Cofetarii in Suceava
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 2 din 47
PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 370
    Inregistrat
    12.08.2008
    Data nuntii
    29/05/2010
    Biserica
    Sf Vineri
    Restaurant
    Polaris,Suceava

Implicit Re: Torturi si prajituri in Suceava

Multumesc pentru raspunsuri, fetelor!M-am cam lamurit...de Belpan am tot auzit..si citit peste tot, insa eram curioasa si Bristena ce stie sa faca...cred ca o sa ma bazez pe experientele voastre, mai putin placute, din pacate, si voi alege pe cei care ofera mai multa siguranta.Oricum...pana cand voi avea eu nevoie...poate mai apar si concurenti mai puternici...Toate bune!

Inregistrat
    07.09.2008
    Data nuntii
    30/05/2009
    Biserica
    nu stim
    Restaurant
    Conacul Domnesc

De la Bristena am mancat un tort-sah fff bun, iar o prietena si-a comandat vreo 3-4 feluri de prajituri la cumatria si erau foarte bune si proaspete. Si de la belpan am mancat doar prajituri bune. la botosani este o cofetarie foarte bune, nu stiu nume sau detalii, au niste produse absolut delicioase, doar ca mai scumpe, prajiturile in jur de 33 lei/kg.

Inregistrat
    17.02.2009
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    xxxxx
    Restaurant
    xxxxx

Sunt o fana a prajiturii Krant care o gasesti numai la Bristena. Imi plac prajiturile lor. Cu torturile este adevarat... uneori o dau in bara rau de tot. La ziua fratelui meu am dat comanda de Krant si m-am trezit cu un tort cu exterior de krant si interior... o crema ciudata . Invitatilor le-a placut dar mie nu.
    Tort de la Belpan a avut prietena mea la nunta si nu mi-a placut.
    A mai ramas patiseria Scala care are prajituri destul de bune. Tort o singura data am comandat la ei si mi-a placut.

Inregistrat
    24.01.2008
    Data nuntii
    03/08/2008
    Biserica
    biserica
    Restaurant
    suceava, conacul domnesc

Citat Postat de irinaririna Vezi mesajul
    Sunt o fana a prajiturii Krant care o gasesti numai la Bristena. Imi plac prajiturile lor. Cu torturile este adevarat... uneori o dau in bara rau de tot. La ziua fratelui meu am dat comanda de Krant si m-am trezit cu un tort cu exterior de krant si interior... o crema ciudata . Invitatilor le-a placut dar mie nu.
    A mai ramas patiseria Scala care are prajituri destul de bune. Tort o singura data am comandat la ei si mi-a placut.
    de la scala am avut eu si...am ramas cu un gust amar.
    Dar cred ca la noi au uitat de nunta si l-au facut in graba...pt ca soacra mea ia sunat cu cateva zile inainte sa mearga sa le mai aduca niste bani si ei au intrebat "Cum duminik asta au nunta, nu cealalta?"...deci...poate ca e asta explicatia

Inregistrat
    17.02.2009
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    xxxxx
    Restaurant
    xxxxx

mama ce ghinion. Eu am patit asa cu tortul de la majorat.

6. Publicitate
    Inregistrat
    01.09.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    XXX
    Restaurant
    Conacul Domnesc

Citat Postat de irinaririna Vezi mesajul
    Eu una recomand Belpan-ul cu cea mai mare caldura:au prajitur f bune si asta o spun eu care nu-s innebunita dupa dulciuri.majoritatea nuntilor la care am fost au avut prajituri de la ei si au fost f ok...eu una la ei apelez in vara
    La Bristena as da comanda de prajituri si tort doar daca as face o a 2-a nunta la care sa-mi invit dusmanii desi nu urasc pe nimeni in asa hal incat sa il servesc cu asa ceva;prajiturile lor sunt in mare parte nereusite: cremsnitul are o crema care numai de cremsnit nu e,ciocolata de casa are gust de faina de grau cu zahar nu tocmai bine topit...en fin, am avut o indigestie extrem de urata dupa o iesire in cofetaria lor si nu o recomand nimanui

Inregistrat
    24.01.2008
    Data nuntii
    03/08/2008
    Biserica
    biserica
    Restaurant
    suceava, conacul domnesc

Citat Postat de AnnyyAnnyy Vezi mesajul
    Eu una recomand Belpan-ul cu cea mai mare caldura:au prajitur f bune si asta o spun eu care nu-s innebunita dupa dulciuri.majoritatea nuntilor la care am fost au avut prajituri de la ei si au fost f ok...eu una la ei apelez in vara
    La Bristena as da comanda de prajituri si tort doar daca as face o a 2-a nunta la care sa-mi invit dusmanii desi nu urasc pe nimeni in asa hal incat sa il servesc cu asa ceva;prajiturile lor sunt in mare parte nereusite: cremsnitul are o crema care numai de cremsnit nu e,ciocolata de casa are gust de faina de grau cu zahar nu tocmai bine topit...en fin, am avut o indigestie extrem de urata dupa o iesire in cofetaria lor si nu o recomand nimanui
    mie nici belpanul nu prea imi place....lucrez in mall si de multe ori mie pofta de ceva bun si am tot incercat prajituri de la ei...sincer, in afara de una(padurea neagra-care nu stiu daca merge ca tort de nunta) nu mi-a placut niciodata nimic...sa nu mai spun ca ma luat prajituri de la ei pt rev si erau vechi si nashpa....Nu stiu ce sa zic...poate la nunti is mai seriosi..

Inregistrat
    01.09.2007
    Data nuntii
    00/00/0000
    Biserica
    XXX
    Restaurant
    Conacul Domnesc

Citat Postat de crisstinna Vezi mesajul
    mie nici belpanul nu prea imi place....lucrez in mall si de multe ori mie pofta de ceva bun si am tot incercat prajituri de la ei...sincer, in afara de una(padurea neagra-care nu stiu daca merge ca tort de nunta) nu mi-a placut niciodata nimic...sa nu mai spun ca ma luat prajituri de la ei pt rev si erau vechi si nashpa....Nu stiu ce sa zic...poate la nunti is mai seriosi..
    La nunti sunt ok...in mall sunt vechi pt ca nu prea au clientela..asa ca unele sortimente stau in vitrina si cate 2 saptEu una cand vreau sa iau prajituri pt un eveniment merg direct la sediul lor si am garantia ca-s proaspete de fiecare data;n-am avut niciodata probleme

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 2 din 47
    PrimulPrimul 1 2 3 4 12 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Cofetarii in Sibiu
      De stefyssi in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 275
      Ultimul mesaj: 15.07.2014, 14:46:19
    2. Cofetarii si patiserii in Vrancea
      De falcute in forum Servicii si furnizori
      Răspunsuri: 453