Sa acceptam sa invatam
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 14 din 658
PrimulPrimul ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 514 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 105 la 112 din 5261
    Inregistrat
    29.08.2006
    Data nuntii
    00/00/2009
    Biserica
    xxx
    Restaurant
    xxx

Implicit Re: sa acceptam sa invatam

Citat Postat de mihasabou Vezi mesajul
    Povestea asta imi aminteset de scoala generala...cand dadeam cate o lucrare unde ascudeam numele ca si la marile examene...ne ziceau profii sa scriem numele nostru si nu ce scriu ei pe tabla dar uite ca se poate intampla si la case mai mari

eu eram in clasa a VII a si am dat lucrare, iar o tipa nu stia sa-si scrie numele (se transferase de la alta scoala, dar nu asta era importantttttt...in clasa a VII a sa habar n-ai cum sa-ti scrii numele?)
    super tare faza cu studentul... chiar m-am distrat asa de dimineata!!

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    01/01/2001
    Biserica
    Ye Olde
    Restaurant
    Ye Olde

Citat Postat de arina Vezi mesajul
    eu eram in clasa a VII a si am dat lucrare, iar o tipa nu stia sa-si scrie numele (se transferase de la alta scoala, dar nu asta era importantttttt...in clasa a VII a sa habar n-ai cum sa-ti scrii numele?)
    super tare faza cu studentul... chiar m-am distrat asa de dimineata!!
    eu nu am povesti asa de amuzante, am doar o fata la facultate care s a plans profesorului ca nu e buna la scris si ca nu poate scrie 5000 de cuvinte....cam 20-30 de pagini. si am fost oripilata pt ca eu nici macar nu vb limba nativ, si pot sa scriu asa ceva. mi s a parut ca o insulta pt mine.

Inregistrat
    29.08.2006
    Data nuntii
    00/00/2009
    Biserica
    xxx
    Restaurant
    xxx

Citat Postat de rocsi6666 Vezi mesajul
    Eu propun de exemplu sa invatam cum sa ne controlam furia....
    sa-mi ziceti si mie cum reusiti.... furia este singura traire care ma domina.. sunt genul de persoana careia ii sare tandara la lucruri nesemnificative, dar tot asa de repede imi trece (daca nu mi se da apa la moara, daca mi se da continuu mult si bine).. la lucruri serioase nu prea ma enervez.. de infuriat si mai greu! doar amunite persoane reusesc sa ma infurie, iar cand ma cuprinde furia sa nu mai stea nimeni in fata mea... le-as omori!

Inregistrat
    02.06.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Mihai Voda
    Restaurant
    Capitol

mee too...furia asta...as scoate ochii persoanei respective....as scoate fum pe nas ca un dragon ....da incerc din rasputeri sa ma controlez...si nu de altceva, dar dauneaza sanatatii..

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    1
    Restaurant
    1

Citat Postat de arina Vezi mesajul
    sa-mi ziceti si mie cum reusiti.... furia este singura traire care ma domina.. sunt genul de persoana careia ii sare tandara la lucruri nesemnificative, dar tot asa de repede imi trece (daca nu mi se da apa la moara, daca mi se da continuu mult si bine).. la lucruri serioase nu prea ma enervez.. de infuriat si mai greu! doar amunite persoane reusesc sa ma infurie, iar cand ma cuprinde furia sa nu mai stea nimeni in fata mea... le-as omori!
    Si eu sunt acelasi gen, imi sare tandara foarte repede si imi trece la fel de repede.
    Dar cand ma supar dintr-un motiv foarte serios pe cineva pot sa ma enervez sau nu, dar nu imi mai trece.

6. Publicitate
    Inregistrat
    22.10.2006
    Data nuntii
    25/08/2007
    Biserica
    in aer liber
    Restaurant
    Cavnic

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    hai sa va povestesc si eu o patanie la care am asistat: eram in anul 4 la fac, cu putin inainte de examenul de licenta, la secretariat, unde trebuia sa completam o cerere pt a putea intra in examen...cererea cuprindea: nume/prenume, data nasterii, adresa, cnp, numele si prenumele parintilor, facult si specializarea, titlul lucrarii, coord stiintific, nr de pagini si alte date...bunnn... mergeai la secretariat, iti luai cererea, care era cu puncte puncte si afara o completetai...pe usa, era un model completat, pt a te indruma (nu vad care era scopul lui, dar trecem peste)...cererea era completata cu un nume de fata si date la intamplare.... cand am intrat eu la secretariat, era si un student cu cererea, pe care i-o daduse secretarei...secretara se uita pe cerere, apoi la student, si il intreaba mirata: dar cine e X-uleasa? studentul ii raspunde: pai eu de unde sa stiu? eu am completat cu ce era scris afara pe usa..... asta sa innebuneasca....va dati seama ce a urmat din partea secretarei, ce avea la gura.....

iese din nou studentul, completeaza inca o data cererea, cu datele lui reale, luate din bulentin, dar fara sa se mai uite pe usa la model...iar la parinti tb sa completezi: al....... si al....., si el scrie: al corinei-biancai si al liviului-mihaiului (asta n-am sa uit niciodata, ca atunci am inceput sa rad in hohote)...intra la secretara, asta cand vede, iar innebuneste....si de nervi i-a luat cererea si i-a scris-o ea....

si asta era un student in anul 4, care peste cateva zile tb sa-si sustina licenta!
    Hai sa-ti povestesc si eu o faza sora cu prima. Tot institutie, tot cerere, tot formulare tipizate. Afara erau pe o masa puse mai multe in alb, sa vina omul sa-l completeze dupa modelul afishat sa stea la coada si sa-l depuna. Un domn vine in fatza la ghiseu si cere formular. Persoana de la ghiseu crede ca s-au terminat cele de afara si ii intinde un teanc, vreo 40, 50. Dupa doua zile vine persoana cu tot teancul completat pe numele lui. Replica tipului: Domnule, am stat doua nopti cu sotia mea sa le completam.
    Intrebarea persoanei de la ghiseu: Dar nu v-ati dat seama ca va trebuia doar unul. Raspuns: Pai daca la televizor tot zicea de birocratie, am crezut ca la asta s-a referit.

Inregistrat
    04.09.2006
    Data nuntii
    30/06/2007
    Biserica
    Sf. Anton
    Restaurant
    Otopeni.H.GoldenTulip Skygate

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    offffff.. sti ce e mai nasol? ca de ex eu, care am facut realul, nu am mai aprofundat gramatica.... noi am facut decat literatura.... si acum sa reiei gramatica...e cam greu...nu cred ca mai intelegi ceva...s-au schimbat atatea..plus ca fiecare vb cum vrea, scrie cum vrea etc
    Alecsa, daca suntem la acest capitol unde se invata din greseli, imi permit totusi sa corectez ceea ce ai scris ieri:

corect este: "Stii ce e mai nasol?"
    si "noi am facut doar literatura"

Sper ca nu este nicio suparare....
    Ultima editare de irina : 12.03.2007 20:35:18

Inregistrat
    02.06.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Mihai Voda
    Restaurant
    Capitol

chichi sincer nu cre' ca tre' sa stai sa modifici ce se scrie pe site...unele se grabesc, altele isi permit sa faca greseli crezand ca sunt printre prietene, adika nu VREM SA FIM FORMALE....no offence

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 14 din 658
    PrimulPrimul ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 514 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. sa acceptam sa invatam
      De soareiuliant in forum Recycle Bin
      Răspunsuri: 14
      Ultimul mesaj: 28.04.2012, 01:28:31
    2. sa acceptam sa invatam
      De mami_de_pisi in forum Recycle Bin
      Răspunsuri: 3