Transpiratie excesiva
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 27
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 210
    Inregistrat
    05.09.2006
    Data nuntii
    07/07/2007
    Biserica
    Adormirea Maicii Domnului, Cocioc
    Restaurant
    Snagov, Restaurant Club Snagov

Implicit Transpiratie excesiva

ma macina o noua problema: transpiratia. ce ma fac la vara, cand o sa am nunta si o sa fie 40 de grade????????????????????? am incercat tot felul de deodorante, spray, roll-on, stick, rexona, lady, vichy si ultimul roc si nimic. nu transpir ca vaca, dar patez uneori bluzele si mi-e tare frica de mirosul neplacut. s-a mai confruntat cineva cu problema asta? voi ce deodorante folositi?

ce ma fac la nunta? ma fac de ras? o sa fiu ca muncitorii de pe santier, o sa curga apa pe rochita mea.

pupici

Inregistrat
    18.07.2006
    Data nuntii
    25/08/2007
    Biserica
    Sf. Maria
    Restaurant
    Rest. Fleur de Lys

Implicit Re: Transpiratie excesiva

Eu iti dau din punctul meu de vedere cea mai eficienta si ieftina solutie. De fapt poti sa-l consideri un fel de tratament, pe care l-am aplicat si eu la pubertate, cand din cauza dereglarilor hormonale am avut o perioada cand m-am confruntat cu o problema asemanatoare. Intr-un pahar/ o cescuta pui un pic de apa cam 2-3 degete de apa de la robinet si peste adaugi o lingura de bicarbonat de sodiu (alimentar sau de la farmacie) , amesteci bine si atat dimineata cat si seara dupa baie aplici cu un tampon de vata solutia obtinuta la subrat. Mie acest tratament mi l-a recomandat un dr dermatolog si mi-a spus ca este foarte eficient si in cazul picioarelor. Ideea de baza este sa te tii de acest tratament cel putin o saptamana dupa care poti face pauza o alta saptamana...si tot asa pana glandele tale se regleaza. Cam atat am avut sa iti explic...daca nu m-am facut suficient de inteleasa te rog sa-mi scrii. Sper sa aibe si la tine acelasi efect bun care l-a avut si in cazul meu...eu dupa o saptamana nu mai aveam nici o problema. BAFTA !!
    pupici

Inregistrat
    24.08.2006
    Data nuntii
    09/09/2007
    Biserica
    Sf. Trei Ierarhi
    Restaurant
    Galati, Havana

Si eu am uneori problema asta.In ultima vreme folosesc stick-ul de la Dove Fresh parca se cheama si da rezultate foarte bune. Prima solutie care imi vine in minte ar fi cate un drum la toaleta pentru o scurta "refacere" a look-ului!
    Voi ce idei aveti?Poate vreun produs profesional?

The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return!

poze

Inregistrat
    06.07.2006
    Data nuntii
    29/09/2007
    Biserica
    Sf. Gheorghe-Grivita
    Restaurant
    Bucuresti,Infoturism

Si eu am problema asta....
    Eu folosesc deodorant solid barbatesc...mi se pare mult mai bun..si chiar eficient..a mai incercat cineva?...

Inregistrat
    01.06.2006
    Data nuntii
    23/07/2006
    Biserica
    Casin
    Restaurant
    Bucuresti, McMoni's

Eu nu am de regula aceasta problema (orice deodorant, oricat de delicat, e suficient) dar la nunta am TRANSPIRAT!!! Nu la subrat... Nu numai Ci pe tot corpul. Efectiv se prelingea pe mine (pe picioare mai ales). Norocul a fost ca machiajul, in mod cu totul miraculos, a rezistat, iar coafezul cred ca prevazuse asta, si parul deasemenea, desi pe dedesupt era ud, numai eu am stiut ... Pe deasupra a aratat impecabil

6. Publicitate
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    01/01/2001
    Biserica
    Ye Olde
    Restaurant
    Ye Olde

Pt ceva mai mild: la unele modele de rochii sau bolerouri se pot atasa niste pernute la axila care absorb transpiratia si nu se pateaza rochia.

Pt ceva extrem: am vazut la tv un documentar despre botox in care spunea ca iti poti face in axila o injectie cu botox si nu transpiri DELOC pana in 10 ore. Poate vreuna din miresicile medic sa ma lamureasca.

Eu cred ca tine de la persoana la persoana. Daca te cunosti si stii ca ai ceva probleme, eu zic sa ai mereu deodorantul cu tine si la cateva ore sa te reimprospatezi. Uite, mie nu mi lasa niciodata urme orice as folosi. Am folosit stick, acum folosesc roll on.

offtopic: ma enerveaza ingrozitor cand vad pe cineva ca isi da cu spray SUB bluza. de ce nu poate sa si dea cu spray si apoi sa se imbrace?!

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    1
    Restaurant
    1

Citat Postat de klaudia Vezi mesajul
    Eu iti dau din punctul meu de vedere cea mai eficienta si ieftina solutie. De fapt poti sa-l consideri un fel de tratament, pe care l-am aplicat si eu la pubertate, cand din cauza dereglarilor hormonale am avut o perioada cand m-am confruntat cu o problema asemanatoare. Intr-un pahar/ o cescuta pui un pic de apa cam 2-3 degete de apa de la robinet si peste adaugi o lingura de bicarbonat de sodiu (alimentar sau de la farmacie) , amesteci bine si atat dimineata cat si seara dupa baie aplici cu un tampon de vata solutia obtinuta la subrat. Mie acest tratament mi l-a recomandat un dr dermatolog si mi-a spus ca este foarte eficient si in cazul picioarelor. Ideea de baza este sa te tii de acest tratament cel putin o saptamana dupa care poti face pauza o alta saptamana...si tot asa pana glandele tale se regleaza. Cam atat am avut sa iti explic...daca nu m-am facut suficient de inteleasa te rog sa-mi scrii. Sper sa aibe si la tine acelasi efect bun care l-a avut si in cazul meu...eu dupa o saptamana nu mai aveam nici o problema. BAFTA !!
    pupici
    Si eu am facut la fel cand eram adolescenta si de atunci nu mai am probleme.
    Dar la nunta si eu am transpirat pe tot corpul, iar machiajul si coafura aratau impecabil. Iar ceafa si corsetul meu erau ude!

Inregistrat
    05.09.2006
    Data nuntii
    07/07/2007
    Biserica
    Adormirea Maicii Domnului, Cocioc
    Restaurant
    Snagov, Restaurant Club Snagov

multumesc pentru sfaturi fetelor. daca ma dau cu bicarbonat dizolvat in apa, ma mai dau si cu deo dupa ce se usuca? sau nu. un produs eficient de pe piata nu stiti?

pupici

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 27
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele