Petrecerea burlacilor
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 3 din 14
PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 111
    Inregistrat
    14.01.2008
    Data nuntii
    27/09/2008
    Biserica
    -----
    Restaurant
    ------

Implicit Re: dar petrecerea lor ?

Citat Postat de mariuka Vezi mesajul

Nici noi nu vrem sa organizam "noaptea de dezmat", chiar nu ne-o dorim, vrem sa ne distram impreuna... Dar am avut surpriza sa mi se reproseze asta (mie, logic, ca eu sunt muiere, deci nebuna... ) de catre prietenii lui care au ramas cu buza umflata dupa ce si-au facut ei planuri cum o sa aduca stripteuza in tort si altele asemenea... Nu-ti pot spune in cate feluri m-au facut, cum ii explicau lui ca e un idiot ca accepta asa ceva (desi nu era vorba de asta, noi doi eram de acord...). Ca sa spuna la sfarsit ca, ma rog, e treaba mea cum ma inteleg cu barbatul, dar cum imi permit sa le rapesc lor aceasta placere?!?

Draga Mariuka,
    Daca "prietenii" vor petrecerea lor.. sa si-o faca singuri, o pot face si fara voi. Ajungem la acel pretext de care am spus ca unii au nevoie ca sa isi faca de cap. E doar problema lor. Daca ar fi cu adevarat prieteni, si daca voi doi va doriti ceva impreuna, ar trebui sa va respecte dorinta si sa fie alaturi de voi. Repet... daca va sunt prieteni cu adevarat !

Numai bine !

Inregistrat
    22.10.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Sf
    Restaurant
    Bucuresti,

Ai dreptate, cei care ne sunt prieteni adevarati ne respecta dorinta. Dar iubitul meu a tinut legatura cu colegii lui din liceu, se vad de 4-5 ori pe an... Spre surprinderea mea, el a evoluat, ei au ramas tot acolo. In liceu, adica... Intr-adevar au probleme de commitment, nici unul nu e in stare sa aiba o relatie cat de cat serioasa...
    Nu vom face petrecerea de dragul lor. Chiar le-am sugerat ca le dau banii aferenti sa se duca la femei, daca asta ii supara...

Inregistrat
    14.01.2008
    Data nuntii
    27/09/2008
    Biserica
    -----
    Restaurant
    ------

Ai dreptate, cei care ne sunt prieteni adevarati ne respecta dorinta. Dar iubitul meu a tinut legatura cu colegii lui din liceu, se vad de 4-5 ori pe an... Spre surprinderea mea, el a evoluat, ei au ramas tot acolo. In liceu, adica... Intr-adevar au probleme de commitment, nici unul nu e in stare sa aiba o relatie cat de cat serioasa...
    Nu vom face petrecerea de dragul lor. Chiar le-am sugerat ca le dau banii aferenti sa se duca la femei, daca asta ii supara...
    Foarte tare !!!
    Petrecerea este a voastra... se refera la burlacii care urmeaza sa se casatoreasca, nu la ceilalti care vin la petrecere, pentru ca nu e obligatoriu ca toti ceilalti sa fie burlaci, ci prieteni care pot fi si casatoriti.

In concluzie, petrecerea este a voastra si o petreceti cum va doriti voi, nu altcineva.

Numai bine !

Inregistrat
    22.10.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Sf
    Restaurant
    Bucuresti,

Multumesc pentru sprijinul moral! Asa vom face. Am hotarat sa facem cununia civila cu cateva zile inainte, si dupa ea o petrecere numai cu prietenii nostri, intr-un club - fara neamuri, parinti si alte obligatii. Va fi ca si cum am face petrecerile reunite. Si daca isi doresc neaparat, putem aduce si o stripteuza... Cred ca va fi super, o "repetitie" pentru nunta in haine lejere si fara privirile de vultur alea mamei/soacrei!

Inregistrat
    14.01.2008
    Data nuntii
    27/09/2008
    Biserica
    -----
    Restaurant
    ------

Multumesc pentru sprijinul moral! Asa vom face. Am hotarat sa facem cununia civila cu cateva zile inainte, si dupa ea o petrecere numai cu prietenii nostri, intr-un club - fara neamuri, parinti si alte obligatii. Va fi ca si cum am face petrecerile reunite. Si daca isi doresc neaparat, putem aduce si o stripteuza... Cred ca va fi super, o "repetitie" pentru nunta in haine lejere si fara privirile de vultur alea mamei/soacrei!
    Suna bine !
    In cazul asta ramai datoare cu o poveste aici, despre cum a decurs, ce zici ?

Numai bine !

6. Publicitate
    Inregistrat
    22.10.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Sf
    Restaurant
    Bucuresti,

Cu siguranta! Dar mai sunt vreo 5 luni pana atunci... Sunt chiar nerabdatoare!

Inregistrat
    02.05.2007
    Data nuntii
    31/05/2008
    Biserica
    Bisericuta de lemn
    Restaurant
    Poiana Brasov

si el o sa se dezmate asa cum si eu o sa ma dezmat..stipper chestii din astea...
    eu vad petrecerea ca o chestie mai mult simbolica si nu trebuie luata prea in serios...
    el o sa merga la un club cu prietenii lui...si eu cu prietenele mele...

de abia astept

Inregistrat
    14.10.2007
    Data nuntii
    16/08/2008
    Biserica
    ---
    Restaurant
    ---

vad ca mai e pe aici un baiat care gandeste ca sotul meu
    el nici nu vrea sa aud de o astfel de petrecere, desi am incercat timid sa-i sugerez ca poate ar fi chiar placut sa sarbatoreasca impreuna cu prietenii ultima seara ca burlac.
    dar el prefera sa petrecem acea seara impreuna, in patutul nostru (nu va ganditi la prostii ). in sinea mea ma bucur, ca si pt mine e mai important sa-l stiu langa mine atunci si sa vorbim despre ziua cea mare, asa, pe ultima suta de metri

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 3 din 14
    PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele