Ingrasare rapida
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 1 din 27
1 2 3 11 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 212

Subiect: Ingrasare rapida

Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    04/11/2006
    Biserica
    Tulcea, Biserica cu ceas
    Restaurant
    Tulcea, Restaurant Marinarul

Implicit Ingrasare rapida

Se pare ca eu am o problema pt care unele m-ar invidia...sunt destul de slabutza...si din cauza stresului vad ca slabesc pe zi ce trece...deja rochia de mireasa se aseaza mai rau decat acum 2 saptamani. Cure de slabit sunt o gramada..trebuie doar s-o gasesti pe cea potrivita organismului tau, dar eu cum ma pot ingrasa un pic pana la nunta (adica in 2 luni)?

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/07/2006
    Biserica
    Catedrala
    Restaurant
    Romania

Cool Re: Ingrasare rapida

Pai cred ca tre sa mananci tot ce se zice "sa nu papi ca te ingrasi"-deci papa dulciuri cat de multe,banane,cartofi prajiti in mult ulei,prajituri,Fornetti-si in general chestii de patiserie,cornuri cu ciocolata,papa noaptea mai mult ca dimineata si la pranz,cauta produse cat mai bogate in calorii,bea vitamine din alea efervescente,vitamina C-face o pofta de mancare de ai manca pe oricine si orice...Bafta!
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    04/11/2006
    Biserica
    Tulcea, Biserica cu ceas
    Restaurant

Implicit Re: Ingrasare rapida

Am sa incerc sa ma indop...sper sa nu-mi dau stomacul peste cap...si sper sa nu ma ingras mai mult decat trebuie... adevarul e ca....cam trebuie. Nu pot sa-mi pun nici manusi fiindca am mainile mult prea subtiri si nu stau bine nici alea elastice ...De azi ma pun pe ingrasat...sper sa reusesc. Mersi pt raspuns.

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    21/10/2006
    Biserica
    Sf. Petru si Pavel
    Restaurant
    Hotel Unirea

si prietena mea cea mai buna are aceasta problema, daca reusesti sa te ingrasi sa ne spui :P
    Ea a incercat cu vitamine dar nu a reusit, a auzit de la cineva care s-a ingrasat dupa ce s-a dus la sala timp de doua luni si luat proteini pt culturisti, si dupa 2 luni s-a lasat si s-a ingrasat cu 10 kg cat ii trebuia. ea a luat proteine, dar nu s-a ingrasat. de mancat nu poate manca mult ca e pretentioasa si vitamina C nu o ajuta la pofta de mancare.

Iti doresc sa reusesti !

Inregistrat
    20.04.2006
    Data nuntii
    04/11/2006
    Biserica
    Tulcea, Biserica cu ceas
    Restaurant

Citat Postat de eva
    si prietena mea cea mai buna are aceasta problema, daca reusesti sa te ingrasi sa ne spui :P
    Ea a incercat cu vitamine dar nu a reusit, a auzit de la cineva care s-a ingrasat dupa ce s-a dus la sala timp de doua luni si luat proteini pt culturisti, si dupa 2 luni s-a lasat si s-a ingrasat cu 10 kg cat ii trebuia. ea a luat proteine, dar nu s-a ingrasat. de mancat nu poate manca mult ca e pretentioasa si vitamina C nu o ajuta la pofta de mancare.

Iti doresc sa reusesti !
    Multumesc mult pentru incurajari ! Si eu am aceeasi problema cu mancarea - sunt cam pretentioasa. Problema e ca acum din cauza stresului cu nunta asta nici pofta de mancare nu mai am....pot sta si doua zile fara sa mananc...ma fortzez eu sa mananc, dar nu simt nevoia. Am sa incerc sa ma indop cu mancare din asta "nesanatoasa" si dulciuri...poate merge. Uneori sunt invidioasa pe cele care zic ca se ingrasa si daca beau apa...

6. Publicitate
    Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

mai, nici sa te indopi nu cred ca este bine. totusi, ai un stomac care merita si el atentie. cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor, sa-ti faca niste analize si sa-ti dea niste vitamine, un regim de ingrasare. nici asa sa bagi in tine ca sparta orice iti cade in mana, si dupa sa realizezi ca te-ai ingrasat peste masura, ca ai probleme cu inima sau cu stomacul. e destul de periculoasa si ingrasarea, ca si slabirea de altfel. vitaminele functioneaza de la organism la organism. nu te mai lua dupa vb aia....a luat nu stiu cine vitamine si nu s-a ingrasat.... ca nu tine la toti! ca si la slabire, tb sa ai 5-6 mese pe zi, dar la tine in loc sa mananci mai putin, tu tb sa mananci mai mult: fructe, ciorbe, mancaruri mai grase, dulciuri -dar cu moderatie totusi, lactate, branzeturi, carne, peste. un pic din fiecare, sa le cuprinzi pe toate! PAREREA MEA!

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

iar asta cu amestecatul carnii cu cartofi prajiti si salata....eu m-as mai gandi inainte sa bag asa ceva in gura. o portie de cartofi prajiti consumati la o masa echivaleaza cu 2 pachete de tigari fumate pe zi! atat sunt de cancerigeni si periculosi! eu cred ca secretul in a te ingrasa consta in felul in care asociezi diferite grupe de alimente, asa cum se face si pt slabire -ma repet, imi cer scuze, dar dupa mintea mea asa gandesc ca ar fi mecanismul asta de ingrasare!

Inregistrat
    28.07.2006
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    Bucuresti
    Restaurant
    Bucuresti

Citat Postat de alicelili
    Pai cred ca tre sa mananci tot ce se zice "sa nu papi ca te ingrasi"-deci papa dulciuri cat de multe,banane,cartofi prajiti in mult ulei,prajituri,Fornetti-si in general chestii de patiserie,cornuri cu ciocolata,papa noaptea mai mult ca dimineata si la pranz,cauta produse cat mai bogate in calorii,bea vitamine din alea efervescente,vitamina C-face o pofta de mancare de ai manca pe oricine si orice...Bafta!
    din cate stiu eu, vitamina C inhiba procesul de ingrasare. in curele de slabire se recomanda multe lamai, suc de lamai, lamai proaspete -elimina celulita, stopeaza pofta de mancare etc.... de la vit C ti se strepezesc dintii, te dor gingiile si nu mai ai chef de mancare -deehhh, e un pic de durere, si decat sa mananci si sa ai o senzatie de durere si neplacere, nu mai bagi nimic in gura. asta a fost testata de mine -orice mancam puneam lamai sau suc de lamaie, si dupa 2 zile nu mai aveam pofta de mancare!

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 1 din 27
    1 2 3 11 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
    • Nu poti adauga raspunsuri
    • Nu poti adauga atasamente
    • Nu poti edita mesajele