PDA

Versiunea completa : Crystal Palace Hotel

ALBA_CA_ZAPADA70
25.08.2008, 11:01:41
Buna! Si.a facut cineva nunta la crystal palace hotel din bucuresti?
Aveti vreo idee despre acesta locatie?
pls..ceva informatii..^:)^ ^:)^

ALBA_CA_ZAPADA70
25.08.2008, 12:45:38
offffffffff...chiar nimeni nu stie nimic despre crystal..:-w

ALBA_CA_ZAPADA70
29.08.2008, 08:53:41
offfffffffff..chiar nimeni nu stie nimic?:(((

nicolette_b
31.08.2008, 23:39:31
Din pacate nu cunosc nimic despre aceste restaurant :( Am observat ca tu l-ai ales deja pentru nunta ... imi poti spune cateva detalii: cat costa un meniu, ce include, cam care ar fi capacitatea localului? Ma intereseaza foarte mult si pe mine... inca nu m-am decis pentru anul viitor

ALBA_CA_ZAPADA70
01.09.2008, 08:07:07
meniul ti.l faci tu din ceea ce iti doresti, in schimb ei te obliga cu bauturile lor spirtoase si sucuri.Restaurantul este super misto..cel putin mie mi.a placut foarte mult, daca vrei te poti duce pe saitul lor si faci un tur virtual.are avantajul k nu mai cheltuiesti bani pe decoratii (dupa parerea mea in afara de aranjamentele florale de pe mese nu ii mai trebuie nimic). daca mai este ceva de intrebat si nu am scris aici sa,mi spui:)capacitatea este de maxim 90.

nicolette_b
01.09.2008, 19:28:23
meniul ti.l faci tu din ceea ce iti doresti, in schimb ei te obliga cu bauturile lor spirtoase si sucuri.Restaurantul este super misto..cel putin mie mi.a placut foarte mult, daca vrei te poti duce pe saitul lor si faci un tur virtual.are avantajul k nu mai cheltuiesti bani pe decoratii (dupa parerea mea in afara de aranjamentele florale de pe mese nu ii mai trebuie nimic). daca mai este ceva de intrebat si nu am scris aici sa,mi spui:)capacitatea este de maxim 90.

Niste preturi orientative pentru meniuri mi-ar fi foarte de folos. Chiar imi place cum arata restaurantul :)>-

Multumesc mult!
>:D<

ALBA_CA_ZAPADA70
02.09.2008, 08:48:14
pt meniu nu mi.a dat niciun pret pt k a zis k mi.l calculeaza la pret mult mai mic decit lista. un exemplu orientativ de meniu de 50 euro ar fi: gustare romanesca, pastrav cu cartofi si salata, sarmalele nelipsite, friptura cu cartofi cu rozmarin si salata, cafea si apa plata/minerala...cam asa..dar bauturile te cocoseaza...adik...40 ml whisky sau gin sau campari...15 ron:D
Noi am facut la calcule de am innebunit..cam cit ar bea o persoana si mi.a iesit k la un meniu de 5o euro bautura de 25 euro..cam..75 de euroi..drept este ca nu ai nevoie de aranjamente pt sala pt k este superba si atunci banii de acolo ii bagi la bautura. tipa cu care am vb este o scumpa..dar din pacate nasul nostru nu vrea acolo..asa de rau imi pare ...se gindeste k o sa fure aia la bautura de o sa ne cocoseza..
acum..vezi tu..este alegerea fiecaruia..eu mi.as fi dorit foarte mult sa fac nunta acolo..dar..nu se stie..poate il imbirligam..:)))daca mai ai nevoie de ceva intreaba.ma...k urmarsc zilnic saitul asta..sper k ti.am fost de folos;)

nicolette_b
02.09.2008, 21:16:13
pt meniu nu mi.a dat niciun pret pt k a zis k mi.l calculeaza la pret mult mai mic decit lista. un exemplu orientativ de meniu de 50 euro ar fi: gustare romanesca, pastrav cu cartofi si salata, sarmalele nelipsite, friptura cu cartofi cu rozmarin si salata, cafea si apa plata/minerala...cam asa..dar bauturile te cocoseaza...adik...40 ml whisky sau gin sau campari...15 ron:D
Noi am facut la calcule de am innebunit..cam cit ar bea o persoana si mi.a iesit k la un meniu de 5o euro bautura de 25 euro..cam..75 de euroi..drept este ca nu ai nevoie de aranjamente pt sala pt k este superba si atunci banii de acolo ii bagi la bautura. tipa cu care am vb este o scumpa..dar din pacate nasul nostru nu vrea acolo..asa de rau imi pare ...se gindeste k o sa fure aia la bautura de o sa ne cocoseza..
acum..vezi tu..este alegerea fiecaruia..eu mi.as fi dorit foarte mult sa fac nunta acolo..dar..nu se stie..poate il imbirligam..:)))daca mai ai nevoie de ceva intreaba.ma...k urmarsc zilnic saitul asta..sper k ti.am fost de folos;)

Nu suna deloc bine ce mi-ai spus despre pret: inca nu este stabilit si poate suferi modificari in timp (anul viitor poate se vor gandi chiar la inflatie, si sa-ti mareasca cu putin timp inainte de nunta pretul meniului [-X ). Apoi pretul la bautura ...:-w

Nici pe mine nu ma incanta ideea de a face in conditiile astea nunta ... desi restaurantul arata bine in poze

Multumesc mult pentru ajutor >:D<

ALBA_CA_ZAPADA70
02.09.2008, 21:27:02
oamenii de acolo au fost super draguti si te lasa sa faci dupa bunul plac..dar si asta sincer nu suna bine..poate oi fi eu un pic paranoica ..cine stie..:-w dar ramin la parerea mea k sala este superba..:(((

raluca2009
30.09.2008, 16:25:47
Iti ofera ei pachet de bauturi sau cum? Ca nu am prea inteles. Au si chirie de sala si alte conditii speciale si taxe? Meniul mi se pare cam vag si saracacios, asta de 50 de euro. Ce include exact la aperitive? Vad ca tortul nu e inclus.

Si inca ceva. pe unde e exact? Un punct de reper, ceva.

ALBA_CA_ZAPADA70
01.10.2008, 06:53:07
Iti ofera ei pachet de bauturi sau cum? Ca nu am prea inteles. Au si chirie de sala si alte conditii speciale si taxe? Meniul mi se pare cam vag si saracacios, asta de 50 de euro. Ce include exact la aperitive? Vad ca tortul nu e inclus.

Si inca ceva. pe unde e exact? Un punct de reper, ceva.

nu au un pachet de bauturi, dar 40 ml wisky sau gin e 15 ron, meniul ti.l faci tu cum doresti si ei calculeaza. Un exemplu de meniu: gustare romaneasca, pastrav+cartofi natur+salata verde cu lmaie, sarmalutze cu ardei si mamaliguta, mixed grill+cartofi cu rozmarin+salata de muraturi, inghetata, apa plata sau minerala si cafea 50E. Asta este un exemplu de meniu. +10% pt ospatari la fel ca la multe restaurante. sala mi s epare superba adik nu mai este prea mare nevoie de aranjamente. Avansul este 30% din valoarea meniului de mincare. Sampania, tortul vinul poti sa le aduci tu. Fiecare masa are ospatarul ei. (hai k stau cu foaia in fata si scriu de prin ce mi.am notat, asa k..scuze k nu sunt prea coerenta:"> )
Daca mai ai vreo nelamurire mai intreaba.ma si daca stiu..iti raspund;)Mie , una, dupa cite restaurante am vzt pt max 80 de persoane mi.a placut tare mult. Hotelul este la 200 de metri de statia de metrou aurel vlaicu. Are si o parcare foarte mare, de ci si asta e o problema rezolvata. Spor la cautari..in continuare!

raluca2009
01.10.2008, 13:24:43
Mersi mult. Tu la ei ai ramas sau mai cauti?

ALBA_CA_ZAPADA70
01.10.2008, 15:29:33
Mersi mult. Tu la ei ai ramas sau mai cauti?

eu mai caut k poate dau si de oferte mai ieftine. Drept este k nu am gasit nimic pina acum, dar nu vreau sa depasesc 100E tacimul. Si fac calcule in continuare:-w . Mai am o promisiune de la o cunostinta si sa vad ce imi ofera, se pare k tacimul costa 150 ron deci o sa mai imi pot permite formatie si aranjamente..ramine de vazut:-?