Bijuterii din aur alb
Subiect închis
Pagina 1 din 6
1 2 3 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 47
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    20/08/2005
    Biserica
    Sf. Spiridon
    Restaurant
    Etiquette

Implicit Bijuterii din aur alb

M-a apucat in ultimele zile ca vreau sa-mi iau neaparat un lant pe care sa-l port permanent si o bratara. Vreau sa fie din aur alb, dar nu stiu unde sa ma duc. Stiu ca nu mi-a fost prea usor la nunta, ca am cautat verighete din aur alb de mi-a venit rau, si pana la urma am gasit, dar nu la preturi tocmai mici, si nu stiu daca acum vreau sa investesc prea mult. De fapt, nu vreau.
    Deci, stiti cumva unde gasesc bijuterii dragutze din aur alb, dar alb sa fie, nu galbui (stiu, aurul alb nu e decat aur galben cu aliaje si rodinat, dar rodiul ala e f. important, deci cu mult rodiu sa fie!!!)??? Exclud din start Unirea si Victoriei, aveti alte idei???... pliz...

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Implicit Re: Bijuterii din aur alb

mie imi plac bijuteriile de la B&B Collection......mi se par f finutze.......

Inregistrat
    06.01.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Nasterea Maicii Domnului
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    mie imi plac bijuteriile de la B&B Collection......mi se par f finutze.......
    Super finute! Iubi mi-a luat inelul de logodna de la ei si e superb! E din aur alb (si chiar e alb, nu galbui).

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    20/08/2005
    Biserica
    Sf. Spiridon
    Restaurant
    Etiquette

Da, majoritatea sunt finutze si frumoase, dar sunt extraordinar si nejustificat de scumpe! Cele din aur, cel putin... Argintaria mi se pare ok ca pret, dar aurul si gablonzurile mi se par exgerate. Si nu suport vanzatoarele...dar asta e deja alta discutie...
    Multumesc pentru raspuns, si sa stii ca o sa ma mai uit pe la ei doar ca mi-ai zis tu, ca din ce am vazut pe aici esti f. obiectiva si in cunostinta de cauza, deci am incredere...

Edit- acum am vazut si mesajul tau, bleu_angelet, multumesc... deci sunteti doua...
    Ultima editare de irina : 06.02.2007 02:18:52

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

sa-ti spun de ce m-am gandit la B&B: acum ceva vreme am vazut la ei pe magheru (nu au f multe modele) niste cercei f simpli, cu perle de cultura si cu niste pietricele.... model f dragutz dar costau cam 4 mil.....mi s-a parut f mult...colindand alte magazine, am gasit niste modele cu perle dar lucratura era jalnica, nu se inchideau cum trebuie, pietrele erau matuite, se vedea ca e ceva de proasta calitate, costau in jur de 2.5mil.....m-am intors la B&B si i-am cumparat.... eu ma uit intai la cum sunt lucrate si le inchid si le deschid de cateva ori (cele care au sistem ce prindere), ca am avut surpriza neplacuta sa pierd bijuterii din cauza asta......iar la B&B am vazut ca e calitate pe langa un pret mai ridicat.......iar modelele sunt mai rasarite.....nu sunt modele de umplutura....

6. Publicitate
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    20/08/2005
    Biserica
    Sf. Spiridon
    Restaurant
    Etiquette

Da, ai dreptate, asa e, sunt bine lucrate... unele... altele sun de serie, pe care le gasesti si in alte magazine, si nu-si justifica pretul ridicat...
    O sa-ti zic ce am vazut, ca ma duc in recunoastere, sa fiu sincera nici nu m-am gandit sa-mi iau ceva de aur de acolo... da' mai stii de unde sare iepurele???

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

eee, probabil ca mai sunt modele pe care le gasesti si in alta parte.....dar maj sunt mai deosebite....si ceea ce ma mai atrage la ei este faptul ca bijuteriile sunt f bine intretinute! nu o sa vezi scame, praf sau urme pe ele.... asta imi place... si imi mai place lumina de la ei din magazin (poate e o pasarica de a mea...LOL) dar bijuteriile sunt f bine puse in val de lumina, nu le schimba culoarea..... sunt magazine in care lumina deformeaza culoarea.....si te trezesti ca de fapt arata altfel la lumina zilei!

Inregistrat
    04.09.2006
    Data nuntii
    31/05/2008
    Biserica
    "Adormirea Maicii Domnului" 2 - "Biserica Alba"
    Restaurant
    Piccadilly - Mamaia

Implicit Verighete din aur alb

Buna, fetelor!

Mie nu-mi place aurul galben, de aceea as opta pt aur alb. Intrebarea mea este: cat de rezistent este aurul alb in timp? Mi-e teama sa nu se innegreasca usor-usor...ca doar verighetele le luam pentru toata viata....

Are vreuna din voi bijuterii din aur alb de mai mult timp ca sa imi poata spune cum se pastreaza?

Multumesc.

• Publicitate
  • Subiect închis
    Pagina 1 din 6
    1 2 3 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Accesorii mireasa in Sibiu (bijuterii, diademe, voal etc.)
      De oanai in forum Vestimentatie si accesorii
      Răspunsuri: 40
      Ultimul mesaj: 29.07.2010, 10:02:06
    2. Bijuterii de argint
      De larissa_79 in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 45
      Ultimul mesaj: 22.12.2009, 19:36:09

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele