Aristocrat Events-Pipera
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 5 din 147
PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 33 la 40 din 1171
    Inregistrat
    28.08.2008
    Data nuntii
    25/07/2009
    Biserica
    Unknown
    Restaurant
    Hotel Dobru, Slanic Moldova

Implicit Re: Aristocrat Events-Pipera

Citat Postat de MADAT Vezi mesajul
    Buna,
    eu am avut nunta la Aristocrat-sala London, pe 5 iulie. A fost nunta care a inaugurat acea sala si vreau sa va spun ca din punct de vedere al organizarii a iesit totul perfect. Ana este o draguta, ne-a ajutat foarte mult cu tot ce tine de organizarea nuntii, cand am ajuns la restaurant (cu aproape o ora mai devreme decat trebuia) era totul perfect aranjat, totul gata si am gasit-o si pe ea acolo pe baricade sa vegheze tot, la fel ca si cei doi patroni care au stat pe tot parcursul evenimentului.
    Pot spune ca am avut o nunta de vis, chiar peste asteptari! Va recomand cu incredere acest local, este deosebit de frumos, totul calitativ si oamenii foarte seriosi
    Am mai scris pe forum despre cum s-a desfasurat nunta acolo (o sa dau un copy-paste):
    - SALA a fost amenajata perfect, scaunele si mesele au fost pe bej cu lila, Aranjamentele florale, ca de altfel si buchetul meu si al nasei si lumanarile au fost foarte frumoase, florile proaspete si frumos aranjate - eu am avut aranjamentele pe mese din trandafiri lila cu frezii albe, in vaze tip pahar Martini. Seriozitate maxima firmei pe care ne-au recomandat-o cei de la restaurant si careia nu am nimic sa-i reprosez
    - TACAMUL - aperitivul a fost mai deosebit, la astfel de sala eleganta nici nu se preta altceva, mie mi-a placut; pestele a fost gustos, a fost singurul fel pe care sotul meu a apucat sa-l manance si i-a placut f mult; sarmalele f f bune, chiar am mancat cu pofta; iar friptura a fost cel mai laudat fel dintre toate cele 4 si eu sustin ca a fost deosebita si f buna
    - BAUTURA - la discretie, de toate, pentru toti, in orice cantitati. Am avut 2 feluri de vin, alb si rose, frantuzesti, care au fost foarte apreciate de toti combatantii .
    - PERSONALUL - servire ireprosabila, nu s-a plans nimeni ca nu a fost servit sau ca nu a fost bagat in seama, ce tin minte este ca te intrebau permanent daca ai nevoie de ceva, alergau de colo-colo, iar eu aveam tot timpul paharul plin.
    - PARCARE - foarte spatioasa, pazita in permanenta, nu-ti face griji in aceasta privinta.
    - MUZICA - eu am avut formatie cu care am colaborat multi ani la rand, intrucat am facut dansuri populare si stiu cu ce se mananca fiecare instrument, cum se aude, cum da in melodie etc. Venisem pregatita cu o melodie de vals pe care am schimbat-o in ultimul moment, dat fiind faptul ca seful orchestrei a dorit sa interpreteze el cu formatia o melodie frumoasa...si nu regret nici acum ca i-am lasat pe ei sa cante, pentru ca nu exista termen de comparatie intre live si cd, a fost chiar emotionant. Atentie la sonorizare! Sala are o arhitectura mai speciala si daca sonorizarea nu e ok se va auzi cu ecou sau se va produce microfonie - la mine s-a intamplat de cateva ori din pacate , dar s-a rezolvat rapid. Ce pot spune este ca formatia de la nunta mea este in topul preferintelor si este recomandata mai departe de catre cei de la restaurant si de catre Ana.
    - TORTUL - foarte frumos (glazurat cu martipan si cu trandafiri lila) si gustos (pandispan cu ciocolata si fructe de padure), preparat de o cofetarie recomandata tot de Ana si restaurant.

Si un link cu poze: http://picasaweb.google.com/madutza22

Pupici. Astept pareri

superbe poze sunt deja invidioasa...sper ca si la mine sa fie macar jumatate, dar intr-adevar sala a facut toti banii. xx

Inregistrat
    08.04.2008
    Data nuntii
    19/09/2009
    Biserica
    Sf. Visarion
    Restaurant
    Aristocrat Events Bucuresti sala Paris

Citat Postat de KRISTINIK Vezi mesajul
    Buna, Leeloo! Felicitari ca ai fost atat de curajoasa si ai semnat inainte de a sti cum se ocupa de o nunta. Eu am avut incredere in ei de cand mi-au povestit parintii mei despre ei, iar cand am ajuns acolo si am vazut personal despre ce este vorba, am vazut calitatea serviciilor si profesionalismul lor, ne-am hotarat pe loc. Noi avem nunta pe 12 septembrie 2009, cu o saptamana inaintea voastra, tot la Sala Paris.
    Abia astept! Zilele astea mergem sa ne orientam pentru decoratiuni, dar 90% suntem hotarati sa optam pentru cele de pe site. Adica husele albe din brocard cu trandafirul acela rosu. Mi se par frumoase, elegante si in acelasi timp discrete. Imi plac si husele acelea din satin auriu cu trandafir rosu, dar cred ca vom opta pentru brocard. Ramane sa vedem cu Ana, poate sunt altele si mai frumoase. Te tin la curent. Intre timp poate mai ne povestesc alte miresici care au avut deja nunta cum a iesit. Era cineva pe 24 august, nu am retinut numele (shame on me) , poate ne spune cum a fost si ne pune ceva poze.
    Buna! Vad ca sunteti foarte hotarati in ceea ce priveste decoratul...eu sunt cam ..... ...si iar ...habar n-am..ideea este ca eu vreau ceva mai "nebunesc" - eventual o tema...am o gramada de idei in cap..proiectii...animatori...dar nici nu vreau sa incarc nunta cu tot felul de momente pe care unii nu le-ar gusta. Eu cred ca mai am timp sa ma gandesc, nu? Tu ce meniu ti-ai ales? Eu aici sincera sa fiu as dori sa fac mici modificari..dar nici pe acestea nu sunt sigura... (cred ca am s-o innebunesc pe Ana). In concluzie vreau multe, dar nu am nici o idee concretizata...sper ca pana la inceputul anului 2009 sa mi le pun in ordine si sa inceapa sa se contureze ceva. Oricum sunt foarte multumita de alegerea facuta.. for me
    Poate că Dumnezeu va dori să cunoști multe persoane nepotrivite înainte de a cunoaște persoana potrivită, pentru ca atunci când o vei cunoaște în sfârșit, să știi să fii recunoscător

Inregistrat
    31.05.2008
    Data nuntii
    04/10/2008
    Biserica
    Popa Nan
    Restaurant
    Bucuresti, Aristocrat Events Hall

Buna, tuturor

Si eu voi avea nunta pe 4 oct la Aristocrat, in Sala London.....si nici macar nu stiu cum voi decora sala
    Asa ca voi puteti sa stati linistite.

Va voi tine la curent cum au decurs ostilitatile.

Inregistrat
    12.08.2008
    Data nuntii
    04/07/2009
    Biserica
    Elefterie
    Restaurant
    Salon Traian

Citat Postat de MADAT Vezi mesajul
    Buna,
    eu am avut nunta la Aristocrat-sala London, pe 5 iulie. A fost nunta care a inaugurat acea sala si vreau sa va spun ca din punct de vedere al organizarii a iesit totul perfect. Ana este o draguta, ne-a ajutat foarte mult cu tot ce tine de organizarea nuntii, cand am ajuns la restaurant (cu aproape o ora mai devreme decat trebuia) era totul perfect aranjat, totul gata si am gasit-o si pe ea acolo pe baricade sa vegheze tot, la fel ca si cei doi patroni care au stat pe tot parcursul evenimentului.
    Pot spune ca am avut o nunta de vis, chiar peste asteptari! Va recomand cu incredere acest local, este deosebit de frumos, totul calitativ si oamenii foarte seriosi
    Am mai scris pe forum despre cum s-a desfasurat nunta acolo (o sa dau un copy-paste):
    - SALA a fost amenajata perfect, scaunele si mesele au fost pe bej cu lila, Aranjamentele florale, ca de altfel si buchetul meu si al nasei si lumanarile au fost foarte frumoase, florile proaspete si frumos aranjate - eu am avut aranjamentele pe mese din trandafiri lila cu frezii albe, in vaze tip pahar Martini. Seriozitate maxima firmei pe care ne-au recomandat-o cei de la restaurant si careia nu am nimic sa-i reprosez
    - TACAMUL - aperitivul a fost mai deosebit, la astfel de sala eleganta nici nu se preta altceva, mie mi-a placut; pestele a fost gustos, a fost singurul fel pe care sotul meu a apucat sa-l manance si i-a placut f mult; sarmalele f f bune, chiar am mancat cu pofta; iar friptura a fost cel mai laudat fel dintre toate cele 4 si eu sustin ca a fost deosebita si f buna
    - BAUTURA - la discretie, de toate, pentru toti, in orice cantitati. Am avut 2 feluri de vin, alb si rose, frantuzesti, care au fost foarte apreciate de toti combatantii .
    - PERSONALUL - servire ireprosabila, nu s-a plans nimeni ca nu a fost servit sau ca nu a fost bagat in seama, ce tin minte este ca te intrebau permanent daca ai nevoie de ceva, alergau de colo-colo, iar eu aveam tot timpul paharul plin.
    - PARCARE - foarte spatioasa, pazita in permanenta, nu-ti face griji in aceasta privinta.
    - MUZICA - eu am avut formatie cu care am colaborat multi ani la rand, intrucat am facut dansuri populare si stiu cu ce se mananca fiecare instrument, cum se aude, cum da in melodie etc. Venisem pregatita cu o melodie de vals pe care am schimbat-o in ultimul moment, dat fiind faptul ca seful orchestrei a dorit sa interpreteze el cu formatia o melodie frumoasa...si nu regret nici acum ca i-am lasat pe ei sa cante, pentru ca nu exista termen de comparatie intre live si cd, a fost chiar emotionant. Atentie la sonorizare! Sala are o arhitectura mai speciala si daca sonorizarea nu e ok se va auzi cu ecou sau se va produce microfonie - la mine s-a intamplat de cateva ori din pacate , dar s-a rezolvat rapid. Ce pot spune este ca formatia de la nunta mea este in topul preferintelor si este recomandata mai departe de catre cei de la restaurant si de catre Ana.
    - TORTUL - foarte frumos (glazurat cu martipan si cu trandafiri lila) si gustos (pandispan cu ciocolata si fructe de padure), preparat de o cofetarie recomandata tot de Ana si restaurant.

Si un link cu poze: http://picasaweb.google.com/madutza22

Pupici. Astept pareri

Madat...absolut minunat! Casa de piatra! Felicitari, pozele transmit perfectiune. Sunt convinsa ca pe ici pe colo a mai lipsit cate ceva, insa restaurantul arata impecabil, voi doi sunteti foarte frumosi, s-a dansat, iar tu zambesti in toate pozele!!
    Mi-as dori si eu tare mult la salonul Londra, dar cred ca este prea tarziu deja pentru 2009.

Felicitari inca o data!

Inregistrat
    19.02.2008
    Data nuntii
    24/08/2008
    Biserica
    domnita balasa
    Restaurant
    Aristocrat Events Hall

Buna. fetele!
    Am avut nunta in salonul Londra pe 24 aug. Totul a fost perfect! Nu am cuvinte sa descriu ce am simtit, a fost cea mai frumoasa zi din viata mea, bineinteles dupa ziua in care s-a nascut baiatul meu.
    Nu pot decat sa va pun cateva poze ca sa vedeti aranjamentele si cum a aratat sala decorata in lila si roz. Poate va inspirati.
    Imagini atasate

6. Publicitate
    Inregistrat
    05.06.2008
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de simion_alesia Vezi mesajul
    Buna. fetele!
    Am avut nunta in salonul Londra pe 24 aug. Totul a fost perfect! Nu am cuvinte sa descriu ce am simtit, a fost cea mai frumoasa zi din viata mea, bineinteles dupa ziua in care s-a nascut baiatul meu.
    Nu pot decat sa va pun cateva poze ca sa vedeti aranjamentele si cum a aratat sala decorata in lila si roz. Poate va inspirati.

Bravo! Felicitari! Super-super frumos! Nu pot decat sa ma bucur si sa devin din ce in ce mai sigura ca totul va iesi perfect si la nunta mea. Eu mai am de asteptat, dar este minunat ca absolut nicio miresica din cele care au avut nunta pana acum nu s-a plans de organizatori, de seriozitatea lor, de meniu sau mai stiu eu ce. Este problema aceea cu sala care rasuna un pic din cauza arhitecturii salii, dar Alex mi-a spus ca ar fi o problema doar la Sala Londra si se poate rezolva. Formatia trebuie sa stie cum. La tine cum a fost cu muzica? Iti urez casa de piatra si totul sa iti mearga perfect si in casnicie precum a fost in ziua nuntii. Asta imi intareste si mie convingerea ca am facut alegerea cea mai buna!

Inregistrat
    05.06.2008
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de Irinka Vezi mesajul
    Buna, tuturor

Si eu voi avea nunta pe 4 oct la Aristocrat, in Sala London.....si nici macar nu stiu cum voi decora sala
    Asa ca voi puteti sa stati linistite.

Va voi tine la curent cum au decurs ostilitatile.
    Bravo! Felicitari! Si mie mi-ar fi placut sa fi putut alege Sala Londra, dar nu aveam nr minim de invitati impus. Apoi sala este foarte mare si chiar daca ne lasau si cu mai putine persoane tot nu as fi ales aceasta sala de teama sa nu para goala. Este o sala superba dar pentru 200 de persoane. Daca as fi avut acolo alegeam decoratiunile lila care imi plac la nebunie si merg de minune in aceasta sala. Ce spui? Am fost vineri acolo si pregateau sala pentru o nunta de sambata. Erau decoratiuni beige din brocard si cu fundite albastre. Mi-au placut si acelea, oricum ai mai multe optiuni de decoratiuni pentru aceasta sala, mai ales ca sala are culori neutre si este mai usor de combinat acolo decat in Sala Paris unde voi avea eu. Eu insa stiu ca nu imi voi bate capul cu decoratiunile pentru ca suntem deja hotarati. Oricum mai avem mai mult de un an pana la marele eveniment. Pana atunci iti urez bafta si sa ne tii la curent!

Inregistrat
    05.06.2008
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de leeloo05 Vezi mesajul
    Buna! Vad ca sunteti foarte hotarati in ceea ce priveste decoratul...eu sunt cam ..... ...si iar ...habar n-am..ideea este ca eu vreau ceva mai "nebunesc" - eventual o tema...am o gramada de idei in cap..proiectii...animatori...dar nici nu vreau sa incarc nunta cu tot felul de momente pe care unii nu le-ar gusta. Eu cred ca mai am timp sa ma gandesc, nu? Tu ce meniu ti-ai ales? Eu aici sincera sa fiu as dori sa fac mici modificari..dar nici pe acestea nu sunt sigura... (cred ca am s-o innebunesc pe Ana). In concluzie vreau multe, dar nu am nici o idee concretizata...sper ca pana la inceputul anului 2009 sa mi le pun in ordine si sa inceapa sa se contureze ceva. Oricum sunt foarte multumita de alegerea facuta.. for me
    Buna, Leeloo! Noi nu ne-am mai intalnit cu Ana sa vedem decoratiuni pentru ca era in concediu, iar noi duminica am plecat din tara si mai revenim abia in decembrie. Eu insa stau foarte linistita, mai este timp, asa ca sa nu iti faci griji. Si eu eram tare stresata inainte de a alege Aristocrat Events, dar am foarte multa incredere in ei, mi-am dat seama ca sunt seriosi si cu adevarat profesionisti, iar toate aceste comentarii pozitive ale celorlalte miresici nu fac decat sa imi intareasca convingerea ca am facut cea mai buna alegere. Asa ca sunt calma acum. In ceea ce priveste meniul noi am ales varianta 1 pe care o vom lasa asa deoarece consider ca este completa, bauturile vor fi nelimitate si am fost asigurati ca nu se va intampla sa se termine bautura la 1 noaptea (cum li s-a intamplat altora in alte locatii). Referitor la animatori la nunta si eu ma gandisem la un moment dat sa fac ceva de genul asta, dar m-am razgandit; totusi sunt de parere ca nu toata lumea gusta show la nunta. Bineinteles depinde de invitati, dar in primul rand de ce va doriti voi. Daca voua va place, go for it!

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 5 din 147
    PrimulPrimul ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Predam Restaurant 12 iul 2008 Pipera
      De raven_dy in forum Subiecte arhivate
      Răspunsuri: 2
      Ultimul mesaj: 15.04.2008, 11:00:17
    2. Bistro class Pipera
      De eva03 in forum Arhiva restaurante 2006-2007
      Răspunsuri: 31