+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 50
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 399
    RosyAnn Guest

Exclamation Muzica la gatitul miresei!

Salut miresici! Am tot cautat pe aici dar nu am gasit nimic despre gatitul miresei sau ceva de genul... Conform traditiei se canta "Ia-ti mireasa ziua buna" dar eu nu vreau asa! Ajutati-am cu sugestii de melodii pls!

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

Implicit

stiu ca melodia asa se canta cand pleci de acasa... si o canta lautariii .. anyway nu se pune problema de asa ceva la nunta noastra. daca vrei poti sa iti faci un cd cu muzica noua care iti place, daca nu dai drumul la radio sau daca nu nu pui deloc muzica.. nici nu imi trecuse prin gand problema asta.. dar la mine nu o sa fie casa plina, or sa fie doar familia ff apropiata, cele mai bune prietene si atat...

Inregistrat
    06.07.2006
    Data nuntii
    20/08/2006
    Biserica
    Balcesti
    Restaurant
    Pitesti, Stefano

Implicit ia-ti mireasa ziua buna de la casa, de la.....

Am o prietena care a avut nunta de curand. Nu a vrut sa i se cante din voce, dar pana la urma a acceptat de dragul invitatilor caci nu avea nici un farmec fara versuri. Asadar ori deloc ori cu versuri.
    Mie in schimb imi place obiceiul asta, desi sunt sigura ca o sa iau un calmant inainte de a incepe lautarul sa cante ca sa nu incep sa plang.

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    01/01/2001
    Biserica
    Ye Olde
    Restaurant
    Ye Olde

Implicit

Da' un mtv ce-are?! La mine nici nasa n-o sa fie. Probabil ca vor fi drele de onoare totusi, ca tre' si ele machiate si coafate, nu?! LOL

Inregistrat
    20.06.2006
    Data nuntii
    29/07/2006
    Biserica
    Catedrala "Sfanta Treime"
    Restaurant
    Restaurant "Sucidava"

Implicit

Si eu o sa am probleme la partea asta, in sensul ca la toate verisoarele mele la nunta, mama a plans cu lacrimi de crocodil. Va dati seama cum o sa planga la mine....nici nu vreau sa ma gandesc. Cu siguranta imi vor da si mie lacrimile...eu o sa incerc sa ma abtin.

6. Publicitate
    Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    20/08/2006
    Biserica
    sf. Dimitrie
    Restaurant
    venetia

Wink fara lautari!!!!!!!!!!

cand vor venii invitatii ei voi fi deja imbracata...coafata...machiata...lautari...sau muzica lautareasaca nu pun...nu-mi plac..si nici familiei....asa ca.....o sa vad atunci ce muzica am chef sa ascult...

Inregistrat
    12.07.2006
    Data nuntii
    29/07/2006
    Biserica
    Sf. Nicolae
    Restaurant
    Sf. Gheorghe, Saint George Palace

Implicit

nici eu nu am vrut lautari asa ca am pus muzica la calc si sincer nu imi mai aduc minte ce era in momentul cand m-am imbracat...iar cu plansul mamelor nu cred ca avem ce sa facem, a mea chiar daca m-a mai vazut imbracata cand am probat-o tot degeaba, a plans cand m-am imbracat, a plans la biserica, a plans la dezgatit...cu toate ca sunt casatorita civil de mai bine de un an si nu mai stau nici macar in acelasi judet cu ea...dar ce sa-i faci, asa sunt mamele si probabil asa o sa fim si noi, sau cel putin eu...

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    16/09/2006
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Calarasi, Club Albatros

Implicit o sugestie...

am vazut ca ai fi vrut o alta melodie in afara de cea cu ziua buna si mireasa...
    uite o melodie destul de trista...a madonnei..say good bye...
    e cam trista, dar cred ca merge...
    eu una nu voi pune melodii triste, asa cum mi se pare cea cu mireasa...ci melodii vesele, ca doar ma marit....nu?...inca nu am facut un playlist...dar cand il vom face, o sa postez cateva titluri si aici...

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 50
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Totul despre muzica in Braila
      De mcz in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 316
      Ultimul mesaj: 05.04.2014, 21:55:06
    2. Fotografi de nunta in Galati
      De moskya22 in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 1270