+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 59
1 2 3 11 51 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 469
    Inregistrat
    15.08.2006
    Data nuntii
    27/05/2006
    Biserica
    Sf.Spiridon
    Restaurant
    Bucuresti,Hanul Targovetilor

Implicit Cum sa faci o nunta perfecta cu un buget limitat

eu am facut nunta impreuna cu sotul meu fara ajutorul nimanui si toata nunta ne-a dus la 120-130 de mil. si a iesit o nunta fffffff frumoasa asta e parerea mea desigur.voi c spuneti?

Inregistrat
    01.09.2006
    Data nuntii
    21/04/2007
    Biserica
    Sf Petru si Pavel
    Restaurant
    Brasov,Anturaj

Implicit Re: poti face o nunta frumoasa si cu bani putini

Pai ati iesit f bine .Cati invitati ati avut ? Si cat au costat meniurile? Atati bani ati dat cu tot cu haine , invitatii,meniuri.....tot tot tot ?

Inregistrat
    05.06.2006
    Data nuntii
    01/01/2001
    Biserica
    Sf
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de andreiutza_20
    eu am facut nunta impreuna cu sotul meu fara ajutorul nimanui si toata nunta ne-a dus la 120-130 de mil. si a iesit o nunta fffffff frumoasa asta e parerea mea desigur.voi c spuneti?
    Pai... banuiesc ca ati avut max. 100 de invitati!!! SI poate chiar mai putini... nu??? Noi am avut cheltuieli in jur de 300 de milioane... dar am avut peste 200 de invitati...

Inregistrat
    12.08.2006
    Data nuntii
    18/08/2007
    Biserica
    nu stiu
    Restaurant
    topoloveni-arges

buna fetelor. Noi vom avea aproximativ 200 persoane. Toate cheltuielile le vom suporta . Sper sa reusim.

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    15.08.2006
    Data nuntii
    27/05/2006
    Biserica
    Sf.Spiridon
    Restaurant
    Bucuresti,Hanul Targovetilor

mai toata nunta ne-a dus la banii astia doar hainele,invitatiile,bautura,tortul,etc fara sa platim in avans meniurile d la restaurant astea le-am platit dimineata cand totul s-a terminat.am avut 105 invitati iar meniul a costat 1.200.000 lei (meniul fara bautura) cu tot cu bautura a ajuns la 1.500.000 lei.ma rog calculele mele au fost facute fara micile cheltuieli deci nu stiu cu exactitate cam cat ne-a dus.
    am vrut sa specific ca nu-ti trebuie mii de eura sa faci o nunta.dupa terminarea petrecerii si dupa c am achitat totul la restaurant am ramas cu suma de 60.000.000 lei,banii nostri.tin sa precizez ca nunta noastra am realizat-o singuri fara nici un fel de ajutor si ma mandresc cu lucrul asta.

7. Publicitate
    Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    16/09/2006
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Calarasi, Club Albatros

pe noi nunta ne-a costat cam 12 000 euro, adica vreo 400 mil....am avut 230 de meniuri...invitati mai putini, pt ca aici sunt incluse si meniurile formatiei, ale noastre, ale parintilor, bunicilor, pisicilor... am spus asta pt ca nu am vrut ca rudele apropiate- parinti , surori plus cumanat, bunici si prieteni care ne-au ajutat la nunta -sa ne dea ceva...deci pot spune ca din cele 230 de meniuri vreo 20 au fost platite de noi....
    dupa ce am platit rstaurantul si formatia dimineata ne mai ramasesera vreo 100- 120 mil....dar, apoi am avut de platit amenajarile, pozele, filmatul....si ne-au mai ramas cam 1000 euro cu care am plecat in luna de miere....
    analizand acum....nu am avut nici un beneficiu de pe urma nuntii....dar a meritat ca am avut o nunta frumoasa si ne-am distrat la maxim
    vladutz cel inaltutz!!!

Inregistrat
    25.05.2006
    Data nuntii
    24/09/2006
    Biserica
    Sf. Vineri
    Restaurant
    Bucuresti

Eu mi-am organizat toata nunta. Cu f putina participare din partea sotului, fizica si financiara. Am cheltuit 60 de mil, dar numai inchiriatul sali a fost 23 de mil. Majoritatea amenajarilor mi le-am facut singura, nu pentru a economisi ci pentru ca imi plac unicatele nu suport uniforma. Am mai primit ajutor din partea mamei (lucru de mana - mi-a facut rochia de la cununia civila, marturiile, pernuta pentru verighete,etc.)

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    23/09/2006
    Biserica
    Sf.Ilie
    Restaurant
    Ibis

Toate cheltuielile noastre s-au ridicat la 5000 euro , dar aici am inclus tot inclusiv dres, lenjerie efectiv toate cheltuielile, la 72 persoane.
    De ramas ne-au ramas aprox. 2000 euro pe care i-am cheltuit in luna de miere ( am fost plecati cu masina 3 saptamani si s-au cam dus banii).
    Ne-au ramas binisor tinand cont ca bautura ne-a ramas jumatate, se putea si mai bine dar nu am facut o afacere din nunta asa ca este ok.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 59
    1 2 3 11 51 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Răspunsuri: 65
      Ultimul mesaj: 12.02.2007, 18:05:47
    2. Rochia perfecta!
      De Gabs in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 9
      Ultimul mesaj: 28.07.2006, 16:58:49

Reguli de postare