La Gil
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 28 din 28
PrimulPrimul ... 18 26 27 28
Rezultate de la 217 la 224 din 224

Subiect: La Gil

Inregistrat
    05.07.2007
    Data nuntii
    26/07/2014
    Biserica
    Parohia Nasterea Maicii Domnului- Dr taberei
    Restaurant
    La Gil

Implicit Re: La Gil

Cel de la etajul 2 Imi place ff mult, doar ca l-as fi vrut putin mai mare...am senzatia ca nu o sa incapem toti acolo...si ca o sa-si dea lumea coate...ca ar fi prea mic. Tu ai facut nunta in 2012 si acum ai nascut? Ce frumossss! Mi-as dori si eu sa "ma misc" asa repede )

Inregistrat
    05.10.2010
    Data nuntii
    30/06/2012
    Biserica
    Bucuresti - Trei Ierarhi (Fundeni)
    Restaurant
    Bucuresti - La Gil

Citat Postat de irina1981 Vezi mesajul
    Cel de la etajul 2 Imi place ff mult, doar ca l-as fi vrut putin mai mare...am senzatia ca nu o sa incapem toti acolo...si ca o sa-si dea lumea coate...ca ar fi prea mic. Tu ai facut nunta in 2012 si acum ai nascut? Ce frumossss! Mi-as dori si eu sa "ma misc" asa repede )
    Etajul 2 cladirea veche sau noua? Cati invitati estimezi?

Da, am un bebe de 3 luni jumatate!

Sa fiti sanatosi, ca apare si bebe!

Inregistrat
    05.07.2007
    Data nuntii
    26/07/2014
    Biserica
    Restaurant
    La Gil

Cladirea noua Estimam maxim 100 invitati..

Inregistrat
    05.10.2010
    Data nuntii
    30/06/2012
    Biserica
    Restaurant
    Bucuresti - La Gil

Cladirea noua Estimam maxim 100 invitati..
    In cladirea noua sunt micute salile...eu zic ca 100 e cam inghesuit, nu vreau sa te sperii, dar poate nu invitati asa multe persoane

Inregistrat
    05.07.2007
    Data nuntii
    26/07/2014
    Biserica
    Restaurant
    La Gil

Stiam eu ca nu ma stresez degeaba Invitam cam 110....oricum am inteles ca pe la toate nuntile, nu vin mai mult de 80% din invitati. Daca vin si aceia...

6. Publicitate
    Inregistrat
    05.10.2010
    Data nuntii
    30/06/2012
    Biserica
    Restaurant
    Bucuresti - La Gil

Stiam eu ca nu ma stresez degeaba Invitam cam 110....oricum am inteles ca pe la toate nuntile, nu vin mai mult de 80% din invitati. Daca vin si aceia...
    Daca aveti 110 pe lista voastra, stai linistita, in cel mai bun caz o sa aveti 90, deci n-o sa va dati coate

Inregistrat
    21.02.2014
    Data nuntii
    18/10/2014
    Biserica
    nu am stabilit
    Restaurant
    La Gil

Buna! Cine a avut nunta La Gil in 2013-2014 cu formatia de la ei?

Inregistrat
    31.03.2013
    Data nuntii
    07/09/2013
    Biserica
    De pe Bl Dorobanti
    Restaurant
    Bucuresti, La Gil

Buna fetelor.
    Am uitat sa intru sa va postez impresiile mele despre restaurantul La Gil.
    Intr-un cuvant nunta a iesit EXTRAORDINAR.
    Acum sa va detaliez.
    Mancarea a fost grozava, exact la fel ca la prezentare. Ma temeam ca o sa fie mai putina decat la prezentare, insa nu a fost nici o diferenta. Sarmalele au fost delicioase iar de mici ce sa mai spun ... toata lumea i-a laudat.
    Noi nu am avut formatie, am luat doar un DJ - Adrian. El fusese si la nunta nasilor, asa ca stiam cum o sa fie. A fost grozav. A venit cu 2 laptop-uri si cu un ajutor. Muzica nu s-a oprit nici o clipa. A stiut cand sa puna muzica lenta ca lumea sa manance si cand sa scoale lumea de la mese. Daca vedea ca atmosfera nu se incingea, schimba repede ritmul pana gasea ceva pe placul invitatilor.
    Mi-a placut de el ca a ascultat de noi. Marea mea rugaminte a fost fara manele, pentru ca eu nu le suport. Chiar daca a fost un invitat care a cerut, el a spus ca noi il platim si sa discute cu noi.
    Noi am luat si programul artistic cu dansatori, cantareti, dans din buric si altele. Si-a meritat toti banutii. Toti invitatii au ramas cu gura cascata si au zis ca nu au mai vazut asa ceva.
    Stiu ca dupa majoritatea nuntilor vin invitatii si spun ce nu le-a convenit, insa din fericire noi nu am patit acest lucru. Toata lumea s-a simtit foarte bine.
    Si chiar daca am avut cu 20 de invitati mai putini fata de cate meniuri am cumparat, tot am iesit pe plus. Inca o dovada ca lumea s-a simtit bine. Asta intotdeauna se va reflecta in banii pe care ii dau.
    Ce sa va mai spun ... Gil a fost tot timpul prezent. Chiar daca a avut toate saloanele ocupate, trecea mereu pe la noi sa ne intrebe cum ne simtit. A vorbit chiar si cu invitatii, i-a intrebat daca e totul in regula.
    Chelnerii : jos palaria.
    Au fost cum nici nu ne imaginam. Tot timpul la dispozitia noastra, indiferent de cerinta. Drept urmare noi am ramas acolo pana pe la 10 dimineata (noi, nasii si inca vreo 5 persoane) iar ei chiar daca s-au apucat de facut curatenie prin salon, tot ne serveau si ne aduceau orice doream.
    Deoarece am avut mult invitati din provincie, am avut si vreo 4 camere de motel. Totul foarte curat si ingrijit, nu am nici o reclamatie.

Per total eu va recomand foarte tare acest restaurant.

Acum intr-o alta ordine de idei. Cum am spus mai sus noua ne-au ramas 20 de meniuri la nunta pe care dl Gil ne lasa sa le vindem mai departe cu ce pret vrem noi altor cupluri.
    Pot vinde maxim 5 meniuri de cuplu si ne-am hotarat sa le dam cu 50euro/meniul. Pt voi asta nu implica absolut nimic in plus, doar sa precizati la semnarea contractului ca doriti ca 5 meniuri sa ni le vindeti noua si Gil se ocupa mai departe.
    Daca doriti aceste meniuri, va rog sa ma sunati laNR. TELEFON STERS sau pe sotul meu laNR. TELEFON STERS pentru mai multe detalii, dar doar inainte de semnarea contractului.

Va doresc tuturor o nunta la fel de reusita ca a mea!

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 28 din 28
    PrimulPrimul ... 18 26 27 28

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele