Pregatirile miresicilor din Husi
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 54
1 2 3 11 51 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 431
    Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

Post Pregatirile miresicilor din Husi

Cred ca ar trebui sa deschidem si un subiect pt miresicile din Husi....

Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

Implicit Re: Miresici de HUSI

revin eu ceva detalii:
    SALONUL "MARIUCA": e in renovare, maresc sala si fac mese rotunde dar nu mai sunt locuri pt 2009.in ceea ce nu percep decat taxa de inchiriere a salii +meniul(asta daca nu iei totul de la ei). in ceea ce priveste ornatul incearca sa va impuna ornatul salii facut de ei - care dupa parerea mea nu arata prea bine- dar daca va tineti tare pe pozitii cedeaza.

Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

"pensiunea dobrina" -mai sunt locuri pt 2009, sunt putin cam scumpi dar sala arata bine(exceptie ar face farfuriile alea de pe pereti...). percep taxa de inchiriere a salii - aprox 500 de euro. dar atentie daca vreti sa va ornati sala va mai cer inca 500lei (nu inteleg de ce...).

Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

hotel "cantemir" -sala e mica intra max 50 de perechi. percep 500lei chiria salii, meniul e scump,mancarea si servirea execrabile.
    in principiu incearca sa impuna ornatul salii facut de ele dar daca le iei la bani marunti cedeaza.
    am fost acolo pe 27 dec la o cumatrie si am inceput asa: am cerut ca aperitiv un martini, barul era langa masa noastra si lamaia nu a putut sa o apuce cu lingurita si asa ca a luat-o cu mana si a pus-o in pahar. noi suntem fumatori si ne-au schimbat scrumiera o singura data chiar daca am umplut-o cu servetele... ase vedea ca e taiat eventual de dimineata si avea o rosie intreaga trantita acolo ca sa fie. aperitivul cald a fost frigarui de pui sarate si arse, apoi a urmat pastrav la cuptor mai mult fiert, si ultimul fiert a fost o incercare de medalion de porc si vita dar carnea era f tare.
    nu s-a pus prob de bani ca cine a facut acolo nu s-a uitat la bani dar cu toate astea....

Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

despre "podgoriile husiului" nu am prea multe detalii(nu am nici o cunostita care face acolo nunta). dar va spun din ce stiu de anul trecut.
    se percepea asa: 400lei chiria,400lei remiza(uzura scaune,farfurii,pahare, tacamuri dar daca se sparge ceva oricum platesti), tb sa platesti tu personaluu 250lei/pers iar ornatul il impun pe cel facut de ei(nu arata f bine si daca au noroc sa alegi aceleasi culori pe care le-au avut anterior o sa ai aceeasi arcada care a ramas in salon toata saptamana) dar una peste alta mancarea e buna.
    aaa si nu au contract de semnat... ceea ce nu mi se pare normal.

6. Publicitate
    Inregistrat
    29.01.2008
    Data nuntii
    28/02/2009
    Biserica
    -
    Restaurant
    husi

ar mai fi "empire" acolo e dragut pt un eveniment restrans.accepta orice firma de ornat dar meniul e un picut cam scump dar macar e bun.

Inregistrat
    22.08.2008
    Data nuntii
    10/10/2010
    Biserica
    Sf Imparati C-tin si Elena
    Restaurant
    KRETA

Citat Postat de drele Vezi mesajul
    ar mai fi "empire" acolo e dragut pt un eveniment restrans.accepta orice firma de ornat dar meniul e un picut cam scump dar macar e bun.

Buna drele....vad ca esti cam singurica pe aici si m-am gandit sa iti tin companie chiar daca eu nu imi voi face nunta in Husi desi sunt din acest oras............chiar m-ar interesa sa aflu cam ce oferte sunt.....

Inregistrat
    09.08.2007
    Data nuntii
    00/00/2008
    Biserica
    xyz
    Restaurant
    xyz

Citat Postat de drele Vezi mesajul
    hotel "cantemir" -sala e mica intra max 50 de perechi. percep 500lei chiria salii, meniul e scump,mancarea si servirea execrabile.
    in principiu incearca sa impuna ornatul salii facut de ele dar daca le iei la bani marunti cedeaza.
    am fost acolo pe 27 dec la o cumatrie si am inceput asa: am cerut ca aperitiv un martini, barul era langa masa noastra si lamaia nu a putut sa o apuce cu lingurita si asa ca a luat-o cu mana si a pus-o in pahar. noi suntem fumatori si ne-au schimbat scrumiera o singura data chiar daca am umplut-o cu servetele... ase vedea ca e taiat eventual de dimineata si avea o rosie intreaga trantita acolo ca sa fie. aperitivul cald a fost frigarui de pui sarate si arse, apoi a urmat pastrav la cuptor mai mult fiert, si ultimul fiert a fost o incercare de medalion de porc si vita dar carnea era f tare.
    nu s-a pus prob de bani ca cine a facut acolo nu s-a uitat la bani dar cu toate astea....
    Eu am fost acum patru ani la o nunta organizata acolo si am plecat cu o amintire placuta... mancarea foarte buna, servirea si decorul ok, mirii si invitatii multumiti.
    Bila neagra mai ales pentru faza cu lamaia
    E pacat ca, odata cu trecerea anilor, calitatea serviciilor scade, iar preturile se incapataneaza sa urce!

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 54
    1 2 3 11 51 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Pregatirile miresicilor din Olt
      De belen in forum Judetul Olt
      Răspunsuri: 4172
      Ultimul mesaj: 07.07.2014, 12:53:18
    2. Pregatirile miresicilor din Timis
      De ancabasarab in forum Judetul Timis
      Răspunsuri: 2278