+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 5
1 2 3 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 40
    Inregistrat
    22.12.2008
    Data nuntii
    26/07/2009
    Biserica
    Santander
    Restaurant
    Castro,Las Rocas

Implicit Ati calatorit cu avionul doar cu buletinul(neavand pasaport)?

Sunt un pic in ceata cu acest subiect,desi teoric nu ar ar trebui sa ma ingrijorez fiindca Romania a intrat deja in UE de 2 ani si spun ei ca nu ar mai fi nevoie de pasaport.Luna aceasta trebuie sa venim in tara si iuby meu are doar buletinul(pasaportul il are expirat),venim special ca sa scoatem actele si ma tot gandesc ca nu cumva,sa dam de un vames care are o zi proasta(avem escala in Germania) si sa ne spuna ca fara pasaport nu se poate.Nici nu vreau sa ma gandesc....Noi am sunat la Ambasada Romaniei la Madrid si au spus k e oki...doar cu buletinul...Dar eu as vrea sa stiu un caz concret...sau mai multe...ca sa imi iau stresul asta de pe cap...Ati calatorit cumva doar cu buletinul?Astept rasp va rog
    Va pupic

Inregistrat
    01.03.2008
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    dsjf
    Restaurant
    rijg

Implicit Re: Ati calatorit cu avionul doar cu buletinul(neavand pasaport)?

Citat Postat de Ralu__ Vezi mesajul
    Sunt un pic in ceata cu acest subiect,desi teoric nu ar ar trebui sa ma ingrijorez fiindca Romania a intrat deja in UE de 2 ani si spun ei ca nu ar mai fi nevoie de pasaport.Luna aceasta trebuie sa venim in tara si iuby meu are doar buletinul(pasaportul il are expirat),venim special ca sa scoatem actele si ma tot gandesc ca nu cumva,sa dam de un vames care are o zi proasta(avem escala in Germania) si sa ne spuna ca fara pasaport nu se poate.Nici nu vreau sa ma gandesc....Noi am sunat la Ambasada Romaniei la Madrid si au spus k e oki...doar cu buletinul...Dar eu as vrea sa stiu un caz concret...sau mai multe...ca sa imi iau stresul asta de pe cap...Ati calatorit cumva doar cu buletinul?Astept rasp va rog
    Va pupic

Si eu stiu ca e absolut ok, dar n-am experienta proprie. Insa al meu merge mereu in Europa numai cu buletinul lui nemtesc. Intreaba si la agentia de bilete, dar chiar nu ar trebui sa ai probleme.

Am uitat sa spun, cum tu zbori din Spania cu escala in Germania, nu va fi nevoie sa arati nici-un document in Germania ca e doar tranzit. Deci doar in Spania si in Romania vei avea nevoie de buletin.

Inregistrat
    22.12.2008
    Data nuntii
    26/07/2009
    Biserica
    Santander
    Restaurant
    Castro,Las Rocas

Citat Postat de cristoiash Vezi mesajul
    Si eu stiu ca e absolut ok, dar n-am experienta proprie. Insa al meu merge mereu in Europa numai cu buletinul lui nemtesc. Intreaba si la agentia de bilete, dar chiar nu ar trebui sa ai probleme.

Am uitat sa spun, cum tu zbori din Spania cu escala in Germania, nu va fi nevoie sa arati nici-un document in Germania ca e doar tranzit. Deci doar in Spania si in Romania vei avea nevoie de buletin.
    Sper sa fie asa si in cazul nostru,sa nu intampinam probleme...ca altfel... ...ni se strica tot ce am planuit,si nici nu ne mai casatorim acum

Inregistrat
    21.11.2008
    Data nuntii
    18/07/2009
    Biserica
    Nu stiu
    Restaurant
    Beclean

Va pupic
    eu am fost in grecia cu avionul si am calatorit cu buletinul.asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi.

5. Tu (si poate el) in revista Miresici
    Inregistrat
    11.01.2008
    Data nuntii
    12/10/2008
    Biserica
    Restaurant
    Călărași

eu am calatorit cu avionul, insa mi-am luat pasaportul just in case. soacra'mea in schimb a plecat doar cu buletinul

Life is just luck or badluck...

7. Publicitate
    Inregistrat
    09.12.2008
    Data nuntii
    31/01/2000
    Biserica
    CATEDRALA MARE
    Restaurant
    CLUJ-NAPOCA

Ms mult

eu am fost iarn aceasta in Italia si Franta doar cu buletinul.Nu am avut nici o problema.
    Stati linistiti, eu spun ca nici voi nu veti avea

Inregistrat
    02.09.2008
    Data nuntii
    10/07/2010
    Biserica
    Visarion
    Restaurant
    Hotel Parc, Sala Terra

Si eu am fost in Italia si Franta fara pasaport. il aveam si pe el la mine dar, intamplarea a facut, sa am mai la indemana buletinul si a fost ok.

Inregistrat
    29.08.2006
    Data nuntii
    00/00/2009
    Biserica
    xxx
    Restaurant
    xxx

Va pupic
    daca buletin= carte de identitate, e ok. dar daca buletin = buletin, nu se poate.
    eu am fost in spania cu c.i. si a fost ok

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 5
    1 2 3 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Calatorii cu avionul
      De delmo in forum Luna de miere si alte calatorii
      Răspunsuri: 473
      Ultimul mesaj: 01.12.2012, 19:56:58
    2. Pasaport pentru copil
      De silviush26 in forum Diverse: legislatie, griji, intrebari, solutii practice
      Răspunsuri: 102
      Ultimul mesaj: 03.05.2012, 15:54:06
    3. Pasaport pentru caine?
      De kitana in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 7
      Ultimul mesaj: 03.04.2009, 22:46:14
    4. Se perforeaza buletinul la starea civila in resita?
      De kimmy in forum Cununia civila
      Răspunsuri: 1
      Ultimul mesaj: 10.04.2008, 09:51:19

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele