+ Raspunde la acest subiect
Pagina 6 din 225
PrimulPrimul ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 41 la 48 din 1793
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    30.09.2006
    Biserica
    lahovari
    Restaurant
    cos

Smile Re: Cosmetice pt bebelus

Citat Postat de corina Vezi mesajul
    mamicilor, as dori sa-mi spuneti si mie cate pampers-uri folositi zilnic, o medie macar (pt ca am luat deja din prima serie (intre 3-6kg) si nu as dori sa iau totusi prea multe, sa trec la urmatoarea serie , dar zau nu stiu cam cate ; sa-mi fac o idee) .
    nu lua pachet mare ca o sa ramai cu el mai bine cumpara pachet mic ca s eingrasa repede si nu ai ce sa faci eu mai am si nr 2 ramasi tot asa am luat pac mare.

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    30.09.2006
    Biserica
    lahovari
    Restaurant
    cos

Citat Postat de iuli_nicol Vezi mesajul
    bb meu a facut o cojitza in fata la fontanela...si dr mi-a spus ca e de la sampon...eu folosesc sanosan...si mi-a recomandat mustela...
    mamicile care il folosesc l-au gasit in farmacii...k eu am cautat doar in cora si nu am gasit?
    dar ma gandesc....k poate e el mai sensibil...
    mama mea imi spunea k pe mine m-a spalat pe cap cu un sapunel ptr babici...k era unul singur pe vremea aia...si k mai tarziu m-a spalat cu sampon...si nu aveam cica nici o cojitza pe nikieri...
    Eu folosesc Sanosan si nu a patit nimic, facuse cojite intr-o zi, dar asta pt ca nu am limpezit-o bine si mi-a zis tot asa dr ca e de la sampon...si apoi mi-am dat seama ca sanosan nu are nimic, tb sa il speli bine bine si sa il limpezesti f bine de sampon cu apa, incearca si cu mustella, a mea s-a obisnuit cu Sanosan

Inregistrat
    19.06.2006
    Data nuntii
    23/09/2006
    Biserica
    catedrala
    Restaurant
    deva

Implicit Re: Cosmetice pt bebelus

[quote=iuli_nicol;241251]ai luat newborn nu?k...
    cat are bebicul tau?

noi mai avem cam o luna si un pic pana sa ne aratam nasucul .
    dar asa m-am gandit eu ca as putea lua pampers din timp sa fie acolo asigurat "depozitul" de ce ar fi nevoie: pampers, servetele umede...

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

bb meu a facut o cojitza in fata la fontanela...si dr mi-a spus ca e de la sampon...eu folosesc sanosan...si mi-a recomandat mustela...
    mamicile care il folosesc l-au gasit in farmacii...k eu am cautat doar in cora si nu am gasit?
    dar ma gandesc....k poate e el mai sensibil...
    mama mea imi spunea k pe mine m-a spalat pe cap cu un sapunel ptr babici...k era unul singur pe vremea aia...si k mai tarziu m-a spalat cu sampon...si nu aveam cica nici o cojitza pe nikieri...
    tot mustela folosesc si eu si sunt super multumita.. se gaseste doar in farmacii

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

Citat Postat de corina Vezi mesajul
    mamicilor, as dori sa-mi spuneti si mie cate pampers-uri folositi zilnic, o medie macar (pt ca am luat deja din prima serie (intre 3-6kg) si nu as dori sa iau totusi prea multe, sa trec la urmatoarea serie , dar zau nu stiu cam cate ; sa-mi fac o idee) .
    pai in primele saptamani are scaun la fiecare masa .. adic cam de 8-1o ori pe zi... noi am luat asa cum zice crisa pachete mici .. si am sarit peste masura 2 pt ca mi se parea la fel de mare precum 1.... acum suntem la nr 3 .

7. Publicitate
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

[quote=corina;242250]
    ai luat newborn nu?k...
    cat are bebicul tau?

noi mai avem cam o luna si un pic pana sa ne aratam nasucul .
    dar asa m-am gandit eu ca as putea lua pampers din timp sa fie acolo asigurat "depozitul" de ce ar fi nevoie: pampers, servetele umede...
    servetele umede poti sa faci stocuri ca alea sunt bune pt orice varsta.. da pampersi sa nu iei multi ca o sa mai si primesti....

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

iuli, crisa voi folositi sampon pt bebe? eu am un gel pt cirp si par de la mustela... adica nu am sampon special...

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    30.09.2006
    Biserica
    lahovari
    Restaurant
    cos

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    iuli, crisa voi folositi sampon pt bebe? eu am un gel pt cirp si par de la mustela... adica nu am sampon special...
    am de la sanosan unele cu levantica care sunt pt corp si par si am si sampon simplu numai pt par si gel numai pt corp..acum depinde cum imi pica in mana cand o spal, ce sticluta trag din sertar cu aia o spal.si mai am pt corp sapun si sapun lichid. f bune.dar la par nu le incurc.ori ala cu levantica pt corp si par ori sampon sampon.
    am mai incercat si niveea si klorane dar mie cel mai mult imi plac astea

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 6 din 225
    PrimulPrimul ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele