PDA

Versiunea completa : Restaurant Izabel, Teleorman

geoyan
26.03.2008, 23:41:55
A facut cineva nunta la restaurantul IZABEL de pe langa Alexandria?
Cum a fost?
Cum s-au comportat chelnerii?
Va pupicesc pe toate!:* :* :*

geoyan
29.03.2008, 14:27:01
As dori si eu pareri despre acest restaurant. A mai avut cineva nunta acolo?Cum s-au comportat chelnerii?Restaurantul este in apropiere de Alexandria ,la iesire din comuna Poroschia.

paradise
22.05.2008, 16:29:15
nu am facut nunta la izabel, dar am fost la o nunta acolo...chelnerii au fost super de treaba...ne-au adus gheta ori de cate ori le-am cerut si curatu mesele foarte rapid...plus ca ne-au pus servetele la discretie...am auzit ca s-a modificat localul dupa ce iarna trecuta le-a cazut copertina din cauza zapezii!
acolo are nunta fratele unei prietene nunta pe 14 iunie! :)>-
asa arata acum un an! :)>-

Rg
03.06.2008, 08:25:15
A fost mama la o nunta acolo si i-a placut f mult. Eu am incercat si acolo dar nu aveau liber si am preferat pana la urma la mara(nu regret pana acum:)

monikbride
03.06.2008, 19:38:48
Am fost acolo la nunta unei prietene,mi-a placut mult, nu am ce sa reprosez..servire ok..amenajat frumos..din pacate,din ce am auzit si obsv, darul este mai mik decat la restaurantele din oras....de ce? nu stiu

paradise
04.06.2008, 17:35:51
nu am idee de ce darul este mai mic...noi am dat aproximativ la fel ca la celelalte restaurante din oras.
si nu am tinut cont ca nu mi-a placut mancarea! :> sa caut poze, ca parca am cu mancarea servita la nunta la care am fost...o:-)

paradise
04.06.2008, 17:46:25
primul e tortul care a fost bun bun
apoi aperitivul, unele chestii nu mi-au placut (de ex: ciuperca fripta cu cascaval in ea:-$ )
sarmalele in foi de vita (eu nu mananc de fel), da am zis sa gust si foaia nu era fiarta...
la friptura nu am poze, dar mi-a placut cel mai mult. au avut pe farfurie: friptura de porc, piept de pui fript si cate o frigaruie! =P~
nu mai retin daca au avut si peste...stiu insa ca au intarziat foarte mult cu friptura...au pus-o pe la 3:30 nu mai stiu exact...
per total mie mi-a placut nunta (servirea si localul) o:-)
nu vreau sa credeti ca barfesc...:-B

apropo, stiu din sursa sigura ca restaurantul izabel este aproximativ inchiriat pana in 2010 .

geoyan
22.09.2008, 21:17:57
Numai ziceti nimic fetelor?
NU a mai facut nimeni nunta pe aici?Concluziile pe care le-am tras pana acum despre acest restaurant sunt ca partea de estetica este una,la fel si modul de servire mai putin mancarea.Am auzit multa lume nemultumiti de mancare.
Ce am auzit nou este ca vor sa facqa acolo tort.Deci in scurt timp cele care vor avea petrecerea de nunta aici vor putea comanda tortul de aici fara a mai avea probleme la transport.Eu zic ca e o veste buna ,dar sper sa fie si buuun.<:-P

paradise
04.10.2008, 21:34:54
restaurantul si-a modificat decorul! arata mult mai bine ca inainte! am vazut poze de la nunta si e super! :O

vero_deea
07.01.2009, 21:00:25
restaurantul si-a modificat decorul! arata mult mai bine ca inainte! am vazut poze de la nunta si e super! :O

am atasat cateva poze de la o nunta din vara. din pacate doar atat am.
pe mine m-au dezamagit putin norisorii aia!! parca nu sunt pt restaurant.

cat despre mancare, parerile sunt impartite. pot spune multe comentarii negative am auzit despre mara decat despre izabel!

Gabryela
21.04.2009, 15:19:21
Salut

Eu am avut nunta acolo. Desigur ca poate sunt subiectiva, dar eu sunt super multumita de cum a iesit. Tortul am auzit ca nu a fost bun, eu nu am putut manca, si femeie si-a cerut scuze ca nu a iesit bine, dar in rest patroana super femeie. Am auzit in schimb ca au modificat f mult preturile, si chiar astept sa confirmati, ceva de genul 100 de euro de pers meniul, ceea ce mi se pare extrem de mult, ajunge mai mult ca unele restaurante in Bucuresti.
Oricum per total sunt decisa ca botezul sa il fac tot acolo, duminica nu e la fel de ocupata ca sambata :P.
Daca mai ai intrebari astept pe privat

Gabryela
21.04.2009, 15:20:12
In ceea ce ii priveste pe chelneri e bine sa ii atentionezi, lumea s-a ridicat la dans si cand s-au dus sa manance nu mai era mancarea. Am patit-o chiar eu care eram mireasa :(

vero_deea
21.04.2009, 17:37:04
Salut

Eu am avut nunta acolo. Desigur ca poate sunt subiectiva, dar eu sunt super multumita de cum a iesit. Tortul am auzit ca nu a fost bun, eu nu am putut manca, si femeie si-a cerut scuze ca nu a iesit bine, dar in rest patroana super femeie. Am auzit in schimb ca au modificat f mult preturile, si chiar astept sa confirmati, ceva de genul 100 de euro de pers meniul, ceea ce mi se pare extrem de mult, ajunge mai mult ca unele restaurante in Bucuresti.
Oricum per total sunt decisa ca botezul sa il fac tot acolo, duminica nu e la fel de ocupata ca sambata :P.

pozici nu ne pui?:">

geoyan
22.04.2009, 07:28:25
Salut

Buna ,Gabriela! As vrea sa-ti spun ca ai fost o miresica superba,simpla ,delicata si foarte eleganta.In legatura cu pretul meniului iti pot spune ca este intre 160 si 200 in functie de ce iti alegi,numai muncarea.Bauturile ma lasa sa le aduc pe toate numai in conditia in care sa platesc ospatarii in jur de 200 ron unul care are in sarcina 25 de pers. Daca cumpar sucul apa si o tarie de la ei (garrone) aduc vinul si taria pt.barbati.

Adelaida
27.04.2009, 10:07:01
Buna Gabriela! Ai fost o mireasa foarte frumosa, gingasa si ti-a stat foarte bine in rochita.
Si eu am nunta la Izabel in toamna si sunt foarte incantata de local, mai ales de gradina in care vreau sa fac multe fotografii.
Geoyan, am vazut ca si tu ii ai la nunta de Verginica Neagu si formatia sotului, i-ai vazut pe undeva cum canta la nunti? Noi nu i-am auzit la nici o nunta, dar rudele ne-au spus ca fac o nunta pe cinste. Speram sa merite banii...

geoyan
27.04.2009, 10:43:02
Buna Gabriela! Ai fost o mireasa foarte frumosa, gingasa si ti-a stat foarte bine in rochita.
Si eu am nunta la Izabel in toamna si sunt foarte incantata de local, mai ales de gradina in care vreau sa fac multe fotografii.
Geoyan, am vazut ca si tu ii ai la nunta de Verginica Neagu si formatia sotului, i-ai vazut pe undeva cum canta la nunti? Noi nu i-am auzit la nici o nunta, dar rudele ne-au spus ca fac o nunta pe cinste. Speram sa merite banii...
adelaida as vrea sa-mi spui te rog din curiozitate cat va iau voua la nunta.Am o prietena care ii are tot pe ei si nu le cerut cat mi-au cerut mie si sunt tare curoasa.I-am auzit la multe nunti cum canta si intr-adevar au un program de exceptie'se imbraca in tigani...... f frumos.In vara ,la ultima nunta la care am fost si au cantat ei programul de manele a fost un dezastru.Au cantat incontinuu 2-3 ore manele pt. ca datea lumea dedicatii si aruncau cu banii si ala nu mai stia ce sa cante inventa melodiile.Mi-e nu-mi place asa mai mult dateau dedecatii decat canta.Parerea mea este ca le dam destul nu tb sa mai arucam cu banii in ei ,a fost chiar urat.Eu nu am nimik impotriva manelelor,la petreceri merge ,dar ce e mult striga.Sper sa nu fie si la mine asa ca ii dau pe usa afara.

Adelaida
27.04.2009, 12:51:39
adelaida as vrea sa-mi spui te rog din curiozitate cat va iau voua la nunta.Am o prietena care ii are tot pe ei si nu le cerut cat mi-au cerut mie si sunt tare curoasa.I-am auzit la multe nunti cum canta si intr-adevar au un program de exceptie'se imbraca in tigani...... f frumos.In vara ,la ultima nunta la care am fost si au cantat ei programul de manele a fost un dezastru.Au cantat incontinuu 2-3 ore manele pt. ca datea lumea dedicatii si aruncau cu banii si ala nu mai stia ce sa cante inventa melodiile.Mi-e nu-mi place asa mai mult dateau dedecatii decat canta.Parerea mea este ca le dam destul nu tb sa mai arucam cu banii in ei ,a fost chiar urat.Eu nu am nimik impotriva manelelor,la petreceri merge ,dar ce e mult striga.Sper sa nu fie si la mine asa ca ii dau pe usa afara.

Noua ne iau 1600eur fara lautarii de obiceiuri, alti bani, alta distractie...Ne-au zis ca o sa aiba muzica variata, sa nu ne facem probleme ca o sa iasa bine si am vorbit sa ne facem un CD cu anumite melodii pe care vrem sa le puna....oricum iau foarte mult in comparatie cu zona noastra si daca te gandesti cat este euro acum....#:-SVreau sa te intreb daca voi le oferiti meniul intreg lautarilor ca am auzit tot felul de pareri. Altii le ofera toate cele 4 feluri, altii doar 2, cum procedati?
Daca nu sunt prea indiscreta, voua ce va mai ofera restaurantul in pretul meniului?

geoyan
27.04.2009, 14:18:03
Noua ne iau 1600eur fara lautarii de obiceiuri, alti bani, alta distractie...Ne-au zis ca o sa aiba muzica variata, sa nu ne facem probleme ca o sa iasa bine si am vorbit sa ne facem un CD cu anumite melodii pe care vrem sa le puna....oricum iau foarte mult in comparatie cu zona noastra si daca te gandesti cat este euro acum....#:-SVreau sa te intreb daca voi le oferiti meniul intreg lautarilor ca am auzit tot felul de pareri. Altii le ofera toate cele 4 feluri, altii doar 2, cum procedati?
Daca nu sunt prea indiscreta, voua ce va mai ofera restaurantul in pretul meniului?
Nu esti indiscrte.Te rog sa ma intrbi orice nlamuriri ai.referitor la meniul lautarilor cred ca va fi la fel ca altuturor invitatilor eu nu am auzit pe nimeni cu acesta varianta de 2 feluri .Restaurantul nu ne ofera absolut nimic in pretul meniului :-s ,cand spun meniu ma refer doar la mancare.Restul le platim separat ,plus ca eu tb sa cumpar apa si sucul de la ei si e cam grav....Tu unde faci nunta?

Adelaida
27.04.2009, 15:24:43
Nu esti indiscrte.Te rog sa ma intrbi orice nlamuriri ai.referitor la meniul lautarilor cred ca va fi la fel ca altuturor invitatilor eu nu am auzit pe nimeni cu acesta varianta de 2 feluri .Restaurantul nu ne ofera absolut nimic in pretul meniului :-s ,cand spun meniu ma refer doar la mancare.Restul le platim separat ,plus ca eu tb sa cumpar apa si sucul de la ei si e cam grav....Tu unde faci nunta?

Tot la Izabel ca si tine :smile: La fel si noi cumparam apa si sucul de la ei. Au zis ca in pretul meniului vor intra husele, perdea de lumini, ne aranjeaza o alee pe lac pentru fotografii, o masina de facut bule pt vals si cam atat...
Spor la pregatiri in continuare:smile:

geoyan
28.04.2009, 07:17:22
Tot la Izabel ca si tine :smile: La fel si noi cumparam apa si sucul de la ei. Au zis ca in pretul meniului vor intra husele, perdea de lumini, ne aranjeaza o alee pe lac pentru fotografii, o masina de facut bule pt vals si cam atat...
Spor la pregatiri in continuare:smile:

:O :O :O :O :O Cum adica ai incluse atatea in meniu???????SI cat te costa meniul de persoana?Noua nu ne-a zis nik de asa ceva ,am fost in februarie ,am incheiat contractul si am dat avans 15 mil dar nu ne-a zis asa ceva.Me niurile (doar mancarea ) variaza intre 150 si 190 in functie de ce-ti alegi.Si apoi ne alegem noi ce aranjamente vrem si le platim separat

Adelaida
28.04.2009, 08:20:12
:O :O :O :O :O Cum adica ai incluse atatea in meniu???????SI cat te costa meniul de persoana?Noua nu ne-a zis nik de asa ceva ,am fost in februarie ,am incheiat contractul si am dat avans 15 mil dar nu ne-a zis asa ceva.Me niurile (doar mancarea ) variaza intre 150 si 190 in functie de ce-ti alegi.Si apoi ne alegem noi ce aranjamente vrem si le platim separat

La fel si la noi pana in 190 lei in functie de ce mancare ne alegem. Noua asa ne-a zis, acum nu stiu ce sa-ti zic...m-ai pus pe ganduri, poate nu am inteles noi bine...Oricum vrem sa mai mergem sa intrebam cate ceva si te tin la curent...Aranjamentele florale si decorarea meselor (pietricele, lumanarele, etc) am avut posibilitatea sa ni le faca ei dar contra cost, insa noi deja am vorbit cu o firma sa ne faca toate astea...

geoyan
28.04.2009, 08:42:47

La fel si la noi pana in 190 lei in functie de ce mancare ne alegem. Noua asa ne-a zis, acum nu stiu ce sa-ti zic...m-ai pus pe ganduri, poate nu am inteles noi bine...Oricum vrem sa mai mergem sa intrebam cate ceva si te tin la curent...Aranjamentele florale si decorarea meselor (pietricele, lumanarele, etc) am avut posibilitatea sa ni le faca ei dar contra cost, insa noi deja am vorbit cu o firma sa ne faca toate astea...

Noua ne-a dat variantele de meniuri acasa si separat avem si preturile la aranjamente scoase de ei la imprimanta asa ni le-au dat si acolo sunt toate preturi aranjamentelor.De ex. husa scaun 5 lei fusta masa 11 lei , masina fum 50 lei masina baloane 50 ,vulcani etc............... Noi mai avem niste prieteni care au inaintea nostra,in iulie, si la fel stiu si ei. Si apropo ei avand in iulie au semnat contractul mai devreme si le-a dat aceleasi meniuri dar cu preturi mai mici decat cele pe care le-am luat noi in feb..Nu f mare diferenta dar au pus 10-15 mii la fiecare varianta.Daca ati semnat contractul ati vazut ca e clauza acolo care le permite sa maresca preturile meniurilor in functie de pretul pietei. Si asa ca pana in oct la noi cine stie cat or ajunge.:-s Sunt tare ingrijorata,mi-e teama de ce va fi........

Adelaida
28.04.2009, 09:01:22
Noua ne-a dat variantele de meniuri acasa si separat avem si preturile la aranjamente scoase de ei la imprimanta asa ni le-au dat si acolo sunt toate preturi aranjamentelor.De ex. husa scaun 5 lei fusta masa 11 lei , masina fum 50 lei masina baloane 50 ,vulcani etc............... Noi mai avem niste prieteni care au inaintea nostra,in iulie, si la fel stiu si ei. Si apropo ei avand in iulie au semnat contractul mai devreme si le-a dat aceleasi meniuri dar cu preturi mai mici decat cele pe care le-am luat noi in feb..Nu f mare diferenta dar au pus 10-15 mii la fiecare varianta.Daca ati semnat contractul ati vazut ca e clauza acolo care le permite sa maresca preturile meniurilor in functie de pretul pietei. Si asa ca pana in oct la noi cine stie cat or ajunge.:-s Sunt tare ingrijorata,mi-e teama de ce va fi........

Nu stiu ce sa mai cred...noua nu ne-a dat nici o lista si nici variante de meniu acasa si am mers la sfarsitul lui ianuarie...cand am mers noi au zis ca inca nu stabilisera preturile pt 2009 si ca pretul real al meniului se va stabili cu o luna inainte de nunta, ca nu este un meniu fix si ca pt fiecare fel de mancare are o lista si noi alegem ce vream sa punem(ex: pt aperitiv are 'x' feluri si noi ne alegem)...si mie sincer mi-e teama mai ales ca tie ti-a spus intr-un fel si noua in alt fel...Noua doamna ni s-a parut foarte de treaba si deschisa la idei noi, acum nu stiu ce va fi...

geoyan
28.04.2009, 09:11:08
Nu stiu ce sa mai cred...noua nu ne-a dat nici o lista si nici variante de meniu acasa si am mers la sfarsitul lui ianuarie...cand am mers noi au zis ca inca nu stabilisera preturile pt 2009 si ca pretul real al meniului se va stabili cu o luna inainte de nunta, ca nu este un meniu fix si ca pt fiecare fel de mancare are o lista si noi alegem ce vream sa punem(ex: pt aperitiv are 'x' feluri si noi ne alegem)...si mie sincer mi-e teama mai ales ca tie ti-a spus intr-un fel si noua in alt fel...Noua doamna ni s-a parut foarte de treaba si deschisa la idei noi, acum nu stiu ce va fi...

Daca vrei da-mi adresa ta de email si iti trimit meniurile acum.Le am in format electronic in afara de aranjamente .Voi cand aveti nunta?

Adelaida
28.04.2009, 09:55:46
Daca vrei da-mi adresa ta de email si iti trimit meniurile acum.Le am in format electronic in afara de aranjamente .Voi cand aveti nunta?

Incerc sa-ti trimit un mesaj privat PM dar nu am minim 10 mesaje scrise, am doar 5, trimite-mi tu adresa si apoi iti dau Reply. Merci mult pt ajutor!:* :* :* :* :*

geoyan
28.04.2009, 11:07:39
Incerc sa-ti trimit un mesaj privat PM dar nu am minim 10 mesaje scrise, am doar 5, trimite-mi tu adresa si apoi iti dau Reply. Merci mult pt ajutor!:* :* :* :* :*
Ti-am trimis PM.>:D< >:D<

Gabryela
01.05.2009, 07:39:57
Multumesc fetelor

O sa va trimit poze mai tarziu. Nu pot sa va spun ce mult ma bucur ca preturile nu le-au ajuns pe cele din Bucuresti.
Mai am o intrebare. Voi ati fost in ianuarie anul asta si v-ati gasit loc tot pentru anul asta in octombrie? Caci toata lumea zice ca nu gasesti locuri libere acolo si ca trebuie sa te duci cu un an si ceva inainte.
Pupici

Gabryela
01.05.2009, 15:11:13
Uite si cateva poze de la restaurant.

Gabryela
01.05.2009, 15:12:30
Si inca una

geoyan
01.05.2009, 19:41:20
Multumesc fetelor

O sa va trimit poze mai tarziu. Nu pot sa va spun ce mult ma bucur ca preturile nu le-au ajuns pe cele din Bucuresti.
Mai am o intrebare. Voi ati fost in ianuarie anul asta si v-ati gasit loc tot pentru anul asta in octombrie? Caci toata lumea zice ca nu gasesti locuri libere acolo si ca trebuie sa te duci cu un an si ceva inainte.
Pupici
Noidin iANUARIE 2008 am pus nunta si am pus-o in octombrie ca at am mai .gasit liber:* :*

Gabryela
03.05.2009, 10:35:45
Eu sunt foarte incantata de restaurantul asta, asa ca il recomand cu caldura tuturor celor care vor o nunta frumoasa, cocheta si la preturi acceptabile.

frooxy
02.06.2009, 05:23:25
Astept cu nerabdare pareri despre restaurant,servicii, aranjamente, etc. de la miresicile din 2009. Sper sa mai apara miresici pe site care isi fac nunta la Izabel ..... Noi o sa avem nunta in mai 2010 si am ramas impresionati de cum arata localul cand am fost sa-l vedem in decembrie anul trecut. Cel putin inTeleorman nu prea cred ca mai gasesti ceva asemanator.

Spor la pregatiri la toate miresicile!

paradise
06.07.2009, 13:49:46
intr-adevar, localul este foarte frumos. servirea este foarte buna, de asemenea. insa au fost cateva lucruri care nu mi-au placut. florile artificiale din umbrelutele din tavan si geamul usii de la baie prin care se vedea tot!!! ;)) nu ma refer la usa de la intrarea baii, ci cea de la cabina de toaleta. :)
cel mai frumos este exteriorul. pacat ca nu organizeaza si nunti afara!

am fost aseara la o nunta si voiam sa va impartasesc impresiile astea! :)

edit: meniul a fost sub asteptari! :-&

frooxy
07.07.2009, 04:56:34
intr-adevar, localul este foarte frumos. servirea este foarte buna, de asemenea. insa au fost cateva lucruri care nu mi-au placut. florile artificiale din umbrelutele din tavan si geamul usii de la baie prin care se vedea tot!!! ;)) nu ma refer la usa de la intrarea baii, ci cea de la cabina de toaleta. :)
cel mai frumos este exteriorul. pacat ca nu organizeaza si nunti afara!

am fost aseara la o nunta si voiam sa va impartasesc impresiile astea! :)

edit: meniul a fost sub asteptari! :-&

Mersi mult de pareri ... o sa avem grija sa le spunem ca nu vrem umbrelute :zz:, sunt chiar nasoale cu florile alea. In privinta meniului nu stiu ce sa zic, sper sa se imbunatateasca pana in 2010. Ce nu ti-a placut la meniu? Este prima data cand ai fost la o nunta aici?

paradise
08.07.2009, 15:00:39
Mersi mult de pareri ... o sa avem grija sa le spunem ca nu vrem umbrelute :zz:, sunt chiar nasoale cu florile alea. In privinta meniului nu stiu ce sa zic, sper sa se imbunatateasca pana in 2010. Ce nu ti-a placut la meniu? Este prima data cand ai fost la o nunta aici?

nu, este a doua oara cand merg la o nunta aici. prima a fost acum 2 ani, dar meniul de atunci era cu mult peste cel de acum.
ce nu mi-a placut? pestele (bucata mica, cartofi multi), sarmalele (de fapt, mamaliga [-X . sarmalele mai mult sotul a avut de comentat la ele), friptura (cea de porc prea grasa pt. mine, cea de pui uscataaa. probabil era de sambata cea de pui :)) ), tortul (nimic interesant la el).
in concluzie, mi-a placut doar aperitivul! :))

precizare: eu sunt cea mai nepretentioasa persoana posibila. daca mie mi s-a parut asa, nu stiu celor pretentiosi!

succes!

edit: poze de la prima nunta la care am fost am pus aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10124

cea mai buna mancare la o nunta am mancat-o la hotelul parc! am fost la 3 nunti acolo!

frooxy
08.07.2009, 23:45:46
friptura (cea de porc prea grasa pt. mine, cea de pui uscataaa. probabil era de sambata cea de pui :)) )

Noroc ca avem nunta sambata si nu o sa avem resturi de mancare :)):)):))

Kityy25
10.07.2009, 03:51:36
Am fost de doua ori pe anul asta la Izabel, si pot spune ca este cel mai tare Din Teleorman, insa ai si nemultumiri pe masura, din cele doua nunti la care am fost, nuntasi au ales aranjamentul oferit de Badea, iar la una cu acele umbrele penale si florii de plastic !!!

;)) Acum sincer ce preferati 6000 Ron pe aranjamente din flori naturale sau umbrele de plastic mult mai ieftine......=))

Deci la anu este ocupat aproape orce data , insa pentru faza ca sunt cei mai cautati au inceput.... sa loveasca clienti.... in aranjamente, lumini, platesti apa , sucul sau ospatarii, artifici etc... Daca esti naiv si te lasi pe mana lor poti sa le cotizezi foarte mult aiurea.... Care pentru tine inseamna reducerea castigului potential din nunta ta.... Asa ca ochisiori mari si mai bine luati =)) plastic....^:)^

geoyan
13.07.2009, 08:13:45
In sfarsit am ajuns si eu sambata la Izabel!Desi am pus nunta acu aproape 2 ani nu fusesem niciodata aici la o nunta,doar iubi care a mai filmat.Au fost parintii mei acu 1 luna si au fost f incantati si ma mai linistisem putin cand mi-au spus ei cum a fost.Sambata am ajuns si noi si de asemenea a f forte bine acu chiar m-am linistit in privinta restaurantului sper sa nu-mi faca surprize. Ce nu mi-a placut cel mai mult a fost pestele nu ca nu a fost bun dar a fost putin.In rest a fost totul ok servirea nik de obiectat mereu am avut pe masa gheta sucuri nu am ramas fara nik cum nu ni s-a intamplat prin alte parti,sau noi de abia sa primim mancarea si altii se ridicasera la dans(la mara),tacamurile ni le-au luat de fiecare data si le aduceau cu urmatorul fel de mancare.Per ansamblu a fost f bine cu mici exceptii care sunt omenesti nu poate fi totul perfect si nu poti multumi pe toata lumea.Va dati seama ca eu fiind interesata am fost atenta la toate detaliile si am obervat multe pe care altii nici le-a bagat de seama.
Ieri am vb cu miresoii si au zis ca nu li s-a parut deloc ca i-a furat cu absolut nik le-a dat tot acasa ce le-a ramas chiar inainte i-a sfatuit cum sa faca sa alega meniu si bun si ieftin .

benjib
16.07.2009, 18:13:56
Salut!
Eu am facut nunta la Izabel acum un an. As putea sa va arat niste poze insa siteul pe care sunt puse ar fi considerate publicitate asa ca nu puteti vedea. Oricum am vazut saitul restaurantului si majoritatea pozelor cele in care sala este decorata pe auriu sunt de la nunta noastra.

Cel mai bine ar fi sa punem lucruruile sub forma
Pro: si Contra: si voi sa judecati singuri

Pro:
1. Locatia este superba noi am ales-o pentru ca si cununia religioasa am facut-o afara
2. Mancarea a fost foarte buna. Toata lumea a fost multumita.
3. Servirea a fost foarte buna: toata lumea a mancat in acelasi timp si chelnerii au fost foarte serviabili si draguti. (tortul a fost comandat separat)

Contra:
Poate acum s-au mai schimbat lucrurile dar cand am facut eu organizarea lor a fost pur si simplu bataie de joc.
Cu un an inainte am discutat toate lucrurile cu doamna Badea (proprietara) si lucururile au inceput cu stangul prin suprapunerea datei alese cu altcineva fiind nevoiti sa schimbam data. Apoi am discutat de meniu si bauturi niste preturi (80 meniul si 8 lei sticla de 2 litri de bautura racoritoare). De asemenea am discutat organizarea cununiei religioase afara. Am facut un contract la un jurist si i l-am prezentat sa il discutam si sa semnam ceva insa replica dumneaei a fost "macar sa fie toti la fel de cinstiti ca noi". si nu a vrut sa semneze nimic.
Si acum sa va prezint cat de cinstiti au fost:
Dupa un an cand am venit cu cateva luni inainte de nunta sa punem lucrurile la punct, doamna Badea ne-a prezentat-o pe fiica dumneai si toate planurile noastre au fost date peste cap. Meniul a fost cu totul altul.. la un pret de aprox 120 de lei. Apoi bautura afost la 10 lei si am negociat ca ne aducem singuri bautura. A ramas ca facem cununia religioasa afara daca aducem pe cineva care sa mute scaunele.
Cu o luna inainte de nunta, doamna Izabel ne spune: "Nu mai faceti cununia afara". Asta era motivul pentur care alelsesem localul. In momentul ala, daca aveam backup ma duceam la alt restaurant, insa i-am zis ca nu am intereseaza asa am stabilit si facem afara. I-am promis ca eu aduc oameni care sa se ocupe de toata treaba. Si aici au fost probleme, ba ca platim, ba ca nu platim pentru afara, pana la urma a ramas ca nu platim, daca eu imi aduc oamenii sa faca treaba pentru afara.
Si au ramas lucrurile stabilite asa, aperitiv, peste, friptura, cafea.bauturile f fructele, torutul urmand sa fie cumparate din alta parte.
Cu 3 zile inainte de nunta, dupa ce am trimis numarul exact de persoane, am primit un telefon foarte nervos de la propoprietara (ATENTIE! dumneai iese din schema cu cateva luni inainte cand mi-a prezentat-o pe fata ei si mi-a zis ca de acum incolo fata ei e managerul si cu ea discutam, si am discutat cu totul altceva decat ce discutaseram cu ea cu un an inainte) deci primesc telefonul si doamna cu un stil autentic de teleorman numai bun de pus in Morometii, ma ia cu tot felujl de jigniri ca noi doar atat facem la nunta, ca ea nu castiga nimic de pe urma noastra, etc. In momentul ala i-am zis ca eu am discutat nunta cu altcineva si i-am inchis telefonul. Va dati seama cum ne-a dat peste cap cu 3 zile inainte de nunta.
In fine. ZIUA NUNTII.
Echipa mea a fost de dimineata acolo a aranjat totul pentru afara, aranjamente florale, au muncit cateva ore (inca odata imi pare rau ca nu pot sa va arat pozele.) Noi am ajuns cu fotograful si cameramantul pe la ora 13:00 si am facut poze pe acolo. Unul din fotografi a mancat o banana si a lasat coaja in farfurie la masa unde urma sa stea. A iesit proprietara (care cred ca era imbracata cum dormise in pantaloni scurti si maiou taoata dungi de urme de pe ce dormise) si a inceput sa zbiere prin sala ca ea nu face curat dupa noi si ca ii patam fetele de masa si tot felu de ineptii. Am ignorat-o am mers afara. Am inteles ca doamna care a facut aranjamentele florale s-a cam certat cu ea sa porneasca aerul conditionat (cu toate ca asta a fost o conditie impusa inca de la inceput de la primele discutii) pana la urma a fost pornit.
Cat timp am facut poze si ne-am filmat, sotul proprietarei, a fost in foisor cu o gasca de betivi si tot vorbeau si cantau si faceau tot felul. A trebuit sa o iau de=o parte pe doamna Izabel si sa o rog sa isi faca tatal sa dispara de acolo ca sa nu imi disturbe ceremonia religioasa cu betivii lu ta'so.
In sala la masa cum v-am spus au decurs lucrurile foarte bine. La sfarsit cand sa platim ne-a incarcat cu 200 de lei pentru ca am facut afara (cu toate ca ei nu au facut nimic pentru asta) ne-au zis ca s-au rupt nusitu ce flori si sa nu se supere maica'sa. Dupa ce i-am platit tot fara sa comentam, i-am spus doamnei tot ce am avut pe suflet ca sa inteleaga ca nu isi pot bate joc de oameni crezand ca sunt singurul local mai cu stil din zona, si ca o sa postam pe toate saiturile de specialitate si o sa povestim cum s-au comportat cu noi.
Sa speram ca s-au mai civilizat si inteleg si ei ca nu e suficient sa fii un parvenit care a facut rost de teren si l-a modernizat ca lumea sa vina la tine sa isi faca nunta, ci e nevoie de bun simt si respect fata de cei care aleg sa isi celebreze cel mai important moment din viata lor in restaurantul tau.
In speranta ca v-am fost de ajutor, va doresc sa aveti o nunta frumoasa asa cum v-o doriti si Casa de Piatra asezata pe Piatra.
SI FOARTE IMPORTANT: NU FACETI NIMIC FARA CONTRACT SI FARA SEMNARURA!!!

vero_deea
16.07.2009, 21:34:21
Salut!
Eu am facut nunta la Izabel acum un an. As putea sa va arat niste poze insa siteul pe care sunt puse ar fi considerate publicitate asa ca nu puteti vedea. Oricum am vazut saitul restaurantului si majoritatea pozelor cele in care sala este decorata pe auriu sunt de la nunta noastra.

[...]

am admirat fotografiile pe site-ul fotografului vostru. sunt superbe!

geoyan
17.07.2009, 08:17:20
Salut!

[...]

Benjib ma speriii!sper ca nu o sa patesc la fel..:no_02: :no_04:

Dulceata1
17.07.2009, 18:53:00
Salut!
Eu am facut nunta la Izabel acum un an............................

Incep sa intru in panica!!! :(( :(( :((

benjib
18.07.2009, 22:36:20
salut! n-am putut sa iti scriu pe privat ca nu am 10 posturi. trimite-mi pe privat adresa ta de mail sa iti spun mai multe ca aici sunt cenzurat :))
nu intra in panica o sa se rezolve. ideea e sa pui picioru in prag. si gata.
daca nu ai facut contract. e si mai simplu la sfarsit le platesti cat vrei :))

rusalina
25.07.2009, 19:31:15
Buna, si eu am fost la o nunta prin luna mai.....(parca) ! Ce sa spun.....restaurantul arata bine pe dinafara si prin interior ...insa au fost unele chestii care nu mi-au placut! cum ar fii:ospatarii care se miscau in " reluare" ...si mancarea care din cate am inteles ....un meniu a fost destul de piperat..nu prea a fost la nivelul asteptat!
Eu personal si as face nunta acolo si nu as face din diferitele motive
Parerea mea este urm: cand iti vine cineva la nunta trebui sa ii dai sa manance bineeee, sa aiba muzica si bautura.....ei se vor simiti bine, voi fii recunoscatori fata de tine si totul va fi perfect #:-S

Adelaida
29.09.2009, 12:46:16
Buna fetelor,

Eu am avut de curand nunta la Izabel si vreau sa va spun ca a fost o nunta peste asteptarile noastre. Am dansat impreuma cu invitatii toata seara si am avut si 2 perechi de dansatori profesionisti care au fost 'cireasa de pe tort' :))
Am colaborat f bine cu doamna de la restaurant, ne-a fost alaturi si este f deschisa la idei noi. Mancarea este f buna si preturile sunt acceptabile. Meniul nu este scump, la mancare se adauga decoratiunile, dar sunt optionale si fiecare isi poate alege in functie de dorinte si buget ce vrea sa-si puna. Daca se adauga la ce ofera localul si celelalte cheltuieli ale nuntii (lautari, haine, cameraman, etc), bineinteles ca meniul iese scump intotdeauna.

Vreau sa va spun ca am ramas cu amintiri f frumoase si fotografii extraordinare realizate in curtea localului, cum f rar intalnesti in zona. Va recomand cu caldura restaurantul, iar daca ar fi s-o iau de la capat as alege fara indoiala tot Izabel.

Va pup si va doresc spor la pregatiri in continuare :))))

frooxy
01.10.2009, 06:36:51
Buna fetelor,

Eu am avut de curand nunta la Izabel si vreau sa va spun ca a fost o nunta peste asteptarile noastre. Am dansat impreuma cu invitatii toata seara si am avut si 2 perechi de dansatori profesionisti care au fost 'cireasa de pe tort' :))
Am colaborat f bine cu doamna de la restaurant, ne-a fost alaturi si este f deschisa la idei noi. Mancarea este f buna si preturile sunt acceptabile. Meniul nu este scump, la mancare se adauga decoratiunile, dar sunt optionale si fiecare isi poate alege in functie de dorinte si buget ce vrea sa-si puna. Daca se adauga la ce ofera localul si celelalte cheltuieli ale nuntii (lautari, haine, cameraman, etc), bineinteles ca meniul iese scump intotdeauna.

Vreau sa va spun ca am ramas cu amintiri f frumoase si fotografii extraordinare realizate in curtea localului, cum f rar intalnesti in zona. Va recomand cu caldura restaurantul, iar daca ar fi s-o iau de la capat as alege fara indoiala tot Izabel.

Va pup si va doresc spor la pregatiri in continuare :))))

In primul rand casa de piatra si sa fiti fericiti !!!
Ma bucur sa aud lucruri bune despre Izabel ... s-au ocupat ei de aranjamentele florale la nunta voastra? Daca da, ai putea sa pui niste poze ... sunt curioasa cum arata :D
Poti sa imi trimiti si mie un PM cu email/sau un nr de telefon ale dansatorilor profesionisti .....si noi suntem in cautare de o "cireasa de pe tort" :). Au venit din Bucuresti sau sunt din Teleorman?
Mersi mult :*:*

andra83
07.10.2009, 15:48:34
Ma bucur sa aud ca a fost foarte dragut la Izabel la restaurant!
Am auzit povesti cum ca esti nevoit sa platesti curentul consumat si alte porcarii de genul. Ca iti incarca mult nota finala. Eu cand am vb cu Badea, parca asa il cheama pe patron, mi s-a parut foarte de treaba dar prea ieftin meniul (tinand cont ca se platesc in parte, fiecare *articol* s.a.m.d. nu are cum sa coste doar 1300 ron) There was something fishy.

Dar cum nu aveau nimic liber pentru anul 2010, am cautat in alte parti! Si nu imi pare rau deloc!

Bafta!

Adelaida
09.10.2009, 15:45:53
Nu, chiar a fost ok, nu ne-a pus sa platim curentul electric sau alte prostii...Pai daca ti-au aratat lista cu preturi aveai acolo totul si iti alegeai ce puteai sa-ti pui, practic iti faceai singura meniul...

Iti doresc sa ai o nunta asa cum iti doresti si succes la organizare! :)))

adelinacristea
09.06.2010, 08:54:38
In primul rand casa de piatra si sa fiti fericiti !!!
Ma bucur sa aud lucruri bune despre Izabel ... s-au ocupat ei de aranjamentele florale la nunta voastra? Daca da, ai putea sa pui niste poze ... sunt curioasa cum arata :D
Poti sa imi trimiti si mie un PM cu email/sau un nr de telefon ale dansatorilor profesionisti .....si noi suntem in cautare de o "cireasa de pe tort" :). Au venit din Bucuresti sau sunt din Teleorman?
Mersi mult :*:*

E un tip la Romfra care face cursuri de dans si parca are si dansatori;) mergeti acolo

frooxy
30.06.2010, 22:57:15
E un tip la Romfra care face cursuri de dans si parca are si dansatori;) mergeti acolo

merci de informatii dar am avut deja nunta :) ...am luat pe cineva din Bucuresti

mady22yo
02.07.2010, 21:59:46
Salut!

Pro:
1. Locatia este superba noi am ales-o pentru ca si cununia religioasa am facut-o afara
3. Servirea a fost foarte buna: toata lumea a mancat in acelasi timp si chelnerii au fost foarte serviabili si draguti. (tortul a fost comandat separat)

Contra:
Poate acum s-au mai schimbat lucrurile dar cand am facut eu organizarea lor a fost pur si simplu bataie de joc.
Cu un an inainte am discutat toate lucrurile cu doamna Badea (proprietara) si lucururile au inceput cu stangul prin suprapunerea datei alese cu altcineva fiind nevoiti sa schimbam data. Apoi am discutat de meniu si bauturi niste preturi (80 meniul si 8 lei sticla de 2 litri de bautura racoritoare). De asemenea am discutat organizarea cununiei religioase afara. Am facut un contract la un jurist si i l-am prezentat sa il discutam si sa semnam ceva insa replica dumneaei a fost "macar sa fie toti la fel de cinstiti ca noi". si nu a vrut sa semneze nimic.
Dupa un an cand am venit cu cateva luni inainte de nunta sa punem lucrurile la punct, doamna Badea ne-a prezentat-o pe fiica dumneai si toate planurile noastre au fost date peste cap. Meniul a fost cu totul altul.. la un pret de aprox 120 de lei. Apoi bautura afost la 10 lei si am negociat ca ne aducem singuri bautura. A ramas ca facem cununia religioasa afara daca aducem pe cineva care sa mute scaunele.
Cu o luna inainte de nunta, doamna Izabel ne spune: "Nu mai faceti cununia afara". Asta era motivul pentur care alelsesem localul. In momentul ala, daca aveam backup ma duceam la alt restaurant, insa i-am zis ca nu am intereseaza asa am stabilit si facem afara. I-am promis ca eu aduc oameni care sa se ocupe de toata treaba. Si aici au fost probleme, ba ca platim, ba ca nu platim pentru afara, pana la urma a ramas ca nu platim, daca eu imi aduc oamenii sa faca treaba pentru afara.
Si au ramas lucrurile stabilite asa, aperitiv, peste, friptura, cafea.bauturile f fructele, torutul urmand sa fie cumparate din alta parte.
Cu 3 zile inainte de nunta, dupa ce am trimis numarul exact de persoane, am primit un telefon foarte nervos de la propoprietara (ATENTIE! dumneai iese din schema cu cateva luni inainte cand mi-a prezentat-o pe fata ei si mi-a zis ca de acum incolo fata ei e managerul si cu ea discutam, si am discutat cu totul altceva decat ce discutaseram cu ea cu un an inainte) deci primesc telefonul si doamna cu un stil autentic de teleorman numai bun de pus in Morometii, ma ia cu tot felujl de jigniri ca noi doar atat facem la nunta, ca ea nu castiga nimic de pe urma noastra, etc. In momentul ala i-am zis ca eu am discutat nunta cu altcineva si i-am inchis telefonul. Va dati seama cum ne-a dat peste cap cu 3 zile inainte de nunta.
In fine. ZIUA NUNTII.
Echipa mea a fost de dimineata acolo a aranjat totul pentru afara, aranjamente florale, au muncit cateva ore (inca odata imi pare rau ca nu pot sa va arat pozele.) Noi am ajuns cu fotograful si cameramantul pe la ora 13:00 si am facut poze pe acolo. Unul din fotografi a mancat o banana si a lasat coaja in farfurie la masa unde urma sa stea. A iesit proprietara (care cred ca era imbracata cum dormise in pantaloni scurti si maiou taoata dungi de urme de pe ce dormise) si a inceput sa zbiere prin sala ca ea nu face curat dupa noi si ca ii patam fetele de masa si tot felu de ineptii. Am ignorat-o am mers afara. Am inteles ca doamna care a facut aranjamentele florale s-a cam certat cu ea sa porneasca aerul conditionat (cu toate ca asta a fost o conditie impusa inca de la inceput de la primele discutii) pana la urma a fost pornit.
Cat timp am facut poze si ne-am filmat, sotul proprietarei, a fost in foisor cu o gasca de betivi si tot vorbeau si cantau si faceau tot felul. A trebuit sa o iau de=o parte pe doamna Izabel si sa o rog sa isi faca tatal sa dispara de acolo ca sa nu imi disturbe ceremonia religioasa cu betivii lu ta'so.
In sala la masa cum v-am spus au decurs lucrurile foarte bine. La sfarsit cand sa platim ne-a incarcat cu 200 de lei pentru ca am facut afara (cu toate ca ei nu au facut nimic pentru asta) ne-au zis ca s-au rupt nusitu ce flori si sa nu se supere maica'sa. Dupa ce i-am platit tot fara sa comentam, i-am spus doamnei tot ce am avut pe suflet ca sa inteleaga ca nu isi pot bate joc de oameni crezand ca sunt singurul local mai cu stil din zona, si ca o sa postam pe toate saiturile de specialitate si o sa povestim cum s-au comportat cu noi.
Sa speram ca s-au mai civilizat si inteleg si ei ca nu e suficient sa fii un parvenit care a facut rost de teren si l-a modernizat ca lumea sa vina la tine sa isi faca nunta, ci e nevoie de bun simt si respect fata de cei care aleg sa isi celebreze cel mai important moment din viata lor in restaurantul tau.
In speranta ca v-am fost de ajutor, va doresc sa aveti o nunta frumoasa asa cum v-o doriti si Casa de Piatra asezata pe Piatra.

wow....nu ma asteptam la asa ceva pentru un local asa frumos...am sa fiu foarte atenta la detaliile astea...

mady22yo
04.07.2010, 17:47:43
vreau sa te intreb cine v-a oficiat cununia religioasa si daca au fost de acord preotii cu nunta in afara bisericii, pt k si eu vreau acelasi lucru...imi doresc o cununie in aer liber, cu multe flori...etc...

mirela_mm
15.07.2010, 12:28:21
Salut!

Pro:

Contra:
In fine. ZIUA NUNTII.

:((M-ai speriat deja! Eu am nunta acolo in iulie 2011 si am semnat contractul dar fara preturile meniului si tot ce mi-a promis ca intra in pachet! Sper sa nu am surprize....

mady22yo
02.08.2010, 16:23:10
Miresici de 2011...stiti ceva de locuri libere la restaurantul acesta???

Anie
06.09.2010, 08:16:45
Buna fetelor, vreau sa va impartasesc experienta mea legata de Izabel, am fost la nunta unor prieteni si am ramas fara cuvinte, nunta parca a fost rupta dintr-o poveste. Nu am aflat inca detalii despre organizare, dar produsul final a fost super. Locatia este superba, visul oricarei mirese romantice, arata exact ca un salon de nunti, servirea a fost ireprosabila( cei drept nu a fost o nunta foarte mare, undeva la 60-70 fam). Felicitari celor ce se ocupa de locatie!

fluturel
17.10.2010, 13:55:44
Are cineva idee cam cat este pretul la meniu? te lasa sa iti aduci tu bauturile?

Anie
25.10.2010, 11:31:44
Are cineva idee cam cat este pretul la meniu? te lasa sa iti aduci tu bauturile?
Buna.Dupa cate stiu eu, pretul unui meniu in toamna asta a fost de 200 ron( nu stiu exact ce bauturi erau incluse:-\,sau daca erau), dar depinde bineinteles de ce alegi. Scrie si pe site ceva si iti prezinta si tipurile de meniu.

cata_trifu
09.08.2012, 14:01:34
Buna,

eu am nunta anul acesta la Izabel. meniurile sunt intre 157-179 ron, iar in ceea ce priveste bauturile poti veni cu bautura ta dar platesti separat chelnerii. in rest, dna care organizeaza totul este foarte comunicativa.
speram sa nu apara surprize neplacute din partea dansilor

bumbumbum
20.08.2012, 14:19:18
Buna,

eu am nunta anul acesta la Izabel. meniurile sunt intre 157-179 ron, iar in ceea ce priveste bauturile poti veni cu bautura ta dar platesti separat chelnerii. in rest, dna care organizeaza totul este foarte comunicativa.
speram sa nu apara surprize neplacute din partea dansilor

Buna,
Poti sa imi spui cu cat timp inainte ai programat nunta la restaurant, am fost la o nunta si mi-a placut tare tare mult, noi ne-am hotarat ca vom face nunta in 2014, dar ma gandesc ca este prea devreme sa merg la restaurant deacum.
As mai vrea cateva detalii, cat ai platit avans si cat ar fi trebuit sa platesti chelnerii daca veneai cu bautura ta.
Merci mult.

cata_trifu
10.09.2012, 08:08:02
Buna,

Noi am programat nunta destul de tarziu, anul trecut prin octombrie. De aceea nici nu am putut alege noi ziua, doar 30 sept si undeva la sfarsitul lunii octombrie mai erau zile libere.
Pt cei care vin cu bautura de acasa, tariful este de 150 lei/chelner, si daca imi amintesc bine, va fi un chelner la 20 pers. nu am stabilit inca detaliile finale.
sper ca iti sunt de folos aceste informatii.

Succes!

bumbumbum
11.09.2012, 14:54:14
Buna,

Noi am programat nunta destul de tarziu, anul trecut prin octombrie. De aceea nici nu am putut alege noi ziua, doar 30 sept si undeva la sfarsitul lunii octombrie mai erau zile libere.
Pt cei care vin cu bautura de acasa, tariful este de 150 lei/chelner, si daca imi amintesc bine, va fi un chelner la 20 pers. nu am stabilit inca detaliile finale.
sper ca iti sunt de folos aceste informatii.

Succes!

Multumesc frumos!
Iti doresc sa ai parte de vreme frumoasa si de o nunta ca in povesti.

d1ana
30.03.2014, 11:58:37
Buna fetelor,in legatura cu fotografia sau filmarea la nunta vreau sa stiti ca acum in 2014, la noi in judet puteti gasi servicii foto si video competitive cu alte servicii de top din Capitala, trebuie doar sa cautati pe internet, se numeste mitica stinga . Dacti cautare pe google filmari nunti alexandria sau pur si simplu mitica stinga, tot asa il gasiti si pe facebok... Am vazut ca este chiar si aici pe acest site, inregistrat la Furnizori . Face ceva deosebit fata de ce se face la noi in oras, cautati-l pe internet si o sa ramaneti surprinse de calitatea materialelor. Au foarte multe echipamente , filmeaza si cu camera (sony fs100) , dar si cu dslr-ul care este acum ultima "fitza". Fotograful, claudiu este foarte talentat. Sunt oameni pasionati de ceea ce fac, nu stiu daca au firma sau nu, eu am vazut pe saitul lui si videoclipuri as cum se fac acum, si poze care mi-au placut foarte mult.
Bafta fetelor !

florance27
25.08.2014, 23:32:59
Buna,

A facut cineva de curand nunta acolo? Se poate sa imi spuneti si mie o impresie generala despre restaurant, personal? Cam ce preturi au (aprox) meniurile? Multumesc

Manda_Alina
24.01.2015, 00:49:08
Nimic nou aici??

angela.m
01.09.2015, 21:54:13
Buna. Am facut eu anul trecut. Pretul unui meniu era intre 159-179 lei, in functie de pestele ales. Anul acesta am inteles ca s-au scumpit cu 10 lei. In meniu, pe langa mancare, sunt incluse urmatoarele: 1 l suc + 1 apa minerala/pers., 2 cafele/pers, alune, saratele. Pe langa acestea restaurantul ne-a oferit casa de dar, numerele de pe mese, aranjamentul de pe mese (nu floral, noi am avut pene de strut dar puteam alege intre mai multe chestii), balonase de sapun in timpul valsului, paharele mirilor (noi le-am avut pe ale noastre). Ne-au pus la dispozitie si un cal negru pentru fotografii, foarte bland si frumos :) Restaurantul este renovat de curand, de maxim 2 ani, si arata foarte bine. Totul este alb ceea ce da foarte bine in fotografii. Toti invitatii au spus numai lucruri bune despre restaurant, in special cei care nu il mai vazusera inainte. La capitolul mancare parerea mea este ca mai au de lucrat. La noi nu prea a corespuns mancarea de pe farfurii cu ceea ce optasem noi. Daca as da timpul inapoi m-as gandi de doua ori inainte sa aleg Izabel.