Miresici de 2014

onlyfashion
27 Feb 2013, 18:19
Ce mult ma bucur ca avem si noi unde sa povestim, in sfarsit! :D cine mai e miresica de 2014? ;;)
Pussycatsky
27 Feb 2013, 19:11
Buna! Eu sunt miresica de 2014... cum stai cu pregatirile?
onlyfashion
27 Feb 2013, 19:52
Mi-e si rusine sa zic, concret nu avem nimic gata :)) Ne-am hotarat cu privire la restaurant,nu am facut inca rezervarea,dar o sa mergem cat de curand sa o facem.Avem deja modelul de invitatie,am facut si listele cu invitati dar vrem sa mai taiem din ei.Cu rochia e o problema ca nu imi place niciun model, dar oricum o sa o cumpar la anu', deci mai am timp de gandire. Tu cum stai? Cu siguranta mai bine ca mine..;))
Pussycatsky
27 Feb 2013, 20:03
Aaaa nici noi nu stam fff bine..dar totusi mai este un an jum ..deci..e bine :D.
Momentan am luat restaurantul, si ne am hotarat la fotografi..dar nu am platit avansul.
Ma tot uit de cameramani/videpgrapheri si formatie. Aici sunt total dezorientata :((
In rest sunt doar idei..inca nu ma grabesc cu ele :D
Mirabele
27 Feb 2013, 21:00
Si eu voi fii mireasa in 2014 :)
Pussycatsky
27 Feb 2013, 21:41
Bun venit! :*
Dannny24
27 Feb 2013, 21:56
Fetelor, eu in 2012 pe vremea asta nu eram nici macar logodita inca :D. Asa ca nu e stres. Va doresc multa bafta la pregatiri!!! :*
Miha_Muuu
27 Feb 2013, 22:02
:) nici eu nu banuiam ce ma asteapta...noi ne-am gasit restaurantul in ianuarie :D spor la pregatiri!
danielan86
28 Feb 2013, 00:02
Fetelor, ma bucur tare mult sa va anunt ca incepand de astazi aveti un grup special al miresicilor de 2014, pe facebook. Va astept acolo sa discutam! :)
ioanaechim21
28 Feb 2013, 09:09
Spor la pregãtiri miresici de 2014! mai trageți cu ochiul și la noi, 2013! eu anul trecut (2012) pe timpul acesta nu știam cã voi fi miresicã de 2013, dar îmi doream tare mult :)
aveți suficient timp pentru toatã organizarea!
succes și spor!
jewelynne
28 Feb 2013, 10:08
Bafta fetele ! stati relaxate! eu am doua prietene miresici de 2014 si pe ele le sfatuiesc acelasi lucru: sa nu se streseze prea mult, cu nimic, pentru ca timp este destul si nu e cazul de panica. inteleg nerabdarea de a organiza, dar fara stress.. uite de exemplu eu restaurantul, exact ce cautam gasit in bucuresti, cu cateva luni inainte de nunta. Biserica pentru iunie, am gasit-o acum in februarie desi mi se zicea ca nu am nicio sansa sa mai gasesc biserici libere... rochita - am probat in luna ianuarie in diverse locuri, in februarie deja o aveam... hmmm dj, foto toate le-am gasit in ultima vreme. Deci totul cu calm, fara stress si va fi foarte bine...(o sa vedeti in poze la mine)
Bafta tuturor si spor la miresit!
Pussycatsky
28 Feb 2013, 12:38
Nu gasesc :(..cum caut? Multumescccc
onlyfashion
28 Feb 2013, 15:37
Eu de mult trag cu ochiul la tooot ce povestiti voi si abia astept sa vad poze de la nuntile voastre si sa citesc sfaturile voastre, dupa nunta. Pentru ca de la voi invatam cel mai mult. Si chiar daca noi, aici, nu prea avem ce sa povestim inca, sunt mandra totusi ca a fost facuta si "pagina" noastra ;))
crissa20
28 Feb 2013, 21:33
Buna fetelor,

De mult timp tot urmaresc si eu sa vad cand apare sectiunea "Miresici de 2014" :). Pana acum si noi avem doar restaurantul rezervat, si o idee cam ce fotograf/videograf am vrea, dar nimic concret. Nefiind in tara, e putin mai greu cu organizarea, dar speram sa se rezolve totul cu bine.

Onlyfashion, si eu sunt tot din Sibiu, dar mirele fiind din Bucuresti, vom face nunta acolo. A trebuit sa ma "sacrific" sa nu fac nunta in orasul meu frumos, dar pana la urma cei mai mult invitati vor fi din Bucuresti.

Bafta si spor la pregatiri!
mihaela_toma
1 Mar 2013, 10:35
Chiar pe vremea asta, acum un an am inceput si eu sa fiu activa pe forum :).
Am reusit pana acum sa parcurg cat de cat discutiile miresicilor de 2012 si m-au ajutat foarte mult, iar voi puteti sa parcurgeti si sa interveniti in discutiile miresicilor de 2013 :).
Stati linistite, pana pe la inceputul anului urmator o sa tot strangeti idei, legate de organizare, aranjamente, invitatii, etc. Eu un asa am facut, am scris multe foi, am salvat multe imagini, iar acum incep sa se concretizeze toate, pentru ca va veti gandi si razgandi de multe ori :), dar macar aveti de unde alege.

Este o perioada fantastica, asa ca incercati sa o traiti la maxim, cu emotie si bucurie...va va fi foarte draga :*
onlyfashion
1 Mar 2013, 13:32
Offf, ce rau imi pare ca nu o faceti la Sibiu, mai povesteam una alta.. Ca din cate vad, nu mai e aproape nicio miresica din Sibiu. :( Spor la pregatiri si voua! :*
yannira
1 Mar 2013, 13:33
Hello girls, si eu sunt o miresica de 2014, mai precis de august ;-). Pana acum avem rezervat restaurantul, dar dam avansul doar in iulie cand vom merge in Romania, si fotograful. Ah era sa uit am si rochia:D Stiu e cam devreme dar a aparut o oferta de nerefuzat si am luat-o : s-a inchis un magazin cu rochii de mireasa chiar aici langa mine si toate rochiile erau reduse cu 50 %. Aveau multe colectii de anul asta asa ca am profitat. Mai raman multe lucruri de facut dar avem timp destul :)
onlyfashion
1 Mar 2013, 13:36
Si eu "rasfoiesc" paginile mireselor de 2013,mi-am facut o agenda si mi-am notat cam tot ce mi-a placut. Stiu ca ma voi razgandi de multe ori, deja nu mai imi plac nici pozele cu rochii de mireasa pe care le-am salvat acum o luna 8-| dar cred ca e din cauza emotiilor, sunt prea entuziasmata si nici eu nu stiu ce vreau.Bine totusi ca mai am destul timp de gandit si razgandit. :))
mihaela_toma
1 Mar 2013, 15:00
Si, retineti ca atat tu cat si celelalte miresici de 2014 puteti sa ne intrebati orice si vom incerca sa va ajutam atat cat putem :)
danielan86
1 Mar 2013, 15:06
Buna, ti-am trimis mesaj privat cu link-ul :). Te pup!

onlyfashion
1 Mar 2013, 17:36
Multumim :) am vazut deja ca sunteti niste dragute. Ne bucuram ca avem la cine apela :*
malinappscu
1 Mar 2013, 18:39
Buna fetelor :-)

A mai scris o mireasa de 2013 aici si subscriu si eu. Nu are rost sa va bateti capul de acuma. Daca aveti resturantul, foto, video si muzica puteti sta linistite pana cu vreo 4 luni inainte. Eventual sa trimiteti un "Save the date".

V-am pupat
MissSwan
1 Mar 2013, 19:20
Nici chiar atat de relaxate. Daca vrei un anumit florist, hairstylist, makeup artist, rochie, invitatii, 4 luni poate fi tarziu. :)
adriela_ada
2 Mar 2013, 09:15
Buna fetelor!!!!
yuhuu in sfarsit un grup pentru 2014..pentru ca dupa ce ne hotarasem intial sa facem nunta in 2013...ne-am razgandit si am amanat pentru 2014
Inca nu am demarat nimic...acum luna aceasta intentionam sa ne cautam local si ar fi bine sa ne si hotaram la unul pentru a da avansul sa stau linistita din punctul acesta de vedere. Am fi vrut la CCA dar din pacate pentru ca nu avem multi invitati si avem nevoie de o sala mai mica(cea pricipala de la CCA este mult prea mare) insa salile mici sunt deja rervate pana in noiembrie 2014 :))). Urmatoarele pe lista ar mai fi Aristrocat, Avantgarde Events sau Credo ,trebuie sa le si vizitam si sa discutam.
Singura parte din nunta rezolvata sunt fotografii (ma bazez pe verisoara mea) :).
Ca si voi probabil am poze,liste cu ceea ce mi-as dori buchete,rochie, pantofi. Referitor la pantofi ma gandeam ca ar fi o idee sa port niste pantofi sau sandalute colorate pentru inceput apoi sandale speciale de dans ,oare sunt comode pentru a rezista toata noaptea?Stie cineva?
Apoi celelalte etape....vreau sa rezolv chiar de pe acum si cu biserica, make-up, coafat, video(la video chiar nu am nici o idee inca), dj ca sa fiu sigura ca ii voi avea pe cei care mi-i doresc :)
Va doresc mult noroc in pregatiri, rabdare si zambete multe!!!
Va pup!
MissSwan
2 Mar 2013, 11:49
Cati invitati veti avea? Si noi am avut o nunta mica (am semnat pentru 120, am fost aprox 95 in final) si am facut nunta in sala mare. :)
adriela_ada
2 Mar 2013, 12:58
Pai noi pe listuta noastra tot cam asa 120 de persoane avem, dar probabil nu vor ajunge toti :)
Serios? Atunci sa iau in considerare si sala mare....noua ne-a facut cineva legatura acolo, sa vedem dc poate vb totusi pentru sala mare( care este superba)...mi-ai dat o speranta...ce frumos ar fi dc am reusi :D

wow..ai avut o nunta superbaaa...am vazut pozele...super minunata
unde ati facut acele poze absolut spectaculoase, scarile,incaperile absolut mirifice :)?
MissSwan
2 Mar 2013, 13:13
Multumesc mult de tot pt aprecieri si iti tin pumnii sa reusiti cu sala, e intr-adevar un loc deosebit. :x Depinde si cand vreti sa faceti nunta, aveti sanse mult mai mari sa o primiti pt 120 persoane daca cereti o data in aprilie/mai sau octombrie/noiembrie.
Sedinta foto am facut-o la Grand Hotel Continental. :)
adriela_ada
2 Mar 2013, 13:52
O sa intreb poate reusim cumva...nunta o vrem in august..o perioada destul de solicitata :)))
FFF frumoase pozele...V-ati cazat acolo sau ati fost doar pentru sedinta foto?Va costat ceva sa faceti pozele acolo?Scuze ca te tot intreb de cadrul pozelor,dar mi se par absolut minunate :D...m-am indragostit :X
Pussycatsky
2 Mar 2013, 14:54
Fetelor eu acum sunt in cautare de formatie/band ..care sa cante cover uri/toate genurile de muzica. Ma ajuta si pe mine cineva, va rog? Sa nu depaseasca suma de 3500-4000 E si sa cante toata noaptea nu 2-3 reprize.
Help meeee plssss
MissSwan
2 Mar 2013, 19:26
Noi am fost cazati acolo, da. :) Probabil ca daca nu ai camera trebuie o taxa ceva, sau o pila. :D
mitran.simona
3 Mar 2013, 19:14
Buna fetelor!ma alatur si eu grupului de miresici de 2014...yupppy...noi inca suntem la inceput cu toate;stim doar ca vrem sa fie pe 07.06.Avem pe lisnta intre 80si100 de
persoane.Am vizionat cateva restaurante dar 100% nu ne-a convins nici unul.Noi am vrea sa gasim un rest.unde sa aducem noi bautura si ce se mai poate si daca se poate pretul meniului pe care il v-om anunta sa nu depaseasca 300 lei.va rog daca aveti vreo idee sa ma ajutati si pe mine.multumesc
miha24
4 Mar 2013, 11:01
Dragi miresici, si eu sper sa pot sa va ajut cum pot :) Am deja un an de cand am fost ceruta si am organizat totul in cele mai mici detalii.
Daca pot, va ajut cu drag :)
Raluca2909
4 Mar 2013, 13:56
Bun venit fetelor,

Spor la pregatiri! Daca va pot ajuta o voi face cu mare placere!
mitran.simona
4 Mar 2013, 17:00
Fetelor are cineva pareri mai "proaspete" despre Casa Mino?noi suntem hotarati sa semnam contractul cu ei pentru iunie.Initial vroiam sa alegem un rest care ofera doar mancarea,restul sa aducem noi,da cred ca pana la urma nu e mare economie;plus ca pachetul celor de la casa mino cuprinde tot ceea ce este nevoie.voi ce parere aveti?va pup si sper sa ne ajutam in perioada acesta destul de stresanta,dar totusi atat de placuta;-)
crissa20
4 Mar 2013, 22:28
Ai verificat cu preotul ca va poate cununa pe 07.06? Ca si noi eram interesati de data asta, dar am aflat ca in iunie 2014 doar pe 14 se pot face cununii religioase. Uite si un citat ce l-am gasit:

"Nu va mai puteti cununa religios in saptamana luminata din 2014, care va fi in perioada 21 aprilie - 27 aprilie, saptamana lasatului sec de carne 23 februarie - 1 martie, in ajunul si in ziua de Rusalii ( 7 ºi 8 iunie 2014) si pe 29 august de Tãierea Capului Sf. Ioan Botezãtorul."

Eu zic sa verifici inainte sa rezervi restaurantul. Bafta!
danielan86
5 Mar 2013, 00:15
Buna! bine ai venit! poti intra la topicul cu restaurante si gasesti acolo tone de sugestii. Sfatul meu este sa va duceti sa vedeti cat mai multe cu ochii vostrii pentru ca in general, pentru majoritatea restaurantelor, fotografiile sunt foarte inselatoare. Noi cand eram in perioada de cautare a restaurantului, am vazut peste 15 sali si deabia ne-am hotarat :)). In pozele de pe site multe aratau foarte bine, iar la fata locului erau un adevarat dezastru. Incearca sa ceri niste recomandari si pentru mancare sau sa mergeti sa mancati cel putin o data la restaurantul respectiv inainte sa semnati contractul, pentru ca sa vedeti cum este mancarea.

mitran.simona
5 Mar 2013, 11:46
Da, aseara am mai verificat odata cand nu se fac nunti in 2014 si am observat ca singura zi "libera"este pe 14.Norocul nostru ca nu am rezervat nimic deocamdata, doar am prospectat piata:-B; majoritatea restaurantelor pe unde am fost ziceau ca inca nu au deschis agenda pentru 2014, prin aprilie , mai sa revenim.
adriela_ada
5 Mar 2013, 17:38
Ufff fetelor asa e am verificat si eu si doar pe 14 iunie s pot face nunti :))
Desi initial noi ne hotarasem pentru luna august,ne-am cam razgandit pentru ca mai vor cateva culpuri dintre prietenii nostrii sa isi faca nunta tot in august, asa ca noi ne-am razgandit un pic si am zis sa o facem in iunie sa putem pleca si noi linistiti in luna de miere si parca este un pic mai racoare in iunie :)
Acum sa vedem ce locatie gasim....mi-am pus pe lista cam 10 locatii pe care le-am gasit si care mi-au placut asa cum aratau in poze,ne-am propus sa le vizitam sa vedem ofertele, sa analizam si apoi sa luam o hotarare :-s
Maine mergem la 3 dintre ele,am emotii :D
Am o mare nedumerire, oare sa merg pe varianta all inclusiv cu open bar-ul lor sau sau ne luam noi bautura?Voi la ce v-ati gandit?Sau poate alte miresici ne pot ajuta cu un sfat :D
Va pup!!!
miha24
5 Mar 2013, 18:02
Eu zic ca in asta poti decide in functie de mai multe criterii:
1. De cati bani dispuneti: meniurile all-inclusive intotdeauna vor fi mai scumpe decat daca ai aduce tu bautura pt ca ei trebuie sa isi asigure un back-up daca intradevar se bea foarte mult. Avantaje: bautura mai variata si va scapati de aceasta grija. Dezavantaje: pretul: daca duceti voi bautura ce va ramane nedesfacut puteti duce inapoi. Si eu pot garanta ca facand un calcul cu cat ar putea bea o persoana nu ajungi la pretul pt suplimentul de bautura pe care il percep ei.
2. Depinde ce invitatati aveti: daca sunt intradevar consumatori de tariu, ar consuma o diversitate mare de bauturi, atunci poate nu merita efortul de a duce voi bautura. Invartiti astea pe toate partile, si nu va grabiti cand semnati ca aveti timp :)

Inca un sfat valabil pentru toata lumea: stabiliti-va ce fel de nunta vreti si in primul rand faceti lista de invitati. Cereti lista(cat mai exacta) si de la fiecare dintre parinti. Adia apoi puteti sa decideti daca un restaurant e potrivit, in functie de capacitate.
Noi am facut repede o lista si am zis ca avem maxim 200. Am semnat pentru restaurant, toate bune ca apoi sa ne dam seama ca sunt vreo 280+. Stau cu emotii daca o sa aiba loc sau nu. Sala este teoretic de 350 persoane, doar ca mi-e teama pt spatiu
Thaissa
6 Mar 2013, 10:45
Salut!!!
Din octombrie 2012 de cand am fost ceruta tot astept sa apara si miresici de 2014, dar am zis ca sunt eu prea nerabdatoare. Dar din ce vad pe aici aproape ca incep sa cred ca sunt in urma cu pregatirile. Norocul meu e ca am doua prietene care se casatoresc inaintea mea si din cautarile lor cu restaurante si alte cele mai invat si eu :"> . Pana acum noi doar am hotarat ca ....ne iubim :D De Pasti vrem sa anuntam formal ca la anul chiar se concretizeaza treaba si sa incepem cautarile. Eu ma gandeam sa ma ocup in 2013 de restaurant, foto-video si muzica, poate biserica si de restul la anul...Sper sa mai apara pana atunci si alte miresici de 2014 din Timisoara... Spor la pregatiri, fetelor!
mitran.simona
6 Mar 2013, 11:39
Eu din prima m-am gandit la luna iunie, pt ca din iulie incepe perioada concediilor si mai pleaca lumea, in septembrie vin din concediu si nu mai au bani, plus ca incep si scolile.Si noi am vazut week-endul trecut vreo 10 locatii, dar nimic nu ne-a impresionat.Toate au plusuri si minusuri; si noi suntem in aceeasi dilema:all inclusive sau doar mancare de la ei si restul de la noi, mai ales ca nu avem foarte multi invitati(undeva intre 70-90 max.).Si daca stai bine sa analizezi costurile mare economie nu se face, in afara de nervi tocati, discutii si alergatura dupa toate cele necesare.
Sa ne spui si noua te rugam ce locatii ai vazut si ce impresie ti-au lasat.
Miha_Muuu
6 Mar 2013, 12:04
Fetelor sfatul meu pt alegerea restaurantului este sa mergeti pe recomandari. Oricum trebuie sa mergeti sa vedeti, sa discutati cu cei de acolo, sa vi se dea draft-ul de contract...aveti timp, nu e graba (noi am semnat restaurantul anul asta in ianuarie, cautarile le-am inceput in decembrie). Noi inclinam spre Capsa de cativa ani dupa ce am fost la o nunta acolo dar am vazut si alte locuri. Am fost la Caredy, Club Oasis, Marshall Garden, Zexe, Press House Ballroom. Mai erau pe lista hotelurile Ramada. S-a deschis de curand restaurantul Elisabeta, e pe langa Cismigiu si e f drumos. Sa fiti f atente ce e inclus in pretul meniului si daca tva-ul e inclus si tot ce discutati, modificari, reduceri, sa fie trecute in contract. Daca va pot ajuta cu ceva, sa-mi spuneti! Spor la pregatiri!
Raluca2909
6 Mar 2013, 18:20
Eu am fost anul trecut si l-am vazut insa nu m-a impresionat asa de tare ca si aspect. Ma refer si la mese, scaune, felul in care era aranjat. Eu una ti-as recomanda sa mai cauti, din cate am vazut ti-ai dori un meniu undeva la 300 lei, sunt o multime de restaurante in Bucuresti la pretul asta. Daca vrei, as putea sa iti recomand cate ceva, cam asta a fost si bugetul nostru pentru meniu cand am cautat restaurantul. Spor la cautari! :-)
Raluca2909
6 Mar 2013, 18:35
Daca vor intr-adevar sa vina la nunta isi pun bani deoparte inainte sa plece in concediu pentru ca tu ii anunti din timp! Sfatul meu ar fi sa faci in luna in care iti doresti tu! Noi am vazut pana sa ne hotaram cam 20 de locatii. Daca ai vazut Casa Mino, ti-as recomanda sa mergi si la Vulturul, este oarecum in zona, mancare este foarte buna, sala arata bine dupa parerea mea, cu accesul in sala e putin mai aiurea. Noi nu am mai gasit liber acolo pentru ca ne-am dus tarziu. Ca si numar de persoane cam pe acolo suntem si noi.
mitran.simona
6 Mar 2013, 20:40
Eu sunt deschisa la propuneri.Noi in weekend am fost la cateva restaurante(Infinit, Agora, Casa Nica, Vulturul, Passion, Casa Rustic, Turbotequila), dar inca nu ne-am hotarat.
crissa20
7 Mar 2013, 01:24
Miresici, as vrea sa impart si eu cu voi niste pareri despre ceea ce avem pana acum.

Pe langa restaurantul pe care l-am rezervat din iarna, noi mai avem si verighatele comandate de la coriolan, pe care le purtam deja de cateva luni (cununia civila a fost deja facuta in afara RO). Ca si model ne plac foarte mult, insa desi la inceput aratau cam ca in imaginea de pe site-ul lor, acum au ajuns sa fie foarte zgariate si li s-a dus luciul (am atasat poze). Nu stiu daca asta se intampla doar le modelul ales de noi, sau e calitatea aurului. Speram ca inainte de nunta sa le putem da iar luciul.

As vrea sa va arat si niste poze cu restaurantul ales de noi. Este unul proaspat deschis, inca nu au avut nunti, dar noua ne-a placut mult cum arata si ce ne ofera. Salonul ales de noi vine si cu acces exclusiv la piscina, si daca am fi dorit, puteam face nunta afara, dar va fi prea cald ptr perioada aleasa de noi. Am pus poze ca sa vedeti si voi. Eu acum cam am un pic de emotii, ptr ca fiind ceva nou, nu am mai gasit nici o parere despre calitatea servicilor, dar speram sa iasa bine.

Am pus o poza si cu o rochite care mi-a placut. Nu stiu daca modelul acesta va veni bine pe mine, si daca va fi cel ales, dar mi-a placut ca pare sa fie ceva light (nu greoaie) si un model nu foarte traditional. Mie mi-e groaza de rochiile grele si cu trene lungi.

Astept parerile voastre :)
onlyfashion
7 Mar 2013, 09:17
Foarte frumoasa sala, imi place. Si rochia e frumoasa, nu e tocmai genul meu, dar e interesanta. Oricum, multe pe internet arata foarte diferit fata de cum arata cand le pui pe tine, motiv pentru care am si renuntat sa mai caut "un model" de rochie. Eu o sa merg in magazine sa vad exact cum arat imbracata si cred ca asa e cel mai bine (asta daca nu vrei sa o faci la comanda). Cat despre verighete, imi pare sincer rau, aratau chiar superb in prima poza, nu vreau sa te descurajez, insa daca citesti pe forum o sa vezi ca multe fete nu au fost multumite de verighetele de la ei din acelasi motiv ca si tine (sincer, din poza, nici nu zici ca sunt aur.. eu am inelul de 1 an si jumatate - nu e de la coriolan - nu il dau jos niciodata, nici la dus, nici cand fac curatenie, niciodata, insa arata ca nou, la fel de lucios.. deci, asa cum ai spus si tu, cred ca ceva nu e in regula cu aurul celor de la coriolan).
crissa20
7 Mar 2013, 19:45
Mda, stai linistita ca nu ma descurajezi. Cand am ales verighetele, am mers pe recomandarea unor prieteni, dar noi nu eram in Romania si nici prea mult research nu am facut pe net despre coriolan....asta este acum. Ptr noi este mai importanta significatia lor :)
mofturik
7 Mar 2013, 20:13
Dragi miresici de 2014 ma alatur si eu voua ca sa facem un grup mai mare si sa impartasim din organizarea marelui eveniment. Este printre voi vreo miresica din Vaslui sau cineva care poate sa-mi dea o parere despre restaurantul Green Garden?
Spor la pregatiri!
camyi
11 Mar 2013, 16:25
hello! Sunt miresica de 2014.... eram de 2013 dar am amanat un piculet nunta... :) deocamdata nu am rezervat nimik.... ne este f greu sa ne decidem asupra formatiei...:)
mitran.simona
11 Mar 2013, 22:10
Bine ai venit in grupul nostru....chiar ma gandeam ca toate miresicile de 2014 au fugit...
Madootza
11 Mar 2013, 23:14
Sunt si eu miresica de 2014...
Citind pagina cu pagina am avut o surpriza nu prea placuta... afland ca pe 07.06 nu se oficiaza cununii religioase... :(

Am tot cautat anul trecut pe internet...si nu spuneau nimic de data asta...
Noi avem deja avansul dat la formatie, restaurant, foto-video....
O sa merg sa ma interesez la preot zilele astea...poate obtin vreo dezlegare ceva...daca nu...facem la catolici...viitorul sotior e catolic :)
Raluca2909
12 Mar 2013, 06:10
O sa incerc sa iti trimit diseara un PM cu restaurantele pe care le-am vizitat noi, poate iti faci o idee. Am vazut si noi la vremea respectiva Infinit, Agora, Casa Rustic din cele enumerate de tine.
mihaela_toma
12 Mar 2013, 09:36
Da, cel mai bine e sa mergi sa vorbesti la biserica unde vrei sa te programezi, poate e ok. Succes!
Daca nu, cum a spus si tu - la catolici. Catedrala catolica (pe Muresenilor) e fara cuvinte, superba :). Am fost acolo la doua cununii religioase, iar orga a facut ravagii :), cum s-ar spune ni s-a facut pielea de gaina :)
lauraenc
12 Mar 2013, 11:32
Buna !
Iti pot recomanda Trupa De la Fun . Eu o sa-i am la nunta si am fost tare incantata de ei cand am fost sa-i ascultam . Canta cover-uri si multe alte genuri si fac si spectacol cu invitatii ( poti vedea si pe site-ul lor ) .
Pretul se inscrie exact in bugetul tau
Spor la pregatiri
Sabina05
12 Mar 2013, 16:19
Buna miresici de 2014..si eu voi avea nunta la anul..noi am inchiriat restaurantul, foto, video mai avem muzica:D dar cred ca optam pt un dj ca nu e nunta mare..apoi verigheteleee :D abia astept.Spor la pregatiri :*
Pussycatsky
12 Mar 2013, 17:17
Multumesc frumoss! Chiar cu ei sunt in tratative.. Peste 2 sapt o sa mergem sa i vedem si noi si eventual sa incheiem un contract. Bine ..ei cer mai mult de 4000 E dar asta e..macar sa iasa ceva frumos..si sunt convinsa ca o sa iasa ..pt ca au fost f laudati de toate pers care ii cunosc.
mitran.simona
12 Mar 2013, 18:00
bine ai venit printre noi...ce ma bucur ca usor,usor grupul miresicilor de 2014 se mai mareste si sper sa fim cat mai active pe acest forum.va pupacesc!!!!
oannaa
12 Mar 2013, 20:40
Buna miresicilor de 2014!
Eu sunt o miresica de 2013 si vreau sa va urez spor la pregatiri!!!! Si totodata vreau sa va atentionez sa nu fiti prea relaxate. Nu ca sa va sperii, ci ca sa nu patiti ce am patit eu. Noi am rezervat sala in mai 2012, dorind sa facem nunta in iunie 2013.....Ghinion, prima sambata disponibila din 2013 pe care am gasit-o a fost in luna octombrie. Din luna ianuarie am inceput sa cautam si muzica, multi spunandu-ne ca avem timp. Neadevarat.... toate formatiile bune erau luate cu 1 an jumatate inainte, chiar 2 ani. Dupa nenumarate telefoane, nopti nedormite, stres la maxim, am gasit si formatia, printr-un pur noroc. Unele formatii nici nu ma intrebau data nuntii, ci doar daca e sambata sau duminica pt k nu mai au nicio sambata disponibila. Dupa atata stres am hotarat ca nu ma mai iau dupa sfaturile "mai ai timp" si am inceput sa ma ocup si de celelalte. In februarie am fost sa-mi fac programare la coafor si machiaj.....mai erau 4 persoane programate inainte!!!! Stupefiata am intrebat cu cat timp se face programarea inainte. Mi s-a raspuns "Cat mai repede", adik de la inceputul anului. Cu rugaminti si interventii am reusit sa obtin programarea la salonul dorit, altfel eram programata la ora 11:30 (mult prea tarziu). La biserica tot in luna februarie am vorbit cu preotul, dupa ce chiar el mi-a spus sa vin cat mai repede pt k deja a inceput sa programeze nunti pt octombrie. Maine urmeaza sa ma duc sa vb si la starea civila pt a prinde ora pe care o vreau. Nu vreau sa va sperii sau sa va stresez, dar tare mult mi-ar fi placut sa-mi spuna si mie cineva ca restaurantul si muzica buna se iau cu aproape 2 ani inainte, ca programarile la salon se fac din ianuarie. Spor la pregatiri fetelor si multa bafta!!!!!
Sabina05
13 Mar 2013, 10:55
Multumesc Simona :* vad ca am nunta a doua zi dupa a ta:D.Spor la pregatiri
Pussycatsky
13 Mar 2013, 13:28
Multumiiim frumos pentru sfat! Eu una am inceput deja pregatirile..stiu exact ce vreau. Pana acum am platit doar avansul la restaurant si sapt viitoare facem contractul cu fotografii si peste inca o sapt ne intalnim cu formatia sa contractam. Abia astept sa scap de toate avansurile astea si sa ma linistesc putin. Toti din jurul nostru sunt extrem de uimiti ca de ce ne grabim sa dam avansurile si sa facem contract..ca pana atunci mai este mult :))) ..ma bufneste si rasul. Mai ales ca ii vrem pe cei mai recomandati si cei mai buni..care sunt repede luati.
Mult spor pe final :*
mitran.simona
13 Mar 2013, 14:08
Noi pe la sfarsitul lui februarie cand am inceput sa ne cautam restaurant, multi se mirau ca de ce venim atat de devreme, inca nu au deschis agenda pentru 2014.La sfarsitul saptamanii mergem sa semnam contractul la restaurant (muzica o avem de la ei) si urmatorul pas ar fi foto si video
Sabina05
13 Mar 2013, 14:17
Noi initial cautasem din vara lui 2012 si la unele restaurante era inchiriat tot pt vara 2014 si la altele nu incheiau contracte cu 2 ani inainte..asa ca din februarie am cutreierat cateva restaurante si am si dat avansul la care ne`a placut cel mai mult..cu chiu cu vai am gasit o data rezonabila pt noi..ne`am dorit in august dar la restaurant nu mai era loc:)).La foto, video am dat avans, mai ramane muzica..ne vedme si cu ei in cateva zile..dar cred ca vom opta pe un dj..am citit pe aici ca e avantajos si un dj..dar ramane d evazut cum se prezinta domnii cu muzica:).La machiaj am incercat la o fata care lucreaza suuuper bine dar nu mai are nici un locusor pe data care vreau eu:(trebuie sa caut iar si iar..spor la pregatiri la toate miresicile..:*:*
flor_ina
15 Mar 2013, 22:38
hello,

aveti idee ce preturi au Roxana Mag, Simona Nicolae sau Emilia Ghinescu ?
si daca puteti sa ma ajutati va rog si cu un nr de tel pentru Roxana Mag, Simona Nicolae..

multumesc mult!
miha24
17 Mar 2013, 10:45
hello,

aveti idee ce preturi au Roxana Mag, Simona Nicolae sau Emilia Ghinescu ?
si daca puteti sa ma ajutati va rog si cu un nr de tel pentru Roxana Mag, Simona Nicolae..

multumesc mult!
Roxana Mag am vazut ca are facebook, poti cere acolo un umar de telefon si sa afli mai multe info. Ce buget ai pentru muzica? Daca nu esti hotarata iti mai pot sugera si alte nume pentru muzica populara.
clau88
17 Mar 2013, 12:26
buna dragelor!! si eu sunt o miresica de 2014, mai exact in luna mai,mi-am ales muzica si restaurantul dar nu stiu ce fotograf sa aleg, :-?ma puteti ajuta cu ceva informatii?;-)multu
StefanaAsavei
18 Mar 2013, 01:25
Buna!
Si eu o sa fiu mireasa in 2014 :)
mitran.simona
18 Mar 2013, 17:11
bun venit noilor miresici!
am reusit sa imi iau si eu o piatra de pe inima:aseara am semnat contractul la restaurant!in sfarsit pot spune si eu ca am ceva sigur pt nunta:-))
oannaa
18 Mar 2013, 19:31
Felicitari! Spor la pregatiri in continuare!
Madootza
19 Mar 2013, 11:59
Multumesc de sfaturi...
Am fost la biserica si am vorbit cu preotul...foarte de treaba...ne-a dat sfaturi, am stat aproape 2 ore in biserica, asta in situatia in care am ajuns la 20:30 si preotul are si el casa lui...nu s-a grabit deloc...
Dupa cum spuneam, sunt foarte incantata de preotul Florin Manolache de la Biserica Sf.Petru si Pavel de pe strada Aurel Vlaicu.
In concluzie dezlegare nu se poate obtine pentru data de 7 iunie 2014 (Ajunul Rusaliilor).
In situatia in care noi aveam restaurantul, muzica, foto-video platite, parintele a fost de acord sa ne faca cununia joi...pe 5 iunie...si a spus ca ne asteapta si sambata, in ziua nuntii sa ne faca o alta slujba de multumire - 10-15 min (cununia nu se poate repeta).
Sunt foarte incantata deoarece nu voi avea ziua nuntii foarte incarcata...ne ramane mai mult timp pentru poze, si nu vom lesina 40 min in biserica la 40 grade, in plus consider ca e mult mai intima cununia religioasa asa...

Spor la miresit frumoaselor!
miha24
19 Mar 2013, 13:27
Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea. Decizia bineinteles e a ta. Nu ti-ar placea mai mult sa se intample toate in aceeasi zi? Adica eu prin nunta asta inteleg: cununia religioasa si petrecerea. Fiind asa aproape de eveniment ma gandesc din ce in ce mai mult la cununie, ca imi doresc sa ii am pe cei dragi aproape, ca o sa ma napadeasca atatea emotii :) Nu iei in calcul posibilitatea de a intreba la restaurant/muzica/foto daca au si alte date libere? Avand in vedere ca e abia martie e posibil sa poti amana.
Miha_Muuu
19 Mar 2013, 13:36
Eu am fost la o nunta in ajunul Rusaliilor...daca nu ai o problema cu asta, poti sa vb si cu alti preoti poate gasesti unul care e de acord sa va cunune
Madootza
19 Mar 2013, 14:22
Bineinteles ca am luat in calcul varianta amanarii pentru o alta data. Din pacate nu s-a putut... Formatia are plin tot anul 2014...cu exceptia unor duminici... foto au plin toata vara... singurul care ar fi putut amana este patronul restaurantului...

mihaelapetcu o sa ma interesez si la alte biserici... mai e timp destul... oricum programarile la biserica se fac la anu dupa Boboteaza... poate rezolv ceva sa le avem pe toate in aceeasi zi.

Spor la miresit! :*
BiancaMateut
21 Mar 2013, 08:54
Si eu voi fi mireasa in 2014,avem restaurantul rezervat pe 14.06.2014 si partea de foto,video si muzica ne este platit avansul :)
mitran.simona
21 Mar 2013, 09:52
g
Bine ai venit printre noi Bianca!avem nunta in aceeasi zi...
lexy_licurici
25 Mar 2013, 09:35
SI eu sunt miresica de 20148-} avem restaurantul rezervat pe 30.08.2014 :)
RamonaS.
25 Mar 2013, 14:18
Buna. Si eu voi fi miresica de 2014, insa imi voi organiza nunta de la distanta avand in vedere ca acum locuim in Cluj iar nunta ne-o dorim in Oltenia mai exact in judetul Valcea. Inca nu avem nimic rezervat, acum sunt la stadiul de idei in privinta restaurantului, ne gandeam sa avem macar restaurantul stabilit pana la sfarsitul lui martie insa am lasat-o pentru aprilie cand ajungem in zona:)
roxana1000
26 Mar 2013, 20:09
Si eu sunt miresica de 2014. Ma bucur enorm ca ati deschis un topic si pentru miresicile din 2014.Va poop :*
Madootza
26 Mar 2013, 23:08
Bine ati venit printre noi! >:D<
lexy_licurici
27 Mar 2013, 00:22
SI eu ma bucur mult ca sunt cu voi SI Ma Mai pot sfatui cu cineva.pupici :):*
plisuk
27 Mar 2013, 18:31
Si eu tot atunci! :) sa fie cu noroc!:*

Si eu voi fi miresica in 2014:-p
Am ales restaurantul, acum suntem in cautare de fotograf/cameraman si formatie :)
lexy_licurici
27 Mar 2013, 19:40
Sa fie cu noroc :*
Si eu am ales restaurantul doar ca e in renovare sala de sus SI mi.a zis seful de sala Sa stau Pana pe 20 aprilie ca atunci au primul eveniment SI Sa o vad poate imi place Mai mult sus decat jos :).si eu caut fotograf/cameraman dar Nu stiu daca Sa iau Dj sau formatie:) ...cameramani am gasit ceva mi s.a saugerat chiar de la restaurant 2 acum Sa ii pun in balanta SI care imi convince Mai mult ;))) pupici SI spor la cautare :*
plisuk
28 Mar 2013, 10:17
:) eu am zis ca e bine si formatie si dj, asa ca o sa le iau pe amandoua! vreau sa impac pe toata lumea
lexy_licurici
28 Mar 2013, 13:34
Foarte bine.o Sa vad SI eu ce Sa fac?:*:(
mitran.simona
28 Mar 2013, 14:09
eu o sa am dj si sper sa luam si un solist cu care colaboreaza restaurantul .si eu vroiam formatie, dar avem si putini invitati si nu prea se merita investitia...
plisuk
28 Mar 2013, 17:05
Ai dreptate sa stii! doar ca la noi in Moldova nu poti sa pui de ex doar dj si un solist, ca nah, nu place lumii....
asa ca am zis sa luam formatie care sa cante de toate si un dj care sa mai faca atmosfera din cand in cand!
e scumpa formatia, mi'au cerut 3000euro, avans 500euro. dar n'am alta alternativa, mai ale sca luna august e mereu mai scumpa!:)
oanaoanaaa
30 Mar 2013, 23:17
Hey!!! Si eu sunt miresica in 2014... Am rezervat restaurantul 26 iulie... si acum cautam formatie...sper sa gasim cat mai repede, sa putem obtine si un pret ok...
Fetelor, sa aveti spor in organizare!!! Apropo...e careva din Buzau? sunt curioasa daca stiti vreun salon in care sa ma aranjez si eu pentru ziua cea mare- eu sunt din judetul Bacau si logodnicul meu din Buzau, deci facem nunta la...Buzau...:P Ceva recomandari?:D
plisuk
31 Mar 2013, 12:16
Sã fie cu noroc &#537;i spor la organizare!!! Te pup
cameliacosmina
31 Mar 2013, 18:26
Buna. Sunt si eu miresica de 2014, mai exact 6 septembrie 2014. :)

din pacate foarte putine miresici din Mures ni se alatura, deci, ne e mult mai greu sa schimbam impresii locale:). Nu suntem la fel de norocoase ca si restul:(
anda_lacramioara
31 Mar 2013, 23:38
Buna

Si eu sunt miresica de 2014 (17 mai). Restaurantul ales este Restaurant Elisabeta (deschis de curand langa Cismigiu). Am reusit sa gasim si formatia - Formatia Vis mai exact. Astept pareri de la voi daca stiti ceva, atat despre restaurant, cat si despre formatie. Acum suntem in cautare de foto/video.
Pupici si spor la pregatiri
Miha_Muuu
31 Mar 2013, 23:40
Noi am mancat acolo intr-o seara si mi-a placut tare mult iar servirea a fost f buna. Mi se pare o alegere f buna. Care este capacitatea restaurantului?
anda_lacramioara
1 Apr 2013, 00:09
Ei spun ca incap 120 de persoane, dar cred ca ar fi cam inghesuiti. Pentru 100 de persoane ar fi perfect.
Ma bucur ca aud de bine despre restaurant. Noua ne-a placut foarte mult sala si ne-am hotarat sa facem acolo.
monica10
1 Apr 2013, 18:26
Buna,

Ma alatur si eu miresicilor de 2014, data nuntii nu e sigura in principiu nunta o vrem la inceputul verii pentru a merge vara in luna de miere :D . Momentan nu avem nimic rezervat , cautam restaurant si ne tenteaza Salon Traian si Vulturul. Imi puteti recomanda un restaurant bun in Bucuresti?
Miha_Muuu
1 Apr 2013, 18:43
Asa mi s-a parut si mie...daca avea capacitatea un pic mai mare ma ofticam rau ca nu am stiu despre el mai devreme pt ca mi-a placut f mult
mitran.simona
1 Apr 2013, 20:36
la Vulturul am fost si noi pe la inceputul lui martie cand eram in cautare de restaurant, dar ziceau ca prin mai deschid agenda pentru 2014.Din ce am auzit sunt renumiti pentru mancarea buna, doar ca mi se pare un pic cam "invechit"(tacamuri zgariate, aer inchis).Au preturi bune la meniuri, doar ca nu primesc decoratiuni de la alte firme, decat de la a lor, si mi se par un pic cam piperate.Cam cate persoane vei avea?
pupicei
ElenaValentin
1 Apr 2013, 23:00
Buna fetelor,

Sunt si eu miresica de 2014. Va urmaresc de ceva vreme si acum mi am zis ca ar fi ideal daca am imparti sentimentele impreuna. Va doresc spor la cautari si sper sa tinem legatura. Te rog sa imi spui daca la tiganesti se oficiaza cununie reliioasa. De f mica merg acolo si intotdeauna am crezut ca nu se fac.

multumesc pt raspuns!
ElenaValentin
1 Apr 2013, 23:04
Buna Anda,

Si noi optam pt cei de la Vis. Sunt tineri si plini de energie. Poti sa ma informezi ce tarif au pt 2014?

Multumesc, pupici
ElenaValentin
1 Apr 2013, 23:16
Buna Plisuk,

Ce formatie ai gasit?
Ailerua
2 Apr 2013, 00:02
Buna! Si eu sunt miresica de 2014 numai ca nu avem nimic stabilit concret (vrem sa facem nunta pe 14 iunie 2014, speram sa gasim restaurant si muzica libere pentru aceasta data, initial am vrut pe 21 iunie dar am aflat ca nu se poate face pe 21 pentru ca e post) si nu avem semnate contracte cu restaurantul, muzica si foto-video.....imi puteti da sugestii pentru restaurante in iasi cu capacitate de 70-80 invitati? sugestii si pentru muzica si foto-video? multumesc anticipat! :*:smile:
Spor la miresit!
anda_lacramioara
2 Apr 2013, 10:43
Ma bucur ca si voua va plac :). Noi vom plati 3000 euro (sper sa am voie sa scriu). In cazul in care nu ati rezervat inca data ar trebui sa va grabiti pentru ca aveau majoritatea datelor deja ocupate pentru 2014.

Pupici
plisuk
2 Apr 2013, 10:48
Buna!!! inca nu m'am decis cu cine sa semnez, sunt inca in cautare. Mie imi plac mult cei de la Chorus din Suceava, dar nu sunt convinsa 100% daca sa ii iau pe ei sau nu :( tu ai gasit ceva?
mihaela_toma
2 Apr 2013, 14:38
Felicitari pentru formatie :)!
Anul trecut am fost la o nunta unde au cantat si atmosfera a fost DE VIS :). Cam piperati :), dar isi merita fiecare banut :)
anda_lacramioara
2 Apr 2013, 15:09
Multumesc frumos,
Noi nu i-am ascultat live, insa am mers pe recomandari si bineinteles ne-au placut foarte mult filmuletele cu ei de pe site-ul lor. Pana acum am auzit numai de bine si ma bucur sa aud inca o parere buna :). Am mai solicitat oferte si altor formatii de acest gen si cam pe aici se invart preturile.

Fetelor, voi ce fotografi ati ales? Ceva recomandari?
Multumesc
fortusimo
2 Apr 2013, 16:12
buna, si eu sunt o miresica de 2014, si inca nu am gasit nici un restaurant care sa imi placa, din cate am citit vad ca tb sa ma grabesc, daca si pt. machiaj s-au facut deja rezervari...
cameliacosmina
2 Apr 2013, 17:22
ehh... e putin repede pentru programari la machiaj, coafura... intr-un an/un an jumatate se mai pot inchide saloane;)) ... dar intradevar pentru restaurant, muzica, foto/video, trebuie facute rezervarile din timp:(
crissa20
3 Apr 2013, 20:28
Din pacate am aflat si noi recent ca nu se permit nuntile la manastiri, si trebuie facute la biserica (cel putin in zona Bucurestului - prin alte zone s-ar putea sa fie diferit). Noi ne-am hotarat pe biserica din Ciolpani pana la urma (restaurantul fiind tot in zona aia) si acolo pare sa fie ok.
Neyela
4 Apr 2013, 01:48
Buna domnisoarelor,

Si eu voi fii o fericita miresica de 2014, noi ne-am gandit in luna mai sa fie, mai exact pe 17. Din cate am "gugalit" am vazut ca nu e nici o problema cu aceasta data!

La restaurant inca nu ne-am hotarat, mai avem oricum de vizitat cateva.

Observ ca sunt singura miresica din Galati, off poate ne mai adunam, sa ne sfatuim una pe alta!

Va pupicesc!!!
Dalelika
4 Apr 2013, 01:55
Bunaaaa!!! ... si eu voi fi miresica in 2014. Am o multime de idei pentru nunta ce urmeaza si sunt foarte nerabdatoare sa le pun in practica! Sper sa iasa tot asa cum am visat ;))
monica10
4 Apr 2013, 07:39
Buna, merci pentru detalii, noi avem cam 100-120 persoane, ne place si Presidential Militari insa avansul de 25% e cam mare.
denny89
4 Apr 2013, 11:02
bunaaa!! si eu sunt miresica 2014!!! bine v-am gasit!!!
Ralu_kiss88
4 Apr 2013, 11:05
Buna!!!...Si eu sunt miresica de 2014...mai exact pe 14.06.2014...Spor la pregatiri...
denny89
4 Apr 2013, 11:10
spor la pregatiri si tie!!!
mitran.simona
4 Apr 2013, 11:46
ce de miresici pe 14 iunie 2014...ma bucur ca incepem sa ne adunam mai multe, pentru a schimba impresii.Pupicei
denny89
4 Apr 2013, 13:38
cum stati cu pregatiriile?noi avem restaurantul...lautarii...am gasit si invitatiile(dar asteptam pana la vara cand mrgem acasa sa vedem ora la biserica si apoi le dam drumul)...ne-am hotarat la modelul de marturii si culoriile nuntii...cam atat!voi?
camyi
4 Apr 2013, 16:30
buna miresici... am facut un prim pas... am luat legatura cu formatia si are libere 2 week in august...am negociat si pretul e destul de bun.... acum tre sa luam legatura cu cei de la restaurant. Avem 2 restaurante alese si trebuie sa ne hotaram la unul, apoi mergem sa semnam cu muzica.... :)
crissa20
4 Apr 2013, 19:47
Pe cine ai gasit in Sibiu cu muzica? Sunt curioasa ca si eu sunt tot din Sibiu, dar nunta o facem la Bucuresti.
denny89
5 Apr 2013, 15:42
daca ai nevoie de un numar pt o formatie din sibiu foarte buna te pot ajuta! au cantat la nunta unui bun prieten! am vrut sa ii iau si eu insa am gasit un taraf din pitesti!
onlyfashion
5 Apr 2013, 18:41
Daca poti as vrea si eu numarul, te rog :)

Camyi ma bucur sa vad ca mai sunt si miresici din Sibiu :) Noi inca nu ne putem decide la niciun restaurant :-<
crissa20
5 Apr 2013, 20:14
Imi poti trimite si mie niste detalii despre formatia asta? Mersi!
Ralu_kiss88
5 Apr 2013, 20:44
o miresica din Pitesti...super....noi stam ok cu pregatirile..am terminat in mare parte cu ce era de organizat.....la ce restaurant aveti???
Pussycatsky
5 Apr 2013, 21:36
Eu? :D la Hotel Ramada :)
Si noi am cam terminat in mare. Mai avem videograful pe care o sa-l luam prin vara/toamna. In rest..eu zic ca stam bine :D. Ati gasit formatie tot?
cosmina_ice
6 Apr 2013, 00:45
Buna seara miresici!>:D<

Si eu voi fi miresica in 2014, si ma bucur enorm de mult ca am gasit acest forum.
Citind mesajele voastre am impresia ca am ramas in urma cu pregatirile :)). Noi am ales biserica si verighetele, dar inca nu stim ce restaurant sa alegem.
Daca mai este vreo miresica din Buzau as dori cateva informatii despre restaurante. Ce parere aveti despre restaurantul Grand din Buzau? Sau restaurantul hotelului Crang?

O seara cat mai placuta!
Madootza
6 Apr 2013, 09:47
Bine ai venit printre noi cosmina_ice si spor la miresit!
Ralu_kiss88
7 Apr 2013, 13:12
Dap.....am gasit formatie....si cu foto-video am rezolvat....:P
Elliy
7 Apr 2013, 13:33
Salutare!

Referitor la restaurantele pe care le-ati vazut sau le-ti rezervat deja puteti sa imi dati o lista dintre cele care v-au placut mai mult. Ca si capacitate undeva la 130-150 de persoane.

Multumesc,
Ely
Raluca2909
8 Apr 2013, 07:23
Despre formatie am auzit si eu de bine! Felicitari! :-)
Raluca2909
8 Apr 2013, 07:27
Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti de la restaurant, ce capacitate sa aiba, zona in care vrei sa fie amplasat, daca sa fie intr-un anumit stil. La Salon Traian am fost acum doi ani la o nunta si mi-a placut. Mancarea a fost buna iar restaurantul arata foarte bine. Spor la pregatiri! :-)
anda_lacramioara
8 Apr 2013, 10:10
Buna fetelor,

Voi ce fotografi v-ati ales? Stiti ceva despre Bogdan Nemes? Am citit tot aici, pe forum, despre el, insa as vrea mai multe pareri. Am solicitat o oferta de la el, iar ca pret este destul de accesibil. Urmeasa sa ne intalnim pentru a vedea mai multe fotografii.
Pupici

Mutlumesc frumos!
Imi place foarte mult localul tau, Aurrum Palace. Arata foarte bine saloanele. L-am avut si noi pe lista, insa ne-am hotarat pana ala urma la Elisabeta.
cosmina_ice
8 Apr 2013, 11:22
Noi inca nu am ales fotograful insa am primit cateva recomandari: Vali Blidaru din Buzau si Dani Dunca din Bucuresti. Puteti intra pe siteurile lor pentru a vedea portofoliul si alte detalii.
Mai stiti alti fotografi buni din Buzau?

O zi buna!
Cosmina
adina_gavri
8 Apr 2013, 22:39
Buna fetelor,

Miresica in 2014 si eu, insa cu o mica problema. Am dat avans reustaurant + formatie pentru 7 iunie 2014. Problema e ca atunci cand am facut programarea la restaurant nu ne-am dat seama ca 7 iunie e ajun de Rusalii, in seara asta am realizat...
Voi vorbi in curand cu preotul, nu stiu cum o sa o scot la capat.

Va urez bafta la pregatiri si numai bine.
Miha_Muuu
8 Apr 2013, 22:49
Eu am fost la o nunta acum cativa ani fix in ajunul Rusaliilor...vb cu preotul si vezi ce zice si el, e totusi devreme, poate gasesti o alta data libera la restaurant
Imi place alegerea ta pentru biserica :)
ElenaValentin
8 Apr 2013, 23:31
Ai putea sa intrebi daca nu cumva au liber intr o alta perioada. S ar putea sa ai noroc. Bafta!
Madootza
9 Apr 2013, 00:13
Aceeasi problema o avem si noi...aveam avans restaurant, formatie si foto-video cand am realizat...
am gasit un preot cu mult har la noi in Brasov...am discutat vreo 2 ore cu dansul...apoi am ajuns la concluzia ca o sa ne faca logodna si cununia religioasa joi seara (vineri nu se fac cununii), iar sambata ne va primi din nou la biserica, imbracati in mire-mireasa...cu invitati cu tot, ne va face o noua slujba DE MULTUMIRE! (nu se poate repeta cununia!) apoi mergem linistiti la restaurant.
Noi nu am vrut sa schimbam data, e foarte importanta pentru noi.
Depinde foarte mult de preotul la care nimeriti, noua ne-a prezentat toate variantele posibile,
1.dezlegare de la Parohie de la Sibiu 100% nu poate obtine pentru ca e unul din Praznicele mari alaturi de Paste, Craciun ... "nu se poate stirbi o sarbatoare asa de mare cu aniversarea unei sarbatori proprii"
2. el poate face slujba pe raspunderea lui, e pacatul lui, dar prefera sa faca lucrurile 100% bune, decat sa ne dea "o mancare 20% stricata" -> se gandeste la viitorul relatiei noastre, la viitorul copiilor nostrii.
In concluzie vom avea o slujba linistita joi seara...fara sa ne grabeasca nimeni...sambata vom merge 10-20 min sa-i mutumim lui Dumnezeu, ne va face parintele o slujba frumoasa...
Partea buna?! : Mai mult timp pentru poze... sambata :D
adina_gavri
9 Apr 2013, 17:58
Va multumesc pentru sfaturi, fetelor.
Merg poimaine sa discut la restaurant, sper sa pot reprograma pentru iulie.
Alternative cu biserica nu as vrea sa analizez, e clar ca in mod normal nu se pot oficializa cununii in acea zi.
Numai bine!
adina_gavri
9 Apr 2013, 20:20
Multumesc frumos, Miha_Muuu. Fac logodna la aceeasi biserica, in luna mai.
anca252013
10 Apr 2013, 09:59
Buna! Sunt si eu miresica de 2014, mai exact 13 iulie. Noi am rezolvat deja cu restaurantul si formatia. In curand o sa ma duc si la biserica, sper sa putem rezerva de acum, iar in vara rezolvam cu foto/video si sper si cu firma de organizari si gata pe anul asta. Poze cu rochie, pantofi, cercei am si eu o gramada si idei de make-up artist si saloane de coafura, dar e prea devreme pt asta. Miresici din Craiova nu sunt deocamdata?
plisuk
11 Apr 2013, 13:27
Bine ati venit fetelor!!! :*
eu nu ma pot hotari deocamdata in privinta formatiei si forografului, ceva sfaturi cum sa le aleg pe cele mai bune? :">
mitran.simona
11 Apr 2013, 13:41
si noi suntem in cautare de foto-video! de fapt astept pana in iunie la nunta unei prietene sa ii vad pe ai ei si poate ii luam si noi.
anca252013
12 Apr 2013, 10:32
Eu am ramas deja cu gandul la o firma care asigura fot/video si invitatii, are multe oferte avantajoase, dar am zis ca as vrea sa am mai multe variante sa am de unde alege si tot intreb prieteni care despre firme...asta a ramas pt vara sa fie cu un an inainte de nunta, nici prea devreme, nici prea tarziu. Azi sper sa rezolv cu biserica...mi-as lua o grija.
camyi
13 Apr 2013, 00:05
formatia nu e din sibiu...e din petrosani... preturile de la sibiu mi se par cam piperate si oricum nu am gasit mai nimik k sa ne placa....
camyi
13 Apr 2013, 00:07

Camyi ma bucur sa vad ca mai sunt si miresici din Sibiu :) Noi inca nu ne putem decide la niciun restaurant :-<

eu locuiesc in sb de vreo 4 ani....dar nunta nu o fac in sb ci la me in oras....
camyi
13 Apr 2013, 00:12

si noi ne-am gandit ca si data pe 30 aug 2014....:) :);)) maine ne ducem la resturant sa vorbim si sa semnam (doar la tel am vb si au liber :)
lexy_licurici
13 Apr 2013, 19:42
Buna SI eu sunt miresica de 2014 tot pe 30 august.spor la treaba SI bine ati venit printre noi miresici:*:*
ElenaValentin
18 Apr 2013, 22:15
Buna Plisuk,

Parca te hotarasei la Chorus! Restaurant ai gasit?
ElenaValentin
18 Apr 2013, 22:22
Fetelor, am descoperit-o pe Suzana Visan la make-up. Mi se pare f tare tipa. Astept pareri!!

Spor la miresit!
RamonaS.
18 Apr 2013, 22:41
Sunt fete pe aici care au ales dj la partea de muzica? Noi ne-am gasit restaurantul saptamana asta asa ca urmeaza cautarile pentru muzica - foto - video ;-)
mitran.simona
21 Apr 2013, 20:18
eu cred ca o sa raman pana la urma doar pe varianta de dj.am fost azi la restaurant sa ne intalnim cu solistul pe care il recomandau cei de acolo, dar am plecat un pic dezamagiti pentru ca si-a marit tariful fata de cat am fost informati initial si nu stiu cat se mai merita.Cred ca o sa cautam pe cineva care sa vina doar la obiceiuri , ca n-as vrea si acolo cd si asta e; ramane sa mai analizam ofertele...:-BPupicei!!!
RamonaS.
21 Apr 2013, 23:51
Si noi am primit recomandari din partea restaurantului ales atat de dj cat si de formatii (una mai scumpa si una mai ieftina). Inca nu am luat legatura cu nimeni dar eu tind sa aleg tot dj...Sper sa vorbim cu ei in urmatoarea perioada sa ne hotaram :)
camyi
22 Apr 2013, 13:18
noi am fost la restaurant si ne-am inteles cu patronul...e un domn super....insa cu formatia ne este f greu :( suntem nehotarati :( din mai multe puncte de vedere....initial vrem sa facem sambata nunta dar ne cere mult formatia aleasa....duminik ne cere cu vreo 600 de euro mai putin....avem nunta de 100-120 de persoane si consideram ca e km mult sa dam pe formatie 2200 de euro :(.... ne este f greu sa ne hotaram ori ramane sambata cu 2200, ori duminik cu 1600 sau in cel mai rau caz ne cautam pe altcineva desi nu stim alta formatie care sa ne placa la amandoi :)
RamonaS.
22 Apr 2013, 13:27
Camyi, ce restaurant ati ales? Faceti in Sibiu nunta?
camyi
23 Apr 2013, 10:23
nu facem nunta in sibiu :)
Helen112
25 Apr 2013, 14:17
Buna

Vezi ca pe 7 iunie nu se fac nunti,sunt Rusaliile,asa am vrut si eu initial!Singurul week-end din iunie cand se fac nunti este 14-15 iunie:)

Bine v-am gasit fetelor!
Si eu sunt o viitoare miresica 2014,mai exact 14 iunie
Noi am rezolvat cu restaurantul,formatia,cameraman si foto:)
Am fost destul de grabita,dar am vrut sa aleg din timp ceea ce imi place
Pupici
mitran.simona
25 Apr 2013, 22:31
da, stiu ca nu se fac nunti decat pe 14.06...noi cu cateva zile inainte sa mergem sa dam avansul la restaurant, am zis sa mai verificam odata cand nu se fac nunti.Am semnat pentru 14.06.2014, am vazut ca sunt destule miresici in aceeasi zi.pupicei:*:*
RamonaS.
26 Apr 2013, 00:53
Si eu tot miresica de 14 iunie 2014 sunt! Ma bucur sa va cunosc:)
camyi
26 Apr 2013, 12:50
bine ai venit!!!!!
denny89
26 Apr 2013, 21:20
bunaaaa!am vazut ca ai nunta la dragasani!!! eu sunt din vl!!!!bafta la pregatiri!!
RamonaS.
27 Apr 2013, 18:56
Buni Deni, spor la pregatiri si tie!
mariadraghici
29 Apr 2013, 09:28
Buna fetelor. Ma ajutati va rog cu o informatie. Stiti cumva un salon in tulcea care sa foloseasca produse kerastase sau l'oreal?
Multumesc anticipat!
denny89
29 Apr 2013, 11:41
mersi la fel si tieeee!! daca ai nevoie de ceva sfaturi sa imi spui poate pot sa te ajut!!!!
Helen112
29 Apr 2013, 14:52
Fetelor am o mare dilema...
Voi o sa mai puneti flori in piept si marturii?
Va pup
Madootza
29 Apr 2013, 21:51
Eu stiam ca cine pune flori in piept nu mai da marturii si invers...
Invitatul daca primeste floare in piept oricum o ia acasa ca amintire.
Noi vom da fotografii la plecare pe post de marturii, deocamadata ne gandim sa nu mai punem si flori in piept la toata lumea, doar la familie si la nasi...
Cine stie ce ganduri ne mai trec prin cap...
Daca vrei tu sa dai si marturii si sa pui si flori...E alegerea TA!
Eu sunt de parere ca faci cum iti place tie si mirelui tau, nu "cum zice lumea ca trebuie"
RamonaS.
29 Apr 2013, 23:00
Si eu am zis ca as renunta la florile de pus in piept insa mama a zis ca mi le cumpara ea daca vreau sa le pun... Oricum din punctul meu de vedere e prea devreme sa ma gandesc la asa ceva...

Miresici de 2014, faceti careva cununia civila de anul asta?
cosmina_ice
30 Apr 2013, 12:39
Buna miresici,

Eu o sa fac singura florile de pus in piept, iar ca marturii inca nu stim sigur.
Helen112
30 Apr 2013, 13:46
Eu nu vreau simplele si banalele flori de pus in piept pentru restul invitatiilor
As vrea ceva de genul din poza atasata
intradevar mai avem destul timp,dar macar asa o mica idee sa am
Nici eu nu prea as vrea marturii pentru ca oricum nu o sa le simta nimeni lipsa
Va pup
Helen112
30 Apr 2013, 13:47
Si cum o sa le faci?
Din flori naturale?
cosmina_ice
30 Apr 2013, 14:09
Nu, le fac din material textil. M-am gandit sa fac mici floricele tip brosa.
mitran.simona
30 Apr 2013, 14:25
Eu am zis ca vreau foto-marturii.Fiecarui cuplu sau invitat singur in momentul in care ajung la restaurant li se v-a face cate o fotografie pe care o primesc printata in timpul petrecerii.Noi avem inclus in pretul meniului si marturiile( am inteles ca sunt niste saculeti cu bombonele), pe care ma mai gandesc daca le folosim sau nu.
Helen112
30 Apr 2013, 15:24
Si eu m-am gandit la varianta cu foto-marturii,am si eu o groaza de poze de genul asta si toate sunt uitate printr-un coltisor,sau chiar pierdute:D...si practic sunt si astia niste bani aruncati aiurea
Eu am vorbit cu managerul restarantului unde facem si i-am cerut o parere in legatura cu marturiile daca sa le pun sau nu..
Raspunsul lui a fost nu,ca oricum nu o sa observe nimeni daca lipsesc,plus ca de cele mai multe ori raman pe mese:)
In caz ca iti faci candybar poti folosi bomboanele care ti le dau ei:)
teodorescu.anca
30 Apr 2013, 16:39
Eu urmeaza sa am nunta acum, in 3 saptamani. Eu am luat marturii, am vrut sa dau invitatilor un mic cadou la plecare. Este vorba de un set de lingurite de cafea din inox, intr-o cutie roz ce se asorteaza frumos cu decorul meu. O alta prietena va avea aceste foto-marturii, dar le va oferi invitatilor impreuna cu niste rame frumoase. Intr-adevar o simpla poza este usor de ratacit prin casa. Nu cred ca aceste lingurite vor fi lasate pe masa la plecare, ca sunt un obiect util.
mitran.simona
30 Apr 2013, 16:49
In pozele marturii oricum vor aparea doar invitatii,nu vor fi si cu noi, pentru ca atunci.chiar se uita intr-un colt.si eu am astfel de foto de la diverse evenimente pe care le am puse in rama prin casa, si imi sunt tare dragi.ramane de vazut pana la urma cum facem.
am zis ca prin toamna incepem sa ne gandim si sa ne organizam mai bine cu detaliile,in mare parte ideile despre cum vrem sa fie le avem, asteptam momentul sa le punem in practica.
cosmina_ice
1 May 2013, 12:48
Miresici din Buzau, imi puteti recomanda un make-up artist bun?
oannaa
1 May 2013, 13:43
Eu voi pune flori in piept doar acasa, nu si la sala. Iar de marturii inca ma gandesc. Am gasit unele foarte frumoase dar sunt destul de scumpe
oannaa
1 May 2013, 13:45
Si noi avem o fotografie de la o nunta oferita de miri drept marturie. Imi e tare draga
camyi
1 May 2013, 16:29
noi punem flori in piept doar acasa....la parintii nostri, la frati si la nasi....si la restaurant invitatii primesc marturii (saculeti cu pietricele....am pus pietricele si nu bombonele :> )
Helen112
2 May 2013, 13:39
Sunt foarte dragute:)
Imi poti spune pretul lor?
Si casa de piatra si o petrecere reusita:)
Helen112
2 May 2013, 13:40
Asa da:)...si eu tot la fel din toamna o sa incep sa imi pun in practica ideile:)
plisuk
2 May 2013, 13:54
Bunaaa. cred ca o sa raman la Chorus, inca nu sunt 100% convinsa:(
Restaurantul l'am luat deja din toamna!!! :)
camyi
2 May 2013, 18:35
buna miresici.....avem si noi data oficiala... . 24.08.2014 ....azi am semnat cu muzica :) yuppppyyy :) dupa sarbatori dam avansul la restaurant si ne-am luat de-o grija deocamdata....:)
denny89
3 May 2013, 17:20
buna miresici.....avem si noi data oficiala... . 24.08.2014 ....azi am semnat cu muzica :) yuppppyyy :) dupa sarbatori dam avansul la restaurant si ne-am luat de-o grija deocamdata....:)

felicitariiii!!! si noi tot 24.08.2014!!!!
ioana08
4 May 2013, 21:13
Si eu sunt o miresica de 2014. Pana acum am semnat contractele cu restaurantul si formatia...mai este vreo miresica din Iasi care sa aiba nunta in 2014?
teodorescu.anca
4 May 2013, 22:41
Multumesc.
Nu mai stiu exact, in jur de 1.3 usd setul. Cauta la capitolul marturii, am povestit acolo mai demult. Chiar astazi am stat si am lipit pe fiecare marturie o eticheta cu numele noastre si data nuntii, sa fie personalizate :)
camyi
7 May 2013, 11:42
felicitari si voua....avem si biserica cu acelasi hram :)
marygreen
8 May 2013, 00:01
buna fetelor, eu nu ma pot decide cu data nuntii, parca as vrea 30 august, dar mai multa lume ne-au zis ca deja au alte nunti si atunci sa alegem 23 august cu o sapt mai devreme ca sa impac pe toata lumea :hm:
nu stiu ce sa fac... 8-|
Ailerua
8 May 2013, 15:41
Bunã! Eu sunt miresicã de 2014 &#537;i sunt din Ia&#537;i......Felicitãri! Se pare cã tu ai deja contract cu muzica si restaurantul, eu încã nu am nimic pentru cã nu sunt hotãrâtã.....Îmi po&#539;i oferi mai multe informa&#539;ii legat de forma&#539;ia pe care o ai? &#537;i de restaurant? :)
plisuk
8 May 2013, 16:04
Pai, depinde de voi! daca sunteti siguri ca o sa aveti totul pregatit pana pe 23 august e si mai bine. luati data aia. daca nu, luati 30 august. Oricum lumea care iti are de venit la nunta ta, iti vine, nu conteaza ca are mai multe in aceeasi zi! :)
alyangel
8 May 2013, 21:44
Buna,miresici!
si eu sunt o viitoare miresica,de 2014.
noi inca nu avem nimic stabilit,stim doar ca vrem sa o facem anul viitor....inca analizam,ce si cum.
Vad ca majoritatea dintre voi aveti ceea ce este cel mai important,restaurantul....eu inca mai ma gandesc la ce sa aleg :-\
Va doresc spor la pregatiri!
Mirabele
8 May 2013, 23:09
Buna seara! Noi am mai bifat recent doua lucruri pentru nunta, pe langa restaurant, formatie si foto - video. Decoratiunile si verighetele :)
IoanaVasiu
9 May 2013, 19:55
Buna, miresicilor! Sunt si eu miresica de 2014!! Deocamdata avem doar restaurantul si incercam sa ne hotaram de foto+video. Am stat acum si am citit toate mesajele de pana acum si nu mi.a venit sa cred cand am vazut ca sunt miresici cu ora pt coafor si machiaj stabilita, nu pot sa cred!!! ;))
RamonaS.
10 May 2013, 11:04
Miresici de 2014, cum procedati cu cununia civila? O faceti in aceeasi zi cu nunta sau mai devreme?
IoanaVasiu
10 May 2013, 19:30
Noi inca nu ne-am decis, dar ma gandesc sa o facem cu o zi inainte. Asa in ziua nuntii am merge direct la biserica si nu ar trebui sa fugim dintr-o parte in alta. Oricum trebuie sa gasim chestii pro si contra pentru a lua o decizie! :)
Delia21
12 May 2013, 16:01
Dar la ce restaurant ai vrea sa faci? Ar trebui sa te hotarasti cat mai repede, pentru a gasi libera data aceea. Si in functie de asta sa poti face contractele cu foto-video, dj...
Miha_Muuu
12 May 2013, 16:09
Si e posibil sa te refuze multa lume pentru ca nu au bani pentru 2 nunti intr-un timp asa de scurt (desi ii anunti cu un an si ceva inainte)
mitran.simona
13 May 2013, 19:55
noi inca nu ne-am hotarat,dar am zis ca o sa facem cununia cu cateva zile inainte, cu toate ca asta inseamna o mica cheltuiala in plus. Desi stau si ma gandesc ca si in ziua nuntii o sa fie prea libera pana plecam la coafor,obiceiuri si asa mai departe.abia astept sa treaca timpul sa fie mai multa activitate pe forum.pup fetele
RamonaS.
13 May 2013, 21:29
Noi ne-am facut programare on-line pe site-ul primariei Cluj pentru 3 august anul asta. Am ales asta deoarece am vrut sa evitam perforarea buletinului de dupa, ceea ce te face sa nu pleci imediat dupa nunta in luna de miere! Si eu abia astept sa fie mai multa activitate pe aici:)
Diana_90
13 May 2013, 22:54
Buna seara!
Si eu sunt miresica de 2014, mai exact 18 octombrie. Pana acum avem rezervat doar restaurantul. Restaurantul a fost preferatul nostru, dar din pacate a fost ocupat pana in octombrie. Am zis sa nu ne grabim inca, desi din mesajele voastre am vazut ca ar fi cazul sa incepem sa ne stresam.
Helen112
14 May 2013, 16:21
Despre asta am discutat in week-end cu miresoiul meu si cu nasii..si eu tot cu cateva zile inainte de nunta vroiam initial,dar cu siguranta va trebui sa faci o masa dupa cununie si la mine numai cei apropiati vor fii in jur de 30 de pers,ceea ce nu o sa pot face acasa si la restaurant ne va duce destul de mult!Asa ca cel mai probabil vom face cununia civila in aceeasi zi cu nunta!Pupici
Madootza
14 May 2013, 16:27
Si noi vom face cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa. :)>-
RamonaS.
14 May 2013, 16:54
Noi suntem amandoi din sud (din locuri diferite) si locuim acum in Cluj asa ca e mare distanta fata de casa. Asta ne-a facut sa ne decidem sa facem cununia civila aici doar cu cei apropiati (familile noastre) aproximativ 20 de personae. Intre timp s-au mai anuntat si alte personae dornice sa vina insa pana in apropierea evenimentului nu putem estima cu exactitate numarul persoanelor... In privinta restaurantului ne dorim o terasa-restaurant unde fiecare sa isi poata comanda ce doreste ceea ce nu ar duce chiar f mult!
nemtanuadelina22
14 May 2013, 19:40
Hei:* Eu sunt noua p aici:D noi avem nunta in 27 septembrie anul viitor si ma cam streseaza ideea ca o sa fie frig. vroiam mai repede dar nu am mai gasit nimic:( am rezolvat cu muzica si restaurantul:) am zis ca pt restul mai avem timp! sper sa nu ma insel:) suntem din arad:) mai sunt miresici care au nunta acolo?:D
alyangel
15 May 2013, 09:38
Buna!
Noi am cazut de acord sa facem cununia civila inainte de nunta(cununia o vom face in Bucuresti) iar nunta la Calarasi(cel putin asa ne dorim-momentan nu am rezervat nimic :-SS:hm:)
DC
15 May 2013, 12:53
Buna fetelor.
Si eu sunt o viitoare miresica de 2014, mai exact 12 iulie 2014. Pana acum am rezervat doar restaurantul si suntem in cautarea unei formatii de muzica. Aici as avea nevoie de putin ajutor. Stiti cumva ceva formatii din judetul hunedoara sau din zona banatului?
DC
15 May 2013, 13:54
camyi am citit cu cateva pagini in urma ca stii o formatie din Petrosani. Spune-mi si mie te rog despre ce formatie e vorba si cat costa, pentru ca eu sunt din Petrosani. Ms mult.
camyi
15 May 2013, 22:08
camyi am citit cu cateva pagini in urma ca stii o formatie din Petrosani. Spune-mi si mie te rog despre ce formatie e vorba si cat costa, pentru ca eu sunt din Petrosani. Ms mult.

buna.... cel cu vocea se numeste Emil Moldovan (Luke) si formatia Plotogea... ne-a cerut sambata 2000euro si duminica 1500 euro, dar voi fiind din petrosani poate mai negociaza...a negociat si cu noi dar acesta a ramas ultimul pret pt k la noi il costa si drumu ( 450km dus intors) si nu a mai lasat.

miresici voi ati faq contract la restaurant??sau doar ati dat avansul si ati primit chitanta???
miha24
15 May 2013, 22:36
Ma bag si eu, poate pot sa te ajut. Depinde de pretul pe care vrei sa il platesti si de preferintele voastre. Sti ca in Banat se canta mai mult muzica populara, nu prea gasesti formatii care sa cante si alte genuri. La preturi mai mari: Andreea Voica, Stana Izbasa, Carmen Popovici. Apoi ar mai fi Mihaela Petrovici, Irimica, Nicu Novac. Asta e spuma :) Noua ne canta doamna Mariana Botoaca. La preturi mai mici stiu ca sunt mai multe formatii prin Timisoara. Imi vine acum in minte Roxana Mag, Doriana Talpes, Monalisa Sufan, Amalia Ghine. Nu stiu niciun pret pentru Lena Miclaus, am vazut ca a cantat la mai multe nunti in judetul Hunedoara.
DC
15 May 2013, 23:31
Va multumesc pentru raspunsuri. Noi cautam o formatie care sa nu cante numai muzica populara, as vrea sa cante mai multe genuri muzicale. As dori la deschidere un café concert, poate si un vals, un tango, dar nu stiu daca o sa gasim ceva care sa se incadreze in maxim 2000 de euro, pentru ca vom avea in jur de 100-120 de invitati si nu cred ca merita sa investim mai mult de 2000 de euro.
miha24
16 May 2013, 14:30
In cazul asta eu nu te pot ajuta :) Iar din ce ti-am zis eu mai sus minimul e 2000 Euro. Si canta doar populara(intradevar canta, nu behaie :))). Pentru alte genuri incearca Phaser. Sau e un cuplu ce canta la Flora in Timisoara(pian si vioara).
teodorescu.anca
16 May 2013, 15:01
Noi vom avea acum sambata, formatia Tineret din Targoviste. Te poti uita la ei pe site. Daca vin pana la Bucuresti cred ca vin si pana la Petrosani.
Vom avea exact cum vrei si tu: Cafe concert la saxofon in deschiderea serii, si inca un program, apoi jumi juma muzica populara cu solista, si muzica usoara cu solist. Eu sunt foarte multumita de ce-am gasit, vom vedea si dupa nunta cum au fost.
nicoleta.b
17 May 2013, 12:06
Sunt si eu o miresica de 2014.am rezervat restaurantul si sper ca intr-o saptamana sa rezolvam si cu muzica.in rest nimic deocamdata.cercetam piata sa avem o idee dar atat.cred ca e inca prea devreme pt restul.de nicoleta sarbu stie cineva ceva?nu am vazut-o face to face nici unde dar din ce am vazut pe net imi place
denny89
17 May 2013, 14:44
noi am primit si contractul unde se specifica ce ofera restaurantul ,data,numarul aproximativ de invitati.etc!
denny89
17 May 2013, 14:46
buna diana!! si noi avem nunta la vl!! stiu sigur ca era ceva liber la ok events duminica in august!!! te puuup si spor la pregatiri!!
IoanaVasiu
17 May 2013, 15:16
Vaaaaii!!! Ma speriati la cat sunteti de pregatite pe aici! :) Noi deocamdata avem doar restaurantul si suntem in cautari de muzica... Foto+video suntem aproape decisi..:) Sper sa gasesc repede ca daca nu para la urma o sa ma stresez!! :))
skeyfree
17 May 2013, 15:59
HELLO !!! sunt o miresica de 2014 ,mai exact 7 iunie ...sa stiti ca se fac cununii religioase in aceasta zi..am fost la biserica si e ok doar ca se fac pana in ora 17 pt ca pe 8 sunt rusaliile . atata tot...
Diana_90
18 May 2013, 01:00
Da stiu, insa noi am vrut sa fie si sambata. Spor la pregatiri si tie :)
Rytutza
20 May 2013, 12:22
Buna,

Si eu sunt miresica de 2014, mai exact pe 30.08. Noi am platit deja avansul la restaurant dar nu ne putem hotara asupra formatiei :(. Daca mai este vreo miresica din Botosani care a reusit sa stabileasca ceva cu formatia, astept cateva sfaturi...pareri.
Spor la pregateala!
Mirabele
20 May 2013, 22:51
Buna! Noi avem formatia Rapsodia din Botosani, avem incredere maxima in d-l C-tin Petrescu, solistul formatiei.
camyi
21 May 2013, 13:42
noi am fost sa vorbim la restaurant si nu ne-a zis nimik de contract....inca nu am dat acontul...dar anul trecut a facut viitorul cumnat (fratele miresoiului) nunta si nu au semnat contract.... patronul s-a tinut de cuvant cu tot ce le-a promis de la inceput plus ca inainte cu o sapt de nunta le-a spus k in meniu intra toata berea( pe langa cele spuse de la inceput) ... nush ce sa facem sa mergem pe incredere sau sa-i cer sa faca un contract...
mitran.simona
21 May 2013, 15:58
Eu am mers intotdeauna pe principiul ce-i in mana, nu' minciuna; noi cand am semnat contractul la restaurant chiar uitasem sa trecem ceva modificari despre care discutasem , si cand am mers sa dam a doua transa de avans, ne-am dus frumusel cu contractul in brate sa facem modificarile, asa pentru siguranta noastra.
skeyfree
21 May 2013, 19:19
Ce formatii recomandati ?PT FOTO VIDEO ? cam c tarife?
Madootza
22 May 2013, 13:30
Tot pe 7 iunie vom avea si noi :)>-
Noi am fost si am vorbit cu preotul nostru...si vom avea slujba religioasa joi, pe 05.06...deoarece pe 07.06 el nu poate obtine dezlegare de la Sibiu si nu e de acord sa oficializeze cununii.
Vrem neaparat la preotul asta...si incercam sa vedem partea buna a lucrurilor...:D
Ne lasa sa facem cununia civila duminica, dupa care ne primeste iar la biserica...face slujba 10-15 minute "de multumire", dam drumul la porumbei, apoi mergem la restaurant.
Avantajul nostru: nu mai stam o ora in biserica in ziua nuntii, obositi...

Deci miresici...daca vreti cu adevarat, exista solutii!
rozze_sandra
22 May 2013, 14:48
Buna!
Si eu sunt miresica de 2014, mai exact 30.08 in Calarasi. Eu deja mi-am gasit restaurantul si lautarii, tu ai gasit ceva pana acum?
corina1386
24 May 2013, 12:48
Buna,si eu voi fi mireasa la anul(2014) si vreau sa va cer ajutorul in privinta localului.Imi place foarte mult salonul Golden de la Casa Rustic Bucuresti dar numai ca pe site scrie ca nr. minim de persoane este de 200 iar eu am cam 140 si nu stiu daca il inchiriaza pentru mai putin de 200 invitati ,daca cineva a facut nunta acolo si imi poate oferii detali va rog ajutati-ma deoarece nu sunt in tara si ajung abia in martie anul ce vine adica anul nuntii si o sa fie tarziu pt o rezervare, sau depre alte restaurante dar cu un meniu acceptabil pt ca am vazut restaurante la care meniul ajunge 120 euro si mi se pare foarte scump (cel putin pt mine) va multumesc si succes tuturor miresicilor in organizarea celui mai frumos eveniment din viata noastra
mitran.simona
24 May 2013, 14:13
Chiar daca s-ar putea negocia cu ei numarul minim, parerea mea este ca oricum nu ar lasa chiar atat de mult(60 pers).Si tu trebuie sa te gandesti bine, ca nu stii daca din cei 140, iti vin chiar toti!Am auzit tot felul de cazuri in care le-au venit mai putin invitati, decat numarul minim de persoane pe care semnase contractul!Mai bine te orientezi spre un restaurant mai micut, si sa fii sigura ca acoperi contractul!Portii in plus mai fac ei, decat sa platesti tu diferenta de meniuri pana la numarul de persoane din contract!
alyangel
24 May 2013, 14:44
Buna!>:D<
Vrem sa mergem in weekend sa ne hotaram asupra restaurantului,lautari nu ne dorim,am optat pentru dj.
Ce restaurant ati ales?
RamonaS.
24 May 2013, 14:49
Buna Corina. Din ce vad eu pe aici parerile sunt impartite. Iti spun din punctual meu de vedere, sala mea are capacitate de 200 de persoane insa eu voi avea in jur de 100 de persoane si nu e nici o problema. Pana la urma tu inchiriezi toata sala , mi se pare o prostie sa ti se impuna reguli in privinta numarului de persoane adus. Tipa cu care am discutat noi cand ne-am rezervat restaurantul ne-a zis ca chiar daca capacitatea restaurantului e de 200 de persoane, la evenimentele organizate de ei gen Revelion la 200 de persoane sala era superaglomerata. Nici macar nu ne-a intrebat nici aici si nici in alte parti cate persoane vor veni. Oricum tu poti spune ca iti vin 200 de persoane acum si atunci cand vei da numarul de meniuri dupa confirmari sa ramai doar cu 150 de persoane. Care ar fi vina ta? Eu zic mai bine sa iei legatura cu ei, numai ei iti pot oferi raspunsuri la toate nelamuririle tale!
RamonaS.
24 May 2013, 15:01
Buna Camy. Ce sa zic, daca ai fost apropiata de mirii adica de cumnat si mergi pe incredere eu zic ca orice ar fi ar trebui sa iti asumi si un mic risc. Sau poti sa nu faci contract si sa nu pierzi nimic. Poate ca ar trebui atunci cand dati acontul sa intrebi daca nu iti pot face contract sau macar o chitanta de mana. Nici noua nu ni s-a facut contract insa am primit o chitanta de mana cu stampila/semnaturi in care este specificat tot ceea ce ofera restaurantul inclusiv pretul meniului pt la anul (cu toate modificarile intervenite anul asta ne-a facut un pret de meniu pt anul viitor).
md33a
24 May 2013, 15:27
Buna,
Si eu voi fi miresica in 2014 :D mai exact pe 10 mai.
Prima data ne-am gasit nasii, apoi restaurantul, am gasit si formatia si fotograf. Mai urmeaza biserica, rochita de mireasa, costumul mirelui, verighetele si apoi celelalte detalii \:D/
Abia astept ziua cea mare.
Sper sa nu incep sa ma stresez atunci inainte de nunta.
corina1386
24 May 2013, 16:21
Multumesc pentru raspuns ,in mare parte asa este dar este atat de frumoasa sala.........offf o sa caut in continuare si totusi am sa dau si un telefon sa intreb poate poate.
corina1386
25 May 2013, 15:31
O sa incerc totusi sa vedem ce-mi spun ms mult de incurajare saptamana viitoare va anunt ce mi-au spus sper sa fie de bine.
corina1386
25 May 2013, 16:50
Am vazut ca printe vizitele tale se enumara si restauranul Casa Rustic imi poti spune ce parere ti-au lasat ceva despre meniuri si saloanele ce le-ai vazut ,una din optiunile mele este Casa Rustic dar avand in vedere ca un sunt in tara si un am cum sa-l vizitez m-ar ajuta foarte mult parerea ta multumesc si spor la pregatiri.
rozze_sandra
25 May 2013, 19:36
Buna :)
Noi am ales restaurantul Intim ptr ca din punctul noastru de vedere este cel mai frumos si cel mai bine proportionat; si formatia ii avem pe cei de la Universal Grup. Mai avem de ales si foto- video, cu toate ca ne-am cam hotarat deja la cineva , respectiv cei de la Binecuvantare. A mai ramas sa ne hotaram si in privinta aranjamentelor , dar momentan este prea devreme, mai avem de cercetat, mai ales ca noi stam in Bucuresti si ne este un pic cam greu sa aflam unele informatii.Astept sa-mi spui pe parcurs ce ai mai facut referitor la organizarea nuntii! :*
alyangel
25 May 2013, 22:55
Hello :*
astazi am fost sa vedem cortul de la ferma,este tare frumos:x
singura problema este ca vor minim 200 de persoane,asa ca acum ramane sa ne facem lista in cele mai mici detalii sa vedem daca ne incadram.
Saptamana viitoare trebuie sa le dam un raspuns.
Revin cu detalii,o seara frumoasa:*

Pe cei de la binecuvantare ii vreau si eu,imi plac tare mult fotografiile realizate de ei,si filmuletele....sunt atenti la detalii,se vede ca sunt profi!
Tortul il comanzi in Calarasi sau il iei din Bucuresti?
rozze_sandra
26 May 2013, 13:00
Buna!
Inca nu m-am hotarat la tort, cu toate ca am auzit ca si in Calarasi sunt cateva cofetarii care fac torturi bune. Eu am langa mine o cofetarie ( Atena se numeste) si face niste torturi super, dar nu stiu daca face livrari si in alte orase. Tu pe cine iei ptr aranjamentele florale si al meselor?
alyangel
26 May 2013, 22:59
Cred ca e prea devreme sa ma gandesc la amenajare,mai ales ca nu stiu unde vom face nunta,acum facem lista si avem aproximativ 240 de pers....dar nu cred ca o sa ocupam cele 200 de locuri minime impuse de ei:((:((
In ceea ce priveste tortul,mi-ar placea sa il iau de aici(depinde daca il livreaza cei de la cofetarie)daca nu comandam din Calarasi,am mancat torturi si prajituri bune pe acolo:D
camyi
27 May 2013, 12:31
buna! Am fost la restaurant si am dat acontul, l-am intrebat dak imi fac contract si au zis k ei merg pe incredere si k nu a facut niciodata. A zis k dak vreau eu neaparat face unu de mana doar k nu ma ajuta la nimik.... tinand cont de faptul ca dam bani la sfarsit dupa ce nunta s-a terminat dak nu respecta cele spuse nu-i dau totii baniiiii :))))))))))))) si a zis patronul k nu se preteaza la asa ceva pt k se aude si isi pierde din clientii la cel mai mic zvon....
rozze_sandra
27 May 2013, 17:33
Buna,
Da si eu la fel ma gandeam, dar cand am vazut la alte miresici ca deja si-au luat aranjamentele ...Noi o sa avem in jur de 180 de pers maxim sau cel putin noi asa vrem, dar stii si tu cum este ,mai iti aduci aminte de careva pe parcurs. Acum am vazut ca si voi stati in Bucuresti. Este mai greu ptr noi sa ne organizam de la distanta. Cat despre tort nu cred ca o sa fie o idee buna sa-l aducem din Bucuresti avand in vedere temeperaturile din august :-???
Adam_Roxana_86
28 May 2013, 17:17
Buna fetelor,

Se mai alatura inca o mireasa de 2014 grupului:)

Noi ne-am interesat cu 1 luna inainte de data de 7 iunie si nicaieri nu spunea ca nu s-ar oficia cununii. Am vazut mai multe mirese care sunt nevoite sa amane sau sa faca mai devreme cununia. O sa luam si noi legatura cu preotul sa vedem ce si cum, sper sa nu fim nevoiti sa schimbam data avand in vedere ce restaurantul si formatia pe care ne-o doream + DJ-ul au liber in data aia, restul anului nu reusim sa-i sincronizam iar noi nu am vrea sa renuntam nici la una nici la alta:(

Mentionez ca nunta nu este in Bucuresti, desi noi locuim aici. Ne vom casatori in Drobeta Turnu Severin pt ca vrem o nunta linistita si fara prea mari batai de cap pt nuntasi care sa alerge dintr-o parte in alta a Bucurestiului aglomerat si impanzit de taximetristi care profita de oamenii din provincie. Ca si Taraf, in caz ca si alte miresici merg pe o linie mai traditionala, noi recomandam cu drag Taraful Cleante si Diana Matei.

Spor la pregatiri dragelor si tinem legatura!
alyangel
28 May 2013, 21:54
Tortul merita sa il iei din Bucuresti,doar in cazul in care il transporta cu un autovehicul frigorific,daca nu...se strica.....
In momentul in care vom stabili clar unde o sa aiba loc evenimentul,o sa incep sa ma gandesc si la celelalte(amenajare,decor,marturii)
Dupa restaurant,urmatorul pas este foto-video si dupa aceea dj.
Spor in continuare la pregatiri fetelor! :*
Pussycatsky
29 May 2013, 17:56
Buna! Imi poti spune , te rog frumos, cat iau cei de la Cleante pentru toata noapte? Multumesc !
RamonaS.
30 May 2013, 12:10
Buna miresici. Datorita faptului ca majoritatea avem restaurantul deja rezervat v-as intreba daca ati ales pachete all-inclusive (cu bauturi) sau doar meniul(de bauturi urmand sa va ocupati voi)?
Jonsy_jons
30 May 2013, 13:25
Buna fetelor.
Eu sunt din generatia 2013 si vin la voi cu un pont in legatura cu make-upul.
Poate vi se pare cam devreme sa va ganditi la asta dar daca vreti pe cineva bun si profi eu zic sa incepeti sa cautati. Si tocmai din cauza asta va scriu pentru ca am vazut un mesaj postat de Suzana Visan in care anunta deschisa lista de programari pt 2014.
Daca doriti la ea eu zic sa va grabiti pentru ca lista ei se umple foarte repede.
Va rog sa nu considerati acest mesaj reclama, chiar nu am nici un interes ci doar acela de a veni cu un pont catre voi pt ca stiu cat de important este machiajul perfect pentru o miresica.
Va pup si spor la pregatiri.
alyangel
30 May 2013, 13:41
Multumesc pentru ponturi...din punctul acesta nu imi fac probleme,am make-up artisitul meu personal :P.
Asta este singurul lucru pe care il am sigur.
Sunt tare dezamagita deoarece,aveam timp de gandire 1 saptamana,si acum cand am sunat pentru a stabili data in care sa mergem sa dam avansul si sa semnam contractul,ni s-a spus ca a dat data pe care o stabilise cu noi pentru ca au venit alte persoane care au cerut aceasi data inaintea noastra....
Mi-a lasat un gust tare amar!=((
Adam_Roxana_86
30 May 2013, 14:27
Din cate inteleg onorariul lor este de 7000 E insa cred ca depinde de cum negociezi si ce vrei mai exact. Noi am batut palma la 5000E. E o suma foarte mare intr-adevar insa din tot ce am vazut noi ei sunt cei care ne-au ridicat parul pe brate:D Ne-am propus sa impacam oameni din toate colturile tarii, nu vom avea doar Bucuresteni sau Severineni la nunta si am decis ca ei sunt ideali pt toate gusturile. Au si 2 perechi de dansatori in onorariu, un cuplu pe populara si unul pe standard/latino + DJ pe langa cele 2 voci si 6 instrumente.
Pussycatsky
30 May 2013, 14:38
Am inteles! Mie mi se pare o suma ok. Atat am dat si noi pe trupa.. Din pacate sau din fericire nu's pe gustul meu cei de la Cleante. Plus ca am auzit ca nu prea dau dovada de seriozitate. Nu stiu..poate persoanele respective au avut ghinion..
Intrebam din curiozitate pentru ca ma contraziceam cu diferite persoane care sustineau ca cer peste 10000 E. Si mi s a parut putin cam ciudat..
ngo_sz
30 May 2013, 15:29
Bunã tuturor! Mã alãtur &#537;i eu grupului. Vom face cununia civilã anul acesta în septembrie, iar pe cea religioasã la anul, sper eu pe 14 iunie, dar nu avem absolut nimic stabilit. A&#537;tept sã se hotãrascã ai mei cu invita&#539;ii din partea lor pentru a vedea cam pentru ce numãr de persoane sã rezervãm salã, iar apoi sã-i trimit sã se intereseze. M-am speriat pu&#539;in când am vãzut cã multe dintre voi ave&#539;i deja restaurantul.
alyangel
30 May 2013, 16:12
Bine ai venit! >:D<
Eu zic sa te grabesti,noi pana ne-am hotarat ni s-a dat data pe care o doream,acum trebuie sa ne reorientam :-<
Unde vreti sa faceti nunta in Bucuresti sau in Popesti-Leordeni?
Spor la pregatiri!
ngo_sz
30 May 2013, 16:37
În Piatra-Neam&#539; vom face nunta, cã eu de acolo sunt. A&#537;tept sã termine tata cu lista de invita&#539;i ca sã vãd cât de mare îmi trebuie sala. O sã-l grãbesc pu&#539;in, cã &#537;i în Piatra cam cu un an înainte cel pu&#539;in ar trebui rezervat restaurantul.
IoanaVasiu
30 May 2013, 18:29
Bine ai venit!!
Mai ales daca vrei in iunie ar trebui sa te grabesti.. Eu m-am speriat cand am vazut cat de repede se vorbeste pentru tot ce e legat de nunta. Noi deocamdata avem restaurantul si foto+video dar trebuie sa ne grabim si cu muzica, ca presimt ca o sa ramanem fara prea multe optiuni. Spor la pregatiri! :*
Katiush
30 May 2013, 19:55
Buna Ramona,

Ce dragut sa citesc vesti atat de frumoase aici! Spor la pregatiri atat pentru cununia civila, cat mai ales pentru nunta! ma bucur ca esti pe aici, de-abia astept sa urmaresc alegerile pe care le vei face si sa vad cum prinde totul contur! Chiar nu stiam nicio mireasa in generatia de 2014 :)
laurik4u
31 May 2013, 10:42
Buna miresici! Si eu voi face nunta in 2014, mai exact prin luna iulie. Am inceput sa caut restaurante pe internet, dar e atat de greu sa gasesti unul si frumos si ok ca pret, si locatie si tot. Am refacut lista de o gramada de ori. In weekend mergem sa vizitam 2 dintre ele. Va pup
alyangel
31 May 2013, 11:42
Buna!
si noi trebuie sa ne orietam spre alta data(initial doream in august dar s-a ocupat) si tot spre luna iulie inclinam.
Am verificat si nu sunt zile in care nu se fac nunti in iulie,deci asta este un lucru bun!
Spor la cautari sa gasiti ceea ce va doriti!:*
Copyright Miresici.ro © 2014