Petrecerea burlacilor/burlacitelor inainte de cununia civila?

Rezultatele sondajului: Petrecerea burlacilor/burlacitelor:

Voturi
53. Nu poți vota în acest sondaj
  • Inainte de cununia civila

23 43,40%
  • Inainte de nunta

31 58,49%
Sondaj cu opţiuni multiple.
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 7
1 2 3 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 50
    Inregistrat
    15.10.2010
    Data nuntii
    20/08/2011
    Biserica
    Nasterea Maicii Domnului - Margeanului
    Restaurant
    Restaurantul Latin

Question Petrecerea burlacilor/burlacitelor inainte de cununia civila?

Buna fetelor,

vin si eu cu o intrebare: petrecerea burlacilor/burlacitelor, inainte de cununia civila sau musai inaintea casatoriei religioase? Va intreb deoarece noi vom face cununia la inceputul lunii viitoare si nunta in august...Stiu ca se practica ca petrecerea sa fie inaintea nuntii, insa nu se considera ca odata cu cununia devenim sot si sotie, deci nu mai suntem burlaci?...Va astept cu pareri

Inregistrat
    11.02.2010
    Data nuntii
    21/05/2011
    Biserica
    Sf.Imparati Constantin si Elena
    Restaurant
    Cantina Scolii Constantin Pufan

Implicit Re: Petrecerea burlacilor/burlacitelor inainte de cununia civila?

Citat Postat de Misha_Mish Vezi mesajul
    Buna fetelor,

vin si eu cu o intrebare: petrecerea burlacilor/burlacitelor, inainte de cununia civila sau musai inaintea casatoriei religioase? Va intreb deoarece noi vom face cununia la inceputul lunii viitoare si nunta in august...Stiu ca se practica ca petrecerea sa fie inaintea nuntii, insa nu se considera ca odata cu cununia devenim sot si sotie, deci nu mai suntem burlaci?...Va astept cu pareri
    Draguta eu zic ca inainte de cununia civila ca doar atunci te casatoresti de fapt nu?Atunci ti se schimba statutul nu?Restul e doar petrecerea de celebrare a acestui fapt.Nu stiu e doar o parere eu le am in aceeasi zi asa ca ..nu iti pot spune din ''experienta''Mult succes

Inregistrat
    25.10.2009
    Data nuntii
    00/00/2010
    Biserica
    XXX
    Restaurant
    XXX

Buna fetelor,

Petrecerea poti sa o faci oricand vrei tu...eu insa cred ca efectul e mai mare daca o faci inainte de nunta, pentru ca "tema" acestei petreceri e de obicei nunta.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    15.10.2010
    Data nuntii
    20/08/2011
    Biserica
    Nasterea Maicii Domnului - Margeanului
    Restaurant
    Restaurantul Latin

Mulrumesc frumos fetelor, pt pareri...imi pierdusem deja speranta ca voi primi un raspuns. Stiu ca de efect este inaintea nuntii, insa practic noi devenim sot si sotie din momentul in care ne-am cununat civil..inca suntem in dilema. toata lumea trage spre petrecerea burlacilor inainte de nunta, eu sunt jumi juma..va pup si va multumesc. sper sa mai primesc si alte pareri, poate ma ajutati sa ma decid

Inregistrat
    25.10.2009
    Data nuntii
    00/00/2010
    Biserica
    XXX
    Restaurant
    XXX

Mulrumesc frumos fetelor, pt pareri...imi pierdusem deja speranta ca voi primi un raspuns. Stiu ca de efect este inaintea nuntii, insa practic noi devenim sot si sotie din momentul in care ne-am cununat civil..inca suntem in dilema. toata lumea trage spre petrecerea burlacilor inainte de nunta, eu sunt jumi juma..va pup si va multumesc. sper sa mai primesc si alte pareri, poate ma ajutati sa ma decid
    Daca tii atat de mult la petrecerea burlacitelor inainte de cununia civila, chiar nu te impiedica nimic sa o faci atunci.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

6. Publicitate
    Inregistrat
    26.05.2011
    Data nuntii
    10/05/2011
    Biserica
    fara biserica
    Restaurant
    Giroc

Buna fetelor,

inainte de cununia civila ca doar dupa... nu mai esti burlacita :P

Inregistrat
    16.06.2011
    Data nuntii
    29/09/2012
    Biserica
    Sf. Nicolae
    Restaurant
    Romanita Events

Si eu am aceeasi dilema, dar totusi daca facem dupa cununia civila nu o sa mai fie la fel, pentru ca deja nu mai suntem burlacite si atunci care mai e farmecul?

Inregistrat
    18.03.2011
    Data nuntii
    16/10/2011
    Biserica
    Biserica Rusa
    Restaurant
    Trattoria del Tatoli

sincer, eu o sa ma simt casatorita abia dupa cununia religioasa, chiar daca in fata legii suntem deja casatoriti de la cea civila si pe langa asta ce aveti de gand sa face la petrecerea burlacitelor de nu se mai poate face dupa cununia civila?
    pana la urma fiecare face cand doreste, sau nu face deloc.... asta e un obicei luat de la americani deci e mai mult asa de distractia miresei, poate are rolul de o mai rupe de stresul dinaintea nuntii.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 7
    1 2 3 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele