Nasterea la Municipal (Universitar)
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 5 din 261
PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 33 la 40 din 2082
    Inregistrat
    26.10.2007
    Data nuntii
    13/09/2008
    Biserica
    Sf Treime Rosu
    Restaurant
    Bucuresti, Casa Roz

Implicit Re: Nasterea la Municipal (Universitar)

Citat Postat de miss Vezi mesajul
    nu mai e nimeni pe aici care a nascut la municipal sa ne ajute si pe noi mai mult

Eu am nascut la Municipal in iunie 2007 cu dr Dumitru Mircea. Este f dragut si are mana usoara. Mie mi s-a parut curat. Bebelusii au stat cu noi in salon. Erau vreo 5 paturi. Eu am nascut normal. Asistentele mamicilor mi s-au parut dragute, chiar m-au ajutat mult ca eu am fost la un pas de lesin cand m-am ridicat prima oara din pat. Nu prea mi-au placut asistentele bebeilor. Nu se prea ocupau. Una singura care la prima vedere parea mai dura mai trecea noaptea prin salon, cele mai tinerele nu treceau, aveam buton sa sunam daca avem probleme, oricum eu nu am sunat niciodata. Nu am plecat cu niciun fel de informatie legata de ingrijirea bebelusului, ba chiar am intrebat eu cateva lucruri si mi s-a raspuns vag. Asta nu mi-a placut deloc. Am o prietena care a nascut la o alta maternitate si a venit acasa cu caietelul pe care avea scris cum se ingrijeste copilul, cum il speli, cum ii ingrijesti buricul, cum il imbraci, etc. De aici am plecat cu f putine informatii, la un moment dat chiar imi doream sa plec mai repede acasa.
    Bani am dat asa: la medic 700 ron (cam mult am zis eu dar macar am fost multumita ca s-a chinuit nitel cu mine), la moasa 80 ron (mai tarziu mi-am zis ca macar 100 ron trebuia sa-i dau ca a fost tare draguta), la asistenta de acolo 50 ron, la medicul neonatolog parca 50 ron sau era asistenta care mi-a adus copilul), la asistenetele mamiclor cate 5 ron la fiecare toaleta pe care mi-o faceau, la ale bebeilor nu mai stiu cat, dar stiu ca am dat in prima zi apoi nu am mai dat nimic ca tot degeaba le dadeam, nu era nicio schimbare.
    Daca te mai intereseaza ceva te rog sa ma intrebi nu ma supar.

Inregistrat
    29.05.2007
    Data nuntii
    08/09/2007
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Constanta, Sirena

Smile Re: Nasterea la Municipal (Universitar)

Citat Postat de bebe2008 Vezi mesajul
    si cum ti s-a parut spitalul. niste prieteni imi ziceau ca e cam naspa.
    Spitalul, camerele mi s-au parut oK, cam inghesuite dar ok. Eu am stat in solon de 3 paturi ... nu lux, dar curat.

[/URL]

Inregistrat
    29.05.2007
    Data nuntii
    08/09/2007
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Constanta, Sirena

Citat Postat de getuta81 Vezi mesajul
    Sa stii ca si cand am nascut eu era f aglomerat (in iunie 2007), parca se sparsese conducta. La un moment dat chiar, noapte fiind, nu mai erau locuri pentru cele care veneau si le punea sa stea pe niste scaune.
    Cand a nascut fina mea era doar ea cu inca cateva persoane in postoperator. Cand am nascut eu nici macar nu mai erau locuri in post operator si m-au bagat direct pe salon

[/URL]

Inregistrat
    10.03.2008
    Data nuntii
    28/09/2008
    Biserica
    Acoperamantul Maicii Domnului
    Restaurant
    Bucuresti/ Casa Alsy

hello fetelor

si eu sunt o viitoare mamica cu 31 sapt de sarcina si ar trebui sa nasc tot la Municipal cu Dna Doctor Roxana Bohiltea. Stiti ceva despre doctorita? Mie mi-a placut f mult de ea la ecografii si e f apropiata de mine sufleteste, dar nu stiu cum va fi in timpul nasterii..
    Si inca ceva.. am auzit ca in Municipal te tin doar 2 zile dupa ce nasti si apoi iti dau drumul acasa si ca ar fi cam repede si pentru tine si pentru copil. voi ce ati auzit?

va pupacesc si va multumesc pentru raspunsuri

Inregistrat
    04.01.2007
    Data nuntii
    21/07/2007
    Biserica
    sf.Ioan Botezatorul
    Restaurant
    Bucuresti

Wink Re: Nasterea la Municipal (Universitar)

Citat Postat de kiri2kiri Vezi mesajul
    hello fetelor

si eu sunt o viitoare mamica cu 31 sapt de sarcina si ar trebui sa nasc tot la Municipal cu Dna Doctor Roxana Bohiltea. Stiti ceva despre doctorita? Mie mi-a placut f mult de ea la ecografii si e f apropiata de mine sufleteste, dar nu stiu cum va fi in timpul nasterii..
    Si inca ceva.. am auzit ca in Municipal te tin doar 2 zile dupa ce nasti si apoi iti dau drumul acasa si ca ar fi cam repede si pentru tine si pentru copil. voi ce ati auzit?

va pupacesc si va multumesc pentru raspunsuri
    sal
    in primul rand nastere usoara ar trebui sa nasti prin martie nu?
    si eu sunt tot in 31 de sapt si tot acolo nasc dar cu dr doru campean.
    asa e te tin 2 zile o prietena a nascut vineri iar duminica dupa 4 i-a dat drumu acasa dar acum in majoritatea maternitatilor iti da drumul repede.
    nasa mea a nascut la bucur cu cezariana si tot 2 zile a tinut-o cred ca mai depinde si cum te simti pt ca daca ei considera ca nu esti ok nu te externeaza.
    pup

6. Publicitate
    Inregistrat
    10.03.2008
    Data nuntii
    28/09/2008
    Biserica
    Acoperamantul Maicii Domnului
    Restaurant
    Bucuresti/ Casa Alsy

Hello,

Poate ne vedem pe acolo. Am inteles ca totusi daca bebe face icter ar trebui sa fie in spital mai bine ca este pus la o lampa. Mi-a spus cineva ca i-au dat drumul acasa si bebe a facut icter si s-au chinuit ei sa-i cumpere lampa si toate cele. Eu sunt la primul bebe si sutn un pic speriata ca nu prea stiu ce sa-i fac, ma gandesc numai ca daca stau mai mult in spital invat mai multe . sau ma insel?

Sambata cand merg la consult, voi vorbi mai serios cu doctorita sa vedem cum stau lucrurile.

Pupici

Citat Postat de miss Vezi mesajul

sal
    in primul rand nastere usoara ar trebui sa nasti prin martie nu?
    si eu sunt tot in 31 de sapt si tot acolo nasc dar cu dr doru campean.
    asa e te tin 2 zile o prietena a nascut vineri iar duminica dupa 4 i-a dat drumu acasa dar acum in majoritatea maternitatilor iti da drumul repede.
    nasa mea a nascut la bucur cu cezariana si tot 2 zile a tinut-o cred ca mai depinde si cum te simti pt ca daca ei considera ca nu esti ok nu te externeaza.
    pup

Inregistrat
    29.05.2007
    Data nuntii
    08/09/2007
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Constanta, Sirena

Citat Postat de kiri2kiri Vezi mesajul
    Hello,

Poate ne vedem pe acolo. Am inteles ca totusi daca bebe face icter ar trebui sa fie in spital mai bine ca este pus la o lampa. Mi-a spus cineva ca i-au dat drumul acasa si bebe a facut icter si s-au chinuit ei sa-i cumpere lampa si toate cele. Eu sunt la primul bebe si sutn un pic speriata ca nu prea stiu ce sa-i fac, ma gandesc numai ca daca stau mai mult in spital invat mai multe . sau ma insel?

Sambata cand merg la consult, voi vorbi mai serios cu doctorita sa vedem cum stau lucrurile.

Pupici
    Si pe mine m-au tinut 2 zile si am plecat cu bebele acasa cu icter si l-a tinut mai bine de o luna. Dar aici a fost vina neonatologului ... medicul tau te evalueaza pe tine nu si pe copil, tb sa fiti bine amandoi ca sa va dea drumul acasa(aveti belete de externare diferite) ... deci nu stiu cat o sa te ajute sa vb cu dr ta.

[/URL]

Inregistrat
    31.03.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    UN NOU INCEPUT
    Restaurant
    UN NOU INCEPUT

Prietena mea,naste joi la Municipal...o s-o intreb cum este si va tin la curent
    Believe in yourself... faith, hope, fight and love

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 5 din 261
    PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Nasterea la Polizu
      De gabelex in forum Nasterea
      Răspunsuri: 747
      Ultimul mesaj: 05.08.2014, 22:44:52
    2. Nasterea la Giulesti
      De Ioana85 in forum Nasterea