+ Raspunde la acest subiect
Pagina 2 din 39
PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 309

Subiect: Calise

Inregistrat
    11.08.2006
    Data nuntii
    25/08/2007
    Biserica
    Sf. Gheorghe
    Restaurant
    Bucuresti, Calise

Implicit Re: Nunta rest. Disco Calise-stie cineva cum e?

Am aflat ca meniul este sub un milion. Pe una din bucatarese o cunosc si este super de treaba, acum depinde cine pica pe tura ta.
    Imi puteti spune care este capacitatea saloanelor?

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    21/10/2006
    Biserica
    biserica cu ceas
    Restaurant
    tulcea, select

cand am fost sa semnez contractul cu cameramanul/ fotograful mi-au zis ca tocmai avusesera o nunta la calise.. si localul are un dezavantaj major din pct lor de vedere. are oglinzi mari si multe, este putin intunecos(e discoteca) si oricum ai incerca sa faci foto in sala iti ies blitzurile din oglinzi in fotografii, sau lumina de pe camera in caseta. din pct lor de vedere a fost chinuitor sa caute mereu colturi de unde sa faca poze/ sa filmeze fara sa strice pozele/ filmarea.
    mi-au mai zis ca s-a adus tortul cand luminile erau stinse, cu artificiile aprinse, dar dupa ce s-au ars artificiile, cei de la restaurant nu au aprins luminile ca sa se poata face poze cu tortul. asa ca pozele de la tort erau compromise. asta sa discutati cu cei de la calise..

cam atat

Inregistrat
    06.07.2006
    Data nuntii
    21/10/2006
    Biserica
    Sf. ion
    Restaurant
    Disco Calise

Citat Postat de misa
    Am aflat ca meniul este sub un milion. Pe una din bucatarese o cunosc si este super de treaba, acum depinde cine pica pe tura ta.
    Imi puteti spune care este capacitatea saloanelor?
    Da, meniul este 900.000 lei,eu am facut cu ei contract de anul trecut,mi-au spus ca nu se modifica absolut deloc.Pot sa-ti spun ca eu fac nunta in discoteca si o sa am cam 200 si ceva de invitati.Capacitatea maxima am inteles ca este de 270 persoane dar nu prea mai ramane loc de dans.

Inregistrat
    09.08.2006
    Data nuntii
    26/05/2007
    Biserica
    Sfantul Gheorghe
    Restaurant
    Bucuresti

Buna! Fac nunta tot la Calise in 2007, mi-a placut mult si au ''n'' avantaje comparand cu ce-am citit pe-aici. Am stabilit pretul meniului din iulie acest an, ospatari, bucatari, dj. si mai mult iti pot recomanda o firma pt. decoratiuni la un pret avantajos.
    Am fost anul trecut la o nunta acolo, e-adevarat din cauza luminilor pozele nu sunt extraordinare, dar poti vorbi cu ei sa le reduca sau stiu eu...
    Asa avem de gand si noi, in rest e o.k, oapatarii sunt tare draguti, tot timpul cu ochii pe invitati, mancarea suficienta si gustoasa.
    Nu sunt furaciosi si ce-i super, nu cer nr. de invitati, cati vin atat platesti.
    Ce regret ca nu ma lasa cu tortul meu, matusa mea e cofetar...dar au zis ca ma lasa sa aduc ce vreau pt. ornatul lui.
    Noi satabilisem pe 9 iunie, dar am aflat ca e post, iar ieri am fost sa schimb data, nu a comentat deloc patronul, din contra m-a linistit si a zis ca rezolvam, si s-a rezolvat...

Inregistrat
    06.07.2006
    Data nuntii
    21/10/2006
    Biserica
    Sf. ion
    Restaurant
    Disco Calise

Citat Postat de LILICA
    Buna! Fac nunta tot la Calise in 2007, mi-a placut mult si au ''n'' avantaje comparand cu ce-am citit pe-aici. Am stabilit pretul meniului din iulie acest an, ospatari, bucatari, dj. si mai mult iti pot recomanda o firma pt. decoratiuni la un pret avantajos.
    Am fost anul trecut la o nunta acolo, e-adevarat din cauza luminilor pozele nu sunt extraordinare, dar poti vorbi cu ei sa le reduca sau stiu eu...
    Asa avem de gand si noi, in rest e o.k, oapatarii sunt tare draguti, tot timpul cu ochii pe invitati, mancarea suficienta si gustoasa.
    Nu sunt furaciosi si ce-i super, nu cer nr. de invitati, cati vin atat platesti.
    Ce regret ca nu ma lasa cu tortul meu, matusa mea e cofetar...dar au zis ca ma lasa sa aduc ce vreau pt. ornatul lui.
    Noi satabilisem pe 9 iunie, dar am aflat ca e post, iar ieri am fost sa schimb data, nu a comentat deloc patronul, din contra m-a linistit si a zis ca rezolvam, si s-a rezolvat...
    Buna!Intamplarea a facut ca maine sa ma duc chiar acolo unde fac si eu nunta la nunta unei prietene.Am inteles de la ea ca o sa bage niste spoturi peste neoanele mov(am o problema cu neoanele alea mov),oricum o sa vad maine despre ce este vorba.Revin cu comentarii dupa petrecere.

6. Publicitate
    Inregistrat
    10.07.2006
    Data nuntii
    22/07/2006
    Biserica
    BAZILESCU
    Restaurant
    Bucuresti, CALISE

[quote=cristina23]Buna tuturor!

Am nunta luna viitoare la Rest. Disco Calise.A mai facut cineva nunta sau a mai participat la o masa festiva acolo?Cum vi s-a parut?

Buna Cristina si la multi ani !eu am avut nunta acolo acum 2 luni numai ca nu in discoteca , in sala cu terasa.Insa am fost in cea cu discoteca la o nunta si era ok nu mi s-a parut urit.Ce pot sa spun referitor la mincare e ca e super toata lumea a laudat-o iar tortul si inghetata sunt bestiale.Iti doresc casa de piatra si multa fericire si pt ziua de azi sa fii sanatoasa si sa ai multi ani fericiti alaturi de cei dragi.

Inregistrat
    11.08.2006
    Data nuntii
    25/08/2007
    Biserica
    Sf. Gheorghe
    Restaurant
    Bucuresti, Calise

[quote=fly77]
    Citat Postat de cristina23
    Buna tuturor!

Am nunta luna viitoare la Rest. Disco Calise.A mai facut cineva nunta sau a mai participat la o masa festiva acolo?Cum vi s-a parut?

Buna Cristina si la multi ani !eu am avut nunta acolo acum 2 luni numai ca nu in discoteca , in sala cu terasa.Insa am fost in cea cu discoteca la o nunta si era ok nu mi s-a parut urit.Ce pot sa spun referitor la mincare e ca e super toata lumea a laudat-o iar tortul si inghetata sunt bestiale.Iti doresc casa de piatra si multa fericire si pt ziua de azi sa fii sanatoasa si sa ai multi ani fericiti alaturi de cei dragi.
    Buna si "Casa de piatra"!
    Sala in care ai facut tu nunta este cumva braseria (90 pers)? Eu o sa fac nunta acolo la anul. Ce imi poti spune de restaurant, cum l-ai decorat, in ce nuante?

Inregistrat
    24.09.2006
    Data nuntii
    02/09/2007
    Biserica
    Sf. Spiridon cel Nou
    Restaurant
    Bucuresti, CCA

Imi poate spune si mie care este salunul Albastru de la Calyse? Este cel cu terasa, sau cel cu discoteca? Daca aveti ceva poze, apreciez daca le puteti face publice. Mi-a recomandat cineva acest restaurant, si as vrea sa il vad "cu ochii mei". Multumesc anticipat.

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 2 din 39
    PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele