Depresie, nervi, stari de "imi iau campii"........
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 5 din 240
PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 33 la 40 din 1919
    Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    20/08/2006
    Biserica
    sf. Dimitrie
    Restaurant
    venetia

Implicit Re: Depresia post-natala

faza asta cu incaltatul ar trebui sa fie lege intro casa cu bb.....eu nu tineam neaprat la asta, pana cand nu ne-am luat un covor din ala latos....si simteam ca imi calca pe creier cand intra cineva incaltat.... ..asa ca am luat 4 perechi papuci musafiri pe care ii scot cu f. multa nonsalanta.... ..si se descalta automat si fara comentarii, doar le dau posibilitatea sa isi aleaga culoarea....i-am pregatit ptr. bebe...
    pe mine ma distreaza acum faza cu "curatenia" trupeasca, m-a dascalit soacra-mea sa nu las pe nimeni la copil care e pe stop, sau care a avut contacte sexuale cu 24 h inainte....ca ies bube copilului.... ...si am zis ca fac un chestionar obligatoriu la intrare....cu un set de intrebari indiscrete...

Inregistrat
    01.05.2007
    Data nuntii
    26/07/2003
    Biserica
    Mehala
    Restaurant
    Timisoara, Hotel 2000

Citat Postat de rocsi6666 Vezi mesajul
    faza asta cu incaltatul ar trebui sa fie lege intro casa cu bb.....eu nu tineam neaprat la asta, pana cand nu ne-am luat un covor din ala latos....si simteam ca imi calca pe creier cand intra cineva incaltat.... ..asa ca am luat 4 perechi papuci musafiri pe care ii scot cu f. multa nonsalanta.... ..si se descalta automat si fara comentarii, doar le dau posibilitatea sa isi aleaga culoarea....i-am pregatit ptr. bebe...
    pe mine ma distreaza acum faza cu "curatenia" trupeasca, m-a dascalit soacra-mea sa nu las pe nimeni la copil care e pe stop, sau care a avut contacte sexuale cu 24 h inainte....ca ies bube copilului.... ...si am zis ca fac un chestionar obligatoriu la intrare....cu un set de intrebari indiscrete...
    Hai ca asta nu am mai auzit-o.... cea cu stopul o stiam si eu, dar asta e si mai tare
    Referitor la papucii de casa - asa am procedat si eu.

Inregistrat
    15.11.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    None
    Restaurant
    None

noi la faza cu musafirii ne-am scos, avem 2 porti si usa de la intrare in casa,la prima poarta va fi (in maxim 1 luna) un video-interfon, al meu a zis ca deschidem numai daca vreo,plus ca se poate opri soneria ...
    Ii povesteam sotului meu ce-ati patit voi cu musafirii si i-am spus ca nu mi-ar conveni si mi-a raspuns: ' stai linistita, cazemata facem aici,nu ajunge nimeni la tine daca nu vrei'
    la faza cu descaltatul avem iarasi noroc ca avem un parchet tare pretentios si nu intra nimeni incaltat pe el si in plus de asta avem si noi papucei ptr musafiri, nici eu nu intru incaltata cand merg in vizita, bineinteles excludem evenimentele, la petrecerea dupa cununia civila bineinteles ca nu i-am pus sa se descalte ...
    Si eu ma spal pe maini cand merg sa vad un bebe mic si in plus de asta nu merg niciodata in vizita fara sa fiu invitata !
    Sa speram ca nu voi avea parte de surprize neplacute dupa ce va veni pe lume comoara noastra
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    19.12.2006
    Data nuntii
    00/00/2008
    Biserica
    --
    Restaurant
    --

Noi vizite nu prea am primit , au venit la spital l'au vazut pe bebe shi au intzeles ca in prima luna bebe este prea mik sa primeasca vizite. La noi este alta problema , noi locuim cu mama mea ,care de cand a venit bebe pe lume nu reushim sa o luam de langa el. Shi noaptea daca plange un pik bebe ea vine peste noi in camera ne da la o parte il ia il bratze shi nu mai pleaka de langa el. Am tot incercat sa diskutam cu ea dar tot degeaba, suntem conshtientzi ca vrea sa ne ajute, ca suntem la inceput shi nu avem experientza , dar in fond este copilul nostru shi trebuie sa invatzam din gresheli. Am ajuns sa fiu stresata shi sa il tzin pe bebe mai mult in bratze k sa nu planga sa nu il auda mama sa vina in camera, sper k la un moment dat sa intzeleaga shi sa ne slabeasca putzin.

Inregistrat
    14.08.2006
    Data nuntii
    30/09/2006
    Biserica
    Sf. Gheorghe
    Restaurant
    Crasmarita din Bz

Citat Postat de kestiutza Vezi mesajul
    Noi vizite nu prea am primit , au venit la spital l'au vazut pe bebe shi au intzeles ca in prima luna bebe este prea mik sa primeasca vizite. La noi este alta problema , noi locuim cu mama mea ,care de cand a venit bebe pe lume nu reushim sa o luam de langa el. Shi noaptea daca plange un pik bebe ea vine peste noi in camera ne da la o parte il ia il bratze shi nu mai pleaka de langa el. Am tot incercat sa diskutam cu ea dar tot degeaba, suntem conshtientzi ca vrea sa ne ajute, ca suntem la inceput shi nu avem experientza , dar in fond este copilul nostru shi trebuie sa invatzam din gresheli. Am ajuns sa fiu stresata shi sa il tzin pe bebe mai mult in bratze k sa nu planga sa nu il auda mama sa vina in camera, sper k la un moment dat sa intzeleaga shi sa ne slabeasca putzin.
    pai poate va surprinde la un moment dat intr-o postura mai intima si isi da seama ca nu ar trebui sa mai dea buzna asa. niciodata nu mi-a placut sa intre nimeni peste mine, fie ea si mama.

6. Publicitate
    Inregistrat
    16.02.2007
    Data nuntii
    07/10/2006
    Biserica
    Buna Vestire
    Restaurant
    Snagov, La Mitica

o sa inteleaga ai sa vezi...asa am patit si eu ...numai k eu mi-am facut-o cu mana mea...m-am dus de la spital direct la mama mea acasa...o luna am stat...m-a invatat ff multe si m-a ajutat ff mult...si ii multumesc...
    era o perioada cand bb tacea doar daca il lua buni in brate si nu eu mama lui...si acum se iubesc ff mult...bb vb cu buni la telefon in fiecare seara si e cel mai fericit

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    30.09.2006
    Biserica
    lahovari
    Restaurant
    cos

Smile Re: Depresia post-natala

e bine si putin ajutor, dar eu zic ca e cazul sa discutati sa i explicati ca e al vostru, da ai nevoie de ajutor dar nu sa te sufoce..ceea ce nu bine, are dreptate iuli(parca ea a zis) daca va suprinde intr-o pozitie mai intima?????
    cred ca ar tb sa vorbiti deschis

Inregistrat
    16.02.2007
    Data nuntii
    07/10/2006
    Biserica
    Buna Vestire
    Restaurant
    Snagov, La Mitica

Citat Postat de crisa_g2 Vezi mesajul
    e bine si putin ajutor, dar eu zic ca e cazul sa discutati sa i explicati ca e al vostru, da ai nevoie de ajutor dar nu sa te sufoce..ceea ce nu bine, are dreptate iuli(parca ea a zis) daca va suprinde intr-o pozitie mai intima?????
    cred ca ar tb sa vorbiti deschis
    nu am zis nimik...de pozitii indecente
    or sa gaseasca ei un numitor comun in privintza lui bb....

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 5 din 240
    PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Mancare din "borcanel" sau "manufacturata de mami"?
      De ancaneacsu in forum Alimentatia Copilului
      Răspunsuri: 237
      Ultimul mesaj: 05.10.2012, 15:18:23
    2. Răspunsuri: 8
      Ultimul mesaj: 30.11.2008, 19:41:05
    3. Vand "mire" si "mireasa" :))
      De Matzaluka in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 13
      Ultimul mesaj: 14.11.2008, 01:02:56
    4. Ofer monitor "clasic" 17" pt miresici interesate
      De juliejolie in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 8