Cadouri pentru iubit/iubita la aniversarea anilor petrecuti impreuna
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 29
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 232
    Inregistrat
    11.07.2007
    Data nuntii
    01/08/2008
    Biserica
    ..
    Restaurant
    Bucuresti

Implicit Cadouri pentru iubit/iubita la aniversarea anilor petrecuti impreuna

Salutare miresici!

Am deschis repede-repede topicul asta pentru ca pe 1 august este aniversarea noastra si sunt in mare pana de idei.
    Mereu am considerat ca la astfel de aniversari, cadourile ar trebuie sa fie unele cu mare semnificatie sentimentala....eu m-am orientat mai mereu spre lucruri personalizate dar nu stiu daca mai sunt chiar asa..."la moda".
    Voi ce parere aveti? Ce cadouri faceti iubitilor vostri, sau ce cadouri ati primit de la ei de ziua aniversarii?

HELP!!!!

Inregistrat
    29.08.2006
    Data nuntii
    00/00/2009
    Biserica
    xxx
    Restaurant
    xxx

Implicit Re: Cadouri pentru iubit/iubita la aniversarea anilor petrecuti impreuna

Citat Postat de lina Vezi mesajul
    Salutare miresici!

Am deschis repede-repede topicul asta pentru ca pe 1 august este aniversarea noastra si sunt in mare pana de idei.
    Mereu am considerat ca la astfel de aniversari, cadourile ar trebuie sa fie unele cu mare semnificatie sentimentala....eu m-am orientat mai mereu spre lucruri personalizate dar nu stiu daca mai sunt chiar asa..."la moda".
    Voi ce parere aveti? Ce cadouri faceti iubitilor vostri, sau ce cadouri ati primit de la ei de ziua aniversarii?

HELP!!!!
    poate te ajuta

NU UITATI ANIVERSAREA CASATORIEI!

La astfel de evenimente deosebite, nu uitati sa daruiti sotiilor/sotilor cadouri fabricate din materialele ce descriu nunta corespunzatoare anilor trecuti de la casatorie.

1 an - Nunta de hârtie - Instrumente de scris
    2 ani - Nunta de bumbac - Lenjerie
    3 ani - Nunta de piele - Produse cosmetice, de marochinariei, incaltaminte sau vestimentatie din piele
    4 ani - Nunta de fructe sau flori - Un cos imens cu flori sau cu fructe
    5 ani - Nunta de lemn - Obiecte din lemn sau… o casa de vacanta! Atentie: in nici un caz... o sapa de lemn!
    6 ani - Nunta de zahar sau de fier - Dulciuri sau… o masina Nu, nu un brat de fier!
    7 ani - Nunta de lâna sau de cupru - Pulovere, haine de iarna sau… o excursie la munte
    8 ani - Nunta de bronz sau de lut - Obiecte de ceramica sau din bronz
    9 ani - Nunta de lut sau rachita - Obiecte din ceramica sau… o vacanta rustica
    10 ani - Nunta de tabla sau aluminiu - Obiecte electrice sau electronice de uz casnic
    11 ani - Nunta de otel - O alta masina sau poate un avion personal?!
    12 ani - Nunta de matase - Cearsafuri de matase, lenjerie fina
    13 ani - Nunta de dantela - Lenjerie de dantela, rochie de seara
    14 ani - Nunta de fildes - Obiecte din fildes
    15 ani - Nunta de cristal - Set de pahare de cristal
    20 ani - Nunta de portelan - Set de vesela din portelan
    25 ani - Nunta de argint - Obiecte din argint
    30 ani - Nunta de perle - Siraj de perle naturale
    35 ani - Nunta de coral - Obiecte de coral sau o vacanta exotica la mare
    40 ani - Nunta de rubin - Inel cu rubin
    50 ani - Nunta de aur - Bijuterii din aur
    55 ani - Nunta de smarald - Bijuterii cu smaralde
    60 ani - Nunta de diamant - Bijuterii cu diamante

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/07/2006
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Romania

Cool Re: Cadouri pentru iubit/iubita la aniversarea anilor petrecuti impreuna

Citat Postat de lina Vezi mesajul
    Salutare miresici!

HELP!!!!
    Si eu as fi vrut sa deschid exact un topic de genul asta si sunt invidioasa ca l-ai deschis inaintea mea .Si noi aniversam un an de la casatorie in 29iul si habar nu am ce sa fac sa marcam evenimentul. Nu ma refer numai la cadou ci si asa, la ziua respectiva. Poate ne zice cineva si cum au sarbatorit, ce au facut, cu cine,unde..
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    24.10.2006
    Data nuntii
    01/09/2007
    Biserica
    Elefterie
    Restaurant
    Bucuresti, Silviu's

Implicit Re: Cadouri pentru iubit/iubita la aniversarea anilor petrecuti impreuna

Citat Postat de alicelili Vezi mesajul
    Si eu as fi vrut sa deschid exact un topic de genul asta si sunt invidioasa ca l-ai deschis inaintea mea .Si noi aniversam un an de la casatorie in 29iul si habar nu am ce sa fac sa marcam evenimentul. Nu ma refer numai la cadou ci si asa, la ziua respectiva. Poate ne zice cineva si cum au sarbatorit, ce au facut, cu cine,unde..
    Noi sarbatorim "intilnirea" cu cite un spectacol de flamenco... ca tot din "cauza" unui spectacol d'asta sintem impreuna! Dar n-are data fixa, e mereu pe la sfirsit de iunie...

Cind o sa sarbatorim aniversarea casatoriei (yupii!), mi-as dori sa mergem la restaurant sau la opera sau la masaj sau la plimbare cu balonul sau in wek-end... Si mai imi vin idei!!!!

Inregistrat
    10.06.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    -
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de arina Vezi mesajul

60 ani - Nunta de diamant - Bijuterii cu diamante
    Asta e cel mai costisitor cadou .
    Probabil ca intentionat a fost numita aniversarea nuntii de 60 ani ca fiind nunta de diamant.
    "Dragostea nu inseamna a te uita lung unul la celalalt, ci a te uita impreuna in aceeasi directie." (Antoine de Saint-Exupery)

6. Publicitate
    Inregistrat
    29.08.2006
    Data nuntii
    00/00/2009
    Biserica
    xxx
    Restaurant
    xxx

Citat Postat de clarita Vezi mesajul
    Asta e cel mai costisitor cadou .
    Probabil ca intentionat a fost numita aniversarea nuntii de 60 ani ca fiind nunta de diamant.
    pei da.... cine mai are chef de diamant cand pensia e de 5 mil si varsta de 80-90 de ani??? de aia au si pus aniversarea asta atat de tarziu.....

Inregistrat
    05.05.2007
    Data nuntii
    15/09/2007
    Biserica
    bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de arina Vezi mesajul
    pei da.... cine mai are chef de diamant cand pensia e de 5 mil si varsta de 80-90 de ani??? de aia au si pus aniversarea asta atat de tarziu.....
    ...mi-a placut...esti o dulce....

Inregistrat
    11.07.2007
    Data nuntii
    01/08/2008
    Biserica
    ..
    Restaurant
    Bucuresti

Noi am zis ca o sa mergem exact in locul unde am mers prima data. Sa ne amintim asa, cum a fost, ce am spus, ce am simtit fiecare.
    Dar la capitolul cadou, tot nu stiu ce sa-i iau.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 29
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Exemple cadouri pentru nasi la botez
      De kristy in forum Totul despre botez
      Răspunsuri: 105
      Ultimul mesaj: 14.10.2014, 17:30:49
    2. Cum il "tinem" langa noi pentru totdeauna pe barbatul iubit?
      De BDiana in forum Momentul adevarului: cuplul la bine si la rau
      Răspunsuri: 797
      Ultimul mesaj: 04.05.2012, 10:17:51
    3. Răspunsuri: 95
      Ultimul mesaj: 18.05.2011, 12:43:55
    4. Imi vind rochita mea iubita
      De tasha in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 9
      Ultimul mesaj: 27.07.2007, 21:41:34

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri