PDA

Versiunea completa : Pensiunea Zefir (Timisoara)

ach
18.09.2008, 13:19:28
Poate cineva sa imi dea informatii cu privire la eventimente organizate la Pensiunea Zefir din Timisoara?

corry_biggy
18.09.2008, 18:14:23
Poate cineva sa imi dea informatii cu privire la eventimente organizate la Pensiunea Zefir din Timisoara?
in primul rand...bun venit intre noi...
noi am avut nunta la zefir in 23.08.08
si in mare parte am fost multumita de cum au decurs lucrurile acolo...chelnerii amabili...mai ales un baiat pe care il cheama cosmin...dl pavel e cam greu de gasit asa ca mai bine discuti cu adela,sotia lui...sala e f frumoasa,amenajata cu mult gust si nu are nevoie de multe impodobiri..ca sa zic asa..
depinde si cati invitati ai...daca ai f multi...nu e tocmai locul ideal....noi am fost cam 75 si a fost perfect...si pt dans a fost loc
sper ca te-am ajutat putin cu informatiile astea....daca mai ai nevoie de ceva...cu cea mai mare placere

ach
19.09.2008, 00:14:58
si in mare parte am fost multumita de cum au decurs lucrurile acolo...chelnerii amabili...mai ales un baiat pe care il cheama cosmin...dl pavel e cam greu de gasit asa ca mai bine discuti cu adela,sotia lui...sala e f frumoasa,amenajata cu mult gust si nu are nevoie de multe impodobiri..ca sa zic asa..
depinde si cati invitati ai...daca ai f multi...nu e tocmai locul ideal....noi am fost cam 75 si a fost perfect...si pt dans a fost loc
sper ca te-am ajutat putin cu informatiile astea....daca mai ai nevoie de ceva...cu cea mai mare placere

Iti multumesc de informatii. Si mie mi-a placut sala si am aceeasi parere ca si tine, ca nu trebuie multe impodobiri. Problema e ca am inteles ca capacitatea salii ar fi de 130 maxim. Mie nu mi s-a parut insa chiar atat de mare, ca sa ai si loc suficient de dans. Eu as avea in jur de 100-110 persoane. Ce parere ai? Ramane spatiu de dans suficient? Daca poti sa pui niste poze de la nunta ta ar fi super. Sau orice alte informatii mai poti sa-mi dai. Ce ti-a palcut si ce nu. Mersi :)

corry_biggy
19.09.2008, 19:28:52
Iti multumesc de informatii. Si mie mi-a placut sala si am aceeasi parere ca si tine, ca nu trebuie multe impodobiri. Problema e ca am inteles ca capacitatea salii ar fi de 130 maxim. Mie nu mi s-a parut insa chiar atat de mare, ca sa ai si loc suficient de dans. Eu as avea in jur de 100-110 persoane. Ce parere ai? Ramane spatiu de dans suficient? Daca poti sa pui niste poze de la nunta ta ar fi super. Sau orice alte informatii mai poti sa-mi dai. Ce ti-a palcut si ce nu. Mersi :)
pai ca sa fiu sincera...nu mi se pare ca ar ramane loc suficient de dans...la cati invitati o sa ai...depinde si de invitatii tai...ca daca ai o gasca de prieteni care danseaza continuu cum a fost la noi...o sa se cam aglomereze ringul...zic eu...
daca invitatii tai nu sunt tipul de oameni care se distreaza..danseaza..e ok..in privinta asta tu stii mai bine....
ce nu mi-a placut?...ca a trebuit sa insistam asupra unor aspecte...ca de ex:sampania de la inceput....cand sosesc invitatii...adela si pavel(patronii) au promis ca va fi din partea casei...si inainte de a ajunge la sala ma suna sa ma intrebe daca am cumparat sampanie....si eu raman:O :O cum....?i-am amintit ca ei au zis ca e din partea casei si s-a rezolvat....
ce mi-a placut?ca s-au oferit sa ne dea servetele asortate cu husele de scaune(nu le aveam incluse in pachetul de deco)....
sper ca te-am ajutat putin...poze o sa le caut azi si incerc sa le postez k?
bafta multa la pregatiri si sunt aici daca mai ai nevoie de ceva>:D<

ach
21.09.2008, 00:03:47
pai ca sa fiu sincera...nu mi se pare ca ar ramane loc suficient de dans...la cati invitati o sa ai...depinde si de invitatii tai...ca daca ai o gasca de prieteni care danseaza continuu cum a fost la noi...o sa se cam aglomereze ringul...zic eu...
daca invitatii tai nu sunt tipul de oameni care se distreaza..danseaza..e ok..in privinta asta tu stii mai bine....
ce nu mi-a placut?...ca a trebuit sa insistam asupra unor aspecte...ca de ex:sampania de la inceput....cand sosesc invitatii...adela si pavel(patronii) au promis ca va fi din partea casei...si inainte de a ajunge la sala ma suna sa ma intrebe daca am cumparat sampanie....si eu raman:O :O cum....?i-am amintit ca ei au zis ca e din partea casei si s-a rezolvat....
ce mi-a placut?ca s-au oferit sa ne dea servetele asortate cu husele de scaune(nu le aveam incluse in pachetul de deco)....
sper ca te-am ajutat putin...poze o sa le caut azi si incerc sa le postez k?
bafta multa la pregatiri si sunt aici daca mai ai nevoie de ceva>:D<

Mi-ai fost de ajutor. Multumesc. :) Daca ai mess, putem vb acolo.

corry_biggy
22.09.2008, 21:34:17
Mi-ai fost de ajutor. Multumesc. :) Daca ai mess, putem vb acolo.
id meu de mess e ***
si cateva poze cu sala aranjata o sa gasesti in albumul meu ca sunt prea mari ca sa le pot incarca aici.>:D<

ach
23.09.2008, 20:35:02
id meu de mess e ***
si cateva poze cu sala aranjata o sa gasesti in albumul meu ca sunt prea mari ca sa le pot incarca aici.>:D<

id-ul de mess a fost sters se pare. iar poze am gasit doar 9, in care e doar una de la sala.

corry_biggy
29.09.2008, 18:15:46
id-ul de mess a fost sters se pare. iar poze am gasit doar 9, in care e doar una de la sala.
ai primit mesajul meu pe privat?ti-am scris acolo id de mess ..
daca nu anunta-ma si iti scriu din nou k?:*

ionelacio
30.09.2008, 15:35:25
Salut,

Am observat ca ai avut nunta la Zefir, si eu mi-am rezervat tot acolo, la anul, in mai. Ma poti ajuta cu mai multe detalii. imi place mult sala si terasa, dar nu stiu cum e servirea, ca nu am prins nici o nunta pana acum acolo.
Cum a fost meniu, chelnari, patroni, veselele,cu bautura cum ati rezolvat, toaleta a fost ok pentru invitati, ringul de dans a fost suficient?

Help me [-o<
Imi poti trimite si niste poze...pls pls

Ionela

corry_biggy
30.09.2008, 18:57:25
Salut,

Am observat ca ai avut nunta la Zefir, si eu mi-am rezervat tot acolo, la anul, in mai. Ma poti ajuta cu mai multe detalii. imi place mult sala si terasa, dar nu stiu cum e servirea, ca nu am prins nici o nunta pana acum acolo.
Cum a fost meniu, chelnari, patroni, veselele,cu bautura cum ati rezolvat, toaleta a fost ok pentru invitati, ringul de dans a fost suficient?

Help me [-o<
Imi poti trimite si niste poze...pls pls

Ionela
intr-adevar am avut nunta la zefir....mie mi-a palcut cum a iesit nunta acolo....au fost putine chestii care mi-au displacut in legatura cu organizarea...daca ai citit ce am scris putin mai sus o sa intelegi despre ce vb...servirea a fost ok...relativ...au decalat putin orele de servire...nush d c dar a iesit bine intr-un final...chelnerii sunt amabili,stiu sa vb frumos...nush ce as mai putea sa iti spun
aaaaa...bautura am adus-o noi toata...am iesit mult mai ieftin asa
si in legatura cu locul pt dans...depinde cati invitati ai...zi-mi aprox un nr si pot sa iti zic o parere.daca te mai pot ajuta cu ceva....cu cea mai mare placere...>:D<

ionelacio
30.09.2008, 23:18:10
Eu o sa am cam 110 invitati, trec putin de limita si vreau sa stiu daca ma incadrez. S-a dansat/stat si pe terasa? Cati chelnari au fost, 1 la fiecare masa sau? Au avut frigider pentru tort? Mancarea a fost buna, ce ati avut in meniu? Muzica cum s-a auzit, ati avut doar DJ, sau si formatie?
Imi poti trimite cateva poze sa vad cum sunt mesele organizate sa stiu sa ma orientez.
Scuze ca te stresez, esti prima miresica care am gasit-o si vreau sa stiu ca am facut alegerea buna in rezervarea restaurantului.

Casa de piatra!!<:-P

TheGeanina
04.10.2008, 17:33:53
Buna seara la Toata Lumea,

Eu voi avea nunta curand, si sunt insetata sa aflu raspunsuri la intrebarea de mai sus.

Nu stiu pe nimeni care si-a facut nunta la pensiunea Zefir, ma poate ajuta cineva??

corry_biggy
04.10.2008, 17:47:51
Buna seara la Toata Lumea,

Eu voi avea nunta curand, si sunt insetata sa aflu raspunsuri la intrebarea de mai sus.

Nu stiu pe nimeni care si-a facut nunta la pensiunea Zefir, ma poate ajuta cineva??
stai sa inteleg....tu esti din bucuresti si faci nunta in timisoara?sau sunt gresite datele de la profil?
referitor la intrebare....am scris mai sus putine date si impresii despre pensiunea zefir...daca mai ai intrebari ....iti raspund:-D

TheGeanina
04.10.2008, 18:54:43
of!

s-au resetat datele, cand am completat din nou numele de site, care era dublura....

sorry, tre' sa ma uit de unde se schimba...

TheGeanina
04.10.2008, 19:08:25
Corry_biggy, ai cumva poze cu sala, ca si eu le vad doar pe cele 9?

Ai avut vreo firma care s-a ocupat de amenajare? Sau v-ati ocupat voi, sau restaurantul?

@};-
Merci mult

Ushulica
04.10.2008, 20:08:09
Salut!

As dori sa aflu mai multe despre pensiunea Zefir din Timisoara! Cat costa meniurile, sala?

Am inteles eu bine ca pensiunea nu mai percepe taxa pe sala?

Cam cat v-a costat o nunta in 2008 cu toate cheltuielile? Eu nu voi avea mai mult de 60 invitati.

Merci mult

corry_biggy
05.10.2008, 20:15:57
de deco s-a ocupat o firma...nush daca am voie sa dau nume...zic pe privat daca vreti...si intr-adevar nu se percepe taxa pe sala si nu se plateste personalul...doar meniurile...
poze am dar nush d c nu le pot incarca in album....daca vrei o sa iti trimit pe mail.....scrie-mi pe privat si o sa iti trimit.

TheGeanina
06.10.2008, 10:57:01
Din pacate nu pot sa-ti scriu inca pe privat, ca nu am 10 mesaje publice. :-<

Dar mancarea fost foarte buna?

Si cat a costat firma de deco?

TheGeanina
06.10.2008, 13:46:02
O chestie foarte importanta care uitasem:

Tu ai facut un precontract cand ai dat avansu'???

Ca mie mi-a zis ca nu face precontract, doar o chitantza.

Si la tine asa a fost??

Miha

corry_biggy
06.10.2008, 18:53:31
O chestie foarte importanta care uitasem:

Tu ai facut un precontract cand ai dat avansu'???

Ca mie mi-a zis ca nu face precontract, doar o chitantza.

Si la tine asa a fost??

Miha
mancarea...a fost foarte buna...si destul de multa zic eu...
nici noi nu am facut contract cu ei...mi-a dat o chitanta de mana...cu stampila firmei...dar nu cred ca e cazul sa iti faci probleme din cauza asta...
firma de deco m-a costat 100 de euro..dar eu am ajuns la firma asta prin cineva si cica am beneficiat de ceva reducere...o sa mai incerc sa postez poze in album.;-)

TheGeanina
07.10.2008, 10:34:55
Merci mult Corry!

Mi-ai fost de mare ajutor.

:*

unicat
08.10.2008, 13:00:39
buna corry biggy
te rog daca poti sa-mi trimiti si mie cateva poze cu amenajarile care le-ai facut in sala.
Voi fi o viitoare miresica la Zefir si inca ma gandesc cum sa amenajez sa nu incarc prea mult sala.E si asa frumoasa dar as imbraca scaunele si sa un ceva flori pe mese..Poate i-mi dai vre-o idee.
I-ti multumesc

corry_biggy
13.10.2008, 18:26:49
buna corry biggy
te rog daca poti sa-mi trimiti si mie cateva poze cu amenajarile care le-ai facut in sala.
Voi fi o viitoare miresica la Zefir si inca ma gandesc cum sa amenajez sa nu incarc prea mult sala.E si asa frumoasa dar as imbraca scaunele si sa un ceva flori pe mese..Poate i-mi dai vre-o idee.
I-ti multumesc
nush d c dar nu pot incarca poze in album asa ca intra pe mess.id meu e acelasi ca numele de user de pe miresici...si iti trimit ok?cum e cu pregatirile?>:D< >:D<

unicat
13.10.2008, 21:45:53
Multumesc Cory,
am sala,am muzica si acum ma gandesc la amenajari si foto-video.
Incerc sa intru pe id-ul tau poate mai vb.

alinutzatm
15.10.2008, 14:54:13
Buna!Voi avea si eu nunta anul viitor la Pensiunea Zefir.As vrea sa vad si eu cateva poze de la nunta ta daca se poate.Mi-a placut f mult sala si terasa.
Astept un raspuns de la tine.
Multumesc!

corry_biggy
15.10.2008, 19:19:29
Buna!Voi avea si eu nunta anul viitor la Pensiunea Zefir.As vrea sa vad si eu cateva poze de la nunta ta daca se poate.Mi-a placut f mult sala si terasa.
Astept un raspuns de la tine.
Multumesc!
intra pe mess pe id meu...e acelasi cu nickname-ul de pe miresici...si iti trimit k?

ionelacio
20.10.2008, 20:56:24
Multumesc Cory,
am sala,am muzica si acum ma gandesc la amenajari si foto-video.
Incerc sa intru pe id-ul tau poate mai vb.

Salut,
Ce muzica ai gasit, DJ sau formatie ?

unicat
22.10.2008, 12:56:00
am si dj si formatie
totusi cred ca e putin aglomerat cu formatia ,dar mie personal i-mi place mai mult sa cante cineva live,parca e alta atmosfera.Inca ma gandesc unde o sa-i pun ,in ce parte a salii.

unicat
22.10.2008, 12:57:16
Salut,
Ce muzica ai gasit, DJ sau formatie ?[/quote]

Dupa cum vad si tu ai nunta la Zefir dar cu doua sapt. inaintea mea.Tu cum stai cu pregatirile?
Cate pers. ai?
pupici

corry_biggy
26.10.2008, 17:01:13
GAGICI DE LA ZEFIR.....ce faceti?cum merg pregatirile pt nunta?multa bafta la gasit hainute,invitatii si tot ce mai aveti nevoie

unicat
26.10.2008, 21:29:49
eu sunt inca in cautare se firme de amenajari si foto- video.
Cori,ce zici ...e mai ieftin sa iau si aranjamentele florare de la firma cu care imbrac scaunele si mesele sau e mai ieftin sa le iau de la florarii sau de la persoanele din piata de flori care se ocupa si cu asa ceva?
pupici

alinutzatm
27.10.2008, 13:26:49
Eu imi caut foto si video si sunt in dilema cu muzica.Nu stiu ce sa fac...sa imi iau numa dj sau sa imi iau si formatie:-\ .Cum ziceti ca e mai bine?

mona28
27.10.2008, 15:48:20
Eu imi caut foto si video si sunt in dilema cu muzica.Nu stiu ce sa fac...sa imi iau numa dj sau sa imi iau si formatie:-\ .Cum ziceti ca e mai bine?
depinde de bugetul de care dispui,si de invitati. noi am avut formatie cu tot cu dj. dar daca am fi avut numai dj,cu siguranta invitatii ar fi strambat din nas si ar fi fost nemultumiti,si asta pt ca tuturor le place sa auda cantarete(i) live,in loc de CD pe care pot sa-l asculte si acasa... dar poate la voi e altfel... voi stiti cam ce le-ar place invitatilor...

unicat
27.10.2008, 15:49:56
parerea mea....
iesi mai ieftin cu dj ,ai mai mult loc,dar nunta fara lautari parca nu e nunta...

TheGeanina
27.10.2008, 15:51:40
Corry,

eu mai am un pic si gata e nunta, adica in 2 spatamani.

Poti sa-mi detaliezi ce meniu ai avut? Ati mers pe varianta de meniu clasic?
Cate feluri?

E ceva ce imi recomanzi?

Ah, si la tine in ce culori a fost decorata sala?

multe multe intrebari, dar am ceva emotii....

alinutzatm
27.10.2008, 16:03:46
depinde de bugetul de care dispui,si de invitati. noi am avut formatie cu tot cu dj. dar daca am fi avut numai dj,cu siguranta invitatii ar fi strambat din nas si ar fi fost nemultumiti,si asta pt ca tuturor le place sa auda cantarete(i) live,in loc de CD pe care pot sa-l asculte si acasa... dar poate la voi e altfel... voi stiti cam ce le-ar place invitatilor...

Noi ne facem nunta din salariile noastre fara nici un fel de ajutor.Invitati avem de toate felurile..majoritatea ar fi multumiti numai cu DJ dar si eu sunt de parere ca "nunta fara lautari nu e nunta".Problema e ca am auzit niste preturi de m-au luat durerile de cap.Cred ca in jur de 1200 Euro as fi dispusa sa dau...dar nu stiu daca gasesc o formatie buna la banii astia :( .

alinutzatm
27.10.2008, 16:09:25
parerea mea....
iesi mai ieftin cu dj ,ai mai mult loc,dar nunta fara lautari parca nu e nunta...

Stiu ca ies mai ieftin...dar cum spui si tu "nunta fara lautari nu e nunta" si pana la urma se intampla o data in viata si e ceva unic.Dar parca nici 3200 Euro cat am auzit ca cerea cineva nu imi vine sa dau.

corry_biggy
27.10.2008, 20:33:51
Corry,

eu mai am un pic si gata e nunta, adica in 2 spatamani.

Poti sa-mi detaliezi ce meniu ai avut? Ati mers pe varianta de meniu clasic?
Cate feluri?

E ceva ce imi recomanzi?

Ah, si la tine in ce culori a fost decorata sala?

multe multe intrebari, dar am ceva emotii....
wow...mai 2 saptamani?cred ca ai emotii...
ca sa iti raspund la intrebare...da am avut meniu clasic,traditional de nunta...nu am avut nimic foarte iesit din comun...feluri au fost 4 ....+tort
de recomandat nush ce sa iti recomand...la mancare te referi?
parerea mea e ca mancarea in general are gust bun la zefir....dar nu stiu ce sa iti recomand exact ca depinde de gusturile fiecaruia...
sala a fost decorata in alb-visiniu(eu sunt rapidista)...ai vazut pozele de la sala?bafta multa in continuare...si daca mai ai nevoie de ceva inf....sunt aici:*

corry_biggy
27.10.2008, 20:40:25
eu sunt inca in cautare se firme de amenajari si foto- video.
Cori,ce zici ...e mai ieftin sa iau si aranjamentele florare de la firma cu care imbrac scaunele si mesele sau e mai ieftin sa le iau de la florarii sau de la persoanele din piata de flori care se ocupa si cu asa ceva?
pupici
cand zici aranjamente florale te referi la buchet si flori pt pus in piept la invitati sau si la aranjamentele florale pt mese?eu am luat de la un tip din p-ta 700 si buchetul si lumanarile si celelalte flori...nush daca iesi mai ieftin asa...dar poti sa vb cu cei de la firma de deco...si sa iti faca o reducere pt un pachet mai mare de servicii(daca alegi sa iei si flori de la ei)....si poti astepta targurile de nunti din ianuarie si februarie...poate gasesti oferte bune...nu?>:D<

unicat
27.10.2008, 20:47:53
eu mi-am luat o formatie cu 2 soliste care or sa acopere toate zonele si Dj,pe una din soliste o cunosc si nu mi-a luat asa de mult.Si noi ne facem nunta singuri pt. ca asa am vrut noi,sa strangem intai ceva bani si sa o facem noi asa cum ne place.Acum nu stiu unde sa amplasez formatia...pe dj il pun dupa pult dar formatia inca nu m-am hotarat.Voi avea in jur de 90 de pers. si nici nu vreau sa fie inghesuiala.

unicat
27.10.2008, 20:50:24
cand zici aranjamente florale te referi la buchet si flori pt pus in piept la invitati sau si la aranjamentele florale pt mese?eu am luat de la un tip din p-ta 700 si buchetul si lumanarile si celelalte flori...nush daca iesi mai ieftin asa...dar poti sa vb cu cei de la firma de deco...si sa iti faca o reducere pt un pachet mai mare de servicii(daca alegi sa iei si flori de la ei)....si poti astepta targurile de nunti din ianuarie si februarie...poate gasesti oferte bune...nu?>:D<

eu m-am gadit la buchetele de flori de pe mesele invitatiilor si de pe masa mirilor,poate si buchetul de mireasa.

TheGeanina
28.10.2008, 12:06:12
Ciao Corry,

merci mult de raspuns.

poze cu sala cum a aratat la tine inca nu am vazut.
eu ieri am finalizat si am semnat contractul cu o firma in ceea ce priveste decorul. Am fost multumita de cum au decurs lucrurile si cum ar trebui sa arate sala. :o)

In legatura cu meniurile, as putea sa merg si eu pe varianta clasica, dar vor fi si multi tineri, si ma gandeam la ceva mai diferit, eventual si peste. L mine vor fi si vreo 10 persoane vegetariene, deci voi avea 2 tipuri de meniu.

Saptamana asta trebuie sa ma intalnesc cu doamna Adela sa definitivam meniul.

Ah, o mica intrebare, banii ramasi pt restaurant trebuie dati imediat cand ii gata nunta, sau se poate astepta pana dimineatza? Ideea e ca o sa fim rupti de somn cand se gata nunta, si nu prea as vrea sa stau sa numar bani :P

corry_biggy
28.10.2008, 17:58:38
Ciao Corry,

merci mult de raspuns.

poze cu sala cum a aratat la tine inca nu am vazut.
eu ieri am finalizat si am semnat contractul cu o firma in ceea ce priveste decorul. Am fost multumita de cum au decurs lucrurile si cum ar trebui sa arate sala. :o)

In legatura cu meniurile, as putea sa merg si eu pe varianta clasica, dar vor fi si multi tineri, si ma gandeam la ceva mai diferit, eventual si peste. L mine vor fi si vreo 10 persoane vegetariene, deci voi avea 2 tipuri de meniu.

Saptamana asta trebuie sa ma intalnesc cu doamna Adela sa definitivam meniul.

Ah, o mica intrebare, banii ramasi pt restaurant trebuie dati imediat cand ii gata nunta, sau se poate astepta pana dimineatza? Ideea e ca o sa fim rupti de somn cand se gata nunta, si nu prea as vrea sa stau sa numar bani :P

e ok varianta cu peste in meniu...eu nu am ales asta ca intre invitatii nostri sunt prea putin mancatori de peste...ca sa zic asa
pai noi i-am dat dimineata...ca la 6 s-a terminat nunta;-) dar cred ca daca vb cu adela o sa va inteleaga...zic eu...dar daca se intampla sa nu fie ei in tara sau localitate(cum s-a intamplat la noi)..cred ca tre sa platesti imediat dupa ce e gata nunta...noi i-am platit brunetei cu parul scurt...ne-am inteles ok si cu ea
daca vrei intra pe id meu pe mess..e acelasi cu numele de user d p miresici...
si iti trimit poze k?:* si multa bafta

Aitana
09.11.2008, 17:40:03
salut fetelor,

stiti cumva daca s-a mai facut drumul pana la Zetas? sau e la fel de prafuit .... va pup

corry_biggy
10.11.2008, 22:17:29
salut fetelor,

stiti cumva daca s-a mai facut drumul pana la Zetas? sau e la fel de prafuit .... va pup
nush daca s-a facut drumul.....dar unde e zetas?:D

magic007
11.11.2008, 21:54:17
salut fetelor,

Acum cam o luna si ... nu era facut

Aitana
12.11.2008, 17:41:41
nush daca s-a facut drumul.....dar unde e zetas?:D

ei, am cam incurcat lucrurile , zefir, zetas ... mi se parea mie ceva ciudat.
anyway, pensiunea zetas e la vreo 15 km de Timisoara. ii multumesc lui magic ca mi-a raspuns la intrebare.

corry_biggy
12.11.2008, 20:33:12
ei, am cam incurcat lucrurile , zefir, zetas ... mi se parea mie ceva ciudat.
anyway, pensiunea zetas e la vreo 15 km de Timisoara. ii multumesc lui magic ca mi-a raspuns la intrebare.
nu te-ai suparat pe mine nu?ca nu am zis-o cu rautate...promit

Aitana
14.11.2008, 15:52:34
nu te-ai suparat pe mine nu?ca nu am zis-o cu rautate...promit

nuuuu, nici vorba, n-am eu tendinte din astea, stiu de gluma; doar ca eram eu cam aeriana, in febra cautarii restaurantului -- bine ca mi-a trecut "febra" :-p

corry_biggy
14.11.2008, 17:40:07
nuuuu, nici vorba, n-am eu tendinte din astea, stiu de gluma; doar ca eram eu cam aeriana, in febra cautarii restaurantului -- bine ca mi-a trecut "febra" :-p
ok atunci...sa inteleg ca ati ales La Fayette?
mult succes cu pregatirile>:D<

alinutzatm
21.11.2008, 12:35:48
Cum mai stati cu pregatirile fetelor?Eu cred ca incep sa intru in panica pt ca in afara de sala nu am mai rezolvat nimic :( .Sper sa mai rezolv cate ceva pana la sf anului.
Multa bafta in continuare la pregatiri.

unicat
09.02.2009, 13:21:32
fetelor care face-ti nunta la Zefir...
Am auzit ca se lucreaza la sala ca ar vrea sa o mareasca putin.Voi stiti ceva?

ach
09.02.2009, 19:40:13
Nu am auzit, dar ar fi bine sa o mai mareasca putin.

corry_biggy
10.02.2009, 17:47:05
eu stiam ca se lucreaza ceva la pensiune dar nu stiam ca maresc sala....cu toate ca nu prea vad unde o sa o extinda....dar sunati-l pe pavel sau pe adela si intrebati nu?
bafta la pregatiri!!!:*

unicat
10.02.2009, 20:18:08
eu ma gandeam ca maresc sala pana la scari,adica pana la treptele care urca spre terasa.Nu stiu .Nu sta nimeni prin zona?

ach
12.02.2009, 09:25:10
eu ma gandeam ca maresc sala pana la scari,adica pana la treptele care urca spre terasa.Nu stiu .Nu sta nimeni prin zona?
Se pare ca nu sta nimeni prin zona....

corry_biggy
12.02.2009, 17:25:58
Se pare ca nu sta nimeni prin zona....
eu lucrez f aproape de zefir....si dl.pavel vine destul de des unde lucrez eu....o sa il intreb pe el cum se mareste sala...pana unde....si va zic ok?

unicat
12.02.2009, 23:05:55
multumim,ramanem datoare pentru tot ce ai facut pentru noi,sfaturi,pareri...^:)^ >:D<

corry_biggy
13.02.2009, 15:51:12
multumim,ramanem datoare pentru tot ce ai facut pentru noi,sfaturi,pareri...^:)^ >:D<
nu ai pt ce...si eu am fost ajutata la randul meu de miresici si nu vad de ce eu nu as face-o....sper sa il vad cat mai repede pe dl. pavel...daca nu il sun si il intreb k?cum stai cu pregatirile?
>:D<

unicat
13.02.2009, 18:58:12
nu ai pt ce...si eu am fost ajutata la randul meu de miresici si nu vad de ce eu nu as face-o....sper sa il vad cat mai repede pe dl. pavel...daca nu il sun si il intreb k?cum stai cu pregatirile?
Pai...
foto,video-am
aranjamente sala,lumanari nasi ,buchet mireasa,corcade,corsaje-am
Nasi-am
Invitatii -am
rochita-am
pantofi,voal-am
Am dat comanda la tort
muzica-am
biserica-am
mi-am facut programare la coafor+machiaj.
Ar mai fi:verighetele,costumul mirelui si prajiturile care le dau la plecare.
Mi-a scapat ceva?
Va multumesc si pe aceasta cale,voua,miresicilor ca fara voi nu stiu ce m-as fi facut.Eu am intrat in panica cand am fost ceruta....nu stiam de unde sa ma apuc si unde sa termin.

#:-S
:*^:)^ >:D<

corry_biggy
14.02.2009, 16:05:32
Pai...
foto,video-am
Nasi-am
Invitatii -am
rochita-am
pantofi,voal-am
Am dat comanda la tort
muzica-am
biserica-am
Mi-a scapat ceva?
Va multumesc si pe aceasta cale,voua,miresicilor ca fara voi nu stiu ce m-as fi facut.Eu am intrat in panica cand am fost ceruta....nu stiam de unde sa ma apuc si unde sa termin.

pai eu zic ca stai foarte bine cu pregatirile...serios....ca verighetele nu dureaza asa mult pana la primiti,iar costumatia mirelui....depinde de el..cat de usor se hotaraste....
nu trebuie sa cazezi ceva invitati?ca daca ai invitati care vin din alte orase ar trebui sa te gandesti la asta...
multa bafta in continuare

unicat
14.02.2009, 19:39:32
pai eu zic ca stai foarte bine cu pregatirile...serios....ca verighetele nu dureaza asa mult pana la primiti,iar costumatia mirelui....depinde de el..cat de usor se hotaraste....
nu trebuie sa cazezi ceva invitati?ca daca ai invitati care vin din alte orase ar trebui sa te gandesti la asta...
multa bafta in continuare
multumesc
M-am gandit sa-i cazez la pensiune ca sa nu mai pun pe drum pe nimeni sa-i ia sa-i duca in alta parte.

adrianasauca
14.02.2009, 22:15:55
Pai...
foto,video-am
Nasi-am
Invitatii -am
rochita-am
pantofi,voal-am
Am dat comanda la tort
muzica-am
biserica-am
Mi-a scapat ceva?

sunt impresionata ca ai finalizat pregatirile asa repede.
imi poti trimite in privat detalii despre foto/video, rochie, pantofi, voal, etc...sunt noua in timisoara si ma descurc foarte greu.

corry_biggy
15.02.2009, 16:56:24
multumesc
M-am gandit sa-i cazez la pensiune ca sa nu mai pun pe drum pe nimeni sa-i ia sa-i duca in alta parte.
ai multi invitati care trebuie cazati?ai vb despre preturi cu pavel sau adela?mie nu mi-a parut ca sunt chiar mici preturile....dar poate negociezi cu ei daca inchiriezi mai multe camere...spor in continuare

unicat
15.02.2009, 20:17:44
ai multi invitati care trebuie cazati?ai vb despre preturi cu pavel sau adela?mie nu mi-a parut ca sunt chiar mici preturile....dar poate negociezi cu ei daca inchiriezi mai multe camere...spor in continuare
Da ,am vb. la inceput sper sa nu se schimbe nimic intre timp,Asa e ,pretul e ok.

unicat
15.02.2009, 20:21:52
sunt impresionata ca ai finalizat pregatirile asa repede.
imi poti trimite in privat detalii despre foto/video, rochie, pantofi, voal, etc...sunt noua in timisoara si ma descurc foarte greu.
ti-am trimis pm

adrianasauca
15.02.2009, 21:00:25
ti-am trimis pm

mersi mult de tot.

corry_biggy
19.02.2009, 18:47:53
fetelor...m-am intalnit azi cu dj de la mine de la nunta si mi-a zis ca sambata a avut nunta la zefir.si am profitat de ocazie si l-am intrebat daka se lucreaza ceva la sala....si a zis ca nu se modifica nimic la sala
sper sa va ajute informati asta
:* si spor in continuare

unicat
19.02.2009, 19:11:12
multumim frumos.
Eu cand am vb. cu D-na Adela spunea ca vor sa finalizeze lucrarile la terasa.M-a invitat sa mai merg pe acolo sa vad.Daca voi avea noutati va spun.Pana atunci...pupici:* :* :*

unicat
22.02.2009, 17:48:56
Fetelor, am noutati
Azi am fost la Zefir...surpriza...s-a marit sala.Inca nu e gata dar se va termina pana in vara cand incep nuntile.S-a marit,s-a pus geam de termopan si usa in linie cu bucataria.Unde erau mesele in stanga, la intrare in sala s-a inchis.Mai incap vre-o doua mese de 8-10 pers. zic eu.Mai trebuie sa sparga zidul care leaga sala de terasa si sa puna aceeasi gresie.
Sunt fericita ca i-mi cam faceam probleme ca va fi inghesuiala.
Va pup si spor la pregatiri.

corry_biggy
23.02.2009, 07:37:51
Fetelor, am noutati
Azi am fost la Zefir...surpriza...s-a marit sala.Inca nu e gata dar se va termina pana in vara cand incep nuntile.S-a marit,s-a pus geam de termopan si usa in linie cu bucataria.Unde erau mesele in stanga, la intrare in sala s-a inchis.Mai incap vre-o doua mese de 8-10 pers. zic eu.Mai trebuie sa sparga zidul care leaga sala de terasa si sa puna aceeasi gresie.
atunci retrag ce am zis acum cateva zile...dar asa mi-a zis dj ala
scuze fetelor^:)^ ,chiar nu stiam...
e bine ca maresc sala,ca incap mai multi invitati.

ach
24.02.2009, 10:05:54
Fetelor, am noutati

E bine atunci. Inteleg ca vor fi 16 locuri in plus. Multumim de informatii. ;-)

Ana_Maria_G
27.02.2009, 13:33:09
Salutari miresici!
Eu am nunta in 26 septembrie la Zefir. Ma bucur ca au mai extins, imi faceam griji....acum cam cate persoane intra in total? Sper sa ajung si eu pe la ei sa vad cum e..
Spor la pregatiri!!!

unicat
13.07.2009, 23:42:26
Ceau,
Eu am avut 105 si m-am extins si in anexa construita si tot m-i sa parut inghesuit.

corry_biggy
16.07.2009, 21:25:12
Ceau,
Eu am avut 105 si m-am extins si in anexa construita si tot m-i sa parut inghesuit.
casa de piatra!!!sa va iubiti toata viata si sa fiti fericiti ca acum!
cum a fost nunta?cam mic spatiul totusi?sper ca per ansamblu a iesit bine si v-ati simtit bine...

unicat
17.07.2009, 14:20:07
casa de piatra!!!sa va iubiti toata viata si sa fiti fericiti ca acum!
cum a fost nunta?cam mic spatiul totusi?sper ca per ansamblu a iesit bine si v-ati simtit bine...
Multumesc pentru urari,la fel va doresc si voua...numai bucurii si impliniri si multa,multa fericire.
Per ansamblu a fost frumos,acum vorbesc din punct de vedere al locatiei,servirii,etc.Au fost si unele nemultumiri,dar per ansamblu a fost ok.
Din punct de vedere al nuntii,invitatii au plecat multumiti,s-au simtit foarte bine si asta a fost cea mai mare bucurie a noastra.Ne-au laudat pentru tot ce am organizat,le-a placut muzica,aranjamentele,locatia...
A trecut,acum trecem la alta etapa a vietii.Ne dorim un samburel de la DD si sper sa fie cat mai curand.
I-ti multumesc inca odata pentru toate sfaturile constructive pe care m-i le-ai dat.>:D< ^:)^

corry_biggy
23.07.2009, 18:07:23
Multumesc pentru urari,la fel va doresc si voua...numai bucurii si impliniri si multa,multa fericire.
Per ansamblu a fost frumos,acum vorbesc din punct de vedere al locatiei,servirii,etc.Au fost si unele nemultumiri,dar per ansamblu a fost ok.
Din punct de vedere al nuntii,invitatii au plecat multumiti,s-au simtit foarte bine si asta a fost cea mai mare bucurie a noastra.Ne-au laudat pentru tot ce am organizat,le-a placut muzica,aranjamentele,locatia...
A trecut,acum trecem la alta etapa a vietii.Ne dorim un samburel de la DD si sper sa fie cat mai curand.
I-ti multumesc inca odata pentru toate sfaturile constructive pe care m-i le-ai dat.>:D< ^:)^
ma bucur ca v-ati simtit bine si invitatii la fel...si sper ca DD sa va dea bebele care il doriti cat mai repede..
sfaturile ti le-am dat cu mare placere si ma bucur ca te-am putut ajuta...:*
take care!
ps. poze nu vedem?

Ana_Maria_G
21.09.2009, 11:38:48
Ciao!
Si eu am sambata nunta la Zefir. Ce imi recomandati? La ce sa am grija? Sunt destul de imprastiata, mi-e foarte frica sa nu uit ceva....

anai
14.09.2010, 11:36:25

Buna fetelor,

Am fost si noi sa vedem pensiunea Zefir. Sala foarte frumoasa, curtea la fel insa e o problema: nu semneaza contract si nu dau factura. Ma puteti ajuta? Voi ati primit ceva document? in cazul in care nu iese totul cum vrem fara document nu putem face nimic.

As alege aceasta locatie pt nunta noastra dar fara acte nu am incredere.

Princes
14.09.2010, 15:53:41
Buna fetelor,

Am fost si noi sa vedem pensiunea Zefir. Sala foarte frumoasa, curtea la fel insa e o problema: nu semneaza contract si nu dau factura. Ma puteti ajuta? Voi ati primit ceva document? in cazul in care nu iese totul cum vrem fara document nu putem face nimic.

As alege aceasta locatie pt nunta noastra dar fara acte nu am incredere.
Nici noi nu am semnat un contract cu cei de la restaurant dar a fost foarte bine,s-au tinut de tot ce au promis!

rambina
16.09.2010, 15:55:56
Nici noi nu am semnat un contract cu cei de la restaurant dar a fost foarte bine,s-au tinut de tot ce au promis!
sotul tau e pompier ca al meu :)

Princes
16.09.2010, 18:19:47
sotul tau e pompier ca al meu :)
da?unde lucreaza al tau?

rambina
19.09.2010, 21:51:56
da?unde lucreaza al tau?
la d1,al tau?:)

rambina
19.09.2010, 21:54:09
da?unde lucreaza al tau?

:)) ce mica e lumea...acuma am vb cu iubi meu si il stie pe sotul tau.De la noi ati luat centrala pe gaz:P

Mistral15
12.10.2011, 18:53:02
M-am gandit mult pana sa postez acest mesaj si am ajuns la concluzia ca poate cuiva ii va fi de folos. Cand am ales Pensiunea Zefir ca locatie a nuntii noastre am luat in calcul si recomandarile facute de voi pe acest forum.
In primul rand as vrea sa denunt lipsa de profesionalism a proprietarei, dna Kasai, care a intarziat absolut la fiecare intalnire pe care am avut-o cu dansa (pentru a obtine fiecare intalnire trebuia sa revin cu mai multe telefoane), precum si faptul ca nu este un om de cuvant.
Inca de la inceput, in momentul in care am fost sa dam avansul ne-a cerut dublul sumei pe care ne-o ceruse la intalnirea initiala (avans pentru care am primit doar un simplu patratel de hartie stampilat, nu si contract). A trebuit sa ne dea de gandit, dar am trecut peste spunandu-ne ca locatia e tot ceea ce ne-am dorit si oricum era doar o mica parte din costul evenimentului.
Tot la acesta intalnire ne-a spus ca vom negocia pretul camerelor astfel incat sa fim multumiti, in cazul in care vor fi mai mult de 1-2... asta fiind singurul lucru pe care il "negocia". Bineinteles ca la urmatoarele intalniri, cand am adus in discutie acest subiect, pretul a ramas acelasi, in conditiile in care am rezervat 40% din camere, unele pentru mai multe nopti.
Si lucrurile au continuat...
In ziua evenimentului ni s-a promis o camera gratuita pentru noi, camera in care trebuia sa se imbrace mirele, etc... Am aflat cu stupoare, cu doua zile inainte de nunta, ca pensiunea este rezervata in totalitate si ca nu o vom avea.
Si tot in aceeasi seara (la ora 22), am primit telefonic o veste taznet: ni s-a spus ca am inteles gresit pretul meniului (am facut o schimbare la gustarea calda) si ca trebuie sa platim in plus 16 lei/persoana. Inca o data mentionez ca noi n-am negociat nimic, toate calculele au fost facute de dna Kasai, iar noi n-am facut decat sa fim de acord!!!

Si credeti ca asta a fost tot... ei bine, nu!!!
Cu o seara inainte de nunta ne-au sosit primii invitati si am mers sa-i cazam. Surpriza mare!!!!!! O parte din camere nu semanau nici pe departe cu cele pe care ni le-a aratat initial si pentru care ne-a cerut un anumit pret (cele pe care le vedeti si pe site, foarte cochete, de 4 stele). Unele din camere, cred ca nu pot avea nici macar 2 stele, daramite 4!

In timpul evenimentului seful de sala a venit sa-mi spuna ca avem o supriza din partea restaurantului... un dans popular si... unul tiganesc. Cel tiganesc a fost absolut jenant, fetele din ansamblul respectiv au mers pe la invitatii barbati, punandu-le fustele in cap si cersindu-le bani pentru asta.

Si ca sa nu vorbesc doar de aspectele negative: mancarea a fost buna, mai ales sarmalele, au fost laudate de multa lume, personalul foarte amabil (in special una din fetele de la Receptie). Mai trebuie lucrat in privinta igienei (de ex: ospatarii puneau la bar cuburile de gheata in boluri cu mana, iar la masa foloseau lingurita).
O singura nemultumire am avut in privinta mancarii: felul 2 ar fi trebuit sa fie salau meuniere si am primit altceva, un banal peste pane, care a fost si foarte apos pe deasupra.
Sfatul meu pentru viitoarele miresici: semnati contract in care sa specificati toate detaliile, nu va bazati pe incredere! Noi nu am facut-o pentru ca stiam tot de pe acest forum ca nu se semneaza contract, dar ca se tin de promisiunile facute… ceea ce nu s-a intamplat si in cazul nostru.

dana_viki
22.08.2012, 16:03:53
Pot sa confirm si eu ca hotelul Zefir este amplasat intr-un loc deosebit, select, si ospitalier,cu o gradina de vara superba,contrar unor discutii contradictorii in ceea ce priveste locatia
Anul trecut am participat la organizarea nunti prietenei mele si am avut nesansa sa discutam cu fosta proprietara Kasai Adela care nici o data nu a putut veni la ora stabilita, a uitat ceea ce a promis si nu a recunoscut ceea ce a stabilit si ce a fost mai grav la ambele intalniri a venit intr-o stare de ebrietate avansata si "batea campii".
Dar anul acesta am organizat propria nunta la complexul hotelier zefir si am fost placut surprinsa de discutiile ce le-am avut cu actualul patron domnul Kasai Pavel un om de cuvant, punctual,si foarte bun negociator(comerciant)
Le recomand cu mare placere viitoarelor mirese sa mearga cu incredere la restaorantul Zefir pentru ca serviciile sunt ireprosabile, gradina de vara superba si o gazda ospitaliera si primitoare.

InnaG
24.09.2013, 19:56:45
Buna,

Nu recomand aceasta pensiune nimanui. Servirea este ingrozitoare, am avut 4 ospatari la mai putin de 80 de persoane, in conditiile in care bauturile au fost servite la bar -ul adus de noi si acestia nu au facut fata. Nu s-a debarasat aproape deloc in timpul nuntii, nu s-au schimbat tacamurile (a fost acelasi tacam de la inceputul nuntii pana la sfarsit), s-a gresit meniul, sampania si torutul au fost oferite doar la o parte din invitati. S-a modificat aranjarea meselor cu cateva ore inainte de inceperea nuntii. In ziua nuntii am fost anuntati ca nu mai sunt disponibile camerele solicitate. Invitatii s-au servit singuri. Prin urmare daca am fi inchiriat locatia fara ospatari ar fi fost la fel.

Mai pe scurt am avut aceeasi experienta neplacuta ca si Mistral 15. Din pacate nici macar contractul semnat nu m-a salvat, nu a contat prea tare ca in contract era trecut ceva si in realitate s-a intamplat altceva...

Prin urmare recomand sa va ganditi de doua ori inainte de a semna un contract cu pensiunea, sau daca nu va deranjaza faptul ca invitatii vor manca si friptura, si sarmalele si pestele cu aceiasi furculita, atunci puteti semna linistiti, dar sa le pregatiti si servetele sa le stearga dupa fiecare fel sau sa vina cu altele in poseta de acasa. Usa este deschisa la bucatarie mereu deci puteti sa trimiteti invitatii sa le spele. :D

Banii au fost dati degeaba ospatarilor si bucatarilor.

Un NUUUUUU hotarat pentru serviciile ingrozitoare, nu va stricati o zi importanta din viata fara motiv, alegeti pe cineva care stie ce are de facut nu dupa care trebuie sa alergati toata seara. Nu e treaba mirilor sa serveasca la mese (desi noi am fost nevoiti sa servim sampaniile unora dintre invitati..).

Invitatii au remarcat aceste neajunsuri (nu ca ar fi fost foarte atenti, dar era greu sa nu observe cineva..), o experienta mai mult decat neplacuta...