Candy Bar
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 2 din 43
PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 341

Subiect: Candy Bar

Inregistrat
    21.11.2007
    Data nuntii
    23/08/2008
    Biserica
    fantanele
    Restaurant
    bistrita castel dracula

Implicit Re: bufet suedez la momentul tortului

este o idee foarte buna si o sa-ti iasa foarte frumos si elegant

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Biserica Ortodoxa "Sfintii Constantin si Elena"
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de floppy Vezi mesajul
    este o idee foarte buna si o sa-ti iasa foarte frumos si elegant

Sarumana

Inregistrat
    07.02.2007
    Data nuntii
    14/03/2008
    Biserica
    -
    Restaurant
    -

eu am avut un bufet cu dulciuri la nunta. Insa am optat ptr praline, fructe cu cioco, dulciuri in portii mini, ptr ca am avut si tort si desert praji de ciocolata cu inghetata de vanilie. S-au mancat insa aproape cele 1500 de mini-dulciuri)
    In Germania insa un bufet de prajiuri e normal la nunta, se servesc la ora cafelei, eu cred ca e o idee ff buna.
    Imagini atasate

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de ella-ling Vezi mesajul
    eu am avut un bufet cu dulciuri la nunta. Insa am optat ptr praline, fructe cu cioco, dulciuri in portii mini, ptr ca am avut si tort si desert praji de ciocolata cu inghetata de vanilie. S-au mancat insa aproape cele 1500 de mini-dulciuri)
    In Germania insa un bufet de prajiuri e normal la nunta, se servesc la ora cafelei, eu cred ca e o idee ff buna.

Foarte frumos...Felicitari!!!!Si noi ne-am gandit la varianta mini-prajiturele dar nu stim inca...Oricum bufet suedez de dulciuri va fi....

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Buna Floppy,
    N-am mai intrat demult...
    As vrea de la tine pareri si poze despre cum a fost la nunta...
    daca ai timp, astept un mesaj ...

Citat Postat de floppy Vezi mesajul
    mie m-i se pare bine sa mai schimbam si noi cate-ceva doar ca s-ar putea sa ai invitati care vor spune:nici macar tortul miresei nu l-a avut.nu stiu ideea nu este rea.

7. Publicitate
    Inregistrat
    13.10.2006
    Data nuntii
    29/09/2007
    Biserica
    Manastirea Sinaia
    Restaurant
    Sinaia, Hotel Palace

Citat Postat de joanna Vezi mesajul
    Salutare miresici!!!
    Eu ma gandeam sa fac la nunta in loc de tortul traditional bufet suedez cu mai multe tipuri de dulciuri...Adik sa fie doar un tot simbolic (nu traditionalul tort mare)pe care sa-l taiem noi doi si dupa sa fie o masa cu toate tipurile de dulciuri de unde lumea sa poata alege ce vrea...Am vazut chestia asta in Argentina la nunta viitoarei mele cumnate si a iesit bestial...Foarte frumos ... Ce parere aveti???

Mie mi se pare o idee foarte buna!
    Insa cred ca te va costa mai mult decat un singur tort mare, si asta pentru ca fiecare va manca mai multe tipuri de mini prajituri si tortuletze deci cantitativ se va manca mai mult.
    La fel si la torturile acelea (care arata grozav si mi-e o pofta de mor) formate din mai multe prajituri...in cazul in care fiecare e imbracata sa zicem, in martzipan, sau are un design mai deosebit , necesita mai multe finisaje si ornamente decat un tort mare pe care il tai in felii, asa ca pretul final va fi mai mare.
    Eu nu zic sa nu faci asa, pentru ca chiar mi-ar place sa vad asta la o nunta, insa fa-ti calculul si la bani!

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    21/02/2009
    Biserica
    Restaurant
    Bistrita, Coroana de aur

Citat Postat de corinutza79 Vezi mesajul
    Mie mi se pare o idee foarte buna!
    Insa cred ca te va costa mai mult decat un singur tort mare, si asta pentru ca fiecare va manca mai multe tipuri de mini prajituri si tortuletze deci cantitativ se va manca mai mult.
    La fel si la torturile acelea (care arata grozav si mi-e o pofta de mor) formate din mai multe prajituri...in cazul in care fiecare e imbracata sa zicem, in martzipan, sau are un design mai deosebit , necesita mai multe finisaje si ornamente decat un tort mare pe care il tai in felii, asa ca pretul final va fi mai mare.
    Eu nu zic sa nu faci asa, pentru ca chiar mi-ar place sa vad asta la o nunta, insa fa-ti calculul si la bani!

Buna fetelor...N-am mai intrat chiar demult pe forum...Din pacate n-am mai avut timp... Am fost tpot pe drumuri, iar acum suntem inca in Italia...
    E foarte greu cu concediul la astia...

Ma bucur ca s-a mai vb intre timp despre ideea mea cu bufetul suedez la tort... Am ramas aproximativ tot cu aceeasi idee... am vb la restaurant si avand in vedere ca tortul il am inclus in meniu, deci mi-l fac ei... , am hotarat sa ramana ideea cu bufetul... Va fi o piramida mare de fructe in mijloc, iar pe langa tot felul de prajiturele.... Asa ca lumea se va putea servi singura din ce va vrea... Sper sa iasa bine...
    Am cam inceput cu emotiile...

Inregistrat
    24.07.2008
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Restaurant

Citat Postat de joanna Vezi mesajul
    Buna fetelor...N-am mai intrat chiar demult pe forum...Din pacate n-am mai avut timp... Am fost tpot pe drumuri, iar acum suntem inca in Italia...
    E foarte greu cu concediul la astia...

Ma bucur ca s-a mai vb intre timp despre ideea mea cu bufetul suedez la tort... Am ramas aproximativ tot cu aceeasi idee... am vb la restaurant si avand in vedere ca tortul il am inclus in meniu, deci mi-l fac ei... , am hotarat sa ramana ideea cu bufetul... Va fi o piramida mare de fructe in mijloc, iar pe langa tot felul de prajiturele.... Asa ca lumea se va putea servi singura din ce va vrea... Sper sa iasa bine...
    Am cam inceput cu emotiile...

O la tine e aproape tare nunta... mult mult noroc in cazul asta si sa iti iasa toate asa cum va doriti!!!
    Iti tinem pumnii stransi si casa de piatra, dar asta va mai zic si dupa nunta

si multe multe poze dupa nunta... sa ne inspiram

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 2 din 43
    PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Cofetaria Candy Cat
      De emulici in forum Cofetarii
      Răspunsuri: 5
      Ultimul mesaj: 10.12.2013, 00:34:30
    2. carucior hauck candy plus
      De gines in forum Subiecte arhivate