Testul Papanicolau si HPV
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 23
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 177
    Inregistrat
    05.08.2006
    Data nuntii
    23/06/2007
    Biserica
    Anglicana
    Restaurant
    Turabo Grand Ballroom

Implicit Testul Papanicolau si HPV

Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. E vreun medic pe aici sa ma lamureasca si pe mine ce naiba e? Ca astia isi inchipuie ca in timpul liber intre doua modele financiare mai fac si o Medicina la FF, ca altfel nu-mi explic de ce iti dau o foaie din care nu intelegi nimic, in conditiile in care la un ginecolog prinzi programare peste o luna jumate.
    Deci pe scurt, precizez doar ce era incercuit, daca ma puteti ajuta si pe mine:
    - celule epiteliale pavimentoase superficiale frecvente dispuse in placarde mici, mari
    - polinucleare neutrofile rare
    - hematii rare
    - flora microbiana moderata, tip coci, bacili - aici e scris alaturi Gardnerella cu semnul intrebarii

Iar la concluzii (daca nu descifrez corect scrisul nu rideti de mine ): Frotiu clasa II Pap (infectios - Bethesda System)

Inregistrat
    18.10.2007
    Data nuntii
    11/10/2008
    Biserica
    Sf. Constantin si Elena
    Restaurant
    Restaurant Sun

Implicit Re: Papanicolau - descifrare!

Citat Postat de tasha Vezi mesajul
    Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. E vreun medic pe aici sa ma lamureasca si pe mine ce naiba e? Ca astia isi inchipuie ca in timpul liber intre doua modele financiare mai fac si o Medicina la FF, ca altfel nu-mi explic de ce iti dau o foaie din care nu intelegi nimic, in conditiile in care la un ginecolog prinzi programare peste o luna jumate.
    Deci pe scurt, precizez doar ce era incercuit, daca ma puteti ajuta si pe mine:
    - celule epiteliale pavimentoase superficiale frecvente dispuse in placarde mici, mari
    - polinucleare neutrofile rare
    - hematii rare
    - flora microbiana moderata, tip coci, bacili - aici e scris alaturi Gardnerella cu semnul intrebarii

Iar la concluzii (daca nu descifrez corect scrisul nu rideti de mine ): Frotiu clasa II Pap (infectios - Bethesda System)
    Tot ce pot sa-ti spun e ca 2 ala e de bine (atata mi-a iesit si mie anul trecut cand l-am facut, si a zis asistenta ca e ok).
    In rest, iti spun doctoritele .
    Andrada
    Cezara
    Sa acceptam sa invatam
    O colica, doua colici, articulat: COLICILE

Inregistrat
    05.08.2006
    Data nuntii
    23/06/2007
    Biserica
    Anglicana
    Restaurant
    Turabo Grand Ballroom

Multumesc!
    Tot nu pot sa inteleg de ce nu iti si spun daca e ok sau nu..........Mi se pare absolut stupid sa imi fac niste analize la rezultatul carora sa ma uit ca vitelu-n calendar Ca doar nu le-am facut sa le pun in rama acasa....... Normal mi se parea ca rezultatul sa fie interpretat de un medic (chiar cel care a solicitat de altfel analizele)

Inregistrat
    18.10.2007
    Data nuntii
    11/10/2008
    Biserica
    Sf. Constantin si Elena
    Restaurant
    Restaurant Sun

Multumesc!
    Tot nu pot sa inteleg de ce nu iti si spun daca e ok sau nu..........Mi se pare absolut stupid sa imi fac niste analize la rezultatul carora sa ma uit ca vitelu-n calendar Ca doar nu le-am facut sa le pun in rama acasa....... Normal mi se parea ca rezultatul sa fie interpretat de un medic (chiar cel care a solicitat de altfel analizele)
    Pai da, rezultatul trebuie interpretat de un medic. Aia de la laborator nici n-au dreptul sa interpreteze.
    Andrada
    Cezara
    Sa acceptam sa invatam
    O colica, doua colici, articulat: COLICILE

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    16.11.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    -
    Restaurant
    -

Question Re: Papanicolau - descifrare!

[quote=tasha;662157]Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. quote]

Buna!
    Pot sa te intreb cat costa un test?Am auzit ca e destul de costisitor..e adevarat?
    Scuze....off-topicu

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

7. Publicitate
    Inregistrat
    05.08.2006
    Data nuntii
    23/06/2007
    Biserica
    Anglicana
    Restaurant
    Turabo Grand Ballroom

Citat Postat de rocris75 Vezi mesajul
    Pai da, rezultatul trebuie interpretat de un medic. Aia de la laborator nici n-au dreptul sa interpreteze.
    Asa, deci acum eu ar trebui in mod normal sa astept o luna jumate pina gasesc un medic disponibil la ei sa imi interpreteze rezultatul Ce tare1 Si cica platesti abonament sa "beneficiezi" de aceste servicii

Ma descurc eu, nu-i bai, ca ma duc altundeva, asta e....Dar in regula tot nu mi se pare

Inregistrat
    16.11.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    -
    Restaurant
    -

Asa, deci acum eu ar trebui in mod normal sa astept o luna jumate pina gasesc un medic disponibil la ei sa imi interpreteze rezultatul Ce tare1 Si cica platesti abonament sa "beneficiezi" de aceste servicii

Ma descurc eu, nu-i bai, ca ma duc altundeva, asta e....Dar in regula tot nu mi se pare
    Eu am inteles ca si medicul de familie poate citi rezultatul.

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

Inregistrat
    05.08.2006
    Data nuntii
    23/06/2007
    Biserica
    Anglicana
    Restaurant
    Turabo Grand Ballroom

Testul Babes-Papanicolau nu este deloc costisitor. Eu l-am facut la o clinica privata unde am abonament si am platit 820,000 ROL.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 23
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Răspunsuri: 919
      Ultimul mesaj: 01.08.2014, 16:12:17

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele