Meniu pt foto, dj, cameraman...

Rezultatele sondajului: artisti / preot / fotografi - ii invitam la masa sau nu?

Voturi
45. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

42 93,33%
  • Nu

3 6,67%
+ Raspunde la acest subiect
Pagina 3 din 153
PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 53 103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1219
    Inregistrat
    08.08.2006
    Data nuntii
    31/01/2000
    Biserica
    whatever
    Restaurant
    Bucuresti

Implicit

Si totusi gandeste-te ca omul ala nu a venit sa-ti incarce tie o caruta cu fan la tara ca sa-l tratezi astfel. Este efectiv o jignire ca toti in jur sa manance si fotograful si cameramanul sa bea un pahar de apa. Oricum, nici un fotograf/cameraman normal la cap nu se apuca atunci de filmat/pozat oameni cu imbucatura-n gura. Si de regula acestia cand se inteleg la pret, meniul este subinteles. Totusi omul ala sta aproape 24h atent la ce faceti voi, mirii. Ce-ar fi ca in loc sa filmeze tortul sa se apuce de mancat sandvisul din geanta? Am vazut ca unii se poarta urat cu cameramanii/fotografii, trebuie sa fie o relatie de colaborare si nu de supunere! Nu sunt badea Gheorghe de la tara, unii au studii universitare si poate sunt cunoscuti si apreciati in breasla lor. Daca tu te porti frumos cu ei si ei se vor simti datori sa se achite frumos de datorie.

Inregistrat
    20.07.2006
    Data nuntii
    19/08/2006
    Biserica
    Sf.Mina Constanta
    Restaurant
    Constanta

Implicit

Noi punem meniu intreg pt toata lumea.....te-ai gandit ca s-ar putea daca nu le pui meniu....sa se faca si ei ca filmeaza si ca pozeaza si dimineata....ciu-ciu poze si casete...o sa iti spuna...ca au filmat in timp ce mancau si...o sa ramai fara amintiri....ce naiba pt niste meniuri in plus???ce te faci cu oamenii care nu iti vin la nunta si tu pregatesti si platesti meniuri????astia macar muncesc.....parerea mea este ca ei trebuie tratati exact ca un nuntas care din cand in cand mai si filmeaza sau pozeaza sau pune muzik......

Inregistrat
    12.07.2006
    Data nuntii
    29/07/2006
    Biserica
    Sf. Nicolae
    Restaurant
    Sf. Gheorghe, Saint George Palace

Implicit

noi am avut o masa speciala de sase locuri, 1 foto, 1video, 2 dj, 2 soferi ( pt ca am avut 2 microbuze taxate ) si le-am dat meniu complet...nici nu s-a pus problema sa fac altfel, chiar daca i-am platit pt munca pe care au depus-o cred ca au meritat din plin meniul complet, masa decorata ca la toti nuntasii si scaunele cu huse...niste bani cheltuiti bine zic eu pt ca am fost pe deplin multumita de serviciile lor si am vazut ca si-au dat interesul sa iasa totul cat mai bine...

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    26/08/2006
    Biserica
    Cluj
    Restaurant
    Cluj Napoca

Implicit

Nu mai sariti asa in capul meu!!!
    Am pus o intrebare nu am cerut sa fiu criticata sau judecata ca nu sunteti in masura.
    Si pt voi, asa ca sa stiti....la noi nu munceste fotograful noapte.LA 22 e acasa deja, ca se termina nunta.De la 12-22...
    Si cum am spus e 6 mil in plus.Mie mi se pare mult.Punct.
    NU AM AFIRMAT NICIODATA CA NU LE-AS DA DE MANCARE CI CAT 4 FELURI...SAU LE AJUNGE 2-3!!!!Daca ati fi citit tot ce am scris...
    Pt restul...nu mai merita sa dau raspuns.
    Ultima editare de baby_tweety : 13.08.2006 19:31:30

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    26/08/2006
    Biserica
    Cluj
    Restaurant
    Cluj Napoca

Implicit

Din pct meu de vedere sub e inchis.
    Si pe viitor scutiti-ma de sfaturi care nu le cer sau reprosuri, ca n-aveti dreptul!!!!
    Ultima editare de baby_tweety : 13.08.2006 19:32:58

6. Publicitate
    Inregistrat
    25.06.2006
    Data nuntii
    02/06/2007
    Biserica
    Bucuresti,Sf.Spiridon cel Nou
    Restaurant
    Bucuresti,LA PECHEA

Implicit meniu la dj,cameraman.........

fetelor,voi in afara de invitati-evident- cui i ati mai platit meniu?...........................dj,membrii formatiei,cameraman,cel cu foto......??

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    00/00/2000
    Biserica
    ......
    Restaurant
    ........

Implicit Re: meniu la dj,cameraman.........

Citat Postat de mitutza
    fetelor,voi in afara de invitati-evident- cui i ati mai platit meniu?...........................dj,membrii formatiei,cameraman,cel cu foto......??
    sigur s-a mai discutat asta undeva pe forum. noi am platit 84 de meniuri si am fost 80. am avut cameraman, dj, fotograf, organizatoarea de nunti, sofer si 3 chelneri de la fantana de ciocolata. nu au dat un meniu complet la fiecare dar m-au taxat 2 oameni 1 meniu. asta e. nu am putut controla asta.

Inregistrat
    07.02.2005
    Data nuntii
    12/08/2006
    Biserica
    Inima neprihanita a Mariei
    Restaurant
    Roman/Hotel Roman

Implicit Re: meniu la dj,cameraman.........

Eu am platit 4 pentru membrii formatiei care mi-au cantat alte 4 pentru cei care mi-au filmat si 1 pentru fotograf.Am avut ca invitati la nunta pe cei de la Cassa Locco care mi-au cantat,dar au si participat la intrega nunta normal fara sa inchine si le-am platit 4 meniuri lor caci unu din ei a venit insotit de logodnica!!Am mai avut 2 meniuri pt coordonatori evenimentului deci in total 15 meniuri integrale (ca la toti invitatii) am platit!!!
    Ultima editare de tizabela : 26.09.2006 15:31:59

• Publicitate
  • + Raspunde la acest subiect
    Pagina 3 din 153
    PrimulPrimul 1 2 3 4 5 13 53 103 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Meniu pt foto, dj, etc
      De immortalizedmoments in forum Recycle Bin
      Răspunsuri: 3
      Ultimul mesaj: 02.03.2009, 17:04:26
    2. Meniu pt foto, dj, etc
      De immortalizedmoments in forum Recycle Bin