta la fel cu inca x fete???:-& Mi se pare o depersonalizare groaznica a persoanei. hai sa zic, acelasi material dar fiecare cu modelul cu care ii sta bine... Asa da.
Dar de ex sa ma pui pe mine sa port un decolteu adanc in V cand eu n-am sani aproape deloc, as face crize! Sau pune o rochie fara bretele pe o fata cu sani mari, sa se tina de ea toata noaptea! Pe langa o cheltuiala inutila, mi se pare ca e un americanism degeaba si o jignire a fetelor.
Acum cred ca ma masacrati, am vazut ca sunt multe fete carora le place chestia asta. Am vrut sa-mi scriu parerea totusi, ca sa va puneti in situatia lor: sincer, v-ar placea la o nunta sa fiti imbracate la fel cu inca 3 pers????? Eu mai bine m-as duce goala!:D

baby_tweety
02.01.2007, 19:45:47
:"> Mie nu-mi plac. Da deloc! Cum poti sa umilesti mai tare o persoana decat impunandu-i sa se imbrace la o nunta la fel cu inca x fete???:-& Mi se pare o depersonalizare groaznica a persoanei. hai sa zic, acelasi material dar fiecare cu modelul cu care ii sta bine... Asa da.
Dar de ex sa ma pui pe mine sa port un decolteu adanc in V cand eu n-am sani aproape deloc, as face crize! Sau pune o rochie fara bretele pe o fata cu sani mari, sa se tina de ea toata noaptea! Pe langa o cheltuiala inutila, mi se pare ca e un americanism degeaba si o jignire a fetelor.
Acum cred ca ma masacrati, am vazut ca sunt multe fete carora le place chestia asta. Am vrut sa-mi scriu parerea totusi, ca sa va puneti in situatia lor: sincer, v-ar placea la o nunta sa fiti imbracate la fel cu inca 3 pers????? Eu mai bine m-as duce goala!:D

Nici mie nu-mi place. Exact din acelasi motiv, ca am personalitate si nu-mi place sa fiu la fel cu altele.

ALEX21A
02.01.2007, 19:47:37

ai si tu dreptate.......eu la o nunta ca dra de onoare m as imbraca la fel cu celelalte,insa in viata de zi cu zi nu mi place sa vad la cineva aceeasi bluza ca a mea........sa miros ca se da cineva cu un parfum ca al meu>de aia sunt putin mai secretoasa cand ma intr cineva cu ce parfum ma dau......
.......acum >tre sa fie o alegere de comun acord,care sa avantajeze pe toata lumea........in general e preferata rochita eleganta,lunga.........eu am norocul ca toate 3 dre de onoare se cunosc,sunt prietene ......sper sa se inteleaga si sa ajunga la un pct comun.......ceva ce le avantajeaza pe toate........la culoare nu sunt mari pb>toate au cazut de comun acord asupra culorii.............le place aceeasi culoare.......\:D/

nirona
02.01.2007, 19:54:58
la noi nu va fi cu domnisoare de onoare,nu pt. ca nu sunt deacord cu asa ceva,ci din motive financiare...deoarece dc le impun sa se imbrace toate la fel atunci tre sa si platesc eu....
Eu nu sunt nici pro,nici contra imbracarii la fel a ds-lor de onoare...

map
02.01.2007, 20:55:23
Cam neclare, vazute prin vitrina magazinului de la care am cumparat rochiile pentru fetele mele.

Cea albastra, din matase naturala - nu pot sa va spun cat de fina e. Cea din stanga, neagra, lunga, din jerse lucios care pica greu. Cea din dreapta, din tafta neagra. Cea cu negru si bej sin matase naturala - un pic funky:D Scuze de blitul reflectat de geam.

ryanaro
02.01.2007, 22:08:38
Mai pe mine nu ma deranjeaza daca poarta cineva ceva la fel ca mine. Nu mi se pare nimic original pe lumea asta, mi se pare ca toate sunt copii a ceea ce a mai existat, fie vb de moda, arta etc. De aia eu as purta aceeasi rochie cu alte dre de onoare... La mine vor purta aceeasi culoare dar nu acelasi model, pt ca sunt diferite rau de tot LOL. Una e inalta si slaba, una e miiiica, una e disperata sa nu i iasa in evidenta sanii (are ea o manie), doua sunt mai potrivite. Va dati seama ca nu le avantajeaza pe toate acelasi lucru. Daca reusesc sa gasesc un model care sa le impace pe toate, jos palaria. Daca nu (ceea ce e mai probabil), vor avea modele diferite...

danni
03.01.2007, 00:33:58
Cam neclare, vazute prin vitrina magazinului de la care am cumparat rochiile pentru fetele mele.

Cea albastra, din matase naturala - nu pot sa va spun cat de fina e. Cea din stanga, neagra, lunga, din jerse lucios care pica greu. Cea din dreapta, din tafta neagra. Cea cu negru si bej sin matase naturala - un pic funky:D Scuze de blitul reflectat de geam.

Cel mai mult imi place cea neagra din stanga, cu toate ca dupa ce am purtat o perioada doliu, nu ma mai imbrac deloc in negru, doar pantaloni sau palton.

allyy
03.01.2007, 12:02:26

Nici mie nu-mi place sa se imbrace la fel domnisoarele de onoare. Am ramas fixata din scoala cu acea uniforma care nu mi-a placut niciodata si la nunta n-as vrea sa ma fixez iar pe ideea asta. Pentru ca sincer, mi se pare ca parca au toate uniforma. Poate ideea de a le imbraca in aceeasi culoare e putin mai acceptabila, dar si asa mi se pare aiurea. Eu nu as vrea sa fiu obligata sa ma imbrac cu ceva anume sau cu o culoare anume( de exemplu rozul imi place, dar nu l-as imbraca niciodata):)>-

Kalini
03.01.2007, 13:43:30

M-am gandit si eu la asta. Le-am rugat sa poarte aceeasi culoare sau doua culori, dar acelasi gen de rochii (lungi, scurte....). Si ma gandesc ca nu e chiar asa de greu, e ca o "uniforma"...cate fete au purtat la viata lor uniforme.....

PS Eu te-as primi si goala;-)

Kalini
03.01.2007, 18:38:44
Cica asa spune traditia.............

Imbracamintea identica a cavalerilor de onoare si a domnisoarelor de onoare
Se pare ca pe vremurile cand mirele isi rapea mireasa cu forta si impreuna cu camarazii sai fugea cat mai departe de familia acesteia, cavalerii si domnisoarele de onoare se imbracau identic cu mirele si mireasa pentru a-i deruta pe urmaritori. In felul acesta rudele fetei rapite nu stiau pe cine sa urmareasca si de cele mai multe ori pierdeau urma tinerilor insuratei.

:)

laura81
03.01.2007, 19:40:22
PS Eu te-as primi si goala;-)

Inseamna ca ai multi burlaci pe care vrei sa-i ajuti sa se simta cat mai bine? =))

bucalata
06.01.2007, 14:10:06
sora mea a avut nunta in septembrie....si a avut 3 domnisoare de onoare ...si au fost imbracate in rochii aurii ....doua au avut rochii acelasi model ...si nu sau suparat deloc ...au fost impreuna sa-si ia rochiile....sa va pun o poza cu ele...

laura81
06.01.2007, 14:51:35
Si sa mai fie si ca in poza, una sa arate super si alta sa nu fie f avantajata de natura ... Cu rochii la fel e si mai usor sa faci comparatii si sa te apuce plansul daca nu esti 90-60-90... :D

bucalata
06.01.2007, 19:55:21
am uitat sa specific ca cea din mijlok este in calsa a-V-a si sora ei in stanga este in clasa a -VI -a:D...asa ca nu cred ca isi fac inca prea multe probleme ca nu sunt prea dotate..:DD

ALEX21A
06.01.2007, 20:15:05
se vede ca exista diferenta de varsta intre ele...sau de "dezvoltare" fizica:D .........oricum>rochitele mi se par neadecvate pt varsta lor.......modelul si inclusiv materialul se adreseaza unei anumite "varste" si dezvoltari.......adica,dupa 18 ani,zic eu......modelul impune anumita prestanta,corp.......e cam pretentios.......

ps>la mine o sa fie ok......in primul rand au exact aceeasi varsta toate 3 dre,inclusiv eu,pt ca am fost in aceeasi grupa la facultate.........si culmea cam aceeasi greutate:) si inaltime.........acum ,bineinteles ,ca exista diferente prin alte locuri:D

madalinabul
06.01.2007, 22:21:09
am si eu o intrebare, cate domnisoare de onoare trebuie sa ai si ce fac ele?

ALEX21A
06.01.2007, 22:52:42
am si eu o intrebare, cate domnisoare de onoare trebuie sa ai si ce fac ele?

cate vrei tu...>1,2,3...5..............exista un subiect aprte cu indatoririle drelor..:)

ryanaro
18.01.2007, 18:17:26
De abia in seara asta mi-a dat ceva prin cap... Eu vroiam ca rochiile drelor de onoare sa fie asa un roz, lila pal... Dar majoritatea foto de la nunta mea vor fi alb negru! Deci cum se vor vedea rochiile drelor?! ALBE!!!! Deci trebuie sa schimb culoarea. Aveti vreo idee ce merge cu o tema coloristica a nuntii de roz cu auriu? Am vazut pe ebay de vanzare unele ciocolatii superbe:

http://www.watters.com/product.php?coll=watters&showid=389

map
18.01.2007, 18:24:56
De abia in seara asta mi-a dat ceva prin cap... Eu vroiam ca rochiile drelor de onoare sa fie asa un roz, lila pal... Dar majoritatea foto de la nunta mea vor fi alb negru! Deci cum se vor vedea rochiile drelor?! ALBE!!!! Deci trebuie sa schimb culoarea. Aveti vreo idee ce merge cu o tema coloristica a nuntii de roz cu auriu? Am vazut pe ebay de vanzare unele ciocolatii superbe:

Ai grija ca in general bridesmaides dresses merg in acelasi ritm ca si rochiile de mireasa in ce priveste livrarea, deci intre 12 si 16 saptamani (eu m-am lovit de asta foarte serios!).

ryanaro
18.01.2007, 18:32:06
Da, pai nu am dat linkul de ebay dar pe ebay vinde cineva 4 rochii ca asta second hand, masuri diferite, pe care le as putea lua imediat. Cred ca taftaua se vopseste oricum. Imi plac cum arata asa totusi, dar nu stiu daca se asorteaza.^:)^

Ps: Felicitari pt cununia civila!!!!! Mai bine ca ati facut o mai devreme pt ca in ziua nuntii nu mai trebuie alt stres!;-)

map
18.01.2007, 18:40:15
Da, pai nu am dat linkul de ebay dar pe ebay vinde cineva 4 rochii ca asta second hand, masuri diferite, pe care le as putea lua imediat. Cred ca taftaua se vopseste oricum. Imi plac cum arata asa totusi, dar nu stiu daca se asorteaza.^:)^

Ps: Felicitari pt cununia civila!!!!! Mai bine ca ati facut o mai devreme pt ca in ziua nuntii nu mai trebuie alt stres!;-)

Multumesc:D Trebuia s-o facem oricum, ca nu avem cand in tara, ajungem cu o saptamana inainte de nunta, asa ca am facut-o la Chicago la consulat, dar sincer nu-mi pare rau. Cei de-acolo au putine evenimente din astea asa ca parc-am fi fost in familie:D
Eu nu m-as risca sa le cumpar de pe ebay, sau sa le alterez in vreun fel, altfel decat minimum necesar. Ca idee, pentru fetele mele le-am luat de la CACHE, http://www.cache.com/cache/control/category/~category_id=0901/~VIEW_SIZE=35/~VIEW_INDEX=1

Adevarat ca nu sunt ieftine, dar calitatea materialelor, croiala si acuratetea cu care sunt cusute e super. Plus livreaza in 1 saptamana groud shipping, dar poti alege si overnight sau orice alta metoda de livrare vrei.

ryanaro
19.01.2007, 17:04:08
Sunt superbe, map! Sunt scumpe (cam 120 lire una), dar ce m-ar omori pe mine ar fi transportul pana in uk LOOOL. Am sa mai caut. Vreau sa vad daca sunt reduceri cumva pe undeva.

Kalini
20.01.2007, 21:51:30
Am revenit la rochite;)) ;)) ;))

Kalini
20.01.2007, 21:55:15
Rochite diferite modele ;;) ;;)

allyy
22.01.2007, 15:52:09

Nu sunt 100% convinsa de ceea ce zic, dar stiam ca intr-o poza alb-negru, albul si negrul se pastreaza, iar celelalte culori se transforma intr-o paleta de griuri. Deci roz, galbem, lila ar fi diverse griuri intr-o poza alb-negru. Uite chiar ma interesez de asta si voi reveni cu noutati! Sper sa te ajute cu ceva!^:)^

ralukyon
22.01.2007, 16:06:37
uite cum sunt culorile pe alb negru...

ryanaro
22.01.2007, 16:08:14
pai e bine atunci, nu stiu de ce imi faceam eu griji!^:)^

ralukyon
22.01.2007, 16:13:32
pai e bine atunci, nu stiu de ce imi faceam eu griji!^:)^
dar nu pricp,de ce le faci alb negru ,cand dupa aceea ai putea sa le faci tu cum vrei cu programelea astea..:-\

ryanaro
22.01.2007, 16:15:19
In contract am asa- 250 de poze color digitale, si 250 de poze alb negru manuale, developate manual. Am tinut la chestia asta datorita granulatiei etc.:x

ralukyon
22.01.2007, 16:21:43
In contract am asa- 250 de poze color digitale, si 250 de poze alb negru manuale, developate manual. Am tinut la chestia asta datorita granulatiei etc.:x
da..m-ai lamurit..ms...8-}

alinaioana95
23.01.2007, 00:12:18
buna seara!ajutati-ma si pe mine va rog!daca stiti niste adrese cu rochii de nasa din romania unde sa afiseze si preturile va rooooooooog.

allyy
23.01.2007, 12:05:54
buna seara!ajutati-ma si pe mine va rog!daca stiti niste adrese cu rochii de nasa din romania unde sa afiseze si preturile va rooooooooog.

Asta este primul care mi-a venit la mana.Sper sa te ajute!
http://www.whitewedding.ro/ro/rochii-de-ocazie/index.html

alinaioana95
23.01.2007, 21:13:50
Asta este primul care mi-a venit la mana.Sper sa te ajute!
http://www.whitewedding.ro/ro/rochii-de-ocazie/index.html

mersi mult sunt dragute dar na u si ei mai multe modele.mersi oricum si salutare la toata lumea!

rosspariss
25.01.2007, 15:53:51
Imi place! E super! Cat costa?

drika
26.01.2007, 12:17:31
Sa va atasez si eu cateva rochii pe care le ador de la Frederick's of Hollywood. Pacat ca sunt destul de scumpe si... nu se poate comanda din Romania:(
http://img266.imageshack.us/img266/4944/froc59gs6.th.jpg (http://img266.imageshack.us/my.php?image=froc59gs6.jpg)http://img401.imageshack.us/img401/1227/frochie120dolfq7.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=frochie120dolfq7.jpg)http://img251.imageshack.us/img251/2980/frochieprti180dolce7.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=frochieprti180dolce7.jpg)http://img291.imageshack.us/img291/814/frochie110dolem6.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=frochie110dolem6.jpg)

dandelion
26.01.2007, 12:20:20
Sa va atasez si eu cateva rochii pe care le ador de la Frederick's of Hollywood. Pacat ca sunt destul de scumpe si... nu se poate comanda din Romania:(
http://img266.imageshack.us/img266/4944/froc59gs6.th.jpg (http://img266.imageshack.us/my.php?image=froc59gs6.jpg)http://img401.imageshack.us/img401/1227/frochie120dolfq7.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=frochie120dolfq7.jpg)http://img251.imageshack.us/img251/2980/frochieprti180dolce7.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=frochieprti180dolce7.jpg)http://img291.imageshack.us/img291/814/frochie110dolem6.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=frochie110dolem6.jpg)
Imi place a doua!:)>-

drika
26.01.2007, 12:24:50
Altele tot de acolo(teoretic nu sunt scumpe dar daca faci comanda te costa extrem de mult drumul si rude prin SUa nu am :()
http://img220.imageshack.us/img220/8622/f64ov8.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=f64ov8.jpg)http://img258.imageshack.us/img258/959/2003560lrga7201tk5.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=2003560lrga7201tk5.jpg)http://img181.imageshack.us/img181/4987/2029918lrga7201fh5.th.jpg (http://img181.imageshack.us/my.php?image=2029918lrga7201fh5.jpg)http://img442.imageshack.us/img442/4390/2030618lrga7201iv4.th.jpg (http://img442.imageshack.us/my.php?image=2030618lrga7201iv4.jpg)http://img442.imageshack.us/img442/2641/2032718lrga7201lo0.th.jpg (http://img442.imageshack.us/my.php?image=2032718lrga7201lo0.jpg)

drika
26.01.2007, 12:39:06
De la Vistoria's Secret
http://img218.imageshack.us/img218/1913/v254576web114mm1.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=v254576web114mm1.jpg)http://img154.imageshack.us/img154/5108/v261707qm6.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=v261707qm6.jpg)

florinrox
30.01.2007, 12:22:54
Buna la toata lumea , vin si eu cu o intrebare cumnata mea va avea nunta anul acesta in septembrie imi puteti recomanda cateva tinute?
Vreau sa arat cel mai bine +ma intereseaza si coafura +accesorii
Va pupic si astept raspunsul vostru Roxy\:D/

Sylvester
30.01.2007, 12:42:38
Vezi la Yokko pentru costume ... cred ca au si rochite. Eu mi-am luat un costumas de seara din dantela cu satin, este super. Au si pe negru si pe crem....
Cat despre coafura, eu stiu un coafor unde mi-a placut cum mi-au aranjat parul dar iti spun maine cumse cheama ca acuma am un lapsus!
Dar acuma mai depinde si de bani ca daca esti dispusa sa dai mai mult, exista o gramada de saloane de frumusete prin centru.

florinrox
30.01.2007, 14:33:16
Multumesc mult pentru sfatul tau si sper sa mai discutam stii cumva daca au site?cu poze a-si dori sa vad si eu cum arata
te pupic Roxy:*

Sylvester
30.01.2007, 14:38:26
www.yokko.ro

florinrox
30.01.2007, 15:12:55
Mersi mult
Roxy

ayana2010
01.02.2007, 10:28:12

of..si yo kre eram inkntata d a 2a, doritoare d comanda:( .. numai k p alta culoare...cre k un verde smarald mi-ar fi placut la nebunieeee

drika
01.02.2007, 10:59:01
of..si yo kre eram inkntata d a 2a, doritoare d comanda:( .. numai k p alta culoare...cre k un verde smarald mi-ar fi placut la nebunieeee
Fata asta am avut-o si eu cand am vazut ca nu pot comanda

florinrox
01.02.2007, 12:10:31
Al doilea model este super unde se poate gasi si cat costa?

drika
01.02.2007, 12:47:11
Al doilea model este super unde se poate gasi si cat costa?
Vezi mesajul de mai sus ca zice de unde le-am luat de la Frederik's of Hollywood au site dar nu se poate de la noi sa faci comanda[-X

florinrox
02.02.2007, 11:33:54
Multumesc pentru raspuns dar ai idee unde pot sa -mi gasesc o rochita deosebita?
Daca ma-ti putea ajuta sa-mi gasesc un model dragut ,eu nu am nici cea mai mica idee ce sa port la nunta cumnatei mele
Mi-asi dori o rochita neagra eleganta voi ce parere aveti?
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

ancavlc
02.02.2007, 12:53:10
cateva modele de rochite.

dj
02.02.2007, 13:02:45
cateva modele de rochite.
Ultima e superba!

anamaria2002boss
02.02.2007, 22:11:43
Intr-adevar, si eu cascam ochii la ea...

drika
02.02.2007, 23:21:03
Mie nu-mi place deloc:-B:-B

florinrox
03.02.2007, 09:32:22
Buna ,mie imi place prima este foarte draguta

mam
03.02.2007, 15:29:14
Multumesc pentru raspuns dar ai idee unde pot sa -mi gasesc o rochita deosebita?
Daca ma-ti putea ajuta sa-mi gasesc un model dragut ,eu nu am nici cea mai mica idee ce sa port la nunta cumnatei mele
Mi-asi dori o rochita neagra eleganta voi ce parere aveti?
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

poti sa incerci la yokko au niste rochitze si niste costumase suuper dragutze :P!

ayana2010
03.02.2007, 15:40:52
poti sa incerci la yokko au niste rochitze si niste costumase suuper dragutze :P!

u esti fana yokko,nu? puneam pariu k o sa recomanzi yokko (din tot c am citit p aici postat d u)!>:D<

ryanaro
06.02.2007, 21:55:15
am gasit pe ebay pe cineva din hong kong care face rochii de seara/dre de onoare si e destul de ieftin- 60 lire orice model si are o paleta coloristica destul de cuprinzatoare... si un feedback bun... deci ma gandesc sa le zic alor mele sa si aleaga unul din modele dar va fi pe aceeasi culoare.^:)^

map
06.02.2007, 21:57:31

Dupa mine Yokko are cele mai simpatice si mai bune croieli si taieturi la orice. Au si alt magazin in afara de cel de pe calea Victoriei, la Guvern?

ALEX21A
06.02.2007, 23:50:29
Dupa mine Yokko are cele mai simpatice si mai bune croieli si taieturi la orice. Au si alt magazin in afara de cel de pe calea Victoriei, la Guvern?

pe mosilor.........

tweety82
07.02.2007, 00:54:12
yokko este si in magazinul unirea

map
07.02.2007, 01:14:37
acuma am vazut si eu pe site-ul lor ca au mai multe locatii, inclusiv prin mall-uri, mersic fetile:D

Kalini
01.03.2007, 16:39:45
Poze cu rochii.............

Alinta
02.03.2007, 07:55:36
Sa va arat si eu cateva modele pe care as vrea sa mi le fac in calitate de nasica:

http://img461.imageshack.us/img461/1986/1169193657hm8.jpg

http://www.onlygowns.com/purchase/Images/EG_BoundSpell_pd_L.jpg

http://www.onlygowns.com/purchase/Images/EG_Kim_pd_L.jpg

.... dar vazand atatea modele superbe aici s-ar putea sa ma razgandesc ;))

Alinta
02.03.2007, 07:57:09
O rochita superba pe care as lua asa direct croita daca as gasi-o:

http://www.maggiesottero.com/images/dresses/large/front/J205.jpg

http://www.maggiesottero.com/images/dresses/large/back/J205.jpg

dj
02.03.2007, 08:05:08
Va arat si eu rochita pe care o sa mi-o fac pentru nunta unei prietene. Doar ca eu o sa ii fac cordonul negru mai subtire si rochia va fi mai mare pe burtica, sa incapa bebe.

dj
02.03.2007, 08:08:37
La Cora Pantelimon e un Yokko.

dandelion
02.03.2007, 09:57:30
Va arat si eu rochita pe care o sa mi-o fac pentru nunta unei prietene. Doar ca eu o sa ii fac cordonul negru mai subtire si rochia va fi mai mare pe burtica, sa incapa bebe.
Imi place rochia DJ!8-}

gabriela84
02.03.2007, 10:04:20
Sa va arat si eu cateva modele pe care as vrea sa mi le fac in calitate de nasica:

http://img461.imageshack.us/img461/1986/1169193657hm8.jpg

http://www.onlygowns.com/purchase/Images/EG_BoundSpell_pd_L.jpg

http://www.onlygowns.com/purchase/Images/EG_Kim_pd_L.jpg

.... dar vazand atatea modele superbe aici s-ar putea sa ma razgandesc ;))

oauuuu rochia mova e superba, superba, superba.insa dc ai alege-o pe cea visinie care e absolut minunata cred ca ai eclipsa mireasa si nimeni nu ar vrea asta la nunta ei.:)

Alinta
02.03.2007, 10:14:29
oauuuu rochia mova e superba, superba, superba.insa dc ai alege-o pe cea visinie care e absolut minunata cred ca ai eclipsa mireasa si nimeni nu ar vrea asta la nunta ei.:)

Pai cea visinie nu e pentru nunta, e o rochie care mi-a placut foarte mult, dar as purta-o la un dineu oficial sau mai stiu eu ce petrecere cu mare fast.

dandelion
02.03.2007, 10:24:58
Pai cea visinie nu e pentru nunta, e o rochie care mi-a placut foarte mult, dar as purta-o la un dineu oficial sau mai stiu eu ce petrecere cu mare fast.
Cea violet imi place si mie. Ca model. Am constatat ca nu ma mai reprezinta culorile pastelate..:[email protected] sunt in proces de reinnoire a garderobei mele care era preponderent rozulie..

dani19_10dani
04.03.2007, 10:57:48
nu stiam unde sa postez acest subiect..si m-am gandit ca cel mai bine ar fi aici...daca se tot vb de rochitze :P as dori niste sa ma ajutati cu niste poze sau niste site-uri cu rochite mai deosebite va rog mult..as vrea sa-mi fac una dar nu stiu cum..pls..help:*:*

cristina17
04.03.2007, 11:04:07
nu stiam unde sa postez acest subiect..si m-am gandit ca cel mai bine ar fi aici...daca se tot vb de rochitze :P as dori niste sa ma ajutati cu niste poze sau niste site-uri cu rochite mai deosebite va rog mult..as vrea sa-mi fac una dar nu stiu cum..pls..help:*:*

Exista deja un subiect "rochii de seara" la topicul Discutii generale...uita-te acolo!!!

:* :* :*

arinutza
05.03.2007, 12:45:58
Buna fetelor, cum vi se pare ideea unei rochii de nasa mai scurta, adik pana dupa genunchi dar nu lunga ca m-am plictisit de ele, merge?
:-\

cristina17
05.03.2007, 12:59:36
Buna fetelor, cum vi se pare ideea unei rochii de nasa mai scurta, adik pana dupa genunchi dar nu lunga ca m-am plictisit de ele, merge?
:-\

Normal ca merge...nu cred ca e batut in cuie acum daca esti nasa trebuie sa porti rochie lunga...porti ce iti place si cum te simti bine:)>- !!!
>:D<

arinutza
05.03.2007, 13:11:32
Asa m-am gandit si eu si sunt hotarata mai ales ca este neagra din voal, iar partea de la bust are dantela rosie cu galben si strasuri.....
Cred ca va iesi super... am sa v-o arat cand este gata\:D/

gabriela84
05.03.2007, 13:16:12
Asa m-am gandit si eu si sunt hotarata mai ales ca este neagra din voal, iar partea de la bust are dantela rosie cu galben si strasuri.....
Cred ca va iesi super... am sa v-o arat cand este gata\:D/

abia astept sa o vad\:D/

tizabela
05.03.2007, 13:37:29
Cateva rochii de seara frumoase!!!

dianagrk
19.03.2007, 17:29:54
ma gandeam doar sa va cer parerea ..acesta este modelul pentru rochia mea pentru nunta fratelui meu...ce parere aveti?

miss
19.03.2007, 17:35:23
ma gandeam doar sa va cer parerea ..acesta este modelul pentru rochia mea pentru nunta fratelui meu...ce parere aveti?
este draguta foc am luat si eu modelul mi-ar place pentru cununia civila
sa sti ca e super

Kalini
19.03.2007, 17:56:12

Foarte draguta rochita.=D>

Kalini
19.03.2007, 19:39:36
rochite la moda.................

Kalini
19.03.2007, 19:40:59
altele..................

ancavlc
19.03.2007, 20:04:52
mie imi place si culoarea si modelul.

Rebe
20.03.2007, 07:54:06

chiar foarte dragutza...sa o porti sanatoasa:)>-

dianagrk
20.03.2007, 09:15:35
chiar foarte dragutza...sa o porti sanatoasa:)>-

da merci rebe...abia ast..doar la tin la nunta o voi purta:P

daniela__florescu
29.03.2007, 22:22:47
buna fetelor
poate ca mai exista acest topic,eu nu l-am gasit,dar ce ma intereseaza pe mine sunt fotografiile cu rochitele de seaa pe care le visati.am mai multe nunti anul acesta si nu stiu ce model de rochita sa-mi fac,am o croitoreasa care lucreaza orice.PLS>PLS>PLS.

nebunica_mica
29.03.2007, 23:00:30
si eu am o nunta anul acesta si caut de ceva o rochie care sa-mi placa.uite ce am gasit pana acum dar inca nu m-am hotarat:(

dani19_10dani
29.03.2007, 23:02:20
atasez si eu cateva care imi plac mie

tweety82
29.03.2007, 23:02:52
Aveti AICI (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1609&page=24&highlight=rochii+de+seara) multe pozici ;-)

dani19_10dani
29.03.2007, 23:05:07
Aveti AICI (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1609&page=24&highlight=rochii+de+seara) multe pozici ;-)
aha...ms ms

tweety82
29.03.2007, 23:19:07
aha...ms ms

Cu placere !

bianca17
29.03.2007, 23:43:22

Ai un pic de dreptate aici. Eu le-am cumparat doar acelasi material pentru rochite, iar modelele vor fi diferite. Si le-am intrebat inainte fara suparare. O verisoara m-a refuzat frumos (ma si asteptam). Si eu le vreau imbracate 'la fel' pentru biserica si poze, seara la restaurant se pot schimba cum vor (una din ele chiar mi-a spus ca ea se schimba seara...ok). Deci nu prea exista reguli aici. Fiecare cum simte si se intelege cu domnisoarele ei. ;-)

Aici am fost un pic off topic..

bianca17
29.03.2007, 23:47:35
Si rochii de seara... de la David's Bridal.

bianca17
29.03.2007, 23:54:17
De la Jasmine...

nebunica_mica
29.03.2007, 23:55:33
cateva rochite;;)

bianca17
29.03.2007, 23:56:13
Altele... ca sa vedeti ca nu am fixatie pe mov-lila 8-}

alecsa
29.03.2007, 23:57:40
si eu am o nunta anul acesta si caut de ceva o rochie care sa-mi placa.uite ce am gasit pana acum dar inca nu m-am hotarat:(

ce misto e a cea verde, a patra;;)