Candy Bar
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 43
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 341

Subiect: Candy Bar

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Biserica Ortodoxa "Sfintii Constantin si Elena"
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Talking Candy Bar

Salutare miresici!!!
    Eu ma gandeam sa fac la nunta in loc de tortul traditional bufet suedez cu mai multe tipuri de dulciuri...Adik sa fie doar un tot simbolic (nu traditionalul tort mare)pe care sa-l taiem noi doi si dupa sa fie o masa cu toate tipurile de dulciuri de unde lumea sa poata alege ce vrea...Am vazut chestia asta in Argentina la nunta viitoarei mele cumnate si a iesit bestial...Foarte frumos ... Ce parere aveti???

Inregistrat
    21.11.2007
    Data nuntii
    23/08/2008
    Biserica
    fantanele
    Restaurant
    bistrita castel dracula

Implicit Re: bufet suedez la momentul tortului

Citat Postat de joanna Vezi mesajul
    Salutare miresici!!!
    Eu ma gandeam sa fac la nunta in loc de tortul traditional bufet suedez cu mai multe tipuri de dulciuri...Adik sa fie doar un tot simbolic (nu traditionalul tort mare)pe care sa-l taiem noi doi si dupa sa fie o masa cu toate tipurile de dulciuri de unde lumea sa poata alege ce vrea...Am vazut chestia asta in Argentina la nunta viitoarei mele cumnate si a iesit bestial...Foarte frumos ... Ce parere aveti???
    mie m-i se pare bine sa mai schimbam si noi cate-ceva doar ca s-ar putea sa ai invitati care vor spune:nici macar tortul miresei nu l-a avut.nu stiu ideea nu este rea.

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de floppy Vezi mesajul
    mie m-i se pare bine sa mai schimbam si noi cate-ceva doar ca s-ar putea sa ai invitati care vor spune:nici macar tortul miresei nu l-a avut.nu stiu ideea nu este rea.
    Eu nu ziceam sa se sara peste tortul mirilor...Ziceam doar sa se faca unul normal nu exagerat de mare si langa sa fie si alte tipuri de tortulete si dulciuri...
    La nunta asta de care va ziceam a iesit superb...Aveau tot felul de prajituri si torturi, inclusiv fructe cu ciocolata sau frisca...Foarte frumos...Si in spatele fiecarui grup de prajituri era cate un ospatar care te servea... Chiar frumos...
    Si chiar in mijlocul mesei era pus pe ceva mai inalt tortul mirilor din caredaca vroiai puteai sa mananci...
    Mie mi-a placut...

Inregistrat
    21.11.2007
    Data nuntii
    23/08/2008
    Biserica
    fantanele
    Restaurant
    bistrita castel dracula

Eu nu ziceam sa se sara peste tortul mirilor...Ziceam doar sa se faca unul normal nu exagerat de mare si langa sa fie si alte tipuri de tortulete si dulciuri...
    La nunta asta de care va ziceam a iesit superb...Aveau tot felul de prajituri si torturi, inclusiv fructe cu ciocolata sau frisca...Foarte frumos...Si in spatele fiecarui grup de prajituri era cate un ospatar care te servea... Chiar frumos...
    Si chiar in mijlocul mesei era pus pe ceva mai inalt tortul mirilor din caredaca vroiai puteai sa mananci...
    Mie mi-a placut...
    asa da ,ti-ar iesi super dar nu stiu daca face vre-o cofetarie la noi asa ceva.si eu vreau este chiar foarte frumos.

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de floppy Vezi mesajul
    asa da ,ti-ar iesi super dar nu stiu daca face vre-o cofetarie la noi asa ceva.si eu vreau este chiar foarte frumos.
    Poi si daca nu voi gasi cofetaria care sa-mi faca toate prajiturile astea, vom incerca sa facem oricum... O sa comand celelalte prajituri si torturi si voi vb cu restaurantul sa serveasca chelnerii de la ei...
    Speram sa ne reuseasca...
    Te pup

7. Publicitate
    Inregistrat
    25.09.2007
    Data nuntii
    00/00/2008
    Biserica
    .....
    Restaurant
    .....

Mie mi-a placut...

stiu ce zici...
    eu o sa am asa ceva...dar nu in momentul aducerii tortului si pe tot parcursul nuntii
    bufet de ciocolaterie si dulciuri de tot felul..fructe cu ciocolata etc.
    am vazut si am si mancat la o nunta asa ceva si a fost super ............

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de sugarlips Vezi mesajul
    stiu ce zici...
    eu o sa am asa ceva...dar nu in momentul aducerii tortului si pe tot parcursul nuntii
    bufet de ciocolaterie si dulciuri de tot felul..fructe cu ciocolata etc.
    am vazut si am si mancat la o nunta asa ceva si a fost super ............

Bestial...intr-adevar...Si eu am ramas impresionata de ideea asta si de aia am si preluat-o

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Va atasez aici niste poze de la nunta de care va povesteam...Din pacate mi-a zis Oana ca nu au poze cu toata masa de dulciuri...Dupa cum vedeti tortul l-au avut normal...nu exagerat de mic, dar nici mare...Si in rest zeci de tipuri de tortulete si prajituri...Pacat ca n-au poze cu masa intreaga...
    Imagini atasate

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 43
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Cofetaria Candy Cat
      De emulici in forum Cofetarii
      Răspunsuri: 5
      Ultimul mesaj: 10.12.2013, 00:34:30
    2. carucior hauck candy plus
      De gines in forum Subiecte arhivate