Ingrasare rapida
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 2 din 27
PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 212

Subiect: Ingrasare rapida

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/07/2006
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Romania

Cool Re: Ingrasare rapida

Eu de la vitamina C m-am ingrasat 10kg-sigur,nu am zis ca e valabil la toata lumea..faza e ca mie imi placeau si le luam ca pe bomboane-iar apoi imi era o foame..si tot ce papam se punea..cu vitaminele la fel-si mai era Cavit-un complex bunicel de calciu si vitamine-iar avea gust fff bun.Dar,nu e o reteta pt toata lumea,asta a mers la mine.
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Implicit Re: Ingrasare rapida

Citat Postat de alicelili
    Eu de la vitamina C m-am ingrasat 10kg-sigur,nu am zis ca e valabil la toata lumea..faza e ca mie imi placeau si le luam ca pe bomboane-iar apoi imi era o foame..si tot ce papam se punea..cu vitaminele la fel-si mai era Cavit-un complex bunicel de calciu si vitamine-iar avea gust fff bun.Dar,nu e o reteta pt toata lumea,asta a mers la mine.
    pai da vezi, nu toate sunt pt toti. eu de ex de la vit C am slabit, iar tu te-ai ingrasat. difera fff mult un organism de altul. de asta e cel mai bine sa mergem la doctor pt slabit/ingrasat, ca asa stim ce ni se potriveste. si nici nu avem mai tarziu surprize surprize

Inregistrat
    01.08.2006
    Data nuntii
    24/09/2006
    Biserica
    c
    Restaurant
    club

Citat Postat de andya
    Se pare ca eu am o problema pt care unele m-ar invidia...sunt destul de slabutza...si din cauza stresului vad ca slabesc pe zi ce trece...deja rochia de mireasa se aseaza mai rau decat acum 2 saptamani. Cure de slabit sunt o gramada..trebuie doar s-o gasesti pe cea potrivita organismului tau, dar eu cum ma pot ingrasa un pic pana la nunta (adica in 2 luni)?
    Mai am 3 sapt. pana la nunta si constat ca la 1.67 am ajuns la 46 kg ...Nu-s nici schiloada cum ar parea, dar mi-ar trebui cateva kg...De obicei am 50 kg...Cel mai mult am slabit in talie...
    Ieri cand m-am dus sa-mi cumpar pantaloni am observat ca am slabit cam multisor...

Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    04/11/2006
    Biserica
    Tulcea, Biserica cu ceas
    Restaurant
    Tulcea, Restaurant Marinarul

Citat Postat de Adelinutza
    Mai am 3 sapt. pana la nunta si constat ca la 1.67 am ajuns la 46 kg ...Nu-s nici schiloada cum ar parea, dar mi-ar trebui cateva kg...De obicei am 50 kg...Cel mai mult am slabit in talie...
    Ieri cand m-am dus sa-mi cumpar pantaloni am observat ca am slabit cam multisor...
    La mine vad ca inca n-a dat roade cura de ingrasare..nici nu prea ma tin de ea. Am inceput sa iau si vitamine...de fapt le luam si inainte dar facusem o pauza. Cartofii prajiti sunt pe primul loc, fiindca imi plac la nebunie...si incerc sa mananc mai mult - nu prea reusesc sa mananc mai mult fiindca n-am nici timp dar nici pofta de mancare. Tu ai mai putin timp la dispozitie sa te ingrasi la loc...dar eu iti urez succes. Si spor la pregatirile de nunta de pe ultima suta de metri.

Inregistrat
    12.08.2006
    Data nuntii
    18/08/2007
    Biserica
    nu stiu
    Restaurant
    topoloveni-arges

fetelor si eu am aceeasi problema. Ingrasarea rapida. Dar eu mananc f mult si degeaba. Am ajuns la concluzia ca este pe sistem nervos si vreau sa merg la sedinte de reflexoterapie. Ce parerea aveti? Vreau un sfat. E bine sau nu?

6. Publicitate
    Inregistrat
    14.06.2006
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    -
    Restaurant
    -

Citat Postat de andya
    Se pare ca eu am o problema pt care unele m-ar invidia...sunt destul de slabutza...si din cauza stresului vad ca slabesc pe zi ce trece...deja rochia de mireasa se aseaza mai rau decat acum 2 saptamani. Cure de slabit sunt o gramada..trebuie doar s-o gasesti pe cea potrivita organismului tau, dar eu cum ma pot ingrasa un pic pana la nunta (adica in 2 luni)?
    Si eu sunt fff slaba si pana acum nu am reusit sa fac nimic sa ma ingras, indiferent de ce as manca Cred ca trebuie sa nu te mai stresezi asa de tare si o sa iti revii. O sa fie totul ok, o sa vezi!!! Iti doresc o nunta superba!

Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    04/11/2006
    Biserica
    Tulcea, Biserica cu ceas
    Restaurant
    Tulcea, Restaurant Marinarul

Fetelor, cred ca n-am nici o sansa sa ma ingras. Cu toate ca iau minerale si vitamine, am facut o cadere de calciu si sunt din ce in ce mai slabita. Momentan ma indop cu pastile - in special vitamine, fructe si cat mai multa mancare. Sper sa raman macar asa cum sunt...sa nu cumva sa slabesc mai tare. Si de asemenea ma rog sa nu mai patesc ce am patit...mai ales sa n-o patesc la nunta. Nu e prea frumos sentimentul.
    Asa ca mancati fetelor bine si sanatos si nu va mai agitati atat cu nunta, ca pana la urma iese...nu trebuie sa va terminati voi nervii pt ea. Spor la pregatiri!

Bia Guest

Ma ingras extrem de greu si dau jos tot ce am "adunat" imediat! Am observat ca reusesc sa pun pe mine cand am cate o perioada buna, linistita, in concediu, la sarbatori, sau efectiv cand este cate o perioada in care sunt relaxata si dau jos cand sunt suparata, stresata sau racita! Si mie mi-e frica sa nu ajung inainte de nunta un "schelet" doamne fereste, adica ma refer sa fiu trasa la fata si sa stea rochia ca pe gard! Asta vara era totul ok, aveam 49 kg, greutatea ideala pt mine (am 1.63), dar deja incep sa ma simt stresata cu pregatirile, plus alte probleme de zi cu zi si deja am pierdut vreo 2 kg ! Cura mea de ingrasat (nu neaparat rapid, nici nu este indicat!): in fiecare zi beau un pahar de suc din 2 portocale si o grefa, manac vreo 2-3 banane pe zi, kiwi, fructe multe in general, incerc sa mananc la ore fixe, seara pana ajung in pat rontai mereu ceva, chipsi, biscuiti, etc. si incerc din toate puterile sa ma linistesc, sa nu bag in seama prea multe! Iau si niste vitamine (recomand Vitamax, eu am pus in primavara cateva kg dupa ce am luat o cutie de aia mare) Oricum nu va recomand sa va indopati, sa mancati grasimi sau dulciuri in exces pt ca s-ar putea sa va dereglati si mai rau!
    Sunt multe avantaje pt situatia noastra, totusi, nu credeti? Faza naspa este ca de slabirile bruste am facut niste vergeturi ingrozitoare. La licenta ajunsesem la 40 kg, abia ma tineam pe picoare si asta din cauza stresului si faptul ca invatam noaptea, asta ca un exemplu cat de repede dau jos. Atunci am slabit in vreo luna si jumate vreo 7-8 kg, jale! Din punctul meu de vedere calmul este cel mai important, daca voi reusi atunci nu voi slabi f . f. tare (eu m-am inarmat cu niste extraveral daca nu reusesc sa ma linistesc singura)

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 2 din 27
    PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele