PDA

Versiunea completa : Restaurantul "CASA ROZ"

costy_ony
29.09.2006, 18:59:46
Sunt in cautarea unui restaurant pt nunta.Am fost la cateva dar nu prea mi-au placut am ~120 de invitati.

lorycyca
29.09.2006, 19:22:28
Sunt in cautarea unui restaurant pt nunta.Am fost la cateva dar nu prea mi-au placut am ~120 de invitati.

Casa Roz e ala din Militari? de la veteranilor .. pe acolo? daca da.. eu nu am fost la nunta acolo... dar am luat masa de cateva ori acolo..si mi-a placut si servirea si mancarea... tochitura era delicioasa =P~

Turquoise
02.10.2006, 16:43:36
Eu, una, am fost acum aprox 1 luna la o nunta organizata acolo. E simpatic localul, dar merge pentru o nunta mica. Ringul de dans e mic, ne-am calcat literalmente in picioare, ceea ce mi se pare super nasol. Mancarea buna, aperitivul insa a fost prea consistent si a venit cu mare intarziere, ceea ce ne-a dat stomacele peste cap.
Pentru 80 de persoane zic ca e OK, preturile am inteles ca sunt rezonabile, bautura se poate aduce din afara.

iuliab
02.10.2006, 19:00:50

Salutare!
Eu stau in blocul din spatele restaurantului CASA ROZ.Ce pot sa-ti spun e ca noi mancam in fiecare weekend acolo si in ceea ce priveste mancarea si servirea...numai cuvinte de lauda. Imi pare rau ca nu pot sa-ti spun cum e la nunta acolo pt ca nu am fost niciodata, dar am vazut ca restaurantul este rezervat si sambata si duminica. Adica, vreau sa zic ca este solicitat.Nu trece weekend fara sa nu fie nunta la restaurant....concluziile le tragi tu.
Pupicei!

costy_ony
04.10.2006, 18:00:29
Salutare!
Eu stau in blocul din spatele restaurantului CASA ROZ.Ce pot sa-ti spun e ca noi mancam in fiecare weekend acolo si in ceea ce priveste mancarea si servirea...numai cuvinte de lauda. Imi pare rau ca nu pot sa-ti spun cum e la nunta acolo pt ca nu am fost niciodata, dar am vazut ca restaurantul este rezervat si sambata si duminica. Adica, vreau sa zic ca este solicitat.Nu trece weekend fara sa nu fie nunta la restaurant....concluziile le tragi tu.
Pupicei!

am fost si am vazut rest este intradevar cam mic pt 120 de persoane .Cred cac am sa ma imdrept spre altceva.multumesc oricum!

iuliab
04.10.2006, 18:35:19
am fost si am vazut rest este intradevar cam mic pt 120 de persoane .Cred cac am sa ma imdrept spre altceva.multumesc oricum!

Iti recomand PASSION CLUB!:*

Raza_de_soare
17.07.2007, 23:17:53
Stiti cumva cat costa un meniu, cu aproximatie la Casa Roz?O prietena a mea va merge in curand la o nunta la acest restaurant si nu stie cat este meniul.Posibilitatile ei financiare sunt modeste dar nici nu ar vrea sa se faca de ras...

elena_stoica_miresica
18.07.2007, 10:09:45
Buna,
Eu am avut nunta pe 30 iunie la Casa Roz si am fos foarte multumita, mancare fffff. multa, nu poti sa mananci, eu am avut o agentie care sa ocupat de organizarea restaurantului, de decor, dar pot organiza si ei localul.Noi am inchiriat si terasa asa ca nu am avut probleme de spatiu, iar seful restaurantului este un om de nota 10, care isi da interesul.
Recomand acest restaurant, cu placere

Raza_de_soare
19.07.2007, 08:58:57
Buna,
Eu am avut nunta pe 30 iunie la Casa Roz si am fos foarte multumita, mancare fffff. multa, nu poti sa mananci, eu am avut o agentie care sa ocupat de organizarea restaurantului, de decor, dar pot organiza si ei localul.Noi am inchiriat si terasa asa ca nu am avut probleme de spatiu, iar seful restaurantului este un om de nota 10, care isi da interesul.

Cat a fost meniul?

SIMCAT
04.08.2007, 21:09:27
Buna,

BUNA!
VREAU SI EU POZE TE ROG DE LA NUNTA , AM INTELES CA AI FACUT LA CASA ROZ SI DACA SE POATE SA IMI DAI MIE MAI MULTE DETALII,ASTEPT PE MAIL DACA VREI.
MULTUMESC![-o<

Loredana10
29.11.2007, 08:33:06
Buna,

Buna Elena,'

Eu o sa am nunta pe 10 mai 2008 si vreau sa o fac la restaurantul Casa Roz. Am fost acolo si mi-a placut, dar as vrea, daca se poate sa-mi dai mai multe detalii cu privire la restaurant ca vad ca tu ai facut nunta acolo. Cate persoane ai avut tu? Noi o sa avem cam 80, poate chiar 90 si n-am vrea sa inchiriem si terasa. Ai putea sa-mi trimiti si niste poze de la nunta? Biserica la care ai facut cununia religioasa e aproape de local? Cum e? Ca eu nu stau in zona, stau in Berceni, dar vreau sa fac nunta la casa Roz ca mi-a placut.

Merci,
Loredana

alinageo
29.03.2008, 23:22:53
Buna Elena,'

Eu o sa am nunta pe 10 mai 2008 si vreau sa o fac la restaurantul Casa Roz. Am fost acolo si mi-a placut, dar as vrea, daca se poate sa-mi dai mai multe detalii cu privire la restaurant ca vad ca tu ai facut nunta acolo. Cate persoane ai avut tu? Noi o sa avem cam 80, poate chiar 90 si n-am vrea sa inchiriem si terasa. Ai putea sa-mi trimiti si niste poze de la nunta? Biserica la care ai facut cununia religioasa e aproape de local? Cum e? Ca eu nu stau in zona, stau in Berceni, dar vreau sa fac nunta la casa Roz ca mi-a placut.

Merci,
Loredana

Buna, felicitari si casa de piatra! Eu o sa am nunta pe 23 aug tot la casa roz. Ce tip de meniu ai ales? Eu am vazut restaurantul aranjat pt. 96 de pers. In centru era masa mirilor si inca o masa pt 10 pers. Loc de dans era, dar nu prea mult. Eu as vrea sa ramana acolo doar masa mirilor si restul sa fie loc de dans. In privinta terasei sunt totusi 500 euro daca am retinut bine pretul. Cum vrei....... Mai faci si alte amenajari in afara de scaune, mese si baloane? Costa suplimentar restul, sa-mi spui si mie preturile. Cred ca o sa colaborez cu agentia restaurantului si nu cu alta. Astept sa impartasim orice detaliu legat de local si nu numai. Succes.

getuta81
31.03.2008, 12:23:30
Buna, felicitari si casa de piatra! Eu o sa am nunta pe 23 aug tot la casa roz. Ce tip de meniu ai ales? Eu am vazut restaurantul aranjat pt. 96 de pers. In centru era masa mirilor si inca o masa pt 10 pers. Loc de dans era, dar nu prea mult. Eu as vrea sa ramana acolo doar masa mirilor si restul sa fie loc de dans. In privinta terasei sunt totusi 500 euro daca am retinut bine pretul. Cum vrei....... Mai faci si alte amenajari in afara de scaune, mese si baloane? Costa suplimentar restul, sa-mi spui si mie preturile. Cred ca o sa colaborez cu agentia restaurantului si nu cu alta. Astept sa impartasim orice detaliu legat de local si nu numai. Succes.

Buna!
Si eu tot acolo fac nunta, pe 13 septembrie.
Tu cati invitati ai? Noi am ales meniul complet de 195 ron. Pentru noi e mai comod. Ni s-a parut destul de convenabil.Imi place tare mult restaurantul, insa nu am apucat inca sa mananc acolo. Imi place ca e f curat si patronul e un om deosebit care are rabdare si iti raspunde la toate intrebarile. Ne-a aratat o gramada de poze cu diferite aranjamente. Daca vrei sa ma intrebi ceva astept pm.

amika
31.03.2008, 14:32:22
Nu am fost la nici o nunta acolo,dar ma duc des si mananc si vreau sa zic ca mancarea si servirea sunt impecabile,nu ai ce sa le reprosezi,sincer.
Bafta

getuta81
31.03.2008, 14:41:40
Nu am fost la nici o nunta acolo,dar ma duc des si mananc si vreau sa zic ca mancarea si servirea sunt impecabile,nu ai ce sa le reprosezi,sincer.
Bafta

Sa fie!
Asa am citit si eu pe aici, ca au mancare buna si servire pe masura. Acum sa vedem ce-o iesi.

cry_cri
15.05.2008, 19:23:07
fetelor am si eu o intrebare daca vreau sa fac nunta la casa roz si nu vreau sa imi decorez sala cu ei se poate?? A fost iubi si ia spus e decorul este inclus in pretul meniului dar au numai baloane iar eu clar nu vreau baloane la nunta; ma poate ajuta cineva?

alinageo
16.05.2008, 21:47:17
tre sa vb cu ei, sunt f intelegatori. eu am nunta acolo, si am luat un meniu mai complet sa scap de niste alergaturi. dar de ex am spus ca nu-mi place tortul care il ofera ei si mi-au zis ca daca cofetaria lor poate face tortul care il vreau e ok, dak nu mi-l scade din meniu si-l iau de unde vreau eu. mai stiu de cineva care si-a facut decoratiunile cu alta firma, sau vb cu ei si iti fac decoratiunile pe care le doresti
succes

alinanona25
28.08.2008, 13:33:25
buna,
puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre cum a fost nunta? daca a-ti avut loc de dans? eu am cam 80-90 de persoane si nu stiu daca sa inchiriez si terasa.

getuta81
06.09.2008, 17:42:52
buna,
puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre cum a fost nunta? daca a-ti avut loc de dans? eu am cam 80-90 de persoane si nu stiu daca sa inchiriez si terasa.

Am sa-ti dau eu detalii peste o saptamana, dupa nunta.

getuta81
29.09.2008, 18:04:56
buna,

Noi am avut 89 persoane, insa a ramas destul loc si de dans cu toate ca am avut mese si sus. Am inchiriat si terasa insa a plouat si a fost f frig si nu am folosit-o, dar partea nasoala a fost ca am platit-o. Ma rog, asta este. Am vazut ca ai nunta in septembrie este un pic riscant zic eu sa iei si terasa. Plus ca am aflat de la alta miresica care a avut nunta acolo ca ea nu a avut terasa dar au avut voie pe terasa, nu era insa amenajata, adica aranjata ca restaurantul.

alinanona25
30.09.2008, 07:45:23
Noi am avut 89 persoane, insa a ramas destul loc si de dans cu toate ca am avut mese si sus. Am inchiriat si terasa insa a plouat si a fost f frig si nu am folosit-o, dar partea nasoala a fost ca am platit-o. Ma rog, asta este. Am vazut ca ai nunta in septembrie este un pic riscant zic eu sa iei si terasa. Plus ca am aflat de la alta miresica care a avut nunta acolo ca ea nu a avut terasa dar au avut voie pe terasa, nu era insa amenajata, adica aranjata ca restaurantul.
Iti multumesc mult. mai poti sa-mi dai cateva detalii legate de cum s-au comportat cei de la restaurant? iti multumesc anticipat