Luna de miere in Grecia
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 3 din 245
PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 53 103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1956
    Inregistrat
    04.12.2006
    Data nuntii
    21/07/2007
    Biserica
    Sf. Ap. Petru si Pavel
    Restaurant
    Baia Mare, Mara

Implicit Re: Luna de miere in Corfu?

Citat Postat de Angisor Vezi mesajul
    exsita aeroport chiar in orasul Corfu..da nus cate sanse aveti sa gasiti curse charter...iar avionul costa 380 euro/pers dus-intors, ne-am interesat noi...noi am rrenuntat la ideea de avion, asa ca daca ramanem ptr Corfu vom merge cu masina...
    super! mersi pt info!

Inregistrat
    14.11.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Sf Maria
    Restaurant
    Casa Centrala a Armatei

Am fost in Corfu acum 2 ani in iulie in Paleokastritsa!!!
    Am ramas super impresionata, e statiunea cu cea mai multa vegetatie..va recomand sa faceti plaja in La Grota Bay..multe stanci si o apa cristalina turcoaz si alb. marin!! In iulie a fost vremea excelenta..mie imi place mult plaja cu pietre pt ca apa e foarte cristalina..Am mers cu masina..fara agentie..am vorbit cu un localnci prin net care avea o vila de inchiriat si a fost foarte misto, vedere panoramica si conditii bune..cu lamai in curte..langa aveam piscina cu acces nelimitat!!
    Alte distractii aveti : aqua parkul care este foarte foarte mare, inchiriere scutere si atv si puteti face turul intregii insule si va puteti opri la toate plajele sa faceti baie si sa leneviti un pic, sa vizitati manastirea Paleokastritsa, sa va bucurati de aleile inguste, casutele albe cu muscatele rosii si sa faceti scufundari de tip snorkeling!! E apa adnca si multe stanci si e foarte interesant sa vezi ce se intampla in lumea aia!!

Ce m-a impresionat mult e ca am putut sa inchiriem o barca cu motor si ne-am plimbat pe niste plaje la care nu puteai sa ajungi altfel..peisajul era stancos..si erau si niste pesteri in de vreo 10-20m lungime unde puteai sa intri cu barca..iar lumina soarelui in combinatie cu apa crea o feerie........Ma rog..eu sunt o romantica in ceea ce priveste peisajele si stateam pe o plaja pustie mica si ingusta, pietroasa cu apa turcoaz si ma gandeam ca e raiul pe pamant..A fost superb!!!!
    E parerea mea!!!

Inregistrat
    04.12.2006
    Data nuntii
    21/07/2007
    Biserica
    Sf. Ap. Petru si Pavel
    Restaurant
    Baia Mare, Mara

Citat Postat de Alessiacorinna Vezi mesajul
    Am fost in Corfu acum 2 ani in iulie in Paleokastritsa!!!
    Am ramas super impresionata, e statiunea cu cea mai multa vegetatie..va recomand sa faceti plaja in La Grota Bay..multe stanci si o apa cristalina turcoaz si alb. marin!! In iulie a fost vremea excelenta..mie imi place mult plaja cu pietre pt ca apa e foarte cristalina..Am mers cu masina..fara agentie..am vorbit cu un localnci prin net care avea o vila de inchiriat si a fost foarte misto, vedere panoramica si conditii bune..cu lamai in curte..langa aveam piscina cu acces nelimitat!!
    Alte distractii aveti : aqua parkul care este foarte foarte mare, inchiriere scutere si atv si puteti face turul intregii insule si va puteti opri la toate plajele sa faceti baie si sa leneviti un pic, sa vizitati manastirea Paleokastritsa, sa va bucurati de aleile inguste, casutele albe cu muscatele rosii si sa faceti scufundari de tip snorkeling!! E apa adnca si multe stanci si e foarte interesant sa vezi ce se intampla in lumea aia!!

Ce m-a impresionat mult e ca am putut sa inchiriem o barca cu motor si ne-am plimbat pe niste plaje la care nu puteai sa ajungi altfel..peisajul era stancos..si erau si niste pesteri in de vreo 10-20m lungime unde puteai sa intri cu barca..iar lumina soarelui in combinatie cu apa crea o feerie........Ma rog..eu sunt o romantica in ceea ce priveste peisajele si stateam pe o plaja pustie mica si ingusta, pietroasa cu apa turcoaz si ma gandeam ca e raiul pe pamant..A fost superb!!!!
    E parerea mea!!!
    pai ceea ce ai descris tu mai sus chiar pare sa fie f romantic si frumos... si nu in ultimul rand linistitor... noi cam de asta am avea nevoie imediat dupa nunta.

de castelul lui Sisi stii ceva?

Inregistrat
    03.07.2006
    Data nuntii
    01/09/2007
    Biserica
    Elefterie
    Restaurant
    Hotel Ibis

Tie iti plac desenele cu sisi, asa-i? Esti dulce rau!

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    14.11.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Sf Maria
    Restaurant
    Casa Centrala a Armatei

Citat Postat de MissPretty Vezi mesajul
    pai ceea ce ai descris tu mai sus chiar pare sa fie f romantic si frumos... si nu in ultimul rand linistitor... noi cam de asta am avea nevoie imediat dupa nunta.

de castelul lui Sisi stii ceva?
    Nu, chiar nu stiu nimic de castelul ala...Imi pare rau dar poate o sa poti cauta pe google...

7. Publicitate
    Inregistrat
    23.02.2007
    Data nuntii
    08/09/2007
    Biserica
    ---
    Restaurant
    Palatul Snagov

Citat Postat de Angisor Vezi mesajul
    fetele care stiu...cat costa sa terci cu masina in Corfu? pls..macar cu aproximatie...
    Vara trecuta a fost 30 euro pt masina si 6,5 euro de persoana (soferul nu platea).

Inregistrat
    02.06.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Mihai Voda
    Restaurant
    Capitol

multumesc irina

Inregistrat
    02.06.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Mihai Voda
    Restaurant
    Capitol

irina..30 euro dus-intors sau doar o trecere?

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 3 din 245
    PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 53 103 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Agentii de voiaj pentru luna de miere...
      De Kaela in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 265
      Ultimul mesaj: 28.08.2012, 18:47:05
    2. Agentii de turism din Braila
      De kala_elena in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 21
      Ultimul mesaj: 15.04.2010, 10:07:02
    3. Agentii de voiaj in Cluj pentru luna de miere
      De cj83cia in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 9
      Ultimul mesaj: 21.05.2007, 00:05:02

Reguli de postare