+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 11
1 2 3 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 88

Subiect: Mucegai in casa

Inregistrat
    07.09.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    2007 civila, 2008 religioasa
    Restaurant
    Bucuresti

Implicit Mucegai in casa

Buna fetelor,

De cand am schimbat in casa ferestrele ( am pus termopan) apoi am zugravit, am observat ca de la vremea urata (de anul trecut) mi-au aparut la sufragerie la colturile unui perete mucegai (destul de mult)
    L-am sters cat am putut, cand plec dimineata la munca si pana seara cand vin geamul e deschis dar tot n-am scapat.
    Poate e peretele subtire si trebuie izolat, dar pana atunci trebuie sa ma descurc cum pot ca sa scap de el.
    M-am interesat pe net si am vazut ca sunt felul de solutii, sparyuri...dar nu stiu care e cea mai buna.
    Daca ati trecut si voi prin asta astept sa-mi dai ceva sfaturi.

Inregistrat
    25.06.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    ...
    Restaurant
    ...

Implicit Re: Mucegai in casa

Citat Postat de Alisori Vezi mesajul
    Buna fetelor,

De cand am schimbat in casa ferestrele ( am pus termopan) apoi am zugravit, am observat ca de la vremea urata (de anul trecut) mi-au aparut la sufragerie la colturile unui perete mucegai (destul de mult)
    L-am sters cat am putut, cand plec dimineata la munca si pana seara cand vin geamul e deschis dar tot n-am scapat.
    Poate e peretele subtire si trebuie izolat, dar pana atunci trebuie sa ma descurc cum pot ca sa scap de el.
    M-am interesat pe net si am vazut ca sunt felul de solutii, sparyuri...dar nu stiu care e cea mai buna.
    Daca ati trecut si voi prin asta astept sa-mi dai ceva sfaturi.
    s-a mai discutat pe aici, pe undeva de mucegaiul cauzat de montarea termopanelor ... să văd dacă găsesc o să pun link-ul ...
    Oricum, ori se spală pereții cu clor ori cu o soluție anti-mucegai

Am găsit ceva:

http://www.miresici.ro/showthread.ph...ea+mucegaiului

Inregistrat
    05.09.2006
    Data nuntii
    07/07/2007
    Biserica
    Adormirea Maicii Domnului, Cocioc
    Restaurant
    Snagov, Restaurant Club Snagov

se gaseste in brocostore spray anti mucegai. dai pur si simplu pe mucegai si dispare in max 10 minute.

Inregistrat
    07.09.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    2007 civila, 2008 religioasa
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de cezara25 Vezi mesajul
    se gaseste in brocostore spray anti mucegai. dai pur si simplu pe mucegai si dispare in max 10 minute.

merci..o sa incerc

Inregistrat
    14.08.2006
    Data nuntii
    30/09/2006
    Biserica
    Sf. Gheorghe
    Restaurant
    Crasmarita din Bz

exista si la sano o solutie anti-mucegai. e vreo 6,5 ron. stergi peretele cu o laveta imbibata. atat.

6. Publicitate
    Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

cu clor dispare in cateva minute, insa nu e de durata. nici solutiile de pe piata nu sunt de durata. eu stiu de la mine, cand mi-am pus termopane la balcon si aveam in partea de jos mucegai. diferenta de caldura era f mare, nu aveam calorifer pe balcon, balconul de sub mine nu era inchis, si atunci se forma condens. acum am scapat ca am facut izolatie totala la pereti, tavan (int si ext)

poti sa incerci cu solutie, clor, eventual si o vopsea speciala antimucegai, insa nimic nu e de durata sa stii. doar sa cureti bine, dai cu solutie, apoi polistiren. insa si aici e cu dus si intors, pt ca daca alegi izolatia de ex, tb sa izolezi toti peretii pt ca exista riscul de a se extinde mucegaiul pe peretii neizolati. asa a patit buni meu cu un perete exterior, insa dupa ce si-a izolat tavan + restul de pereti atunci deabia a scapat.

Inregistrat
    14.09.2006
    Data nuntii
    08/06/2008
    Biserica
    Sf. Elefterie
    Restaurant
    Bucuresti, Restaurant Viilor

Si eu am avut si am aceeasi problema si am cumparat solutie tot de la bricostore.

Inregistrat
    05.08.2007
    Data nuntii
    27/10/2007
    Biserica
    -
    Restaurant
    Bucuresti

Si eu tot pe cea de la bricostore am luat-o anul trecut si am scapat; pana anul asta cand a reaparut si mai mult si pe o suprafata mai mare. ma apuc de zugravit si rearanjat casa.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 11
    1 2 3 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele