Rochie de mireasa "cu experienta"
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 11
1 2 3 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 81
    Inregistrat
    21.01.2009
    Data nuntii
    04/07/2009
    Biserica
    Biserica Romano Catolica
    Restaurant
    linga Timisoara

Implicit Rochie de mireasa "cu experienta"

Buna,

as vrea sa va intreb daca ati purta la nunta voastra o rochie de mireasa care a fost purtata deja (adica cu experienta?)
    Vad ca sint multe rochite purtate si puse la vinzare in sectiunea bazar, dar neputindu-le incerca e greu sa iei in serios o asemenea optiune (ar fi o optiune numai daca persoana s-ar afla in acelasi oras).
    Daca toate aceste rochite ar fi strinse intr-un magazin - ceva de genul consignatie - ati considera aceasta ca fiind o optiune pentru gasirea rochitei de mireasa?
    Ultima editare de Mire2009 : 10.06.2010 16:46:55

Inregistrat
    07.08.2008
    Data nuntii
    29/08/2009
    Biserica
    cde nr 1
    Restaurant
    Barlad

Implicit Re: Rochie de mireasa "cu experienta"

Citat Postat de Mire2009 Vezi mesajul
    Buna,

as vrea sa va intreb daca ati purta la nunta voastra o rochie de mireasa care a fost purtata deja (adica cu experienta?)
    Vad ca sint multe rochite purtate si puse la vinzare in sectiunea bazar, dar neputindu-le incerca e greu sa iei in serios o asemenea optiune (ar fi o optiune numai daca persoana s-ar afla in acelasi oras).
    Daca toate aceste rochite ar fi strinse intr-un magazin - ceva de genul consignatie - ati considera aceasta ca fiind o optiune pentru gasirea rochitei de mireasa?
    inainte de nunta, toate fetele vor o rochie de mireasa doar a lor, noua si scumpa, daca se poate. dupa nunta, multe isi dau seama ca de fapt important e casatoria in sine si nu rochia. sa fim serioase acum, dam cate 2000-3000lei pe o rochie si cand vine vorba sa o vindem, abia daca luam jumatate din pretul rochiei. pt cine are posibilitati sa isi ia o rochie noua si scumpa e ok, dar daca banii nu sunt de ajuns, sau vreo mireasa pur si simplu nu vrea sa dea o groaza de bani pe o rochie pe care o imbraca o sg data nu e nimic aiurea in a cumpara o rochie care a fost deja purtata.

Inregistrat
    09.01.2009
    Data nuntii
    06/06/2009
    Biserica
    Elefterie
    Restaurant
    Bucuresti, Intercontinental - Sala Ronda

Nici eu nu cred ca e aiurea sa iei o rochie cu "Experienta". Decat sa iei o rochie de 500-700 nou, mai bine una cu experienta care la origini a fost cel putin 1400Euro.

Eu am vrut una de la Maggie Sottero, dar era aproape 2200 Euro. Mi s-a parut ff mult. Am cautat pe ebay, pe forumuri si nu am gasit-o la vanzare. Pana la urma mi-am luat ceva asemanator, dar la aproape 1400 Euro.

Sunt scumpe rau rochiile astea si sunt foarte mari (descoperi asta dupa eveniment, cand incerci sa-i faci loc in dulap). Si eu vreau sa ii caut miresica la rochia mea. Am un gand cu locul pe care il ocupa acum.
    Imi pare rau sa ma despart de ea, dar si-a servit scopul si nu cred ca fata mea sau nora mea va dori sa o poarte. Nu cred ca pot sa am atat de mult timp grija de ea.

Inregistrat
    02.06.2009
    Data nuntii
    22/05/2010
    Biserica
    Sf. Gheorghe Grivita
    Restaurant
    Bucuresti, Restaurant Vulturul

Citat Postat de Mire2009 Vezi mesajul
    Buna,

Eu am purtat la nunta mea o rochita cu "experienta" ... o rochita de la Maggie Sottero care nou-nouta ar fi costat cam 1500 de euro. Sincer nu prea imi vine sa dau banii astia pt o rochie care o imbraci doar cateva ore pe zi si dupa aia sa o tin in sifonier, sa se prafuiasca. Acum ma gandesc serios sa o curat pe a mea Monalisa si sa o scot in lume sa isi gaseasca o noua stapana. De ce sa nu fac si alta fata fericita sa poarte o asa frumusete?

Si eu initial imi doream o rochita noua, nepurtata, care sa fie doar a mea, dar daca stai mai bine si analizezi situatia ... nu stiu cat este de rentabil sa dai un car de bani pe o rochita care o vei purta o zi sau cateva ore ... depinde bineinteles si de situatia financiara a fiecaruia, cat este dispus sa cheltuiasca, daca isi permite si tot asa.

Inregistrat
    03.05.2010
    Data nuntii
    28/05/2011
    Biserica
    Catedrala Metropolitana Timisoara
    Restaurant
    COS

si eu ma gandesc la aceasi optiunea..ce acre imiplace mie e Pronovias si cista vreo 1500..deci mai bine pe banii aia fac altceva..si imi iau o rochie de pe net cu experienta si sunt multumita....

6. Publicitate
    Inregistrat
    12.01.2009
    Data nuntii
    13/11/2010
    Biserica
    Biserica Reformata
    Restaurant
    Sala Talisman, Cluj Napoca

si rochia mea o sa fie una cu experienta
    si acum, cu riscul sa ma intind in povesti va relatez cum a ajuns sa fie a mea

la mine nu era numai problema bugetului, era si faptul ca efectiv nu gaseam nimic care sa-mi placa macar cat sa probez.......................... un model era care mi-a atras atentia intradevar, chrystelle de la MS, dar am ales nici sa n-o probez macar, pentru ca stiam ca daca imi place, nu o sa-i pot rezista............................

am inceput sa caut in bazar si inclusiv pe alte site-uri...... pana cand o rochie ( total diferita decat ce-mi imaginam ca o sa am) pur si simplu m-a fermecat si m-a lasat fara respiratie.......................... era din alba iulia, eu fiind din cluj. nu era problema deoarece logodnicul meu, saptamanal mergea la alba, cu servici. si intr-o zi am luat-o frumos si pe mama si am mers la proba. cand am vazut-o in realitate..........
    arata suuuper. cand am pus-o pe mine..... uuuf ce bine m-am simtit in ea
    singura problema era, ca la bust trebuia sa fie cupele mai mici cam cu un numar. dar am probat-o si cu un sutien cu burete si asa era ok
    bineinteles ca am luat-o si nu imi pare rau nici o clipa. este o rochie unica, facuta la comanda in spania, care noua a costat 1500 de euro. eu am luat-o cu 1500 de lei. nici asa nu pot spune ca a fost cea mai ieftina rochie, dar avand in vedere ca am propus un buget de 1500 de lei pentru rochie, eu cred ca m-am descurcat perfect
    trebuie sa o mai modific, in sensul ca trebuie scurtat si pus sistem de prindere a trenei dar aceasta modificare nu o sa mai fie o avere

va arat rochia pe miresica de la care am luat-o (ca sa vedeti mai bine rochia), si va arat si cum imi vine mie, dar poza cu mine e foooarte neclara ca aparatul foto cam pe vremea acea era deja pe moarte (ultima poza este fara sutien, deci partea de sus sta mai frumos daca sunt un pic ridicati )
    proprietara nr. 1 reni.jpg

si eu DSCN4918.jpgDSCN4924.jpgDSCN4919.jpg

Inregistrat
    03.05.2010
    Data nuntii
    28/05/2011
    Biserica
    Catedrala Metropolitana Timisoara
    Restaurant
    COS

Citat Postat de Reni0921 Vezi mesajul
    si rochia mea o sa fie una cu experienta
    si acum, cu riscul sa ma intind in povesti va relatez cum a ajuns sa fie a mea

la mine nu era numai problema bugetului, era si faptul ca efectiv nu gaseam nimic care sa-mi placa macar cat sa probez.......................... un model era care mi-a atras atentia intradevar, chrystelle de la MS, dar am ales nici sa n-o probez macar, pentru ca stiam ca daca imi place, nu o sa-i pot rezista............................

am inceput sa caut in bazar si inclusiv pe alte site-uri...... pana cand o rochie ( total diferita decat ce-mi imaginam ca o sa am) pur si simplu m-a fermecat si m-a lasat fara respiratie.......................... era din alba iulia, eu fiind din cluj. nu era problema deoarece logodnicul meu, saptamanal mergea la alba, cu servici. si intr-o zi am luat-o frumos si pe mama si am mers la proba. cand am vazut-o in realitate..........
    arata suuuper. cand am pus-o pe mine..... uuuf ce bine m-am simtit in ea
    singura problema era, ca la bust trebuia sa fie cupele mai mici cam cu un numar. dar am probat-o si cu un sutien cu burete si asa era ok
    bineinteles ca am luat-o si nu imi pare rau nici o clipa. este o rochie unica, facuta la comanda in spania, care noua a costat 1500 de euro. eu am luat-o cu 1500 de lei. nici asa nu pot spune ca a fost cea mai ieftina rochie, dar avand in vedere ca am propus un buget de 1500 de lei pentru rochie, eu cred ca m-am descurcat perfect
    trebuie sa o mai modific, in sensul ca trebuie scurtat si pus sistem de prindere a trenei dar aceasta modificare nu o sa mai fie o avere

va arat rochia pe miresica de la care am luat-o (ca sa vedeti mai bine rochia), si va arat si cum imi vine mie, dar poza cu mine e foooarte neclara ca aparatul foto cam pe vremea acea era deja pe moarte (ultima poza este fara sutien, deci partea de sus sta mai frumos daca sunt un pic ridicati )
    proprietara nr. 1 Ataşament 367539

si eu Ataşament 367540Ataşament 367541Ataşament 367542

chiar e superba...felicitari cu achizitia noua...daca ti-e iti place, nu conteaza ca are experienta....

Inregistrat
    12.01.2009
    Data nuntii
    13/11/2010
    Biserica
    Biserica Reformata
    Restaurant
    Sala Talisman, Cluj Napoca

Citat Postat de lucia_bk Vezi mesajul
    chiar e superba...felicitari cu achizitia noua...daca ti-e iti place, nu conteaza ca are experienta....
    multumesc.
    intradevar nu conteaza
    si nici nu se vede. este alb imaculat, arata ca noua

achizitia nu e chiar noua, am cumparat-o pe 13 aprilie

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 11
    1 2 3 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Mancare din "borcanel" sau "manufacturata de mami"?
      De ancaneacsu in forum Alimentatia Copilului
      Răspunsuri: 237
      Ultimul mesaj: 05.10.2012, 16:18:23
    2. Răspunsuri: 20
      Ultimul mesaj: 12.01.2011, 14:34:49
    3. Vand rochie La Sposa 2008, model "Martinica", Bien Savvy
      De mia_je in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 2
      Ultimul mesaj: 01.11.2010, 21:30:39
    4. Răspunsuri: 10
      Ultimul mesaj: 01.11.2010, 12:55:25
    5. Vand rochie "Creal Design" la jumatate de pret